STADS NIEUWS OMGEVING Burgerlijke Stand VRIJDAG 1 MAART 1940 DE IFincrwE COIJRANT DE»DE BLAD - PAG. 9 PASSIE-AVOND. Inleidingsbijeenkomsten voor de Jeugd beweging; Maandagavond de jongemannen, 9 uur! Beste vrienden van K.J.M.V. en Gezel len! Feit is, dat we tegenwoordig onze voortdurende zorg moeten laten gaan, om onder het jeugdig geslacht een krachtige goede kern te vormen, die straki in het volle leven veel kunnen en zu.len prestee- ren als menschen van godsdienst, sociale ontwikkeling en ware cultuur. Welnu: in je K.J.M.V en in je Gezellen vereen iging vind je breede mogelijkheden, die je daar toe vormen, tenminste als je zelf mee werkt. In de aanstaande Passie-uitvoering van 13 Maart vind je nu een pracht gelegen heid, ook eens buiten je Standsorganisatie een avond van ware cultuur, gebouwd op godsdienst, te beleven. Daarenboven geef je door zelf te komen en anderen daartoe te bewegen je krachtige steun aan de uit voerenden van dit hoogstaande concert, die immers zoo dikwijls moeten ondervin den, dat zeer velen van onze Katholieken voor een dergelijken avond niet in het minste belangstelling hebben. Maar mogen we jullie dan eerst verwach ten op onze Inleidingsavond, waar je in geleid wordt op he'geen den 13en Maart zal worden geboden. Persoonlijk weet ik, dat we kunnen rekenen op de K.J.M.V. van Leiden en Voorschoten, terwijl in de Gezellenvereeniging de tooneel-, zang- en imuziekclubs door hun Vice-Praeses wor den bewerkt om aan dezen Inleidings avond deel te nemen. Maar natuurlijk ko men nog vele anderen, die er wel aan wil len denken van hun komst melding te maken bij Rector Beune. Een briefje met naam en adres is voldoende. Het program van dezen avond? We hou den eerst eens een praatje over het begrip Passie-avond, een Passieherdenking bui ten de Kerk. De geschiedenis van verleden en heden heeft ons in deze veel te leeren. Vervolgens zullen we op een eenvoudige manier duidelijk maken, hoe je moet zin gen en zullen dat dan ook gezamenlijk doen, terwijl onze toehoorders wel zoo goed willen zijn als jury beoordeeling te geven van een bepaald lied. De heer Wim Quint zal u daarna spre ken over voordracht en declamatie, waar na uiteenzetting volgt van de verschillen de onderdeelen van ons Passieprogram. Vrienden! Het wordt een mooie avond. Jouw komst is een kwestie van „doorzet ten" van „doen". Minder praten, meer doen! Goed zoo! Kapelaan E. A. M. PAAP. R.K. TEXTIEARBEIDERSBOND. Algemeene jaarvergadering. In het Volksbondsgebouw hield de af deeling Leiden van den Ned. R.K. Textiel- arbeidersbond „St. Lambertus" Woensdag avond haar algemeene jaarvergadering, welke bijeenkomst geopend werd door den voorzitter, den heer A. de Kruyff, met bet gebed van de Nieuwe Gemeenschap, waar na spr. allen een hartelijk welkom toeriep er op wijzend, dat deze groet in gedachte ook ging naar de gemobiliseerde leden. Wel, ging spr. verder, is er een opleving Jn de textielindustrie te beleven, maar deze opleving is jammer genoeg alleen voor defensie. Moge het in de tcekomst anders worden en moge Nederland gespaard blij ven voor de gruwelen van den oorlog. Ver der riep spr. aller medewerking in om pro paganda te maken voor de R.K. arbeiders beweging om gezamenlijk te komen tot een werkelijk Christelijke samenleving. Na dit korte, kernachtige woordje kwam men tot de afwerking van de tien punten tellende agenda. De notulen werden onveranderd onder, woorden van dank goedgekeurd, waarna voorlezing werd gedaan van de in