OMGEVING RIJNSTREEK DINSDAG 13 FEBRUARI 1940 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 Narcissententoonstelling te Sassenheim G. ZANDBERGEN BEHAALDE WISSELBEKER Een hemelsbreed verschil tusschen buiten en binnen. Buiten een sneeuwjacht die elk verkeer schier onmogelijk maakte, binnen een schat van bloemen, zoo veel als men in Bloemlust nog nimmer bij elkaar gezien heeft. Te veel bloemen zijn er eigenlijk. Voor een mooie opstelling staan de potten en pannen met de langstelige Narcissen te dicht op elkaar, en de fraaie inzending Tul pen van Gebr. Eggink N.V. Voorschoten komt op de middentafel ook niet tot haar recht. Hoeveel verschillende soorten zouden de mededingers in de vrijsvraag van de beste 30 soorten wel gebroeid moeten hebben? Men schat het op 80 100. Een mededinger naar de prijsvraag voor 20 variteiten heeft 58 soorten gebroeid. De firma Spaargaren uit Aalsmeer heeft een prachtige inzending Cyclamen en Primula, schitterend opgesteld op de vloer. Voor vak lieden en alle andere liefhebbers voor bloe men moet het een waar jenot zijn hier eenigen tijd door te brengen. Na langdurige beraadslaging kende de jury de navolgde bekoningen toe: Bekroningen: Prijsvraag 1. Narcissen in 30 soorten, le pr. G. Zandbergen, Sassenheim, gr. zilveren wisselbeker; 2e pr. Warnaar en Co., zilv. beker. Prijsvraag 2. Narcissen in 20 soorten le pr. Gebr. van Zonneveld en Philippo, zilv. wisselbeker; 2e pr. A. Frijlink en Zn., zilv. beker; 3e pr. T. Vos en Zn. barometer. Prijsvraag 3. Narcissen in nieuwigheden: G. Zandbergen, wisselb. Prijsvraag 4. Narcissen in 10 handels- soorten: Gebr. Van Zonneveld en Philippo. Bloemlustcertificaten voor de beste gele trompet King Albert, A. Freijlink en Zn. bicolor „Patria". Warnaar en Co. Witte trompet „Roxane", P. van Deursen, dubb. narcis „Texas", gebr. van Zonneveld en Philippo, T. Vos en Zn, Warnaar en Co. en G. Zandbergen. Witte poetaz: Gr. Cragford, G. Zandber gen. Gele poetaz: Scarlet Gem, G. Zand bergen. Witte incomp. Semper Avanti, P. J. de Groot, Noordwijk. Gele incomp. „Jalna", G. Zandbergen. Witte barrii, Markant, Zand bergen. Gele barrii, Scarlet Elegance, T. Vos en Zn. Witte Leedsii, Daisy Schaefer, Zand bergen. LEIDSCHENDAM K.J.M.V. Onder leiding van den heer Wim Bleijs hield gisterenavond de K.J.M.V. „St. Albertus Magnus een bijeenkomst, waarop de heer M. Kropveld, directeur van de Middenstanddbank te Den Haag een causerie hield over den middenstand, enz. De middenstancLsbank, de middenstands- raad, het borgstellingsfonds en de vesti gingswet, eniz. werden door spreker onder de loupe genomen, waarbij hij duidelijk het groote nut en het goede werk dezer instellingen deed uitkomen. LISSE Volksbond. De afdeeling van den R. K Volksbond hield gisteravond in de voorzaal van het Bondsgebóuw haar 39e jaarvergadering onder presidium van den heer J. P. de Koning met een goede op komst. De voorzitter richtte een bijzonder woord van welkom tot den geest, adv., ka pelaan Fr. v. Buchem. Dit jaar ontvielen ons door den dood 6 leden. Voor het oud hoofdbestuurslid J. Smit werd gebeden. Na het lezen der notulen bracht de penning meester, de heer A. de Bruin, zijn finan cieel jaarverslag uit, waaruit bleek, dat was ontvangen 4238.86 en uitgegeven ƒ4228.98, alzoo een voordeelig saldo van 9.08. De rekening stichting eigen ge- bcuw gaf aan inkomsten een sluitend bud get. Onder deze uitgaven is een aflossing op het gebouw