STADS NIEUWS OMGEVING RIJNSTREEK DONDERDAG 14 MAART 1940 l>£ LEIOSCHE COURANT T\vccr>p. Di/n - PAO. DE R. K. VOLKSBOND IN JAARVERGA DERING BIJEEN. Bestuursverkiezing; bracht geen wijzigingen. De afd. Leiden van den R. K. Volksbond hield gisteravond haar jaarvergadering in het Bondsgebcuw onder voorzitterschap van den heer J. H. Nijhuis. Na opening der bijeenkomst met den Chr. groet heette de voorz. allen hartelijk welkom, in het bijzonder den geest, advi seur, rector F. A. M. Bernefeld. De voorz. memoreerde vervolgens de in het afgeloopen jaar overleden leden, als mede den oud-Centraal-praeses, den heer Jan Smit. Er werd een gebed voor hun zie- ierust gestort. De notulen der vorige vergadering, door den secretaris, den heer D. Haverkorn, ge lezen, worden goedgekeurd na een aanvul ling door den geestelijk adviseur betreffen de hetgeen op de vorige vergadering is gezegd over de Nieuwe Gemeenschap en de plaats, welke de Volksbond daar in neemt De voorz. deelde vervolgens mede, dat het bestuur der Avondteekenschool vol gende week Dinsdag- en Woensdagavond van 79 uur openbare les en tentoonstel ling houdt van de werken der leerlingen. In verband hiermede wees de voorz. nog eens op het groote nut van de avondtee kenschool en hij wekte alle leden op toch eens een kijkje te gaan nemen op deze tentoonstelling, in het schoolgebouw Paul Krugerstraat 37. De voorz. las vervolgens een schrijven voor van den wethouder van Sociale Zaken betreffende den extra bijslag aan jeugdige werkloozen. In verband met den wethouder van ver schillende zijden kenbaar gemaakte bezwa ren tegen den extra bijslag van 2.niet meer uit te keeren aan jeugdige werkloo zen, die in aanmerking komen voor plaat- 6nig in een Centrale Werkplaas, doch hier van geen gebruik willen maken, heeft de wethouder besloten, voorloopig nog geen voorstel daartoe aan B. en W. te doen. De weth. zou er bijzonder prijs op stel len, dat door de Vakcentrales en de daar bij aangesloten" organisaties krachtig bij de daarvoor in aanmerking komende werk loozen in den leeftijd van 16 tot 24 jaar wordt aangedrongen om in hun eigen be lang gebruik te maken van de vakontwik keling, welke de Centrale Werkplaats, een instelling, welke door de overheid met veel kosten in stand wordt gehouden hun biedt. Daarom zal door het Bureau van de Jeugdregistratie worden opgemaakt een lyst van hen, die voor deze aansporing in aanmerking komen en deze toezenden aan die organisaties, waarin betrokkenen, of eventueel hun vader, zijn georganiseerd. Aan de hand hiervan zal het voor de organisaties gemakkelijk zijn hun invloed op de weigerachtigen aan te wenden. Het zou den wethouder aangenaam zijn, Indien met medewerking der organisatie- besturen de vrijwillige aanmelding een zoodanig succes zou opleveren, dat een meer drastische maatregel niet meer be hoefde te worden overwogen. Na deze mededeeling bracht de secre taris een uitvoerig jaarverslag uit. Het finantieel verslag, uitgebracht door den penningmeester, den heer A. de Kruiff, gaf aan ontvangsten een bedrag van 5267.54, aan uitgaven 4402.72, zoodat er een batig saldo is van 864.82. Evenals den secretaris werd den pen ningmeester dank gebracht voor hun vele werkzaamheden. Bestuursverkiezing. Hierna was aan de orde de bestuursver kiezing. Aftredend waren de heeren J. H. Nij huis. A. de Kruiff. J. M. H. Horikx en J. A M. van Oijen. Allen waren herkiesbaar en zij stelden zich ook wederom