Ziefie iDienehe Correspondentie Grada van Kan, Noordwijk a. Z. Voor zoover mij bekend is, is het Prin sesje nog niet gedoopt. Hoe gaat het met jou, Grada! Hoor ik nog eens wat? Ben je nog op school of wat doe ik. Dag Grada! Groeten thuis! Anonyme, Leiden. Dank voor uw vriendelijke woorden in zake de inhoud van ons Hoekje, en uw bijdrage. Ik wensch u wederkeerig alle heil! Met hand en groet! Ook wensch ik u alvast een „Zalig Paasch- feest!" Anny van Diest, Sassenheim. Dank voor bijdragen: worden geplaatst. Heerlijk, dat Cor zoover is, dat ie thuis mag komen. Wat zal moeder en jy blij zijn! Ik deel mee in jullie vreugde en wensch Cor volledige beterschap en ik hoop nu spoedig eens wat van hem te hooren. Al zijn bijdragen worden geplaatst. De hand en mijn beste groeten voor U drieën. Jouw brieven waren waard alle geplaatst te worden! Maar.... dat gaat niet. M. U. L. O.-m e i s j e. Dank vooral voor het gezellig briefje. Ik wensch je suc ces met het a.s. examen. Het maken van verzen is niet je „fort". Ik zou me daar voorloopig, maar niet aan wagen. Maak eens een verhaaltje. Dat zal beter lukken. Zooals je ziet, heb ik aan het oorspronkelij ke heel wat moeten veranderen. Zoo wordt het geen eigen werk meer! Dag Nichtje! De hand voor jou en ook voor Ria en bovenal voor Pa en Moe en de groote, geleerde broer. Alida van Rijn, Boskoop. Ik heb die verandering aangebracht. Ontvang ook mijn gelukwensch op 19 Maart. Ook je vriendinnetje Cobie wensch ik veel ple zier op jouw feest. Dag Alida! Groet je vader en moeder en de vier broertjes van me en.... Cobie! Clara Angevcaare, Zevenho ven. Dat mooie boek is een aandenken, c-m ook voortaan mee te doen en ons Hoekje te blijven volgen. „Broer vond het ook mooi", zeg je. Nu dat betwijfelde ik niet. Dag Clara! Groet alle huisgenooten van me! De hand vcor jou! Joke en Nelly Rom ij n, N'hout. Wel.wel wat een lange brief schreven jul lie. Ik zal hem nog eens met aandacht le ren en zien of ie, als voorbeeld geschikt is. Dag jongens! Veel groeten aan Vader. Moeder en alle broers en zusjes. De hand speciaal voor jullie. Kees van Lent, Leiden. Ja Kees als ik kapelaan Verdrunen spreek, zal ik hem de groeten overbrengen. Gerard komt zeker met Paschen thuis op vacantie en Nol maakt het zeker weer heel goed. En zit jij al in de 4de klas? Nou maar, dan ben je al een knap manneke. Het schrijven is ze ker niet je lievelingsvak, is wel? Dag Kees! Veel groeten aan Pa en Moe en de broertjes en zusjes. Hoor ik nog eens wat van jullie? Gaan de zusjes ook al school? Dora Schram a. R'veen. Ja Do- ra! Aan zoo'n wedstrijd is heel wat werk aan verbonden. Maar dat heb ik er graag voor over, temeer omdat ik zooveel medewerking heb en alle Neefjes en Nicht jes ons krantje zoo mooi vinden. Schrijf je nog eens Dora? Maak veel groeten thuis! Daag! Hierbij moeten we het laten. De volgende week gaan we door. Er liggen nog 55 brieven op antwoord te wachten. Geduld! De hand voor u allen! Oom Wlm. MIJN TENTAMEN. door leerlinge M. U. L. O. Niets is wreeder dan de klank, Die in dat woordje ja is vervat, Zwoegen heet dan dat werken in haast, Zwoegen,slaven, noem ik dat? 