RIJNSTREEK LUCHTVAART RECHTZAKEN AGENDA MARKTBERICHTEN MAANDAG 12 FEBRUARI 1940 CF LF,n«r"F r^IJRANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 LEIDSCHENDAM Geboren: Cornelis, zoon van P. Kroon en W. Vermeer Wilhelmina Pe- tronella Maria, dochter van P. M. van Steen en W. H. van Vliet Sophia Ernesta, doch ter van H. C. H. Reijers en J. F. Böese- ken Maria Reinilda, dochter van C. M. A. Peeters en H. D. A. van Heijst Ge- rarrdus Johannes, zoon van G. J. Koot en A. J. van Veenen. Getrouwd: L. F. A. van Hooff en J. H. M. Halverhout. Overleden: A. S. Heiser, vr. OEGSTGEEST Tentoonstelling Missie-naaikrans. Gis teren organiseerde de Missie-naaivereeni- ging een tentoonstelling. Dat deze tentoon stelling stond in de belangstelling der pa rochianen, bewees het zeer drukke bezoek en de groote offervaardigheid. Te twaalf uur vereenigden zich vele parochianen in de z.g. nieuwbouw van „St. Willibrord", waar door kapelaan Uman de tentoonstel ling werd geopend. Op met linnen gedek te tafels hadden de dames de verschil lende misgewaden, altaarkleeden enz. smaakvol geëtaleerd. Niet alleen op kerkelijke zaken heeft men echter het oog gehad, want ook zagen wij een mooie collectie kinderjukjes waar mede menig kind in de missie kan worden verblijd. Verschillende misgewaden zul len worden gezonden aan de priester-mis sionarissen onzer parochie. Bij de sluiting dankte kap. Uman allen, die tot het welslagen dezer tentoonstelling hun medewerking gaven. SASSENHEIM Belastingen. Hoewel de interesse ln de gemeen tehuishouding meestal uitgaat naar de uitgaven, zijnde dikwijls een ge makkelijk object voor onoordeelkundige critiek, zal het een ieder duidelijk zijn, dat .tegenover de uitgaven inkomsten moeten staan, waaruit het grootste gedeelte moet .komen uit de belastingen, waarvan de op brengst in Hoofdstuk XII van de gemeente- begrooting voor 1940 geraamd is. Sinds vele jaren wordén verreweg de meeste belastingen door het Rijk geind en bekomen de gemeenten hun deel, hetwelk te verdeelen is in: uitkeeringen van het Rijk, door de gemeente geheven „opcen ten" en uitkeeringen uit het Werkloos- heidssubsidiefonds. Deze laatste groep is van belasting-tech- nischen aard en zeer ingewikkeld. De uitkeeringen van het Rijk geschieden op verschillende gronden: b.v. 35 pet. van de hoofdsom der grondbelasting op de ge bouwde en 50 pet. op ongebouwde eigen dommen, welke voor 1940 resp. op ƒ3990 en 1400 geraamd worden. Voorts ontvangt de gemeente 20 pet. der hoofdsom van de Personeele Belasting (P. 3.) naar de 1ste t.m. 2de grondslag en de .geheele hoofdsom van de P. B. naar de 4de ,t.m. 7de grondslag, resp. 2840 en 1800. Ten slotte ontvangt de gemeente nog een uitkeering per aangeslagene in de gemeen- .tefondsbelasting (G. M. B.) Voor 1940 wordt het aantal aangeslage- nen geschat op 1200 en de uitkeering op 6466.67. De totaal-opbrengst dezer groep is 2.328.34 hooger geraamd als in 1939, .daarmede een groot verschil toonende met ,de groep „opcenten" die in 1940 5.545.30 gullen opbrengen. Eenige posten zijn wel hooger geraamd, zooals „200 opcenten op de P. B.'