Een KWALITEITS- Naaimachine C. F. MEERPOEL Laatste berichten MARKTBERICHTEN ZATERDAG 24 FEBRUARI 1940 DF I.Fincrni? COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 En toch niet duur! Dan naar 6oa IHr Allééns Breestraat 171 HUISHOUDELIJKE VOORLICHTING EN GEZINSLEIDING. Aan de voordracht van mej. E. Mesdag, voorzitster van het werkcomité van H. V. en G. ontleen en we het volgende: Vóór 5 jaar werd de commissie voor Huishoudelijke Voorlichting en Gezinslei ding in het leven geroepen door den Bond van Leerkrachten bij het N.O. voor Meis jes naar aanleiding van allerlei moeilijk heden in verband met verminderd inko men of steungelden die door de leerlin gen der verschillende scholen met de Leeraressen werden besproken. Het denk beeld om de adviezen, aan de leerlingen gegeven, op grooter schaal te verbreiden en allereerst aan de moeders der leerlin gen, verkreeg vasten vorm. Contact werd gezocht met de departementen van Eco nomische, Sociale, Binnenlandsche Zaken en Onderwijs; verder met tal van ver- eenigingen en afdeelingen voor Steun- verleening, waardoor bereikt werd, dat in tal van plaatsen in Nederland, afdeelingen werden gesticht, die rekening houdend met het werkcomité vrij zelfstandig voorlichting gingen geven bij koken, naaien, huishoud- en waschbehandeling, kinderverzorging en opvoeding, terwijl nu ook het eenvoudig maken van matrassen en dekens is ondernomen. Mej. Wittop Koning hield een pleidooi voor de nieuwe inzichten in voedingsleer in verband met de oordeelkundige keuze en bereiding van het voedsel. Het gebruik van bruinbrood, ongeschilde aardappelen, melk, kaas werd zeer aanbevolen, terwijl witbrood, teveel suikergebruik e.a. in de rationeele voeding verminderd moeten worden. Het behoud van de vitaminen en mineralen- voorkomend in de voedings middelen moet het doel zijn van de huis-- vrouwen in alle tijden, doch zeker in een periode van schaarschte, welke in een lang- durigen oorlogstijd te verwachten is. In de volgende bijeenkomst op Vrijdag 1 Maart zullen de dames D. L. Eldering en J. C. de Goede behandelen de samenstel ling en oordeelkundige bereiding van de voedingsmiddelen, toegelicht met de monstratie. Voor de opneming der huurwaarde ten behoeve van de heffing der personeele be lasting te Oegstgeest is als deskundige be noemd de heer A. G. Hooyer, alhier. Dr. H. G. S. Snijder, leeraar aan het Stedelijk Gymnasium alhier, staat op de voordracht van B. en W. te Enschede ter benoeming tot rector van het Gemeentelijk Lyceum aldaar. In het perceel Schutterstraat 9, be woond door C. D., is hedenmorgen een schoorsteenbrandje uitgebroken, dat dpor de brandweer werd gebluscht. Bioscopen Trianon UNION PACIFIC Een film van Cecil B. de Mille blijft altijd een zondere bekoorlijkheid bezitten en „Union Pacific", welke deze week in het Trianon Theater gaat, maakt daarop na tuurlijk geen uitzondering. Dertig jaar geleden bracht de -Union Pacific-Spoorweg regisseur Cecil B. de Mille naar het toen nog onbekende Holly wood en naar het succes. En op zijn beurt heeft De Mille nu de Union Pacific eens een goeden dienst bewezen. „Union Pacific" is ?en van die film-heldendichten op een industrieel.