Laatste berichten Burgerlijke Stand MARKTBERICHTEN ZATERDAG 17 FEBRUARI 1940 DE LEmSCHE COURANT EERSTE BUD - PAG. 3 Bioscopen Ivtor. PIP MET VACANTIE. Gloria Jean is een nieuwe editie van Shirley Temple. Zy is een elf-jarig sterre tje aan den hemel der Amerikaansche film helden en -heldinnen. Een frisch en na tuurlijk kind met een pracht stemgeluid en vlot acteertalent. Deze week schittert het kleine sterretje op het witte doek van Luxor in de film ..Pip met vacantie". Die „Pip" is natuurlijk Gloria Jean. Zij is een meisje uit de volks buurten van New York en is uitgekozen om door de club der „Pinguins" te worden meegenomen naar een zomerkamp. Die „Pinguins" zijn meisjes met heel rijke pa's en ma's en het is dus een zeer luxe zomer kamp. De rijke meisjes wilden een arm meisje meenemen en zij schreven een prijs vraag uit over 't beste opstel over „boomen" Pip won den prijs, omdat zij eerlijk op biechtte, dat zij nog nooit een boom gezien had. De opzet van de rijke nufjes was edel, maar de practijk viel niet mee. Zij keken het arme meisje met den nek aan, doch Pip sloeg zich daar wel doorheen. Zij had immers een stelletje ooms, allemaal pootelingen, die haar van alles hadden ge leerd en zij is opgewassen tegen de genie pigheden van de kleine heksen. Dank zij de hulp van „opa" weet zij heel wat goeds te bereiken en door haar goede hart over wint zij eiken tegenstand glansrijk. De film is van het goede soort, er komt zang in voor, er komt sport in voor, er is vooral veel humor. Het is een genoegen er naar te kijken en het is volmaakt overbodig te zeggen, dat de kleine Pip lang niet zoo'n moeite heeft met de harten van het publiek in te palmen dan zij heeft met de verove ring van het kaste-gevoel der rijke „Pin guins". Hoewel het „ster-systeem" is ge volgd en Gloria Jean bijna niet van het witte doek weg is, zijn de bijrollen toch zeer goed bezet; vooral „opa" is een kos telijke figuur. Voor de pauze gaat een film „Kerels van de kustwacht", een rolprent, welke als ge knipt is om het werk van onze marine mannen in deze barre dagen van ijs en sneeuw te illustreeren. Door deze film buldert de storm langs de Amerikaansche kust en de kerels van de kustwacht trekken er op uit in hun bocr- ten, die dansenop de golven, en in hun vliegtuigen, die dwars door het onmoge lijkste- hondenweer vliegen. Deze kerels van staal staan- in dienst van de mensch- heid in nood, zij brengen geen dood en vernieling,, maar redding. Schipbreukelin gen fed verongelukte Poolreizigers worden uit hun benarde posities geréd. Fantas tisch- -zijn de prachtige opnamen van het. schip, dat dóór de branding op de rotsen is ges'n^óhjen l^en onder gaat. Fantastisch is oo^öè redding van de ongelukkige op varenden; - Eeia liefdesaffaire tusschen de beide hoofdfiguren zorgt voor de gebruikelijke band. Wie. houdt yan een spannende en niet te zware film. met natuurfafereelen en heldenmoed, kan hier zijn hart opha len. Een-pitgebreid filmjournaal zorgt voor onze aJgemeëhe ontwikkeling en houdt ons op de hoogte van de recente gebeurtenis sen. Rex THE DRUM. In het mboorlingengebied aan de noord westelijke grens van Britsch-Indië wordt een opstand tegen het Engelsche gezag voorbereid. Kapitein Carruthers wordt dan belast met een diplomatieke zending naar Tokot^ waar de Khan, gesteld