OMGEVING Inbraak verijdeld? ZOEKT EERST HET RIJK GODS ZATERDAG 24 FEBRUARI 1940 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAO. 6 GEMEENTERAAD VAN VOORHOUT KATWIJK Geboren: Arie z. van W. Koning en L Kuyt Leunt je Marijtje d. van W. d. Rhijn en C. van Rijn Bastiaan van C. van der Plas en M. van Dijk Jacob z. van G. Remmerswaal en A. Kloos Neeltje d. van H. de Best en L. Harteveld Cornelia Jacoba d van W. van der Plas en L. Jonker Wilhelmina Catharine Martint d. van H. H. van der Plas en T. Dexel Everdina Maria d. van C. D. v. Beelen en A. Verloop Johanna Maria d. v. H. Scheele en C. M. Hamelink. Ondertrouwd: N. van Dijk en K. van Duijn P. Kraaiënoord en C. Berk- heij R, van Delft en R. Haasnoot C. de Haas en W. Harteveld. Getrouwd: N. Guijt en F. v. d. Plas A. Hellenberg en- G. van Duijn C. van Beelen en A. E. Sip P. Hermans en G. Oexman. Overleden: Hazina Zwanenburg 2 d. Huig Ouwehand 79 jaar Catharina Kraaiënoord 34 jaar gehuwd met C. J. Zuiderduijn LEI DSCHEND AM St. Josephsgezellen. Zondag 25, Febr. na de Hoogmis en na de Lijdensmeditatie bijeenkomst. Dinsdag 27 Febr. te 7.30 uur Maria-Congregatie, waarna bijeenkomst. Vrijdag 1 Maart Ontwikkelingsavond en Zaterdag 2 Maart na het Lof bijeenkomst. K.J.M.V. Maandag 26 Febr. te 8.30 uur Ontwikkelingsavond. Inleider de Z.E. Pater P. Buller. Onderwerp: „Gezin, arbeid, ver maak". Dinsdag 27 Febr. te 7.30 uur Maria- Congregatie en Donderdag 29 Febr. K.J.M. V.-avond. Volksbond. In het Verenigingsge bouw aan de Damlaan kwam gisteravond onder leiding van den heer A. Langeveld de R.K. Volksbond in vergadering bijeen. Mededeeling geschiedt betreffende de reorganisatie van een klachtencommissie en betreffende de functieverdeeling be stuur, terwijl een voorstel van den vak bond „St. Deus Dedit", om de vrijwillige bijdrage van 1 cent voor het Moederfonds om te zetten in een verplichte bijdrage, aan de verschillende vakbonden zal over gelegd worden. Door den heer v. d. Plas werd verslag uitgebracht van de kas controle van den bond, door den heer M. Blokland van het Moederfonds en door den heer J. de Wit van „Hulp in Nood". Het woord is dan aan den bondsvoor zitter, den heer J. W. v. d. Akker, die op heldere en geestdriftige wijze zijn onder werp „Sociaal Economisch Toekomstbeeld" behandelde. Tot slot een gratis verloting. IJsbreker in de Vliet. Gistermiddag is het ijs in het Rijn Schiekanaal door de sleepboot „Dommel" van de N.V. Sleep dienst vh. P. Smit met een ijsbreker ge broken. Op vele plaatsen was het ijs zeer dik en sterk, zoodat telkens een klein stukje kon gebroken worden en de boot telkens een z.g. aanloopje nemen moest. De „Dommel" werd gevolgd door de sleep boot „Marguerite", welke de vaargeul breeder maakte. Vanzelfsprekend trok deze brekerij zeer groote belangstelling. Het is de bedoeling, dat de sleepbooten morgen van Amsterdam naar Rotterdam terug- keeren en dat a.s. Maandag het transport te water weer doorgang kan vinden. Het zal a.s. Woensdag 7 weken geleden zijn, dat de laatste schuit in de sluizen te Leid- schendam is geschut. LISSE Volksbond. De afd. Lisse van den Volksbond hield in haar gebouw een le denvergadering onder presidium van den heer Jac. P. de Koning. De heer Meuleman, vertegenw. van den K.R.O., zette hierna de techniek en het nut van de radio uiteen. De geest, adviseur sprak een propagandistisch woord en drong aan op aansluiting als lid bij den K.R.O. en het lezen van de gids. NOORDWIJKERHOUT Hanze. In