RECHTZAKEN Laatste Berichten Treinstoringen in het Wes#en des lands Mark'berichl^n DONDERDAG 14 MAART 1940 f>c i cincfuc COURANT EERSTF RIAO - PAC. 3 Spionnage-zaak DE DEUREN WERDEN GESLOTEN Er bestond vanochtend voor de zaak te gen xnr. B. en het echtpaar van H., die voor de Haagsche Rechtbank terecht moes ten staan wegen het openbaar maken en in handen spelen aan een vreemde mogend heid van geheime stukken, van de zijde van het publiek geen overgroote belang stelling. Wellicht was het feit, dat van tevoren bekend was gemaakt, dat de zaak toch met gesloten deuren zou worden behan deld, daar niet vreemd aan. Er waren echter heel wat meer journa listen gekomen, dan anders de terechtzit tingen bijwonen, blijkbaar in de hoop, dat <,p het laatste oogenblik de zaak nog in openbare behandeling zou komen. Dit is niet geschied. Na de voorlezing van de uit spraken van reeds behandelde zaken in de openbare terechtzitting, werd de zaak te gen mr. B. door den deurwaarder afgeroe pen. Mr. B. nam in de verdachtenbank plaats en antwoordde op enkele formeele vragen van den president, mr. Bommezijn. Toen de Officier van Justitie, mr. N. S. Hoekstra, het woord nam voor het voor dragen van de zaak, vorderde de vertegen woordiger van het O. m. sluiting der deu ren in het belang der openbare orde en dat van den Staat. Mr. B. noch diens verdedi ger, jhr. mr. H. de Ranitz verzette zich tegen deze vordering, waarop de rechtbank sluiting der deuren gelastte. De advocaat van den heer en mevrouw van H., mr. E. G. S. Bourlier woonde de zitting gedeeltelijk bij. Volgens de dagvaardingen zou de zaak zich als volgt hebben toegedragen. Mr. B. had, als ambtenaar bij economische zaken, de beschikking over lijsten van het rijks bureau van zeescheepvaart, waarin ver meld stonden de in het buitenland aan- en opgehouden Nederlandsche schepen, ver meldende den naam, de reederij, de lading, de ligging en bijzonderheden van de sche pen. Mr. B. schijnt nu de lijsten naar de woning van den heer en mevrouw van H. te hebben gebracht, die op hun beurt deze lijsten weer aan ir. S. hebben laten zien. S. zou in verbinding hebben gestaan met een vreemde mogendheid die belangstel ling voor deze documenten had. Niet onmogelijk is geweest, dat ten ge volge van deze spionnage Nederlandsche schepen tot zinken zijn gebracht, daar het hier immers ging om de opsomming van schepen, welke in de Duins werden opge houden en later naar Nederland zouden koers zetten. Ir. S., die geregeld bij de familie van H. aan huis kwam en daar de lijsten inkeek en overnam, schijnt gezegd te hebben, dat het heel wat werk was om de lijsten over te nemen en dat fotografeeren veel ge makkelijker zou zijn. De heer van H. wist nu van een kennis op het departement een foto-toestel te leen te krijgen onder het voorwendsel, dat hij thuis van zijn vrouw enkele foto's wilde maken. Het is gebleken, dat de kennis daarbij geheel te goeder trouw is geweest. Van H. gaf het toestel in werkelijkheid aan ir. S., die de betrokken Oocumenten fotografeerde. Hij legde ze daartoe op den grond en ging er met het fototoestel boven staan. Op die wijze is een stuk van de vloermat ten huize van de familie van H. meegefotografeerd en die bijzonderheid heeft tot de arrestatie van het echtpaar bijgedragen. Mevrouw van H. zou bovendien nog aan- teekeningen uit de lijsten hebben gemaakt en deze aan ir. S. ter hand hebben gesteld. De behandeling van de zaak tegen mr. B. duurde ruim een uur. De Officier van Jus titie eischte wegens medeplichtigheid aan poging tot het in de dagvaarding ten laste gelegde misdrijf van art. 98 van het wet boek van strafrecht een gevangenisstraf voor den