- onderneming, waarin Hollywood zoo bijzonder knap is. Groot- sohe scenes, liefde, revolvergevechten, comedie, tragedie en patriottisme zijn zoo deskundig „gemengd", dat tegm den tijd, dat de bandieten hun verdiende loon krij gen en de laatste dwarsligger wordt vast gezet zou die spijker er nog zitten? men zich even moe voelt, alsof men zelf die 3000 mijlen had afgelegd. Feitelijk is „Union Pacific" niets anders dan een „IJzeren Paard-Opera". Dat soort films viert thans zoo ongeveer zijn gouden jubileum en „Union Pacific", vervaardigd onder leiding van den meester in de uit bundigheid, Cecil B. de Mille, is een knappe samenvatting van al die films. Er zijn stukjes van „The Iron Horse". „The Virginian", „The Covered Wagon" en van De Mille's eigen Plains-man". De Ieren vechten, minnen en sterven op edele wijze, zooals alle film-Ieren dat plegen te doen, de politici en bankiers smeden com plotten en de held temt honderden ontem- baren tegelijk met zijn bliksemend oog en een handige schop, de revolverhelden ster ven met hun rijlaarzen aan, de heldin lijdt dapper voor haar beminde en iederen keer, dat zij den trekker overhaalt, bijt er weer een snoode Roodhuid in het stof. Maar vooral de held Joel McCrea presteert wondere dingen, waarbij hij, als wij ons niet vertellen, negenmaal aan een vroegtijdigen dood ontsnapt: 1. gevecht in en op een rijdenden trein; 2. revolverge vecht in een café; 3. gevecht met een schop tegen een bijl; 4. val met zijn paard in een afgrond; 5. onderhoud met drie wanhopi ge treinroovers; 6. trein-ontsporing; 7. In dianen; 8. treinontsporing in de sneeuw; 9. revolver-aanslag, gepleegd door den lei der van zijn vijanden, den caféhouder Sid Campeau (Brian Dontevy). Wat een leven! Cecil B. de Mille is zich bij de ensce- neering van dit geladen gegevon, dat trou wens een kolfje naar zijn hand is, trouw gebleven. De massa-scènes,, de treinram pen en het gevecht met de Indianen too- nen De Mille op z"n best en het spel van de acteurs is over de geheele linie uitste kend. Joel McCrea, Barbara Stanwyck en een veel belovende nieuweling, Robert Pres ton als oude vriend en tegelijk rivaal van Joel McCrea, vormen een trio, dat het aan zien ten volle waard is, terwijl Akim Ta- miroff en Lynné Overman als de lijfwach ten, die de twee voorgangers van den held beschermden tot zij gedood werden, zor gen voor de note gaie. Toch wordt de gang van de film hier en daar vertraagd door te veel uitgesponnen en onnoodige passages, welke de actie op houden en slechts dienen om de emotio- neele perikelen der drie voornaamste ka rakters ten toon te stellen. Niettemin is „Union Pacific" een alles zins bezienswaardige film, vol spanning zooals bijna alle „Westerns" vol actie en met tal van fraaie opnamen. Voor de pauze een Amerikaansche film „Mama's bruigom" met Judy Garland, Freddie Bartholomew, Mary Astor en Walter Pidgeon in de hoofdrollen. Deze film twee kinderen, welke weduwv ten be- met twee kinderen, welke weduwe ten be hoeve van die kinderen en vanwege het geld tegen haar zin wil trouwen met een rijken bankier. Het veertienjarige dochter tje echter, dat dit weet, gaat er niet mee aocoord en beraamt met haar school vriendje een plan om haar moeder in een kampeer-auto te „ontvoeren". De kinderen willen haar zoo een eindje uit de buurt van den nogal gezetten bankier loodsen en zoo terloops een geschikten bruigom voor haar zoeken. Een uitvoerig journaal gaat aan de hoofdfilms vooraf. Lido DE HOND VAN BASKERVILLE. Sherlock Holmes, de groote speurder, heeft een onnoemelijk aantal concurren ten gekregen, maar zijn faam is levend ge bleven. Een van de spannendste boeken, waarin Conan Doyle zijn onsterfelijke schepping laat arbeiden in „De Hond van Baskerville". Dit boek is verfilmd, en de hevige spanning, waarin