café „Het Wapen van Noordwijkerhout" vergaderde de R. K. Middenstandsvereeniging „St. Jozef' al- lyer. De zeer druk bezochte vergadering werd geopend door den voorzitter, den heer Buschman en bijgewoond doo den geeste lijk adviseur, kapelaan Schretlen. Geïnstal leerd werden eenige nieuwe leden. De penningmeester, de heer Th. O. den Vroo- men bracht rekening en verantwoording uit over 1939. De ontvangsten bedroegen f 925.31, de uitgaven 860.24, batig saldo 65.07, in kas was 220.zoodat op 1 Januari 1940 in kas was 285.07. Hierna werd de begrooting 1940 behandeld en vastgesteld tot een bedrag van 780 aan inkomsten en uitgaven. De bestuursver kiezing werd uitgesteld tot de volgende vergadering. „Winterzorg". In café „de Zwaan" alhier vergaderde „Winterzorg", onderaf- deeling van den R. K. Volksbond. De voor zitter, de heer C. v. d. Klauw, opende.deze drukbezochte vergadering met een harte lijk woord van welkom. Hij uitte zijn te vredenheid over de opkomst, ofschoon hij gaarne gezien had, dat alle leden aanwe zig aanwezig geweest waren. Gezien het groote nut der vereeniging. De secretaris, de heer J. v. Noort, bracht een zeer uitge breid verslag uit over het verhandelde op de vergadering van de Diocesane Inkoop- Centrale. Uit het verslag van den penning meester, den heer J. v. d Werf, wat nu volgde bleek dat de inkomsten hadden be dragen 1986.90 en de uitgaven 1963.65, batig slat f 23.25. In kas was f 98.76, zoodat op 1 Januari j.l. het totale bezit der vereeniging bedroeg f 122.01. De controle commissie verklaarde bij mbnde van den heer J. v. d. Bosch dat alle bescheiden in orde waren bevonden. Medegedeeld werd, dat dit jaar aan de leden geleverd werd 95 ton anthraciet en 5 ton eierkolen. Be sloten werd, dat aan de leden niet meer brandstoffen afgeleverd zullen worden dan voor het bedrag waarvoor gespaard is, zoodat het sparen verplicht gesteld wordt. Bij de bestuursverkiezing werden de periodiek aftredende bestuursleden A. Brama en P. Kaptein bij acclamatie her kozen. NOORDWIJK „Stille Omgang" Gisteravond vergade. de het genootschap van den Stillen Om gang in Hotel Royal, waarbij de opkomst zeer goed was. De voorzitter de heer W. de Ruyter, sprak het openingswoord. Bij bestuursbesluit is vastgesteld, dat een be perkt aantal van de hier gelegerde mili tairen tegen gereduceerden prijs de bede vaart zal kunnen meemaken, behoudens de goedkeuring van hun overheid. De afd. Noordwijk zal de bedetocht hou den in den nacht van 2 op 3 Maart a.s., terwijl evenals vorig jaar de kerk van de H. Thomas van Aquine is aangewezen. De penningm. bracht financieel verslag uit, hetwelk nagezien werd door de hee- ren J. W. Roodewijs en Th. v. d. Meer. Het ledental was de 300 gepasseerd, ter wijl zich staande de vergadering nog een flink aantal opgaf. Ter afwisseling bracht het parochiaal zangkoor op verdienstelijke wijze ten gehoore „Coenantibus" van Halier en „Ave Maria" van Arcadelt, welke liederen met aandacht Werden aanhoord. In de bestuursvacature N. Steenvoorden werd met 71 stemmen gekozen de heer J. Kaptein. Het bestuur heeft laten samen stellen een gebeden- en zangboekje, toe passelijk op de bedetocht, hetwelk verkrijg baar is tegen 10 cent. Bij het afhalen der buskaarten kan men deze boekjes be komen. Hierna gaf het zangkoor nog ten beste „Ave Verum" van Mozart en „Ecce quomodo moritur" van Handel. Het dank woord van den voorzitter aan het zangkoor voor de verdienstelijke zang werd met een applaus