tijd van twee jaar. Tegen mevrouw van H.van A. heeft de officier van justitie wegens poging tot me deplichtigheid aan het haar man ten laste gelegde feit een gevangenisstraf van een jaar geëischt. Het pleidooi van den verdedediger, mr. E. G. S. Bourlier, moest om één uur worden afgebroken voor de gebruikelijke pauze. Het pleidooi wordt hedenmiddag voortge zet. Bij den aanvang van de behandeling van deze zaak heeft mr. Bourlier zich verzet tegen de vordering van den officier van justitie om de zaak met gesloten deuren te behandelen. De rechtbank, na in raadkamer te zijn ge gaan. besliste evenwel, dat ook deze zaak met gesloten deuren behandeld zou worden. De zitting werd om twee uur hervat. De uitspraak in de eerste zaak is op 28 Maart bepaald. DE SPIONNAGE OP AMELAND. De officier van justitie bij de rechtbank te Leeuwarden heeft heden tegen den 39- jarigen J. B en den 44-jarigen A. de F., beiden uit Den Gaag, laatstgenoemde ge detineerd, respectievelijk vier maanden en vier jaar gevangenisstraf geëischt wegens spionnage op Ameland (artikel 100 Wet boek van Strafrecht). J B. werd ten laste gelegd, dat hy bewe gingen van oorlogsschepen, koopvaardij schepen en vliegtuigen, welke Ameland passeerden, rediotelegrafisch of telefonisch aan De F. heeft gemeld. Onder deze sche pen en vliegtuigen waren er ook van Duit- Verschillende draadbreuken door den ijzel Treinverkeer geheel ontwricht De onverwachte terugkeer van den win ter is vooral voor de spoorwegen, die in de afgeloopen maanden reeds met zoovele moeilijkheden te kampen hadden, een lee- leijke tegenvaller geweest, of eigenlijk meer dan dat, want, wat althans het treinverkeer met de hoofdstad aangaat, werden zij den ganschen dag door pech achctervolgd. Behalve de breuk In de electrische boven leiding bij Noord wijkerhout, welke het spoorwegverkeer op de hoofdlijn Haarlem en Roterdam geheel lamlegde (men zie Gem. Ber. in dit nummer), deden zich draadbreuken voor bij Haarlem en Maars- sen. Betreffende de storingen te Noordwijker- hout liet het zich aanzien, dat deze vanmid dag tegen drie uur of vier vier zou kunnen worden opgeheven. Aanvankelijk had het in de bedoeling gelegen hier ter plaatse het verkeer over enkel spoor te leiden, hetgeen dan met stoomtreinen zou moeten geschie den, doch in verband met de daaraan ver bonden moeilijkheden heeft men hiervan afgezien. Den reizigers van Amsterdam naar R'dam werd in overweging gegeven gebruik te maken van de verbindingen over BreukelenHarmeien. Extra stoom treinen behoefden over deze route niet te worden ingelegd. Reizigers voor stations tusschen Haarlem en den Haag konden ge bruik maken van den tran dienst van de N.Z.H.T.M. Toen men er aldus in geslaagd was de moeilijkheden het hoofd te bieden ontstond een nieuwe ernstige genslag, doordat om twaalf uur de dubbele boven leiding op de Spaarnebrug in de lijn Am sterdamHaarlem het begaf. Hierdoor was er geen treinverkeer tusschen Amsterdam en Haarlem meer mogelijk. De reizigers naar Haarlem waren toen gedwongen hun weg te nemen over Zaandam en Uitgeest. Die voor Leiden konden behalve van den tramdienst AmsterdamHaarlem ook ge bruik maken van dezen dienst van Haarlem af indien zy van Amsterdam met den trein langs een omweg deze stad hadden bereikt. Hoe veel tijd reparatiewerkzaamheden op de Spaarnebrug in beslag zouden nemen, is nog niet te zeggen. Tegen het middaguur kwam bovendien op het Centraal station te Amsterdam de Jobstijding binnen, dat zich nog een derde draadbreuk had voorgedaan, namelijk op de lijn AmsterdamUtrecht ter hoogte van Maarssen. Tengevolge hiervan moesten alle treinen naar Utrecht over Hilversum wor den geleid. Ondanks