OMGEVING VRIJDAG 23 FE5KUAKI '.940 CE LbiuM.Ht cuukant DERDE BI.AD - PAG H1LLEG0M R.K. Schaakclub. De uitslagen van competitie-wedstrijden zijn: S. Lleverse— F. Nijssen 1—0; E. Th. La Feber—R. J. J. Heirman 0—1; A. Heirman— G. Förrer 10; Tha WarmerdamG. Förrer 10. KATWIJK AAN DEN RIJN TUINBOUWO VERZICHT. Met een praatje over het weer behoeven wij het overzicht niet aan te vangen. Dat zou wel wat vervelend kunnen worden, want de misère van den strengen wintrr kent men in tuinbouwkringen nu al on geveer negen weken en al dien tijd heeft men moeilijkheden meegemaakt, die men sinds vele jaren niet meer kende. En als straks de permanente dooi (niet de droi van enkele dagen, die we al kennen), zal- zijn ingetreden, zullen, dat is veler opi nie, andere narigheden aan den dag tre den. Dan zal pas blijken, wat werkelijk niet bevroren is Gevreesd wordt, dat het veel teleurstelling zal geven. De produc ten, die vanwege de vorst thans moeilijk bereikbaar waren, zijn hoog in prijs. Be houdens uien, waarvoor een kleine daling intrad, gingen alle producten in de afge loopen week nog in prijs naar boven. Sel derijknollen stonden hierbij wel aan de spits en noteerden in de eerste kwaliteit van ƒ9.— tot 11.90 per 100 stuks. B-kwa liteit konden nog gemakkelijk van f 3.50 tot 8.90 opbrengen. Ook voor kroten was geregeld gcede vraag en, die ze uit ie kuilen kunnen halen, haasten zich thans ze by dezen prijs aan te voeren, omdat alge meen verwacht wordt, dat er nog q,en flinke voorraad is, doch waar men niet bij kan komen vanwege de hal in den grond. De noteering was van ƒ3 80 tot ƒ5.10 per 100 K.G. Ook voor waspeen was groote animo, niettegenstaande einde der vorige week een kleine daling intrad. Doch be gin dezer week was de vraag zooveel te le vendiger en de prijs weer hooger. Ge kocht werd deze periode vcor f 1.70 tot 2.35 per kist van 20 K.G. Er zal versche nen najaar wel geen enkele tuinder heb ben kunnen denken aan een dergelijke op brengst. Gedurende den nazomer was dit product veelal onvet koopbaar. Het kan verkeeren. Ook ten opzichte der diver<*e koolsoorten was de vraag best en de prijs hoog. Roode kool kwam op een hoogte punt, waar dit product nog niet geweest was, n.l. tot beven f 8.per 100 K.G. De noteering was naar kwaliteit van ƒ6.10 tot ƒ8.10 per 100 KG. Ook de gele kool was goed gevraagd en de prijs loonend. Betaald werd van ƒ5.— tot ƒ6.60 per 190 K.G. Dat er van het aangevoerde thans veel is, wat moeilijk eerste kwaliteit kan worden genoemd, ligt voor de hand. Groene kool was niet meer zoo duur als aanvankelijk het geval was, doch ook hier mankeert aan de kwaliteit veel. Toch werd nog van 2 60 tot f 3.80 per 100 K.G. betaald. Als de dooi er is, zal het ook met dit product zijn afgeloopen. De laatste Boerenkool wordt duur verkocht. Per kist van 6 K.G. werd van 0.40 tot f 0.60 be taald. Het feit. dat velen niet in de aard- appelenkuilen kunnen komen, was oorzaak, dat de aangevoerde aardappelen een rede lijken prijs konden opbrengen, n.l. van ƒ4.20 tot ƒ4.60 per 100 K.G. Met de spruitkool is het hier afgeloopen en of er van de hevig bevroren Prei nog iets goeds zal overschieten valt thans moeilijk te zeggen. Nog wat wachten. Hoe lang nog? LEIDSCHENDAM Bond voor groote gezinnen. Onder voorzitterschap van den heer N. Wnlem- se kwam gisterenavond de R. K. Bond vooi groote gezinnen in jaarvergadering bijeen in het Vereenigingsgebouw aan de Dainlaan. Uit het verslag van den penningm." bleek, dat de inkomsten hebben bedra gen 163.03 en de uitgaven 161.5154, terwijl het saldo met dat van het le half jaar in totaai bedraagt J 154.03 y,. Door de kascommlasie wordt verslag uitge- biacht