OMGEVING Schoonmaak RIJNSTREEK Alle soorten van verzekeringen WOENSDAG 13 MAART 1940 DE LE'DSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. II HILLEGOM Bloembollencultuur. De afd. Hille- gom hield gisteravond in hotel Sistermans een buitengewone ledenvergadering, waar toe ook de leden van het H. B. G. waren «litgenoodigd. De belangstelling was groot. Door den heer W. J. Stof meel, technisch ambtenaar van den Plan ten ziek tenkundi- gen dienst, werd een lezing gehouden over de Gladiolus-ziekten. De heer Stofmeel, die over een ryke er varing beschikt, wil in de eerste plaats be spreken de schimmel „Potrytis", naar de gegevens, verzameld in 1938-1939. Er is ge lukkig groote belangstelling voor de zaak, zoodat op alle verschijnselen beter wordt gelet. Spr. gaat dan eerst na het verschil in vatbaarheid voor de ziekte bij de ver schillende variëteiten en geeft mooie ver duidelijkingen en voorbeelden. Sommige, aeer vatbare soorten dienen .te worden op geruimd zegt men, doch men zy in zijn oordeel voorzichtig. Veel zorg dient te •worden besteed aan de meest vatbare soorten. Al is het plantgoed vrij van aan tasting, dit waarborgt nog niet een gave oogst, hetgeen met voorbeelden wordt aan getoond. Het weer dat we niet in ds Ihand hebben vormt een oorname fac tor voor den oogst. Met ontsmettingsmid delen worden soms goede, soms geen re sultaten bereikt. Vast staat mede, dat de grondsoort geen zekerheid van ziekten- vrye Gladiolen kan waarborgen. Wel dient oagegaan te worden, welke bemesting- stoffen van noode zijn. Eenzijdige bemes ting-beteekent steeds een gevaar. De aan tasting is tot het rooien van ondergeschik ten aard. De rijpheid van het gewas is van meer belang dan het vroege rooien. Bij de schuurbehandeling is uitspreiden en verwarmen van groot belang. Dat de wind en een drog< weersgesteldheid van groot belang is werd aangetoond. Goede inspectie voor wai de luchtverversching betreft is heilzaam. Na een korte pauze sprak de heer Van Baaien uit Amsterdam. Deze gaf een lange voorrede over de culturen en over het nul der A. S. F. korrels als bemesting, waar na een kleurenfilm, die een uur in beslag nam. De heer D. E. Nieuwenhuis, «voorz. van het H.B.G.. dankte voor de gastvrij- Iheid aan de leden-kweekers geboden, waarna de voorzitter van Bloembollencul tuur de leerzame vergadering sloot. KATWIJK Belastingdienst. De ontvanger der di recte. belastingen enz. G. J. Gans van het (kantoor Bolsward, is overgeplaatst naar het kantoor Katwijk. KATWIJK AAN ZEE Jubileum P. Hofkes. Het was gisteren voor den heer P. Hofkes, halte-chef bij de Z. H. Tramwegmaatschappij te Kaïwijk aan Zee, een mooie dag. De heer Hofkes was gisteren 40 jaren in dienst der N.Z.H.T.M. Hij begon zijn werkkring op 12 Maart 1900 te Hillegom als machinebankwerker en reeds enkele maanden later werd hij aan gesteld als eerste machinist op de stoom tram LeidenHaarlem. Na 15-jarigen dienst werd hij benoemd tot assistent-chef .van den uitvoerenden dienst te Velzen en in 1918 volgde zijn benoeming tot haltechef te Leiden. Vervolgens werd hij, in 1926 aan gesteld tot haltechef te Katwijk aan Zee, waar de werkzaamheden van den heer Hof kes door het toenemend verkeer en het ieder jaar uitbreidend aantal badgasten steeds grooter werden, ook omdat sinds en kele jaren de heer H. als vertegenwoordi ger der A.T.O. optrad. Een aardige herin nering heeft de jubilaris nog uit den stu dietijd van Prinses Juliana. Bij het vertrek van H. K. H. werd den heer Hofkes