MAANDAG 11 MAART 1940 OE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 Kon. Ned. Voetbalbond BLAUW WIT's EERSTE NEDERLAAG U.V.S. STELT TELEUR DOOR EEN GELIJK SPEL TEGEN B.E.C. A.S.C. en Lugdunum verliezen, fraaie zege van UF.C. We hebben Zaterdag in onze voorbe schouwingen tot de wedstrijden erop ge wezen, dat D.W.S. wel eens voor een ver rassing tegen Blauw Wit zou kunnen zor gen. Zoo is het inderdaad gegaan. Biauw Wit boekte haar eerste nederlaag, hoewel deze de positie der Zebra's voorloopig nog niet in gevaar brengt. In aeze atdeeiing valt voorts te ver meiden de verpletterende nederlaag, welke Ajax te slikken kreeg, met 61 werden de Amsterdammers door V.S.V. geslagen. In Aid. II behaalde Feyenoord een 2—0 overwinnmg op D.F.C. en versterkte daar mee haar positie aan den kop. In de 2e klasse A stelde Ü.V.S. teleur door een gelijk spel in Delft tegen B.E.G. De voorsprong der Leidenaars bedraagt thans nog slechts één punt op S.V.V., want deze hield voet bij stuk en versloeg Quick met 30. In de derde klasse werden meerdere teleurstellingen geboekt. Alleen L.F.C. zorgde voor een over winning en met een bijzonder fraaie, want met 72 werd Schoonhoven in de Sleutel stad verslagen. Alphen Het zich leelijk in de kaart kijken door D.N.A. en verloor met 52. A.S.C. boekte geheel onnoodig een 42 neder laag tegen Woerden en met dezelfde cijfers bleef Lugdunum de mindere van Olympia. De uitslagen* Afdeeling L Afd. A: D.W.S.—Blauw Wit 2—0; Haar lem—'t Gooi 3—4; D.O.S.—Stormvogels 0—0; V.S.V.—Ajax 6—1. Afdeeling II. Afd. A: FeyenoordD.F.C. 20; H.B.S. Hermes D.V.S. 23; R.F.C.-D.H.C. 22; C.V.V.—Sparta 0—3. Afd. B: V.D.L.—VIOS 3—4; B.M.T.—De Hollandiaan 73; B.E.C.U.V.S. 11; S.V.V.Quick 30; MartinitH.V.V. 1—0. Afd. C: Fluks—O.D.S. 3—3; D.C.L.— Sliedrecht 4—3; Unitas—Gouda 2—7 Emma Overmaas 60; NeptunusExecsior 13 Afd. I: LugdunumOlympia 24; L.F.C. —Schoonhoven 7—2; A.S.C.—Woerden 24; O.N.A.Alphen 52. Afd. M: L.D.W.S.Waddinxveen 90; D.V.S.—Roodenburg 2—5; D.S.O.—Rouw koop 11; SportmanT.O.N.A. 31; Bosk. BoysBodegraven 23. Res. D: U.V.S. IIILugdunum II 41; Alphen II—A.S.C. II 2—1; U.V.S. II— L.F.C. 2—3. Afdeeling Hl. Afd. A: A.G.O.V.V.—Enschede 1—0; QuickTubantia 00; WageningenHera cles 04; HengeloGo Ahead 22; Ensch. Boys—N.E.C. 1—4. Afdeeling IV. Afd. A: EindhovenN.A.C. 53; Lim- burgiaHelmond 40; M.V.V.B.V.V. 7—1; N.O.A.D.—P.S.V. 2—0; L.O.N.G.A.— Juliana 18; RoermondWillem II 00. Afdeeling V. Aid. A: G.V.A.V.Heerenveen 23; H.S.C.—Leeuwarden 4—1 W.V.V.—Velo- citas 05. A. S. C.—WOERDEN 2—4. Indien A. S. C. ooit kans heeft gehad een wedstrijd te winnen, dan was dit gisteren wel tegen Woerden, 't Is niettemin anders uitgekomen doordat tal van opgelegde kan sen óf onbenut werden gelaten óf hope loos werden verknoeid. De rood-zwarten muntten hierin vooral uit na de rust. 't Was geen wonder, dat ten slotte na tal van misluke pogingen het doelpunt aan den anderen kant kwam, waarmee de overwin ning voor Woerden een feit werd. Reeds onmiddellijk na den aanvang oefende Woerden eenig overwicht uit en de druk op het A. C. C.