OMGEVING Faillissementen KLEINE ANNIE MAANDAG 11 MAART 1940 EE icmsrwr courant DERDE BLAD - PAG. 9 HAARLEMMERMEER Geboren: Cornelia d. van C. W. Lang- hout en D. Punt Gerard Adriar.us z. van G. A. Schalk en M. Schyff Cornelis z. van M. Geluk en H. den Dekker Evert Arend z. van B. J. Joiink en W. B. Mal- grom Robert z. van S. de Koning en J N. Lanser Maria Johanna d. van A. Schreurs en W. J. Blokker Hermanus z. van P. Hijzelendoorn en J. Dekker te Lei den Arendje d. van F. Eggermond en J. van den Doel Petronella Maria d. van A. H. van Ryn en M. D'haene Agatha Tjitske d. van J. S. Heijer en T. J. van der Zee Bernard z. van L. A. H. J. Verberkt en L. G. Simons levenl. z. van C. Slin ger en M. G. Koch. Ondertrouwd: D. de Graaf 27 j. en Chr. M. M. van Workum 26 j. J. Eickhoff 20 j. en G. Snapper 21 j. C. Verzaal 23 j en G. Schouten 23 j. F. J. Kamstra 24 j en C. Metselaar 25 j Getrouwd: Chr. van der Weele 24 j. en W. Kroezer 23 j. Overleden: Hendrikus Stroet 67 j. geh. met M. C. Spijker Johannes Baptista Maria Backhuijs 61 j. geh. mei M. S. V. Mars Jacobus Rescort wedn. van T. Ten- sen Teunis Vinke 17 d. z. van J. Vinke Geertje Verver geh. met J. Koomen Dina Hendrika Vaartjes 63 j. geh. met H. Nievaard te Amsterdam. LISSE HUISBROEI TENTOONSTELLING. Ondanks den minder gunstige tijds- en weersomstandigheden was door den leiding der K. J. C. in de parochie van de H. H. Engelbewaarders een Huisbroeitentoon- stelling georganiseerd. Zaterdagnamiddag waren we by de of ficieels opening en we moeten zeggen, het (geheel overtrof onze verwachting. Het ar tikel crocussen byv. was in een woord schitterend, terwijl hyacinthen en narcis sen heel goed waren. Ter "opluistering prijkten midden in den zaal van het K.J.C.- igebouw een perk - Triumphtulpen, in den kas getrokken van den heer Mare. v. d. Vlugt aldaar, welke schitterend waren. De jury bestond uit de heeren K. Ver- degaal, L. Romijn en Ant. v. Werkhoven. Zy kenden de prijzen toe als volgt: Ver- plicnteh inzending, elk tien potten: 4 p. tulpen, 3. p. hyacinthen, 2 p. crocussen en 1 pot narcissen. Ie pr. J. v. Beek Hz., met wisselbeker, geschonken door burgemees ter v. Ryckevorsel, welke 3 maal achter een moet worden gewonnen of 5 maal in totaal. 2e pr. P. Mens Pz., 3e pr. H. v. d. Poll, 4e pr. Alb. v. d. Poll, 5e pr. J. Broek hof, 6e pr. Ant. Biesems, 7e pr. M. Ver voorn, 8e pr. C. v. Duin Jz:, 9e pi. J. Kor- tekaas Jz., 10e pr. H. Hoogervorst Az., 11e pr. Jac. Grimbergen Gz., 12t pr. Jan Grimbergen Jz., 12e pr. Wiene Wissma, 14e pr. T. Telings, 15e pr. J. v. Steyn, 16e pr. Ant. Trompert, 17e pr. Ant Meeuwsen, 18e pr. C. Bakker, 19 pr. J. Pet, 20e pr. P. Kortekaas, 21e pr. C. Kortekaas en 22e pr. J. v. Dorp. Vrije inzending: Hyacinthen. Ie pr. Jac. Grimbergen Gzn., 2e pr. Cor Bakker, 3e pr. H. Hoogervorst Az., 4e pr. Gebr. Grim bergen Jz., 5e pr. Alb. v. d. Poll, 6e pr. C. v. Duin Jz., 7e pr. J. v. d. Voort. Tulpen; le pr. H. Hoogervorst Az., 2e pr. Cor Bakker, 3e pr. Gsbr. Grimbergen Jz.. 4e pr. Jac. Grimbergen Gz., 5e pr. C. van Duin Jz., 6e pr. Jac. v. d. Voort. Narcissen: le pr. Cor Bakker, 2e pr. Jac. Grimbergen Gz., 3e pr. H. Hoogervorst Az, 4e pr. Gebr. Grimbergen Jz., 5e pr. Jan v. d. Voort, 6a pr. Ant. Trompert. Crocussen: le pr. Jac. Grimbergen Gz., 2e