beschik baar. Als candidaat voor het bestuur was voorts door een tiental leden gesteld de heer W. Th. van Hugten. De stemming had tot resultaat, dat uit gebracht waren 83 geldige stemmen. Zij waren als volgt verdeeld: J. H. Nijhuis 72 st., A. de Kruiff 82 st., J. M. H. Horikx 81 st., J. A. M. van Oijen 81 st., W. Th. van Hugten 16 stemmen. Alle aftredenden waren dus herkozen. De vice-voorzitter, de heer S. P. Strijk, die voor een oogenblik de leiding der ver gadering had overgenomen, feliciteerde de herkozen bestuursleden, waarna hij de ver- kiezyig van een voorzitter uit de bestuurs leden aan de orde stelde. De heer Lut stelde voor den heer Nij huis bij acclamatie te herbenoemen welk voorstel zulk een instemming uit de ver gadering had, dat een stemming overbodig was. De heer Strijk feliciteerde den voorzitter met zijn herbenoeming. De heer Nijhuis dankte voor het In hem gestelde vertrouwen. Gaarne aanvaardde hij zijn functie weer en zegde zijn volle werkkracht opnieuw toe, maar vroeg daar naast de medewerking van zijn bestuurs leden en het vertrouwen van de leden. Alleen dan is het mogelijk te bouwen aan een nieuwe toekomst en te zorgen, dat de afdeeling toeneme in ledental en in inner lijke kracht. Bij de rondvraag wekte rector Bernefeld op tot een veelvuldig bezoek aan den so cialen recollectie-avond (hedenavond in de St. Lodewijkskerk te 8 uur) voor de be stuursleden van vak- en onderafdeelingen. De heer van Bers hoopte, dat hem geen wantrouwen in het bestuur verweten zou worden, wanneer hij zeide, dat het minder slagen van den Dag van den Arbeid en de geringere deelname der Leidsche afdeeling aan de jaarlijksche Encycliekmeeting voor een voornaam deel geweten moet worden aan de mindere activiteit var het bestuur. Voor dergelijke acties is het noodig de groote trom te roeren en wekenlang dage lijks den leden onder de oogen te brengen wat er te doen staat en welke de plicht der leden in deze is. Verder bevreemdde het spreker, dat het bestuur geen vlammend protest heeft la ten hooren tegen de minachtige uitlatingen over de groote gezinnen in den gemeente raad door prof. Van Bemmelen en even zeer ten aanzien var de circulaire van een zeker schoolhoofd in de gemeente, die het bijzonder onderwijs in den hoek trapte. Spreker wees er naar aanleiding van deze kwesties op, dat het geloof alleen voor de Katholieken niet genoeg is. Het Credo- Pugno moet niet vergeefs geschreven staan voor de beweging. Naast het geloof: de strijd, want zonder strijd bereiken we niets! (Applaus). De voorzitter beantwoordde den heer Bers, wat de eerste aangelegenheden be trof met de toezegging, dat het bestuur bij voorkomende gelegenheden terdege reke ning zal houden met de door den spreker geuite wenschen en de propaganda daar naar zal inrichten. Wat het verwachte protest op de woor den van prof. v. Bemmelen betreft, zeide de voorzitter dat dit meer op den weg van den Bond var Gezinshoofden had gelegen. De heer v. Oijen voegde hieraan nog toe met een uiteenzetting van de wijze waarop prof. v. Bemmelen zich op minder faire wijze heeft kunnen uitlaten zonder dat een der katholieke raadsleden daartegen een protest kon laten hooren. Het geschiedde nl. bij de behandeling der Gemeentebegroo- ting toen de spreektijd bij de replieken ge rantsoeneerd was en de katholieken in tweede instantie reeds het woord gevoerd nadden. Eerst daarna sprak prof. v. Bem melen, doch weth. Wilbrink, die