-doel werd zoo zwaar, dat Hordijk er na 7 min. in slaagde Jaquet te passeeren (01). Na eenige oogenblik- ken loste Abrahams een vervaarlijk sohot uit het middenveld, maar het leer kwam tegen de deklat en werd weggewerkt. Dan kreeg v. d. Luyt een kans, maar Klein trap te het leer van de doellijn weg. Uit een voorzet van de la Bije kwam de bal dan bij Philippo, den rechtsback van Woerden, die den bal verkeerd op een knie kreeg en de stand was gelijk (11). Er was toen ruim een kwartier gespeeld, v. Goor, die de middenvoor plaats bezette inplaats van J. van Nierop, had vervolgens pech toen de bal na zijn schot van den onderkant der deklat weer in het veld terug sprong. Na een half uur loste de linksbuiten der gasten. Engels een goed schot op het A. S.C.-doel, Jaquet .stompte het leer terug, maar een toestormende Woerdenaar schoot onhoud baar in (12). Na mooi solospel maakte Knijff er dan 13 van. A. S. C. gaf nog niet op en v. d. Luyt bnutte een voorzet van de la Bye (2—3). Na de rust was A. S. C. in de eerste twin tig minuten voortdurend aan het woord, maar de meest opgelegde kansen werden door de voorhoede hopeloos om hals ge bracht. En toen het A. S. C.-offensief zoo wat ten einde was, slaagde een uitval der gasten toen Blok den A.S.C.-keeper, die een bal wat te gemakelijk beoordeelde, passeerde (24). A. S. C. was toen een ge slagen elftal en de nog volgende aanvallen waren te futloos om verandering in den stand te brengen. DE WESTELIJKE EERSTE KLASSERS. H.B.S.Hennes D.V.S. 23. De wed strijd is vyf minuten oud, als van 't Oever goed voor het vijandelijke doel plaatst. De bal wordt hier opgevangen door Kramer, die in samenwerking met Koning het eer ste doelpunt scoort (1—0). Hiermede is het voorloopig afgeloopen, want Hermes DVS neemt nu het beste spel in handen en voortdurend worden mooie aanvallen op gezet. Bij een aanval mist Pellikaan en Koegenboech maakt hier handig gebruik van (11). Even later is het de linksbui ten Borranie, die op fraaie wijze het twee de doelpunt voor Hermes maakt. (12). Na rust wordt een onbenullig spel ver toond. Na 25 minuten weet v. d. Vegt ge lijk te maken door een blunder van Beun. Hij schiet van verren afstand op doel en Beun laat den bal glippen (22). Op ge lukkige wijze weet A. Janse in den uiter sten bovenhoek te schieten (23). V.S.V.Ajax 61. Spoedig na het be gin was het te zien, dat VSV met goede voornemens bezield was en reeds na vijf minuten opende Balvers de score. Ajax kwam opzetten en kort daarop doelpuntte van Reenen (11). Over het algemeen ging de strijd gelijk op, doch het doel van de Amsterdammers verkeerde meer in ge vaar door goede schoten van Balvers en Sterk. Eerst vijf minuten voor rust be zorgde van der Lugt zijn club een voor sprong (21). In de tweede helft bracht Sterk na tien min. met een hard schot, dat Keizer ver raste, den stand op 31. Van der Lugt zorgde voor nummer vier. Vijf minuten voor het einde maakte Sterk van een fout in de Amsterdamsche achterhoede gebruik en bij den volgenden aanval doelpuntte van der Kuil, waardoor de eindstand 6—1 werd. D.W.S.Blauw Wit 20. Merkwaardig genoeg was het Blauw-Wit, dat de eerste groote kans kreeg. Dat was na 20 minuten, toen van Nol inschoot en Bergman den te rugstuitenden bal naast het doel plaatste. Een dergelijke situatie ontstond ruim 10 minuten later voor het Blauw-Wit doel, doch nu leverde zij een doelpunt op. Dra ger, naar binnen gezwenkt, schoot zóó hard in, dat Ferwerda den bal slechts terug kon slaan. Het leer kwam terecht voor de voe ten van Wiertz, die met een goed schot scoorde (10). Eerst 6 minuten voor het einde slaagde v. d. Velden na goed samen spel met Wiertz voor de tweede maal (2-0). D.O.S.Stormvogels 00. De eerste competitiewedstrijd, welke DOS na een langdurige rustperiode in het Utrechtsche stadion speelde, heeft weinig