der aanwezigen bekrachtigd. De reisgelegenheid zal weer geschieden met autobussen verzorgd door de fa. L. Beuk. de kosten bedragen 1.Degene die deze kosten onmogelijk kan betalen kan in overleg met het bestuur den tocht toch mee maken. De buskaarten en toegangsbewijzen zullen worden uitgegeven op Zondag 25 Febr. van 121 uur, Woensdag- en Donder dagavond van 8—10 uur in het R.K. Mili tairen tehuis Pickéstraat 58. Zaterdagavond 2 Maart te 8.30 uur is er in de parochiekerk Lof met predicatie, direct na het Lof ver trekken de bussen vanaf het Lindenplein voor degenen die vanuit Haarlem gaan loopen, terwijl men voor de nachtbussen te 12.15 uur op het Lindenplein aanwezig moet zijn. Met klem werd .verzocht, dat allen, zonder uitzondering, met de bussen naar en van Amsterdam gaan en niet met particuliere auto's, opdat de bedevaart een ordelijk en stichtend verloop zal hebben. Opgaaf bij den heer A. J. Kapel, Voor straat 99. Na een opwekkend woord van den Deken, waarin Z.E. aanspoorde om tot den God van den Vrede te bidden niet al leen ons te bewaren voor den oorlog, doch ook om met gelatenheid de kleinere be zoekingen te dragen. De voorz. bracht dank aan den heer Alders voor de gratis beschikbaarstelling der zaal en aan den volijverigen penningm., voor zijn veelomvattende arbeid. Naar Finland. Naar wij vernemen is onze plaatsgenoot de heer A. W. C. M. de Ruyter, aangewezen om als tolk op te treden bij de Nederlandsche ambu lance, welke naar Finland wordt gezonden. RIJNSBURG Bloemenhandel. Alhoewel voor som mige soorten getrokken tulpen de prijs iets lager was, kan toch niet anders ge zegd worden, dan dat deze in het algemeen genomen zeer goed waren. Vooral van de enkele tulpen waren de prijzen best. Op heden is de aanvoer nog niet overvloedig. Over een 14 dagen zal dat anders worden. Men begint thans weer alle kassen vol te brengen. En de dooi zal nu wel een blij vende zijn. We noteerden de volgende prijzen per dozijn: King of the Yellow 16—22. La Reine Max. 27—32, Will. Cop land 23—30, Allard Pierson 17—22, Peli kaan 28—33, Sultana 20—24, Mr. v. d. Hoeff 3540, Peach Blossom 3336, Goud vink 30—34, Murillo 20—23, La Reine 1518, Rose Copland 2834, Bartigon 3036. Fred Moore 1821, Prins van Oos tenrijk 21—26, Grand due 40—45, Titiaan 30—34, Gele Prins 21—25, Albino 46—52, Carnara 45—50, Sonja 18—22, Oranje Nas sau 36—41, Ibis 23—26, William Pitt 30— 37, Zenober 24—27, El Toreador 18—22, Couleur de Cardinal 23—27, Generaal de Wet 3035, Victoir d'Oliviere 2632; Nar cissen: Victoria 20—28, King Alfred 30— 35, Sion 1315, Poëticus Ornatus 1013, Helios 15—18, Early Surprise 8—11, Ame rica 1825, Liberty 1520, Spring Glory 1824, Laurens Koster 2024, Croesus 15—20, Early Perfection 15—19, Golden Spur 1316. Paperwhite 2026; Hyacin then per 100: City of Haarlem 1.90 2.20. Gertrude 2—2.80, Pink Pearl 2.10 —2.80, Electra 3—3.50, Mr. Dame 3.50 4.00, Arentine Arendse f 33.20, L'ln- nocence 2.503.50, Nimrod 1.501.70, Bismarck 3.105.20. i OEGSTGEEST De misdadiger door hagelschot gewond Door koelbloedig optreden van den bewoner. In den nacht van Donderdag op Vrijdag hoorde de tuinder J. V. al hier een man op zijn erf loopen en zag hem door de ramen van zijn slaapka mer met een zaklantaarn daarop lich ten. Toen de ongewenschte persoon naar achter het huis liep, is V. in nachtgewaad, gewapend met een jacht geweer, door het raam geklommen en naar buiten gegaan. De indringei mor relde aan de achterdeur, blijkbaar