't Avonds ga ik laat naar bed, 't Is leeren, wat 't klokje slaat, Met pondjes valt nog af mijn klein gewicht, Ik val haast van de graat. 's Morgens ben ik vroeg present, Om nog eens gauw wat na te slaan, Wat ik 's avonds niet en vond, Toen ik wenschte alles naar de maan. Als ik dan me blauw heb overwerkt, En in haast m'n eten is gedaan, Dan gaat het weer, van heb ik jou En begin ik weer van voor af aan. Maar 't tentamen is me goed gelukt, Ik ben er door. Wie doet me wat? Nu voel ik toch, hoe goed 't was, Dat ik werkte; ik zeg je dat! BIJ MIJN TEEKENING door Leo Verboket. Al Is de toestand ook critiek, Dat kan voor mij niets geven, Ik stuur U toch een stuk muziek, Al maakt het dan geen leven! Ik ben voor U een nieuwe klant, En vraag U met permissie Of dit dan in de Kinderkrant Komt, dit zoo'n klein gedichie? En als mijn versje is naar wensch Zal ik nog vaak probeeren, Om voor ieder lezend mensch Iets leuks te declameeren. Door mij is aan uw wensch voldaan Ik mocht niet ten achter blijven, En kan weer rustig verder gaan. Onvermoeid al van het rijmen. Ik hou je aan je woord Leo. Oom W i m. HET BEGINT LENTE TE WORDEN. door Tante Marie. Dus eindelijk gaat dan de lente weer komen, Verbeid door ons allen, ja wie wij ook zijn. De wintervorst zien we heel gaarne vertrekken, Al lokte 't spiegelend ijs nog zoo fijn. Het zonnetje gaat nu ook warmer al schijnen, En straalt ons al vroeger en zacht tegemoet, Wij voelen ons nu opgewekter en vroolijk, En danken in stilte, voor wat zij reeds doet. De dagen in Maart worden langer en langer, En 't licht in de kamer blijft langer ook uit, En spreekt ons niet „Zwart Jan", de kachel, voorzeker, Van 't naderend windje uit 't warmere Zuid? Wie zou dan niet juichen en dankbaar ook wezen, Als heel de natuur weer van opleving spreekt. Ons tuintje ons toelacht en wijst op de Lente, Die duid'lyk uit takken en twijgen weer breekt. Wees welkom, o Lente, en talm niet langer, Wij wachten al dagen met kloppende hart. En breng met uw zonne, weer zon in ons leven, En schenk ons weer vrede: de oorlog baart smart! EEN NIEUW RAADSEL. VOOR DE GROOTEN. door Ant. Roels. hier en daar is een schelpdier. een kleine vogel een jaargetijde. als met den toom bestieren iedereen zeggen uiting van droefheid jongensnaam een rijgsnoer a= trappen een vrouwelijk dom dier een stad in Spanje rivier bij Amsterdam. schreeuwen s= onbep. voorw. ginds - niet hier. De beginletters van alle in te vullen woorden vormen twee bekende namen uit ons Hoekje. De oplossing niet opsturen. Deze geeft Ant Roels zelf. Wie zifn farig? Van 9 tot en met 15 Maart. Op 9 Maart: foos Paardenkooper, Z'woude. Henny v. d. Berg, Duinzichtstr. 33, O'geest. jan van Heteien, Haarl.str 242. Piet van Rijn, Drechtdijk, 29 KwakeL Miep van Cassel, Dorpsstr. 8, Z'woude. Nap van Noori, Geversstr. 19 O'geest. Wim Atteveld Roodenb.str. 7. .Sophie v. d. Slot, 's Grav.weg 63, N'hout. «Vim Buil, Rijndijkstraat 21. Sjaantje Verdei, R'veen 336. Miep van Goozen, A 208 H'woude. Gerda van Meijgaarden, Bijdorp 13, Voor schoten, lan Bouter, Zeemanlaan 25. Truus van Rijn, Hyacinthenstr. 