pr. Cor Bakkei, 3e pr. Ant. Trompert, 4e pr. Cor. v. Duin Jz., 5e pr. J. v. d. Voort, 6e pr. Gebr. Grimbergen Jz. Bij de opening sprak de directeur van de K. J. C., kapelaan J. H. Mathijssen, een welkomstwoord tot burgemeester v. Rijc- kevorsel, de juryleden, den leden van den touisbroeicommissie, den inzenders, en hun nen ouders. Hij dankte den burgemeester voor het schenken van den wisselbeker, alsmede voor zyn bereidwilligheid om de zen tentoonstelling te openen. De burge meester zeide, dat tentoonstellingen als deze, zijn vollen belangstelling hebben, omdat, hetgeen hier is gepresteeid, wordt verkregen met veel moeiten en opofferin gen. Spr. wenschte alle prijswinnaars ge luk, in het bijzonder den winnaar van den beker en spoorde dezen aan te blijven vol harden en een volgend jaar zijn best te doen dezen beker weer te winnen, terwijl hij den anderen inzenders aanspoorden om te trachten hem deze kans niet gemak kelijk te maken. Onder leiding van jury en commissie werd daarna een rondgang langs den stands gemaakt. Werkloosheid. Bij de gemeentelijke arbeidsbeurs stonden in de week van 4 tot en met 9 Maart 1940 ingeschreven 536 werkzoekende personen, t.w. 1 letterzetter. 1 boekbinder, 8 timmerlieden, 2 metselaars, 2 grondwerkers, 16 schilders, 9 kistenma kers, 5 houtbewerkers, 2 chauffeur-mon teurs, 1 rijwielmonteur, 1 kabelmonteur, 1 radiomonteur, 1 machinist, 2 slagers knechten, 1 bakkersknecht. 424 landarbei ders, 5 transportarbeiders, 5 chauffeurs, 6 schippersknechten, 3 kantoorbedienden en 12 fabrieksarbeiders. De werkloosheid is gelukkig in deze week met 78 personen teruggeloopen. Postzegelliefhebber! De Haarlemsche politie heeft in zyn woning te Lisse een jongeman aangehouden, die op ongeoor loofde wijze postzegels verzamelde. Hij bezocht vaak een drietal postzegelhandela ren in Haarlem en zag daarbij kans onge merkt een boekje met vreemde postzegels in zijn zak ie laten verdwijnen. Ook in Lis- se heeft hij zich aan een dergelijk feit schuldig gemaakt. De waarde van de ge stolen zegels bedraagt ongeveer 200. Een deel had hij nog in zijn bezit, de rest was aan anderen verkocht Alle gestolen zegels zijn door de politie opgespoord. NOORDW1JK Huishoudelijke Voorlichtingsdienst. In de Mulo-school van den heer Sj. Bak ker is wederom de eindles gegeven van de gehouden cursus. Mevrouw v. d Mortel, eere-presidente mej. v. Slochteren, de heer L. Droogh en de commissie waren getuigen van het nuttige werk, dat hier verricht is. De gemaakte kleedingstukken waren ten toongesteld, het was werkelijk ee- lust om te zien de verscheidenheid van mantels, japonnen, kindermantels, jassen en jurkj:s. De cursisten wedy verden zich te tooien in de gemaakte japons. Men had het idéé van een modeshow. Aan de leerares, mej. G. v. d. Bijl. komt een woord van lof toe. Zij heeft bereikt de cursisten een getal van 20 kleedingstukken te doen vervaardigen naar eigen keuze en behoefte, inderdaad van groot belang voor de gezinnen der cursisten. De prettige stemming is nog verhoogd toen door de goede zorgen van de eere presidente aan de aanwezigen versnaperin gen werden aangeboden. Een stoffelyk blijk van dankbaarheid in de vorm van een zilverlepeltje met het wapen van Noord- wijk had de leerares in ontvangst te nemen. De voorzitter de