RECHTZAKEN WOENSDAG 13 MAART 1940 ÖE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 12 ALPHEN AAN DEN RIJN SCHIP GEZONKEN IN DE GOUWE. Gisterenmiddag omstreeks half twee is op de Gouwe een met hout geladen vaar tuig van den houthandelaar H. de G. uit Lijnschoten gezonken. Het vaartuig, dat op sleeptouw was genomen, had, mede door den sterken wind, water in gekregen en zonk bijna onmiddellijk. De opvarenden konden zich nog tijdig door een sprong op den oever in veiligheid stellen. Vanwe ge de Prov. Waterstaat werden maatrege len getroffen ter beveiliging van het scheepvaart-verkeer. Het schip zal zoo spoedig mogelijk worden gelicht. L.T.B. Onder voorzitterschap van den heer S. v. Leeuwen hield de L.T.B. zijn goed bezochte jaarvergadering, in tegenwoordig heid van den Deken, geestelijk adviseur. Nadat de bijeenkomst precies half acht met een kort welkomstwoord was geopend verzorgde de secr.-penningm., de heer Joh. C. Vink, achtereenvolgens notulen en de beide jaarverslagen. Gememoreerd werden de in het afgeloopen vereenigingsjaar met vrucht gevoerde acties, het gunstig resultaat van de gehouden melkerscursus, de tweede helft van den landbouwwintercursus, die dit seizoen zal worden beëindigd, alsoog het naar wederzijds genoegen afgesloten collectief contract met „St. Deus Dedit". Het ledental der afdeeling bedraagt thans 35. Het financieel overzicht sloot met een klein nadeelig saldo. Het algemeen perspec tief is evenwel niet zoo somber in verge lijking met het vorig jaar-overzicht, toen er een groot tekort te melden wa. Medegedeeld werd, dat de filmavond van agrarische producten, welke, aanvankelijk midden deze maand zou worden gehouden, om bijzondere en practische redenen is uit gesteld tot dit najaar. In samenwerking met de andere plaatse lijke organisaties zal dezen zomer een kaas dag worden georganiseerd, terwijl, uitgaan de van den L.T.B. een kaasmaakcursus zal worden gegeven door ir. Huismai. uit Gou da. Getracht zal worden alhier te komen tot de stichting van een R.K. Landbouwhuis- houdschool met medewerking van het hoofdbestuur. Besloten is in September mee te gaan in boete-processie naar Heiloo, als ook om een aantal H. Missen te laten lezen voor de vruchten der aarde. Op yoorstel van een der leden is in overweging geno men een vervolgcursus te geven in aan sluiting op den landbouwwintercursus. De periodiek aftredende bestuursleden, de heeren S. v. Leeuwen en G. Straathof, werden met algemeene stemmen herkozen. Tot slot spoorde de voorzitter de leden aan krachtig mede te werken aan de t.b.c- bestrijding onder het rundvee. Van den Bond van Kaashandelaren is toezegging verkregen voo"r hoogere kaasprijzen, mits aanwijsbaar, dat de kaas afkomstig is van t.b.c-vrije veestapel. HOOGMADE JONGETJE TEGEN EEN AUTO GELOOPEN. Het brak een been. Dinsdagmorgen kwam het 6-jarig zoon tje van den heer J. B. alhier uit het naar zij.n ouderlijke woning voerende gangetje, juist op het oogenblik dat een bestelauto van V. en D. uit Leiden uiterst rechts van de weg voorbijkwam, hiertoe genoodzaakt doordat een andere auto moest worden gepasseerd. Het jongetje liep tegen de auto op en werd door deze een eind op zij ge gooid. Door de slechts matige gang kon de bestuurder bijna direct stopen, zoodat het ventje niet werd overreden. Door de klap was echter een bovenbeen gebroken, waardoor overbrenging naar het St. Eli- eabeth-G asthuis te Leiden noodzakelijk was. De auto was aan de voorzijde licht beschadigd. Den chauffeur treft in het ge heel geen schuld. L.T.B. In café Wittéman vergaderde de afdeeling van den L.T.B. onder voor zitterschap van den heer P. L. Zwetsloot. Het op een vorige vergadering gestaakte voorstel tot benoemng van een commissie voor organisatie der Heiloo-processies vond ook nu niet voldoende bijval. De on dervinding heeft geleerd, dat