van ƒ1000. Namens de verificateurs bracht de heer L. v. d. Lans een gunstig rapport uit. Ver volgens bracht de secretaris, de heer J. H Slobbe, zijn jaarverslag uit, waarin de werkzaamheden der afdeeling op korte, za kelijke wijze de revue passeerden; aan dit verslag was toegevoegd een overzicht van werkzaamheden der vak- en onderafdee- lingen voor welk verslag de voorzitter den dank der vergadering overbracht. Aan de orde is vervolgens bestuursverkiezing. Af tredend waren J. P. de Koning, voorzitter, J v. d. Eist 2e seer., A. de Bruin, pen- ningm., allen herkiesbaar, en J. de Jong, comm., niet herkiesbaar. Voor deze laat ste was candidaat gesteld de heer J. H. v. d. Voet, zoodat de bestuursleedn bij en kele candidaatstelling waren herkozen. Tot voorzitter werd vervolgens herkozen de heer J. P. de Koning. De voorzitter bracht een dankwoord aan het scheidende bestuurslid J. de Jong, die 9 achtereenvolgende jaren zitting heeft ge had in het bestuur. Vooral heeft hij veel gepresteerd in het belang der werkloozen- zorg en het eigen tehuis. Onder de mede- deelingen en voorstellen van het bestuur was een voorstel om vanaf 1 April de ge- huwde-gemobiliseerde leden wederom de volle contributie van 11 cent per week te doen betalen, waar geen stemmen tegen OP DE BOLLENBEURS Haarlem, 12 Februari. En door de groote koude, èn door de Narcissententoonstelling, welke morgen in „Bloemlust" te Sassenheim wordt geopend, was het aantal inzendingen op de keuring slechts klein, niet medegerekend de „set" Copland-sports. Maar wat er was, was van schitterende kwaliteit! De inzending Iris b.v. van het Laboratorium voor Planten-physiologisch onderzoek te Wageningen trok de algemee- ne aandacht. H. C. van Vliet, Yellow Queen, Wedg wood en Imperator waren in beste kwali teit aanwezig! J. J. Grullemans en Zonen, Lisse, liet eenige van haar nieuwe Darwi..-variëtei ten zier Naamloos nog! Een groot-? roode en een flinke zalm-ioode waren opmerke lijk. De afgesneden oio- non van een Copland- sport van de Darw. BiH.-rdijk kwamen niet to hun recht, daar ..y reeds te veel over- bloeid waren. Veel beter waren de kisten van M. Beelen, Lisse, met Mendel v. d. Eerden. Zelden hebben wij deze zoo best gezien! De bloemvorm is mooi eivormig, de sten gels zijn stevig, de bloemen staan flink boven het lof en de roode kleur lijkt ook zeer sterk. In „ver gevorderde staat" was ook de inzending van R. Tromp en Zn., Lisse. „Als" Delice en E.v.t. Leviathan waren nu moei lijk te beoordeelen. Rembrandt was de eenige variëteit door G. Lubbe en Zoon, Oegstgeest, ingezonden. Een groote gele Trompet, flinke stengels en zeer rijk bloeiend. Een zee van bloe men. De eenige dubb. vroege tulp op de keu ring was Stephanie Ritmeester, donker rood, van J. F. v. d. Berg, Anna Paulowna. De Groot en Co., Noordwijk wenscht aan een paarse Darwin de naam van Haar lems Bisschop: Monseigneur Huibers, te geven. Volgend voorjaar zal er over wor den beslist. De laatste inzending was van A. en P. Nijssen, Santpoort. Vier beste variëteiten Triumphtulpen, t.w. Libanon, donkerrood, Aviatrice, wit, Viotta, rood met rose ran den en Kanhara, wit, rose veertjes. Libanon leek iets slap van steel. Allen waren flink lang, mooie bloemvorm en sprekend van kleur. Weet jij wat je met dat formulier van de Sierteeltcentrale-moet doen? was de vraag van menig kweeker aan een collega. Het ging over het toegezonden formulier over de teelt van