van de kas-controle, terwijl in de kascommissie voor 1940 werden be noemd de heeien J de rangen en G. Kulker. Bij enkele candidaatstelling wor den tot bestuursleden herkozen de hee- reu S. Wortel en F C. J. van Eeden. Tot afgevaardige voor de algemeene verga dering wordt benoemd d; heer D. v. d. Berg en als plaatsvervanger de heer G. var1 Rijn. Na een emotievolle rondvraag, werd de vergt dering met een opwekkend woord en met gebed gesloten. Vermelding verdient nog, dat mededeeling werd ge daan, dat de bouw van woningen voor groote gezinnen binnen afzienöaren tijd kan woraen tegemoet gezien, en dat tot slot nog een gratis verloting om fraaie prijzen werd gehouden. NOORDWIJK Ziekenhuisfonds „Draagt elkanders las ten". Donderdagavond vergaderde het Z«ekenhuisfonds „Draagt elkanders las ten" in het vereenig ngsgebouw aan de Hoofdstraat or.der presidium van den heer C v. d. Wiel, waarbij de opkomst slechts matig vJas. .n zijn openingswoord heette de voorzitter bijzonder welkom het eere- lid, den heer R J. de Groot. Spr. greep de- zgelegenheid gaarne aan den heer de Groot ciank te brengen voor de gewaar deerde steun, welke het bestuur steeds «ai: hem mag ontvangen. Voorts bracht spr. *iank aan de commissie van toezicht, waarvan vertegenwooidigc'. waren de hee- ren B. Ike en G. A. Wiggers, terwijl Ds. S'ddré bericht van verhindering had in gezonden. Spr. deelde mede, dat de finan cieele toestand goed is, zoo zelfs, dat het "estuur zijn belofte, in 1936 gedaan bij de .oen noodzakelijk contributie-verhooging var 1 cent per week gestand kan doen en verhooging kan laten vervallen. Ondanks de gunftige positie, blijft het "ooral in dezen tijd gebod- n zeer voorzich tig te zijn. De vervoerkosten b. v. zijn hooger, dan in dezelfde periode van het vorig jaar. H ertegenover «taat, dat de reorganisatie 'n het Doktersfonds ten opzichte van de operatiekosten voor „Draagt elkanders lusten" wel eenige verlichting heeft ge bracht. Uit het jaarverslag bleek, dat de opnamen en verpleegdagen beduidend lager in aantal waren, dan voorgaande jaren, 176 leden werden ter verpleging opgenomen met een totaal van 3087 verpleegdagen, 35 maal v;erd gebruik gemaakt van de ziekenauto er- 242 maal van eer gewone auto voor het vervoer van patiënten. Het ledental steeg iit jaar tot 5404, waarvan 3663 contri- bueerende leden en 1741 niet betalenden. bestaande uit huisgenooten onder de 16 jaar, Het financieel overzicht gaf aan, dat voor verplegingskosten was uitgegeven f 7740.55, voor operatiekosten f 432 57 en voor ziekenvervoer 860.50 Het batig sal do over 1939 bedraagt f 5698.28. Dit werd aan de kapitaal-rekening toegevoegd, waar door het bezit der vereeniging steeg tot 10.009.27 Bij mondp van den heer Wiggers bracht de commissie van toezicht een al leszins waardeerend verslag uit. De bestuursverkiezing had tot uitslag dat d- beide aftredenden heeren C. v. d. Wiel en S. Verloop met bijna alg. st. werden herkozen Evenzoo werd de heer B. Ike tn de Commissie van Toezicht herkozen. Op voorstel van het bestuur, werd aan art. 35 van het Huish. Regl. een clausule toe gevoegd In verband met den oorlogstoe stand, Nog werd mededeeling gedaan, dat Lrt vervoer van zieken per ziekenauto is "erhoogd van 4 tot 5 maal per jaar en per lid en voor gewone auto's van 8 op 10 maal. Geboren: Willem z. van L. Peschier en A. G. Vink. Elisabeth Janette d. van M. v. d. Wiel en M. Heijmans. Klasina d.v'van J. T. Ebbing en J. v. Ringen. Aga tha Adriana Hendrica d. van P A. de Rid der en A. Wortman. Johanna Cornelia d van P. Barnhoorn en C. Admiraal. Maja Agnela d. van H. F. v. d. Horst en M Gaasterland. Joanna Jaeoba d. van J Ciere en