\ die 32.000 moet opbrengen, tegen ƒ29.200 in het vorig jaar, maar de „75 opcenten op de G. F. B." doet de balans naar de verkeerde ?:ijde doorslaan door 7600 achteruit te gaan. De Gemeentefondsbelasting vindt haar ^grondslag in de inkomsten der inwoners, ,en het is begrijpelijk, dat men met sterke vermindering van die inkomsten gerekend heeft. Voor 1939 werd de hoofdsom geraamd op ƒ35.700, voor 1940 durft men niet meer te ramen dan ƒ25.322, welk bedrag overeen komt met de raming voor 19341935 toen het bloembollenvak onder den invloed was van de saneeringsmaatregelen in 1933. Het is te hopen, dat deze schatting juist is Buiten deze inkomsten uit belastingen door het Rijk geind zijn er nog eenige ge meentelijke belastingen, t.w. de belasting .op honden 700) op vermakelijkheid (f 400) en het vergunnings- en verlofsrecht (ƒ425), die gen belangrijke rol spelen. De totaal-inkomsten uit dit hoofdstuk worden geschat op ƒ88.053.31 tegen ƒ97.623.59 voor 1939. Onder „Openbare Werken" is de „straat belasting" te vinden waarvan 7800 wordt verwacht, hetgeen 300 meer is dan verle den jaar. VOORHOUT Brand* Zaterdagavond 11 uur werd door een voorbijganger brand ontdekt in de naast het woonhuis gelegen bloembollenschuur van den h^er C. J. Zonneveld aan de Teij- lingerlaan alhier. De inmiddels gewaarschuwde eigenaar, die zich met zijn gezin reeds ter ruste had begeven, kwam naar buiten gesneld en constateerde dat de kachel der centrale verwarming om de hitte-uitstraling het vuur aan de zoldering had medegedeeld. De burgemeester en de brandweerlieden waren vrij spoerdig ter plaatse en werd onmiddellijk met het treffen van maatre gelen begonnen. Met een slang op de waterleiding kon de brand gelukkig worden gebluscht. Het had geen kwartier later behoeven te zijn of de schuur was tot den grond agebrand. De schuur kreeg slechts materieele schade, .welke door verzekering wordt gedekt. ALPHEN AAN DEN RIJN De ijs-verveling. Zondag werd op den Rijn alweder schaatsen gereden. Ook op de ijsbaan werd door velen een baantje gelegd. Vooral in het centrum dezer ge meente is de Rijn, die reeds enkele dagen open lag, bijzonder mooi, hoewel het ijs nog niet geheel betrouwbaar is. ALKEMADE Geboren: Marien Jan, z. van G. Pul leman en B. de Jong Wilhelmus Johan na, d. van C. W. Pennings en W. J. van der Geest Simon Cornelis, z. van A. P. van der Poel en A. C. C. van der Geest Alida Helena, d. van A. J. Schoo en C. W. van Velzen. Gehuwd: A. de Blaeij jm. 32 j. en A. Rijnsburger jd. 35 j. KOUDEKERK „Helpt elkander". Vrijdagavond hield de vereeniging „Helpt Elkander" bedoe- lrnde uitkeering bij ziekte, haar jaarver gadering op de bovenzaal van Hotel de Bruin alhier. De druk bezochte vergade ring werd geopend door den voorzitter, den heer N. P. Slegtenhorst, met een wel komstwoord tot de aanwezigen. Hij sprak zijn blijdschap uit over de groote belang stelling en zijn spijt over de afwezigheid wegens ziekte van een tweetal bestuurs leden waarna hij een overzicht gaf van het jaar dat voorbij ging, hetwelk ge waagde dat het ledental was toegenomen en de vereeniging bloeit. De tweede secretaris las de notulen, waarna de penningmeester, de heer P. H. Boers het finantieel verslag uitbracht. Hieruit bleek, dat de ontvangsten hadden bedragen met inbegrip van het vorige sal do f 2962.50, de uitgaven f 1547.43, batig saldo f 1415.07. Een commissie tot nazien der boeken rapporteerde tot goedkeuring en prees de accurate en overzichtelijke boekhouding. De le en 2e penningmeester werd dank gebracht voor het accurate beheer. Een bestuursvoorstel werd met alge- meene stemmen aangenomen en de beide aftredende bestuursleden, de heeren N. P. Slegtenhorst en H. van Driel bij acclama tie herbenoemd. Na nog een gezellige en aangename sa- menspreking sprak de voorzitter een woord van dank aan Dr.Vlaanderen voor zijn vele bemoeiingen en d? verzorging voor de vlotte en aangename afdoening der zaken en eindigde met de beste wen- schen voor de