het beter is op eigen gelegenheid naar Heiloo te gaan, omdat er zich dikwijls omstandigheden voordoen, welke een meegaan op het laat ste oogenblik verhinderen. Het jaarverslag van den secr. vermeldde de omvangrijke werkzaamheid der afdee ling in het afgeloopen jaar ten opzichte van melkcursus, kaascursus, land- en tuinbouw- cursus, terwijl het gedeeltelijk ontvouwde program voor 1940 veel belangrijks in hield. Minder optimistisch was de penningmees ter, die mededeelde dat het jaar 1939 sloot met een nadeelig saldo van 19.40, hetgeen was toe te schrijven aan de voor rekening van de afdeeling gebleven kosten van de gegeven cursussen. Daarnaast bezit de af deeling nog een belegd kapitaaltje van 439.86, waarvoor reeds een bestemming is gevonden. Als afgevaardigden naar de vergaderin gen te Haarlem werden aangewezen de heeren Schaminee en Hoogenboom, voor de kringvergadering te Leiden de heeren J. v. Leeuwen en C. v. d. Meer. De plaatsver vangers voor Haarlem zijn de heeren W. v. d. Laan en J. v. d. Meer. Besloten werd aan de afgevaardigden naar Leiden een vergoeding toe te kennen van 1 per persoon. Aangezien het gevraagde ontwerp col lectief contract van den arbeidersbond niet was ontvangen werd het bestuur volmacht gegeven met eventueele voorstellen accoord te gaan indien deze niet meer beloopen dan 5 pet. duurtetoeslag op de huidige in het contract opgenomen loonen. In het andere geval zal opnieuw vergaderd worden. De geestelijk adviseur deed verslag van Noodlottige boeren- twist te Woubrugge Een veehouder gedood De 62-jarige J. v. Vliet uit den Vier- ambachtspolder te Woubrugge, die als pachter van een pl.m. 20 H.A. groot landbouwersbedrijf de pacht opgezegd gekregen had, liet doorschemeren dat hij hiermede geen genoegen zou ne men. Om zijn woorden kracht bij te zetten begon hij het land te bewerken, ofschoon wetende dat die pacht niet gecontinueerd zou worden. Gistermorgen begaf de nieuwe pach ter, de 62-jarige G. v. d. Lip, zich met zijn beide zoons naar het land tenein de dit te bewerken. Om moeilijkhe den te voorkomen met van VI. werd de boerenwoning gemeden. Evenwel was van VI. met zijn zoon reeds op het land en wachtte blijkbaar den nieuwen pachter op. Blijkbaar is het tot woor den gekomen en in zijn opkomende drift is van VI. met een riek v. d. L. te lijf gegaan en verwondde hem aan het hoofd en aan de arm. De hoofd wond werd vlak boven het oog aange bracht. De beide zoons van v. d. L. lieten dit niet zitten en gingen op hun beurt van VI. te lijf, die wederom ge assisteerd werd door zijn zoon. De oude van der L., die niet zoo ernstig gewond was of hij kon nog aan het ge vecht deelnemen, wist een zwing te bemachtigen en sloeg hiermede zijn tegenstander met kracht tegen het hoofd, waarop deze ineenzonk en be wusteloos bleef liggen. Onmiddellijk werd doktershulp ontboden en werd de man in zijn woning gedragen. Dit is het tweede ongeval, dat zich in korten tijd in deze familie afspeelt. Voor eenigen tijd terug werd een dochter door een auto aangereden en met een bekkenfractuur in het zieken huis opgenomen. Zonder dat het bewustzijn is terug gekeerd, is Van Vliet gisterenavond te half 8 gestorven. Het lijk is door de politie in beslag genomen. Inzake de schuldvraag zal de Recht bank uitspraak moeten doen; er wer den geen arrestaties verricht. zijn bevindingen over het vaandel voor de afdeeling, dat bij het 25-jarig bestaan voor de afdeeling zal worden vervaardigd. Uit verschillende aanwezige ontwerpen werd een passend model gekozen, dat eenigermate voor Hoogmade zal worden verwerkt. De meeste leden waren er voor, dat een goed vaandel werd aangeschaft, hetgeen in ver band met de aanwezige gelden ook moge lijk is. Besioten werd een orijs te besteden van maximaal 300. Den geestelijk advi seur werd verzocht deze vaandelaankoop en