als dank voor verrichte werkzaamheden en activi teit een kristallen inktkoker met zilveren monteering ten geschenke gegeven. Dat de jubilaris èn door zijn superieuren, èn door zijn ondergeschikten, èn door de bevolking zeer geacht wordt, kwam gisteren bij de viering van zijn 40-jarig jubileum op spontane wijze tot uiting. In den voormid dag behoorden onder de velen, die den ju bilaris kwamen geluk wenschen buigemees- ter Woldringh van der Hoop. De kinderen der Leidsche Buitenschool kwamen den ju bilaris huldigen door het toezingen van en kele feestliederen. Een gelukwensch kwam van Baron Baud, met wien de jubilaris tij dens het verblijf van H. K. H. in Katwijk nogal eens in contact kwam. Dan was het de heer Burgersdijk, die namens de Direc tie der N.Z.H.T. den heer Hofkes kwam fe- liciteeren. Na hartelijke woorden gesproken te hebben overhandigde de heer Burgers- djjk den jubilaris een enveloppe met in houd om vervolgens mede te deelen, dat het H. M. de Koningin behaagd had den feeste ling te begiftigen met de zilveren medaille van Oranje Nassau. Ook was den heer Bur gersdijk opgedragen den jubilaris de gou den draagrrsdaille te overhandigen van de Nederl. Ver. voor Nijverheid en Handel. Hierbij was tevens een oorkonde. Namens het Jubileumfonds sprak de heer IJzehdijke die den heer H. èen „Jubileum cadeau" overhandigde. De heer Voorthuizen sprak voor de Vereeniging van Ambtenaren by de N.Z.H.T.M. Spr. overhandigde hier bij een mooi bloemstuk. En behalve dit bloemstuk kwamen een massa bloemstuk ken en bloemenmanden binnen, van de A.T.O., van de Directie der Chemische Fa briek, van het Nova-Theater, van de ATO- ambtenaren, van vele particulieren. Des avonds was het het muziekkorps van de N.Z.H.T.M., die den jubilaris een sere nade kwam orengen. De voorzitter der mu ziekvereniging sprak namens deze ver eeniging hartelijke woorden van geluk wensch. Dat bij deze huldiging zeer veel publiek op de been werd gebracht, ligt voor de hand. LEIDSCHENDAM Gemeenteraad. Dinsdag 19 Maart a.s. des avonds te 7.30 uur komt de raad der gemeente Leidschendam in openbare ver gadering byeen. De agenda vermeldt o. m.: Voorstel tot verhooging van het subsidie voor uitzen ding van kinderen naar vacantiekolonies. Voorstel tot vaststelling eener verordening of de heffing van keurloonen. Voorstel tot vaststelling van het werkliedenreglement. Voorstel tot wijziging van de verordening, regelende tarief en voorwaarden voor de levering van gas en electrioiteit. Levering gas en electriciteit. Het vast recht tarief voor electriciteit is ten deele gebaseerd op het stroom verleden van de verbruikers en ofschoon dit tarief in het al gemeen goed blijkt te voldoen, doen zich bij de toepassing er van toch nog wel be zwaren voor. Teneinde aan de bezwaren, welke door B. en W. nader worden om schreven, tegemoet te komen, w het B. en W voorkomen, dat naast het bestaande vastrecht, een vastrechtarief dient te wor den vastgesteld, dat is gebaseerd op dé op pervlakte van het perceel. De vastrecht-be dragen, welke bij een bepaalde oppervlakte worden berekend, zijn uiteenloopend. In het algemeen wordt voor woonhuizen voor de eerste 200 M2. oppervlakte van 20 tot 32 cent per 10 M2. per maand berekend, waar bij dan een Kwh-prijs van 3)4 tot 5)4 cent is vastgesteld. De Kwh-prijs voor het op pervlaktetarief willen B. en W. voor deze gemeente niet lager stellen dan 7 cent. Voor het winkeltarief behóoren dezelfde normen te gelden. Het tarief voor verlichting en