producten op het vrijgekomen land. Het is ook een onmogelijkheid om dit goed in te vullen; niet zoozeer om de lasti ge indeeling maar vooral omdat met niet weet wat men wil gaan telen, daar er geen opgave van prijzen bij is. Herhaaldelijk is betoogd, dat een bollen- kweeker met zijn hooge exploitatiekosten (denk b.v. aan landhuur, arbeidsloon) geen tuinbouwproducten kan telen op dezelfde voorwaarden als de tuinderij. Het invullen van het formulier is een „gokje", daar niemand weet welk artikel loonend zal zijn. De organisaties hebben meerdere malen naar voren gebracht, dat speciale voor waarden noodzakelijk waren om het open- gekomen land zoo goed mogelijk in de voedselproductie van Nederland in te scha kelen, maar in den Haag schijnt men dat niet te kunnen begrijpen. De resultaten van de voorgeschreven 50 pet. inkrimp voor Hyacinthen zijn bekend en het blijkt, dat er thans bij „de Hyacinth" geregistreerd staan 172.141 R.R., hetgeen 93 pet. van de totaal-oppervlakte is. Opmerkelijk is. na te gaan van welke soorten en kleuren het meest verdwenen is. Paars is 67 pet. vermindert, wit daaren- tegken slechts met 34 pet. Van E.A. Hjalmar Branting heeft men 91 pet. weggegooid en daar is nog maar 215 R.R. van. Van de beste roode Hyacinth Jan Bos heeft men niets naar de koeien gebracht. Van L'Innocence staat nog het meest, 36.600 R.R., dan volgt Bismarck met 13.344 Roe. Van rood en rose staat bij elkaar 69.000 R.R. Moge het beetje, wat er nog staat, vlot weggaan tegen beste pryzen. opkwamen. Bij de rondvraag vroeg de geestelijk adv., nog meer eenheid te bren gen tusschen de onderafdeelingen en de hoofdafdeeling. Vooral spoorde spr. aan tot grooter bezoek door de werkloozen des morgens in de H. Mis van half tien en tot de maandelijksche H Communie. Na een gehouden gratis verloting werd deze goedbezochte vergadering gesloten. SASSENHEIM Personalia. Ds. I. H. de Bruijne, Chr. Geref. predikant, alhier heeft een beroep naar Deventer aangenomen. WARMOND Vischstand. Dat door de aanhoudende vorst ook de vischstand zeer veel te lijden heeft, blijkt wel uit het feit, dat ongeveer 400 pond visch, meest karpers en snoek, uit het ijs is gehakt. De langdurige koude is oorzaak dat ook in deze gemeente vele wilde ganzen en zwanen gezien worden. ALPHEN AAN DEN RIJN NAAR DE NIEUWE GEMEENSCHAP. Een avond van 5-minuten speeches. Het plaatselijk comité van actie: „Naar de nieuwe gemeenschap", onder voorzit terschap van den heer A. F. Ruijssenaars had gisterenavond in de zaal der St. Jo- sephgezellen uitgenoodigd leidsters en lei ders van de katholieke jeugdbeweging en besturen van godsdienstige, sociale en po litieke vereenigingen van onze parochie. En deze bijeenkomst, waarbij tegenwoor dig waren ook de Deken en de kapelaans, is een zeer vruchtbare en leerzame geworden, welke zeer zeker heeft bijgedra gen tot het welslagen van de actie. Na een welkomstwoord tot de vele aan wezigen hield de heer Ruijssenaars een in leiding. Als doel van dezen avond, noem de spr., dat de katholieken hun eigen werk leeren kennen, en dat zij op de hoogte ko men van wat er op het uitgebreid terrein van het katholiek vereenigingsleven, in Alphen aan den Rijn in het bijzonder, ge schiedt De katholieke leidsters en leiders zouden in een 5 a 10 minuten speech hun organisatie bespreken. Spr. gaf daarna een leerzame uiteenzetting van het doel, dat de actie „Naar de Nieuwe Gemeenschap" voor oogen