nog aan het woord kwam, heeft ongevraagd zijn meening daarover te kennen gegeven. Verder deelde spr mede, dat er bij „Ka tholiek Leiden" plannen bestonden tot het nouden van een protest-vergadering. Vóór daartoe besloten zou worden, zou echter eerst het officieel verslag van de bedoelde raadszitting afgewacht worden. Wat de tweede kwestie betreft, daarover -s in de pers reeds afkeuring geuit en door het raadslid Veenendaal zullen daarover B. en W. enkele vragen gesteld worden. De behandeling daarvan kon in de vergade ring van deze week niet aan de orde ko men. Echter meent spr. reeds te weten, dat maatregelen zijn genomen, dat iets der gelijks als door bedoeld schoolhoofd is ge daan, in de toekomst niet meer zal plaats hebben. De heer v. d. Thorn wees o.m. op de verhoudingen der katholieken in den ge meenteraad. Naar sprekers meening zijn de katholieke arbeiders veel te gering in den raad vertegenwoordigd. Dit spreekt te meer als men ziet hoe door sommige raads leden geoordeeld moet worden over gezins. belangen der arbeiders, terwijl zij geen no- tie hebben van wat een gezin behoeft. Spr. vroeg daarom het bestuur ook ten deze meerdere activiteit. De voorz. zeide naar aanleiding hiervan, dat de Volksbond als zoodanig weinig in vloed op de samenstelling van den raad kan uitoefenen. De kiesvereeniging is daarvoor de aangewezen plaats en spr. kon niets anders doen dan de leden opwekken lid der katholieke kiesvereeniging te wor den. Alleen dan kunnen zij hun politieke belangen behartigen. Nog verschillende andere kwesties wer den ter tafel gebracht, waarna de voorz. in zijn slotwoord nogmaals opwekte tot deelname aan de actie voor het Mgr. van Schaik-fonds. Hierna volgde sluiting der vergadering met het gebed voor de Nieuwe Gemeen schap. TERAARDEBESTELLING G. J. ABELMAN Hedenmorgen vond onder groote belang stelling op de begraafplaats Rhijnhof de ter aardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van wijlen G. J. Abelman, in le ven reserve 2e luitenant-waarnemer bij de militaire luchtmacht, die in den nacht van Zaterdag op Zondag op den Bredaschenweg in de kom van de gemeente Tilburg bij een auto-ongeluk om het leven kwam. Onder Je aanwezigen merkten wij o.a. op: een of- ficieele deputatie met majoor-vlieger T. Ra- iand, commandant van de groep van den overledene, overste J. Sar, reg.-commandant en tevens tegenwoordig namens den com mandant van het veldleger, kapitein-vlieger B. Koenen, namens I. M. L. en den com mandant der luchtverdediging, vele onder officieren en militairen ergens uit Neder land, vrienden van den overledene, vele collega's van den overledene, bestuur A. S. C. Het woord werd in de aula gevoerd door overste J. Sar, reg.-commandant namens den commandant van het veldleger en na mens H. M. de Koningin. Vervolgens sprak majoor Raland, die de goede eigenschappen van den overledene schetste. Namens de commissie van O. en O. sprak luitenant de Lange Namens A.S.C. werd het woord ge voerd door den heer S. J. Koopmans. Vele kransen dekten de kist, o.a. van de Luchtvaart Soesterberg, korporaals III-I 2 L. V. R., commissie van O. en O., enz. Toen r.t kist in de groeve was neergelaten werden .e\ende bloemen in het graf ge strooid, waarna een broeder van den over ledene dank zegde voor de belangstelling. BLOEMIST-PATROONS-VEREENIGING „LEIDEN EN OMSTREKEN". Gisteravond hield deze vereeniging haar maandvergadering in 't Schuttershof, ge