op de vriend schap der Éngelschen, zijn troon wil ver zekeren voor zijn zoon prins Azim. Hij is eveneens bevreesd voor de intriges van zijn -broer, prins Ghul, die in het geheim de opstand voorbereidt om zelf de troon te bezetten. Ook prins Azim moet dus ver dwijnen. Deze laatste is goede vrinden ge worden met Carruthers. Ghul vermoordt dan Khan en prins Azim vlucht. Ghul geeft een groot feest, waarop Car ruthers met zijn soldaten wordt genoodigd. Azim heeft inmiddels vernomen, wat Ghul van plan is. Hij waarschuwt den gouver neur, die hem echter niet wil gelooven, doch hij w^et te voorkomen, dat de Éngel schen opheel worden uitgemoord; de op standelingen worden, verslagen. Ghul wordt gedood door een zijner landgenooten, die op de hand van Engeland is. Het gezag is hersteld en prins Azim komt op de troon. Dit is in het kort de geschiedenis, die Mason bedacht om de Korda's gelegenheid te geven tot het maken van een indruk wekkende film, waarin de perikelen der Engelsche kolonisatie op romantische wijze worden behandeld. T belangrijke spelers zijn Raymond Massey, die van den duivelschen prins Ghul iets zeer wezenlijks maakt, en Sabu Ook heel goed zijn Roger Livesey als Carruthers, Valerie Hobson als zyn vrouw, de jeugdige drummer Desmond Tester en vele andere kleine rollen, waarvan wij die van Frances Sullavan noemen. Vermelden wij tenslotte, dat de film In Technicolor-kleuren is opgenomen. Voor de pauze draait „Een nacht in het warenhuis", een vermakelijke griezelfilm met Robert Young en Florence Rice in de hoofdrollen. Lid O Er is geen beter middel tegen de kou dan rillingen langs den rug. Het is een soort homoeopathische, geneeswijze, die veej suc ces heeft met name. wanneer de lijders deze week Lido bezoeken en met Peter Lorre naar Suez gaan. Men rilt, dat de stoelen ervan zouden kraken, als het niet zulke stevige stoelen waren. Mr. Moto moet in deze film een complot verijdelen, dat door de handlangers van een onbekende mogendheid werd gesmeed, om de Fransch-Britsche betrekkingen te vertroe belen. Daartoe wordt in Suez een geweldig schelmenstuk op touw gezet: onder water worden bommen gelegd, die een gedeelte van de Fransche vloot moeten opblazen. Het scheelde niet veel een haartje is te weinig, maar een schotsafstand weer te groot of het snoode plan was volvoerd. Als mr. Moto er niet geweest was, zou Frankrijk nu geen vloot meer hebben in de Middellandsche Zee en zou er geen bondgenootschap meer bestaan tusschen Gallië en Albion. Maar mr. Mo-to is een geslepen man en bovendien een vaardig worstelaar, die zijn mannetjes geestelijk en lichamelijk staat. De film gaat zwaar van geheimzinnigheid en griezelige mo menten, doch de spanning wordt heilzaam onderbroken door grappige situaties. De tweede film „Variété", wordt gespeeld op de bekende triangel: twee mannen en één vrouw. Het is een circus-film, een Fransche circus-film. Er zijn al veel cir cus-films gemaakt, maar zelden zal dit op zoo meesterlijke wijze zijn gedaan als in de Fransche film „Variété", die deze week in Lido te zien is. Men kan er genieten van het prachtige spel van Annabella, op zeer knappe wijze bijgestaan door Jean Gabin, Fernand Gravey en vele anderen, wier rollen stuk voor stuk ware juweel tjes van spel zijn. Ook in de film is het hoogtepunt van een