staat, en met welke middelen zij dat doel nastreeft. Vervolgens gaf spr. na het zingen van het „Wilhelmus" het woord en de verdere leiding van den avond aan den geestelijk adviseur, kapelaan C. M. Klaver, die het doel van deze bijeenkomst nader aangaf. Bij de medewerking aan de actie „Naar de Nieuwe Gemeenschap", hebben wij el kander, aldus spreker immer noodig. Ieders taak kan hierbij verschillend zyn, maar allen moeten we toch eensgezind vervuld zijn van deze eene gedachte, dat het einddoel is: de hemel. De maatschap pij moet zoo worden ingericht, dat de mensohelijke natuur daarin volkomen tot ontplooiing kan komen. De mensoh is een gemeenschapswezen. De individualistische mentaliteit moet wijken voor de goede ge meenschapsgeest, berustend mede op de moraal van christelijke rechtvaardigheid en liefde, met de beleving en uitvoering waarvan we zelf moeten beginnen. Hierna werd het woord verleend achter eenvolgens aan een achttal afgevaardigden van organisaties, die elk, afgewisseld met zangnummers, op_duidelijke wyze de werk wijze, het streven en het doel hunner be weging, organisatie of vereeniging hebben medegedeeld. Mej. J. Sark sprak namens de godsdien stige vereenigingen in het algemeen, en in het bijzonder over de Maria-Congregatie. Kapelaan C. M. Broers, toonde aan hoe noodzakelijk de katholieke jeugdbeweging is in den dienst van de Kerk en van het gezin en hoe de jeugd-organisatie vooral ten opzichte van 't gezin een aanvullende taak heeft te vervullen. Mej. N. Scheerder heeft hierna het doel en werkwijze, het ontstaan, indeeling en het programma nader uiteengezet van de Vrouwelijke Jeugdbeweging voor Katholie ke Actie „De Graal." In de pauze gaf kapelaan Klaver een uitleg van het vignet van het comité, voor stellende de aarde beheerscht door recht vaardigheid en liefde. Behalve de jeugdbeweging kregen ook de standsorganisaties gelegenheid van zich te laten hooren. De rij werd geopend door den heer S. van Leeuwen, die sprak als voorzitter van den L. T. B. en gewaagde van de zedelijke en stoffelijke belangen der leden en het nemen van initiatief tot bevordering van landbouwonderwijs, van doeltreffende bedrijfsregelingen, het aan gaan van collectief contracten en nog van meerdere andere daden. De heer H. M. v. d. Dool, Districts-bal- juw van de Kruisvaart, sprak in bijzonder heden over deze omvangrijke jeugdorga nisatie. De geschiedenis, het doel en het streven van de St. Josephgezellenvereeni ging werd verzorgd door den senior, den heer J. van Berkum, waarna de heer Z. v. d. Putte een kijkje gaf in de K.J.M.V. en L.T.-afdeeling. De heer C. Y. Ponsion sprak als voorz. van de Kath. Middenstands vereeniging „De Hanze". Hierna sprak nog de heer J. J. van Ca- pel, als voorzitter van den Volksbond. Ver tegenwoordigden de vorige spreeksters en sprekers van allen een min of meer beperk te groep van menschen, de laatste spreker, de heer F. H. Brand, hulde al dezen in één mantel, waaronder ze ook ieder afzonder lijk 't best beschut zijn tegen allerlei vreem de aanvallen van buitenaf, de Katholieke Staatspartij. Zonder deze zou alle onder nomen actie naar een nieuwe gemeen schap al bij voorbaat tot mislukking ge doemd zy'n. Kapelaan Klaver was dankbaar over het welslagen van dezen avond welke veel heeft bijgedragen tot verlevendiging van het bewustzijn, dat alles samen verricht moet worden. Samen de handen vouwen. Samen in eendracht bouwen. Samen in