de lezer van het boek wordt gebracht, is in «e film goed be waard. Het angst-wekkend en huiverende gehuil van den hond van Baskerville klinkt ons nog steeds in de ooren! De geheele film is doortrokken van mysterie, griezeligheid en vreemde voorvallen. De verlatenheid van Dartmoor en van het eenzame landhuis werken beklemmend op den toeschouwer en maken hem murw voor de zonderlingste gebeurtenissen. Hef blijkt achteraf, dat deze gebeurtenissen niet zoo buitennissig zijn als oogenschijnlijk lijkt. Sherlock Holmes, „bijgestaan" door dr Watson weet het raad sel uit te pluizen. Voor dengene, die het boek niet kent, is de ontknooping een pure verrassing. Het is een goed en spannend verteld detective-verhaal, met, uitstekend en soms grappig geslaagde personages. Op hun wijze trachten ook de Ritz-bro- thers, overbekend uit menige dolle klucht, de toeschouwers kippevel te bezorgen. Dat lukt hun voortreffelijk, maar het kippevel wordt keer op keer gladgestreken door een schallende lach. De Ritz-brothers treden op als detectives in „De Gorilla", en het zijn me detectives. Zij deinzen terug voor een klappende deur en een jankende poes, maar als eenmaal de Gorilla, een men- schen-moordende aap, in huis verschijnt, dandan kent hun ontzetting geen grenzen meer. Tot de algemeene conster natie draagt ook Patsy Kelly bij met alles doordringende gilpartijen. Voorts vallen er vrouwen flauw, verdwijnen mannen spoor loos en keeren even spoorloos terug, en tot overmaat van ramp komt er een dief, om de verwarring grooter glorie bij te zetten. Het verhaal hangt, als men 't op de kee per zou beschouwen, aan elkaar als heet zand maar wie kijkt op de keper, als de drie Ritz-brothers hun dwaasheden verkoo- pen. Een programma, voor sensatie-zoekers om van te smullen. Rex HET MEISJE UIT HET VERRE WESTEN. Twee films, welke een bezoek ten volle waard zijn en een genoegelyken avond van ontspanning bieden. „Drie mannen in de sneeuw" is een ver filming van het boek van Erich Kastner, een boek vol humor en geestig als de beste. We maken kennis met mijnheer Tobler, een millionair, eigenaar van een groote zeepfabriek, die in een door zijn eigen fa briek uitgeschreven prijsvraag meedingt e een :v en orijs v. loo 'i als mijnheer Schultz veertien dagen gratis naar de Alpen. Zijn huishoudster waar schuwt de directie van het hotel, dat hij een multi-millionair in zijn huis krijgt, maar hij ontvangt den eersten prijswin naar als de millionair en toont hem de noo- dige égards, terwijl mijnheer Schultz met de slechtste kamer wordt afgescheept Maar.mijnheer Schultz /indt juist in den jongeman een eenige vriend. De mil lionair doet echter rare dingen, die zijn huishoudster en dochter nopen over te ko men en de situatie wordt er nog ingewik kelder door, met natuurlijk een prachtig gevonden oplossing. Frank Morgan, Robert Young, Florence Rice en Mary Astor zijn het voornamelijk die dezp humor tot leven brengen. „Het meisje uit het verre Westen", wel ke film na de pauze draait, verplaatst ons naar den tijd van de Californische goud zoekers. Weer trekken de ruige kerels door de prairiën en over de bergen naa> het verr» Westen, op hu moeizame tocht belaagd door Indianen en bandieten. Terwijl zij zich een weg banen door de wildernis, zin gen de trekkers onberispelijk in koor, be geleid door een onzichtbaar orkest en uit de huifkarren klinkt de verrukkelijke solo zang van Jeannette Mac Donald! Op de plaats van bestemming aangekomen, richt de schoone van het