15a. Op 10 Maart: Mien Bekker, Meije, Bodegraven. Cobie Horikx, Witte Rozenstraat 18. Corrie de Wit, A 322, H'woude. Willem Barneveld, Leliestraat 2. Agnes Dingjan, Blokstraat 14. Theo van Ruiten, R'veen B 203. Nelly v. d. Geest, Oud-Ade E 14. Lucia de Gunst, Galgewater 11. Johan Zwetsloot, W.E. B 240, H'made. Nelly Westgeest, Noordwijk (B.) Kerkstr.79 Annie Hoogervorst, A 81 Langeraar. Op 11 Maart: Rietje Buël, Hugo de Vriesstr. 1. Sientje en Piet van Santen, Of wegen, te Woubrugge. Jantje Zwaan, Bijdorpstr. 24, Sassenheim. Alida Vaneman, D 64, R'wetering. Rika v. d. Helm, Oosteinde 6, Stompwijk. Tootje Hooijmans, Voorstr. 11 V'schoten. Op 12 Maart: Efctsie Menken, Gemeenew., 11, H'woude. Nellie v. Ruiten, Haven B 288, R'veen. Marietje de Jong, Kerkw. D 5, Nootdorp. Jacques van Gent, Oegstgeest. Simon Straathof, Driftstraat 47. Tonny Westgeest, Noordwijk (B.), Kerk straat 79. Tonny v. d. Ploeg, Vondelweg 5. Fientje Broeken, Da Costastraat 46. Kas Elderhorst, Kerkw. 79, Nootdorp. Willy Smidt, Lage Rijndijk 90b. Nelly Soupart. Hooge Rijndijk 43. Gretha v. d. Westen Wald. Pyrm.str. 74. Gerard Wesseling, Hoogendorpstr. 1. Herman Goddijn. Anna v. Saksenstr. 8bis. Coba v. d. Veen, Weip. B 77, Z'woude. Gretha Tuvnman, Mgr. Broerestr. 9. V'hout Truus en Coc van Leeuwen. Weip. B 86. Bep v. Eyk, C. 63a Ter Aar. Op 13 Maart: Cor Schijf, H. Rijndijk F 94, Z'woude. Dora Luk, Dr. v. Nootstr. 152, Stompwyk. Suze de Zeeuw. Koolgr. 11. Truus Cuppen, de Sitterlaan. Corrie v. d. Geest, Lageland D 14, W'mond. Mien Verhoogt. Sophiatsraat 47. Dirk Kniest, Abspoelweg 5, O'geest. ina v. d. Ploeg, Julianapl. 11 N'hout. Wim v. Beuk, Dorpsstr. 213, Leimuiden. Gerarda v. d. Helm, Oosteinde 6, Stompw. Adrie v. d. Werf( Haagweg 5. Jan de Winter, Meer- en Geenw. 15, te Stompwijk Jo. v. d. Meer, M 131, R'veen. Op 14 Maart: Trina Borst, Hoofdstraat 14, Voorhout. Pietje de Wekker, Javastraat 6. Hilda v. d. Heijden, P. de ia Courtstr. 6. Nico Kors, 3e Poellaan, Lisse. Poos Deckers. Dorpsstraat 84, Z'woude. Louis Creyghton, Hooigracht. Nelly v. Winsen, Warmon B 143, Dorpsstr. Anton de Kier. Magd. Moonstr. 1. Jopie Zandbergen, Morschweg 23. Op 15 Maart: Nelleke v. Gylswijk, Havenstr. 25 Noord wij ker hout. Franske Schoonderwoerd, R'wetering D71. Ignatius v. Bohemen, Noorheyl. 2, L'dam. Truusje Bijlemeer, Langeraar A 176. Martijn Cozijn, O. Wetering A 2. Gerrit Mank, L.evendaal 48. Nico Winters, Voorstr. 91, Katwijk a. R. Annie v. d. Pest, Vliet E 7. Z'woude. Kobus Voordouw, Bodegraven. Jan Mulder, Korevaarstr. 35. Nico van Heemskerk D 186 R'wetering. Ik feliciteer de jarigen. Wie in deze lijst voor schoolgaande kin deren, wil opgenomen worden of bij het verlaten der school afgevoerd schrij ve minstens 14 dagen vóór den verjaardag. Zoo ook wie verandert van woonplaats, straat of huisnummer of wie in de lijst een fout ontdekt. Wie opgenomen wil wor den, moet de geboortedatum erbij doen. Oom Wim. DE KAT, DIE EEN VERKEERDE NAAM HAD. door Gonnie. (Een verhaaltje op rijm). Slot V. Hij werd binnen gehaald, en een uurtje later, Kreeg hij stukjes vleesoh, en melk met water! O zoo lekker, maar voor zijn oogen slecht Natuurlijk heeft hij, dat niet gezegd!.. We zullen hem maar bij ons houden, zeiden die menschen En bij zich zeiven, dachi die kat; het