OMGEVING RIJNSTREEK DONDERDAG 22 FEBRUARI 1940 CE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 USSE H. B. G. Lisserbroek. De afdeeling „Lisserbroek" van het H. B. G. hield gis teravond in „Het Wapen van Lisse" jaar vergadering onder voorzitterschap van den heer C. Clemens. Na opening en het jaar verslag van den secretaris, de heer J. v. Leeuwen, gaf de penningmeester, de heer J. v. d. Stelt rekening en verantwoording van zijn beheer. Hieruit bleek, dat was ont vangen 106.20 en uitgegeven 49.61, al- zoo en voordeelig saldo van 56.59. In het bestuur was aftredende en weer herkies- baas de heer J. A. van Leeuwen in wiens plaats bij enkele candidaatstelling werd ge kozen de heer J. Mesman. Medegedeeld werd, dat ook het bestuurs lid K. Baartsen inmiddels had bedankt, in wiens plaats werd gekozen de heer A. Al ders. Door de heeren F. de Groot en B. Mens werd over de rekening een gunstig rapport uitgebracht. Tot afgevaardigden en plaats vervangend afgevaardigden werden ver volgens gekozen de heeren H. Scholten en K. Baartsen, waarvan de eerst eals afge vaardigde. Aan de orde is vervolgens behandeling van den beschrijvingsbrief voor de Alg. Vergadering. De eerste 8 punten gingen on der de hamer door. Punt 9, voorstel van de afdeelingen Winkel en Voorhout om de minimumprijzen van het surplus met 5 procent te verhoogen wanneer dit sur plus wordt verkocht. De heer D. van Eg- mond, propagandist van het H. B. G. licht te dit punt toe, waaruit bleek, dat het in middels ter bevoegder plaatse in behande ling is genomen. Met 25 stemmen voor en 10 tegen werd besloten het vorstel te steu nen. Na rondvraag en sluiting werd hier na overgegaan tot een openbare vergade ring, waarop de heer D. van Egmond een praat- en vraagavond hield oved vakbelan gen. Tusschen den heer v. Egmond en de vergaderden ontspon zich een zeer leerza- men en aangename gedachten wisseling: Het vermoeden werd geuit, dat in den loop van het seizoen een verplichte in krimp van narcissen zal moeten plaats hebben, werd besloten, om bij de rond vraag op de Alg. Verg. voor te stellen, een commissie van bonafide narcissenkwee- kers te benoemen, welke een regeling van inkrimp zal ontwerpen waardoor wordt voorkomen, dat niet de kleine kweeken, de dupe wordt, doch dat een goede pro gressie-regeling wordt vastgesteld om te voorkomen, dat we niet met een inkrimp worden overvallen, zooals in den afgeloo- pen zomer de inkrimp van hyacinthen en tulpen. Aan het einde der bijeenkomst werd een verloting van tuingereedschap gehouden. OEGSTGEEST St. Josephsgezellenvereenlging. Wij herinneren langs dezen wag de leden er aan, dat hedenavond 8.15 uur de jaarver gadering wordt gehouden. Allen worden verwacht. Na afloop prijsspelen. Kap. A. SANDERS. „Stille Omgang". Gisterenavond hield het genootschap in „St. Willibrord", onder voorzitterschap van den heer W. F. de Rooy, die bij de opening in 't bijzonder verwelkomde pastoor Looyaard. De perio diek aftredende bestuursleden, de heeren W. F. de Rooy en J. Schenk, werden her kozen. Vervolgens kwam aan de orde het agendepunt „Bespreking a.s. „Stille Om gang" De voorzitter deelde mede, dat Oegst- geest zal gaan in den avond van 9 Maart. Van de N.Z.H.T.M. was bericht ingeko men, dat de prijs f 1 bedraagt per tram, daarbij komt nog het ontbijt enz. Het be drag tot deelname werd daarom bepaald op /2.25 per persoon. Hierdoor is het weer mogelijk, dat een