RIJNSTREEK Letteren en Kunst Louis de Vries overleden RECHTZAKEN r"rr; rJïjÊ >«5®s (fi HBilll MAANDAG 11 MAART 1940 DE LEinsCHF COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 Kring Bloembollen streek van den L.T.B. De heer Th. F. van Rijn, die de vergade ring van de Kring Bloembollenstreek Za terdagmiddag in „De Nachtegaal" te Lisse opende, beschouwde deze bijeenkomst als een keerpunt in de organisatie, waarnaar men reeds lang verlangd had. Dit was im mers de laatste vergadering van de „Ka- hulieke Patroonsbond", welke door de verkiezing van een voorzitter thans defi nitief zou worden omgezet in de „Kring Bloembollenstreek van den L. T. B." Spr. bracht o.m. dank aan prof. Cleo- phas, die in de weinige jaren dat hij G. A. was, getoond had de belangen en mentali teit van de bloemboilenkweekers te be grijpen en wenschte den Kring toe, dezen G.A. nog lang te. mogen behouden. De heer van Rijn wees op de goede sa menwerking met andere organisaties in het bloembollenbedrijf. Met algemeene stemmen werd daarna als voorzitter gekozen de heer J. W. A. Lefeber, Lisse, die direct de leiding over nam en allereerst den heer Rijn dank bracht voor al hetgeen hij in de .Pa troons vereen iging" heeft gedaan en de wensch uitsprak, dat de heer v. R. steeds de bestuurs- en andere vergaderingen zou bijwonen, ook met het oog op het contact, dat de Kring daardoor met het H. B. zal hebben. Besloten werd de Kring-contributie vast te stellen op 50 cent per lid per jaar. Deze zal dus boven de 5.algemeene contri butie, eventuel verhoogd met afdeelings- contributie, moeten worden betaald. Naar aanleiding van deze verhooging werden eenige besprekingen gevoerd. Som migen vinden het te hoog, anderen verge leken de voordeelen van de boeren en tuin ders met die van de kweekers, vooral met het oog op het orgaan, en de voorzitter noemde het beschamend, dat de kweekers over een contributie van maximum f 7.50 durfden spreken, gezien ook de contribu ties door de arbeiders opgebracht. Een ezel.... De voorstellen-Sassenheim om de leden van de L. T. B. gelegenheid te scheppen hun geschillen aanhangig te maken bij het scheidsgerecht van Bloembollencultuur en het bestuur uit te noodigen pogingen in het werk te stellen om Beursbezoek voor dc leden van den L. T. B. mogelijk te ma ken, werden „afgewimpeld", nadat mede gedeeld was, dat reeds eerder pogingen daartoe schipbreuk hadden geleden, en dat de Alg. Vereeniging niet bereid was andere organisaties dezelfde faciliteiten te verlee- nen als haar leden. Wellicht dat later, als de N. B. O. eenmaal in werking is, deze kwesties opnieuw behandeld kunnen wor den. O orlogsvraa gstukken. De afgevaardigde van Sassenheim ver dedigde ook een voorstel: het bestuur te verzoeken te trachten om voorschotten te krijgen voor de eventueele te telen produc ten voor de gemeenschap. De voorzitter wees er op hoe moeilijk het reeds is om voldoende steun te krijgen om het Surplusfonds 71 pet. te doen uitbeta len, om het hoofdbedrijf in stand te hou den. Het blijkt dagelijks hoe groote be hoefte er bestaat. In dit verband zeide spr., dat de N. B. O. actief gaat werken en het ligt op den weg van den Kring daartoe bij de Regeering stappen te doen. Noordwijkerhout stelt de vraag of het niet noodig wordt geacht te trachten te bekomen, dat bollen uit het surplusfonds met 5 pet. toeslag worden verkocht. De voorzitter betoogt, dat de