strijden, in kracht en in moed. Samen de komende tijd tegemoet! De Deken noemde in zijn slotwoord de aanwezige leidsters, leiders en besturen de kern, die er voor zorgen moet. dat het vele schoons, dat er werkelijk in onze mooie bloeiende vereenigingen en organisaties ook leeft, verder in de parochie wordt uit gedragen! Met het gebed voor het welslagen van deze actie, werd deze vruchtbare bijeen komst besloten. Gevallen. Gistermorgen is de kanton- nier V., tijdens werkzaamheden bij de slui zen aan de Gouwerbrug, gevallen en met het hoofd tegen de sluisdeur terecht ge komen. Hij bekwam een diepe gapende hoofdwonde, welke door dr. H. werd ge hecht. De man werd later naar zijn woning overgebracht. Tijdens hst schaatsenrijden op den Rijn, kwam gisterenmiddag mej. W. te val len, toen gelijkertijd een andere rijder pas seerde. Zij werd door diens schaats aan haar wang getroffen, waardoor een bloe dende verwonding ontstond, zoodat de hulp van den dokter moest worden inge roepen. Geboren: Klasina Jacoba Elisabeth, dochter van C. M. Verkade en H. Bek. Angenita Magda Hillegonda, dochter van C. Karsemeijer en M. Veerman. Jan Willem, zoon P. de Vries en G van Eg- mond. Overleden: Jacoba Maria de Wit, 2 jaar. V e r t r o k k e n: J. v. d. Burg, naar Den Helder. H. H. Reumerman, naar Lei- moiiden. NIEUWERBRUG Ziekenhuisverpleging. Onder presi dium van den heer C. J. Karens, kwam het Onderling Fonds voor Ziekenhuisverple ging „Eendracht Macht" alhier in leden vergadering bijeen in de bovenzaal van hotel „Rhijnzicht." De secretaris, de heer E. J. van 't Veer las het jaarverslag. Uit dit laatste bleek, dat het ledental vermeer derd was met 2 leden en thans 292 be draagt. In 1939 zijn 33 patiënten in zieken huizen opgenomen met totaal 600 verpleeg- dagen. In de 16 jaren van het bestaan van het Fonds zyn 40 patiënten opgenomen met totaal 7718 verpleegdagen. Uit het ver slag van den penningmeester J. C. Klein- veld noteerden wij een winst over het af- geloopen jaar van 7.39. De balans per 31 Dec. 1939 zag er als volgt uit. Activa: Kas 7.02; belegde gelden 2108,92; totaal 2115,94. Passiva: Kapitaal 1860,94. Te betalen verpleegkosten 255,totaal 2115,94. De aftredende bestuursleden J. C. Klein- veld; W. Kool en J. F. Metselaar werden met groote meerderheid van stemmen her kozen. UITHOORN DE DANSGELEGENHEDEN Toespraak van den kapelaan op een vergadering der Staatspartij De R.K. Staatspartij vergaderde in cafe C. Pouw onder voorzitterschap van den heer A. M. J. Vlasman. De penningmeester deelde mede, dat de vereeniging 390 leden telt. Inkomsten 207.94, uitgaven 138.65, batig saldo 69.29. Hierin is niet begrepen de afdracht aan Kieskring Velsen en de R.K. Kamer- Centrale. Deze vragen een afdracht van 0.23 per lid. Het geheele bestuur trad af, wegens het inwerking treden van .iet nieuwe regle ment. Gekozen werden de heeren A. M. J. Vlasman, Matth. Kleyn, M. A. P. de Blieck, M. B. C. van Egmond, Th. J. Könst, W. Ver- mey, Matth. Brosius, W. van Tol en G. van Dam. Op voorstel van het bestuur wordt de heer v. Montfoort voorzitter van de afd. „Uithoorn I" gekozen als candidaat voor den R.K. Kieskring Velsen. Rondvraag. D- heer J. v. d. Meer vraagt, waarom men bij de jongste wethoudersverkiezing den heer Könst als zoodanig heeft gepasseerd. Ook vragen de heeren Graven en M. Kleyn opheldering, daar zij de verklaring, afge- leg door den voorzitter der R.K. Raads fractie, niet au serieux