wilde Westen een her berg op, waar de goudzoekers niets liever doen dan luisteren naar haar gouden stem, maar zij zingt ook in de kerk van pater Sienna en op het feest van den gouverneur. Het is op den tocht daarheen, dat de roo- verhoofdman haar overvalt en op slag ver liefd wordt. Natuurlijk zijn er complica ties, want hij is nu eenmaal een bandiet en zij een lieftallig meisje. Als nu de sheriff zelf wil trouwen met het meisje, ligt het voor de hand, dat deze politieman een dub bele vijand is van den rooverhoofdman. Er komen revolverschoten aan te pas en een zwaar gewonde. Het is een operette tegen den achtergrond van het wilde Westen, ro mantiek van het begin tot het eind. Wie houdt van een romantisch verhaal en van uitstekende zang, vindt hier volop wat hij zoekt. Casino NOG EENS „DF JANTJES". Ditmaal moge aan het bioscoopverslag voorafgaan het bericht, dat het Casino- theater nu in een geheel nieuw en wel een voortreffelijk nieuw kleed is gestoken. On der leiding van don heer M. Groenewe- gen, bouwkundige alhier, die reeds van een groot aanta1 zaken de binnenhuisarchi tectuur verzorgde, is er een restauratie tot stand gekomen, welke dit theater een pret tig, intieme en zelfs, voornaam aandoende sfeer heeft gegeven. De bekleeding is nu geheel van warm mahonie, welke ,-s uitgevoerd in moderne klapdeuren, betimmering, omlijsting van het doek en een electrisch bewogen gor dijn heeft het geheel nu voltooid. Het Ca sino-theater is een gezellig en intiem theater nu, dat door iedereen gaarne zal worden bezocht. De films, die gisteravond in het geheel gerestaureerde theater worden gegeven, waren „Potverteeren" en „De Jantjes". Het succes van de hervertooning van de bekende film „De Jantjes" is zoo groot, dat de directie van „Casino" gedv/ongen was te prolongeeren. Als tweede hoofdfilm presenteert de di rectie van „Casino" de geestige rolprent „Potverteeren". Deze film, met den komiek Lislie Fuller in de hoofdrol, is van geheel andere aard dan „De Jantjes". Het is de ge schiedenis van den penningmeester van een gezelligheidsclub, wien op de laatste avond voor de dag van „potverteeren" de vereenigingskas wordt ontstolen. Allerlei omstandigheden werken er toe mee, dat hij wegens moordaanslag en diefstal tot drie jaar gevangenisstraf wordt veroor deeld. Dit was een omïöapje voor wat daarna in de gevangenis gaat gebeuren. Wat dat is, valt niet na te vertellen. Men ga deze film zelf zien. Luxor. LEVENSDANS De hoofdfilm welke deze week na de pauze in Luxor draait is in het Engelsch getiteld „Dark Victory", dat men zou kun nen vertalen met „Overwinning op de duisternis". Men heeft als Hollandsche titel echter „Levensdans" gekozen; wanneer men nu per se het woord „dans" erin wilde heb. ben had men de film beter „Doodendans" kunnen noemen. Want het is een dans met den dood, den dood, die onafwendbaar over een paar maanden moet komen. Het is voor nimand een prettige gedachte, te weten, dat je over een paar maanden onher roepelijk ter dood veroordeeld bent, maar voor een jong meisje, dat nog alles van het leven te verwachten heeft, en met recht en reden verwachten kan, is dat een tra gedie. Het is Bette Davis, die op onnavolg bare wijze ons de tragedie van dit geval onthult. Zij is in dit filmverhaal een jong meisje, dat ryk en onafhankelijk is, dat een leventje leidt van fuifjes en pleziertjes. Zij heeft echter last van hoofdpijn en duizelig heid en laat zich eindelijk overreden zich door een hersenspecialist (George