gekomen stukken. Uit het jaarverslag van den secretaris, den heer Koevoet, stippen wij aan, dat het afgeloopen jaar niet ongunstig genoemd mag werden. De wollen-deken-industrie moest zelfs met drie ploegen werken om aan de defensie-verlangens te voldoen. Daartegenover staat het ontslag van diver se leden wegens gebrek aan grondstoffen bij de touwfabrieken te Leiden. Het leden tal ging vooruit met 21 nieuwe leden en bedroeg op het eind van het jaar 142 leden Met de beste wenschen voor 1940 sloot dit jaarverslag. Daarna deed de penningmeester, de heer Bakker, mededeeling van de geldelijke omstandigheden van de Leidsche afdeeling. De inkomsten bedroegen ƒ4242.77 en de uitgaven 4031.52, zoodat er een batig sal do bleek fe zijn van ƒ211.25, hetgeen geen ongunstig resultaat genoemd mag worden. Aan beide functionarissen werden woor den van dank gebracht voor hun accuraat beheer. De kascommissie had alles in goede orde bevonden en deed daarvan mededeeling. Het volgende hamerpunt was de be stuursverkiezing. Aftredend waren de hee- ren Koevoet en B. Goddijn, die zich her kiesbaar hadden gesteld. Aangezien er geen tegencandidaten waren ingebracht werden beiden zonder stemming herkozen en door den voorzitter van harte gelukgewenscht met het vertrouwen door de afdeeling in hen gesteld. Vervolgens kwam de vaandel-bespre king aan de orde. Er is een nieuw vaandel noodig, vooal met het oog op het toekom stig dertig-jarig bestaan. Maar de gelden voor een vaandel ontbreken en daaróm had het bestuur gemeend om een voorstel te doen hetgeen hier op neer kwam, dat elk lid voortaan per week twee centen af draagt en dan tijdelijk het „retraite-potje" waarin den laatsten tijd in het geheel niets WAAROM VAKORGANISATIE VOOR BEDIENDEN NOODZA KELIJK? Als er er vandaag in ons land geen be diendenorganisatie bestond, die zich op werpt als de verdedigster van onze belan gen, zouden morger. een aantal flinke col lega's het besluit nemen, met den meesten spoed te gaan werken aan de oprichting van een orgaan, dat zich de verwezenlij king van een aantal onzer redelijke ver lang ens ten doel stelt Thans voelen vele ongeorganiseerden dat helaas, niet zoo goed meer aan. Vandaar ook het moeizame werk. dat de propagan disten moeten verrichten, om sommige on georganiseerde collega's te bewegen, lid van onzen bond te worden. Men vergeet aar al te vlug. dat de voortdurende activiteit der vakbeweging regeling bracht in de werktijden van vele collega's, leidde tot vrijwel algemeene Zondagsrust voor de bedienden, bijdroeg tot invoering van vacanties. Daarnaast noemen wij nog den vrijen Zaterdagmiddag voor de kantoorbedien den en den vrijen halven dag voor het winkelpersoneel. Na jarenlange strijd kwamen eindelijk de Rijkswet op Winkel sluiting, de Werktijdenbesluiten voor win kels en kantoren etc. tot stand. De geheele courant zouden wij bunnen vullen met de acties, zoowel persoonlijke als algemeene acties, welke ten gunste van den Kantoor- en Winkelbedienden stand werden gevoerd. Al deze dingen, waar thans alle kan toor- en winkelbedienden van profiteeren, zijn (overweeg u dat eens ernstig) te dan ken aan hen, die de organisatie trouw ble ven; aan hen die de dappere offervaardige strijders van vroeger opvolgden; aan ons, die met liefde da cijns offeren op het al taar der solidariteit. Dat wij er intusschen nog niet zijn, we ten wij allen; daarvan zijn wij, georgani- seerden, ons uitstekend bewust, maar gij, ongeorganiseerde, blijft gij nog