groei en bloei der vereenig- ging. LEIMUIDEN Liefdadigheid. De heeren J. Klein, Th. Mooyenkind en W. Lunenburg hebben met toestemming van den burgemeester van Leimuiden en Rijnzaterwoude met een in- teekenlijst bij de ingezetenen rondgegaan voor het inzamelen van gelden voor het echtpaar Reumerman. Zooals bekend ver brandde het woonschip van R., zonder dat er iets verzekerd was. De collecte bedroeg 181.25. Een wooid van dank aan de col lectanten en aan de gevers is hier zeker op zijn plaats. Geboren: Agnes Adriana d. v. P. W. de Graaf en M. W. v. Doorn. Ondertrou wd: L. W. F. Hakkenberg van Gaasbeek en H. de Jong. Vertrokken: H. Noordijk naar Haar- WARMOND Voor de werkloozen. Wegens de enor me werkloosheid heeft het bestuur v. d. R.K. Volksbond het initiatief genomen, om onze Warmondsche ingezetenen een bezoek te brengen, om hun gave, die zij met liefde willen offeren, aan ons ter hand te stel len. Ach, inwoners van Warmond, het is u toch bekend, dat de levensstandaard steeds stijgende is, zoodat onze werkloo zen zich tot het allernoodzakelijkste moe ten beperken. Daarom, vooral gij, katJh. dorpsgenooten, steunt de gezinnen der leden van onzen R.K. Volksbond door uwe milde gaven. R.K. Volksbond. Afd. Warmond. „Pipa". Zou de burgerlijke stand niet het onomstootelijk bewijs leveren, nie mand zou willen aannemen en ook kunnen gelooven, dat „Pipa" (de heer H. J. de Groot) vandaag zijn 75sten verjaardag vier de. De vitaliteit, waarover deze „oude jon gen" beschikt grenst aan het wonderbaar lijke. Het is voor de vele watersportbe oefenaars nog steeds een waar genoegen, met Pipa in discussie te treden over de wa tersport. En dat hij in de watersportkrin gen een ongeëvenaarde populariteit geniet, is dezen dag weer duidelijk gebleken. Van heinde en verre kwamen de gelukwen- schen, zoowel schriftelijk als telegrafische, binnen. Doch ook zeer velen hebben van gelegenheid gebruik gemaakt, om Pipa per soonlijk de hand te komen drukken. Het voltallig bestuur van de Kaag was een der eersten, dat den jubilaris kwamen compli menteeren, waarbij hartelijke toespraken werden gewisseld, waarbij nog eens dui delijk naar voren werd gebracht het zeer vele, dat Pipa voor de vereeniging heeft gedaan. Het werd echter niet alleen bij woorden gelaten, want 'ook stoffelijke blij ken van waardeering werden aangeboden. Het was den geheelen dag een komen en gaan van bewonderaars van dezen insider der watersport en het moet hem tot groote voldoening hebben gestemd, dat zoovelen zijn werk en streven, om d« watersport groot te maken, waardeeren. UITHOORN—AMSTERDAG EN TERUG. PER SCHAATS. De ijsclub „Zijdelmeer", welke is aange sloten bij n Kon. Ned. Schaatsenrijders- bond, orgar. seert a.s. Woensdagmiddag den historischen tocht voor schaatsenrijders over den nstel van Uithoorn naar Am sterdam en terug. Vroeger gold deze rit speciaal voor Amsterdammers als een at tractie, doch vele jaren is het niet voorge komen, dat de Amstel berijdbaar was. Ook dit jaar w; s dit niet mogelijk, doch de dooi van de vorige week heeft de ijsschot- sen doen verdwijnen. Volgens den burge meester van Uithoorn, die met bestuursle den van de IJsclub vanmorgen de route heeft geinsr ecteerd, is de tocht uitstekend te doen. Het traject is niet lang, 36 K.M. heen en terug. Het ijs is in uitstekende con ditie. Hierdoor is het mogelijk, dat ook ve len den tocht kunnen afleggen, voor wie het rijden van 50 of 75 K.M. te zwaar is. De start zal om half een en half twee geschieden in aansluiting op de aankomst van treinen