STADS NIEUWS Wat... hebt U neg niet ingezonden? VRIJDAG 8 MAART 1940 0E l.cincnir r^HPANT EERSTE BLAD - PAG. 2 Aöonnenvmtsprus: voor Urtdan II cent i>er week; 2.5J per kwirtaaL BU onie a {enten '0 cent per wvvk; f 'i 80 per kwartaal Franco per poat 2.85 per kwartaal Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal Losse nummers 5 cent, met geïll Zondagsblad 9 cent Advertentiën: 30 cent per regel Ingezonden mededeelingen dubbel tarief Telefoontjes hoogstens 30 woorden. 60 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag. ttOE WORDT HET WEER 7 ZACHTER. De BUI seint S Verwachting: Iets zachter, hier en daar mist, overigens gedeeltelijk bewolkt. Overwegend droog. Zwakke tot matige wind uit Zuidelijke richtingen. De weerstoestand va.1 hedenmorgen 7.20 uur: Den Helder: mist, zwakke Z. Z. W. wind, —1 gr. C. Vlissingen: lichtbewolkt, zwakke N. W. wind, 1 gr. C. De Bilt: mist, stil, 3 gr. C. Groningen: mist zwakke W. N. W. wind, —5 gr. C. Maastricht: zwaarbewolkt, zwakke N. N. W. wind, 0 gr. C. BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. De kern van het gebied van hoogen luchtdruk van ongeveer 1025 mbar heeft zich naar Frankrijk verplaatst, terwijl de gisteren genoemde rug van hooge druk king, die toen ever Noorwegen gelegen was, zich verder in Zuid-Oostelijke richting heeft bewogen en in de nacht ons land is gepasseerd. Hierdoor is de wind hier te lande naar ongeveer Zuid-Westelijke rich ting gekrompen, en is in het Noorden en Midden de temperatuur tengevolge van uitstraling gedaald. Mede door de zwakke luchtbeweging kwam op vele plaatsen mist voor. Bij IJsland passeeren voortdu rend storingen in Noord-Oostelijke rich ting. Thans is een depressie van 985 mbar bij Janmayen gelegen. Aan haar Westzijde wordt over IJsland arctische lucht in Zui delijke richting getransporteerd, zoodat daar overal matige vorst inviel. Te Sey- disfjord daalde de temperatuur vergeleken bij gisterenmorgen zelfs 15 graden. Ook aan de Noorsche kust Is de depressie-invloed merkbaar. De wind is er krachtig tot storm- echtig en er vallen sneeuwbuien. Tusschen IJsland en de Zuidpunt van Groenland schiint weer een nieuwe storing tot ont wikkeling te komen. In de Randstaten sneeuwt het bij een temperatuur van onge veer 8 graden onder nul. De oude depres sie, die thans ten Noorden van de Azoren ligt, verandert weinig van plaats en is tot ongeveer 997 mbar opgevuld. Het mini mum over Italië is weggetrokken, zoodat de windkracht daar afnam. In Hongarije komt plaatselijk nog zeer strenge vorst voor. Losonc meldt een temperatuur van 17 graden onder nul. LUCHTTEMPERATUUR. '71 6.3 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS a.a.t Van Vrijdagnamiddag 6.21 uur tot Zaterdagmorgen 5.59 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee nr> Zaterdag 9 Maart voorm. 3.en nam. 3.25 uur. Maan op 6.22 uur Zaterdagmorgen. Maan onder 6.35 uur Zaterdagavond. (Zaterdag nieuwe maan). Academienieuws LEIDEN. Geslaagd: doctoraal examen Geneeskunde: de hee- ren R. Th. J. P. Niemer, Leiden; S. Sos- roamidjojo. Leiden; artsexamen le gedeelte: mevr. A. Huese van Poelgeest, Arnhem, mej. A. C. de Gloot, Leiden en de heeren F. L. M. Stcenwinkel, Schev°ningen, H. v. d. Berg, Enschedé, D. Akkerhuis, Maassluis. Bevorderd tot arts: mevr. H. Th. van Waalwijk van DoornWittkampf, Baarn; mej. A. B. J. de Vries, Hillegersberg, en de heeren A. C. H. de Nooyer, Vlissingen, P. J. Veenenbos, Heerenveen. JONGERENJfU 'EILLE, JONGEREN BEWEGING, JONGERENDAG! Eens zal deze oorlog tot einde komen en Zi~ de vrede komen! Wat zullen we echter da* krijgen? Wie zullen dan regeeren? Dit zijl vragen, jongeren, waarop niemand nog kan antwoorden, maar die toch iederen dag gesteld worden. Wil dit p°hter zeggen, dta wij ons maar bij alle fei i rustig