Avontuur Venezuela. £eicbcfie öou^ont De thans tot stand gekomen regeling tusschen Rusland en Finland maakt de uitzending der Nederlandsche ambulance naar Finland, met de voorbereiding v arvan men druk bezig was niet meer noodig. Het schoonmaken der instrumenten De Paaschveetentoonstelling, welke Dinsdag op de Veemarkt te Rotterdam gehouden werd, was druk bezocht. Het Nederlandsch Trekpaarden Stamboek had voor een kostbare inzending gezorgd De benoodigdheden worden ingepakt voor het vertrek der ambulance, dat op 20 Maart was bepaald, doch thans zeker wordt afgelast Een zeldzaam verschijnsel. In de tropische kas van den Haagsehen Dierentuin staat een sinaasappelboom in bloei De spoorwegwerken in Amsterdam- Oost. Door het verleggen van de rails op den nieuwen spoordijk in het Oostelijk deel der hoofdstad is de luchtbrug bij den Beukenweg overbodig geworden en gaat dus verdwijnen Het motortankschip „Eulota" van de N.V. Petroleum My. .La Corona" is op weg van Rotterdam naar Curacao op de Noordzee door een ontploffing verloren gegaan Een pracht-exemplaar, dat den kampioensprijs behaalde op de Dinsdag te Rotterdam gehouden Paaschvee-tentoonstelling FEUILLETON in Naar het Amerikaansch van R. HARDING DAVIS. '.Nadruk verboden). 24)' Een meisje is gevaarlijk, zei Roddy, als zij in elk opzicht aantrekkelijk is! Het meisje keek beleedigd en haalde even haar schouders op. U praat net als een Venezolaan. Maar Roddy liet zich niet uit het veld slaan. Ik heb u eens verteld, zei hij, dat ik de idioten bewonder, die doorhollen, waar engelen bang zijn om hun voet neer te zetten. En er is nog een soort dat ik zoo bewonder: deman die wegloopt. Er is groote moed voor noodig om weg te loopen. En ik zal het nu moeten doen. Zij ging een eindje achteruit. Zijn oogen drukten een plotseling, diepe vreugde uit en een steeds groeiende be wondering. Het meisje keek hem strak aan. Kom hier, zei ze, en zeg me netjes goe den dag... Roddy nam de smalle, gehandschoende hand, die zy naar hem uitstrekte en het meisje hield de zyne even vast en knikte toen. Er was nu iets in haar glimlach of ze op het punt stond in tranen uit te bar sten. Wat u gaat doen, zei ze, is heel ge vaarlijk. U weet zelf niet hoe gevaarlijk. Als ik u eens niet meer terugzag Roddy keek haar in de oogen en er kwam een glans in de zijne. My zult u terugzien, zei hij. Zijn toon gaf aan de woorden een betee kenis, die het meisje volkomen ontging. U moet er altijd aan blijven denken, vervolgde ze alsof hij niets gezegd had, dat we, dat ik u heel dankbaar ben. Roddy draaide zich om en een glimlach vloog over zijn gezicht, terwijl hij naar de zee keek. U hebt me ander edingen gegeven om aan te danken, antwoordde hij. Hij nam zijn sombrero af en haar hand nam hij tusschen zijn beide handen. Toen boog hij er zich over en raakte z even met zijn lippen aan. Het meisje stond hem strak en vragend aan te staren. Adieu, stamelde Roddy. Zijn oogen zochten de hare met een ver langenden, smeekenden blik en hij liet haar hand langzaam los. Nu weet ik, zei hij zachtjes, waarom ik naar Vnezuela ben gekomen. Het meisje gaf geen antwoord en Rod dy steeg zwijgend op en reed weg. Toen hij op de plek was gekomen waar de rotsen haar voor hem verborgen, keek hij om. Inez stond naast haar ponny hem na te kij ken, haar armen op het zadel geleund. Toen hy met zijn arm zwaaide, hief ze haar hand op met een gebaar, dat Roddy half een groet, half een zegening toeleek. Toen hy in Willemstad terugkwam was het al niet zoo vroeg meer. Bij het naderen van de kade merkte hij, dat tijdens zijn af wezigheid een of andere ongewone ge beurtenis moest hebben plaats gehad. Overal stonden de menschen in kleine groepjes druk gesticuleerend te praten en te lachen en Roddy zag tot zijn groote ver bazing op het balcon van zijn hotelkamer Peter en den Amerikaanschen consul zit ten. Zijn komst scheen hun buitengewoon veel genoegen te doen; ze wuifden en wenkten naar hem met onverklaarbare