Avontuur Venezuela. SCHAATSWEDSTRIJD TE HOOFDDORP. FEUILLETON in Naar het Ameril-aanscb van R. HARDING DAVIS. '.Nadruk verboden). Om consequent te zyn vertelde Roddy hetzelfde verhaal aan drie morsige perso nages, die op hem afkwamen toen ze in Wihemstad arriveerden. Hij was op zoek naar kisten met machines, die voor Porto Cabello bestemd waren; hij vreesde, dat ze doorgestuurd zouden zijn naar La Guayra ot achtergelaten in Willemstad. Zouden zij hem naar het kantoor van de stoomvaart maatschappij kunnen brengen of naar den Amerikaanschen consul? Een van de mor sige lieden bracht hen langs de kade naar hei kantoor van den agent en luisterde zoo gretig, toen Roddy zijn klacht herhaalde, dat het hem en Peter al heel gauw duide- lyk was, dat het vak van dezen gids niet was den vreemdelingen de schoonheden van Curagao te openbaren, maar er achter te komen wat zij in Curasao kwamen doen. De agent was buitengewoon verrukt den zoon van iemand, die van zooveel belang was voor de stoomvaartlijn, van dienst te kunnen zyn. Een uur lang zocht hij zijn boeken na. benevens zyn magazijnen en de kade. Maar natuurlijk bleef al zijn zoeken zonder resultaat en Roddy verliet hem met vele echtgemeénde verontschuldigingen en zei, dat hy zyn onderzoek naar de verlo ren kisten zou voortzeten op het bureau van den Amerikaanschen consul. Ondertusschen had Peter in zijn kwali teit van toerist kamers voor hen geno men in het Hotel Commercial en had daar op in zijn eentje een onderzoekingstocht door de stad ondernomen. Op het consulaat luisterde het morsige personage naar het begin van Roddy's woorden en retireerde toen naar het voor- kantoor, blijkbaar voldaan, dat hij alles ge hoord had wat van belang was. De consul stond onmiddellijk op en sloot de deur. De vertegenwoordiger van de Vereenig- de Staten was een bejaard man van een buitengewone lengte met doordringende, eerlijke blauwe oogen onder witte wenk brauwen. Zijn haar was wit, zijn lange baard was wit en zyn pak was van grof wit linnen. Hij heette Sylvanus Cobb Codman en droeg bovendien den titel van kapitein, die hij had verkregen toen hij in zijn jonge jaren eigenaar en gezagvoerder was ge weest van één van de mooiste walvisch- vaarders, die ooit de haven van New Bed ford waren binnengevallen. Gedurende zijn tochten had hij het leven in West-Indië hel meest naar zijn zin gevonden en toen hy, op vijftigjarigen leeftijd het varen vaar wel zei, had hij een benoeming tot consul in Porto Cabello gevraagd. Sedert dien tijd had hy in Spaansch-Amerika gewoond en had den staat in heel wat havens trouw en goed gediend. Niettegenstaande zijn hoo- gen leeftyd maakte kapitein Codman een krachtigen en energieken indruk. Roddy voelde, dat hy lichamelijk en geestelijk nel zoo vlekkeloos was als zyn kleeren en dat de consul een betrouwbaar man was. Terwijl kapitein Codman zich achter zyn bureau zette, fronste hij zijn voorhoofd. U moet oppassen voor dien gids, zei hy. Hij komt uit Curasao. Het is een agent van Alvarez. Daar kan je weer eens goed aan zien, ging hij ongeduldig voort, hoe weinig die spionnen hun hersens gebrui ken, dat hij uw naam niet eens herkende. De Forester Construction Company is waarachtig bekend genoeg. Dat de zoon van uw vader bespionneerd wordt, is een voudig bespottelijk. Wel, zei Roddy,, dat weet ik nog zoo net niet. Ik heb niet zoo'n blanco strafre gister als u denkt. Daarom kom ik juist bij u. Hij liet zijn stem dalen op een manier, die hij bij een samenzweerder vond pas sen. Zou ik u mogen vragen, meneer, zei hy, of u Senora Rojas, die hierheen verban nen is. kent? De blauwe oogen van den consul gin gen wat wijder open, mar hij ontwoordde zonder eenige aarzeling: Ja. Zeker. En haar dochters?, voegde Roddy er verlangend bij. De consul knikte bevestigend met onmis kenbare waardigheid. Ik zou ze: graag willen ontmoeten ik bedoel haar, verbeterde Roddy. Ik ben van plan haar rnan te bevrijden. Een oogenblik keek de consul Roddy met iets angstigs in zyn blik aan alsof hij vrees de met een krankzinnige te doen te heb ben. Toen vroeg hij op den weifelenden toon van iemand, die denkt verkeerd gehoord te hebben: Wat wilt u wat?' Ik wil Generaal Rojas helpen ontsnap pen, vervolgde Roddy vol vuur. Ik