RIJNSTREEK Te huur ZATERDAG 9 MAART 1940 DE fcmsrwF COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 ALPHEN AAN DEN RIJN Kapelaan P. J. Jong. Op 24 Maart hoopt onze oud-Kapelaan P. J. Jong zijn 12 -jarig Priesterfeest te herdenken. Zooals bekend is Kapelaan Jong van hier overgeplaatst naar Bever wijk. Thans wordt Z.E. sinds enkele jaren verpleegd in het Sanatorium „Dekkers- wald" te Groesbeek, bij Nijmegen. Brandweer. Het gemeentebestuur heeft aan de machinefabriek van gebr. Kronen burg te Kuilenborg de levering opgedra gen van een nieuwe automotorbrandspuit, welke over drie maal zooveel capaciteit zal beschikken als de thans in gebruik zijnde motorspuiten. De hooivordering. Evenals elders heeft ook alhier de hooi-vordering door de militaire autoriteiten moeilijkheden opge leverd. Terwijl enkele veehouders onver schillig waren, bleek het meerendeel door <te hooischaarschte onmachtig aan de vor dering te voldoen. Tegen een 20-lal vee houders werd proces-verbaalopgemaakt. Geboren: Cornelia Theodora d. van J. J. van Fulpen en C. M. Teunissen Cornelis Antonie z. van K. A. de Bruin en M. Domburg. Geboren: Elisabeth d. van P. Ellens en I. Pasma Gerrit Inge z. van W. Boot en W. A. van Kooten Tinie d. var. J. W. Hoenders' en M. M. Hendriks. Overleden: Willem Hoogendorp 15 maanden Aart Kroon 35 j. geh. met Chr. H. A. Groosjohan (overleden te Lei den). G e v e s t i g d: J. C. Droog van Grave (N.-B.) H. C. van Diggele van Den Haag J. P. Rietveld var Leiden. Gevestigd: van Velsen: M. van Gel der van Soest: W. F. Uijleman (en gezin) Leiden: G. B. van der Tol Gouda: J. C. Groen. Vertrokken: G. Spruijt naar En schedé D. Blom en gezin naar Amster dam C. Zuidam naar Den Haag J. R. de Leeuw naar Den Haag A. de Wildt maar Bussum. Vertrokken: naar Hazerswoude JJ. van Ommering. BOSKOOP KruisvaarttentoonstelMng. Gezien de vele activiteiten, welke er op het program ma staan, zal het Kruisvaartcohort in Bos koop meer en meer de belangstelling gaan vragen van alle parochianen, en die be langstelling is zeker niet ongegrond. De cohortleiding doet om te beginnen een be roep op alle belangstellenden om a.s. Zon dag 10 Maart van hun belangstelling blijk te geven door een bezoek aan de tentoon stelling van door de leden vervaardigde werkstukken op de verschillende huisvlijt- clubs. Er is een prachtige collectie bijeen gebracht alles door de jongens zelf ver vaardigd. Het plan voor de tentoonstelling is ontworpen door de leden zelf. Zoo wordt o.m. een stand gevormd door gemaakte werkstukken op gebied van figuurzaag- werk, teekenwerk en schilderwerk. De missieclub zal een stand verzorgen en daar mede trachten ook dit mooie werk wat meer naar voren te brengen. Er wordt ook een foto-afdeeling ingericht, waar de be levenissen van de kruisvaarders en oud- kruisvaarders op bivak en reis worden ten toongesteld. Vervolgens de prijsafdeeling voor de loten welke zijn verkocht en voor de bekroningen van de werkstukken. Om 12 uur a.s. Zondag zal deze tentoonstelling worden geopend door pastoor Cornet; zij wordt des avonds om half tien gisloten. We waren getuige van de voorbereidingen van dit werk, en, gezien .het enthousiasme waarmede een en ander werd aangepakt, belooft dit