zestal personen gratis kunnen mede gaan. Op Zondag 25 Febr. en 3 Maart zal de penningmeester na de H. Missen van 9 uur en van 11 elf zitting houden in 't Patro naat, waar men zich dan kan opgeven het reisgeld voldoen. De kapel der Broeders van St. Joannes de Deo staat wederom ter beschikking voor Oegstgeest en ook het ontbijt zal bij de broeders worden gebruikt. Mocht de deelname zeer groot zijn, dan zal op Za terdag 16 Maart ook een gedeelte der deel nemers den Omgang medemaken. De heer L. Schrijvers hield vervolgens een lezing met lichtbeelden, betrekking hebbend op het H. Mirakel van Amsterdam en het ontstaan van den Stille Omgang. „Het met vuur gesproken woord tot op wekking zal zeker zijn weerklank vinden", aldus dankte de voorzitter den heer Schrij vers. Dief en diefjesmaat. Een tweetal in Leiden woonachtgie personen, resp. ge- Leiden woonachtige personen, resp. ge- mente alhier aan het venten. Zij werden deswege door de politie aangehouden en medegenomen naar het politiebureau waar weldra bleek, dat de eerste in het bezit was van een paar motorhandschoe nen, die hij uit een geparkeerd «taande auto te Wassenaar had ontvreemd, De an der had een rijwiel in zijn bezit, hetwelk te 's-Gravenhage was ontvreemd. Voor een verder onderzoek zijn zij op transport gesteld naar Wassenaar en Den Haag. SASSENHEIM „Stille Omgang". Een goede opkomst was er toen voorzitter P. van Dijk den algemeen en geestelijken directeur Pater Booms van de Ha-teburg te Leiden wel kom heette. Spr. releveerde daarna de groote liefde van den vorigen geestelijken adviseur, kapelaan Redeker, voor den Stillen Omgang. Den secretaris werd op gedragen kap. Redeker een dankschrijven te zenden. Begin April zal de afdeeling 15 jaar bestaan. Dit feest zal kerkelijk gevierd worden Daarna hield de heer L. C. Schrij vers een rede over het H. Sacrament van Mirakel, en zette allereerst, op gloedvolle wijze, de intentie voor de bedevaart uiteen, dat God ons Land voor de ramp van den oorlog mag sparen. Vervolgens werd de ge schiedenis van het H. Sacrament van Mirakel verteld en vele interessante licht beelden vertoond. Na een korte pauze werd de „Stille Om gang", eveneens verduidelijkt door licht beelden, behandeld. De heer Schrijvers toonde zich een vurig deelnemer en daar door een vurig propagandist van den Stillen Omgang. De voorzitter heette kapelaan Lagelaan welkom, die dankte en den wensch uitsprak dat vele mannen deze mooie bedevaart zouden meemaken. De heer Th. Langelaan, secretaris, werd als zoo danig herbenoemd. De regeling van de bedevaart (in den nacht van 12 op 13 Maar) werd daarna voorgelezen, welke trouwens alle aanwezi- gingen gedrukt voor zich hadden Kaartjes zijn verkrijgbaar a.s. Zondag na dt H. Mis van half 9 en na de Hoogmis en a.s. Woens dagavond van 8 tot 9 uur in het K.S.A.- gebouw. Tot slot sprak pater Salvator Booms O.F.M. een kort opwekkend woord. VOORHOUT E. H. B. O.