N. v. Rooijen. Leendert Mar- tinus z. van L. M. v Roon en K. Colijn. I.ambertus Jacobus Gerardus z. van Th. H. v. d. Kragt en K. H. M. Maijenburg. Apolonia Huberta d. van M. F. Koeman en C. J. G Verhoeven. Jacob z. van G. J H. Beukers en F. Schreuder. Ondertrouwd: Algera en J. D. v. d. Meulen. A. Hellenberg en G. v. Duijn. Getrouwd: A. G. H. Caspers en G. v. Overbeek. A. G. v. Kesteren en C. J. Vink. R. v. d. Haak en N. v. Roon. Overleden: Maria v. d. Berg 72 j. wed. van G. W. Bemelman. Jan Plug 87 j. wedr. van A. Haasnoot. Cosmos Petrus Hoogeveen 59 j. geh. met M. A. Kie- bert. Petronella v. d. Maat 73 j. geh. met M. v. 't Noordende. Wilhelmina de Groot 69 j. geh. met A. F. v. d. Meer Aagje Peschier 90 j. wed. van W. Wasse naar. Pancras Adrianus Zandbergen 70 jaar ongeh. VOORHOUT Boerenleenbank. In café ,,De Bonte Koe" kwam gisterenavond de Coöp. Boe renleenbank te Voorhout in algemeene leden-jaarvergadering bijeen, onder voor zitterschap van dr. H. A. G. Bots alhier, die een openingsrede hield. De secr. van den Raad van Toezicht, de heer Jac. van den Berghe. las de notulen der voriee vergadering. Het ledental liep gedurende het afgeloopen jaar terug van 154 tot 149. Van deze 5 leden zijn er 4 overleden, terwijl er één naar elders ver trok. De door de bank loopende percenta ges werden gedurende het jaar 1939 ge handhaafd Het woord was thans aan den heer H. J. Oostdam, die als lid van de financieele commissie verslag uitbracht van de gehou den controle Volgde hierna vaststelling van de balans en de rekening over het jaar 1939. De rekening sloot met een be- dryo in totaal- ƒ1 057.933.55, terwijl op 31 fcfc"£80£ 9P ueA pnoqui ap jaquiaoao bedmee. De balans «lont daareneteen met een bedrae van: ƒ37.198.19, 7"odat er een winst werd gemaakt van: 1859 77. De af tredende leden P. L. van der Hulst voor het bestuur en P. J. Westerhoven voor dpn Raad van Toezicht, werden met ale. st. herkozen. Vervolgens werden tot leden der financieele commissie 1940 benoemd de heeren H J. Oo«td?m, G. J. van Rhee- nen en Arn. v. d. Vlust. Bil de rondvraag was het de heer G. J. Zonneveld, d'e namens alle aanwezige, zoowel sis afweziee leden, dank bracht aan het hestuur en de leden van den R°ad van Toezicht voor de zeer vele werkr zaamheden in het belang van de leden verricht. L.T.B. Gisteravond kwam de afd. Voorhout van den L.T.B. in de. groote zaal van het Parochiehuis in jaarvergadering bijeen, onder presidium van den heer C. J. Zonneveld. In 't bijzonder verwelkomde spr. der. afdeelingssecretaris, die tijdelijk „Ergens in Nederland", heeft vertoefd en thans met ^ntslug uit den dienst, weder om zijn krachten aan de afdeeling kan geven Ook een nieuw lid werd op de ge bruikelijke wijze geïnstalleerd, waarna de notulen, door deu secietaris, den heer C. L M. Prins, voorgelezen evenals zijn Jaar verslag, onveranderd werden vastgesteld. Hierna was het woord aan den penning meester den heer J. G. Nijssen. die aan ontvangsten had geboekt 295 47 en aan uitgaven 229.71, zoodat er een batig saldo resteerde van 65.76 tegen 61.13 in het vorig jaar. De commissie van controle, bestaande uit de leden: P. A. van Reijsen en H. J. Vester, bracht bij monde van laatstgenoem de verslag van haar bevindingen uit. Volgde bestuursverkiezing wegens perio diek aftreden van de leden: Godefr. van Leeuwen en C L M. Prins, die met na genoeg alle stemmen hun bestuurszetels mochten blijven bezetten. Over het punt verkiezing voorzitter kring Bloembollenstreek ontspon zich eenige discussie, waarna een enkele schrif telijke stemming tot resultaat hao, dat de heer J. W. A. Lefeber door de afdeeling Voorhout als candidaat-voorzitter voor