meening, dat de exporteurs gaarne uit het surplus fonds koopen, voor 100 pet. schijn is. De exporteurs durven niet meer dan het direct benoodigde te koopen, en komen voor elke order welke uitgevoerd kan worden, ook voor him ongemak weer bij de veilingen. Een exporteur, die prijs stelt op goede re sultaten, zal zoo min mogelijk uit de opge slagen voorraad koopen. Het bestuur blijft in deze diligent. De heer P. Warmerdam, Lisse, verklaart zich ook tegen. Nu trach ten 100 pet. betaald te krijgen voor de ge leverde bollen en niet staren op 5 pet. De plaats-vervangende gewassen. Een tweede voorstel Noordwijkerhout om aan de Regeering te verzoeken: a. de ge wassen te mogen telen, die het meest ge schikt worden geacht voor de bollengron- den, en b. om een garantieprijs voor die producten te verkrijgen, die ongeveer een opbrengst benadelen, ter voorziening van de hooge lasten in de Bloembollenbedrij- ven, lokte zeer langdurige discussies uit. De heer C. Feriks deelde mede, dat een commissie zich met deze zaak bezig hield, maar dat „Den Haag" niets schijnt te be grijpen omtrent de bloembollenstreek: op het lijstje van hetgeen geteeld mag worden, komt niet één loonend atrikel voor. Ge wezen werd ook op de moeilijkheden voor dc Regeering: worden er b.v. veel aardap pelen geteeld en daarna uitvoervergunning verleend, dan is er kans dat anderen de graanschepen aanhouden met het motief: Jullie hebt geen gebrek. Uit de besprekingen bleek, dat de teelt van vroeger aardappelen afgewezen was. Betoogd werd, en zeker niet door de eerste de beste, dat men in Den Haag op spoedige regeling moet aandringen en niet rustig mag blijven afwachten. De organi saties moeten zich in dezen ter dege weren. Verzet tegen verdere inkrimping. Een voorstel-Voorhout de, Kring te ver zoeken „alles in het werk te stellen om eventueele plannen van de N. S. C. om het bloembollen areaal nog verder in te krim- pente voorkomen, of althans geen mede- king er aan te verleenen joeg niet minder stof op. Meerdere sprekers noemden dit voor stel voorbarig: aangeraden werd echter op te letten gezien de „krimpmanie", welke blijkt te bestaan. Het snijbloemenccntract kwam ook nog ter sprake en opheffing hiervan werd be pleit. Gewezen werd nog op de „hoogst-eigen- aardige" toestand, dat jaarlijks 8000 gulden uit het surplus-fonds betaald werden voor controle op de nakoming van dit contract, dus o.m. ter controle van de boycot van de niet-contractanten, die daardoor hun bollen uit hetzelfde surplusfonds vergoed kregen. Hc« vrijgekomen bollenland. Tegen 6 uur eerst kwam de heer B. Ma- chielse, leeraar aan de R.-Kv Tuinbouw school te Beverwijk aan het woord die een interessante inleiding hield over: „Wat te telen op het vrijgekomen bollenland?" Conclusies: intensieve teelt wordt niet toegestaan. Extensieve teelt: sjalotten: de prijzen van het pootgoed loopen dusdanig op, dat mo menteel reeds met 60 a 70 cent pootgoed .per R.R. moet worden gerekend. Teelt zal ze ker niet loonend zijn. Willofwortelen: de trekkers prefereeren wortelen van de klei; dus gevaar dat de bollenkweeker zelf moet gaan trekken ook, en daartoe zal hij een bevoegdheid noodig hebben. Drogerijproducten: selder:prei, maar dan zullen er eerst drogerijen in de streek moeten zijn. Spr. spoorde aan daaraan de speciade aandacht te wijden Hij meende dat de streek op „landbouwgewassen" zal zijn aangewezen. Braak laten