steeds maar rustig toekijken in de verwachting, dat hetgeen ge ook voor uw eigen maat schappelijk geluk zoo gewenscht zoudt vin den straks wel weer door de groote opof feringen van uw georganiseerde collega's zal worden bereikt? Het is in ieder geval een houding, welke gij zonder financieele opoffering aan kunt nemen, maar vindt gij uw afzijdig blijven en toch profiteeren een verheven houding? Mediteer laar eens over, maar doet het goed. U kunt zich als lid van den Nederl. Bond van H.K.W.'ers opgeven of propa- ganda-materiaal aanvragen aan ons pro- paganda'bureauJulianastraat 8a. F. H. M. KOK, Voorzitter. meer gestort wordt, op te heffen. In prin cipe ging de vergadering met dit voprstel accoord. Van de rondvraag maakten verschillen de leden gebruik, die allen door den voor zitter naar genoegen werden beantwoord. Niets meer aan de orde zijnde sloot de voorzitter de vergadering op de gebruike lijke wijze, waarna men nog eenigen tijd gezellig bijeen bleef. KLEEREN VOOR FINLAND Alleszins bevredigend resultaat Woensdag, en gisteren heeft een aantal dames in onze stad een inzameling gehou den van kleedingstukken, welke door be middeling van de FinschNederlandsche Vereeniging naar Finland zullen worden gezonden. Hoewel het in verband met den korten tijd van voorbereiding en de dringende wenschelijkheid van het betrachten van spoed, niet mogelijk was alle wijken huis aan huis te bezoeken, mag de oogst toch alleszins bevredigend heeten. Algemeen stond men sympathiek tegen over deze actie; menig wollen kleedingstuk werd geschonken, dat eigenlijk bestemd was geweest voor vader of zoon, doch dat men voor dit goede doel gaarne afstond. En velen, die niets van dezen aard te missen hadden, maar toch de dames niet met leege handen wilden heensturen, de poneerden hun gave in de collectebussen, waarvan de inhoud eveneens zal worden besteed om warme kleeding te koopen. Er deden zich daarbij aardige ervaringen voor; zoo vischte een dreumes niet zonder moeite twee koperen centen uit zijn broek zak en offerde die parmantig „voor Fin land!" Hedenmorgen zijn elf flinke kisten met kleeren verzonden, terwijl bovendien een bedrag van 571.19 kon worden overge maakt. Aan allen, die daartoe bijdroegen har telijk dank! Voor hen, die zulks niet deden, maar het gaarne alsnog zouden willen doen, brengen wij in herinnering, dat het gironummer van de FinschNederlandsche Vereeniging is: 3016 Den Haag, op naam van de Rot- terdamsche Bankvereeniging onder ver melding der speciale bestemming. Aangezien vandaag in den loop van den dag nog tal van goederen worden aange boden verzoekt men ons mede te deelen, dat kleedingstukken tot a.s. Maandag middag nog gaarne worden ingewacht aan het Clubgebouw van de Ned. Vereeniging van Huisvrouwen, Hooigracht 3. Handelsregister K. v. K. Wijziging: 1405. Café Plantage, Lei den, Hoogewoerd 18. Volmacht verleend aan; H. J. Busch, Leiden. (B.P.). K.J.M.V. Voor de Leidsche K.J.M.V. sprak gister avond de moderator van de vereeniging kapelaan E. A. M. Paap, over: „Het gezin, ons voornaamste levensmilieu". De voorz., de heer Nol Duindam, opende deze vergadering met den jongeren groet, waarna de moderator het woord nam. Spr. toonde aan, dat wij ons óók voor de problemen van de moderne samenleving het best kunnen wenden tot de oude waarheden, die reeds door de apostelen geschreven zijn. Kap. Paap besprak de noodzakelijkheid om van tijd tot tijd te mediteeren, daar de meditatie niet alléén is voor de geeste