bewerking te verzorgen. De heeren Schamir.ee en van Leeuwen werden daarna bij acclamatie herkozen res pectievelijk als secretaris en als lid van het bestuur. Breedvoerig werd hierna gesproken over de organisatie der tuinbouwers, waarvan er velen nog buiten de organisatie staan. Het bezwaar der tuinders om met een klein groepje te vergaderen met de vee houders werd aangevoeld, daartegenover werd gewezen op hetgeen de afdeeling doet voor de tuinders. Het geven van een tuin- bouwcursus welke de afdeeling voor kosten heeft gesteld, is gedaan ten behoeve der tuinders. Ook het hoofdbestuur heeft blijk gegeven de belangen der tuinders in het oog te willen houden, getuige de afzonder lijke groepeering dezer L.T.B.-afdeeling. De voorzitter verwijst naar de afdeeling Roe- lofarendsveen, welke steeds actief is voor haar leden. De meeste leden der Leidsche veiling zijn geen lid eener organisatie, ter wijl toch bekend is, dat de voormannen dier veiling het lidmaatschap eener stands organisatie op prijs weten te stellen. Getracht zal worden meer tuinbouwers in de afdeeling te organiseeren, om dan plan nen te beramen voor een afzonderlijke groep. De secretaris deelt mede, dat door de be drijf s vereen iging ook te Hoogmade een z.g. praatavond is gehouden, waar, onder lei ding van den assistent en een lid der be drijfsvereniging, op gemoedelijke wijze ge sproken is over het wel en wee van bemes ting, inkuilen en dergelijke onderwerpen. Deze avond mag geslaagd genoemJ worden. De afdeeling heef. dit soort praatavonden reeds eerder willen houden, doch vreesde voor te weinig belangstelling. Nu er inder daad belangstelling is zal zeer zeker ge tracht worden aan deze soort avonden meer aandacht te schenken. De praktische voor lichting voor eigen bedrijf is meer aan trekkelijk dan een dispuut over een of an der technisch onderwerp, dat, hoe belang rijk overigens, op een bedrijf niet direct toepassing kan vinden. De hooivordering maakte natuurlijk ook een onderwerp van bespreking uit. Getracht werd de gestelde vragen zooveel mogelijk te beantwoorden. Besloten werd het 25-jarig bestaan der afdeeling in het najaar, tegelijk met het 300-jarig bestaan der parochie op beschei den wijze te herdenken, indien daartoe ten minste de mogelijkheid bestaat. HAAGSCH GERECHTSHOF Leeren auto-rijden met gevolgen De chauffeur J. van M. te Leiden had auto leeren rijden maar tijdens zijn leer tijd had hij een ernstig ongeluk veroor zaak doordat hij zonder noodzaak links van den weg was gaan rijden op de Mare Singel te Leiden, alwaar juist de 16-jarige schildersleerling H. Cornet per rijwiel na derde. Een botsing was onvermijdelijk ge weest en het jongmensch was ernstig ge wond. De Haagsche rechtbank had ver dachte wegens het veroorzaken van licha melijk letsel veroordeeld tot een geldboete van 50.subs. 50 dagen en één jaar in trekking van het rijbewijs. Verdachte was van dit vonnis in hooger beroep gekomen bij het Haagsche Gerechtshof alwaar de Procureur-Generaal bevestiging had ge vraagd. Het Hof, heden uitspraak doende, ver oordeelde verdachte tot een geldboete van 100.— subs. 100 dagen, zonder intrekking van het rijbewijs. Een onvoordeelige reiziger. Een reiziger afkomstig uit Leiden was bij een firma te Monster in dienst en had toen 200 liter teer verkocht zonder dat zijn patroon zulks wist en had het geld voor zichzelve gehouden. Verd. voerde aan dat de teer zijn eigendom was, want hij had zijn vroegere voorraad aan zijn patroon overgedaan. De politierechter had verdachte veroor deeld tot een geldboete van 20.— subs. 20 dagen wegens diefstal. Ook de procureur-generaal achtte diefstal bewezen, maar omdat er onderlinge moeilijkheden bleken te zijn wilde spr. het vonnis ver laagd zien tot f 10.