presideerd door den 2en voorzitter, den heer G. F. Hüner. De notulen werden onveranderd goedge keurd. Tot lid werd aangenomen de heer M. van den Steenhoven. Vervolgens kreeg de secretaris, de heer P C. van der Most van Spijk, het woord, die een inleiding hield over het contract, dat gebruikelijk is bij het aannemen van tuinonderhoud bij abonnement. Vorm en inhoud hiervan werden uitvoerig bespro ken. Een voorstel om een geldsbedrag be schikbaar te stellen om de propaganda-actie van den Kring Bloemist-winkeliers te steu nen werd aangenomen. Deze actie dient om de breed opgezette onpersoonlijke reclame van dezen kring voor den Moederdag (12 Mei) onder den slagzin „Moederdag-Bloe mendag" zoo goed mogelijk te doen slagen. Na een korte pauze was het woord aan het lid den heer L. van der Sijs jr. (kwee- kerij die Leythe te Leiderdorp), die een causerie hield over „vaste planten". Spre ker ging uitvoerig den aard en de hoedanig heden dezer planten na. Planten die meer dan twee jaar leven en waarvan het loof wel voor den winter afsterft, maar die door knollen, wortelstokken, uitloopers enz. blij ven voortleven, vallen onder dezen verza melnaam. Niet alle soorten zijn winterhard, vele moeten tegen vorst beschermd wor den. Dat is, aldus spr., voldoende gebleken in den winter van '39, toen zeer vele soor ten wegvielen. Zeer opmerkelijk is het ook, dat soorten die toen doodgevroren zijn, nu m dezen winter weinig te lijden hebben ge had. Echter is het nog te vroeg om alle vorstschade te overzien. De heer van der Sijs wees er vervolgens op welk een groote vlucht de teelt van vas- teplanten in de laatste halve eeuw genomen heeft. Er staan voor de kweekers nu zware tiiden voor de deur; was de export van sier gewassen in de eerste jaren van den vori- gen oorlog mogelijk, dit is nu niet het geval. Nadat spr. nog vele onbekende en nieuwe planten naar voren had gebracht, beëindig de hij zijn met aandacht gevolgde causerie, onder een hartelijk applaus. Nadat de voorzitter den sprekers dank had gebracht, en nog eenige vragen werden beantwoord, sloot hij onder dank voor de goede opkomst, de vergadering. VRIJWILLIGE VROUWELIJKE HULP. Mr. P. A. van Toorenburg over: Maatschappelijk Werk te Leiden. In de bovenzaal van het V.V.H.-huis werd gistermiddag een druk bezochte bij eenkomst gehouden van bestuur, commis sieleden en hoofden van dienst var. V.V.H. In een inleidend woord legde de presiden te uit, dat er besloten was ter bespoediging van de hulpverleening het werk te decen- traliseerem. De stad is in elf wijken vol gens het schema van de Luchtbescherming verdeeld. Aan het hoofd van ieder dezer afdeelingen staat een dame, die in haar eigen wijk haar helpsters heeft en tot wie men zich kan wenden om inlichtingen en hulp. Er is zooveel mogelijk naar gestreefd, dames te vinden, die reeds met het socia le werk vertrouwd zijn en bovendien staat een inlichtingendienst haar terzijde. Verschillende gevallen van aanvragen, die tot een bevredigend resultaat Leidden, werden als voorbeeld aangehaald. De na men en adressen der hoofden in de onder scheidene wijken zullen eerstdaags worden bekend gemaakt e tevens zal een aan duiding aan het huis der betreffende dame de buurtbewoners op den aldaar gevestig- den post opmerkzaam maken. Hierna gaf de presddente het woord aan mr. van Toorenburg, secretaris van den Armenraad te Leiden, die een lezing hield over: „Maatschappelijk Werk te