-EXAMEN. Pastoor Warmenhoven onder do geslaagden. Gisteravond vond in het parochiehuis al hier het examen plaats voor de E. H. B. O. na een gestage studie van nagenoeg één jaar. Ditmaal werden uitsluitend de hee- ren-cursisten geëxamineerd. Onder het scherpe mes der dokters Horst uit Leiden en Bots alhier, moesten slechts 4 candidaten van de 15 deelnemers worden afgewezen. Tot de geslaagden behooren thans: pas toor W. J. Warmenhoven en voorts de hee ren H. A. Allard, Jaca v. d. Berghe; Adr. P v. d. Berg Gzn., B. J v. d. Ploeg, H. A. A Klaar, J. de Roode, J. P. v. d. Vlugt en Bern. Zwetsloot, alsmede de eerw. Broeders Ferdinandus en Laurentius der Bisschop pelijke Nijverheidsschool. Zoo zijn dan momenteel 14 dames en 11 heeren, in totaal 25 Voorhoutsche E. H. B. O.'ers gediplomeerd. Omstreeks half elf werd de uitslag be kend gemaakt, waarbij dr. Horst als exa minator het woord voerde en de candida ten complimenteerde met het behaalde suc ces, hetgeen ook dr. Bots alhier deed, die daaraan een persoonlijk woord toevoegde. Vervolgens voerde nog het woord de heer M. P. A. Meissen, voorzitter der Voorhout sche R.-K. E. H. B. O., die de deelnemers gelukwenschte. Als laatste spr. trad namens de leden nog naar voren de pastoor, even tevoren door den voorzitter der E. H. B. O. den le- ten ten voorbeeld gesteld, die zijn dank biacht aan de heeren doktoren Horst en Bots voor het afnemen van het examen en dr. Bots meer speciaal voor de vele uren, welke door hem moesten worden opgeof ferd om dezen cursus geheel belangloos te leiden en de theoretische lessen te kunnen geven. Spr. wilde en mocht zeker niet ver geten den dank van de leden uit te spre ken aan den heer Ritzen uit Warmond, die weer en wind trotseerde en den huise- lijken haard ontbeerde om de practijkles- sen te doceeren, geheel belangloos, waar voor de deelnemers hem oprecht dankbaar zijn, bij welke dank spr. ook niet wilde onthouden die, welke toekomt aan de afd. Voorhout v. d. E. H. B. O.-vertegenwoor- digd door haren voorziter, den heer Meis sen. Hierna werd deze bijeenkomst door den voorzitter met den chr. groet geslo ten. WASSENAAR K.J.M.V. Op de Woensdagavond in het R.K. Vereenigingsgebouw gehouden vergadering van de K.J.M.V., trad als spre ker op de districts-directeur, Rector Beune uit Leiden. De voorzitter, de heer J. van Wijk, open de de bijeenkomst met gebed, heette allen welkom en bracht den dank over van den oud-voorzitter, den heer A. Lommers, voor het hem aangeboden huwelijkscadeau. Rector Beune, hierna aan het woord, her innerde in breede trekken aan het in dezen winter verhandelde in verband met het Gezinsprogram, waarby deze maand wordt gesproken over „Gezin, arbeid en vreugd". Voor eer goed gezinsleven is arbeid en vreugde noodzakelijk; zonder arbeid geen leven en zonder vreugd geen gezond leven. Wat de zon is in de natuur, dat is de vreug de in het leven; het geeft het volle leven in goeden zin te genieten. Zonder vreugde is er pessimisme en dat schept geen voor waarde voor vruchtbaar leven. Beantwoor dend de vraag wat het wezen is van de vreugde, onderscheidt spr. het verschil tusschen vreugde en vermaak; het laatste is voorbijgaand. Echte vreugde kent twee elementen. Ten eerste kan er alleen echte vreugde zijn als deze zich richt op- en voortkomt uit het goede en ten tweede is een blijvend karakter noodzakelijk. Deze beide elementen nader verklarend, con cludeert spr., dat het noodig is voor zich te houden en te volgen het beeld van God en dat moet niet iets tijdelijks zijn, doch* blijvend. Verkeerd genot is voorbijgaand, echte vreugde blijft. Men behoeft niet alle vermaak te mijden, doch echte vreugde zit in het opbouwen van het leven zooals God het wil. Als de vreugde blijvend moet zijn, dan moeten we die ook weten te vinden in het gezinsleven en in den arbeid. We moe ten in het alledaagsche werk de echte vreugde vinden. De voornaamste