onderdeel van het Kruisvaart- Lenteprogramrha een interessant geheel te worden. Een bezoek zeker ten volle waard. De nieuwe brandspuit. Mede in ver band met de genomen maatregelen van de Luchtbeschermingsdienst is gistermiddag de nieuw bestelde motorbrandspuit, ge leverd door de firma van den Berg uit Heiligerlee, te Boskoop aangekomen. Nabij de Hefbrug werd een proef-demonstratie gegeven. De nieuwe spuit heeft een capa citeit van 2500 L. water per minuut, welke kan worden opgevoerd zoo noodig tot 4200 L. per minuut. Met 9 stralen werd de demonstratie gesloten, waardoor een waar waterballet ontstond. Naar wij nader ver nemen heeft deze demonstratie volkomen aan de gestelde eischen voldaan. Aan wezig waren burgemeester en wethouders, de gemeentesecretaris, de directeur der be drijven en van gemeentewerken. BODEGRAVEN Geboren: Hendrik z. van R. van den Akker en F. A. Spek. Ondertrouwd: G. van Kooten, 26 j. en M. Marchal, 24 j. J. Hamstra, 25 j. en J. van Veen, 33 j. Gevestigd: G. J. van Velsen van Hillegom G. J. Sterk van Enschede J. Groenendijk en gezin van Woerden V. Brunt en gezin van Voorschoten A. C. Brun.t en gezin van Sommelsdijk G. K. Jansen van Rietveld Chr. Cou perus en gezin van Leiden Wed. P. A. Mooijman van Nootdorp. Vertrokken: A. Burggraaf naar Leiden K. Cuperus en gezin naar Leid- schendam K. Hensen en gezin naar Rijswijk K. Haveman en gezin naar Leidschendam T. Boelen naar Rijswijk E. Boer naar Melissant H. Brouwer naar Noordwyk A. C. van Muiswinkel en gezin naar Zwammerdam. J. van Westerbork Zwiggeltje H. C. Spieren- Briemen naar Koudekerk A. Kort naar burg naar 's-Gravenhage T. G. van Dam, naar Woerden G. Rietkerk en gezin, naar Leidschendam G. Visser en gezin, naar Rietveld C. A. Wals en gezin naar Lange Ruige Weide G. Wilschut naar Nieuwkoop. LEIDERDORP Werkloozen. Het aantal werkloozen is weer eenigszins gedaald. Thans staan 104 werklrozen by het agentschap der arbeids- bemideling ingeschreven. G e h u w d: A. K. V. G. Garretsen en M. J. Slr&mpraad. Gevestigd: G. Ramp, v. d. V. Bou- manweg. Th. Siera, Dwarswateringk 3 W. Vleeming en gezin, Zijllaan 6. H. van der Loo, Hoofdstr. 91, K. Kennis- Bouwmeester en gezin, Hoofdstraat 4. J. J. Impeta en gez. Zijldijk 6. B. H. van de Bosch, Achthovenermolen. D. J. de Knijff, Dr. v. Rhijnstr. 10. M. Rombeek, Koningstr. 4. B. E, Besterveld, v. Leeu wenpark 5. N C. van Malssen, Hcogm. weg 7. J. Koolmoes, v. d. Doesstr. 11. Vertrokken: A. Ederceen, naar Al phen aan den Rijn, Ridderbuurt 43. J. de RidderWynand en gez. naar Den Helder, Paleissteeg 2. K, Wiersma naar Leiden, Rapenburg 112. H. van der Laan en gez. naar Leiden, Haarl.str. 244a. N van Wieringen n. Hazerswoude C 162 K. H. Hijneman, naar Bennebroek, Rijksstraat weg 14c. A. van Wageningen, naar Rijns burg, Spinozalaan 13. J. P. N. Paulids, naar Leiden, Leliestraat 66. HAZERSWOUDE (Groenendijk) „Rijnstreek West" Woensdagavond werd in café Verhaar aan den Rijndijk, een bijeenkomst gehouden van veehouders, die zijn aangesloten bij de vereeniging voor Bedrijfsvoorlichting „Rijnstreek West". Op deze bijeenkomst die onder lei ding stond van den heer W. Lommerse en den heer P. J. van Kampen, assistent der R.L.C., werden zeer vele problemen