is te wenschen, Toen zijn meesteresse hem niet kwam halen Zei de geheele familie van Stralen! Wie weet er een mooie naam voor hem? Toen riep een vroolijke jongensstem: „Laten we hem „Moortje" noemen, Mama, Hij is zoo flink, en luistert er na.. Hij begon meteen al te spinnen vol vreugd, En deed alsof hij was in zijn eerste jeugd! Zie je wel, hij vindt 't goed, lachten de menschen luid En streken hem zachtjes, over zijn zwarte huid Ja.... die kat had zeker veel geleden.. „Menschen met hersens", dacht hij tevreden! Ze zouden hem hier wel erg verwennen? Op 'n dag ging hij de buurt eens verkennen. Die was ook al best, en na 'n paar dagen, Was hij gewend, want hij had niets te klagen; Hij werd door zijn nieuwe vrienden geëerd, Hebben menig kunstje van hem geleerd, Hij stichtte in „vereeniging" tot verbetering van kattennamen En alle katten uit de straat kwamen trouw te samen! Maakte zich zelf voorzitter, zonder gedruisch Soms dacht hij nog wel eens aan zijn vroeger tehuis, En vroeg zich af, waarom daar niet eerder weggeloopen, Enfin! laten we het beste er maar van hopen! U vraagt? 1. Vader zei, dat wol gemaakt kan wor den uit melk. Is dat ?oo? 2. In globo. Wat beteekent dat? 3. Wat is klakkeloos? 4. Wat is een klarinet? 5. Wat is „homoeopathie"? 6. Hoeveel menschen zouden toch wel in Amerika wonen, en hoeveel katholieken zijn daarbij? Wlf antwoorden 1. Foei Jan, twijfel jij aan 't woord van vader? Ik heb dat ook gelezen. De Italia nen hebben dat uitgevonden. In Polen is een groote fabriek opgericht welke deze kunstwol zal vervaardigen. Polen heeft verlof gekregen (licentie) om deze kunst wol te maken. 2. In globo beteekent in massa; te zamen b.v. Ik heb al deze boeken „in globo" ge kocht. 3. Zonder klak, klik of waarschuwings teken (geluid) te geven. Heeft de beteeke- nir van onverwachts, onvoorziens. 4. Een klarinet is een houten blaasin strument; in 1690 uitgevonden. 5. Homoeopathie is een speciale genees wijze, waarbij zoodanige middelen worden gebezigd, die bij een gezond mensch juist oen ziektetoestand zouden teweegbrengen, welke men wil verwijderen. De aanhangers van deze geneeswijze heeten: homoeopa- ten. 6. In Amerika wonen 267.815.000 men schen. Katholieken: 267.815.000 of 55.09 pet Protestanten: 147.521.000 of 23.35 pet (Is reeds beantwoord). door Antje Keizer. IV. (slot) Ja, hoor meisje, je kunt al hooren aan de vogeltjes, dat het zomer wordt. Moeder boog zich over Dieneke heen en gaf haar heel voorzichtig een zoen. Zie zoo! en nu stil, hoor! Weldra hoorde- moeder het tikken van de klok en aan de ademhaling van Die neke, dat ze in slaap gevallen was. Heel voorzichtig trok moeder de de kentjes verder ove~ haar kleine schat heen, zoodat ze niet wakker werd. Nu ging moe der verder met strijken, eentonig heen en weer gestrijk, dan over een onderjurk, weer over een overhemd, dan weer over een ander stuk strijkgoed. Ja, want Diene- ke's moeder deed ook de wasch voor en kele menschen en vooral nu. Ze had van de week al haar werkhuizen afgezegd en meer wasschen aangenomen. Die kon vrouw Berendsen genoeg krijgen, want ze stond bekend als een net en proper mensch. Zoo verstreek een uurtje en tel kens