Brent als dr. Steele) te laten onderzoeken. Hij ont dekt een kwaadaardige woekering in de hersencellen en opereert haar. Het meisje geneest, maar de dokter weet, dat deze ge nezing slechts tijdelijk is en dat het fatale eiide over eenige maanden volgen moet. Hij wil die wetenschap voor het meisje verborgen houden, maar door een toeval ontdekt zij het toch. Het jonge leven ver zet zich heftig tegen zulk een lot; het meisje stort zich hals over kop in een roes van plezier, paardenrennen, drinken en rooken. Totdat de dokter, die liefde voor het arme meisje heeft opgevat zijn even wicht weer terug krygt. Hij trouwt met haar en samen wonen zij in een afgelegen oord waar de dokter zich wijdt aan zijn studie en het echtpaar zielsgelukkig is. Over den naderenden dood wordt niet ge sproken, doch op een dag, dat de dokter de erkenning krijgt van zyn wetenschappe- lijken arbeid, meldt hij zich, kalm en moe dig ziet de jonge vrouw den dood nu onder de oogen. Zij heeft overwonnen op de duis ternis. Het is een aangrijpende film, waarin de schijnende tragiek wordt verzacht door het het menschkundige spel in de gave ver tolking. Vóór de pauze gaat een film van geheel ander genre, een dol-vermakelijk geval, waarbij men het met de waarschijnlijkheid maar niet te nauw moet nemen. Stel u een dokter voor, die geroepen wordt bij een actrice, die een vroegere vriendin van hem blijkt te zijn. De dokter wordt door haar overgehaald om samen uit te gaan en hij komt zeer vroeg in den mor- ger thuis met een ballonnetje. Zijn vrouw is boos en vraagt, waar hy geweest is. „Uit gjweest met een studie-makker, toevallig ontmoet". „Hoe heet die vriend", vraagt mw.-nuw. In wanhoop pakt de dokter den eersten den besten naam, dien hij vinden kan en zegt: „Dr. Lammerhirt". Mevrouw gelooft het niet en maakt een scène, totdat opeens dr. Lami. trhirt binnentreedt en tot volkomen verbazing van den dokter, diens leugenverhaal bevestigt. De man had het twistgesprek toevallig gehoord en uit „man- nensolidariteit" besloten, de situatie te red den. Dat dit tot allerlei complicaties aan leiding geeft, kan een kind begrijpen. Maar het komt ten slotte toch terecht, zij het op het kantje af. De film is getiteld: „Dat komt ervan", en de vermakelijke situaties zijn dikwijls ook op het kantje af. Voor volwassenen. Binnenland PROJECTIELEN VAN LUCHTAFWEER GESCHUT NEERGEKOMEN. Vannacht'om twintig minuten over twaalf is op het terrein van de carga doorsfirma D. Burger en Zn. aan de IJsselhaven te Rotterdam een niet ont plofte granaat neergekomen. Het pro jectiel drong diep in den grond. Er werd een militaire wacht bij geplaatst. Vanmorgen is het door militairen uit gegraven. Te Rijsoord is by de familie Ree dijk aan den Rijksstraatweg een pro jectiel van luchtafweergeschut door een dak geslagen, waarbij een ijzeren rolluik, ernstig beschadigd werd. De bewoners sliepen in de kamer, welke achter het rolluik is gelegen, doch persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. RIJN EN WAAL VAN LOBITH TOT Z ALTBOMMEL WEER BEVAARBAAR. De Rijn en de Waal zijn van Lobith tot Zaltbommel weer bevaarbaar. By Nijme gen is het ijs zoo goed als weggedreven. De stand is sinds gistermiddag van 11.75 m. tot 11.20 m. teruggeloopen. Gisteravond was het water zelfs een meter gevallen. Bij Deest en /insum zijn de ijsdammen doorgebroken en worden maatregelen ge nomen om alle hindernissen weg te nemen. De schepen, die bij Weurt tegen den dijk lagen, zijn nu vrij en zullen