lijken, doch zeker ook voor leeken. De moeilijkheid zit niet in het niet-weten doch in het niet-doen. Dit is geen intellecte, doch een zakelijke moeilijkheid. Spr. toonde aan de groote waarde van het gezinsleven. Hij besprak de schep- pingstaak, die God den ouders gegeven heeft. En is dit niet juist een punt, waar over de grofste laagheden gelanceerd wor den, maar dat door katholieken toch zeker op hoogstaande wijze geëerbiedigd en ge waardeerd moet worden. Vervolgens besprak kap. Paap in korte trekken de opvoeding van de jeugd. Niet alleen de opvoeding vanaf de schooljaren en later, neen die opvoeding, die ligt in de eerste zeven jaren, die de meeste waar de heeft. Spr. bewees hoe wij afhankelijk zijn van het gezin tot zeker de eerste twintig jaren. Dat wij daar niet buiten kunnen en dat wij het moeten waardeeren. Hoe kunnen wij dankbaar zijn voor al het goede, dat wij van onze ouders ont vingen en nog ontvangen? Spr. toonde dit aan in vier belangrijke punten n.l. saam- hoorigheid, aanpassingsvermogen, ver draagzaamheid en hulpvaardigheid. Deze punten behandelde de eerw. spr. ieder af zonderlijk. Vervolgens besprak hij de dienende taak, die ieder in het gezin te vervullen heeft n.l. zoo goed en zoo veel mogelijk het leed te verzachten en het geluk te vergrooten. Ook een betere Zondagsheiliging is in het gezin een voornaam punt. Tenslotte nam de moderator nog de z.g. „uitvliegers", die het gezin schuwen als was 't er niet voor hen óók, onder de loupe. Hierna was gelegenheid tot vragen stel len, waarvan verscheidene K.J.M.V.-ers gebruik maakten. De voorz. dankte tenslotte den moderator voor zijn duidelijke inleiding en hoopte, dat deze avond iets mag hebben bijgedragen tot beleving van een nog beter gezinsleven. De moderator sloot hierna de vergade ring op gebruikelijke wijze. 40-JARIG JUBILEUM. Dinsdag 5 Maart as. zal het 40 jaar ge leden zijn, dat de heer J. Ouwerkerk, thans magazijnmeester aan d<c Kettingfabriek al hier, bij de Kon. Ned. Grofsmederij in dienst trad. De afd. Leiden der Ned. Reisvereeniging hield gisteravond haar jaarvergadering in den foyer van hoter„Den Burcht" onder voorzitterschap van den heer J. van der Horst De notulen, ingekomen stukken en het jaarverslag gingen vlot onder den hamer door, terwijl de secretaris in zijn jaaroverzicht mededeelde dat het ledental op 31 Dec. bedroeg 942, een verminde ring van 85 personen, hetgeen 8 is, ter wijl het hoofdbestuur in verband met den internationalen toestand een vermindering met 30 gevreesd had. Het finantieel verslag van den penning meester gaf aan inkomsten een bedrag van 1180.76 met een aanvangssaldo van '619.40, aan uitgaven 691.71, zoodat er een saldo is van 489.05. Het verslag der finantieele commissie luidde gunstig, zoodat den penningmeester décharge werd verleend. De bestuursverkiezing bracht geen ver andering, wijl de heeren Joh. Geytenbeek en M. Blitz bij acclamatie werden her komen. Tot afgevaardigden naar de alge meene vergadering werden gekozen de leden van het dagelijksch bestuur, terwijl de voorzitter gekozen werd tot lid van den raad van afgevaardigden. Hierna volgde sluiting der vergadering. CONCERT VAN HET HOLLANDSCH TRIO Daar de Italiaansche cellist Antonio Janigro, die oorspronkelijk op Maandag 4 Maart in de Stadsgehoorzaal alhier zou concerteeren, door verlenging van zijn Concerttournee door Nederlandsch Indië helaas niet tijdig in Europa terug kan zijn, zal# in de plaats van dezen kunstenaar op Maandagavond a.s. alhier