he vigheid. Do consul begroette hem als een ouden vriend en scheen hun vorige ontmoeting volkomen vergeten. Hebt u het nieuws al gehoord?, infor- meerde hij. Het is voor de stad hier gewel dig belangrijk en ik denk dat het u ook wel interesseeren zal. Gisteravond heeft President Alvarez amnestie verleend aan alle politieke tegenstanders die in het bui tenland wonen. Alle bannelingen mogen weer terugkeeren. Hy wees op een kleine passagiersboot, die vlak onder het raam aan de kade gemeerd lag. De „Blue Peter" lag gereed om te ver- -rekken en het dek was opgeprompt met opgewonden, jubelende Venezolanen. U ziet, verklaarde Kapitem Codman, dat ze er, geen gras over laten groeien. En Peter voegde er bij, op een toon die alle tegenspraak uitsloot: En wij gaan met ze mee. Ik heb je koffers al gepakt en de rekening betaald. De boot vertrekt bin nen een uur. Roddy jubelde inwendig om de perspec tieven die dit nieuwsbericht opende. En hij vond die mogelijkheden zoo belangrijk, dal hij er alleen met de groote moeite in slaag de om zijn stem beleefd-belangstellend te dr en klinken, toen hij vroeg: En Senora Rojas? Tot mijn spijt moet ik zeggen, ver velde de consul, dat ze besloten neeft van de amnestie gebruik te maken. Ik zal haar aangenome tegenwoordigheid hier moeten missen Zoo gauw ze orde op haar zaken heeft gesteld, gaat ze naar Miramar terug, haar huis in Porto Cabello. Naar Miramar! Roddy draaide zich plot seling r.m en keek met oogen, die niets za gen, naar het bedrijvig gedoe in de ha ven. Hij kende het huis van de familie Ro jas wel Op zijn wandelingen was hij dik wijls langs den voorgevel met de gele pi laren en de met kunstig en ingewikkeld ijzeren smeedwerk afgesloten ramen geko men. Door het imposante hek, dat den toe gang tot. Miramar vormde sinds de dagen dat het 't paleis van den Spaanschen gou verneur-generaal was geweest en waar vier paarden naast elkaar door konden, had hij vaak in den prachtigen tuin gekeken. Hij had vol bewondering gestaard naar de bemoste beelden, naar de orchideeën op de exotische hoornen met hun vuurroode bloemen, naar de zeldzame planten, die nu verwaarloosd en verwilderd over de met onkruid begroeide paden hingen. Toen hij een uur geleden afscheid van Inez had ge- nonen had v hij zich in een sentimenteele bevlieging voorgenomen om in alle stilte bedevaarten te doen naar het eenzame huis en den verlaten, romantischen droo- rr. en tuin. 4 En nu was, door de tooverkracht van een presidentieele handteekening, het al lerheerlijkste gebeurd: het huis zou weer tot nieuwe leven ontwaken. Inez zou weer 'oopen onder de wuivende palmen, ze zou weer rijden in de Alameda, ze zou weer knielen in de koele, schemerige kerk, waar hij h?ar uit een donkeren hoek bij een pi laar zou kunnen bespieden. Misschien zou hy haar zelfs kunnen sprekenheel verstolen.... maar hij zou haar door be middeling van den trouwen Pedro in elk geval brieven en bloemen en heerlijk-dwa ze k'eine geschenken kunnen sturen. Hij was zich bewust van de groote mate van zijn schijnheiligheid toen hij vol vuur uitriep: Wat heerlijk voor Senora Rojas! Om weer zoo dicht by haar man te zijn! Is ze niet blij? Het zal immers alles zooveel ge makkelijker voor haar maken! Ja, zei de consul ernstig, ze is heel blij. Ze denkt dat het besiuit van Alvarez ook voor haar man een beteren toestand zal scheppen, ze gelooft zelfs dat hij gratie zal krijgen, maar. De consul schudde het hoofd en keek met een medelijdende blik naar de opge wonden mannen op de stoomboot bene den. Maar w a t?, vroeg Roddy geïnteres seerd. Ik vertrouw Alvarez niet. Dit moet de daad van een edelmoedig tegenstander voor stellen, maar ik geloof er niets van. Alva rez is van alle complotten tegf 1 hem op de hoogte en ik ben bang dat dit amnes tie alleen maar dien! om de samenzweer ders onder zijn bereik te krijgen. Hij is als een spin die de vliegen in zijn web lokt. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 5