huishoudelijk verbruik is ook van toepas sing voor bedrijven, waarin het motor-ver mogen niet meer beloopt dan 1/4 K.W. Het bestaande vastrechttarief wordt in de voor gestelde wijzigingsverordening aangeduid met algemeen vastrechttarief. Voor het woonhuistarief is in overeenstemming met vrijwel alle gemeenten, 'velk een dergelijk tarief toepassen, het minimum vastgesteld or- 60 M2. vloeroppervlaKte. terwijl voor het v/inkeltarief dat minimum van 60 M2. is verdeeld in 40 M2. winkeloppervlakte en 20 M2. woonhuisoppervlakte. Verder wor den eenige wijzigingen voorgesteld betref fende bijgebouwtjes, de waarborgsom, in dien meer dan een gewone gasmeter wordt geplaatst enz. Muntmeter gelicht. Door den heer St. dan het Sluisplein werd bij de politie aan gifte gedaan, dat door onbekenden in- zijn woning tol 2 maal toe het geld uit de munt meter was ontvreemd. Door de politie wordt een onderzoek ingesteld. LISSE Luchtbescherming. Gisteravond hield de Vereeniging van Luchtbescherming haar 2de jaarvergadering in de veiling zaal van „Hobaho" onder voorzitterschap van den heer P. C. Storm, secretaris, bij .ontstentenis van den voorzitter, burgemees ter v. Ryckevorsel. Uit het jaarverslag van den secr. ont- leenen wij, dat het ledental met circa 200 vooruitging en thans 504 bedraagt. Er werd op gewezen, dat er te Lisse 2000 ge zinnen zijn, waarvan elk hoofd lid diende te zijn, zoodat intensieve propagar.da noo- dig zal blijken. Uiteengezet werd in een zakelyk betoog hoe de propaganda gevoerd is. Volgens een bepaald plan was de ge meente in 77 wijken verdeeld, voor elke wij'k werd een bloklei'der benoen.d. Daar toe werden vergaderingen gehouden, wel ke maar inzooverre zijn geslaagd dat de helft is bericht. Van bestuurszijde is ge tracht op verschillende plaatsen schud- loopgravên te krygen, hetgeen tot heden toe een vrome wensch is gebleven. Doch deze zaak is niet van de baan. Hierna werd een film vertoond: „Hoe gedraagt men zich in geval van Luchtaanval." Na een korte pauze was de bestuursverkiezing aan de orde wegens periodieke aftreding van de heeren J. Th. M. Lampe, H. Oost hoek en Jac. Th. de Vroomen, die allen werden herkozen. Na de rondvraag werd nog een film afgedraaid getiteld: „Hoe handelt een bedrijf tijdens een Luchtaan val" welke evenals de eerste film zeer in teressant en leerzaam was, waarna slui ting volgde, nadat nog was medegedeeld, op een desbetreffende vraag, dat het kas saldo 42.— bedraagt. Sluiting der Huisbroeitentoonstelling. Nadat de huisbroeitentoonstelling in het Vereenigingsgebouw aan de Beekbrug zich drie dagen in een druk bezoek mocht ver heugen, is deze officieel gesloten door den burgemeester jhr. mr. F. C. J. M. van Rijckevorsel. Den aanwezigen werd door den directeur van de K.J.C een woord van hartelijk welkom toegeroepen bij de sluiting van deze zoo uitnemend geslaagde tentoonstelling. In het bijzonder werd een welkom toegeroepen aan den burgemeester en mevr. van Rijckevorsel. wier tegen woordigheid op hoogen prijs werd gesteld. Na een woord van hartelijken dank voor de betoonde belangstelling tijdens de ten toonstelling werd het woord gegeven aan den burgemeester om de tentoonstelling of ficieel te sluiten. De burgemeester sprak zyn waardeering uit over hetgeen in deze geeft menige huisvrouw en meisje ruwe en roode werkhanden. Deze worden weder om spoedig gaaf, zacht en blank door Purol 1060 tentoonstelling werd geëxposeerd, waaruit de groote liefde en sympathie der jeugd sprak voor het