liggen gaat ook niet, want dan zou, ingevolge de Bo- demporducten ingegrepen worden. Spr. gaf de Regeering in overweging het Ame- rikaansche „Haal en betaal" in de bollen streek toe te passen, en wees op de land7 bouwproducten: rogge, mais. Vooral het laatste, daar het voor rogge reeds te laat is. De ma is-in voer was in 1939 een millioen ton. In Nederland zelf werd 500 bunder ge teeld. De prijs is 9 per 100 K.G. en de pro ductie 4 a 5000 K.G. per H.A. Ook behandelde spr. de landbouw-aard- appelen die een productie geven van 28 a 32 ton per H.A. en pLm. ƒ3.10 per 100 KG. opbrachten. Naar aanleiding van deze causerie, met groote belangstelling aanhoord, werden nog eenige vragen gesteld. Bij de rondvraag stelde de heer Bude- meijer voor de gemeenten te doen ver plichten aan elk schoolkind 10 hyacinthen te gven te betrekken uit het surplusfonds; dit zou 15 millioen leverbare bollen, de opbrengst van 100 H.A. opruimen. Theore tisch heel mooi. maar moeilijk uitvoerbaar was de conclusie Gemeenten geen geld, particuliere handelaren mopperen enz. De heer H. W. Bader betoogde nog aan de hand van de statistiex van „De Tulp" over de uitvoer, dat het noodzakelijk was dat, voor het surplusfonds, de Darwintul- pen gescheiden werden van de Mendel- en Triumphtulpen. Van 1 Roe werden 261 Darwins geëxporteerd en slechts 130 Triumph- of Mendeltulpen, zoodat, aldus de conclusie, de Darwintulpen gaan beta len voor de anderen. Deze bewering werd bestreden door den voorzitter, maar het was 7 uur geworden (om 3 uur begonnen) en de vergadering verliep. ALPHEN AAN DEN RUN Botsing. Zondagmiddag zijn ap het kruispunt Juljanastraat-Bruggestraat een motorrijder en een auto in botsing geko men. Uit de richting Utrecht naderde de auto-bestuurder P. H. uit Montfoort. Toen hij op genoemd punt was gekomen, kwam tegelijkertijd uit de Brugstraat de motor rijder P. W. alhier. Hoewel de auto-be stuurder dadelijk remde, kon een aanrij ding niet meer voorkomen worden. Door den val liep de motor-bestuurder W. een gekneusd linker-onderbeen op. De duo rijdster, mej. v. d. B. uit de Hoofdstraat, kreeg eveneens aan het linkerbeen, ont vellingen. De auto-bestuurder deed toezeg ging de schade te zullen vergoeden. Als oorzaak der botsing verklaarden beiden de gegeven signalen niet te hebben ge hoord. AARLANDERVEEN „Stille Omgang". Zaterdag as. 16 Maart zullen ongeveer 50 personen aan den te houden Omgang deelnemen. Als kerk is aangewezen de St. Ignatius aan de Rozen gracht. Vóór 't vertrek, om ongeveer 10 uur zal een kort Lof worden gehouden. Op Zondag 17 Maart zal de Hoogmis worden opgedragen voor de levenden en overieden leden van het genootschap. BOSKOOP De Kruisvaart-Huisvlijttentoonstelllng De tentoonstelling van huisvlijtartikelen, georganiseerd door de Kruisvaart van het cohort Boskoop, en ontworpen door de leden zelf, is een mooi succes geworden. Zondagmiddag werd deze tentoonstelling, welke was opgesteld in het verenigings gebouw, door den Pastoor geopend. Deze sprak, er zijn voldoening over uit, dat er zoo hard gewerkt is, gewerkt wordt en vol gens de bestaande plannen nog harder zal worden gewerkt. Ook de directeur, kape laan B. Voets, sprak hierna een kort woord, waarin hij de jongens nog eens extra aan spoorde, om hun best te blijven doen. We kunnen zeker zeggen, dat de tentoonstel ling alle critiek kon weerstaan. De ge maakte werkstukjes, zooals figuurzaagwerk