heer Braun, dankte mevrouw v. d. Mortel voor de bijzondere belangstelling en de aardige attentie; de leerares voor 't gioote succes van dezen cursus, de cursisten voor 't trouwe bezoek van den cursus en wat daardoor bereikt is Zoo mogelijk zal nog een cursus gegeven worden in het maken van bedder en de kens. Ook deze cursus zal zeer zeker van groot belang zijn Spreker brengt dank aan het college van B. en W„ da', steeds bereid gevonden wordt een lokaal beschik- Öaar te stellen. SASSENHEIM Floris Schouten Vrouwenpolder. De Floris Schouten Vrouwenpolder, gelegen onder Sassenheim en Warmond, hield zijn jaarvergadering Vrijdagavond om 7 uur in hotel „Het Bruine Paard". Bij de .-pening door den voorzitter, den heer G. H. Heijnes, waren 23 stemmen ver tegenwoordigd (maximum kan worden uit gebracht een aantal van 80 stemmen). De rekening over 1939 werd vastgesteld aan inkomsten op 3695.21 en aan uitgaven op 3938.10, nadeelig saldo derhalve 242.89. O*- nog te vord- r n polderlasten over lt'".9 bedragen 323.42, zoodat het batig saldo saldo toch bedraagt 80 53. De omslag be droeg over 1939 f 11 per H A 'omslag- plichtige grootte 192.89.87 H.A., gelijk voor 1939 was geraamd. De onderhoudskosten van de duikers hebben bedragen f 355.33, van de dijken en beschoeiingen f 178 95, van de bemaling-inrichting 96.47, aan olie werd verbruikt voor 354.45, aan rente en aflossing betaald resp 254.80 en 520. Het restant van de leening, oorspronkelijk groot 13.000 is 6760 (3/2 pet.). By de .inkomsten treffen we o.m. aan „vergoeding bemaling van den Kooipolder door den Floris Schouten Vrouwenpolder" 335.96: aandeel in de vaarvergunning Sas- senheimervaart 80.15; storting in het „Be- mailngsfonds" 6.75. De commissie voor on derzoek van de rekening over 1939, be staande uit de heeren Chr. Homan, W. J. van Rijn en Nic. Breedijk, had alle stukken accoord bevonden. Dezelfde heeren werden benoemd voor het onderzoek van de reke ning over 1940, terwijl tot plaatsvervangen de leden werden aangewezen de heeren J. C Verdegaal, G. Dannijs en J. P. Warmer dam. De begrooting voor 1940 werd aan in komsten en uitgaven vastgesteld op 5.084.95, het batig saldo werd geraamd op 90.85 (onvoorzien). De omslag werd met 1 per H.A. verhoogd, zoodat deze werd begroot op 12 per H.A. Het kohier van omslag werd, daar de omslagplichtige grootte van den polder be draagt 192.89.37 H.A., gepaald op 2314.78. Uitgetrokken werd voor onderhoud van duikers, dijken en beschoeiingen, totaal f 200, onderhoud bemalingsinrichting 200, kosten van olieverbruik 400 enz. De boezem waterkeerende kaden en de boezem waterstand in Rynland maakten eveneens op deze vergadering een belang rijk punt van bespreking uit. Verschillen de mededeelingen werden dienaangaande gedaan. Ook de schouw over de tochten en scheislooten werden nader besproken. Be sloten werd de schouw over de tochten in het algemeen 14 dagen later dan voorheen te houden, echter zal dan meer rekening worden gehouden met de voorschriften van de keur van den polder. Nadat door Ingelanden verschillende wenschen waren geuit over de bemaling werd de vergadering door den voorzitter gesloten. E.H.B.O. De dames P. Voorsluys, R. van Kesteren en J. Rotteveel en de heer A. v. d. Kwaak, slaagden in den Haag voor het diploma