optreden het Nederlandsch Trio, bestaande uit onze be kende Nederlandsche instrumentalisten George van Renesse, piano, Ferdinand Helmann, viool en Henk van Wezel, cello. Dit Ensemble, waarvan het artistiek peil een hoogte heeft bereikt, die te vergelijken is met de beste buitenlandsche ensembles, trad eenige jaren geleden reeds met groot succes in onze stad op en het concert van Maandagavond a.s. in de Stadsgehoorzaal zal dan ook zeker beschouwd kunnen wor den als een schitterend besluit van de reeks concerten, die ook in dit seizoen onder auspiciën van den Leidschen Kunst kring „Voor Allen" gegeven werd. De Wethouder van Fabricage, de heer Jac. Wilbrink, is verhinderd morgen spreek uur te houden. KATWIJK AAN DEN RIJN TU1NBOUWOVERZICHT. Sommigen hadden verwacht, dat al spoedig na de werkelijke dooi een daling in de prijzen zou ontstaan, omreden men thans, of, in het ongunstigste geval, dan toch spoedig, gemakkelijk bij de ingekuil de producten kon komen, de aanvoer aan merkelijk zou vergrooten en dit den prijs zou beïnvloeden. Dat is tot heden nogal meegevallen. Zelfs waren er producten, die begin dezer week nog een stijging in den prijs vertoonden. Dit was met name bij de waspeen het geval, welke toen een tot heden, voor dit seizoen, ongekende prijs bereikte, n.l. tot f 2.65 per kist van 20 K.G. Zelfs de goedkoopste, waaraan dus iets haperde,-kon nog f2.— per kist op brengen. Nadien trad eenige daling in als gevolg van verminderde vraag voor ex port. Maar ook is reeds gebleken, dat bij meerdere tuinders het product voor een vrij groot gedeelte niet onbevroren uit de kuil komt. Dat geeft natuurlijk eenige schade, want dit gedeelte wordt voor vee voeder verkocht a 25 ets. p. kist. Toch is dan de doorsneeprijs nog niet slecht te noemen. Ook kroten bleven zeer goed in prijs en behoefden nog geen veer te laten. Met een prijs van ƒ4 tot ƒ4.75 per 100 K.G. is deze teelt werkelijk goed loonend, cok al is er deze winter eenig extra ar beid voor het bewaren noodig geweest. Voor uien kon de noteering van vorige week niet gehandhaafd blijven. Goede kwaliteit uien ging thans voor 3.75 tot 4.25 per 100 K.G. Boerenkool heeft door de laatste vorst buitengewoon geleden. Dit product kan nu wel uitgeschakeld worden. Selderieknollen deden geregeld een besten prijs. Er wordt meestal flink gekocht voor export, wat der prijs er op houdt De A-soort noteerde steeds van ƒ9.10 tot ƒ11.50 per 100 stuks en de B- kwaliteit deden varieerend van f 3.60 tol ƒ25.80 per 100 stuks, waarmede de aan voerders ruimscho:ts tevreden kunnen zijn. Aardappelen, die in tegenstelling met andere jaren, ook nu geregeld wor den aangevoerd, brachten een redelijken prijs op, n.l. van f 3.50 tot f 4.40 per 100 K.G. Een vraag is, of deze prijs zich zal kunnen handhaven als alle winterkuilen weer open gemaakt kunnen worden. Kool- soortën bleven nog steeds vrij duur. Voor al de roode kool deed een besten prijs, n.l. van f5.90 tot ƒ7.80 per 100 K.G. Gele kool stond even lager, maar ook deze prijs was zeer goed, van 4 tot 5 80 p. 100 K.G. De Groentjes vallen, nu de dooi voor goed is ingetreden, erg tegen in kwaliteit Ook de prijs ging daardoor aanmerkelijk naar beneden. Het zal met dit product spoedig zijn afgeloopen. De noteering was van 3tot ƒ4.50 per 100 K.G. Ook de spruiten kunnen we voor dit seizoen uit schakelen. Het verloop was dit voorjaar voor de koudengronö-tuinders tot heden lang niet onbevredigend en buiten ver wachting. LEIDSCHENDAM