de Bloembollenstreek-kring wordt gestemd. Tot afgevaardigde naar de kringvergade ring wordt benosmc de heer J. L. Nijssen. waarna besproken werd om op d- kring vergadering voor te stellen, dat over een candidaat voor de voorzittersvacature niet zou worden gesproke». doch dadelijk ge stemd om te voorkomen, dat de een voor den ander zou bedanken. VOORSCHOTEN GEMEENTERAAD. Bouw van arbeiderswoningen. Nadat in de gehouden raadsvregadering can Wogensdag 21 Febr. j.l. de agenda was afgehandeld, deelde de voorzitter den raad mede, dat B. en W. e hand hebben kunnen leggen op een terrein gelegen aan de Nieuw Voordorpstraat, groot 2050 M.2 De eige naar, de heer J. van Dool te Léidschendam, is bereid dezen grond te verkoopen a 5. per M.2 Op dezen grond kunnen worden gehouwd 3 blokken ieder van 5 arbeiders woningen. De heer M. Laurentius, archi tect, heeft voor deze huizen een plan ont worpen, dat de instemming van den in specteur van het staatstoezicht op de Volks gezondheid verwierf. De woningen kun nen worden gebouwd met rijkssteun. De stichtinpskosten per woning zullen bedra gen ƒ3.800. Met een weekhuur van ƒ4 zal een sluitende exploitatie worden ver kregen. B. en W. gaven den raad in over weging in b&ginse' te besluiten: le. tot den aankoop, in het belang van de volkshuisvesting, van den heer J. van den Dool. te Leidscherdam, van een terrein groot 2050 M.2. voor den prijs van 10250, onder beding, dat de verkooper: a. betaalt de kosten, verbinden aan het doortrekken van de Nieuw Voordorpstraat, begroot op 1.850; b. betaalt de kosten, verbonden aan het doortrekken van de z.g laan van Nieuw- Voordorp en het in een behorlijken staat van onderhoud brengen van het wegdek, begroot op ƒ750; b. zich verplicht voor zijn rekening het overpad ten behoeve aan het R.-K. Arm bestuur te doen overleggen in het verleng de van de z.g. Laan van Nieuw Voordorp en na het nakomen van de onder a b. en c. genoemde bedingen den desbetreffenden ondergrond gratis aan de gemeente in eigendom overdraagt. 2. tot den houw van drie blokken, ider van 5 woningen, als bedoeld in de cir culaire van den minister van binnenland- sche zaken d.d. 6 Januari 1940. No 152. 3. Voor dezen bouw een voorschot te vragen als in uitzicht gesteld bij de onder 2 genoemde circulaire. 4. Den heer M. Laurentius, architect te Voorschoten, den bouw van de onder 2 bedoelde woningen op te dragen. De heer J. Braggaar verklaarde, dat de leden van den raad dit punt reeds hadden besproken in de geheime zitting en meende dat even te moeten reveleeren, daar men anders het bevreemdend zou vinden, dat dii voorstel niet hesproken werd, waarna met algemeene stemmen aldus in beginsel werd besloten. Met definitieve besluit zal later worden genomen, wanneer het Rijk deze voorstellen zal hebben aanvaard. Tevens werd nog besloten aan het Cen traal Bureau voor de verificatie en finan cieele adviezen der vereeniging van Ne- derlandsche gemeenten te 's-Gravenhage de controle op te dragen 'van de leges- gelden, keurloonen de financieele admini stratie van den distributiedienst en grond bedrijf, waarvan de gezamenlijke kosten per jaar zullen bedragen de som van 95. Volksbond. De Volksbond hield gis teravond haar jaarvergadering in het R K. Vereenigingsgebouw onder leiding van N. C. Lamboo, welke matig bezocht was. De penningmeester bracht het financieel ver slag uit; de inkomsfen bedroegen ƒ517.63 en de uitgaven ƒ519.96. De secretaris bracht vervolgens zijn Jaarverslag uit en memoreerde de verschillende feiten, de vereeniging betreffende. Na een woord van dank. gesproken door den voorzitter tot den secretaris en penningmeester voor hun verrichte