E.H.B.O. De dames K. Dykstra en G. Klijn slaagden voor het examen „Helpster Roode Kruis". Aanrijding De melkhandelaar L. werd WASSENAAR „De Paauwenhof" een rustoord Voor kunstenaars en geleerden Zaterdag is op „Da „Pauwenhof", het buiten van mevr. de wed. mr. dr. J. C. Overvoorde-Gordon aan de-n Leidsche- straatweg te Wassenaar, de cultureele stichting voor opneming van geleerden en kunstenaars geopend. Het plan voor deze stichting is uitgegaan van wijlen mr. dr. J. C. Overvoorde. Na diens overlijden heeft zijn weduwe dit plan uitgewerkt en Zaterdag had zij de voldoe ning de voltooiing er van mede te maken, ken. Het is de badoaling, dat op „De Pau wenhof", dat het eigendom van de stich ting is, geleerden en kunstenaars een poos gelegenheid tot rust of rustig wei ken zul len vinden. Er is plaats voor hoogstens 16 gasten. Bepaald is, dat de duur van het ver blijf hoogstens 6 maanden mag bedragen. Het bestuur van de stichting bestaat uit jhr. mr. dr. E. A. var. Beresteyn. voorzitter, en uit de navolgende leden: prof. dr. F. Muller, namens de Kon Academie van Wetenschappen, prof. dr. J. de Vries, na mens de Ned. Maatschappij voor Letter kunde, Willy Sluiter, vertegen woord gen- de het schilderkundig genootschap „Pul- chri Studio", Herm. van der Kloot-Mey- burg, vertegenwoordigende den Bond van Nederlandsche architecten, mej. Van Osse- len, namens de V.A.N.K., en prof Van Goudoever, uit Groningen, die als zwager van mevr. Overvoorde in het bestuur rit ting heeft. Mevr. Overvoorde zelf is gede legeerd lid en tevens secretarssse-psnning- meesteresse van het bestuur der stichting. Onder degenen, die Zaterdagmiddag op „De Pauwenhof" bijeen waren, was o.m. mr. J, K. van der Hoogen, namens den mi nister van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen. Mevr. Overvoorde heeft met een enkel woord de bedoeling van de stichting uit eengezet en met een woord van hartelyken dank de stichting aan de bestuurders over gedragen. De heer Van Beresteyn heeft de sticht ster zijn hartelijkein dank betuigd voor de ze aanbieding. Prof Martin heeft een hartelijk woord tot mevr. Overvoorde namens haar vele vrienden gesproker en haar een Indische gong aangeboden. Nadat de heer Van Erp een toelichting tot dit geschenk had gege- gen, hebben de aanwezigen de bezitting in oogsnschouw genomen, waarna verver- schingen werden aangeboden. GEMEENTERAAD VAN LEIDERDORP naby de Molenstraat aangereden door een auto. Hij werd aan een der beerten gewond: zyn rywiel werd vernield. De politie heeft de zaak in onderzoek. WARMOND LUK GEVONDEN. Na twee maanden verdwenen te rijn. Het lijk van den op 6 Januari j.l. ver dronken sergeant J. Heyes is thans door de politie opgedregd. Het werd gevonden op dezelfde plaats waar het slachtoffer verdronken is. Het stoffelijk overschot is vervoerd naar Nieuwe Pekela, waar het slachtoffer zijn woonplaats had en waar het ook ter aarde za' worden besteld. Bloemententoonstelling. De bloemen tentoonstelling georganiseerd door de St. Josephsgezellenvereeniging en de Kruisvaart is, eer. groot succes geworden. In tegenwoordigheid van wereldlijke en geestelijke autoriteiten is de tentoonstel ling Zaterdag officieel door den burge meester geopend. Allereerst werd het woord gevoerd door kapelaan C. Jongkind, die er op