P. T. T. WAS PARAAT. Groot aantal Liebesgabenpaketten wekte achterdocht op. Een bevreemdend voorval heeft zich g:sterochtend in Leidschendam voorgedaan, aldus meldt het „Vad.", waar op het post kantoor een zeer groot aantal Liebesgaben paketten door een Haagsche firma werd aargeboden ter verzending. Zooals te be grijpen is, vond men het eigenaardig, dat -en Haagsche firma zijn paketten op het postkantoor in Leidschendam kwam aan bieden, juist ook omdat zooals gezegd, het aantal zeer groot was, terwijl sommige pa ketten wel een zwaarte van 9 en van 5 kilogram hadden. Kunnen particulieren hun paket zonder eenigen omslag ver zenden, handelaren, die groote partijen willen verzenden, hebben daarvoor een ci nsent noodig. Het is nu waarschijnlijk, dat de betreffende Haagsche firma niet in he* bezit van zulk een consent was en ge dacht heeft, dat het haar mirschien in Leidschendam wel zou gelukken. Dat is hem dan niet meegevallen v/ant hij kon al'e paketten weer in zijn auto laden en vertrekken, Dat de P. T. T ook in de kleine plaatsen in dezen zeer diligent is, 's bij deze gelegenheid overtuigend ge bleken. NOORDWIJKERHOUT Personalia. Mej. dr. C. L. de Roos is benoemd tot hoofdassistente van de kin derkliniek van het Acad. Ziekenhuis. Dr. do Roos neemt sedert 5 maanden de prac- tijk waar van dr. Wösten, die gemobili seerd is. OEGSTGEEST Roode Kruis. Gisteravond is in „Het Witte Huis" alhier de algemeene ledenver gadering gehouden van de afdeeling Rijn land van „het Ned. Roode Kruis", onder voorzitterschap van prof. dr. G. O. E. Lig- nac, die in zijn openingsrede besprak de groote vooruitgang met betrekking tot de uitbreiding der afdeeling in grooter kring, en memoreerde den secretaris, den heer J. H. de Bruyn ten deel gevallen onder scheiding (het Kruis van Verdienste van het Ned. Roode Kruis). Uit het hierna volgende jaarverslag stip pen wij het volgende aan: a. Lisse en Voorhout zijn in verband met de inrichting van hulpziekenhuizen onder de afd. Rijnland opgenomen, gelijk vorig jaar Warmond en Sassenheim. Als verte genwoordigers voor die gemeenten wordt voorgesteld in het bestuur op te nemen: mevr. van Berckel, dr. H. A. G. Bots, ds. J. J. H. Klomp, mevr. van RijckevorselLan- schot en dr. F. G. M. Haase. b. In de plaats van mevr. C. Bosschieter Gunning, die naar Baarn vertrok, wordt voorgesteld in het bestuur op te nemen mevr. HöwelerWielen te Rijnsburg. c. In verband met de statutenwijziging Ned. Roode Kruis, waarbij de leeftijdsgrens op 70-jarigen leeftijd is gesteld, zal de secretaris-penningmeester moeten aftreden. In zijn plaat» worden voorgesteld als secre taris de heer Jac. de Visser, als penning meester de heer A. W. Lacourt. d. Behalve de oorlogstaak: het inrichten van hulpziekenhuizen en de opleiding van helpers en helpsters Roode Kruis, had de afd. zijn vredesprogramma af te werken. e. In de 8 gemeenten, die tot het rayon Rijnland behooren, was voldoende belang stelling voor de cursussen E.H.B.O. Onze mobile transportcolonne is sedert Augus tus bij de Roode Kruis-compagnieën inge deeld, terwijl de plaatselijke transportco lonne in de gelegenheid is gesteld te oefe nen op de cursussen E.H.B.O. ter plaatse. f. Ter versterking der kasmiddelen had een bridge-drive en een bonte avond plaats. De voetbalwedstrijd ten bate van de bloed transfusiedienst is door omstandigheden tot later uitgesteld. g. De Roode Kruis-collecten werden ge houden, ook in de nieuw toegetreden plaat sen. De opbrengst in