de storing bij Maarssen. welke de eerste uren niet zal kunnen worden op geheven. was het mogelijk van 1"\34 uur af over Nieuwersluis een uurdienst met Utrecht te onderhouden met electrisch trei nen. De Parijsche middagtrein kon over de route Breukelen-Harmeien, waar in de ochtenduren ook een storing was voorgeko men welke echter intusschen was opge heven worden geleid. Op het Centraal Station te Amsterdam heerschte als gevolg van deze treinstagnatie een groote verwarring. Door middal van de luidspreker-installatie moesten de reizigers voortdurend op de hoogte gehouden worden van de wijzigingen in de dienstregeling en van de verandering van de plaatsen van aankomst en vertrek der vele treinen, die ondanks de storingen in het centraal station van de hoofdstad binnenliepen en vertrok ken. DE TREINSTAGNATIES. Nader wordt uit Haarlem gemeld: In verband met de draadbreuk op de Spaarnebrug moest 't geheele baanvak tus schen Santpoort en deze brug, met inbegrip van het station "Haarlem stroomloos worden gmaakt, zoodat geen enkele electrische trein het station meer bereiken kon. Er werden maatregelen genomen om de reizigers met autobussen naar Santpoort te vervoeren, vanwaar zij per trein verder konden gaan. Op drukke momenten werd het tramver keer tusschen Haarlem en Amsterdam met autobussen aangevuld. Om twee uur vertrok uit Haarlem een electrische trein naar Amsterdam, welke echter door een stoomlococmotief werd ge trokken, daar de herstelwerkzaamheden te Noordwijkerhou nog in vollen gang waren. Men verwachtte, dat in den loop van den middag ook het treinverkeer van Haar lem met Amsterdam weer gedeeltelijk zou kunnen worden hervat, zij het dan ook met stoomtractie. De treinstoring bij Maarssen. Het treinverkeer tusschen Amsterdam en Utrecht dat met een uurdienst werd onder- sche nationaliteit. J.B. gebruikte een ver rekijker, welke hem door De F. was ver schaft. De F. zorgde er voor, dat de gege vens naar Engeland en Frankrijk werden doorgezonden. Aan De F. werd ten laste gelegd, dat hij B. een verrekijker en een radio-electrische zendinrichtmg had verschaft en de mede- deelingen, hem B gegeven, naar Frankrijk en Engeland had doorgezonden. Raadsman was mr. F. C. Stoop. houden, moest bij Maarssen over enkel spoor geleid worden, hetgeen natuurlijk vertraging met zich meebracht. Men hoopte het euvel ter plaatse hersteld te hebben voor de groote reizigersstroom bij het uit gaan van de Jaarbeurs tegen vijf uur zou moeten worden verwerkt. Eerste-Kamer niet voltallig Door de trein-storingen Bij de-n aanvang der vergadering van de Eerste Kamer bleek vanochtend om half twaalf het vereischte aantal leden niet aanwezig te zijn. Krachtens artikel 12 van het reglement van orde deed de voorzitter de namen der afwezige leden voorlezen. De meeste afwezigen bleken uit de rich ting Amsterdam te moeten komen, zoodat het voor de hand ligt, dat hun afwezig heid moet worden verklaard met de stag- naties, die de treinenloop op het traject Amsterdam-Den Haag heeft ondervonden. De voorzitter verdaagde de vergadering tot 12 uur. Toen bij heropening van de vergadering der Eerste Kamer om twaalf uur het ver eischte aantal leden nog niet aanwezig was, stelde de voorzitter de vergadering uit tot des .riddagr half twee. Te half twee kon de vergadering ge opend worden. Voortgezet wordt de behandeling van Hoofdstuk IV (Dep. van Justitie) der Rijksibegrooting voo? 1940. H. M. DE KONINGIN NAAR HUIS TEN BOSCH. H. M de Koningin heeft hedenmiddag haar intrek genomen in Huis ten Bosch. HET OVERLIJDEN VAN GENERAAL- MAJOOR JHR. ALTING VON GEUSAU. Gistermiddag heeft de reserve-kolonel dr. J. de Grool, commandant van het West front. in zijn stafkwartier een korte her denkingsplechtigheid belegd in verband met het plotseling overlijden van den Com mandant van het le Legerkorps, Gen.