werkzaamheden, deelde de voorzitter mede, dat het jaarfeest dit jaar gehouden zal worden op den tweedpn Paaschdag. Dien dag wordt 's morgens een H. Mis opgedragen voor de zielerust van enzen ouden vriend en hoofdbestuurder Jan Smit. die onlangs overleden is, met een alg. H. Communie van de leden. Des avonds zal er om acht uur een feestelijke bijeenkomst zijn in het R.K. Vereenigings- pebouw. waar de toor.eelvereeniging ,.St. Genesius" een tooneelstuk zal opvoeren. Op deze bijeenkomst zal a'an de leden een thermometer worden aangeboden van het Kanunnik van Schaik-fonds. De voorzitter sprak zijn voldoening uit. dat kapelaan Perquin bencemd is tot gees telijk adviseur van de afdeeling. K.J.M.V. Wat voorspeld was, is werke lijkheid geworden, er beslaan momenteel geen enthousiaster zangers dan de Voor- schotensche K J.M.V.'ers. Hoe dat komt? Woensdagavond j.l. sprak kap. E. A. M. Paap uit Leiden over het onderwerp: ,,De geschiedenis der muziek", verlucht met toe passelijke gramofoonplaten. Spreker be handelde hiervan de volgende puntjes; 1. Zang en muziekbeoefening is in het leven iets heel menschelijks. iets heel natuur lijks.... geschiedenis der muziek bij alle volken. 2. Een andere kwestie is of de muziekbeoefening feitelijk altijd mensch- waardig is.... begrip cultureel. 3. Ver blijdende verschijnselen en onze taak. Dit werkelijk interessante betoog werd dan ook met de grootste belangstelling aanhoord! Na ons wat verfrischt te hebben, werd begonnen met de theorie in praktijk om te zetten, door zelf te gaan zingen. Het bondslied kwam het eerste aan de beurt. Dit bleek er beter in te zitten dan ver wacht was! Uit de zangbundel Die Kare- kiet" werden toen nog vele liederen ge zongen. Door de kundige leiding van kap. Paap zaten de melodietjes er in een oog wenk in, onze bondsvoorzitter de heer H. Geyer, die aanwezig was. zong lapper mee. Nadat een mislukte poging was gedaan om het geheele boekje uit te zingen, werd ook met het bondslied gesloten en dankte onze voorzitter kap. Paap hartelijk voor zijn interessante lezing en origineele wijze van leiden. Het was veel later dan anders toen wij huiswaarts gingen! Volgende week spreekt de moderator over: „Het groote Engelsche Imperium", I „De wording", 8 uur. Dood gevonden. Gisteravond werd door J. K., op verlangen van eenige bu ren, zijn tante bezocht, daar de buren de zer vrouw sedert eenige dagen niet hadden gezien, wat zij zeer vreemd vonden. Toen ds heer J. K. de woning zijner tante door de achterdeur, die niet gesloten was, bin nentrad zag hij tot zijn grooten schrik de 68-jarige vrouw dood op den vloer in de kamer liggen, naast haar stond een pot, waarin eenig braaksel, hetgeen er op wees, dat de vrouw zich niet goed had gevoeld en had overgegeven. Alles wees er op dat de dood reeds vóór enkele dagen ingetre den moest zijn. Geboren: Wilhelmus Johannes Maria z. van W. J. Olslhoorn en P. J. Oorschot Jacob z. van H. H. Mugge en M. F. Plag- meijer. Gevestigd: C. de Zingsr van Am sterdam M. van Cullei.burg van Wassenaar B. Hofman van Wassenaar A. C. van Gelöorp van Wassenaar A Vreeman van Benthuizen Wed. A. A. Hillebrands geb. Rijkhosk van Nijmegen J. Krijlenburg van Voorburg B. Osxman van 's Graven- hage F. Chr. Osxman van 's Gravenhage A M Oexman van 's Gravenhage J. F. J. Verveer geb. ter Kuile van Leiden Jhr. H. C J. Btrohman Wuijtiers van Vliet van Vleuten P, W. Eken van Eg- mond aan Zee J. J. C. N. F. M. Lungen van 's Gravenhage U. S. Oexman van Delft. Vertrokken: S. v. d. Vlies naar Poortugaal H. van ZosLsn naai Wasse naar E. D. P. L. Lelijveld naar 's Gra venhage E. H. B. Franssen Herderschee naar Leiden A. B. L. Janse naar Amers