moeten neerleggen? Wil dit echter zeggen, dat wij ons maar toekomst maar rustig over ons hoofd moe ten laten komen, zonder ons meer te ver weren? Dat toch zeker niet! Immers wanneer de jongeren niet aan het werk gaan, dan zul len dezelfde menschen weer aan het be wind komen, die ons nu in dezen oorlog hebben gebracht! Wij, jongeren zijn het die de toekomst moeten bouwen! Wij zullen de grondleggers en steunpilaren zijn voor de nieuwe toe komst! Daarom jongeren, weest u van uw taak bewust en komt Donderdagavond om 8.30 uur in café „Den Doelen", 2e Binnenvest gracht! Daar zal voor u spreken de heer Oostendorp, raadslid te Delft en leider der Jongerenbeweging, over „De dragers van de komende vernieuwing". Alle jongeren van Leiden en omstreken hebben gratis entree en zijn van harte wel kom! Het bestuur R.K. Staatspartij, afd. Jongeren. HOOGHEEMRAADSCHAP VAN RIJNLAND. In de op 7 Maart j.l. te Leiden gehouden vereenigde vergadering van het hoogheem raadschap van Rijnland werd mededeeling gedaan van den stand van het bemalings fonds op 1 Januari 1940 en werden de lijs ten van stemgerechtigde ingelanden voor het 2e, 7e, 8e, 11e en 16e district vastge steld. Besloten werd tot verkoop van Riinlands aandeel in een inschrijving np het 2% net. Grootboek N. S. behoorende tot het Wie- rikkerdijkbeheer. welke inschrijving het gemeenschappelijk eigendom is van Rijn land, Delfland en Schieland. Ten slotte werd een nie'.we arbeidsover- et-^'-nTisfenreglempnt vastgesteld. Bij den aanvang der vergadering heeft te hoofdingeland L G. Prins den Dijk graaf toegesnroVen en hem eelnkp9we**scht met het on 3 Februari eevierde jubileum van 7iin 25-iarig -lijkgraafschap. In ver- Land hiermede werd door den hoogheem- laad W. A. A. J. Baron Schimmelpenninck van der Ove voorgesteld, de vermelding op de architraaf der groote zaal van de belangriike feiten in de geschiedenis van Rijnland aan te vullen met de stichting van het dieselgemaa'l Mr. P. A. Pijnacker Hordijk bij Gouda in het jaar 1936. VEREENIGINGEN VOOR ZIEKENHUIS - VERPLEGTNG IN NEDERLAND Vergadering Streekverbanden ..Bloem bollenstreek" en „Rijnstreek" Onder presidium van den heer P. P. de Koning te Leiden werd in hotel-rest. „In den Vergulden Turk" te Leiden een verga dering gehouden door de besturen van de Streekverbanden „Bloembollenstreek" en „Rijnstreek" van Vereenigingen voor Zie- kenhuisve'rpleging in Nederland. In deze vergadering werd de tariefsverhooging be sproken welke door het Dir conessenhuis en het St. Elizabethsgesticht zal worden in gevoerd met ingang van 1 April a.s. Algemeen was men van oordeel, dat ta riefsverhooging voor de leden der aangeslo ten vereenigingen niet aanvaardbaar kan worden geacht. Een Commissie werd be noemd, die in contact zal treden met de besturen van beide ziekenhuizer en over deze aangelegenheid nader zal spreken. In den loop der besprekingen werd de mogelijkheid naar voren gebracht of men niet kan komen tot stichting vai. een eigen ziekenhuis voor de aangesloten vereenigin gen bij beide Streekver'oandei lnet een totaal van 130.000 verzekerden. Een en ander zal overwogen worden. Handelsregister K. van K. W y z i g i n g. 1504. Brouwer's Aarde werk. Zoeterwoude, Hooge Rijndijk F 26. N. Mede dir.: C. W. Brouwer, Zoeter woude. N. Comm.: W. N. J. Theunissen, 's Gravenhage. De directeur N. W. C. Brouwer is met ingang van 22 Febr. 1940 geschorst. HET CONTACT TUSSCHEN DE DIVERSE STUDENTENORGANISATIES. „Sanctus Augustinus" vergadert met de „Roekoen Peladjar Indonesia". Er is de laatste paar jaren in de studen tenbeweging in het algemeen een sterk streven naar inniger gemeenschapsgevoel tusschen de diverse organisaties onderling zoomede tusschen universiteit en organi satie merkbaar geworden. De R. K. Stu- der.tenvereeniging „Sanctus