bevrediging geschonken Aan weerszijden werd hard gewerkt om tot een doelpunt te komen, doch zonder succes. Het einde kwam zoo als begonnen was. FeyenoordD.F.C. 20. Voor een pu bliek van 6 k 7000 man heeft Feyenoord in een vrij saaien wedstrijd gewonnen van DFC. De strijd was in de eerste 10 minuten al beslist. Toen had Hoek, de kleine inval ler voor Vente op de midden voorplaats, al twee doelpunten gemaakt en in dien stand zou geen verandering meer komen. Wel bleef Feyenoord bijna voortdurend in den aanval, maar DFC trok de middenlinie te rug en door deze verdediging, welke in een rechte lijn was opgesteld, vermocht de Feyenoord-voorhoede niet met voldoende macht door te breken. C.V.V.Sparta 04. Na een half uur maakt Drok den bal vrij voor den Boer, die met een schuiver Sparta de leiding gaf (01). Na de rust had het spel, zoo moge lijk nog minder te beteekenen. Den Boer had met een vrijen schop succes (02). Een fout in de CVV-verdediging bezorgde Drok een kans, welke deze dankbaar aan vaardde (03). Het was verder niet veel meer dan een doelloos heen en weer ge- trap. Kort voor het einde bracht Den Boer met een hard schot den stand op 04. Haarlem't Gooi 34. De Hilversum mers maakten gebruik van de vele fouten der achterhoede van Haarlem en geduren de de eerste minuten waren zij overwe gend in den aanval. Door dit falen was de stand spoedig 02 door toedoen van N. Cohen en Kreuning. Daarna kwam Haar lem in het offensief en eenige goede aan vallen werden opgezet. Uit een dezer doel puntte van Polanen tegen (12). Voor de rust schoot J. Cohen van dichtbij in en de keeper stopte het schot onvoldoende, waarvan Keruning gebruik maakte (13). Op fraaie wijze verkleinde Smit den ach terstand door een hoekschop in te koppen. Vijf minuten later veroorzaakte een back der gasten een strafschop en Smit scoorde den gelijkmaker (33). Vijf minuten voor het einde kreeg 't Gooi een strafschop toe gewezen en van Reenen bezorgde zijn club de overwinning (34). R.F.C.D.H.C. Rust kwam met blan ken stand. In de tweede helft werd het le vendiger. Een kwartier na de hervatting doelpuntte Kouwenberg voor R.F.C. uit een voprzet van links (10) en toen Dingier, DHC's middenvoor direct de kans kreeg gelijk te maken, doch naast schoot, was het weer RFC, dat bij een uitval kon doelpunten, nadat een schot van linksbui ten Borst eerst door een paal was ge keerd. Van Oirschot was de maker (20). DHC is daarna feller gaan spelen. Prachtig door linksbuiten van Geest genomen hoek schoppen brachten DFC's doel in gevaar. Met een kopbal van Van der Engel ver kleinde DHC den achterstand en enkele minuten voor het einde maakte midden voor Dingier, weer na een hoekschop van van Geest, gelijk (22). L. F. CSCHOONHOVEN 7—2. Het is L. F. C. na en goed gespeelde wed- strijw gelukt den hekkesluiter Schoonhoven een greote nederlaag toe te brengen. Zij was over alle linies de meerdere. Het ver toonde spel was bij verleden week geno men een klasse beter, toen was het team na de wekenlange gedwongen rust na een half uur spelen uitgespeeld. Maar dezen middag ging het weer als van ouds. L. F. C. heeft de toss gewonnen zoodat Schoon hoven aftrapt en een aanval op het L. F. C.-doel onderneemt, waarmede Duffels geen moeite heeft. Plots krijgt Herreur de bal toegespeeld, hij snelt langs de lijn, zet op het juiste moment hoog voor het doel een der Schoonhoven-backs mist waarna Siëbert met een schuin diagonaal schot na 5 min. spelen de score opent. (10). L. F. C. blyft aanvallen, een gevaarlijk schot door Pet gelost keert de keeper met de grootste moeite. Ook Schoonhoven pro beer* het eens en weet een corner te for- ceeren die echter niets oplevert. Verder dan de trapvaste L. F. C.