Oegstgeest en Katwijk was belangrijk hooger dan vorige jaren. h. Dit jaar werd een verband trommel metspalken etc. geplaatst bij den heer H. v d. Mey, Rijnziehtweg 101 alhier. Ver- bandtrommels te Sassenheim bij C. Berg man, Rijksstraatweg 70 en Binnensluis Kat wijk a. Zee (de heer Bakker) werden be hoorlijk aangevuld. i. ïn verband met de statutenwijziging die voor onz eafdeeling in orde werd ge maakt door mr. dr. L. Sprey, zullen 2 leden van het bestuur moeten worden aangewe zen, n.l. één belast met de taak van het ziekenhuis wezen, één met de taak transport wezen, die onder nadere goedkeuring van het H B. die taak moeten vervullen. Bovendien zal de transportcolonne-com mandant adviseerend lid zijn in het be stuur. De kascommissie bracht daarna verslag uit over haar bevindingen. Boeken en be scheiden waren nagezien cn in orde bevon den. De penningmeester werd dank gebracht voor zijn nchtig beheer en op voorstel van den voorzitter gedéchargeerd. Na eenige discussies werden in het bestuur opgen-o men: Mevr. HöwelerWielen, Rijnsburg; mevr. v. Berckclvan Bönnignhausen tot Heervaerdt, Voorhout, mevr. v. Rijckevor selvan Lanschot, Lisse en de heeren: A. W. Lacourt, Leiden; J. de Visser, Oegst geest; Dr. G. J. Bon, Oegstgeest; W. H. Hulstcin, Oegstgeest; dr. F. G. M. Haase, Lisse; dr. H. A. G. Bots, Voorhout en ds. J. J. H. Klomp, Voorhout. De heer J. de Vis ser werd benoemd tot secretaris. Aan het H.B. zal dispensatie worden gevraagd inzake de functie secretaris-pen ningmeester. De voorzitter werd aangewe zen als belast met de taak van het zieken huiswezen, de secretaris belast met de taak van het transpbrtwezeiï. De begrooting 1940 werd vastgesteld met de volgende voorloopige cijfers: de inkom sten werden geraamd op 780, zijnde 580 conributies en 200 voor het aandeel in de Roode Kruiscollecten. makende samen met het batig saldo van 650 een bedrag van ontvangsten van 1385; voor div. uitgaven is uitgetrokken f 720, zoodat 31 December 1940 een batig saldo wordt verwacht van 665. De voorgestelde leden voor de kas commissie werden benoemd: de heeren M. C. v. d. Burg, A. J. Duyverman en W. Buurman, allen te Oegstgeest De voorzittet en de secretaris werden aangewezen tot afgevaardigden naar den alg. vergadering, dit jaar te Leiden. De nieuwe statuten en enkele kleine wy- zigingen in het huish. reglement werden ogedgekeurd. Na voorlezing van enkele ingekomen stukken heeft de voorzitter den heer de Bruyn namens de afdeeling hulde gebracht voor zijn onvermoeid streven de afdeeling tot bloei te brengen, waaraan is toe te schrijven, dat het steeds in stijgende lijn is gegaan. Hij hoopte dat de heer de Bruyn de afd. nog menigmaal met zijn waardevolle adviezen terzijde zal willen staan. De heer de Bruyn dankte den voorzitter voor de hem gebrachte hulde, welke hjj voor een groot deel overbracht op zijn me debestuursleden. Wel als secretaris afge- treedn, zal hij als lid der afdeeling aanblij ven, zegde blijvende medewerking toe en hoopte dat de afd. steeds in bloei moge toenemen en zal kunnen medewerken aan het beoogde doel van het Ned. Roode Kruis. LEIDEN. Geboren: Johanna d. van J. de Nobel en H. v. d. Meij Anna d. van Th. M. Biegstraaten en M. v Polanen. Ondertrouwd: W. Sierat jm. 34 j. en A. M. Bergman jd. 26 j. A. v. Eg- mond jm. 24 j. cn J. H. Bekooij jd. 20 j. Overleden: E. v. d. Meijden d. 1 j. H. Colijn m. 69 j. E. M. Klinkhamer hsvr. van H. v. Loef, 46 j.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 9