Bloembnllenvak. Een bij zonder woord van lof bracht spreker aan de huismoeders die dan tcch maar weken achtereen hun huiskamer voor de huisbroei beschikbaar hebben gesteld Zelfs was er een inzender die ver over de honderd bloempotten in de huiskamer tot bloei heeft weten te brengen, zocdat wel blijkt, dat men zich in de huiskamer met een beschei den plaatsje heeft moeten tevreden stellen, om de bloemen tot ontwikkeling te kunnen brengen, hetgeen dikwijls met groote of fers gepaard is gegaan. Ten slotte richtte de burgemeester zich nog tot de deelnemers aan den wed.str.jd in huisbroei en sprak tot hen een woord van opwekking om op den ingeslagen weg te blijven voortgaan en te •blijven volharden. Vervolgens ging de bur gemeester over tot het uitreiken der prij zen. Deze bestonden uit een fraaie wissel beker van den burgemeester, die dit jaar werd gewonnen door den heer v. Beek en voorts uit geldprijzen, waarvoor de jon gens naar eigen keuze een cadeau mochten koopen. Voor Finland! Wij vernemen dat de opbrengst van de alhier gehouden collecte en den Finland-avond na aftrek der nood zakelijke kosten netto f 1870.bedraagt. Voor een plaats als Lisse een prachtig re sultaat! Ontvreemding. Terwyl mevr. V. aan den Heereweg even in haar woning boven was, drong een persoon de woning binnen en maakte vam de gelegenheid gebruik om hieruit eenig geld weg te nemen. Vermoe delijk zal zulks geen onbekende geweest zijn. NOORDWIJKERHOUT Gemeenteraad. De Raad dezer gemeen te komt in vergadering bijeen op Vrijdag 13 Maart, des namiddags te 3 uur De agen da luidt als volgt: 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel van B. en W. tot het overnemen van den Langevelderweg, voor zoover deze thans in eigendom toebehoort aan de Broe ders van Liefde te Venray. 3. Voorstel van B en W tot het aangaan van een kasgeld- leening ad 130.000. 4. Voorstel van B. en W. tot het verleenen van machtiging voor het aangaan van kasgeldleeningen gedu rende het jaar 1940. 5. Reclames tegen be lastingen. Terug uit de missie. Pater C. de Klerk is na een 10-jarig verblijf uit de missie in SurinaVne behouden met verlof in Noord- wijkerhout teruggekeerd. SASSENHEIM Beekpolder. Onder leiding van haar voorzitter, den heer C. J. Rotteveel, ver gaderden de stemgerechtigde ingelanden van den Beekpolder in het „Bruine Paard". Aanwezig waren ingelanden, dk konden uitbrengen 17 stemmen, terwyl het maxi mum aantal stemmen bedraagt 56. De com missie tot nazien der rekening bracht bij monde van den heer G. Dannijs verslag uit en deelde mede alles in orde te heb ben bevonden. De rekening 1939 werd hierna na bespreking en toelichting vast gesteld aan inkomsten op 1814.92 en aan uitgaven op 1244.36. derhalve met een batig saldo van 570.56. De begrooting 1940 werd hierna behandeld en vastgesteld aan inkomsten en uitgaven op 1660.53. De polderlasten voor 1940 werden begroot op 8.— per H.A. (gelyk over 1939). VOORSCHOTEN Staatspartij. De R. K. Staatspartij, afd. Voorschoten, hield gisteren haar jaarver gadering, onder leiding van den heer J. P. Smit. vice-voorzitter der afdeeling, in het vereenigingsgebouw. Het jaarverslag van den secr. werd onder dank goedgekeurd. Uit het jaarverslag van den penningm. bleek, dat in 1939 de inkomsten hadden bedragen 220.97 plus saldo vorig jaar 90.14 VJ, aldus een totaal bezit van 311.11)4; aan uitgaven 231.77)4, aldus een kassaldo van 79.34. In 1939 is dus f 10.80)4 meer uitgegeven, dan de inkom sten hebben bedragen. Door de afgevaardig