beteeke- nissen van werk zijn: dat men door werken het geschapene mooier kan maken, dat men eigen karakter mooier kan maken door het opbouwen van eigen persoonlijk heid en dat men voor anderen nuttig kan zijn, de sociale gedachte in de arbeid. Spr. beziet elk dezer voorwaarden nader en werkt die breeder uit, daardoor aan- toonend, dat arbeid veel meer bedoelingen heeft dan alleen geld verdienen. Na de echte vreugde in den arbeid gevonden te hebben, mag men ook zeggen, dat arbeiden in levensonderhoud voorzien. Vele dwalingen vinden hun oorsprong in ver keerde gedachten over het werk. Tenslotte betoogt spr., dat de Staat een aanvullende taak heeft om werken en het in eigen on derhoud voorzien, mogelijk te maken. Na dankwoord sluiting. Ingekomen: P. M. v. Amersfoort uit Zwolle A. G. M. v. d. Ark uit Den Haag L. Arndt uit Keulen C. E. M. Baetings uit Hillegersberg A. W. H. Bar- ten uit Rotterdam E. A. C. Bax uit Kwintsheul J. P. Belt uit Alphen a. d. Rijn W. H. J. Belt uit Ambt-Hardenberg D. van den Bosch uit Hillegom M. A. A. Branse uit Soest G. ten Brink uit Den Haag A. A. van den Broek uit Terhey- den E. C. Burger uit Heer-Hugowaard H. Cohn, vreemd, uit Wieringermeer N. Danczki geb. Csonto uit Den Haag P. Donk uit Den Haag H. Edersheim uit Den Haag A. A. Entius uit Heer-Hugo waard F. J. Friederix uit Den Haag B. M. van der Geest uit Sassenheim A. Gladpootjes geb. Bardoe uit Weert J. Deurloo. uit Tholen J. C. H. v. Grieken uit Apeldoorn G. de Groot uit Bodegra ven M. E. Habers uit Ambt-Hardenberg A. M. E. Harte uit Amsterdam O. Hastreiter uit Den Haag A. A. Heesters uit Puttershoek A. C. Hoedjes uit Ob- dam M. Hoedjes uit Obdam A. J. Hoopewerf uit Hensbroek M. E. Houkes uit Rotterdam M. C. Hulsebosch uit Alkemade F. E. van Kampen uit Breda M. Kappelhof uit Westwoud H. A. Karsten uit Berkhout A. Kempen uit Rotterdam M. de Klerck uit Den Haag J. W. Koek uit Alkemade J. H. M, Koopal uit Schiedam J. L. P. van der Meer uit Alkemade E. M. Meijer uit Vinkeveen T. M. Moonen uit Rhoon M. A. Mosch uit Warmenhuizen G. M. Mul uit Avenhorn A. H. J. Muskens uit Geertruidenberg M. Opdam uit Zoeter- woude W. Overbeek uit Willige Lange- rak M. C. M. van der Poel uit Zoeter- woude E. M, van der Pol uit Amsterdam C. P. J. van Riel uit Wamel H. Rom- bouts uit Alphen a.d. Rijn M. E. Roodt uit Schiedam A. van Roon uit Gouda S. M. Ruijs uit Hoorn A. M. Scheepers uit Arnhem F. C. Schlahmilch uit Den Haag J. H. Schrama uit Bussum J. M. Soethout uit Den Haag C. A. v. Stralen uit Heer-Hugowaard H. J. Strootman uit Tilburg I. Swemle uit Rotterdam A. C. T. Tempel geb. Zwartsenberg uit Wildervank C. P. Vermeulen uit Hein- kenszand N. Verschoor uit Delft J. M. Vink uit Zoeterwoude G. Visser uit And ijk M. C. van Westrienen uit Leiden H. van Zoelen uit Voorschoten A. J. M. Zoet te Alkemade. Vertrokken: M. I. C. F. Kooien naar Voorburg M. M. Komherr naar Den Haag F. Zellhofer naar Den Haag W. Roepman naar Overschie C. de Graaf naar Katwijk D. J. Broos naar Eind hoven C. A. Smiers naar den Helder T. Roll naar Voorburg J. Dannis naar Delft E. J. Moller naar Rijnzaterwoude J. de Bruin naar Noordwijk S- M. J. C. Jacobs naar Tilburg C. Lord naar Amerika M. J. de Romyn geb. Zwet sloot naar Leiden M. F. Zwitser naar Den Haag M. E. A. F. Shollet geb. Schoumaeker naar Petit Couronne (Fr.) A. T. G. Lommers naar Voorburg K. Werth naar Ludenscheid (Duitschland) Freiherr J. B. von