foort Wed. G. M. Mulders geb. v. d. Linéen naar Rotterdam F. H. van der Horst naar De Bildt A. J. C. van der Klugt naar 's Gravenhage M. Amlacher naar Duitschland C. A. E. Spartnburg naar Leiden K. Kurth H. Krösschell naar VLissirvgen A. J. Bervoets naar Leiden. Onder voorzitterschap van den heer A. J. L. rveie.aar, ourgemcesier, nierd ae raaa dezer geineenie etn openoare vergadering, lot ie«en aer cummis-ie van toekent up nel lager unuerwijs in aeze gemeente wer- uen uciiueniu ae neeren A. n. A. BuiCKsen vil C. oreeay* en ais ieaen aer commissie ia. Wci'ing van scnuolverzuim de neeren L'. P. Ramp, M. ae vries, B. M. van otyn en als iiu-secreians de neer H. L. van ueut. Aan ae urue Kwam meina ae vasisieuing oer wyziging van ae ïnsiructie vuur uen orae Kwam merna ae vasisiemng aer wij ziging van ae instructie vuur uen vunnis- g„aiuer. B. en W. sternen in deze wijziging vuur net opnaien van ascn en vuums le veipacnten vuur den tija van drie jaar in p.uais van twee jaar zuiks, in het oeiang van aen eveniueeien paenter. De heer de Greet was van oordeel dat te veei vuii in uen put werj gestort waar door ae gumeciue idier zou moeien zuigen '.•at hel ie veel gestorte weer weggevuegd weia neigcen Kusten voor de gemeente mei zien meae zou Drengen. De vuurzitier zegt, dat deze aangelegen- neid utAKunuig is ceKeaen en gevaar, als ouur aen neer de Greef bedoeid, niet le üuenten is. Hierna werd de wyziging der instructie net aigemeene stemmen vastgesteld. Het voorstel van B. en W. tot verlenging van ae vernuui en de eenuenKooi aan M. van HerK weid aangenomen met aig. st. Door B. en W. werd vourgsteid de ver- cruening oetretienoe de straaipoiitie en ie openuare vermakeiijKheaen aan te vul len met de bepaung vuigens welKe het vei- ouden is, door miadel van ladio toestellen oi andere instrumenten muziek of de open baren weg hoorbaar of voui anderen hin derlijk is. Vo.gens een ontvangen schrijven worat deze wijziging door den Minister van B-nnemandsche Zaxon wenscheljjk ge acht. Met algemeene stemmen werd deze wijziging vastgesteld. Bij de rondvraag bracht de heer de Greef ter sprake de in de vorige vergade ring behandelde aangel genheid tot het WASSENAAR R. K. Vrouwenbond. Gisteravond te 7.30 uur, werd in het R. K. Vereenigings gebouw de jaarvergadering gehouden van de afd. van den R. K. Vrouwenbond. De voorzitster mej. E. Fein, opende de bi. eenkomst met gebed en een welkomst woord. waarna het Bondslied werd gezon gen. Voor een overleden' en voor een ziek lid werd gebeden. Notulen en jaarverslag van de secreta- -esse Mej. A. C. Rooyakkers, werden goed gekeurd, evenals het jaarverslag van de penningmeestere^e mevr. de Wed. Hesel- iirus. aanwijzend een batig saldo, groot 45 20. Mej. Corel kan voor het Babyfonda etn batig saldoi rapporteeren, groot 21.47 Tot leden der verificatie-commissie wer- dti, benoemd mevr. van Es en mevr. Hoo geveen. De petriodiek aftredende bestuursleden mevr. Heselhaus en mej. Corel werden by enkele candidaatstelling herkozen. De voorzitster bracht dank aan mej. de Klerk voor hetgeen zij voor de St. Lidwina- n:.aivereeniging heeft gedaan. Haar werk, dat zij om gezondheidsredenen heeft moe it li neerleggen, wordt thans voortgezet door n evr. van Es en mej. Stelnwegs. De voorzitster herinnerde nogmaals aan den op 5 Maart aan te vangen Moedercur- st's en vestigde aandacht op een komende f'im over het werk van de R. K. Vereen, tot Bescherming van Meisjes. De Geeste'ijk Adviseur, kapelaan Schoota n:eld vervolgens eer. lezing met lichtbeel den over het H. Misoffer. In een 50-tal licht beelden zagen we achtereenvolgens, altaar en altaarbenoodigdheden, de toebereidselen