huivering-wekkende spanning. Hoe het verhaal afloopt zullen wij niet mede- deel^n, om voor den bezoeker de spanning niet te verbreken. Het is een zeer goed scenario, met in de regie vele fijne trek jes en volmaakte photographische kunst. Zooals de meeste films, weet ook deze film het menschelijk gemoed zeer scherp te ontleden, zonder aan spanning in te boeten. Casino „DE JANTJES" EN „CHARLIE CHAN IN HONOLOELOE De eerste Nederlandsche film „De Jantjes' gaat haar dertiende Leidsche week in. Dat wil wat zeggen. Dat wil o.a. dit zeggen, dat er menschen zijn, die de Jantjes desondanks nog niet gezien hebben en dat er menschen zijn, die de Jantjes nog eens willen zien. Wij vermoeden, dat de laatste categorie in de meerderheid is. In ieder ge val trekken „de Jantjes" nog steeds ge tuige het bezoek van gisteravond. Vooraf si Charlie Chan hier aan 't werk, wiens rol nu doo.r Sydny Toler van Warner Oland is overgenomen. Charlie Chan is nu in Honoloeloe. Er staat een plechtig* moment aan te breken in hét leven van Charlie Chan, politie-luitenant bij de Centrale-Recherche te HonoloQloe! Speurhond is hij, de schrik der internètiortaie misdadigers, maar dat is hij- niet alleen! Bovendien is hij een trouwe echtgenoot en een Jiefhébbénd vader over een- onafzienbare reeks kinderen. Thans zal een nieuwe' functie voor hem ingaan, thans zal'Charlie-Chah het grootvaderschap deel- •achtig worden! Is het wonder, dat zijn hóófd thans'naar niets anders staat? Maar reeds ratelt de telefoon. De hoofdcommis saris bericht een moord aan boord van het vrchtschip „Susan Jennings Charlie Chan neemt de teugels van het orderzoek in handel en constateert de vol- gen de feiten: Judy Hayes, een der twee vrouwelijke passagiers, die de „Susan Jennings" aan boord heeft, maakte den overtocht met een bedrag van driehonderdduizend dollars aan bankpapier, welk bedrag zij den vermoorde bij haar aankomst te Honoloeloe had moe ten overhandigen. De andere vrouwelijke passagier, een: weduwe, Mrs. Wayne ge naamd, heeftr passage geboekt op de vracht boot, om een rustigen overtocht te hebben. En verdere bevinden zich nog een psychia ter aan boord, die doofheid simuleert en een Amerikaansche detective, Arnold ge- np^md, dip een moordenaar-van China naar Amerika moet overbrengen. Chan ziet zich voor een schijnbaar on oplosbare serie intriges geplaatst, vooral wanneer hij ontdekt, dat Mrs. Wayne onder valschen naam heeft gereisd en dat de de tective Arnold zelf een misdadiger blijkt te zijn. Alle verdenking trekt zich .tenslotte samen' op Judy, als men tot de ontdekking 'komt, dat de 300.000 dollar gestolen zijn. Charlie zet echter onverstoorbaar zijn onderzoek voort met onfeilbare zekerheid en hij vermoedt al spoedig, dat Judy Hayes onschuldig is en Mrs. Wayne stellig meer van de zaak afweet, dan zij doet voorkomen. Echter valt ook zij ten prooi aan den on- vindbaren moordenaar en dit brengt Char lie Chan op een nieuw spoor, dat juist blijkt te zijn, want een aanslag op zijn leven wordt gepleegd. Ten laatste volgt de zoo verrassende ont knooping en als de moordenaar gearres teerd is en het raadsel is ontsluierd, is Char lie Chan tevens grootvader geworden van zijn eersten kleinzoon. Moeder en kind zijn wel Vooraf gaan interessante journaals met majestueuze opnamen van ijs- en sneeuw- barricades, de