Leiden." Spr. vergeleek de maatschappij, waarin wij leven, met eei. complex tuintjes, voor zien van hooge schuttingen. Het ideaal zou zijn, de schuttingen omver te halen en van het geheel een park te maken, waar ieder een van zou kunnen genieten. Doch de schuttingen zijn er nu eenmaal: de maat schappelijke hulp wordt dus ook ingedeeld volgens godsdienstige of politieke overtui ging, volgens maatschappelijken stand of positie. Door eendracht en samenwerking moet worden getracht de schuttingen zoo laag mogelijk te maken, zoodat wij in con tact komen met andersoortige menschen. Dat de V.V.H. beoogt, zonder onderscheid van welken aard ook, de vrouwen in onder linge aanraking te brengen, roemde spr. als een verheffende taak. In de hulpverleening is noodig eerbied, aandacht, bereidheid om te zien en te luis teren. Er bestaat een groot gevaar in de hulpverleening, nl. de menschen te wil len dwingen tot het aanvaarden van een bepaald soort hulp waarbij de hulpgeven- de zich de meerdere voelt van de hulpvra gende. De allereerste taak van het maat schappelijk werk moet zijn, de hulpzoeken de zijn eigen waarde te laten hervinden en tot zelfstandigheid op te voeden. Hierna ging spr. de verschillende rubrie ken van maatschappelijke instellingen in Leiden na, waarbij vele vragen werden gesteld, die door den spr. en door deskun digen onder de aanwezigen werden beant woord. Spr. wenschte de leden van V.V.H. succes toe in de poging, om door het in- sellen van de buurt-posten te trachten, meerdere bekendheid te geven aan de be reidheid tot hulpverleening. De presidente dankte hierop Mr. van Toorenburg voor zijn leerzame voordracht Leest met aandacht V de advertenties in Uw Dagblad t NOORDWIJKERHOUT Personalia. Tot gemeente-veldwach ter in de gemeente Leende is benoemd de heer Th. J. Borst, volontair bij de gemeen tepolitie alhier. ZILK Opbrengst collecte E.H.B.O. De col- lete welke cnlangs is gehouden ten bate van de E.H.B.O. heeft opgebracht de som ma van 70. SASSENHEIM Vrouwenbond. De schoonmaaktijd was er zeker schuld aan, dat zoo weinig dames aanwezig waren, toen mevrouw Wilking- v. Rossum de vergadering opende met een korte toespraak, Jaarverslagen: secretaresse: Aantal le den 384, opbrengst verloting vooi de fiets voor Zuster v. d. Wiel 25.—. Verloting jaarvergadeing 75.Netto opbrengst fancy-fair ruim 630.welk bedrag werd verdeeld als volgt: kleed ingmagazijn 300.—, kraamverpleging 200.kraam- verzorging 130.—. Penningmeesteresse: Ontvangsten Penningm.sse: Ontvangsten 444.87, w.o. contributie f 397.50. Uitgaven 406.29; batig saldo 38.58. Kraamverpleging: nOtvangsten ff 1376.88 Uitgaven f 1291.12. Batig saldo f 85.71, vo rig jaar 122.43. Zuster v. d. Wiel verpleegde 123 kraam vrouwen waarvai. 15 in St. Bernard us. Aan huis werden 2522 bezoeken afgelegd. Kraamverpleging: Ontvangsten f 1376.88 bovendien schonken 60 dames aan 33 kraamvrouwen versterkende middelen. Retraiteclub: Inkomsten f 154.7C, uitga ven 150.29. Kleedingmagazijn: Ontvang sten 350.70, uitgaven 347.55. Saldo 3.15. Mevr. Otto en mej. Rotteveel wer den bij acclamatie als bestuurslid herkozen. Mevr. Brouwer stelde zich niet /neer her kiesbaar, in haar plaats kwam mevr. Hue- ber-Maat. Mevr. Brouwer werd als blijk van waardeering een fauteuil aangeboden. Zuster v. d. Wiel bekwam eveneens een cadeau. Een glasblazer demonstreerde daarna zijn kunst. Hellegastpolder. Onder voorzitter schap van den heer