— subs. 10 dagen. Uitspraak over 8 dagen. Oneerlijke mededinging. De koopman V, i« Leiden was door den politierechter veroordeeld tot een geldboete van 30 subs. 30 dagen, om dat hij zich schuldig had gemaakt aan on eerlijke mededinging (handel in gebruik te fornuizen enz.). Na getuigenverhoor eischte de procu reur-generaal bevestiging van het vonnis van den politierechter, omdat spr. over tuigd is, dat men hier wei degelijk van oneerlijke mededinging moet spreken. De verdediger van verdachte, mr. Weyl uit Leiden, vond evenwel het ten laste ge legde niet bewezen. Hoogstens zou men van een beleediging kunnen spreken, want voor oneerlijke mededinging had elke han deling ontbroken. Pleiter vroeg dan ook op verschillende gronden vrijspraak voor verdachte. Uitspraak over acht dagen. HAAGSCHE RECHTBANK Op een rijwielplaatje een fiets cadeau. De. koopman H. E. S. te Leiden, thans gedetineerd in het Huis van Bewa ring te Den Haag, had zich te verantwoor den wegens diefstal van een rijwiel ten na- deele van zekeren v. d. E. uit Leiden. Als zijn verdediging had hij aangevoerd, dat hij het rijwiel niet gestolen had, maar ge kocht van zekeren Onderwater, die te Ter Aar moest wonen. Hij wist dien naam zoo precies, omdat hij in het militaire zak boekje van dien persoon gekeken had. Ver der had hij een rijksdaalder vooi het rij wiel betaald en het op zijn beurt weer ver kocht voor 3.terwijl er nog een nieuw belastingmerk op was aangebracht, zoodat hij de fiets eigenlijk C3deau had gegeven, want twee kwartjes voor een degelijk rij wiel was geen prijs. Het verweer van verdachte vond geen weerklank bij den Officier. Want de rech tercommissaris had zich in verbinding ge steld met den burgemeester van Ter Aar. Deze had op zijn beurt een onderzoek la ten instellen, maar was tot de conclusie gekomen, dat er in de gemeente Ter Aar geen Onderwater woonde, die in aanmer king zou komen, hetgeen de bevolkingsad ministratie had uitgewezen. De Officier achtte de ten laste gelegde verduistering dan ook bewezen en eischte tegen verdachte een gevangenisstraf van acht maanden met aftrek van twee maan den voorarrest Uitspraak over 1* dagen. KATHOLIEK COMITÉ VAN ACTIE „VOOR GOD" Wat moeten wij van dezen lijd leeren? „De nood van dezen tijd is een rechtvaardiging van het Christen dom, en wel zóó Indrukwekkend, als men zich niet had kunnen inden ken. De bittere vruchten, die gerijpt zijn op het hoogtepunt van anti christelijke dwalingen en stroomin gen, geven ons een veroordeeling te aanschouwen, die veel meer afdoen de is dan welke theoretische weer- legging ook." Paus Pius XII. Encycliek „Summi Pontificatus*' Reeds geplaatst u» een gedeelte onzer vo rige oplage. LEIDEN. HUISHOUDELIJKE VOORLICHTING. Aan het verslag van de Commissie in zake Huishoudelijke Voorlichting en Ge zinsleiding, Afdeeling Leiden, over het tijd vak van 1 Januari 193931 December 1939 is het volgende ontleend: De Commissie heeft zich in deze verslag periode wederom belast met het geven van voorlichting op naai- en kookgebied aan huisvrouwen of haar plaatsvervangsters, wier gezin door de tijdomstandigheden zeer is getroffen. In overeenstemming met een schrijven van het Departement van Sociale Zaken, afd. Huishoudelijke Voorlichting en Ge zinsleiding, werd de Commissie uitgebreid met een vertegenwoordigster van de Ver- eeniging tot bevordering van het onder wijs in Kinderverzorging en -opvoeding, Mevrouw J. van Gilse-van West, en voor de gezondheidszorg met den directeur van den Geneeskundigen Dienst, Dr. M. D. Horst. De aanmelding tot deelname geschiedde in het afgeloopen jaar. a. op vastgestelde-tijden aan de Gemeen telijke Arbeidsbeurs, Afd. Vrouwen; b. gedurende de tentoonstelling „Maak Zelf", gehouden van 2528 Januari 1939; c. aan het eind der cursussen. Geplaatst werden in 1939 386 ingeschre venen: a. Kookcursussen 122; 0. Naaicursussen 264. Geen gebruik van de Voorlichtingscursus werd