geweldige kracht van het ijs op de rivieren, voorts natuurlijk interes sant oorlog-nieuws en andere belangrijke gebeurtenissen. Hedennacht te half twee is de 24-jarige J. A. W. in staat van dronkenschap in de Vrouwesteeg gevallen. Hij liep een bloe dende wonde aan de kin op en werd na door den E. D. H. naar het Acad. Zieken huis te zijn vervoerd ter behandeling, naar het politiebureau overgebracht om zijn roes uit te slapen. DE WERKLOOSHEID. De standi der werkloosheid was op 15 Februari als volgt: Aardewerk enz. 106, boekdrukkerijen, enz 50, bouwbedrijven enz. 1078, chem. nijver heid, 8, houtbewerkers 154, kleedingbedrijf 78, lederbewerkers 6, metaalnijverheid 421x boekbinders 20. textielnijverheid 236, voe dingsgenotmiddelen 183, landbouwbedrij ven 146, handel 119, verkeerswezen 332, verzekering en bankwezen 12, vrije beroe pen 45, ongeschoolde handarbeiders 353, huispersoneel 7, verplegers 2, analisten 2, naaisters 4, verkoopsters 12, serveersters 1, kantoorbedienden 23, verpleegsters 1, be- drijfleidsters 1, onderwijzeressen 1, Ass. en huishoudsters 8, dienstboden 6, dagmeisjes 2, kinderjuffrouwen 4, 2e meisjes 1, werk sters 35, fabr. arbeidsters 2, A.V.O. 2; totaal 105. Alg. totaal 3488. 16 Febr. 1939 w.o. 20 W.V.) 4301, 17 Febr. 1938 4711. Ben. 13 ged. werkloozen, 1 in werkver schaffing en 380 vorstwerkloozen. Bij het te 's-Gravenhage gehouden exa men door „Den Bond van Leeraressen bij het Modevakonderwijs", goedgek. bij Kon. besl., slaagden voor het dipl. costu- mière de dames: J. la RoyZwanenburg, A. de Graaf, B. Reizevoort, C. Boon, allen alhier, leerlingen der Modevakschool van mej. H. M. Goddijn, Korevaarstraat 47a, alhier. (Reeds opgenomen in een gedeelte onzer vorige oplage). LEIDEN. HET WEZEN VAN HET KATHOLICISME. Derde lezing van Pater v. d. Kooy. In de derde lezing van deze serie behan delde Pater v. d. Kooy gisterenavond in de Academie: „Christus als Middelaar". Niet zoo heel lang geleden was het ge- heele Westen en een groot deel van het Oosten van Europa Christen. Dit is nu niet meer het geval. De niet-christelijke theologie berust voornamelijk op deïstische en Hege- liaansch-pantheïstische beginselen. Het deïsme erkent het bestaan van God, maar ontkent, dat Hy de wereld bestuurt. Onder de deïsten bestaan verschillende opvattingen omtrent Christus. Reimarus noemt Christus een bedrieger en volksopruier, Wiens wonderen door de Apostelen verzonnen zijn. Een andere richting ziet Hem als een blijde, edéle, figuur, Die door suggestie en menschenkennis genezingen tot stand bracht, dqoden opwerkte en Zelf vóór de verrijzenis schijndood was. De Hegelianen laten van de geschiede nis van Christus niets over. Strauss spreekt van- een mythe. In het begin van de 19e eeuw kwam de Tübinger school op, gesticht door Ferd. Chr. Bauer, die tenminste getracht heeft goede redenen te vinden om de historische waarheid van de Evangeliën te verwer pen. Bijna allen, die n u het Evangelie ver werpen, vatten het zóó op: Een zekere Mattheus (niet de onze) schreef spreuken van Christus met toelich tende verhalen. Die noemt men Logia, Quelle. Marcus schreef ook een dergelijk ver haal. Hij heet de oer-Marcus. Deze beide bronnen werden door den canonieken Marcus verwerkt en ook ons Mattheus-Evangelie ontstond daaruit. Jcodsch-perticularistisch