-Ma joor jhr J Th. Alting von Geusau. Dit overlijden vond plaats in een waar nemingspost der artillerie, het wapen, dat den overledene zeer lief was op een hoogen duintop, welken de generaal juist in gezelschap van eenige stafofficieren had beklommen. Direct na het overlijden werd een eere- wacht betrokken, een plechtigheid, welke, bijgewoond door een groot aantal officie ren, een onvergetelijken indruk maakte in deze schoone omgeving. Tijdens de herdenkingsplechtigheid in het stafkwarlicr heeft reserve-kolonel dr. de Groot een korte redevoering uitgespro ken. ZWARE SNEEUWVAL TE SNEEK EN OMGEVING De sneeuw, welke in den loop van den nacht is begonnen, ligt thans te Sneek plus minus 25 c.M. hoog. Op verschillende bui tenwegen vormen zich sneeuwbanken en wordt het verkeer ernstig belemmerd. Nog steeds blijft het hier doorsneeuwen en als dit nog eenige uren aanhoudt zal het ver keer' voor een groot deel ontwricht zyn. De dienst van de N.T.M. (Nederlandsche Tramweg Maatschappij) SneekHeeren veen wordt reeds met tweo machines voor de tram onderhouden ter voorkoming van stagnatie. De dienst SneekBolsward wordt nog vrij regelmatig met bussen on derhouden. Tusschen Bolsward en Harlin- gen vormen zich groote sneeuwbarrières op de tramlijn. In den loop van den dag wordt nog stagnatie op deze lijn verwacht. De weg SneekIJlst is op sommige pun ten bijna onbegaanbaar. WAARSCHUWING VOOR GLADDE WEGEN Het K.N.M.I. te De Bilt deelt mede: Met het verder in Zuidelijke richting doordringen van de koude luchtstroomin- gen, evenals in het Noorden, kunnen ook m het Zuiden van het land plaatselijke gladde wegen verwacht worden. RIJWÏELDIEF AANGEHOUDEN Drie a vier weken geleden bleek er weer eens een hausse le zijn op de rij wield ief- stalmarkt te Den Haag. Aangiften van al lerlei zijden kwamen bij de Haagscne politie binnen van karretjes, die gestolen waren op plaatsen war men veel rijwie len pleegt neer te zetten zonder bewaking, zooals op de Prinsegracht bij de gebouwen van Maatschappelijk Hulpbetoon en het Volksgebouw, op den Zuidwal bij het Ge meentelijke Ziekenhuis en aan de Lage Nieuwstraat aan de achterzijde van het Katholieke Ziekenhuis. In verbaild daarmede werd een nauw gezet onderzoek ingesteld bij opkoopers, van wie er eenige de politie reeds hadden gewaarschuwd, dat een ongeveer 25-jarige man zich bezig hield met het ten verkoop aanbieden van tweedehandsch fietsen, ter wijl hij zich trachtte te legitimeeren met een rentekaart of distributiekaart. Een van de met het onderzoek belaste rechercheurs kreeg by een opkooper aan het Spui den tip, dat de gezochte waarschijnlijk aan den overkant woonde endat hij toevallig voor het raam stond. De rechercheur bleef toen korten tijd in den opkooperswinkel en zag zijn geduld beloond met het op straat verschynen van den man aan den over kant. Onopgemerkt volgde de rechercheur den verdachte, om hem op de Amsterdamsche Veerkade een zijstraat van het Spui aan te houden. Tijdens het verhoor bij de politie beken de de aangehoudene, een dertigtal rijwie len te hebben achterovergedrukt. Het bleek de 25-jarige H. F. J. te zijn, die inderdaad zijn rentekaart als legitimatiemiddel had gebruikt, dcch voor de variatie ook wel een ten name van een vrouw staande dis tributiekaart te hebben getoond, ofwel de eerste letter van zijn naam op zijn eigen rentekaart m een „H" te hebben veran derd. Een aantal gestolen rijwielen kon nog worden opgespoord. De aangehoudene is in verzekerde be waring gesteld. DE