voor het H. Misoffer, de paramenten van aen priester, en de verschi'lende ceremo nieën gedurende het H. Misoffer. Kape- iaan Schools deed goed werk doordat hy m.ddels popularie verklaring de reeds be kende ceremonieën duidelijker deed spre ken en daardoor de verheven beteekenis beter deed begrijpen. De practische aan wijzingen, waarmede kapelaan Schoota besloot, terzake het binnenkomen in de kerk, het knielen, het volgen der H. Mis, enz. waren van zeer groot nut, Alles bijeen v'el er dezen avond heel wat te leeren. Het dankwoord van de voorzitster voor deze nuttige en practische uiteenzetting »vas welverdiend. Fen in de pauze gehouden verloting voor het Babyfonds bracht f 7.70 op. Besloten werd nog. dat voortaan koffie f thee zal worden geschonken, doch een voor de steeds talrijke aanwezigen aan te schaffen servies zou al te kostbaar worden er daarom.... kopjes medebrengen en zelf dearin suiker naar smaak doen. De verdere vulling komt dan in orde. ZOETERMEER Geboren: Wilhelmina, d. van C. J. Gouweleeuw en W. Wensveen Pietje, d. van P. Jongemotter en G. Kroneman Willem Johannes Jacobus, z. van W. Huur man en M. A. de Blaauw. Ondertrouwd: Pietcr Gorissen, 18 j. te Zoetermeer en Cornelia Jaeoba Adri ana Goedegeburre, 17 j. te Zoetermeer. O.verleden: Jacob van den Dool, 72 j. te Zoetermeer. Ingekomen: J. G. Hoofman van Bos koop P. Wilderom van Haarlemmerm, B. Boender van Hillegersberg. Vertrokken: F. Piso naar Delft A. J. W. Tauecchio naar Den Haag J. C. Visser naar Zeist A. Vervoorn naar Zaltbommel H. Scheper naar BarnevelcL verleenen van een toeslag op het pensioen van de vroegere werkster van het ge meentehuis. Na eenige discussie werd be sloten deze kwestie aan te houden, terwijl '.•et de raadsleden vrij staat hierop zoo noo- lig nader terug te komen. De heer Weyers z^ide uit de courant vernomen te hebben, cat de raad dei gemeente Sassenheim een commissie had samengesteld die opdracht had met het gemeentebestuur van Warmond in onderhandeling fe treden met betrek king tot de verbetering van den Warmon- derdam. Hierbij werd echter de opmerking gemaakt, dat deze commissie we] niet zuo vriendelijk zou worden ontvangen. Deze laatste opmerking is spreker niet cuidelijk en hij zou niet weten, waarom deze commissie geen behoorlijke ontvangst zru worden bereid. Hij hoopte, dat B. cn V/., wanneer zulks noodig mocht blijken, hun volle medewerking aan deze commis sie zouden verleenen. De voorzitter zegt, dat het hier betreft een uitlating van wet houder Bader, die echter wel niet de mee ning van het geheele college zal weerge ven. Er is met de gemeente Sarsenheim n-jg nimmer een kwestie van samenwerking behandeld. De commissie is natuurlijk altijd welkom en de door haar te doen voorstel- ltr zullen ernstig worden bekeken en be handeld. De heer Weyers wilde aan een brandstoffenhar.delaar alhier een gemeen tegebouw beschikbaar stellen voor den op slag van brandstoffen, waardoor voorko men zou kunnen worden, dat te eeniger >ljd de gemeente brandstoffen-nood had. Dit voorstel werd door den voorzitter op verschillende gronden bestreden, en werd na eenige bespreking, door den heer Weyers teruggenomen. Nadat de heer van Schie r ug verzocht had de desbetreffende ver ordening aan te vullen in dien zin, dat het verboden was bijten in het ijs te hakken, welke wijziging de voorzitter toezegde, en -'p heer de Greef nog verzocht had over te gaan t t verlaging van den huur van de conciërgewoning, welke aangelegenheid ter sprake znl worden gebracht bij de -aststelling der nieuwe begrooting, werd de bijeenkomst gesloten. GEMEENTERAAD VAN WARMOND

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 9