be sproken omtrent technische landbouwaan- gelegenheden, o.a. werd aangeraden voor al in de a.s. weile-periode het weide sy steem zooveel mogelijk toe te passen. Ook werd de bemesting van wei- en hooiland onder de loupe genomen. Op het hooiland kan men volstaan met 5 balen slakken- meel en 150 K.G. kali per Hectare. Ge durende den weidetijd kan men volstaan met 500 K.G. stikstof te verdeelen over de geheele weideperiode. Het zaaien van slakkenmeel kan men nu al reeds begin nen, daar het land, indien de weersgesteld heid eenigszins meewerkt den groei al dadelijk een bevredigend resultaat ervan zal hebben. Ook werd aangeraden om dr extratoewijzing van krachtvoeder, die in deze maand wordt verstrekt, te benutten, daar dit toch een veel goedkoopere voede ring is dan stroo, daar dit laatste, gezien de voedingswaarde, ondanks de vastgeleg de prijzen, nog veel te duur is. Geilenfokver. „Ons Doel" Donderdag avond werd onder presidium van den heer D. G. v. d. Voort de jaarvergadering ge houden der geitenfokvereeniging „Ons Doel'', gevestigd te Groenendijk. De bestuursverkiezing had tot resultaat, dat de heer B. Kraan (hoewel wegens een ernstige ziekte niet aanwezig) bij accla matie werd herkozen. In de opengevallen vacatures (wegens bedanken van D. de Boer en J. C. Wortman) werden, na stem ming, gekozen H. van Diggelen en C. Ooyendijk. Tot bokhouder werd na in schrijving wederom aangewezen J. Wort man, en tot kooper der jonge bokje werd eveneens na inschrijving aangewezen P. Wortman, voor den prijs van vijf en twin tig en een halve cent, zijnde de hoogste inschrijver. Na uitreiking der prijzen van de kam- pioen-dieren der afdeeling en een gratis verloting, volgde sluiting. LEIMU1DEN Personalia. Dezer dagen namen de meisjes van de modevakschool onder lei ding van de eerw. zusters van 't St. Jo- sephsgesticht alhier deel aan het examen, dat werd afgenomen door een afgevaardig de van de St. Annavereeniging, mej. Klompé uit Amsterdam. Voor costumière slaagden de jongedames 1. M. Beuk, Leimuiden; 2. J. v. d. Zee te Rijnzaterwoude; 3. N. de Kuyer te Kudel- staart; 4. M. v. Borkel, Leimuiden. Voor lingerie: 1. M. Koot, Bilderdam; 2. J. l'Ami, Rynzaterwoude, NIEUWKOOP SCHIETOEFENINGEN VOORLOOPIG VAN DE BAAN. Tegen het aanleggen van een schietbaan op ons plassengcbied voor het houden van schietoefenirgen door militairen uit Woer den zyn zoodanige ernstige bezwaren inge bracht, dat getracht zal worden een andere gelegenheid te vinden en het plan in ieder geval voorloopig is opgeschort. Volksbond. Gisteravond werd in het Parochiehuis de jaarvergadering gehou den van den R.-K. Volksbond. De opkomst v/as vrij goed. Het jaarverslag van den secr., den heer E. H. van Dam liet sombere klanken hooren, doch verheugend was daarbij de stijging van het ledental. De rekening van den penningmeester gaf een batig saldo te zien van ƒ25.04 en dat van het Fonds Hulp in Nood van 25.94. Medegedeeld wordt, dat besprekingen hebben plaats gehad over het in de ge meente aanwezige tekort aan woningen, waarover op 27 Maart een speciale verga dering belegd zal worden met een spre ker. Een commissie wordt benoemd voor de zoogenaamde Thermometeractie; benoemd worden P, Zimmerman, P. van