den naar den Kamer- en Statenkieskring- vergadering werden de verslagen dezer vergaderingen uitgebracht. Bij dc bestuurs verkiezing werd in de vacature G. Lam- boo, die om gezondheidsredenen heeft be dankt, als bestuurslid, gekozen de heer N. Lamboo, die de benoeming aannam en in de vacature P. van der Werf, die periodiek aftredend was, werd gekozen tot lid van het bestuur, de heer G. Schrama. Tot leden der kascommissie werden benoemd, de hee ren: Kousemaeker, P. v. d. Krogt en A. van Leeuwen Jr. Bij de rondvraag werden ver schillende zaken breedvoerig besproken. WASSENAAR. Tuinbouw-vereeniging. In café van der Zalm werd de ledenvergadering gehou den door de tuinbouwvereeniging Wasse naar en Omstreken onder voorzitterschap van den heer P. Zegwaard. Na het lezen der notulen kwam een verzoek ter tafel van de Bloemistpatroons-vereeniging om ook in de toekomst zeggenschap te mogen hebben Ln het organiseren van tuinbouwcursussen en werd daarin tevens aangedrongen op het houden van een cursus tot opleiding le knecht bloemisterij, o.a. in verband met BOSKOOP Het Handels- avondonder wij's Overeenstemming bereikt Naar aanleiding van het verzoek van het bestuur van de Middebare Handelsavond school („De Hanze") om de geincentesjb- sidie wederom op 500 gld. te brengen, wt*id in den Raad besloten een commissie ad hoc in te stellen, teneinde deze aangele genheid te regelen. Deze dager, is de com missie met dit werk klaargekomen en heeft haar rappor», ingediend over de verschil lende bevindingen, welke wij hieronder in het kort zullen weergeven en welke voor B. en W. geen aanleiding tot verdere be schouwingen is. Zij kunnen zich met de voorsteuuen in dat rapport geheel vereeni gen. De opdracht aan de commissie werd vaag gegeven, waardoor zij zich geheel vrij zag in de manier van handelen en onder zoek. De commissie kon afzien van een on derzoek naar de vraag, of het behoud van handelsonderwijs in deze gemeente van belang is. Dit bewyst voldoende het be staan van 2 cursussen op dit gebied met een leerlingen-aantal van 80. Het is even wel duidelijk, dat in onze gemeente kan worden volstaan met één inrichting, en het belang der gemeente brengt mede, dat deze inrichting gedragen wordt door de organisaties, welke zich de verzorging van dit soort onderwijs hebben aangetrokken. Het mag derhalve een verblijdend feit worden genoemd, dat na eenige bespre kingen met de besturen van de R.K. Mid- denstandsvereeniging „De Hanze" eener- zijds en de Boskoopsche en Christelijke Middenstandsvereeniging alhier, ander zijds, overeenstemming is verkregen tot samengaan op basis van de volgende pun ten: 1. Het bestuur der Handelsavondschool wordt terzijde gestaan dcor een commis sie van toezicht Deze commissie zal wor den gevormd door acht leden, waarvan twee worden aangewezen door de gemeen te en twee door het bestuur van elk der 3 organisaties. 2. De commissie adviseert het bestuur der avondschool over het leerplan, wijzi gingen inbegrepen, de begrooting en de benoeming van den directeur der school, terwijl zij bindend advies uitbrengt inza ke de benoeming van leeraren. 3. Overeengekomen wordt, dat er tus- schen de R.K. en niet-R.K. leeraren pa riteit zal bestaan. Teneinde aanspraken van tegenwoordige leeraren geen geweld aan te doen, wordt goedgevonden de pariteit te bereiken door middel van het afvloeiings systeem. 