-backs weten zij net voorloopig niet te brengen. Een vrije trap voor L. F. C. plaatst de jeugdige Neu- teboom goed in den doelmond, doch de keeper is op zijn post. Even later onder breekt dezelfde speler een Schoonhoven- aanval ten koste van een corner die niets oplevert. L. F. C. neemt nu het spel in han den en geeft de Schoonhoven-defensie vol op werk maar zij weet er voorloopig wel raad mee Herreur krijgt de kans van den dag, doth als hij wil schieten glijd de bal over zijn schoen waardoor zijn schot naast gaat Dan krijgt Pet de bal toegespeeld, plaatst op zijn beuert naar de n vrijstaanden Bijl een schot volg; waarmede de stand 20 wordt. Even later geeft Bijl een afge meten pas naar Nachtegeller die onhoud baar doelpunt 30. Er dan 30 min. gespeeld. L. F. C. is niet te houden en bombardeerd de vijandelijke veste, een hard schot van Herreur suist langs de paal. L. F. C. blijft aanvallen. Bijl snelt met de bal aan den voet met een te genstander op de hielen op het doel af, schiet op het juiste moment en contra de staander vliegt het leer in het doel 40. Ondanks deze achterstand blyft Schoon hoven hard werken dc-ch de L. F. C.'ers zijn hen in alle opzichten de baas. Een zeer goe de L. F. C.-aanval wordt door buitenspel om hals gebracht. De voorhoede van Schoon hoven geef* wanneer zij een kans krijgt, blyk onmachtig te zijn om er iets goeds van te maken. Zoc ziet de midvoor kans met alleen Duffels voor zich hoog over te schieten Eindelijk heeft zy succes, een goede voor zet wordt ineens ingetchoten, hoewel Duf fels het doelpunt acor uitloopen had kun nen voorkomen 41. Dan onderneemt van Leeuwen een snelle ren langs de lijn, zet hoog voor, de keeper vangt de bal, laat hem vallen waarvan de handige Bijl pro fiteert door de stand op 51 te brengen, waarmede de rust aanbreekt. Na de thee zet L. F. C. alles op alles MOEILIJKHEDEN VOOR HET NEDERLANDSCH ELFTAL. Mogelijk vallen drie spelers uit. Naar het „Vad." verneemt, moet het niet uitgesloten worden geacht, dat het Neder- landsch elftal, zooals het door de K.C. is samengesteld, niet volledig tgeen de Bel gen zal kunnen uitkomen. Bertus de Harder, de linksbuiten van V.U.C. heeft een pijnlijke kuitblessure over gehouden uit den wedstrijd tegen Feijem oord, en Vente sukkelt met een onwillig spiertje in zijn rechterdijbeen. Beide voor hoedespelers hebben Dinsdagavond in Haarlem wijselijk verstek laten gaan. Tot overmaat van ramp blijkt thans doel man Michel niet vrij te zijn van wat wa- cei in één zijner knieën. Hij is onder be handeling van den voorzitter zijner ver- eeniging, dr. van Leusen, en van den bonds- oefenmeester. Donderdagavond zal worden beslist, of deze drie spelers in de opstelling van het Nederlandsch elftal gehandhaafd kunnen blijven of dat zij vervangen moeten wor den. en zweefi steeds vcoi het Schoonhoven- doel, doch voorloopig gebeuren er geen bij zondere dingen. Toch komt het L. F. C.