vermoedelijk by hoog water weer in de vaart komen. Buitenland mm LEGERBERICHTEN. PARUS, 24 Febr. (A. N. P.). Het Fransche legerbericht van Zaterdagochtend luidt: „Niets te melden". BERLIJN, 24 Febr. (A. N. P.). Het opperbevel der Daitsche weermacht deelt mede: „Aan het Westelijk front is de dag kalm verloopen. Verscheidene malen vlo gen Fransche vliegtuigen over de Duitsche Westgrens, doch zij werden onmiddellijk door Duitsch afweergeschut en jachtvlieg tuigen tot den terugtocht gedwongen. Duit sche vliegtuigen, die verkenningsvluchten boven Frankrijk maakten, stieten op ver scheidene plaatsen op krachtige vijande lijke afweer door geschutvuur en jagers. Zij waren niettemin in staat hun taak te volbrengen en keerden zonder verliezen op hun bases terug". BELGISCHE TREILER DOOR VLIEG TUIGEN BESCHOTEN. OOSTENDE, 24 Febr. (A. N. P.). De treiler „H. 48" uit Heyst, die tot Woens dag op zee zou blijven, is gisteravond te Zeebrugge teruggekeerd. De kapitein ver telde, dat, toen het vaartuig zich 60 mijl benoorden Zeebrugge bevond, twee grijze vliegtuigen, welker nationaliteit niet kon worden vastgesteld, verschenen, die den treiler naderden. Daar hij het ergste vreesde, ging de kapitein naar beneden om een Belgische vlag te halen, hoewel zijn vaartuig duidelijke identiteitskenteekenen droeg. Nauwelijks had hij de brug verlaten, of de beide vliegtuigen vlogen op tien me ter hoogte over den treiler en openden het /uur, waardoor de brug, de cabine en de motor worden beschadigd. De opvarenden hadden zich onverwijld plat op den grond geworpen en bleven ongedeerd. BRITSCHE VLIEGERS BOVEN PRAAG. LONDEN, 24 Febr. (Reuter). Het Brit- «•he ministerie van luchtvaart deelt mede: ,.een vliegtuig van de Royal Air Force, heeft in den afgeloopen nacht een geslaag de vlucht boven Praag ondernomen." ENGELANDS STRIJD TEGEN DE DUIKBOOTEN. LONDEN, 24 Febr. (A.N.P.) Volgens be richten, die thans te Londen circuleeren, zouden niet twee maar vier D'itsche duik- booten tot zinken zyn gebracht. Deze be richten zyn niet bevestigd. Zij houden in, dat twee duikbooten op de Noordzee en een derde bij de Schotsche kust tot zinken zouden zijn gebracht. De vierde zou bij de Shetland eilanden door een stoomschip ge ramd zijn. De luchtmacht zou een aanzien lijk aandeél in den strijd gehad hebben. LEY OVER D SOCIALE ZORG IN DUITSCHLAND. BERLIJN, 24 Febr. (A.N.P.) De Ryks- organisatieleider, dr. Ley, heeft in een uit eenzetting voor buitenlandsche journalisten verklaard, dat, wat op sociaal gebied in Duitschland reeds bereikt is, nog maar een klein deel vormt van de verbeteringen, die in het voornemen liggen. Als de strijd om het bestaan van Duitschland zegevierend volbracht is, aldus Ley, zal men zich met te grooter energie aan de nog niet geregel de sociale vraagstukken wijden en ze ook alle oplossen. Deze oorlog is de stormloop van het kapitalisme op den Duitschen ar beid en het Duitsche socialisme. Het probleem van de ouderdomsverzor ging zal even voorbeeldig worden geregeld als alle andere sociale kwesties. Lie ouderdomsverzorging zal het groot- s'> sociale werk van alle volken en alle ty- den zijn. Iedere Duitscher," die in het leven wat gepresteerd heeft, moet het recht heb- Den, op zijn ouden dag dienovereenkomstig onderhouden te worden. Dit heeft niets uit staande met weldadigheid. „Het is een recht, dat iedere werkende Duitscher heeft. Duitschland zal niet slechts naar buiten een overwinning bevechten, maar ook aan het binnenlandsche