TUNNEL TE ROTTERDAM. Vanmorgen vroeg is het tweede tunnel stuk voor de Maastunnel te Rotterdam van de Waalhaven naar de plaats van bestem ming gesleept, waar het gevaarte morgen tot zinken zal worden gebracht. Omstreeks half vijf begon de tocht van het zinkstuk, dat door acht sleepbooten werd gesleept Met medewerking van den vloed in het tun- neldeel naar boven gesleept tot bij het park, waai men om zes uur aankwam. Om kwart over zes lag het tunnelstuk gereed aan den wal. COMMISSIENOTEERING NEDERLANDSCHE BOTER. De commissienoteering voor Nederland sche Boter is hedei. vastgesteld op 80 oent per K.G (Onveranderd.) BuiJenland LEGERBERICHTEN. PARIJS, 14 Maart. (A.N.P.) Het Fran- sche legerbericht van vanochtend luidt: „Niets te melden". BERLIJN, 14 Maart. (A.N.P.) Het op perbevel van de Duitsche weermacht maakt bekend: Aan het Westelijke front geen bijzondere gebeurtenissen. Ten Zuiden van Straatsburg werd een Fransch vliegtuig van het type Mureaux door Duitsch luchtdoelgeschut neergehaald. Kapitein-luitenant Schuhart kon na te rugkeer van zijn duikboot van de jongste reis tegen den vijand het tot zinken bren gen rapporteeren van 24.600 bruto register- ton scheepruimte. Hiermede heeft kapitein luitenant Schuhart, die in September van het vorige jaar ook het Britsche vliegtuig moederschip „Courageous" vernielde, in het verloop van twee tegen den vijand onder nomen reizen in totaal 66.566 ton tot zinken gebracht. STICHTING VAN EEN KARELISCHE REPUBLIEK? STOCKHOLM, 14 Maart. (A.N.P.) De Moskousche correspondent van „Aftonbla- det" meldt, dat Rusland op de thans door Finland afgestane landengte een Karelische republiek wil stichten, waarvan Viipuri de hoofdstad zou worden, en waarin de lei dende regeeringsposten gegeven zullen worden aan thans in Rusland wonende Finsche communisten. HELSINKI, 14 Maart. (A.N.P.) Het Fin sche ministerie van de voorraden heeft alle vrachtauto's en andere vervoermiddelen opgevorderd om de ontruiming van goe deren en eigendommen te vergemakkelijken van de bevolking in de aan Rusland afge stane gebieden. De bevolking hiervan om vat ongeveer 250.000 zielen. Drie belang rijke plaatsen komen aan de Sovjets t.w. Viipuri, de derde stad van Finland met 80.000 inwoners, Kexholm of Kakisalmimet 6000 inwoners en Scrtavala met 5000 inwo ners. Maar de 50.000 lijken van Russische soldaten die in de sneeuw begraven lig gen, zullen een geheele streek ten Noor den van het Ladogameer tot een ongezond oord maken. Zoodra het zal beginnen te dooien, zal dit een afschuwelijk kerkhof zijn, waar geen grassprietje meer kan groeien. UIT DE FINSCHE PERS. HELSINKI, 14 Maart. (A.N.P.) De Fin sche ochtendbladen noemen den dag van gisteren een somberen en tragischen dag in de Finsche geschiedenis en wijzen op de ver antwoording, welk de Finsche leiders op zich hebben genomen door het accoord met de Sovjets te teek en en. De mannen, die aan het bewind zijn, schrijft „Helsinki Sand- •mat", namen een besluit voor het welzijn des lands, maar het neemt niet weg, dat zij een verklaring moeten geven. Het blad „Usi Suomi" verwijt minister Tanner, dat hy zich altijd tegen uitgaven voor het leger verzet heeft. Het blad „So cial Demokraatti" vraagt waarom Finland niet terstond na de verklaring van den Zweedschen minister-president, die zeide, dat de neutraliteit van Zweden niet ver- eenigbaar was met Zweedsche militaire in menging door het zenden van troepen, offi cieel een beroep gedaan heeft op de Weste lijke mogendheden. In Finsche politieke kringen is men er van overtuigd, dat deze zaak nog een breeden weerklank zal heb ben in Finland en in de rest van Europa. WEGELS STAGNATIE IN TREINVER KEER IS FOTOPAGINA (WAARBIJ FEUILLETON) NIET IN ONS BEZIT GE KOMEN. OOK ZWEDEN VOELT VOOR VER DEDIGEND VERBOND MET FINLAND. STOCKHOLM. 