- doel even in gevaar, d'-eh het schot door de midvoor var Schoonhoven gelost gaat juist naast Dan krijgt L. F. C. een corner te ne men. Van Leeuwen zet voor, Nachtegeller schiet hard in, passeert de keeper doch een Schoenhoven-speler vangt de bal in diens plaats keurig. Penalty, welke door Neute boom word* naast geschoten. Er wordt nu maai wat heen en weer ge trapt, L. F. C. heeft een veilige voorsprong, dus gelooft het schijnbaar wel, daarbij een Schoonhoven-elftal die er niet veel van weet te maken. Toch forceert zij een cor ner die niets oplevert. Eindelijk heeft zij succes en weet de stand met een goed schot op 52 te brengen. Door dit succes aangemoedigd komt Schoonhoven wat meer in den aanval waardoor de L. F. C.-achterhoede hande lend moe optreden. Haast wordt de ach terstand wederom verklein, doch voor ge vaarlijk aanvailen van den keeper wordt deze kans ontnomen. Dan zet L. F. C. de tanden nog eens op elkaar, «en goed opgezetten aanval wordt met een goed schot van Nachtegeller be sloten 62. Dan snelt Herreur langs de lijn, hij staat geheel vrij voor het ceel om in te schie ten, maar gunt Byl de eer die dan ook goed inschiet (72). Nog krijgt Herreur zyn kans doch nu hoog over, en even daarna is het Siebërt die een leeg doel niet weet te doorboren. Dan fluit de goed ieidende scheidsrech ter voor de laatste naai en heeft L. F. C. een verdiende overwinning behaald. B.E.C.U.V.S. 1—L In een slecht gespeelden wedstrijd heeft UVS het er leelijk by laten zitten, tegen een ploeg, die van het begin tot het eind gestreden heeft met een enthousiasme, dat helaas wel eens de perken te buiten ging, met het gevolg, dat van Leeuwen na de rust vervangen moest worden en Kante been eerst op verhaal moest komen eveneens ontstaan door onbesuisd wegker ken van den tegenstander om weer aan het spel te kunnen deelnemen. BEC lag den Blauwwitten hun spel op en met het deviesrweg is weg, was er voor de Leide naars geen doorkomen aan. BEC is warem pel geen ploeg, die tot groote allures in staat is om een goed spelend UVS te weer staan. Gedurende de eerste helft is UVS het meest in den aanval geweest, zonder het tot doelpunten te kunnen brengen. Al les werd geretourneerd en toen in deze helft BEC met een uitval zoowaar succes had, wilden de UVS-ers het te gejaagd doen, waardoor het plaatsen veel aan zui verheid verloor en op het juiste moment steeds door de tegenpartij kon worden in gegrepen. Aan het hoofd van de Delftsche verdediging stond een prima keeper, waar aan de thuisclub in hoofdzaak het gelijke spel te danken heeft. Toch is dit geen ver ontschuldiging voor de aanvalslinie om het hieraan te wijten, dat doelpunten uitble ven. Waarom werd het spel steeds te kort gehouden, terwijl het consigne voor den wedstrijd toch luidde: open spel? Door dit korte spel kreeg de tegenstander steeds de gelegenheid om in te grijpen, met gevolg dat trappen ontvangen werden, die bij een vlugger afgeven van den bal voorkomen hadden kunnen worden. Het gevolg was, dat spelers als Oosterom en Fasel bang werden om op een bal toe te loopen. Hier door zijn kansen niet benut, die anders bij een snel reageeren zeker een doelpunt had kunnen opleveren. Telden wij niet twee zulke kansen, waarvan Oosterom geen pro fijt trok? De halflinie heeft gewerkt voor twee en aan dit trio niets dan lof, ofschoon Regeer niet moet vergeten half te zijn en geen voorhoede-speler, zooals na de rust heel dikwijls gebeurde. De beide backs, Brussen die voor Hendriks inviel en Delfos kwamen er na een zwak begin goed in. Keeper Kramp heeft niet veel te doen gehad en aan dit eene doelpunt had hij geen schuld. In de eerste helft wist de thuisclub de leiding te nemen en stond deze voorloopig niet af, ondanks de hardnekkige