der Voorn Jzn. en Jac. van Dam Hzn. Op 20 Juni a.s. zal een openluchtmeeting worden gehouden met een gezamenlijk ontbijt en des avonds een gezellige bijeenkomst, een commissie werkt dit nader uit. De aftredende be stuursleden A. Zimmerman, A. van Hou ten en H. van de Loo worden met vrijwel algemeene stemmen herkozen. Tot voor zitter wordt nu benoemd Alb. Zimmerman. Luchtbeschermingsdienst. In de lei ding van den Luchtbeschermingsdienst is dr navolgende wijziging gekomen. De bur gemeester is hoofd geworden van den dienst, terwijl de heer J J .Derks is belast net de dageliikscbe leiding te Nieuwkoop, de heer Jac. Otto met de dagelijksche lei ding te Noorden. Beide heeren voeren den titel van waarnemend hoofd van den luchtbeschermingsdienst. ROELOFARENDSVEEN De ieurd en voetballen. Door het ijve rige DOSR-bestuur is sinds eenige weken een indoortraining georeaniseerd voor de iunicren, welke iedere week in de St. Pancratius-zanl plaats heeft. Dat hiervoor ren geweldige animo bestaat, blijkt wel hieruit dat gedurende deze weken het aan tal deelnemers van 18 tot 34 gestegen is. Mochten er nog enkele junioren zijn. waarin de liefde voor de voetbalsport nog niet geheel gedoofd is en die aan deze in doortraining willen deelnemen, dan kun nen zij zich alsnog bij het DOSR-bestuur opgeven Gezien het eerste succes ver wachten wij dan ook wel, dat nog velen zich in de eerstvolgende dagen zullen melden. TER AAR Staatspartij. Voor de algemeene leden vergadering van de R.-K. Staatspartij, gis teravond gehouden in het Parochiehuis, on der leiding van den heer H. Volgering. be stond een niet al te groote belangstelling. Uit het jaarverslag van den secr., den heer B Zwirs, bleek een geringe stijging van het ledental, dat heden is opgevoerd tot 520. Het gaat den penningm. niet zoo bij- zender, want mocht er 't vorig jaar g— bcekt staan een batig saldo van 115.56, nu bleek dit gedaald te zijn tot ruim zestien gulden - terwijl nog een rekening van acht en twintig gulden moet vereffend worden. Deze cijfers kloppen precies, luidde het rapport van de controle-commissie, onder leiding van den heer Bontje Sr. Het bestuursvoorstel, om de contributie met tien cent te verhoogen en alzoo te brengen op veertig cent, ondervond wei nig strubbeling, v/ant van deze vermeerde ring moet eerst vijf cent aan de Kamer centrale worden afgedragen en het restant is hard noodig, niet alleen om de schuld weg te werken, doch ook voor een gezond financieel beheer Tot afgevaardigde voor Kamer-Centrale en Statenkieskring werd het aftredend lid, de heer B. Zwirse geko zen; als plaatsvervanger de heer L. Hoo- gervorst. Bij de rondvraag kwam eerst de kwestie naar voren over het maken van een kruis- tecken voor het gebed in den Raad, zulks naar aanleiding van een vraag voor de ra dio. Een schrijven van prof. Otten, waarvan mededeeling werd gedaan wekte tevredenheid bij beide partijen. Ver der werd de wenschelykheid naar voren gebracht, om ten spoedigste over te gaan tot het bouwen van woningen voor groote gezinnen. Fel sputterde de vergadering te gen de onbegaanbaarheid van het kerk- pad en den ondragelijken toestand bij de huidige bouwverordening. Weth. Volge-- ring kon aan de vergadering wat