teekeningen, etsen, vlinder-verzamelingen, enz., waren allen tot in de puntjes afge werkt. Aan de tentoonstellingscommissie, bestaande uit de heeren, Alb. Blom, H. Roodenburg, Cor Houdijk en W. Schalk wijk, is hier zeker een woord van dank op zijn plaats, waar zy tijd noch moeite ge spaard hebben om het geheel zoo gezellig mogelijk te maken. Op een achtergrond van donkerblauw waren de werkstukken uitgestald. Een negerhutje voor de missie, waar enkele kruisvaarders zilverpapier en postzegels aan het uitzoeken waren. Een bivak tent, d.w.z. een inlichtingen-bureau voor alle vader en moeders die a.s. zomer hun jongens naar het bivak zullen laten gaan onder de veilige hoede van hun direc- taur. Als de meest interessante werkstuk ken, mogen we zeker vermelden eenigen modellen welke van orgineele vinding waren. Een race-boot was tot in de finesses afgewerkt door Ant. van Lent, 't Had hem maar een maand tijd gekost, zei hij. Een prachtig watervliegtuig-bommenwerper, hing van den zolder neer; met een vlucht van meer dan 1.50 M. maakte dit stukje werk reeds bij de entree van de tentoon stelling een wel verzorgde indruk. De trotsche bouwers waren Kees Raateland en Jan Ooy. Vervolgens zij vermeld de maquette van een ontwerp van den bouw van een nieuw Clubhuis, vervaardigd door den leider van de figuurzaagclub, H. Ro- denbrug. Verder was elk stukje op zich de moeite waard om te zien en de talrijke bezoekers waren dan ook zeer tevreden. Des avonds om half tien werd door den I directeur de tentoonstelling gesloten, nadat deze plechtigheid nog was voorafgegaan door een verloting. De Kruisvaart van Boskoop mag op dezen tentoonstelling met voldoening terugzien; deze heeft niet weinig er toe bijgedragen om de sympathie voor het jeugdwerk te verlevendigen. NIEUWKOOP „Stille Omgang." In het Parochiehuis werd de jaarvergadering gehouden van het Genootschap „De Stille Omgang" onder voorz. van den heer C; van Houten, de heer W. N. Bongenaar las, het jaarverslag. Het aantal leden is 92. De contributie is 30 ets. De penningmeester, de heer H. van de Loo, las de rekening over 1939 voor. De ont vangsten bedroegen 68.99, de uitgaven 39.60, batig saldo 38.39. De heeren J. Nieuwenhuizen en Kwakkenibos hadden de rekening in orde bevonden. Tot leden van de finantieele commissie voor het volgend jaar werden aangewezen de heeren J. W. Verhage en J. van Leeuwen Jzn. De aftre dende bestuursleden A. J. Verhaar en P. Zimmerman werden bij acclamati* herbe noemd. Op 16 Maart wordt de omgang ge houden onder leiding van Alkmaar met als kerk de Rozenkranskerk. Te 7.30 ure wordt alhier in de kerk een Lof- gehouden en om 11 ure vertrekt men met 2 bussen, de kos ten zijn 1.20 per persoon. In de heenreis zal het verboden zijn om te rocken. De om gang vangt aan te ongeveer 12.30 uur aan het Spui. Giften worden gaarne aanvaard voor hen die medewillen en de kosten niet kunnen 'betalen. NIEUWERBRUG Pluimvee- en Veilingvereenlging. In de zalen van café „Het Grauwe Paard" al hier werd de jaarvergadering gehouden van de Pluimveehouders- en Veilinvereeniging „Ons Genoegen." Na de geberuikelijke uit- gebarchte verslagen van secretaris en pen ningmeester, gaf de administrateur, den heer E. v. Eek eer. verslag over de aanvoer en opbrengst der veiling. In 1939 bedroeg de aanvoer aan eieren 223.957 stuks met een totaal opbrengt van 8.001,37. De ge middelde eierenprijs was 