Augustinus" gaf hiervan reeds herhaaldelijk blijken door het beleggen van vergaderingen in sa menwerking mc. studentenvereenigingen, welke anders georiënteerd zijn. Door de mobilisatie lijkt ook hier het vereenigingswezen verslapt, maar de eer ste vergadering, welke na de Kerstvacan- tie werd gehouden, is toch weer op de zelfde gedachte ingesteld: contact met an ders georiëntec zusterorganisaties. Zoo kwam „Sanctus Augustinus" er toe ditmaal te vergaderen met de „Roekoen Peladjar Indonesia", de Indische studen- tenvereeniging, welke te Leiden zeer veel aanhangers telt. De gisterenavond gehouden algemeene vergadering was n.l. belegd ter voldoening aan een algemeen gevoelde belangstelling, welke gekoesterd wordt voor Indonesië en Indonesische problemen.1 Als spreker op dezen avond trad op de heer Soeripno, die voor zijn gehoor een en ander mededeelde over de Indonesische jeugd- en studentenbeweging. Na een algemeene inleiding over de jeugd en de vraagstukken der jeugd, be toogde de heer Soeripno, dat alle gelede ren van de Indonesische jeugdbeweging, ongeacht verschillen in principes en grond slagen, dit eene, gemeenschappelijke doel nastreven: den vooruitgang, de verheffing van hun vaderland en volk. Hiermede meende spr. reeds een defini tie te hebben gegeven van hetgeen Indo nesische jeugdbeweging is en weten we al, wat zij beoogt. De Indon. jeugdbeweging is het complex van alle jeugdorganisaties, religieuze, politieke, neutrale, sociale en cultureele, die streven naar den vooruit gang van Indonesië. In den breede behandelt spr. uierna het ontstaan en de ontwikkeling der jeugdbe weging in den loop der jaren. Alle jeugd organisaties hadden aanvankelijk een eng- nationalen grondslag: iedere groep streef de naar nationale idealen binnen eigen grenzen. Dit veranderde evenwel toe.i de Nationale Beweging ontstond. Er kwam een sterke nationale geest, er ontstond een streven naar een Groot-Indonesische eenheid, hetgeen tot gevolg had, dat ook in de jeugdbeweging een streven ontstond o mal die organisaties, die z.g. „provincia listisch getint" waren, te doen samensmel ten tot één groote,algemeen nationale or ganisatie, waarvan de leuze werd „Eén volk, één vaderland, één taal!" Een in 1926 te Batavia gehouden en daarvoor belegd congres leverde evenwel geen resultaat op. Dit geschiedde eerst in 1930 op een congres te Solo Religieuze organisaties bleven evenwel buiten de fusie, wiil deze haar positie wilden blijven handhaven. De „Ihdonesia Mo-eda", de nieuwe ver- eeniging, ontplooit haar activiteit voorna melijk ten aanzien van de bestrijding van het analfabetisme. Van de r-uim 60 mil- lioen Indonesiërs kunnen er slechts 6 pro cent lezen en schrijven. Niet minder dan 94 procent is dus analfabeet, verstoken van het meest elementaire onderwijs. Spr. ontveinst zich niet, dat de taak. welke op dit braak liggend terrein vooral voor de jeugd is weggelegd, uiterst zwaar Ls en dat tal van moeilijkheden zijn te overwinnen, want bestrijding van het an alfabetisme heeft tegenwoordig een veel ruimere beteekenis. Het is niet louter het leeren lezen en schrijven, maar het oovoe den Van het volk in den ruimsten zin van het woord, het volk meer inzicht geven in sociale en economische problemen, zojd.it het een beter bestaan kan leiden. Het af- geloopen jaar is voor de eenheid der jeugd, ondanks alle differentiatie, heel veel be reikt. Thans hebben 22 jeugdorganisaties een eenheidslichaam opgericht en geza menlijk streeft men thans het vooropge stelde doel na. Bij dat alles hebben de studeerenden een belangrijke rol gespeeld, hetgeen door hun ontwikkeling ook moeilijk anders kon Na er aan herinnerd te hebben, dat er thans vier studentenorganisaties bestaan n.l. de PPPI, welke zich voornamelijk be zig houdt met problemen van