Maltzan naar Japan A. Snyder naar Weststellingwerf G. T. Gies naar Didam M. L. Busch naar Leidschendam A. M. Arendse naar Delft K. Douwes Dekker en gezin naar Pasoe- roean Noortiamah naar Pasoeroean. Geboren: Maria Catharina, d. van J. F. Odijk en M. A. R. van Kessel Jacob Herman Hendrik, z. van H. A. Vermeer en M. G. E. Burghard Gerardina Wilhel- mina Maria, d. vtn J. J. G. Hendriks en W. van Oengelen Helena Adriana Gerarda, d. van C. J. van Steen en A. A. Zandvliet Cornelia Theodora Gerarda, d. van C. J. van Steen en A. A. Zandvliet Gerrit Simon, z. van C. Nagtegaal en W. A. Nell Cornelia Jacoba. d. van A. W. van der Burg en C. van der Does. Overleden: Elfriede Paduschek, 34 j., echtgen. van J. Schreiner Regina Margaretha Bodifee, 72 j., wed. van G. Nieuwlaat Durk Rollema, 28 j„ ongeh. Johanna Remmerswaal, 86 j., wed. van H. Hazebroek Jan Phllippus van Mas- trigt, 62 j., echtgen. van E. M. v. Boxtel. ZOETERMEER GEMEENTERAAD De raad der gemeente Zoetermeer ver gaderd gistermorgen te 9 uur. De voor zitter, burg. Verrède opende met gobed en hield een korte toespraak in verband met het feit, dat dit de eerste vergadering in 1940 was. Een verzoek van het R.K. Kerk bestuur, om spoedige ontvangst van de subsidie voor het werklooaenlokaal werd aangehouden tot de volgende vergadering. Een adres van Getor. Huurman om een schadevergoeding van 125.werd over eenkomstig voorstel B. en W. bepaald op 50.Overeenkomstig een verzoek van de bewoners van den Zegwaardschen weg werd besloten eens per maand het vuil te doen ophalen. Vastgesteld werd de be paling inzake indienstneming van perso neel op arbeidscontract. De voorgestelde verordering inzake verbod melkverkoop langs de huizen op Zondag in het tijdvak van 1 Oct tot 1 Mei werd, verworpen. De voorgestelde wijziging winkelsluitingsver ordening werd eveneens verworpen na uitgebreide discussies. De winkeliers zul le- dus gedurende den zomertijd hun win kels tot 9 uur geopend mogen houden. Het presentiegeld van den vooorzitter steuncommissle werd op verzoek van den heer Scheer verhoogd van 0.50 tot f 1. per vergadering. De balans en verlies- en winstrekening van de stichting Drinkwaterleiding: De Tien Gemeenten werd goedgekeurd, terwijl de begrooting over 1940 van de «tichting aanleiding gaf tot verschillende opmer kingen, maar toch werd goedgekeurd. Een bedrag van f 75.— voor rattenbestrijding werd goedgekeurd. Besloten werd tot ver bouw brandspuithuis voor berging auto brandspuit Tot gemeentewerkman werd in de plaats van den heer M. v. Dorp, die de pensioen gerechtigden leeftijd bereikt heeft, be noemd: de heer M. Ertman. Bij de rondvraag verzocht de heer Dekkers hoe het stond met de opruiming van krotwoningen. Tevens wenschte hij het burgerlijk armbestuur te vervangen door Maatsch, Hulpbetoon. De voorzitter beant woordde deze vragen en sloot hierna de ver gadering. Burgemeester. Door den Burgermees- Ier wordt vanaf 28 Februari aa. alhier Woensdag van de voorm. 11 uur tot des nam. 12.30 uur spreekuur gehouden, be halve op de dagen, dat er raadsvergadering gehouden wordt. Op 'n drogan weg moet uw auto bij 40 km per uur binnen 16 meter kunnen (toppen. Maar bij 80 km per uur Is die remweg niet 32. maar 64 meurt ALPHEN AAN DEN RIJN DE OPRUIMING VAN KROT WONINGEN. Vermoedelijk nog 40 perceelen. Naar de„Rijnbode" verneemt, heeft dit Desluit van den raad, om 17 woningen van de lijst van onbewoonbaarverklaringen af te voeren, geenszins de goedkeuring kunnen vegdragen van den Inspecteur der Volks gezondheid, die ontruiming van deze voor- loopig vrijgestelde woningen dringend noodzakelijk acht. Bovendien schijnt wel als vaststaand te mogen worden aangenomen, dat, behalve deze 17 woningen, zeker nog een 40-tal andere perceelen .waarnaar dezer dagen .