4. Bij het benoemen van leeraren wordt uitgegaan van het beginsel, dat benoemd worden voor hun taak bekwame en ge schikte personen van goed zedelijk gedrag, niet behoorende tot een extremistische partij 5. De Hanze blijft ook financieel verant woordelijk vcor de school. 6. De school leidt in elk geval ook op voor het z.g. Middenstandsdiploma, ver- eischt krachtens de Vestigingswet Klein bedrijf 1937. 7. De mogelijkheid wordt geopend, dat leerlingen voor het middenstandsdiploma worden vrijgesteld van het volgen van leervakken, welke daarvoor niet noodig zijn, mits daardcor de rijkssubsidie niet in gevaar komt 8. Bij inrichting door het bestuur der school van een vervolg-cursus voor oplei ding van leerlingen voor het diploma een eventueel te verwachten vestigingswet. De voorzitter deelde mede, dat in deze kwestie de andere medewerkende vereeni- gingen ook gekend moeten worden, wes halve verzoekster te kennen zal worden ge geven, dat de gestelde vraag ook daar ge daan zal dienen te worden. Het woord was vervolgens aan den heer Carlee, die een lezing hield over de teelt van Lathyrus. De jury bestaande uit de heeren Aartse, Har deman en van Zetten Jr. had tijdens de pauze het ingezondene aan een keuring on derworpen. De uitslag hiervan was: le prijs J. Weekhout voor de schoonste Azalea; le pr. dezelfde voor de mooiste 3 bloeiende Hippeastrum in pot; 2e pr. D. A. de Rooij voor 3 Primula's en idem J. Weekhout 2de pr.; 3e pr. J. Weekhout voor een inzending in bloei getrokxen heestertakken. Lang en breed werd vervolgens nog van gedachten gewisseld, of de vereeniging op oude voet zal doorgaan met het keuren van de voortuinen in de gemeente. Zoowel voor standers voor handhaving als tegenstanders zetten hun standpunt uiteen. Besloten werd tenslotte vooralsnog op oude wyze voort te gaan, doch inmiddels de medewerking van de buurtvereenigingen in te roepen om bij de bewoners dier buurtschappen een onder zoek in te stellen of zij al dan niet prys stellen op een eventueele keuring van hun tuinen. Hierop volgde sluiting. boekhouden Mercurius of Vereeniging van Leeraren, waarnaar za! worden gestreefd, zal deze cursus afzonderlijk worden gefi- nancieerd buiten bezwaar van de financiën der handelsavondschool. 9 Het uit te reiken diploma zal de naam dragen van: Diploma van de Middelbare Handelsavondschool met 3-jarigen cursus te Bodkoop. Aldus is tot samenwerking aan de in standhouding van één inrichting voor Han delsonderwijs besloten. Deze regeling zou dan in werking treden met ineang van den nieuwen cursus op 1 Sept. 1940. Gemeenteraad. Op Maandag 18 Maart zal de gemeenteraad des 's avonds om 7 uur in openbare vergadering bijeenkomen. Onderwerpen ter behandeling zijn: Voor stel tot herziening van eenige jaarwedden. Rapport van de Raadscommissie inzake het subsidieeren van het Handelsonder wijs. Voorstel tot het verleenen van mede werking aan de tot standkoming van een intergemeentelijken regeling voor een on derlinge hulpverleening aan slachtoffers van Luchtaanvallen onder de burgerbe volking, die geneeskundigen hulp en ver pleging noodig hebben. Kon. Mij. v. Tuinbouw en Plantkunde. De Kon. Mij. vergaderde onder voorz. van den heer G. J van Noordt. De heer Zwartendijk behandelde de Biologische en Dynamische Landbouwmethode (B.D.L.) en waarop zij gegrondvest wordt. De heer Zw. hield een objective beschou wing over dit onderwerp naar aanleiding van een bock hetwelk hij hierover ont vangen had en dat getiteld was „De vruchtbaarheid der aarde, haar behoud en haar vernieuwing", door Ehrenhard Pfeif fer Wanneer wij goed begrenen hebben, zou de Ver. v. B D