gemaakt o.a. door: 1. opheffing der werkloosheid van den maaltijden, bereid volgens de recepten van man; 2. het vervullen van militairen dienst plicht door den man, waardoor de vrouw verhinderd is 's avonds uit te gaan; 3. gezondheidsredenen. Cursussen. Op den naaicursus werd onderwezen het vervaardigen van eenvoudige onder- en bovenk-leeding, zoowel voor kinderen ais volwassenen en het vermaken van gedra gen kleedingsstukken* breien van mans sokken en camisoles. Van de Gemeente Leiden werd even als in 1938 een subsidie van 500. ontvangen. Van het Werkcomité werd een bedrag van 210.ontvangen. Wederom werd een beroep gtdaan op de verschillen de vereenigingen, instellingen en particu lieren, teneinde de noodige gelden bijeen te brengen. De voorbereidende plannen, waarvan het verslag van 1938 gewag maakt, n.l. om te komen tot het houden van de tentoonstel ling „Maak zelf", uitgaande van het mu seum voor Ouders en Opv^erders zijn van 2528 Januri tot uitvoer gebracht. Ruim 5000 personen bezochten de ten toonstelling en de daaraan verbonden kook demonstraties. Mede op initiatief en in samenwerking met het bestuur van de "loop. Groenten-, Fruit, en Bloemenveilingsvereeniging „Lei den en Omstreken", alhier, werden op 4 en 11 Juli 's middags en 's avonds in de Kleine Stadzaal kookdemonstraties gehou den. Hieraan verleenden medewerking lee- .aressen en leerlingen der beide hier ge vestigde Meisjesvakscholen. Deze demonsffaties hadden tot doel de huisvrouwen te wijzen op de noodzakelijk heid van het gebruik van Groenten voor de gezondheid, hen kennis te doen nemen van 'n oordeelkundige bereiding en goede com binaties, terwijl voor de bewerking van rauwkostgerechten bijzondere aandacht werd gevraagd. Van alle gerechten werd een proefje ge geven. Ruim 1000 bezoeksters konden ge teld worden. Op verzoek van het Werkcomité werd 7 December een vergadering uitgeschreven met het b. uur van verschillende organi saties hier ter stede, werkend op sociaal en politiek gebied, om te komen tot het samen stellen van cursussen o.a. in kinderverzor ging en -opvoeding en wel volgens het karakter van de eigen organisatie. Besloten werd een inschrijving te openen, voorloopig onder de cursisten, die de naai en kooklessen bezochten en die door aan- we igh-'d van jonge kinderen in hun gezin voor deze lessen in aanmerking zouden komen. Er werden 63 cursisten ingeschreven. De rekening en verantwoording van de commissie geeft aan ontvansten en uit gaven een bedrag van 2.567.73. HENK SCHAER OVER DE APOCALYPS. De declamatie-avond van Henk Schaer, Donderdag a.s., over het Boek der Open baring zal voor velen een openbaring wor den. Ofschoon dit bijbel-lboek „onthulling" wordt genoemd, laat het den lezer rond dwalen in de dikste duisternis. De Apostel Joannes heeft in zijn Patmos-eenzaamheid, schrikwekkende visioenen gehad, en deze visioenen met Oostersche verve geschil derd in voor menschen van onzen tijd en onzen aard vaak moeilijk te doorgron den taak. Wil men de verheven schoonheid van dit vlammend boek kunnen vatten en sma ken, dan is op de eerste plaats een vooraf- gaanden uitleg noodig en vervolgens een mede vliegen met de breede vlucht, die Joannes' gedachten uitsloegen. Een stille lezing van dit Bijbelboek zal weinig licht schenken, doch voorgedragen door een dichter en woord-kunstenaar als Henk Schaer, de toehoorder worden meegevoerd in het strijdgewoel van den Antichrist, om na gruwzame tooneelen aanschouwd te hebben, telkens weer ver ruimd en bevrijd op te-stijgen tot voor den troon van het Lam. De Openbaring van Joannes, voorgedra gen en uitgelegd door Henk Schaer de ze zeldzame gelegenheid door te dringen in de geheimenissen van het Bijbelsch visioen der wereldgeschiedenis, mag men niet ongebruikt voorbij laten gaan. „Geloof en Wete;.schap" geeft daartoe gelegenheid, aan haar leden, maar ook aan alle andere belangstellenden, op den de clamatie-avond, Donderdag a.s. in 't „Schuttershof." VOLKSBOND-NIEUWS. Rectificatie. In de weekagenda van den Volksbond stond vermeld, dat een bestuursvergadering van den Bakkersgezellenbond op Donder dag 14 Maart zou worden gehouden. Men verzoekt ons te berichten dat deze geen doorgang zal vinden. Ledenvergadering. Deze vergadering, tevens bedoeld als jaarvergadering voor de leden van de afd. Leiden van den Ned. R.