uit Amsterdam, bij het raad huis Uithoorn. lermermeer. F. Redder, naar Zwammer- dam. A. den Haan, naar Ter Aar. Ingekomen: J. J. v. d. Vlugt, van Ter Aar. W. Semp, van Noordwijker- hout. J. Sandifort. geh. met C. Buijs, n. Haarlemmermeer. OUDE-WETERING Onbetrouwbaar ijs. Hoewel het de laatste nachten weer flink heeft gevroren, zijn er nochtans enkele punten, welke onbetrouwbaar zijn. Dit on dervonden Zaterdag j.l. de heeren D. B. en H. de J., die ieder op een afzonderlijk punt op de Wetering door het ijs zakten. Beiden werden gered en kwamen er met een nat pak af. Toeristen mogen voorts worden gewaar schuwd voor de dwarse vaargeulen, welke verleden week ten dienste der plaatselijke verbindingen waren gemaakt, terwijl voorts rekening moet worden gehouden met het ontstaan van scheuren in het Braassemermeer, dat Zondagavond zeer rumoerig was. ROELOFARENDSVEEN Personalia. De heer C. J. J. Pauw al hier heeft het diploma behaald voor Eta lage- en Reclame-schrift, afgegeven door het Ned. Instituut voor Practisch Handels onderwijs te Amsterdam. RIJNZATERWOUDE Gemeenteraad. De Raad dezer gemeente kwam ln open bare vergadering bijeen. Afwezig wethou der A. v. d. Knijff. Voorzitter, wethouder S. J. Visser. De voorzitter deelt mede, dat de cam pagne tot ratten-verdelging weder gehou den zal worden in het tijdvak 19 to'. en met 24 Februari a.s. Met alg. st. wordt tot lid van de com missie tot weering van schoolverzum be noemd mej. M. Klomp, onderwijzeres aan de o.l. school. De Raad besluit met alg. st. voor zijne rekening te nemen, 10 pet. van een even tueel nadeelig saldo van de in zijne ge meente ter leen verstrekte credieten aan bloemikweekers. Op voorstel van B. en W. besluit de Raad de politieverordening aan te vullen met het artikel: „Het is verboden door middel van een radiotoestel of ander instrument muziek of mensdhelijke stem hoorbaar te maken op zoodanige wijze, dat zulks op den open baren weg hoorbaar of voor anderen hin derlijk is. VLIEGTUIG IN ITALIË VERONGELUKT. Nabij het dorp Aiello Calador (Italië) is >n dichten mist een verkeersvyiegtuig ver ongelukt. Het toestel stiet tegen een be- boschten heuvel en vloog onmiddellijk in brand. Toen hulp kwam was het toestel reeds geheel verkoold, tien verkoolde lij ken zijn uit de ruine gehaald. Het was een Italiaansch toestel, van de lyn BrindisiRome. De 10 slachtoffers wa ren 4 passagiers en 6 leden van de beman ning. TRANSATLANTISCHE PASSAGIERS- DIENST TUSSCHEN NEW YORK EN NOORWEGEN? Volgens een Scandinavische luchtvaart missie, die zich op het oogenblik te New York bevindt, zullen onderhandelingen ge opend worden over de instelling van een trans-atlantischen passagiersdienst tus- schen New York en Noorwegen, DE POSTVLUCHTEN OP NED.-INDIë. De positie der K.L.M.-postvliegtuigen op de Indië-lijn was gisteravond als volgt: Op de uitreis arriveerde de „Torenvalk" (gezagvoerder van Dijk) te Singapore (12 Februari te Batavia verwacht) en de „Pe likaan" (gezagvoerder Smirnoff) te Jodh- poer (14 Februari te Batavia verwacht). Op de thuisreis kwam de „Oehoe" (ge zagvoerder Viruly) te Basra aan. Op 13 Februari wordt het toestel te Napels ver wacht. Haagsche Politierechter Schoonzoon tegen schoonvader. De politie te Oegstgeest heeft het op 25 November nogal druk gehad met den loswerkman P. van K. te Oegstgeest. Van K. woont bij zijn schoonvader in en er is zoo nu en dan wel eens een kleine oneenig- heid. Zoo oojc op 25 November. Er was n.l. eenige narigheid ontstaan, die hiermede besloten werd, dat de schoonpapa tegen