betreft 't bouwen van woningen, verklaren, dat het gemeentebestuur hier zijn volle aandacht aanu besteedt, alhoewel het begin op vele moeilijkheden stuit. Hpt opruimen van krotwoningen zal volgen. Inzake het bouw- verbd heerscht een v< keerde meening over het instituut van Stad en Land, dat juist poogt bevredigende opossingen te ver krijgen, doch telkenmale botst men tegen de bouwverordening op. Vooraleer wordt overgegaan tot sluiting brengt de voorz. een hartelijk dankwoord aan den oud-leider van de propagandaclub, den heer Cor Hcogcrvorst, die vele jaren met onverdroten ijver heeft gewerkt voor de belangen van de Katholieke Staats partij! Geboren: Adrianus Jozef, z. van M. M Kleyn-van Dijk Maarten, z. van J. den Bleeker-Bakhuizen Hendrik Eduard Jozef, z. van Q. v. Wieringen-Oomen Nicolaas, z van N. van Eyk-Brewe Jo- zephus. z van N. A. Hoogervorst-Bakker Helenat Wilhelmina, d. van L. Hooger- vorst-Schwarz Cornelis Johannes, z. van L. Bouwmeester-Sanders Frans, z. van H. Hoogenes-Vermeulen Bernardus Wil helmus, z. van C. Sassen-Verhcef Eilert, en Arnoldus, zonen van W. van Os en Hillje. Gevestigd: J. C. v. d. Hoorn van Nieuwer-Amstel. Vertrokken: C. J. Kraan naar Voor burg J. Lam naar Delft. ZEVENHOVEN Wit-Gele Kruis. Voor de tweede maal na de oprichting in het voorjaar 1939 kwam de plaatselijke afd. van het Wit-Gele Kruis onder voorzitterschap van den heer G. van Rosenberg, bijeen. Er waren weinig leden opgekomen, wat het bestuur als een blijk van vertrouwen beschouwt, maar het weerhield den voorzitter toch niet zijn spijt erover uit te drukken. Uit het eerste jaarverslag der secreta resse, mevr. Boxe, vernamen w(j het groot aantal bezoeken, dat zuster de Boer te Nieuwveen, heeft afgelegd. Dat respecta bele aantal doet het verslag dan ook zeg gen, dat het bestuur met' zeer groote er kentelijkheid over haar werk ten behoeve van onze zieke- en verplegingbehoevende leden gewag maakt, en zich weet de tolk van alle leden, als een woord van oprechte dank aan haar hier wordt gebracht. Het be stuur spreekt uit eigen ervaring en uit die der leden. Door goede samenwerking met de af deeling Nieuwveen verkeert onze afdeeling in de gelukkige omstandigheid, dat over zuster de Boers hulp kan worden be schikt, mede een omstandigheid waaraan het te danken is, dat voor haar honorarium slechts een gering bedrag behoeft te wor den besteed, te laag voor al het goede, dat zij presteert. Wat het magazijn betreft, er zijn aan geschaft die artikelen, waarin in de prac- tyk de grootste behoefte bestond; dit kostte niet veel, maar daarmee is tegelijk ver klaard, dat er nog weinig aanwezig is. De contributie bedroeg 2.50 per lid en per jaar. Slechts op één uitzondering na, hebben alle leden betaald, waaraan de gemakkelijke l^talingswijze wel niet vreemd zal zijn. Aan het eind van het jaar telde de ver eeniging 78 leden, zoo goed als alle katho lieke gezinnen, zoodat uitbreiding niet mo gelijk is dan door vestiging van nieuw® gezinnen. De rekening over 1939 gaf een klein sal do nadat aan de wijkverpleegster een ver hooging is toegekend; dat saldo pleit slechts voor een voorzichtig beleid, want voor de begrooting 1940 is dit hard noodig vooral als de noodzakelijke magazijn