wees dat reeds in verschillende plaatsen tentoonstellingen zijn georgani seerd en hij zich had afgevraagd, waarom zulks ook in Warmond niet mogelijk was. Welnu, aldus spreker, u ziet het resultaat en dit is in een woord overweldigend. Dank bracht spreker aan de heeren J. van Win- sen, Th. van Winsen, C. Wassenaar en C. Siynman, die zulk een prachtig werk bij de organisatie hebben verricht. Dank bracht spreker aan de jury, bestaande uit den heeren C. B. de Vroomen, 2. Zwetsloot en J. v. Hulst. Hierna werd de tentoonstel ling door den burgemeester geopend, die zijn vreugde uitsprak, over wat hier tot stand was gebracht Deze tentoonstelling, kweekt, behalve groote liefde voor het vak, ook een groot samenhoorigheidsgevoel en dit kan niet anders dat het bollen vak ten goede komen. Hierna werd nog het woord gevoerd door pastoor Oudejans, die in geestige woorden het tot stand komen van deze ten toonstelling toejuichte. Spr. bracht darde aan allen, die hadden medegewerkt om de ze tentoonstelling te doen slagen en dat hy ten volle geslaagd is bewijzen dfe vele en prachtige inzendingen. De navolgende prijzen werden toegekend. Verplichte in zendingen, le pr. C. van Hulst met lof der jury, 2e pr. J. var Winsen Gzn., 3e A. van Hulst Jz., 4e pr. B. Beugelsdijk Gzn., 5e pr. C. Zoetemelk. Vrije inzendingen: le pr. G. Verbijd met lof der jury, 2e ir. C. Styn man, 3e pr. M. van Winsen, 4e pr. C. Was senaar. 5e pr. J. van Winsen. Heden be staat rfog gelegenheid om de tentoonstel ling te bezoeken. Luchtbescherming. Onder voorzitter schap van den heer G. J. van Wickevoort Crommelin had ir hotel „De Stau Rome" een vergadering plaats van de afd. War- Alle leden aanwezig. Voorzitter: burge meester Brug De voorzitter deelde in zyn „Nieuwjaarsrede" mede, dat de bouw van een nieuwe openbare school in het vooruit zicht is. Met alg. stemmen worden aange nomen: lo. het voorstel tot het aangaan van een geldleening groot ƒ9000 a pet. met de N.V. Bank voor Nederl. Gemeenten ter financiering van den aankoop van grond van den heer Kret; 2o. het voorstel tot wijziging verordening veldwachters, door deze wyziging mag wegens vrije ge- neesk behandeling geen hooger bedrag ge geven worden dan f 25 p. jaar.; 3o. het voorstel tot aanstelling van een tweede gem.werkman Deze zal voorloopig voor 1 jaar worden aangesteld op arbeidscontract. Verschillende leden vragen inlichtingen over eischen en condities welke zullen worden gesteld en over de verdeeling van het werk. De voorz. geeft de gevraagde in lichtingen. Over het voorstel tot „vaststel ling salarisverordening gemeentearbei ders" ontspint zich een langdurige gedach- tenwisseling. De Iconen der gemeente werklieden. Deze verordening regelt de loonen van vaste werklieden, werklieden op arbeids- crntract aangesteld en losse werklieden. De heei Ent vindt het reglement aan den schralen kant en doet voorstellen, om de verschillende in de verordening genoemde loonen, ook ten opzichte van de losse werklieden, te verhoogen. Spr. wil de in een artikel genoemde toelage voor over werk voor den eersten gemeente-werkman veranderen in een vast bedrag begrepen in het traktement. De heer Klaver wenscht een andere kin dertoeslag-regeling, dan de in de verorde ning voorkomende. De heer de Haas vraagt of de tegenwoor