om deze te openen, toen V. plotseling voor hem stond. De man wilde ie vlucht nemen, doch V. gelastte hem met de handen omhoog te gaan staan. Hier aan voldeed hij niet dadelijk, waarop V. langs hem heen schoot om vrees aan te jagen. Toen voldeed de man aan zijn bevel en werd hij door V. aan de politie overgeleverd. Later bleek, dat de indringer door het schot gewond was en een dertigtal hagelkorrels in zijn rechteronderbeen had gekregen. Bij onderzoek door de politie bleek, dat naast de woning van V. een raam pen was uitgeboord en het raam open stond. Er bleek echter niets te zijn gestolen. De indringer was afkomstig uit 's-Gra- venhage en blee.. een goede bekende van de politie aldaar te zijn. VOORHOUT Staatspartij. Onder voorzitterschap van den heer H. A. Allard, hield de R. K. Staatspartij gisteravond haar jaarvergade ring. De voorzitter toonde zich in zijn openingswoord niet geheel ontevreden over de opkomst van de zijde van de leden, al konden toch minstens het dub bele aantal leden aanwezig geweest zijn. De secr., de heer F. M. Angevaare, las het jaarverslag. Vervolgens was het woord aan den heer P. A. van Werkhoven, penningmeester, die verslag gaf van de financiën der vereeni ging, waaruit bleek, dat de afdeeling het jaar begon met een batig saldo van 217.64, terwijl er over 1939 inkwam 492.13 en werd uitgegeven f 586.15, zoodat er een batig saldo op 31 Dec. '39 resteert van 123.92, hetwelk gefingeerd is, omdat de schuld op 31 December 1939, dat z.g. batig saldo zal overschaduwen. De kascontrole-commissie, bestaande uit de heeren J. L. Nijssen, Chr. v. d. Ploeg en H. G. Warmenhoven, bracht bij monde van eerstgenoemde verslag uit van hun bevin dingen. Het woord van den heer Angevaare als secretaris, bracht thans iets nieuws ter tafel, n.l. dat het ditmaal het laatste van zijn hand verschenen jaarverslag was, aan gezien spr. als zoodanig meende ontslag te moeten nemen. Ook beluisterden we uit het verslag, dat niet 774 leden was begon nen, doch met 600 leden het jaar moest worden gesloten. De voorzitter schetste de verdiensten die de heer Angevaare als bestuurslid ge durende ongeveer 27 jaren voor de afdee ling heeft mogen vergaren. Daarom kon het bestuur niet toelaten dat deze nestor de gelederen zou verlaten en bood hem de gelegenheid om toch bestuurslid te blijven. Dan zou de heer G. M. Prins het secre tariaat overnemen, waarmede de heer An gevaare volkomen instemde. Met warm applaus der aanwezigen werden des voor zitters woorden onderstreept. Hierna bracht de heer C. Boere verslag uit als afgevaardigde naar de Kamer- en Statencentrale. Volgde hierna verkiezing van twee af gevaardigden voor het jaar 1940, waartoe Het Katholiek Comité van Actie «Voor God" schrijft ons: De geschiedenis leert ons, dat de menschen, door de vo< ang te willen verleenen aan het zoeken van de rijken dezer wereld, de ontwikkeling van rijkdom en wel vaart, zich niet alleen hebben blootgesteld aan het verlies van het Rijk Gods, dat zij verachtten, maar dat zij het zichzelf onmoge lijk hebben gemaakt zich rustig te verheugen in de rijken dezer aarde, de rij! Sm en de welvaart, waaraan zij al het overige offerden. R. P. Coulet. Vrijdagmiddag om 2 uur kwam de Raad der gemeente Voorhout in openbare ver gadering bijeen, ditmaal onder voorzitter schap van den loco-burgemeester, wethou der P. A. van Reijsen, die de vergadering in kennis stelt var. het ongeval, den bur gemeester deze week overkomen, waardoor