socialen en politieken aard, de USI, strevend naar de geestelijke ontwikkeling der leden, de IVSV, de organisatie der vrouwelijke stu denten, welke zich voornamelijk met vraagstukken van vrouwelijken aard bezig houdt en een belangrijk aandeel n=;eft in de bestrijding van het analfabetisme en de SIS, die bestudeering van den Islam be oogt vertelde spr. een en ander over het leven van den Indonesischen student. De Indonesische studentenwereld is nog zeer jong en niet'te vergelijken met de studentenmaatschappij b.v. van Leiden, Oxford, Cambridge of Heidelberg, die op een eeuwenoude traditie kan bogen. Na gewezen te hebben op de bestaande universiteiten en hoogescholen in overig Azië, wees spr. erop, dat Indonesië geen enkele universiteit bezit. Zij heeft slechts een Rechts en Medische Hoogeschool te Batavia en een Technische Hoogeschool te Bandoeng, waar een student alleen civiel- ingenieur kan worden. In totaal zijn er on geveer 530 Indonesische studenten. Zooals ook in andere landen drukt de so ciale structuur van het land haar stempel op de studentenwereld. De Indonesische studentenwereld wordt o.m. beheerscht door den economischen toestand der bevol king. Uit de statistieken is na te gaan, dat in Indonesië slechts circa 530 mensohen een inkomen hebben van 4000' of meer per jaar. Aldus begrijpt men, dat bij de thans geldende bepalingen een universitaire stu die voor de meesten haast niet te betalen is Het collegegeld is daar ook 300 per jaar. Men heeft nu uitgerekend, dat wil men behoorlijk studeeren men min stens 840 per jaar moet krijgen. Een ingestelde enquête toonde aan, dat slechts 28 studenten, dus 7 pet., 70 per maand krijgen, d.w.z. het minimum; 33.6 pet. leeft beneden het minimum, 22.6 in on gunstige omstandigheden, 11 pet. in be paald slechte. Spr. kende zelfs een geval, waarbij een student slechts ƒ37.50 per maand van huis Krijgt. De studenten zijn in de eerste plaats zelf doordrongen van de moeilijke omstandig heden, waarin zij en hun ouders of ver zorgers leven en zoo is het begrijpelijk, dat zij een groote activiteit ontplooien op so ciaal gebied. Vandaar ook, dat in de jeugd beweging de student een groote rol speelt. Vandaar ook, dat in allerhande vraagstuk ken de meening wordt gevraagd van een studentenorganisatie als de PPPI. De op richting van „Antara", een Indonesisch na tionaal persbureau, de instelling van een jouraalistencursuh, de bestrijding van het' analfabetisme, de bevordering van de In donesische taal, in dit alles heeft de stu dent grooten invloed. De Indonesische studenten in Nederland hebben, volgens spr., hier een tweeledige taak te vervullen. Naast het in stand hou den van het contact met het vaderland, is er nog een andere plicht. Terwijl de Indo nesische student in Indonesië reeds in een bevoorrechte positie verkeert, zijn de stu denten hier te lande dit nog meer. Zij heb ben gelegenheid volop ervaring op te doen, hun blik te verruimen en bovenal om in het buitenland meer bekendheid te geven aan land en volk, met zijn politieke, sociale en cultureele vraagstukken, Waaronder ook valt het propageeren van de Indonesische kunst. In dit verband vond spr. het gelukkig gezien van het bestuur van „Sanctus Augustinus" en de „Roekoen Peladjar In donesia" in aansluiting hierop eenige voor beelden van Indonesische kunst te doen de- monstreeren. Daarvoor was de SVIK, de Studentenvereeniging voor Indonesische Kunst uitgenoodigd, welker leden hierna eenige Indonesische dansen, door gamelan- muziek op gramofoonplaten begeleid, vcor het voetlicht brachten. Een en ander viel ten zeerste in den smaak der vrij talrijke aanwezigen. De leider van SVIK gaf tevoren eenige verklaringen van de Indonesische kunst, meer in het bijzonder dan van hetgeen de zen avond getoond zou