getint, zooals ook dat van Lucas tenslotte, dat gematigd universalistisch was. Men noemt dit de Zwei-Quellen-theorie. De theologisch zeer uitgewerkte Johan- nestekst zou dan van veel later dateeren. Deze theorie houdt met de historische en tastbare feiten geen rekening, maar be rust uitsluitend op interne critiek, die zich verliest in kleinigheden. Zy is opgesteld omwille van de overtuiging, dat het ge beuren van w.onderen onmogelijk is. Vcorop echter staat de werkelijkheid: Mattheus schreef het eerst zijn tekst in het Arameesch voor de Joden van Palestina'. Onafhankelijk van elkaar getuigen dit drie tjjdgenooten. De tekst is zakelijk, ver telt niet, maar bewijst feiten, die eenigs- zins bekend verondersteld worden. On danks dat laat de Tübinger school hem toch van Marcus afstammen. Het Evangelie van Marcus lijkt ordeloos, maar er zit toch lijn in. Er is groei in de verhouding tusschen Hem en de Phari- seeën. Dit is de onopvallende orde van feiten, die achter elkaar gebeurd zijn. Mar cus heeft ze opgeteekend, zooals hij ze van zijn meester Petrus hoorde vóór het jaar 60. Lucas was geneesheer. Twintig jaar ver gezelde hij Paulus. De Hand. der Aposte len achter zijn tekst moeten in 62 klaar zyn geweest. Johannes wordt door velen in de 2e eeuw geplaatst. Maar hij geeft zelf zijn identiteit aan: de leerling, die Jezus het meest liefhad. De heele Christenheid heeft dit dan ook altijd geweten, terwijl ze toch b.v. het pseudo-evangelie van Petrus niet aan dezen toeschreef. Velen vergelijken Christus' Persoon met propheten als Mohammed en Budha. Maar als persoon staat Hij alleen in de geschie denis. Zelf zei Hij immers, met een be roep op de H. Schrift en Zyn wonderen, dat Hij God was, en daarvoor ging Hij zelfs den dood in.' Als Christus dus niet krankzinnig was,- w a s Hij God. Door zoowel God als mensch te zyn, treedt Hij ais middelaar tusschen God en het gevallep menschdom op. „Eere aan God in den hooge en vrede op aarde aan de menschen van goeden wil". Door Chris tus werd God de hoogste eer gebracht en het menschdom verlost, wanneer het dit zelf wilde. Voor deze verlossing is noodig de onderwerping aan God tot aan den dood. Op de begeerlijkheid en het lijden heeft Christus het juiste licht geworpen. Naar mate wy deel hebben aan de verlossing, hebben we ook meer weerstand tegen de steeds nog aanwezige begeerlijkheid. Juist deze aanwezigheid maakt het lijden nood zakelijk in de door God gewilde heilsorde. De aanvaarding ervan is een daad van lief de tot God. brengt den mensch in con tact met Hem, vereenigt hem met «God en maakt hem aan Christus gelijkvormig. C. Th. R. Handelsregister K. v. K. Opheffing: 363. H. B. Nieuwenhuis. Leiden, Haarlemmerstraat 281 Handel in borstelwerk en aanverwante artikelen. Wijzigingen. 2994. K. Wezelenburg en Zoon, Hazerswoude, C31. Boomkweeke- ry. Wyz. handelsn. in: Koninklijke Boom- kweekerijen K. Wezelenburg en Zoon. 6737. Naamlooze Venootschap „Electro- chemische Techniek", Voorschoten, Oran- jukade 29. Uittr. Pres.