J. Clemens (Binnen Kaag) hield de Hellegatspolder zijn inge landenvergadering. De rekening over 1939 werd vastgesteld aan inkomsten op 3821.61 en aan uitgaven op 1935.33, batig saldo derhave 1886.28. De omslag bedroeg over 1939 6.per H.A.. De groot te van den poldei, waarover polderlasten worden geheven, bedraagt 68.55.27 H.A. In 1939 heeft de windmolen een grondige reparatie ondergaan, de reparatiekosten hebben bedragen 1657.42. Ook in 1940 zal de windmolen een groote herstelling moeten ondergaan, daar naar alle waar schijnlijkheid de vijzel zal moeten worden vefnieuwd. Een belangrijk deel van het batig saldo over 1939 zal daarvooi moeten worden bestemd. Door de ingelandenver gadering, gehoudei op 9 Juni 1939, werd een besluit genomen om niet tot een ma chinale bemaling over te gaan, doch den door brand als gevolg van blikseminslag danig beschadigden molen weder goed bruikbaar te maken. De molen zal thans wel gedurende langen tijd blijven behou den, hetgeen het landschap zeer ten goede komt en door velen zal zijn toegejuicht. Tot leden van de Commissie voor onder zoek van de rekening over 1940 werden benoemd de heeren W. L. Onderwater, G. v. d. Zon en de Haarlemmermeerpolder, terwijl eveneens drie plaatsvervangende leden werden aan,gewezen. De begrooting voor 1940 werd vastge steld aan inkomsten en uitgaven op 2319.32. De-omslag werd voor 1940 weder geraamd op f 6.per H.A., evenals deze over 1939 heeft bedragen. Bij de uitgaven treffen we o.m aan raming voor onder houd van kaden en dijken f 150.onder houd van den molen f 1350.Een factor van beteeken is is, dat geen leeningscbuld ALPHEN AAN DEN RIJN Spion gearresteerd? Gisternacht zijn een viertal personen te hunnen huize gearresteerd, onder verden king de hand te hebben in een zich over heel Nederland uitstrekkende spionnage affaire. Drie van hen zijn, na te zijn ver hoord, weer op vrije voeten gesteld. De vierde, ten wiens huize eenige bezwarend materiaal, zooals lichtkogels e.d. zijn ge vonden, is evenwel in arrest gehouden. De ze arrestaties wordt in verband gebracht met de onlangs onder Leidschendam aan het licht gekomen spionnage-affaire. H. Wijdingen. Frater Chr. v. Leeuwen S.C.J. hoopt op Paasch-Zaterdag uit de handen van Mgr. Dr. M. H. Mekkelholt S.C.J. het Subdiakonaat en op Paasch- Zondag het diakonaat te ontvangen. Nog dezen zomer hoopt hij de H. Priester wijding te ontvangen. BOSKOOP De onbewaakte spoorwegovergang. De Nederlandsche Spoorwegen hebben aan het Gemeentebestuur bericht gezon den, dat in Mei a.s. een automatische bevei liging bij den onafgesloten overweg in de Zijdeweg gereed zal zijn. of andere schulden ten laste van den pol der bestaan. By de ontvangsten vinden we o.m. begroot voor aandeel in de opbrengst wegens vaarvergunningen in de Sassen- heimervaart 20.(vorig jaar f 30. Het Bestuur werd voorts gemachtigd tot het doen van de vereischte af- en over schrijvingen op de begrootingsposten voor 1940 en tot onderhandsche aanbesteding of tot uitvoering van werken in eigen be heer. Een keur o 1 politieverordening werd ontworpen, zoodat in de naaste toekomst ook in den Hellegatspolder toezicht op de tochten en slooten zal zijn. Tot heden is de polder „keurloos" gc-weest. Met de vele in do keur of politieveror dening gestelde bepalingen zullen o.m. de ingelanden reke-ing moeten houden. De waterstand, alsmede de wijze van de bemaling van den polder, zijnde actueele onderwerpen, maakten