kunnen nemen. De voorzitter zegt, dat hij zich gehouden heeft aan een bindende verklaring. De heer Könst weerlegt dit echter aan de hand van citaten uit „De Gemeenteraad' Ook is nimmer zulks geëischt. Spr. laakt ten scherpste de houding van den gekozen wet houder, die een half uur vóór de Raadsver gadering niet wist, of hij de benoeming zou aannemen. De heer J. van Doorn meent dat deze zaak niet op deze vergadering thuishoort. De fractie is vry in haar handelen en is geen verantwoording verschuldigd aan de kies- vereenigingen. In beginsel is de heer Kleyn h.t hiermee eens, maar zegt, de afdeelingen gerechtigd zijn de fractie te becritiseeren. N een kleine liscussie laat de voorzitter plots de hamer vallen en maakt zoodoende een einde aan de minder aangename kwestie Hierna is het woord aan den weleerw. heer A. v. d. Boog. Hoewel mijn klacht de R.K. Raadsfractie van den Uithoornschen Gemeenteraad geldt, meen ik toch tot U, die volgens Uw reglement bevordert de verkiezing van de gemeenteraadsleden, het woord te kunnen richten. Daar het immers eer. openlijk behandelde zaak betreft, is het mij moeilijk op andere wijze dan deze, mijn grieven openlijk kenbaar te maken. In de vergadering van 29 Januari 1940 werd het oordeel van den raad gevraagd over het geven van dansvergunningen. Er zijn vele zaken, die en tot het wereldlijk èn tot het geestelijk terrein behooren, b.v. het schoolonderwijs. Wanneer in deze zaken door vooraanstaande mannen wordt gespro ken, dienen zij zich, op straffe van fouten te begaan, op de hoogte te stellen van het katholieke standpunt in deze. Zooais uit het schrijven van den pastoor van De Kwakel duidelijk bleek, was ook deze kwestie er een van godsdienstig-zedelij- k e n aard. Zeker kan men de vraag stel len hoe denkt de raad over dansen als volksvermaak, als edel vermaak, enz. Zeker kan deze vraag gesteld worden, doch slechta nadat beantwoord is de vraag: „Hoe moei ik als katholiek sthan tegenover een open bare dansgelegenheid?" Deze vraag had door onze afgevaardigden moeten gesteld en naar waarheid beantwoord moeten worden. Zij werd niet gesteld en niet beantwoord. A1 een het vermakelyke-in-dansen-gelegen werd door onzen afgevaardigde naar voren gebracht. En, mijnheer de voorzitter zelfs als de heeren zich te voren niet hadden doen inlichten, dan had én het schreven van den pastoor en het woord van den Burgemeester toch aanleiding moe ten geven tot juist oordeelen. Want voor wie vreemde woorden verstaat, sprak de Burgemeester duidelijk, toen hij zei: „dat dansen een uiting was van ero tische gevoelens" Juist dit woord moet voldoende zijn. Erotisch beteekent z i n n e 1 ij k. Hebben Uw geestelijken hel dai-sen by herhaling zóó genoemd, nu noemt uw Burgemeester het dansen een uiting van zinnelijke gevoelens. Gjj moest toch weten, dat een katholiek door het be zoeken van een openbare dansgelegenheid zonde heeft gedaan. Gij moest weten, dat ook, als het er uiterlijk netjes naar toegaat (wat ik niet wil ontkennen) er naast een zesde, ook nog een negende gebod bestaat Of is men van de meening als een der raadsleden: „Zoolang ze dansen, kunnen zi| geen kwaad doen? Gij moest toch weten, dat er door openbare dansgelegenheden massa's gemengde verkeeringen zijn be gonnen. Wanneer men voortdurend pogin gen in het werk moet stellen, gemengd» verkeeringen uit de parochie verwijderd te houden, (bij welk werk lang niet altijd succes wordt