en nog iemand. Maar we waren bang dat hy zich niet aan ons zou willen toevertrouwen, dus ben ik hier naar toe gekomen om in troductiebrieven van zijn vrouw te vra gen. Maar, ziet u, nu moet ik eerst weer een introductiebrief by haar hebben. Daarvoor kwam ik bij u.... De consul zat hem zoo vreemd aan te staren dat Roddy veronderstelde dat hij niet duidelijk genoeg was ge.weest. U begrijpt me toch wel?, legde hy uit. Een introductie, ieis dat hij weet, dat van naar afkomstig is, een ring of een stukje papier met „dit zijn vrienden. Ga met ze mee" er op. Of een haarlok.... of..., ofdrong Peter verward aan, ja.... introducties. Probeer u misschien een loopje met my te nemen?, vroeg de oudere man. Roddy voelde zich buitengewoon weinig op zijn gemak. Hij was zich bewust dat hij een kleur kreeg. Werkelijk niet, protesteerde hij. De zaak is daar te ernstig voor, nietwaar? De stem van den consul ging in gefluister over. Wie heeft u hier naar toe gestuurd?, vroeg hy. Zonder op het antwoord te wachten stond hij plotseling op. Onhoorbaar liep hij naar de deur en 'rukte die plotseling open. Maar als hij door die manoeuvre den spion had hopen te verrassen werd hy teleui ge steld, want het vorrkantoor was leeg. De consul liep vlug naar het raam. Hij zag den spion verdwijnen in een naburige her berg. Toen kapitein Codman zijn kamer weer binnenkwam, ging hij niet naar zijn stoel terug, maar bleei met zijn rug tegen de deur staan, als om Roddy te beletten te ontsnappen. Hij was opgewonden. Mr. Forrester, begon hij boos. Ik weet niet wat er bij u acnter zit en, riep hij hef tig uit, ik wil het niet weten ook! Ik ben nu al vijftien jaa: consul in Centraal- Amerika geweest en ik heb ine nog nooit bemoeid met dingen die me niet aangaan. Ik vertegenwoordig de Regeeiing van de Vereenigde Staten. En ik vertegenwoordig niemand anders. Ik ben hiei niet om de een of -andere onderneming een handje te helpen, doet er niet toe hoe rijk die is, of een junta, of een revoluLonnaire party.... Wacht een jogenblik! riep Roddy. U begrijpt mij niet. Ik heb niets met een re volutie te maken. Het zijn alleen Peter en ik maar! Wat?, snauwde de consul nijdig. Zijn uitroep klonk als het afknappen van een wapperend zeil. Ziet u. 't zit zoo in elkaar, Wgon Roddy. Hij begon eer poging om het ge- zal uitvoerig uit te leggen. Peter en ik Dehooren tot de Geheime Orde Zwijg! donderde de consul. Ik heb u al gezegd dat ik niet naar u luisteren w i 1! De afwijzing was buitengewoon lastig. Ruddy wist niet waarmee hij den consul eigenlijk beleedigd had en vroeg zich af ot de consul hem niet beleedigd had. Hij veegde hulpeloos m®t zijn zakdoek over zijn verbluft en tr-irspireeernd gezicht Hy vroeg zich at of hij voor een samen zweerder niet een beetje weinig diploma tiek en een beetje erg mededeelzaam was geweest. (Wordt vervolgdt Te Hoofddorp werofti Woensdag niettegenstaande het hevige dooiweer internationale schaatswedstrijden in het schoonrijden gehouden. Het rijden door paren Het Nederlandsche ss „Tara". dat 60 miil ten Zu d Westen van Kaap Fm'sière door een explosie is getroffen De .Tara die 4760 ton meet. was met een lading graan voor de Nederlandsche regeering op weg naar Rotterdam Een z'geunerbruiloft op het ijs werd Woensdag onder groote belang stelling in Edam georganiseerd De b'Uilof-sgas-en in hun bonte kieedij boden een interessanten aanblik Een l'chte m tra-Meur schiet tevoren uit een boerenschuur, om onverwachts aan het gevecht dee. te nemen tijdens de jongste oefeningen van het Nederlandsche ve'd,ooer Het 0=»** b°let den vnand het inzicht op grooten afstand De jongste oefeningen van het Nederlandsche veldleger. - Een anti tankkanon van lichte troepen is, onzichtbaar gemaskeerd, in stelling gekomen en slaat den aanval van gemotoriseerde troepen af Het Drie'sche Veer bij Oosterbeek over den Rijn werd in een voetpad veranderd. Vanwege Rijkswaterstaat werd op gezette tijden de dikte van het ijs gemeten Ter gelegenheid van den .Lord Baden Powell dag" werden Woensdag door de Amsteidamsche padvindsters oliebollen gebakken, de ten bate van het Finsche Roode Kruis werden verkocht. De meisjes aan den arbeid voor het goede doel

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 5