-comm.: P. J. Jan sen, Wassenaar, d.d. 11 Febr. 1940. BINNENLAND. HET AFTREDEN VAN GENERAAL REYNOERS. Men vestigt er onze aandacht op, dat het artikel in het „liberale weekblad over de oorzaken van de wisseling in het opper bevel niet juist kan zijn. Bij de beantwoor ding van de vragen van het Tweede Ka merlid Van Poll heeft de regeering im mers geantwoord, dat „het verschil van meening, hetwelk tot de ontslagaanvrage leidde, niet ligt in een der aangelegenhe den, welke zy tot dusverre in de organen der publieke opinie genoemd zag." Aange zien vóór het beantwoorden van bedoelde vragen ook reeds de kwestie der mobili satieclubs in de pers was aangevoerd, kan veilig worden aangenomen, dat de schry- ver de dupe is geworden van valsche voor lichting. Binnenlanó DE „KEMPHAAN" BRENGT STEENKOLEN. Kort geleden werd van Ameland ge meld, dat er gebrek aan brandstof begon te komen, omdat verbinding zoowel over het water als over het ijs onmogelijk is. De K.L.M. heeft thans besloten een hoe veelheid kolen per vliegtuig naar het ge- isoleerde eiland te brengen. Daartoe werd de D.C. 3 „Kemphaan" van morgen gela den met 2800 kilo kolen. Onder comman do van Parmentier startte de machine om ongeveer 12 uur naar Ameland, waar de brandstof zal worden afgeleverd. BRAND IN SLAAPVERBLIJF VAN INFANTERIE-KAZERNE. Vanochtend heeft in een van de slaap verblijven aan de achterzijde van de infau- terie-kazerne te Amersfoort een hevige brand gewoed. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat men ternauwernood tijd had op een voorraad munitie en een deel van de bezittingen der manschappen in hoofd zaak kleed ingstukken, in veiligheid te brengen. De brandweer was sooedig aanwezig en tastte het vuur met vijf stralen op de wa terleiding aan. Zij kon niet voorkomen, dat het geheele slaapverblijf alsmede de daarboven gelegen zolder verwoest wer den. De oorzaak is niet bekend. Buitenland LEGERBERICIITEN. PARIJS, 17 Febr. (ANP)..— Het Fran, sche legerbericht van vanochtend luidt: „Niets te melden". BERLIJN, 17 Febr. (ANP). Het op perbevel der Duitsche weermacht deelt mede: „In het Westen zijn bij een verken ningstocht aan de Warndt ten Zuidwesten van Saarbruecken verscheidene gevange nen gemaakt. Aan het front langs den Bo- ven-Rijn hier en daar levendig machine geweer en geweervuur van beide zijden. Boven de Noordzee heeft een Duitsch jachtvliegtuig een Britsch-Bristol-Blen- heimtoestel neergeschoten". SUMNER WELLES EN MYRON TAYLOR NAAR EUROPA SCHEEPGEGAAN. NEW YORK, 17 Febr. (A. N. P.) Sumner Welles heeft zich heden ingescheept op het J'aliaansche mailschip „Rex". Ook Myron Taylor, Roosevelt's persoonlijke vertegen woordiger bij het Vaticaan, reist met dit «schip naar Europa. DE „ALTMARK" IN NEUTRAAL WATER AANGEHOUDEN. Noorsch protest te Londen. OSLO, 17 Febr. (A.N.P.) Britsche oor logsschepen hebben, met flagrante schen ding van de Noorsche neutrale wateren, lui Duitsche petroleumtankschip „Alt mark" bij de kust van het graafschap LEIDEN. Geboren: Theodora, a. van H. Buijs en N. Gaakeer Nicolaas, z. van J. P. Koet en L. P. v. d. Vaart Elisabeth Maria Geertruida, d. van P. Veelenturf en G. Prins Adrianus Hubert, z. van A. B. Oudshoorn en M. F .de Heiden Petro- nella Gerarda, d. van W. H. de Korte en G. M. de Konink Antonia, d. van G. v. Lammeren en M. Bakker Cornelia Aal tje, d. van C. van Eijk en J. C. v. Amster dam Everdina, d. van J. Schoonderbeek en A. W. Kardol Margaretha. d. van W. J. Mulder en J. W. Bavelaar Geertruida, d. van J. P. F. v. d. Horst en G. ten Ha ken. Ondertrouwd: K. v. d. Meij jm. 25 j. en H. Honders jd. 21 