-K. Volksbond, wordt morgn, Woensdag 13 Maart, des avonds te 8 uur in het Bondsgebouw, Steenschuur, gehouden. Moge de laatste herinnering tevens een aansporing zijn tot een bezoek aan deze vergadering. De Sociale Recollectie. Donderdag 14 Maart a.s., zijnde den twee den Donderdag van de maand, worden de bestuursleden van de resp. vak- en onder- afdeelingen van den R.-K. Volksbond, verwacht in de St. Lodewijkskerk aan de Steenschuur, tot het bijwonen van de So ciale Recollectie aanvangende te acht uur. Het bestuur vertrouwt dat zij, die kunnen, aanwezig zullen zijn! De Volksbondretraite. De retraite, onlangs gehouden, mag goed geslaagd heeten. De tijdsruimte wel ke bestaat tusschen nu en de het volgend jaar te houden retraite, is bij uitstek ge schikt als spaargelegenheid! Wij willen daarop speciaal eens wijzen. Moge dit tot gevolg hebben, dat deze gelegenheid wordt aangegrepen. Men kan zich daarvoor opge ven bij de heeren J. v. d Weijden, Con- stantijn Huygenslaan 34 en B. C. Klein, Heerensingel 8, Leiden. De eerw. frater J. Duindam S.C.J. hoopt op Paasch-Zaterdag het Subdiaconaat en op Paasch-Zondag het Diaconaat te ontvangen uit de handen van Z.H.Exc. Mgr. Dr. H. M. Buckx. In de bovenzaal van café-restaurant „In den Vergulden Turk" kwam de afd. Lei den van de N. R. V. gisteravond bijeen voor een lezing met lichtbeelden door den heer Dijkman over de Belgische kunststeden en de kust. De wn. voorzitter, de heer L. A. Mennes, heette de aanwezigen hartelijk welkom, waarna de heer Dijkman zijn causerie aan ving. Achtereenvolgens liet spr. zijn gehoor meeleven in het schoone van de Belgische kunststeden en bezocht hij in vogelvlucht Antwerpen, Mechelen, Gent, Lier, Bergen enz. om vervolgens een en ander te vertel len over de Belgische kustplaatsen: Osten- de, Blankenberghe en Knocke. Een fraaie collectie uitstekend verzorgde lichtbeelden verduidelijkte het geheel. Aan het einde bracht de heer Mennes den spreker hartelijk dank voor het gebodene. BUITENLAND. DE VERLIEZEN TER ZEE. LONDEN, 12 Maart. (A.N.P.) Officieel wordt medegedeeld, dat in de week, welke Zondag te midernacht eindigde, vijf Brit- sche schepen tengevolge van vijandelijk optreden verloren zijn gegaan en geen en kel neutraal schip. ENGELAND EN HET PERMANENTE HOF IN DEN HAAG. GENèVE, 12 Maart. (A.N.P.) De Engel- sche en Britsch-Indische regeeringen heb ben het secretariaat van den Volkenbond gelijkluidende mededeelingen doen toeko men, waarin zij verklaren de verplichte rechtspraak van het permanente Hof voor Internationale Justitie niet langer te er kennen. Tegelijkertijd deelen zij mede deze verplichte rechtspraak opnieuw te aan vaarden, met dien verstande, dat aan de lijst van conflictscategorieën, welke uitge sloten zijn van deze rechtspraak, toege voegd moeten worden de geschillen, die voortvloeien uit gebeurtenissen, welke ont staan terwijl de Engelsche en Indische re geeringen nog in vijandelijkheden verwik keld zijn. fohg Moiè ~i few 4teSt,4eMHÜt Icsai tMn* ebt Hei Nederlandsche Roode Kruis Bloedtransfusiedienst. Meldt U aan als bloedgever bij de Plaatselijke Werfcommissie ot bij het Secretariaat van de Centrale Commissie, Prinsessegracht 27 te s-Gravenhage. Steunt met een bijdrage op Giro 291564 van den Penningmeester te Overschie.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 12