3,69 per 100 stuks. Aan boter, kaas en pluimvee was aangevoerd voor een bedrag van 2.478.05. Het batig saldo bedroeg f 254,42. Een be stuursvoorstel, om den penningmeester een salaris van 10.per jaar te geven, werd aangenomen. De aftredende bestuursleden werden herkozen, terwijl in de vacature H. Kamerbeek werd gekozen de heer H. Vroege. Een langdurige discussie werd nog gevoerd, over het loon van den eierenopha- ler, wat echter ongewijzigd is gebleven. Ontvreemd. Op onverklaarbare wij ze is een kistje met geld, hetwelk in de slaapkamer van de woning van den kiosk houder van de „Witte Wimpel", den heer G. P., stond, verdwenen. In het kistje be vond zich een bedrag ter waarde van on geveer 100,aan zilver- en papiergeld. Door de rijks- en gemeenteveldveldwach- ter is een uitgebreid onderzoek ingesteld, doch tot heden heeft dit nog niet tot suc- oes geleid. Ook waren er in de woning geen sporen van inbraak te vinden. Het onderzoek wordt echter nog met kracht voortgezet. WOERDEN „Stille Omgang." De Woerdenaars zullen aan de Stille Omgang deelnemen in den nacht van 17 Maart. Wederom zul len de bedevaartgangers zich bij Gouda aansluiten. In de vergadering die met het oog hierop gehouden werd, deelde de heer Onneweer mede, als correspondent voor Woerden te bedanken. Als zijn opvolger werd gekozen, de heer C. F. Snel. Het ver trek van de deelnemers is vastgesteld om kwart over twaalf. De reiskosten bedra- TOONEELSPELER VAN FORMAAT Te Nice zocht hij herstel van gezondheid In den ouderdom van 68 jaar is Zondag de bekende tooneelspeler Louis de Vries overleden te Nice, waar hij tot herstel van zijn gezondheid verblijf hield. Met Louis de Vries is een tooneelspeler heengegaan, die door vele tooneelliefheb- beers in binnen- en buitenland in tallooze glansrollen is bewonderd. Louis de Vries was op 18 October 1871 te Amsterdam geboren en is dus 68 jaar oud geworden. In zijn jeugd leerde hij het diamantvak, doch dit bedrijf had voor de Vries niet vol doende bekoring en aldra ging zijn belang stelling meer uit naar het tooneel. Na zich de eerste tijden aan het liefhebberij tooneel te hebben gewijd, ging hij in 1900 naar de tooneelschool en daarmede vangt hij dan een grootsche acteurscarrière aan, welke hem tot ver over de landsgrenzen heeft ge bracht. In 1914 ging hij voor den eersten keer op tournée naar Nederiandsch Oost-Indië, waar hij twee jaren vertoefde en groote successen boekte. In Juni 1927 begaf de Vries zich met een gezelschap naar Parijs, terwijl hij het jaar daarop in Kopenhagen te zien was, waar men dermate over zijn spel verrukt was, dat de Deensche koning hem spontaan met de Danebrog-orde be giftigde. Talloos waren de keeren, dat hij te Ant werpen Gent en Brussel en in verschillende steden van Vlaanderen stukken van zijn repertoire vertoonde. Te Rome heeft hij „Pirandello" opge voerd en tijdens zijn bezoek werd hij toen door Mussolini ontvangen. In 1938 maakte de Vries nog een tournée naar West-Indië. De Vries was directeur van het „Holland- sche Tooneel", voorzitter van den Raad van Bestuur der N.V. Hollandsc'ne Schouw burg te Amsterdam, in welk theater hij groote triomfen vierde; eerelid van 'den bond van Nederlandsche Tooneelschrijvers en lid van het hoofdbestuur van de Société Universelle du Theatre te Parijs. De Vries was een gezellig causeur en van zijn vele reizen naar het buitenland, en niet in hét minst van