14 Maart. (Zweedsch Tel. Ag.) Het ministerie van buitenlandsche zaken deelt mede: In antwoord op een door de Finsche re geering gestelde vraag heeft de Zweedsche regeering zich bereid verklaard, de moge lijkheid van een verdedigend verbond te overwegen. LEIDEN, 13 Maart. Groentenveiling. Per 100 kg.: roodekool 6.707.90, savoye- kool f 4.705.60, rapen 5.005.50, prei 1 10.80—13.90, kroten 1.40—2.70, kroten, gekookt 5—9, uien 1.004.30, peen f 1 --6.70, spruiten 1119. andijvie 22 37. sla 30—34, Nero 40—91. witlof 12 —23, spinazie 2650, per 100 stuks: sa lade 26.30, knolselderie 1.505.70, per 100 bos: Raapstelen 3.604.10. DELFT, 14 Maart. Vee. Aanvoer: 2 paar den, 116 runderen, 4 vette kalveren, 285 nuchtere kalveren, 289 magere varkens, 279 biggen, 12 schapen of lammeren, 10 weidelammeren, 2 geiten of bokken. Pry- zen: kalfkoeien f 150250, varekoeien 1 100180, nuchtere kalveren 312, ma gere varkens 16—54, biggen 10—19, schapen met lam f 2436. geiten of bok ken 39 per stuk, rundvleesch 82, 74 en 60 cent per kg. slachtgewicht. Boter. Aanvoer 1 achtste en 1 zestien de vat boter, wegende totaal 30 kg. Prijs f 1.701.80 per kg. Handel vlug. GOUDA, 14 Maart. Vee. Aanvoer in to taal 1604 stuks, waarvan 21 slaohtvarkens: vette 3031.5 cent per pond. levend met 2 pet. korting: 302 magere varkens 2545 416 biggen 1216, 760 nuchtere kalveren f 3 506 50, 5 bokken of geiten 25 per stuk. Handel matig. Kaas. 58 partijen Prijzen: le kwal. met rijksmerk 30—31, 2e kwal. 27—29 per 50 kg., crisisaftrek 19.2 cent. Handel matig. Boter. Aanvoer 509 ponden. Goeboter 6570 cent en weiboter 6065 cent per pond. Handel willig. Eieren. Aanvoer 232000 eieren. Prij zen: kippeneieren 4.50—4.80 en eenden eieren 4.004.50 per 100 stuks. Handel vlug. VOORSCHOTEN, 13 Maart. Veiling V. P. V. Prijzen: kippeneei-en 4.70—5.40, eendeneieren f 4.00—4.30 per 100 stuks; eenden 40 cent per stuk. KATWIJK a. d. RIJN. 13 Maart. Groen tenveiling. Per kist van 20 kg.: waschpeen 0.601.30, kroten 4070 cent, per 100 kg roodekool 6.00—7.50, gelekool 46 aardappelen 3.804.20, uien f 2.754.00 LOOSDUINEN, 13 Maart. Groentenveiling Kaskomkommers le soort 14.4018.60, idem 2e soort f 0.8011.20, idem 3e soort 6.507.20 per 100 stuks; Schorseneeren le soor 8.70 en 2e soort f 4.per 100 kg., spinazie 1.06—1.78 en postelein 8599 cent per 4 kg., salade le soort f 2.002.60 per 100 krop, radijs f 6.608.10, selderie f 7.50--9.00, pieterselie f 8.10 per 100 bos prei 7.0012.30 en andijvie 30.7532, per 100 kg.: komkommerstek 1720 per 100 kg.; stoofsla 75 cent per kg. Eieren f 4.90 per 100 stuks. BODEGRAVEN, 13 Maart Elerenvcll'ng. Aanvoer 15976 stuks Prijzen- kiopenpieren wit f 4.404.80, gemengd 4.604.90 en eendeneieren f 4—4.40 per 100 stuks. ZOETERMEER. 13 Maart Elerenvclllng. Aanvoer 15000 stuks Prijzen: kinneneieren f 4 755.50 en eendeneieren f 3.904.05 oer 100 stuks. LEïDSCHENDAM. 13 Maart. Gro*ntfn- veiïing. Sninazie per 4 kg. 1.251.55, ra dijs 4.90—5a.50. VÏNKEVEEN. 13 Maart. Oroentcnvei"ng Priizen: Witlof I f 19—22 50 idem TT f 13 —15.50. idem stek f 6.kroten 2.10 per kilogram. NIEUWERBRTTG. 13 Maart FhrenvHIIng. Aanvoer 6963 stuks. Prijzen: kinnene'eren wit 4.50—5 00. bruin 4 60—5 20. he-^n- eieren f 3.804 30 ep eende"«»!eren ƒ4 10 4.20 Der 100 stuks: boter 67—74 cent en kaas 2035 cent per pond. WISSELNÜTEERINGEN (AMSTERDAM) Londen 7 041/., Berlijn75621/* Parijs 4 00 Brussel 31 88 Zwitserland 4'?.21 Kopenhagen 36 35 ^toekholm44 35 Oslo ét.771'., New York1.8SViq

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 3