een belangrijk deel uit van de vele besprekingen. Voor Porto-Rico. De collecte voor de missie van Pater v. d. Geest O.P., waar over deze Zondag j.l. in alle H.H. Missen heeft gepreekt, bracht f 334.op. Geen huisbroeitentoonstelling. De Kruisvaart heeft pech. De vorst heeft aan de diverse bolgewassen zulke schade toe gebracht, dat de jaarlijksche huisbroei tentoonstelling niet kan doorgaan. LEIDSCHENDAM Dammen. Voor de St. Josephsgezellen- vereeniging speelde gisterenavond het ihe- delid der vereeniging, de heer H. Nieuwen- broek simultaan tegen 13 leden der gezel len. Na een spannenden strijd van 5 kwar tier wist de simultaanspeler 12 partijen te winnen. Allen de heer <5. v. d. Zon wist re mise te spelen. VOORSCHOTEN Een paard op hol. Hedenmorgen reed de landbouwer J. L. in de Voorstraat met een disselwagen bespannen met een paard. Het paard kreeg den zwengel van den dissel op de achterpooten en sloeg op hol. De voerman tuimelde van den wagen, doch kwam er zonder letsel af. De wagen vloog tegen het hek van het huis bewoond door mej. W. en richtte schade aan. Het paard holde door de straat en kwam te vallen op den hoek Molenlaan en liep ver wondingen op aan den kop en aan achter pooten. ZOETERMEER Finland-actie. De collecte „Hulp aan Finland" heeft in deze gemeente het res pectabele bedrag van 725.45 opgebracht. Geboren: Jacobus J. A. z. van G. T. van Stein en B. F. Tetteroo Adrianus W. z van A. Jonkers en J. van Ardenne Ba rend z. van D. Koren en J. N. P. Stolk Anna P. d. van P. van Halderen en A. P. van Zeele. Ondertrouwd: Jacob Zonneveld 29 j. en Maria A. Muilwijk 25 j. Theodorus Hermus 21 j .en Alida J. Opdam 19 j. Getrouwd: Pieter Bregman 24 j. te Benthuizen, en Abradina Klos 20 j. Overleden: Adrianus Wensveen 88 j. Gevestigd: P. G. Vliegen en gezin van Pijnacker J. A. W. van Vliet van Leidschendam H. F. Hamakers van Rot terdam T. Vogelaar van Amsterdam H. Kirpesteijn en gezin van Nootdorp Th. Heesen van Nijmegen A. P. Poulusse van Stavenisse H. van der Wenden van Steenwijkerwold A. Waltman van Rijs wijk. Vertrokken: A. Klos naar Benthui zen P. Havenaar naar Krabbendijke M. Tuinzaad naar Zevenhuizen (Z.-H.) F Lengkeek en gezin naar Emmen M. Posthuma naar Haren (Gr.) N. Verhoef f naar Schiebroek J. Westhoek en gezin naar Den Haag C. Duiverman en gezin naar Voorburg. Al wordt hierdoor niet die afdoende be veiliging verkregen, welke men heeft met afsluitboomen, toch moet het aanbrengen van de automatische beveiliging als een stap in de goede richting worden be schouwd. KOUDEKERK TUSSCHEN DE HOOIPERS BEKNELD. Bediende ernstig gwond. Gisteren had een der bedienden van de hooipers voor het leger aan den Hoogen Rijndijk het ongeluk met een zijner handen tusschen de pers te geraken. De man, af komstig uit Brabant, werd zeer ernstig aan zijn hand gewond en moest in het Acad. Ziekenhuis te Leiden ter verpleging worden opgenomen. Gemeenteraad. De gemeenteraad ver gadert morgenavond te half acht ten Raad- huize. Eehandeld wordt o.a. verzoek eervol ontslag aan D. Heijnis, als technisch advi seur der waterleiding; verzoek eervol ont slag aan N. van Veen, als onderwijzer aan de O. L. School, alhier. Vaststelling der ver ordening regelende de verdeeling der werk zaamheden tusschen de verschillende amb tenaren van den Burgerlijken Stand. Voor stel tot het bouwen van een ambtswoning voor den burgemeester.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 6