-en onderzoek zal worden ingesteld, even- tens voor onbewoonbaarverklaring zullen worden voorgedragen, zoodat de mogelijk heid geenszins is uitgesloten, dat in de naaste toekomst pl.m. 90 arbeiderswonin gen zullen moeten w«f4®n ontruimd. Volksbond. In de buiten alle ver wachting gced bezette zaal der St. Josephs- gezellen heeft op initiatief van den Volks bond, dr. P. Kasteel, parlementair redacteur van de „Maasbode" en hoofdredacteur van „Herstel", gisteravond den tweeden cursus avond verzorgd, nadat de voorzitter der af deeling, de heer J. J. van Capel, aan al len, inzonder aan de kapelaans C. M. Kla ver en F. Grent, het welkom had toegeroe pen. De spreker, die doorkneed is in de poli tiek, had zich tot taak gesteld om de aan wezigen een juisten kijk te geven op wat politiek is, wat het doel van de politiek is (het algemeen welzijn) en hoe dat doel moet worden bereikt. Spr. behandelde ook de verhouding van de Kerk tot de staat kunde, daarbij besprekend toestanden als b.v. in Spanje, Mexico en Ierland. De Kerk strekt zich uit over zoovele menschen, dat de toepassing van hetzelfde beginsel wel eens uiteenloopen kan. Zoo lang echter de Katholieken aan politiek doen, zullen er ook steeds boosaardige ton gen zijn, die het woord politiek-Katholicis- me zullen gebruiken. Spr. besloot met een aanmoediging om, met ons princiep voor op, het algemeen welzijn voor oogen, ka raktervol onze belangen op politiek ter rein te behartigen. Na de pauze heeft spr. de Kindertoeslag- wet behandeld. Spr. zeide, dat de uitvoe ring van die wet vermoedelijk nog een klein jaartje op zich zal laten wachten, zulks in verband met een heele reeks van maatregelen, die voor onderzoek nog in behandeling zijn en van vele vragen, die nog beantwoord moeten worden. Daar er den laatsten tijd door zekere groepen, een onzuivere sfeer is geschapen rondom het aftreden van den Opperbevel hebber van Land- en Zeemacht, generaal Reijders, heeft spr. ook deze aangelegen heid onder de loupe genomen en gezui verd van elke verdachtmaking als zouden hierbij politieke beweegredenen hebben voorgezeten. Aan het einde van den welgeslaagden cursus-avond heeft de voorzitter den spr hartelijk dank gebracht. De collecte voor „Hulp in Nood" bracht 2.30 Y, op. Geboren: Grietje, d. van J. de Jong en T. Verburg Johannes Gerardus, z. van G. A. den Hartog en C. C. v. d. Meer. Ingekomen: J. Vehof van Aalten N. van Dijk van Nieuwkoop. Vertrokken: G. van Donk naar Rotterdam P. Kelderman naar Koude kerk a.d. Rijn H. Crobben naar Leiden H. Bos naar Villeneuve (Fr.) W. Bos naar idem C. van Biemen naar Voor schoten C. Nieuweboer, M. Nieuweboer, P. Nieuweboer, P. J. Nieuweboer, A. J. Nieuweboer naar Noordwijkerhout C. J. Reiz naar Amsterdam. BODEGRAVEN Onu«ravond bij de Graal. Gisteravond was het clubhuis aan de Overtocht geheel bezet door de ouders van de leden der Graal uit de parochie Bodegraven. De plaatselijke hoofdleidster zette allereerst het doel van doaen avond uiteen, n.l. om het contact tusschen de ouders en de leden der vereeniging nauwer aan te