bereikt) dan begrijpt ge, mijnheer de voorzitter, dat het niet aan genaam moet wezen uit een raadsverslag de houding van onze katholieke voorman nen in zoo'n belangrijke zaak te vernemen. Zoo weinig medewerking had de geestelijk heid van vooraanstaande leeken niet ver wacht. Gij zult zeggen, „En onze burge meester dan?" Mijnheer de voorzitter. Da burgemeester spreekt als hoofd der gemeen te, hij staat boven de verschillende partijefi Doch gij, de afgevaardigden, werd gekozen door onze katholieken, om de katholieke beginselen in de politiek door te voeren. Gty hebt uw beginselen niet eens naar voren gebracht, laat staan verdedigd. Gy zult zeggen: „Tot een algeheel dans- verbod kan het niet komen". Toegegeven. Er had kunnen aangedronge: worden op vermindering van het aantal dansavonden. De vastentijd niet meegerekend, werd elke twee weken van het jaar 1939 op Zon dagavond gedanst. (23 maal). Er had kun- nei aangedrongen worden op vroegtijdiger Bluiting op de avonden, waarop permissie wordt gegeven. Rest ons nog te zeggen, dat wy deze zaak algemeen willen bezien in dien zin dat wU niet zoozeer sp.eken als geestelijke van en voor onze parochie; want ieder onzer weet, dat onze jeugd meer naar andere gemeenten (b.v. Nieuwkoop, Langeraar en Sloten) dan naarUithoorn trekt Dat dansgelegenheden zouden voorkomen het uitvliegen raai andere plaatsen, is dua m i. onware bewering; m.i., want over sta tistieken beschik ik niet. Zeker, zoo v/illen wy len slotte opmerken, mijnheer de voorzitter is aan de ouders de taak van waakzaamheid, maar moge de Overheid het hierin d« Ouders gemakke lijk maken, door de dansje la genheid te ver minderen. Zou niet veel ellende en mislukking voorkomen worden door matiging van gelegenheden tot amusement? Of is de geestelijke en moreele herbewa pening van onze Geëerbiedigde Koningin slechts een leuze? Mijnheer de voorzitter ik dank U. De heer Könst antwoordde, dat de ver gunning tot dansen behoort tot competentie van den Burgemeester. Dus laat de burge meester zich gelegen liggen aan Raadsuit- spraken? Reidansen en folkloristische dan sen zal spr. bevorderen. Ten andere moeten wij denken aan iemands broodwinning. Hierop werd door den kapelaan weer ge antwoord: Wij moeten getuigen ook al zouden wij weten, dat er niets bereikt wordt De burgemeester zou zeker anders gaan handelen, indien R.K. en A.R. en C.H. tegen de motie zouden gestemd hebben. Het ging over moderne dansen. Wat 't zwaarst weegt, wrt het zwaarste telt. De ziel staat boven het lichaam. Hierna sluiting met den Chr. groet. WOERDEN Gemeenteraad. De Raad vergadert Vrijdagavond te 7 uur. De agenda bevat om.: instelling Rijncommissie; aanvraag woningstichting Woerden om voorschot in gevolge de woningwet; grondverkoop Sin gel aan het Rijk. ZOETERWOUDE Marla-congregatie en St. Josephs gezel len. Nu de H. Kerk ons in dezen Vas tentijd aanspoort tot een energiek streven naar verdieping, wil ik langs dezen weg een oproep doen aan alle jongemannen, om zich daarbij aan te sluiten, door extra- trcuw bezook van Congregatie en Gezel- lenvereeniging. Ondanks sneeuw en koude worden daarom Woensdagavond alle Congreganis- ten boven de 17 jaar in de kerk verwacht en alle Gezellen vooral ook de oudere le den op de verplichte bijeenkomst, waar kwart vóór negen het onderwerp zal be handeld worden; „Gezin en Staat". A. H. DUIJVESTIJN, Ff.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 7