aanvulling zal plaats hebben, en we zagen het in het verslag op meerdere In komsten valt niet te rekenen, tenzy het hoofdbestuur weer zal subsidieeren. Daar dit bij de behandeling der begrooting zeer noodig blykt te zijn, zal dit weer als over 1939 worden gevraagd; alleen dan is een Sluitende begrooting mogelijk. Tot verificateurs der rekening 1940 wor den benoemd de heeren Kerkhoven en A. H. de Groot. De aftredende bestuursleden mevr. Bocxe mej. Blom en G. Nieuwenhuizen worden bij acclamatie herbenoemd. De voorzitter vestigt er de aandacht op, dat men alleen dan iets uit het magazijn kan krygen als vooraf een doktersbriefje is afgegeven by mevr. Bocxe. Voor kraam- verpleging kan men de zuster krijgen als vooraf 2.50 by mej. Blom is betaald. Voor afleggen van dooden door de zuster moet vooraf 3.worden betaald, ook b(j mej. Blom. De voorzitter deelt mede, dat ln over weging is met Nieuwveen samen een R.K. E.H.B.O.-cursus te doen geven, waartoe de noodige stappen door het bestuur zullen worden gedaan. De geestelijk adviseur, pastoor Moons zegt, dat onze vereeniging gunstig af steekt tegen andere, wat grootendeels te danker is aan de gunstige omstandigheid, dat wij met Nieuwveen samengaan. Hij spreekt de hoop uit, dat allen trouw lid blyven vooral ook om het mooie doel dat in iedere katholieke vereeniging: de naastenliefde, zit. Hierna sluit de voort met den chr. groet. ZOETERWOUDE Volksbond. Gisteravond werd In het Patronaatsgebouw aan den Schenkelweg de vergadering gehouden van den R.K. Volks bond. Hierna werden mededeelingen ge daan aangaande het Kanunnik van Schaik- fonds en voor dit doel werden uit 't be stuur benoemd de heeren J. v. d. Drift en Th. Zandbergen en uit de leden de heeren J. Ammerlaan en P. v. Velsen. Hierna volgde een bespreking over het 25-jarig be staan van den Bond, dat in 1941 gevierd wordt. Er werd 'n commissie benoemd, die gelden op haalt bij de leden om dit feest zoo luisterrijk mogelijk te vieren. Vervol gens kwam de behandeling van het regle ment aan de orde van de op te richten Winterzcrg. Het werd vastgesteld. Ver scheidene leden gaven zich op. Elke week zal door den voorzitter bij de deelnemers worden rondgegaan om het bedrag in ont vangst te nemen. Tot vaandrig werd be noemd N. Berg Cz en tot plaatsvervanger C. Groen. Hierna hield de voorzitter een lezing: „Het lied van den arbeid", ver slag van de studiedagen. Breedvoerig zette spreker de onderwerpen uiteen. Deze mooie lezing werd beloond met 'n krachtig applaus. Bij de rondvraag besprak de heer G. Groen het organiseeren van een sccialen Zondag. De coilecte voor „Hulp in Nood" bracht op 1.44. PAASCHLOOPERS Paaschservetten, Paasch- mandjes, Paaschkuikens, Paaschnetten, papierwol, tak. ken katjes, narcissen, Paasch- lint, Paaschpapier, Bonbon zakjes, taartranden, Caisag, schotelranden, guirlandes, mos, zijdevloei, goud- en zil verband. Voor particulier en winkelier N. PADDENBURG, N. Ryn 11, Tel. 21430. 3962 REGENKLEED1NG Lederen jekkers, jassen, broe ken, vesten, handschoenen, kleur houdend waterdichte Oliejekkers, jassen, broeken, Zuidwerters, pijpen, Rubber, knie-, dij en heuplaarzen vanaf ƒ3 25. Lederhandel A. VERHOOG, Haarl.str. 57, tel. 20578, t. o. Bioscoop. 