pogingen van de Blauwwitten. Na de rust heeft de strijd zich hoofdzakelijk op de BEC-veste afgespeeld, waar een opeenhooping van spelers was, dat het een schier hopelooze taak was voor de Leidenaars om hier door heen te komen. Wat men ook probeerde, hetzij door short- of longpassing, de gast- heeren gaven voorloopig geen krimp. Tal loos waren de schoten, die op hun veste werd afgevuurd, hoewel niet onbekend kan worden, dat de schoten veel te wenschen o-verlieten. Slechts sporadisch behoefde de UVS-verdediging in actie te komen. Steeds weer werden de voorhoede-spelers aan het werk gezet. De tijd verstreek al meer en meer, en de vraag rees bij velen: zou UVS nu haar eerste nederlaag te pakken krij gen? Tien minuten voor tijd geeft Oos terom een schitterenden voorzet en met een forschen kopstoot van Kantebeen verdwijnt de bal in het net. Eindelijk is dan de stand gelijk (11). UVS probeert nog de overwinning uit het vuur te slee pen, maar de gastheeren weten stand te houden. Zoo eindigt dan deze ontmoeting met een gelijken stand, wat de krachtsver houding niet weergeeft, maar in voetbal is alles mogelijk. Wij weten echter, dat de UVS-ploeg veel en veel beter kan, dan hetgeen dezen middag is gepresteerd. De heer Aarsen leidde goed, ofschoon hij de plank wel eens mis was. LUGDUNUM—OLYMPIA 2—4. De uitslag zou niet doen vermoeden, dat het een spannende wedstrijd geweest is. Toch was dit wel het geval, want een ge lijk spel zou de juiste maatstaf geweest zyn. Tweemaal heeft Lugdunum de leiding gehad, maar doordat het geluk niet op haar hand was is het uiteindelijk nog een flin ke nederlaag geworden. Jammer, maar voor de toekomst geeft het hoop, gezien het ver toonde spel. Het begin kenmerkte zich door wederzijdsche aanvallen, waarbij de bezoe kers iets gevaarlijker waren. Niettemin nam Lugdunum na een kwartier de leiding toen Weerlee een voorzet van Breedeveld onbe rispelijk inschoot (10). Eenige felle aan vallen van Olympia waren het antwoord, maar toen deze stormloop afgeslagen werd ging het weer gelijk op. Enkele seconden voor het einde van de eerste speelhelft ge lukte het aan den linksbinnen van Olym pia om gelijk te maken (11). De tweede helft begon met een aantal fanatieke Lugdunum-aanvallen, waarbij Olympia niet veel in te brengen had. Kool loos wist deze meerderheid na zes minu ten in een goed doelpunt uit te drukken (21). Nog even hield Lugdunum het spel in handen, waarna de bezoekers wat meer los kwamen. Een fout in de Lugdunum- verdediging kostte een doelpunt, gescoord door den middenvoor (22). Daarna kreeg Lugdunum de kans om den wedstrijd te winnen. Drie pracht kansen waarvan één voor. opcr. doel werden evenwel gemist en dat ble»-k het keerpunt van den wedstrijd, want oaardoor raakte de thuisclub ontmoe digd. Olympia evenwel zette alle zeilen nog eens bij en na een half uur gaf de mid- half een ver schot, waarbij de bal in het net verdween (2—3). Nog enkele Lugdunum- pogingen maar toen deze geen resultaat op- leverder geloofden zij het verder wel. Het publiek verliet reeds het veld, toen enkele seconden voor het einde de midvoor van Olympia er nog juist 24 van wist te ma ken. Er werd afgetrapt, maar tevens afge floten. Het was een onbevredigend einde van een sportieven, vlotten wedstrijd. Feyenoord 12 8 3 1 34—10 19 Sparta 11 5 4 2 38—25 14 V. U. C. 10 5 3 2 21—21 13 D. H. C. 11 4 4 3 31—27 12 H. D. V. S. 10 4 3 3 31—22 11 D. F. C. 10 5 1 4 19—14 11 H. B. S. 11 4 3 4 26—32 11 Xerxes 11 2 3 6 21—38 7 R. F. C. 9 2 2 5 12—19 6 C. V. V. 11 2 9 11—36 2 Heracles 11 7 2 2 2410 16 Tubantia 10 6 2 2 24—21 14 Hengelo 10 5 3 2 18—13 13 N. E. C. 11 6 1 4 27—19 13 Go Ahead 11 4 5 2 19—13 13 A. G. O. V. V. 9 5 1 3 12—10 11 Enschede 11 4 1 6 19—20 9 Quick 11 4 1 6 20—24 9 Ensch. Boys 10 1 1 8 11—26 3 Wageningen 10 3 7 11—29 3 De competitiestanden. 