dige gemeentewerkman door deze nieuwe reseling er beter of slechter van wordt. Spr. heeft bezwaar teven 't voorgestelde uurloon voor losse werklieden, dit moet z.i. van 40 ct. op 45 ct. worden gebracht. De voorz. licht een en ander nader toe Op de vraag van den heer de Haas ant woordt spr., dat de tegenwoordige gemeen tewerkman door de nieuwe verordening voor wat betreft de kinderbijslag, grooter traktement krijgt. Op de voorstellen van den heer Ent ingaande, zegt de voorz., dat B. en W. deze voorgestelde regeling vrij gunstig achten en geen aanleiding vinden de uurloonen te verhoogen. gezien de be talingen in omliggende gemeenten. Voor de extra werkzaamheden van den gem.- werkman ontvangt deze hiervoor geen gra tificatie, doch een vaste toelage. De heer Snel vindt de loonen ruim en kan zich vereenigen met het door B. en W. voorgestelde. Wethouder Boot zet vervolgens zijn standpunt uiteen. Spr. acht het onjuist de voorgestelde Iconen te verhoogen in gege ven omstandigheden, mede in verhouding tot de geldende maatstaf der overige arbei ders in deze gemeente. De heer Rijnsbur- ger pleit voor hooger uurloon voor de los- mond van de Nederl. Vereen, voor Lucht bescherming. Op voorstel van den voorzit ter werd de vaststelling der statuten en het huishoudelijk reglement aangehouden tot een volgende vergadering aangezien op de vergadering van de Centr. Vereen, van het Hoofdbestuur op 30 Maart a.s. de statuten een kleine wyziging zullen ondergaan, waarmede dan de statuten der afdeeling in overeenstemming kunnen worden ge bracht. Als afgevaardigden naar de Cen trale vergadering werden aangewezen mej. A. Walenkamp en de heer Th. R. de Vroo men. Overgegaan werd tot bestuursver kiezing en op voorstel van den burgemees ter werd het voorloopig bestuur in zyn ge heel herkozen, zoodat de vereeniging thans samengesteld is als volgt: voorzitter G. J. van Wickevoort Crommelin, secretaresse- penningmeesteresse mej. A. Walenkamp, leden de heerer G. Kalemink, Th. R. de Vroomen en J. Dekker. Op voortel van den voorzitter werd de burgemeester, de gees telijke vader d-ezei vereeniging, benoemd tot eere-voorzitter. De rondvraag toonde al direct het belang van het bestaan van een dergelijke vereeniging, want verschil lende problemen kwamen ter sprake, die van bijzonder belang waren. Nadat de voorzitter nogmaals had aangedrongen op een krachtige propaganda en dank ge bracht had aan den heer Slager voor de wijze waarop hij de vereeniging was tege moet getreden werd de zeer geannimeerde bijeenkomst gesloten. se arbeiders. Wethouder Boot zegt, dat practisch met 2 gemeentewerklieden, slechts sporadisch gebruik zal worden ge maakt van losse arbeiders. Spr. meent, dat kan worden volstaan met het voorgestelde uurloon. Het vcorstel om het loon van losse ar beiders van 40 op 45 ct. te bepalen komt in stemming en wordt aangenomen met 4 te gen 3 stemmen. Met wyziging van dat artikel wordt de salarisverordening vastgesteld; de heer Ent wil geacht worden te hebben tegenge stemd. Aan de orde is hierna: ontslag controleur waterleiding en voorziening in deze vaca ture. Aan den heer Heijnis wordt op zijn verzoek als zoodanig eervol ontslag ver leend en met alg. st. wordt de heer C. Dise- raad in zijn plaats benoemd. Als gevolg hiervan wordt