front, want bij het einde van den oorlog zal ook dit sociale werk voltooid zyn. DE REIS VAN SUMNER WELLES. Hij zal waarschijnlijk een onderhoud met llitler hebben. LONDEN, 24 Febr. (A. N. P.). Naar de New Yorksche radio gisteravond mee deelde, verwacht men, dat Sumner Welles, wanneer hy de volgende week op zyn in formatiereis Berlijn bezoekt, ook een on derhoud met Hitier zal hebben. De Ame rikaansche ambassadeur te Berlijn heeft een bezoek aan de Wilhelmstrasse ge bracht om een regeling voor deze ontmoe ting te treffen. Welles wordt Dinsdag te Berlijn verwacht en zal dan een onderhoud niet von Ribbentrop hebben. LEIDEN, 23 Febr. Groentenvciling. Per 100 kg.: roodekool 7.809.20, savoyekool 4.105.80, groenekooi 4.2U4.70, boe renkool 1013, rapen f 5.405.80, prei 20, kroten 4.104.40, kroten, gekookt 9—11, uien 1.00—7.10, peen 9.50, spruiten 727, andijvie J 2235, Nero f 6.507.10; witloof 1232, spinazie 35 46, per 100 stuks: knolselderie 2.70 7 20 per 100 bos: selderie 8.1011.90. 24 Febr. Boter. Aanvoer 230 kg. Prij zen: prima fabrieksboter 1.72, prima boe- renboter 1.621.67 per kg. Handel matig. Turfmarkt van 19 tot en met 24 Febf. Aanvoer 40.000 stuks lange turf, prijzen 13.per 1000 stuks. UTRECHT, 24 Febr. Vee. Aanvoer 2950 stuks vee, i. a. 725 runderen. Prijzen: stie ren 2933 cent per pond, handel kalm en prijshoudend; slachtkoeien 2e soort 3335 cent en 3e soort 2932 cent per pond, han del matig, vrijwel onveranderde prijzen; vaarzen f 14U£20, melkkoeien 150260, kalfkoeien 160270, varekoeien 1 125 200 per stuk, handel iets vlugger, geen hoo- gere prijzen; 85 magere kalveren 1 4090, handel gedrukt, vrijwel onveranderde prij zen; 1525 nuchtere kalveren 32, handel kalm, prijzen iets lagere; 350 magere var kens en schrammen resp. 2340, en 16 23, 145 biggen 916 per stuk, handel matig, onveranderde prijzen; 120 magere schapen 1326, handel redelijk, onver anderde prijzen. Kleinhandel. 300 kg. boter 1.84, 175 kg. kaas 7080 cent per kg., 28.000 eieren 4.606.00 per 100 stuks. LEIDERDORP, 23 Febr. Eierenveiling. Prijzen: kippeneieren 5.605.90, kuiken eieren 4.905.10 per 100 stuks, boter 78 80 cent, kaas 2034 cent per pond, kippen 0.401.10, konijnesn 0.652.55 en een den 3555 cent per stuk. KATWIJK a. d. RUN, 23 Febr. Gro..- tenveiling. per 100 stuks: knolselderie A 10.30—12.—, idem B f 5.40—8.10, per kist van 20 kg.: waschpeen 1.902.55. kroten 7595 cent, per 100 kg.: roodekool 4.00—7.20, gelekool 4.90—5.60, groene kooi 23, uien 4.506.50, per kist van 6 kg.: boerenkool 4554 cent. LOOSDUINEN, 23 Febr. Groentenveiling kaskomkommers le soort 14.8016.70, idem 2e soor 11.6012.90, idem 3e soort 10.spinazie 88 cent per 4 kg., winter postelein 1.30 per 6 kg., peen 1618, «•elderie 2.406.50 per 100 bos, prei 30 cn peen 6.506.70 per 100 kg. NIEUWKOOP, 23 Febr. Eierenveiling. Aangevoerd werden 3200 stuks. Prijzen: 5.05—5.90 per 100 stuks. TER AAR, 23 Febr. Centrale Veiling. Waschpeen 3.705.50, uien 1.104.10, witlof 20—22.40, knolselderie 3.50—5.90 Kroten 3.204. VINKEVEEN, 23 Febr. Groentenveiling. Witlof I 19.50—25.50, idem II 13—17.50. idem stek f 8 per 100 kg. Aanvoer 4000 kg. ZEVENHOVEN, 21 Febr. Eierenveiling. Aanvoer 831 stuks. Prijzen: kippeneieren j 5.35—5.90 per 100 stuks: WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) Londen 7.433/^ Berlijn75 47!/^ Parijs 4 21''2 Brussel 31.77 Zwitserland 42.17 Kopenhagen 86.85 Stockholm44 M2U2 Oslo 42 75 New York1.88'/^

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 3