halen. Pastoor Janus wees in zijn toespraak op de taak, die de ouders hebben te vervullen. Dat de ouders hunne kinderen ter verdere schooling voor het latere leven naar de jeugdvereendging moeten sturen, wist spr. op duidelijke wyze uit te leggen. Mogen allen hun volle medewerking geven, dan zal de vrouwelijke jeugdbeweging inder daad nog meer kunnen bereiken. In de pauze werd aan de aanwezigen koffie gepresenteerd en daarna werden door eenige leden declamatiestukjes en voor drachten, alsmede enkele zangnummertjea ten gehore gebracht, waarbij de solo door mej. W. Rodenrijs en de humoristische voordracht door mej. E. Voorbij ter. zeerste in den smaak vielen. Te kwart voor tien was deze geslaagde avond ten einde. KOUDEKERK De burgemeester. In verband met de eventueel invallende dooi heeft onze nieuwe burgemeester Verheul het zekere voor het onzekere gekozen door reeds zijn inboedel van het eiland Marken, hetwelk thans nog over het ijs kan worden getr-msporteerd, naar zijn nieuiwe woning aan den Hoogen Rijndyk nabij 't Zwaantje, gisteren te laten overbrengen. De datum waarop de instal latie van den burgemeester zal plaats heb ben is nog niet bekend. De burgerwacht. De burgerwacht in deze gemeente heeft een geheel ander aan- ziien gekregen. Dezer dagen zijn voor 't eerst een 14 tal leden voorzien van een keurig uniform. Begrijpelijk wordt hier door het effect zeer verhoogd, hetwelk het instituut niet anders dan ten goede kan komen. NIEUWVEEN „Stille Omgang". Gisteravond is de jaarlijksche vergadering van het Genoot schap van den „Stille Omgang" gehouden onder waarnemend voorzitterschap van den zeereerw. heer H. H. Snel, wegens ziek te van den voorzitter. De pastoor heette alle aanwezigen hartelijk welkom en opende de vergadering op de gebruikelij ke wyze. De secretaris las de notulen, die werden goedgekeurd. Daarna memoreerde de pastoor nog enkele punten uit vroeger jaren en betreffende het kort geleden ge vierd 10-jarlg bestaan, met medewerking van de tooneelver. „Inter Nos" een schit terend geslaagde feestavond was gewor den. De penningmeester boekte een batig saldo van ƒ34.08. Daarna volgde bestuurs verkiezing voor drie aftredenden, waar van de voorzitter P. J. J. Staoute en B. Re kelhof zich wegens ziekte niet herkiesbaar stelden. Beiden kregen een pluimpje voor ai wat zij in die jaren voor het Genootschap gedaan hebben. De wnd. voorzitter hoopt dat alle leden hen in een gebed voor een spoedig herstel zullen gedenken. Daarvoor werden gekozen de heeren C. Bader (af tredend), Th. Haakman en N, Lebesque. De bedevaart wordt gehouden op 17 Maart. We hopen, dat zeer vele zich zullen aansluiten om dit jaar met een nog groo- ter aantal op te «trekken. Aangeraden wordt, om geen insignes te dragen en geen speldjes te koopen, waarmede gevent wordt. Algemeene plaatselijke intentie zal na der worden bekend gemaakt. De Hoogmis wordt opgedragen voor alle levende en overleden leden met hun ge zinnen. Kwart voor twaalf een kort lof met toespraak. Voor het lof zal langs de Amstel een bus rijden. Evenals vorig jaar zyn wij weer bij Alkmaar aangesloten met als kerk „De Zaaier" op de Rozengracht Uit de H. Mis gaan wij als vorig jaar recht streeks naar huis. Niet-leden mogen ook mee tegen betaling van ƒ0.50 extra, aspi rantleden 10 cent. Kaartverkoop Zondag ia 't van ouds bekends Groeene zaaltje.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 7