voorgesteld een wyziging aan te brengen in de instructie meteropne- mer-incasseerder der waterleiding en in structie gemeente-opzichter. Volgens voor stel besloten. Met ingang van 4 Jan. 1940 wordt benoemd tot controleur der steun verlening de heer H. S. E. van Benten. Tot lid van het Burgerl. Armbestuur wordt herbenoemd de heer A. van Winkel. i i Verpachting van de Tol. Thans volgt een bespreking over de ver pachting van den tol cp de Leiderdorpsche brug in verband met het feit, dat 1 Mei a.s. het tijdvak van verpachting is geëin digd. De voorz. deelt mede, dat de tegen woordige pachter, de heer Ramaker, heeft verzocht de tol te mogen pachten, doch voor een lager bedrag dan voorheen. Daar er besprekingen werden gevoerd met Gcd. Staten over opheffing van den tol, achten. B. en W. het gewenscht, de tol openbaar te verpachten. Hierop volgt weer een leven dige discussie, 't Slot is. dat er in principe werdt ingegaan op het voorstel van B. en W. om tot openb. verpachting over te gaan. Voorts worden vastgesteld de voorschotten op de exploitatievergoeding 1940 aan de besturen der bijz. scholen, alsmede het voorstel tot medewerking aan de uitbrei ding van de Ned. Herv. School. Aan de ver. het Groene Kruis en de Ver. het Wit- Gele Kruis worden subsidiën toegestaan, waarna er eenige pensioensgrondslagen worden vastgesteld. Over een reclame straatbelasting wordt gunstig beschikt. Dan worden nog wijzigingen aangebracht in de begrootingen 1939 en 1940, om dan over te gaan tot de bespreking van de verhuring van den tuingrend. De voorz. stelt voor, B. en W. te machtigen hieromtrent voorloo- pige regelingen te treffen, waarmede de le den zich kunnen vereenigen. Verder wordt nog besloten een lokaal van de Openb. Schcol gedurende een 10-tal weken een avond per week gratis ter beschikking te stellen voor dp oefeningen van de plaats, af^. der E.H.B.O. Bij de rondvraag vraagt de heer Snel in verband met den slechten toestand van sommige woningen of het niet wenschelijk zou zyn een pl. commissie te vormen, die eenige toezicht en controle zou kunnen uit oefenen od de woningen en of er geen be tere regeling getroffen kan worden voor het .meerder waterverbruik" (boven max. verbruik in de waterleidingverordening). De voorz. zegt beide vragen in overweging te zullen nemen. De heer Klaver vraagt inlichtingen over het branden der straatlantaarns. De heer de Haas informeert naar den aanleg van dp nieuwe straat bij den heer Aukes. De voorz. verstrekt de gewenschte inlichtin gen, waarna de Raad in geheime zitting overgaat. Uitgesproken: P. Franchimon, zonder beroep, den Haag, Paralelweg 6. Cur.: mr. J. L. E. Raming, den Haag. L. Haagmann, den Haag, Joan Maetsuy- ckerstraat 233. Cur.: mr. J. H. C. Raads- veld, den Haag. Katholieken, Uw eiqen Dagblad is DE LEIDSCHE COURANT NAAff MMCUIEM \zUUEH IE OHTDEJZKi ttyATEe VAH CUEH OUDEN I tSAMOEWOPDEH O Idakkeoloót' ALiZe HEM 1 EENS vEaMuoaougo-j IUISTALS IE DA(UT joriozjit,'Ef^ HOEB1 iPOOa VAN /EMANO TE m-1 DEN. HE T U(HI DAT PC OUOESAM ZAC,WA5 WAABXHUNUJk EEN LKHÜ KJEVÉZZ.HU WAS EEN VREEMD OUDi nmm 'h neer Dan éên opzicht. T 1 HET IS HEEL CXJED MOGELIJK DAT HU OP STAP OEGAAH IS. MAAR j H/l ZAL ÜVEBEEH DAAR DAGEN J VEL HOVEN HATER KOMB Mé

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 9