'Eerste klasse. AFDEELING L gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt Blauw Wit 11 10 1 32—15 20 D. W. S. 11 7 1 3 32—21 15 V. S. V. 11 6 2 3 37—18 14 A. D. O. 10 6 1 3 36—18 13 Ajax 11 5 2 4 25—29 12 't Gooi 11 4 2 5 24—30 10 Stormvogels 11 3 3 5 15—21 9 D. O. S. 10 1 3 6 23—33 5 Haarlem 11 2 1 8 23—40 5 K. F. C. 9 1 1 7 14—36 3 AFDEELING H. AFDEELING in. AFDEELING IV. Juliana 14 10 2 2 52—20 22 M. V. V. 13 9 2 2 35—15 20 N. O. A. D. 12 8 2 2 23—12 18 Willem H 12 6 4 2 27—19 16 Longa 13 6 2 5 28—30 14 Eindhoven 12 5 3 4 33—21 13 N. A. C. 11 4 2 5 12—19 10 P. S. V. 12 3 4 5 18—16 10 B. V. V. 12 3 3 6 19—29 9 Limiburgia 13 3 1 9 22—34 7 Roermond 12 2 2 8 11—33 6 Helmond 12 1 1 10 10—42 3 AFDEELING V. G. V. A. V. 10 8 1 1 32—16 17 H. S. C. 12 7 3 2 3821 17 Veendam 10 5 3 2 23—20 13 Heerenveen 11 6 1 4 40—35 13 Achilles 11 4 3 4 35—39 11 Sneek 9 4 2 3 26—19 10 Velocitas 10 4 1 5 22—21 9 Leeuwarden 11 2 2 7 24—41 6 Be Quick 10 1 2 7 21—29 4 W. V.. V. 10 1 2 7 19—37 4 AFDEELING H. Groep B. U. V. S. 9 7 2 31—13 16 S. V. V. 9 7 1 1 31— 8 15 Martinit 9 4 4 1 26—20 12 Quick 9 3 4 2 25—15 10 Hollandiaan 10 4 1 5 30—33 9 B. M. T. 10 4 1 5 27—31 9 V. L O. S. 10 4 6 27—26 8 H. V. V. 10 3 1 6 13—25 7 B. E. C. 10 2 2 6 17—33 6 V. D. L. 10 1 2 7 25—39 4 Groep Alphen 10 5 3 2 33—20 13 G. S. V. 9 4 4 1 21—14 12 O. N. A. 10 5 2 3 28—25 12 Woerden 9 4 3 2 24—21 11 Haastrecht 8 3 3 2 22—14 9 L. F. C. 10 2 5 3 24—23 9 Olympia 8 3 2 3 18—22 8 A. S. C. 9 3 2 4 25—22 8 Lugdunum 9 2 1 6 18—33 0 Schoonhoven 8 1 1 6 14—33 3 O. N. A—ALPHEN 6—2. In Gouda heeft „Alphen" het tegen O. N A. niet kunnen bolwerken en moest zij zich een 52-ncderlaag getroosten. De thuisploeg bleek dezen middag in vele op zichten de meerdere, wat de uitslag goed weergeeft. Alphen had een wijziging in de voorhoede aangebracht, wat geen verbete ring bleek. Voornamelijk van den linker- wing ging hierdoor weinig kracht uit. Op hun beurt wisten de Gouwenaars hiervan op handige wijze voordeel te trekken. Het begin leek gunstig voor de bezoekers, want nauwelijks waren 5 min. gespeeld of zij na men reeds de leiding. (01). Deze voor sprong van Alphen duurde slechts kort, daar de midvoor van O. N. A. den stand weldra op gelijken voet bracht (11). Zelfs wist de rechtsbuiten der thuisclub na korten tijd de leiding te veroveren (21). Nadat A. Windhorst voor Alphen den ge lijkmaker had gescoord (22) kwam O. N A. enkele malen fel in den aanval en met succes, want toen de rust aanbrak zag de thuisclub haar zwoegen met een 42- voorsprong beloond. Over het tweede deel van den stryd kun nen we kort zijn. Beide partijen wogen toen goed tegen elkaar op, weliswaar was O N. A. het meest in den aanval, maar de verdediging van Alphen liet zich tijdens deze periode niet gemakkelijk meer passee ren totdat het enkele minuten voor het ein de aan de thuisclub gelukte nogmaals den voorsprong te vergrooten (52), met wel ken stand het einde kwam. De Alphen-reserven wonnen met 21 van de A. S. C.-reserven uit Leiden.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 7