L. terug willen keeren tot de vroegere wijze van landbouw en vee teelt. waarbij elke boer niet meer vee zou houden, dan zijn bedrijf zou kunnen voe den. Door de tegenwoordige economische structuur in de wereld moet alles zoo in tensief mogelijk bewerkt worden, om de nroductie zoo hoog mogelijk op te vceren. Het is zeker, dat dit veelal ten koste gaat van de kwaliteit van het eindproduct met alle mogelijke schadelijke gevolgen van dien. De Ver. v B.B L. is een groote voor stander voor het gebruik van organische meststoffen en ziet hierin de grondslag voor een eezond gewas, bovendien stelt zy zich ten deel gewassen te kweeken welke vrij zijn van ziekten en heeft reeds een achttal prenaraten gevonden ter voorko ming van ziekten. Verder zoekt zij gewas sen welke opbouwend op elkander inwer ken. Wanneer b.v. een apoélboom door bloed- luis aangetast is en men plant Oostindische kers bij de stam, zal de bloedluis verdwij nen. Zoo werden nog meerdere voorbeel den aangehaald. Het streven der Ver. v. B.D.L. is zeer goed en de nraktyk zal uitwijzen of het donr te vceren is. Naar aanleiding van deze beschouwing kwamen er legio vra<?en naar voren, welke all" besproken werden. Ook werd er besloten t.z.t. een lezing te laten houden over dit onderwem. Hierna werd overgegaan met de bespreking van he aanwezige materiaal. De heer K Verboom toonde takken van: Evonvmus alata wdke een kurklaag op de takken heeft, Evonymus verrucosa, de takken dï"ht bezet met kleine zwarte wratjes, Salix matsudana tortuosa. een wil" met grilli" gedraaide takken, Liqui- dambar styraciflua met kurkvorming op de takken. De heer J. Boer Gz. toonde Prunus De- vidiana rubra, bloeit veel vroeger dan Pru nus triloba met enkele perzikachtige bloe men. Iris reticulata, een blauwe dwerg Tris: Iris reticulata hvbr. J. S. Diyt, violet dwerg Iris. beide soorten hebben een fijne geur als boschviooltjes. Vervol"ens werd overgegaan tot de rondvraag, welke niets opleverd, zoodat de voorz. met een woord van dank aan den heer Zw. voor zijn interessante be spreking en aan de leden voor hun op komst deze bijeenkomst sloot. KOUDEKERK Jubileum. Op Zaterdag 16 Maart aj. hoopt de heer L. Vonk alhier den dag te herdenken, waarop hij voor 40 jaar in dienst kwam bij de Schelpkalkibranderij v. h. J. W. Clant en Zoon. De laatste 20 jaar was de heer Vonk „-baas" op die kalk branderij „Meerwijk" te Koudekerk aam den Rijn. Het zal den sympathieke jubila ris dien dag ongetwijfeld niet aan blijken van belangstelling ontbreken. NIEUWKOOP Visch poten in de Nieuwkoopsche plas sen. Op initiatief van .enkele belangheb benden en particulieren is de idee geop perd. om in de Nieuwkoopsche plassen groote hoeveelheden snoek en aal te po ten. In een bijeenkomst in „Het Vliegende Paard" zijn de verschillende mogelijkhe den besproken en men was er eenparig over eens, dat hoewel er nog geen gebrek is aan de genoemde vischsoorten, het toch wel wenschelijk is voor de toekomst te zorgen. Staande de vergadering werd de wenschelijklijkheid naar voren gebracht om in deze gemeente te komen tot oprich ting van een vereeniging tot bevordering van den vischtoestand. Besloten wordt aan alle daarvoor in aanmerking komende per sonen een ciculaire te zenden en hen uit te noodigen tot een vergadering, alwaar dan eveneens uitgenoodigd zal worden de technisch opziener der visscherijen, de heer L. N. van der Heijden te Utrecht, om van voorlichting te kunnen dienen.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 11