onder het strijken had ze even naar het kleine bed, waar haar eenigst doch- terke in lag te slapen, gekeken. Hé, wat lief lag ze daar! Een teer blosje kleurde haar wangen. Moeder dacht nog eens na, wat had Dieneke vanmorgen ook nog gevraagd? O ja, een ballon, wou ze graag hebben, zooals er altijd op kermissen staan van die mooie gekleurde had ze nog gezegd. „Een roode, moes" ja, die zou ik zoo graag willen hebben, en zoo innig verlangend had ze haar daarbij aangekeken. Weet je, wat ik doe, sprak vrouw Berendsen in haar zelf, ik zal aan Henk van de buur vrouw vragen of hij eens even voor mij naar de dorpstraat wil gaan; dan laat ik hem er een paar halen. Een voor Dien en voor hem zelf ook een; wacht, laat ik da delijk maar even overwippen naar de buurvrouw, anders gaat Henk vanmiddag met z'n kameraadjes mee. Hij is al net als andere kinderen; een vrije middag van school is voor hem pret en jool. Buurvrouw, is Henkie ook thuis? Bent u het vrouw Berendsen, kom er in, en blijf niet op de mat staan. Wat zegt u? Henk? Ja die is achter in den tuin. Kan hij even voor mij naar de Dorps straat gaan? Maar natuurlijk wel! Ga toch even zit ten, juffrouw. Nee, liever niet, want u weet dat Dien alleen in huis is, ze slaapt gelukkig even! Hallo Henk, kom eens hier! „Hier ben ik al moeder, kwam een vroo lijke jongenstoet om de deur kijken, wat is er van uw dienst mevrouw?" sprak Henk tegen z'n moeder, lachend. Nou maar, Henk, wat ben je weer bij de hand, beetje minder kan toch ook wel, hè? „Jawel, mevrouw, ach moeder bedoel ik. Henk of je even voor buurvrouw naar die ballonnenman wilt gaan in de Dorps straat? Ja zeker, moeder! Buurvrouw is dat niet op die hoek daar die man woont? Ja jon gen, kyk eens hier, hier heb je een kwar tje, daar moet je een mooie gekleurde bal lon voor uitzoeken hoor! En wat er over blijft is voor .'ouw, jij mag er zelf ok wel een voor halen als je dat liever hebt. Dank u wel juffrouw Berendsen, ik zal heel hard loopen, dan ben ik in een wip terug! Prachtig Henk, ga nu maar, dadelijk. Henk snorde weg en buurvrouw ging weer naar Dieneke toe, om haar wasch- goed verder te behandelen. In huis gekomen, sliep haar dochtertje nog, maar wat had ze een hoog opgezet kleurtje; bepaald niet goed, vond moeder, en verder ging ze weer aan 't strijken. Hé, wat is die bout warm geworden, veel te warm! Even laten staan anders gebeuren er ongelukken met de heete bout, en och, verondersteld, dat ze er een gat in brandde en het stuk vergoed moest worden, dan zou ik niet weten, waar het vandaan te halen! Moeder, ik heb zoo'n dorst! Moeder schrok op uit haar gepeins! Ja schat, moeder zal je een kopje melk geven hoor, nee geen melk moe, water, schoon water! Hier meisje, drink eens, en ze hield Dieneke's hoofdje in haar arm rusten, ho, niet meer kind, dat is niet goed, zoo veel in eens, ga nu weer lekker lekker slapen! Heel, heel stil lag nu Dieneke, n-u en dan prevelde ze woorden, die men niet verstaan kon. Er werd op de deur geklopt! Ja, binnen! Henk stapte binnen met zoo'n gezellige vuurroode ballon. Je bent gauw terug Henkie, bedankt hoor, je bent een

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 16