j. Overleden A. Duk m. 71 j. J. Zandbergen zn. 17 j. C. G. Zwaan gesch. vr. 71 j. Rogaland aangevallen. Vijf Duitschers zijn daarbij omgekomen. De Noorsche regeering heeft te Londen op de krachtigste en nadrukkelijkste wyze geprotesteerd. LONDEN, 17 Febr. (A.N.P.) De Britsche admiraliteit deelt mede, dat zij den oor logsschepen opdracht hadden gegeven de neutrale wateren binnen te varen bij het zoeken naar de „Altmark", die door vlieg tuigen was waargenomen en een toevlucht had gezocht in de Noorsche Josingfjord. De „Altmark" is gedurende drie maan den dag en nacht door de Britsche marine achtervolgd nadat de „Admiral Graf von Spee" was ondergegaan. Het schip be schikte over drie stukken van zes duim en liep 25 knoopen. LEIDEN, 16 Febr. Groentenveiling. Per 100 kg.: roodekool 6.408.10. savoyekool 4.206.50, grocnekool 4.205.40, boe renkool 311, rapen 5.205.80, prei 1726, kroten 3.704.10, kroten, ge kookt 7—10, uien 1.00—7.80, peen 7.10 --11.30, spruiten 517, andijvie 3035, witlof 936, per 100 stuks: knolselderie 2.70—5.80, 17 Febr. Boter. Aanvoer 100 kg. Prij zen: prima fabrieksboter 1.70 en prima boerenboter 1.651.68 per kg. Handel goed. Turfmarkt van 12 tot en met 17 Febr. Aanvoer 20.000 stuks lange turf, prijzen 12 per 1000 stuks. LEIDERDORP, 16 Febr Eierenveiling. Aanvoer: kippeneieren i 5.606.30 per 100 stuks, boter 7278 cent en kaas 2835 cent per pond; kippen 3570 cent, konij nen 1.85—2.15 en eenden 3570 cent per stuk. RIJPWETERING, 16 Febr. Eierenveiling R. P. V. Aanvoer 1828 stuks. Prijzen: 5.00 --5.80 per 100 stuks. ZEVENHOVEN, 16 Febr. Eierenveiling. Aanvoer 860 stuks. Prijzen: kippeneieren 4.505.55 per 100 stuks. LOOSDUINEN, 16 Febr. Groentenveiling. peen 1214, selderie 7.509.80, en pie terselie 9.80 per 100 bos; prei 2028 per 100 kg.„ boerenkool 30—70 cent per 7 kg. VINKEVEEN, 16 Febr. Groentenveiling. V/itlof I 22.50—24.50, idem II 14—18. idem stek f 68, spruiten f 914 per 100 kilogram. TER AAR. 16 Febr. Centrale Veiling. Waschpeen 3.90, spruitkool 15.sa voyekool 4.70—5.00, witlof 10.20—23.—. KATWIJK a. d. RIJN, 16 Febr. Groenten veiling. Per 100 stuks: knolselderie A 8.80 10.90, idem B 58, per kist van 20 kg.: waschpeen 1.802.20, kroten 0.751.00, per 100 kg.: roodekool 7.408.60, gele kool f 5.3U5.90, groenekool 3.405.00, u'en 5.508.50, per kist van 6 kg.: boe renkool 2950 cent. UTRECHT, 17 Febr, Vee. Totale aan voer 2725 stuks, o. u. 700 runderen. Prijzen: rtieren 2833 cent per pond, handel kalm, prijshoudend; slachtkoeien 2e soort 3437 cent en idem 3e soort 2933 cent per pond, handel matig, onveranderde prijzen; vaar zen 150240, melkkoeien 160260, kalfkoeien 170270, varekoeien 135 200 per stuk, handel voor goede soort rede lijk, prijzen onveranderd, de rest gedrukt en iets lagere prijzen; 75 magere kalveren 4095 per stuk, handel matig, zelfde prij zen; 1400 nuchtere kalveren 57.50 per stuk, handel traag, prijzen onveranderd: 310 magere varkens en schrammen resp. 23—28 en f 16—23, 140 biggen f 10—16, handel f 1016 per stuk, handel matig, nrijzen onveranderd; 100 magere schapen 15—28, handel vlug, hoogere prijzen. Kleinhandel. 300 kg. boter 1.84, 150 kg. kaas 0.600.80 per kg., 22.000 eieren f 56 per 100 stuks. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM)

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 3