deze een zoodanige hoofdwonde heeft be komen, dat het hem onmogelijk is deze vergadering te presideeren. De voorzitter doet thans voorlezing vna een schrijven van den burgemeester, waarin- deze de le den persoonlijk alle goeds toewenscht in het zoo somber begonnen jaar; da de zo- mersche zon die sombere wolken zal mo gen wegnemen en de wereld de zoo zeer begeerde vrede zal mogen schenken. Dat God ons land moge behoeden wenscht de burgemeester de leden en hun gezinnen van harte toe, bij welke bewoordingen de voorzitter zich volkomen aansluit en het zijne daaraan nog toe voegt. Het oudste lid in jaren, de heer J. L. Nijssen dankt voor de geschreven en ge sproken woorden, en weet nan ens den raad te spreken wanneer den burgemees ter een spoedig algeheel herstel en hem en zijn gezin alle goeds voor 1940 wordt toegewenscht. De voorzitter zegt toe aan burgemeester en mevrouw Van Berckel de hier geuite wenschen te zullen over brengen. De rapporten van het Verificatiebureau der Vereeniging van Nederl. Gemeenten over kas, boeken en bescheiden van den gemeente-ontvanger, van den administra teur der bedrijven en van ambtenaren ter secretarie die een kas beheeren, kwamen thans ter tafel. Het lid Spierenburg zoo wel als het lid Kruithof spreken over te zware belasting van een bepaalden amb tenaar, hetgeen achterstand in boeken ten- gevolg© moet hebben, waarop de voorz. zegt, dat van ernstige tekortkoming in casu geen sprake is, terwijl de achterstand niet 'bepaald buitensporig groot genoemd mag worden. De werkverdeeling maakt het mo menteel gewensoht dezen functionaris voor militaire zaken te handhaven. Wethouder Van der Hulst wijst op het vele werk, dat de nieuwe tariefindeeling met zich mede brengt, terwijl ook andere werkzaamheden hun zorg eischen; niettemin blijft deze kwestie de volle aandacht van B. W. ge nieten, terwijl geen maatregelen zullen worden gespaard om een einde aan een eventueelen achterstand te maken. Na nog eenige ingekomen stukken volg de vaststelling van vergoedingsbedrag per leerling der bijzondere lagere scholen in deze gemeente, n.l. op: f 8.50 per leerling. Het lid Spierenburg vraagt wel niet om meer, voor de Christelijke School evenwel is 't bedrag door het zeer geringe leerlin gental eigenlijk te laag. Hij vraagt B. W. om medewerking eventueel dit bedrag ver hoogd te krijgen, evenals zulks voor de lagere school der B.N.S. ten vorigen jare gelukt is. Ook het lid Kruithof pleit voor minstens 10.per leerling. Wethouder Van der Hulst zegt in deze, dat B. W. steeds probeeren iets meer te bereiken dan een jaar tevoren, waarop de voorzit ter zegt te meenen, dat B. W. door deze gevolgde en te volgen gedragslijn op den goeden weg zijn, waarna dan ook het voor stel van B. W. tot verleening van 100 •pet. voorschot op uitkeering vergoeding per leerling van 8.50 z.h.st. werd aange nomen. In een afzonderlijk agendapunt stellen B. en W. den Raad voor om de ontruimings termijn voor eenige onbewoonbaar ver klaarde woningen, op grond van reeds in een vorige vergadering behandelde motie ven, alsnog met 6 maanden te verlengen. Het voorstel van B. W. wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Aan de orde komt thans benoeming le den der Commissie tot wering van school verzuim. Aftredend waren de leden: J. van den Berghe, voorz., H. A. Allard, secr. en A. W. Deutekom, C. Boere en M. van Dam, leden. Met 11 van de 11 stemmen worden al deze leden door den Raad her kozen. Overgegaan