die naar Nederlandsch- Indië, wist hij smakelijke verhalen op te diénen. Haagsche Politierechter Onder verkeerden invloed. J. W. L. H. te L e i d e n, had in begin September een „Gazelle" rijwiel gehuurd ✓an zekeren v d. V. aan wien hij vertelde, dat hij even naar zijn meisje moest. Dat even was blijkbaar nogal redbaar geweest, want na verloop van drie weken was het gehuurde rijwiel nog steeds niet terugge bracht. Wel was op 3 October verdachte aangehouden, maar toen was hij niet meer in het bezit van het rijwiel. Dit vehikel was inmiddels verkocht aan een groentenboer voor zes gelden. Er was een reclasseeringsrapport over verdachte ingewonnen, dat hem nog wel een kans wilde geven, want verdachte had geheel onder invloed van een meisje ge handeld. De Officier wilde hem deze kans nog wel geven en eischte een voorwaardelijke ge vangenisstraf van drie maanden met drie jaar proeftijd. De Politierechter uitspraak doende vond dezen eisch zeer clement en hield dat van verdachte voor oogen. Er zal echter een bijzondere voorwaarde aan verbonden moe ten worden. De uitspraak werd een gevangenisstraf van drie maanden met drie jaar proeftijd, maar met de bijzondere voorwaarde, dat verdachte gedurende drie jaar geen omgang mag hebben met de in deze zaak betrokken vrouw of meisje. Er lekker van gegeten. Daarna moest verschijnen mej. B. uit Leiden. Zij had zich schuldig gemaakt aan heling aangezien zij iets aangenomen had van den vorigen verdachte, terwijl zij wist, dat het betaald werd met de op brengst van de gestolen fiets. Zij meende, dat men haar niets kon maken, want zij zeide van niets geweten te hebben. De Politierechter vertelde het haar ech ter anders, want zij was zelfs by het ver- koopen van het rijwiel geweest en had er zich nog mee bemoeid ook. Haar vriend vroeg eerst 15.voor het rijwiel, maar minderde alras tot 5.het geen de kooper weer te weinig vond en 6.— had gegeven. Met de f 6.was men naar een cafétaria gegaan en had daar het noodige geconsu meerd. De Officier vond de ten laste gelegde Ctfanb^uibé y Vjuvini«wu^j emission 5 nmmjvs* ST. VV1LLIBRORDIIS-SPECLAALZEGEL& In Luxemburg uitgegeven. Er is in Luxemburg een officieel kunst blad uitgegeven tot een totaal van 7800 ex. met ae vo.ieaige reeks der d St. Wiliibror- dus postzegels, met speciale afstempeling, be exempiaren zijn verkrijgbaar tegen storting van 3.ÓU op P. C. R. 323213 Werk S. Wiliiorordus Orval postzegels, Wiltz. Het is een der mooiste posuegelsseries wekte ooit uitgegeven werd. Een zegel geeft de dansprocessie weer. Deze serie, zonder het Kunstblad, ongebruikt en ge bruikt: 4.80 de twee. Bloes ongebruikt 9.00, gebruikt f 9.60. Er is ook uitgegeven een luxe album- coekje inhoudend ae volledige reeks der 6 nieuwe Orval postzegels met afstempe ling van het speciaal postkantoor te Orval. Dat album bevat de geschiedenis van Or val vanaf de middeleeuwen en legt de on derwerpen van al de Orval-postzegels uit. De uitgifte is beperkt tot 1200 genummer de exemplaren. Zij zijn verkrijgbaar (hogostens 5 per be stelling) tegen 3.35 per boekje met de ongestempelde serie; per paar 7.70. Er bestaan ook 2940 exemplaren ni Fran- sche uitgave: met bijzondere afstempeling 3.85 met ongestempelde serie f 3.85. De geheele reeks der 4 boekjes 15.40. De gewone Orvaireeks, zonder album, is verkrijgbaar tegen 4.60 gebruikt en onge bruikt tezamen. Bloes ongebruikt 9.20; bloes gebruikt 9.20. De 5 fr. met plaatfout punt tusschen L en G (oplage 4000) ge bruikt 6.50, ongebr. 