worden. Spr. ver klaarde hoe men de lavaansche dansen moet bezien. Zij zijn twee-vormig, n.l. mannelijke en vrouwelijke dansen. De man nelijke dansen onderscheiden zich weer in ruwe en fijne dansen; bij de eerste moet men niet denken aan wreedheid in den dans, doch .aan krachtige; forsche bewe gingen. In de fijnere dansen wordt een gfoote harmonie gedemonstreerd van been-, arm-, hals- e n zelfs oogbewegin gen. Bij den Javaanschen dans behoort de ga melan, want gamelan en dans zijn niet van elkaar te scheiden, zij vormen één geheel. Na deze inleiding volgden de dansen. Eerst werd uitgevoerd de Gatoetkatja Gan- droeng (Gatoetkatja verliefd) en vervol gens de Pentjak (een verdedigingsspel). Beide vormen van den dans kwamen hier duidelijk tot uiting en vonden aandachtige bewonderaars. Niet minder groot evenwel was de be langstelling voor de Krontjongliederen, welke vervolgens door den SVIK-band ten gehoore werden gebracht. Achtereenvol gens hoorden we: Terangboelan, een Ba- talriied en ten slotte twee Ambonneesche liedjes. Het applaus der talrijke aanwezigen ging telkens over in oplaaiend enthousiasme, hetgeen voor den praeses van „Sanctus Augustinus' aanleiding was den SVIK-band bij 't verlaten der zaal te verzoeken maar te blijven om ook het verdere gedeelte van den avond voor een gezelligen sfeer te zor gen. Deze uitnodiging werd door den band leider aanvaard, indien niemand der aan wezigen er op tegen was.... Zoo bracht deze avond als 't ware ver broedering tusschen Nederlandsche en In donesische studenten, waaraan de herinne ring ongetwijfeld nog lang levendig zal blijven. NED. HERV. DIACONIEëN IN DE CLASSIS LEIDEN. Vereeniging „Kinderzorg" opgericht. Gisteravond vond in Hotel „Den Burcht" een vergadering plaats van diaconieën der Ned. Herv. Kerk in de classis Leiden met Gemeenlel. Aankondiging Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat op Woensdag 13 Maart 1940, des namiddags var 2 tot 3 uur, op het bureau van den Ge neeskundigen Dienst, Mare 13a, gelegenheid wordt gegeven tot kostelooze inenting te gen pokken. Het trouwboekje moet worden medegebracht. 961 A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. AGENDA LEIDEN. Vrijdag, Solistenconcert in ,,'t Schutters hof" door Sam Swaab, Jaap Stijn en Iskar Aribo, 8 uur. Maandag, propaganda-vergadering H. K. W., Foyer van Hotel „Den Burcht", 8.30 uur. Woensdag, Passie-herdenkingsavond R.K. Alma Mater-koor St. Odo-koor- knapen Wim Quint, Stadsgehoor zaal, 8.15 uur. Donderdag. „Geloof en Wetenschap", voor dracht-avond Henk Schaer, over de Apocalyps, ,,'t Schuttershof", te 8.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zater dag 2 tot en met Vrijdag 8 Maart a.s. waargenomen door de apotheken D. C. Kok Rapenburg 9, tel. 24807 en Tot Hulp der Menschheid, Hooigracht 48, tel. 21060. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, tel. 26274. het doel te komen tot oprichting van een vereeniging van diaconieën voor de verzor ging van Ned. Herv. kinderen, die wegens verwaarloozing aan him ouders moeten worden onttrokken. Uit de commissie „Kinderzorg" van de Federatie van Diaconieën der Ned. Herv. Kerk woonden de heeren ds. J. J. P. Vale- ton uit Zwolle, voorzitter van den Nederl. Kinderzorgbond en W. J. Hemmes uit Utrecht, secretaris van de Federatie, de vergadering bij. Van 21 diaconieën waren vertegenwoordigers opgekomen. De voorzitter, dr. G. J. Streeder, heette namens de Commissie van voorbereiding de aanwezigen welkom en beschreef den weg, die was afgelegd om tot deze oprich tingsvergadering te komen. Vervolgens deelde de secretaris mede, dat van vijf dia conieën machtiging was ontvangen, om na mens hen tot oprichting van een vereeni ging Kinderzorg in de classis Leiden over ie gaan. Hierop ontspon zich een gedachtenwis- seiing