wordt tot benoeming van de leden voor de commissie van onderzoek. Na eenige stemmingen worden tenslotte alszoodanig gekozen de leden: J. L. Nijs sen, ambtshave voorzitter, met als leden H. J. Vester en J. J. Koomen. werden gekozen de leden C. Boere en P. L. van der Hulst, met als plaatsvervangers de heeren J. J. Koonen en L. G. v. Zanten De heer P. A. van Werkhoven, aftr., werd met nagenoeg alle stemmen in het bestuur herkozen. In de vacature van mej. van den Berg-van der Weijden werd na 2 stemmin gen benoemd het lid C. P. v. d. Berg. Bij de rondvraag besprak de heer van der Werf de nieuwe waterleidingtarieven, .die voor sommigen verlaging van tarief met zich medebracht, zonder dat er ver laging van huur kwam. De voorzitter noemt dit een privaatzaak tusschen huurder en verhuurder, waar de gemeente buiten staat en hier niet terzake dienende is. De heer C. van Werkhoven vindt dat de kleine afdeelingen door verhoogde con tributie-afdracht gedupeerd zullen wor den, over welk punt de voorzitter, zoowel als de afgevaardigde zegt, dat hieraan niets is te doen. De heer van den Nouland informeert naar de progressieve afdracht, waarover de heer van der Hulst als afgevaardigde zegt, dat een omlijnd voorstel aan de Kamer centrale door hem werd ingediend, doch dat daarop geen bescheid werd ontvangen, hetgeen niet is te verwachten, mede in verband met de verhoogde contributie afdracht. Als vrucht van de vorige vergadering, vraagt de voorzitter aan de aanwezige raadsleden of er wellicht al reeds een be drag aan subsidie voor het bewaarschool- onderwijs is uitgetrokken, waarop de heer P. L. van der Hulst een bevestigend ant woord gaf. Hierna sluiting. Rondvraag: Het lid Vester vraagt of niet tot aankoop van een aanhang-strooiwagen kan worden overgegaan met doel deze te gebruiken by gladheid van wegen. H§t lid Nijssen informeert of B. W. bekend zijn met een belangrijke stoornis in het elec- trische net in het hart van de gemeente in de Hoofdstraat. Spr. vraagt naar de oor zaken; bedrijven waren hiervan de dupe, terwijl ook thans door flikkerlicht de lam pen het moeten ontgelden, terwijl de stroom zeer zwak is en toch evenveel als anders aan K.W.U. wordt afgenomen. Het lid Van den Nouland informeert naar de te leg gen electrische hoogspanningskabel vanaf de Nagelbrug naar de grens van dë ge meente aan den Kleiweg nabij Rynsburg, of hieraan in de toekomst ook door even tueel te bouwen woningen aansluiting kan al deze zaken onderzoek toe. Wethouder Van der Hulst deelt in dit verband nog mede, dat getracht is om tot worden verkregen. De voorzitter zeide over aan de evengenoemde grens rok een wa terleidingbuis te brengen, waarvoor wel belangstelling bestond, doch waaromtrent nog geen overeenstemming werd bereikt. Vermoedelijk zal de afstand te groot blij ken. Het lid Van den Nouland drukt dan zijn leedwezen uit over-de stiefmoederlijke behandeling van de bewoners van den Prinsen weg, die zich gedurende de laatste vorstperiode in een aohtibuurt waanden. De Prinsen weg is thans zoo wat onbegaan baar, hetgeen niet alleen een ongerief voor de bewoners beteekent, maar tegelijk een schadepost /oor de gemeente, aangezien al het teerwerk als weggegooid geld kan worden beschouwd. Spr. is van meening, dat het opruimingswerk van sneeuw door de speciaal daarvoor aangestelde arbeiders, niet te verwarren met de ploeg vrijwilli gers van „Ons Schoon© Dorp", maar half door hen is gedaan; het ging z.g. met de „Fransche slag". Ook het lid C. L. M. Prins onderschrijft de door voorgaande spreker geuite grief, waarna over deze ma terie nog geruimen tijd van gedachten wordt gewisseld. Het lid Spierenburg uit zijn misnoegen over het optreden van de brandweer bij de brand van de schuur van den heer C. J. Zonneveld, het duurde veel te lang. Ware het niet dat een slang aan de waterleiding was gekoppeld, dan zou de schuur niet meer op zijn plaats staan. Ook vraagt spr. naar br andbij ten en of daarop nog toezicht wordt uitgeoefend. De voorzitter is het'met de opvattingen van den heer Spierenburg niet eens en 'betuigt zijn tevredenheid over het optreden van de brandweer. Niettemin zegt spr. is een algeheele reorganisatie van de brandweer in voorbereiding. Vervolgens zegt het lid Spierenburg met waardeering te hebben kennis genomen van het werk door nijvere werkloozen bij het sneeuwruimer, gratis verricht, doch acht toeslag op dit werk noo- dig. Ook zegt spr. reeds meermalen te heb ben geïnformeerd naar den z„g. B-steun, en blijft van oordeel, dat deze bedeeling weer te laat komt. De voorzitter maakt dan gewag van de „Sit-down" staking der da- dames, welke gelukkig weer werd opge lost; in elk geval heeft zulks den goeden gang van zaken zeer vertraagd. Het lid Koomen vraagt naar onderzoek inzake afsnauwing van een groep vrijwil lige sneeuwruimers langs de Leidschevaart door een Leidsch opzichter, waarvan de voorzitter zegt, dat deze opzichter binnen 48 uur na het gebeurde zijn excuses heeft aangeboden, overtuigd van zijn onjuiste opvatting. Aan het einde dezer nog vry langdurige vergadering wil de voorzitter uiting ge ven aan iets wat hem altijd gegriefd heeft n.l., dat er veel werkloozen zijn die steun- genietend overigens daarvoor niets mogen doen, hetgeen speciaal in de sneeuwperio- de in het oog liep. Spr. wil openlijk namens het Gemeentebestuur vanaf deze plaats hiulde brengen aan de werkloozen die on der de leuze van „Ons Schoone Dorp", ook waarlijk het dorp en zijn toegangswegen hebben opgeknapt. Hulde brengt spr. dan ook aan den initiatiefnemer, de heer Meis sen, zoomede aan de ingezetenen, die dit werk door schenking van sigaren, melk koffie enz. hebben gestimuleerd. De mees ten der werkloozen hebben geholpen. Hulde en dank. WARMOND Finland. Onder het eere-voorz.-schap van mevr. KetelaarPeek hield het klee- ren-comité voor Finland alhier de laatste vergadering. De penningmeesteresse, mevr. HeitlagerNoltee, kon mededeelen dat de collecte, j.l. Woensdag in deze gemeente gehouden, de schitterende som van ƒ370.15 heeft opgebracht, benevens een zeer groo te hoeveelheid kleedingstukken. De War- mondsche bevolking heeft hierdoor wel blijk gegeven overtuigd te zijn van het leed dat in Finland heerscht. Een harte lijk woord van dank is hier op zijn plaats aan de dames-collectrices, die zich zoo veel moeiten getroost hebben om deze collecte zoo prachtig te doen slagen en ook aan de firma G. B. de Vroomen en Zn. die zich geheel belangloos met de verzending der kleedingstukken heeft be last. Gevallen. De heer C. v. Rijn kwam bij het lossen van haver zoo ongelukkig te vallen dat hij een paar ribben brak en zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. Kruisvaart. Zondag geen club of ring- verband. Woensdag geen ban. Zaterdae 7.30 uur Willibrord- en Je- roen-ban. Jongens denk aan de missie-busjes. Denken de 'Schildknapen aan onze af spraak?

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 6