6.50. De geheele reeks der 9 zegels Orval „Chevrons", oplage 4000: 9.ongebruikt, 9.— gebruikt. gen 90 ct. Voor werkloozen 45 ct. Voor het vertrek, om half twaalf, zal een kort Lof worden gehouden in de parochiekerk.. ZEVENHOVEN Automatiseering telefoon. Door B. en W. is vergunning verleend tot het bouwen van een telefoongebouwtje by het voor malig station Nieuwveen; dit is ten behoe ve van de aanstaande automatiseering der telefoon en ten gebruike der gemeente Nieuwveen en deze gemeente. heling bewezen en bovendien nog hoogst ernstig, reden om drie weken gevangenis straf te eischen. De Politierechter veroordeelde mej. B. tot een maand gevangenisstraf. Japanlak. Een industrie was bezig de fabriek te verplaatsen van Groningen naar Sassen heim en tijdens deze verhuizing waren 15 bussen Japanlak verdwenen. Als verdacht van deze handeling was aangehouden J. F. C. te L e i d e n, die ontkende de 15 bussen verf gestolen te hebben. Hij had ze gevon den tusschen een partij oude rommel bui ter de fabriek. Deze zienswijze werd be streden door den gehoorden getuige, den afdeelingschef der Japanlak-af deeling, den heer O. te Oegstgeest, die zeide, dat er nooit 15 bussen Japanlak tusschen ouden rommel rondgezworven konden hebben. Deze zaak werd een week aangehouden, omdat het uitgebrachte reclasseeringsrap port over verdachte nog niet binnen ge komen was. Het licht in het donker. Tijdens de verduisteringsoefening op 25 November te Voorschoten, had mej. J. M. P. uit L e i d s c h e n d a m een kennis uitgelaten en bijgelicht met een brandende lartaarn, waardoor de duisternis verstoord zou zijn geworden. De juffrouw die minstens dacht een groo te misdaad begaan te hebben, waarop jaren gevangenisstraf stond, kreeg reeds bij voorbaat een huilbui, waaraan geen einde dreigde te komen. Toen zij gelegenheid kreeg zich te verdedigen, begon zij een ver haal af te steken, dat begon met warme melk, om via de bezigheden van haar man, een defecte lichtleiding thuis, visite, en on wetendheid, te eindigen, met te zeggen, dat het nog geen halve minuut geweest was, dat het licht gestraald had. Achtereenvolgens probeerde de Politie rechter, de Officieer, de griffier en de deur waarder dezen woordenstroom te stuiten, maar zij hadden gevoeglijk net zoo gemak kelijk kunnen probeeren, den Niagarawater- val tegen te houden. Terwijl de juffrouw even adem stond te halen, eischte de Officier vlug 10 subs. 10 dagen, hetgeen weer een nieuwen stort vloed van woorden te voorschijn too- verde. Totdat het tenslotte den Politierechter gelukte om de remmen aan te zetten door er vlug tusschen door te roepen dat zij, dat is de juffrouw, een gelukje had, want dat hij het feit niet bewezen achtte althans niet strafbaar, gezien een binnengekomen schrij ven van den burgemeester van Voorscho ten. Spr. gaf als zijn meening te kennen, dat Voorschoten in de lichte gevaren-klasse is ingedeeld en dat die gemeente niet al leen een verduisteringsoefening mocht hou den, maar dit moest doen tezamen met an dere gemeenten in dezelfde klasse inge deeld of met gemeenten in een hooger ge plaatste gevaren-klasse. Derhalve werd de juffrouw vrij gespro ken, hetgeen zij niet erg begreep; trouwens er waren er wel meer, die het niet erg be grepen.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 10