over de door de commissie ontwor pen statuten. Na verdediging van de zijde der commissie werden deze ongewijzigd door de vergadering aanvaard. Aansluiting bij een vereeniging „Kinder zorg" in een der aangrenzende classis werd van verschillende zijden bepleit, waarop de vcorziter mededeelde, dat zulk een sa menwerking van het eerste begin is nage streefd. Deze pogingen zijn (nog) niet ge slaagd; zij zullen worden voortgezet. Nadat nog acht diaconieën zich hadden uitgesproken aan de vereeniging te willen deelnemen en de overige hadden toege zegd dat in de eerstvolgende Kerkeraads- vergadering over toetreding zal worden be vist, verklaarde de voorzitter de vereeni- gnig „Kinderzorg" in de classis Leiden, voor opgericht. Op voorstel van .en heer Hemmes werd de commissie van voorbereiding, bestaan de uit de heeren dr. Streeder, N. Heertjes, G. F. E. Kiers, P. Siderius en mr. P. A. van Toorenburg benoemd tot voorloopig be stuur, nog uitgebreid n et ds. J. de Wit uit meiden. Nadat nog verscheidene aanwezigen van de rondvraag gebruik hadden gemaakt, werd de vergadering gesloten. LEIDSCHE FÏLMSTUDTEKRTNG Er zijn verschillende films, welke de moeite van het bezichtigen zeer zeker waard zijn, doch welke nimmer voor het groote publiek worden vertoond. De bios coop-exploitanten nemen ze niet op hun programma, omdat zij niet zijn ingesteld op de mentaliteit van het publiek. Het zijn vaak films, waarvoor de doorsnee bioscoop bezoeker geen interesse heeft, zooals docu mentaire films, wetenschappelijke films. Het kan ook zijn, dat de regisseur den vrijen loop heeft gelaten aan zijn zin voor experimenteeren, aan zijn kunstzin; dat de camera-man zich is te buiten gegaan aan fotografische fantasieën. Dat alles maakt dikwijls een film economisch niet exploi teerbaar en toch is het de moeite waard ervan kennis te nemen, vooral in den kring van een select publiek, dat weet te waar- deeren waaraan Jan Publiek geen aah- dacht schenkt. De Leidsche Filmstudiekring geeft In besloten gezelschap gelegenheid om derge lijke films te zien. Gisteravond zagen wij b.v. in het Rex-Theater „Night Mail", een door Alberto Cavalcanti samengestelde documentaire, welke het nachtelijk post vervoer van Engeland weergeeft; bijzonder opmerkelijk door de volgehouden sfeer van snelvervoer, op alle mogelijke manieren tot uitdrukking gebracht. Uitstekend was ook de „Ballade van den hoogen hoed" door den Nederlandschen regisseur Max de Haas. Uit dergelijke films van de avant garde valt heel wat te leeren. Het is in deze kring ook mogelijk, films, welke door een, realistische schilde ring minder geschikt zijn, te vertoonen. Hiermede moet men zeer voorzichtig zijn. De film, welke wij gisteren z?-?n, was goed in elkaar gezet, maar miste toch de kwaliteiten, welke ons zouden kunnen doen heenstappen over het bezwaar van een al te groote openhartigheid t.a.v. de vrij heden, welke de Franschen zich veroor loven op het chapile van de liefde en de 1 huwelijkstrouw. Uw lotkaart van de Nationale Paaschloterij 1940 G o e d g e k. bij M i n i b t r. besluit van 27 Jan. '40, 2de afd No. 1158 ten bate v. h. Katholiek Comité van actie Voor Goii" en van: 957 de R.K Centrr e„Voor ize Gemoblliseerden (V 0 G.) 12000 gulden aan prijzen lste pr. waarde f. 3000.,2de pr waarde f. 2000. 8de prys waarde F. 1265. Doe hel spoedig en eet na 11 April mei zilver! (voor een kwartje) uit de fraaie cassette Gero-zilver, 185 stuks, waarde F. 500.— een der 15 hoofdprijzen. Voorts 1500 andere prijzen waaronder vele ter waarde van F. 50 - tót F. 100 Zoo U nog geen lotkaart hebt: schrijf briefkaart aan Postbus 2, Heemstede en U krijgt haar gratis en franco toegezonden. TREKKING reeds 10 APRIL. Laat geen kaart verloren gaan

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 2