3982 POOTAARDAPPELEN Eerstelingen, Schotrche Muis jes. Blauwe en Blanke Eigen- heimers. Bevelanders, Red- Star, enz. Aller prima gese lecteerd en maat 28/35 Aard- appelhandel VAN KLINKEN. Aalmarkt 6, Tel. 20034, sinds 1895. (3969) ETALAGEPAPIER Etalagespelden, etalagecarton etalagehaakjes, etalagestan- aaards, etalagecrépe, etalage- zakken, etalageschaaltjes, pa pierwol, etalageservetten, etalagelint, etalageguirlandes, punaises, etalageloopers, plak kaatverf, flitter, prij-rcijfers, goudkoord, staniolpapier, kunstbloemen, raamzuigers. Bijzonder voordeelig bij: N. PADDENBURG, Nieuwe Rijn 11, Tel. 21430. 3962 ZOETERWOUDE Heden onze voorjaarscollectie jongenspakjes ontvangen, alle maten en dessins met korte en plusfour broeken tegen uiterst lage prijzen. Vraagt zichtzending. J. D. v. EG- MOND Schenkelweg 69. Zoe- terwoude. Voor reclame kilo pak ongebleekte katoen 1.75 Alleen heden. 3944 MEUBELRECLAME Eiken Dressoirs 18 60. thee- meubels 7.80, uitschuifta- fels 11.90, 4 st.raamstoelen 24.80, Salon-, Bloem- en Bijzettafels, Spiralen, Bed- stellen, eiken en Old Finish Slaapkamers. Wij etaleeren Old Finish Huiskamer f 139. Gratis bewaren tot later le vering. De Meubelbeurs, HENK REGEER, 105 Haar- j lemmerstraat 105. 3952 ZOEKT U een voordeelig en goed gesor teerd adres voor: Winkelzak- ken, pakpapier, touw, plak band, etalageartikelen, ge- bakdoozen, houtbord, kunst bloemen, winkelboeken, feest artikelen, elastiekjes, etiket ten, enz. Ga naar N. PADDEN BURG, Nieuwe Ryn 11, Tel. 21430. U slaagt zeker. 3962 HOUT TRIPLEX! Vurenhout, eikenhout, gre nenhout. beukenhout, alle maten, gezaagd en geschaafd Triplex. Multiplex duizenden platen! Binnen en buitendeu ren! Gegolfd en vlakke as- bestcementplaten, Svea. Bi- tumit. Insulwood, isoleerende vochtwerende. decoratieve Board's Vraagt prijsopgaaf. Goedkroper dan „DE HOUT- WERF" bestaat niet!! N. Rijn 87, Tel. 21176. 3948 MILITAIRE COSTUUMS Wij leveren een prima bui tenmodel costuum voor 55. Wij leveren alleen prima werk. Van ouds militaire Kleermakerij. Tevens ver huur van buitenmodel uni formen. Lange buitenmodel jassen reeds vanaf f 45 naar maat. Kleedingmagazijn ..DE CONCURRENT', Hoogland- scke Kerksteeg 1012 3901 MEUBELEN Vraagt prijs voor alle soorten benoodigde nieuwe huis-, zit- en slaapkamer meubelen, bedden, spiralen, bureaux, boekenkasten, zaal- en café- stoclrn. Het zal u niet tegen- vailpn bij DREEF, Hooigracht 47. Stoelen en tafels te huur. 3946 EEN NIEUW RIJWIEL noodig? dan vlug naar Joop. Wij leveren alle merken: Ma- repoort, Senders, Simplex, R. S. enz. Betaling in overleg Groote keuze! Ook voor re paratie. Uw adres bij JOOP, Goed en toch goedkoop. Korte Mare 6, Tel. 26857. 3933 aangeboden TE HUUR Winkelpand, Kloksteeg 2. Bil lijke huurprijs. Te bevragen Oude Singel 68. 3928 TE HUUR AANGEBODEN te Noordwijkorhout 2 H.A. Bloembollenland, met huis, schuur, stalling voor 12 koeien met hooiberg voor 5 of 10 jaar. Te bevragen: Hee ren weg 190, Noordwij kerhout 3811 TUINLAND te huur aangeboden, 100 roede tuinland, ook bij gedeelten te huur, prijs billijk. Te bevra gen bij L. v. d. VALK, Zoe- terwoude, Hooge Rijndijk F 63, tel. 26717. 3933

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 7