zijn schoonzoon zeide dat hij ,,d'r uit most". Dat was echter tegen doovemans ooren ge zegd, want de schoonzoon ging niet. Om dat pipa blijkbaar al eenige ondervinding met schoonzoonlief had opgedaan, had hij hem niet persoonlijk met eigen spierkracht verwijderd, maar de politie gehaald, die gezorgd had, dat schoonzoon op den open baren weg kwam te staan met de bood schap, dat hij voorloopig maar weg moest blijven. Na een poosje was hij toch maar weer eens terug gekomen, maar vond nu de bui tendeur gesloten en gegrendeld, waarover hij zich een beetje bcos gemaakt had, om dat hij er woonde en er nu niet in kon. Zijn stemming werd er niet beter op, toen schoonpapa aan de andere zijde der deur toeterde: „je komt er niet in". „Wat er niet ir.", zal van K. gedacht hebben en wel op zulk een manier, dat de grendels aan de binnenzijde het begaven en schoonzoon wederom in het domein van pipa terecht kwam waarna de papa maar weer eens naar de politie gehuppeld was, die haar sterken arm wederom in dienst was schoonpapa had gesteld, waardoor schoonzoon weder om aan den verkeerden kant der deur te recht kwam en tevens het eerste strafba re feit gepleegd was zijnde huisvrede breuk. Maar er was nog meer bijgekomen, want de schoonzoon had gewacht tot hij eens iemand uit het huis zou zien komen, waarop hij zijn woede kon botvieren. En wareimpeltje daar kwam schoonpapa aan- getippeld en voor deze wist wat er ging gebeuren, had hij al een tik op zijn hoofd te pakken van zijn schoonzoon en aange zien deze „aardigheid" gegeven werd, ter wijl schoonzoon zich per rijwiel voortbe woog, was het nog al aangekomen. En het tweede delict was geboren: mishandeling geheeten, zoodat de schoonzoon zich had te verantwoorden wegens huisvredebreuk en mishandeling. Aangezien van K. al zes veroordeelingen achter den rug heeft eischte de Officier thans twee weken gevangenisstraf. De verdachte vond dat wel wat veel, want hij had in woede gehandeld, zeide hij. Hij kon zijn zevende vonnis niet ontloo- pen, want het vonnis werd eveneens veer tien dagen gevangenisstraf. Kwestie om een bakfiets. De vischkoopman J. S. uit K a t w ij k aan Zee, thans uit anderen hoofde gede tineerd in het Huis van Bewaring, was door den Haagschen Politierechter veroor deeld tot twee maanden gevangenisstraf wegens verduistering van een bakfiets ten nadecle van P. de K. uit Katwijk. Hij had deze straf te zwaar gevonden en tezamen met mr. Schaper uit Leiden was hij in ver zet gekomen. Verdachte had beweerd, dat hij nog geld tegoed had, dat uitbleef, zoo dat hij er maar toe over gegaan was om goed te vinden dat zijn vrouw het vehikel, dat bij hem gestald was, maar verkocht voor 12.50. Volgens verdachte was hij er steeds op tegen geweest, dat het ding verkocht zou worden, want steeds had hij maar gezegd: „Doe het niet, want je krijgt er narigheid mee". De getuige de K. zeide, dat hij heele- maal geen hekel had aan S., want het was een beste jongen, waarop de Officier op merkte, dat hij dan toch wel een gewel dige gebruiker was van sterken drank. De getuige moest zulks wel toegeven, maar vergoelijkte het nog een beetje door te zeggen, dat, als hij maar vier borreltjes op had, hij al weg was. De Officier vond geen termen aanwezig om de straf te wijzigen, en vroeg dan ook bevestiging daarvan. Mr. Schaper hield een uitvoerig pleidooi, waarin hij tot een voorwaardelijke straf concludeerde. De Politierechter wilde verdachte nog één kans geven en legde de gevorderde straf van twee maanden voorwaardelijk op met een proeftijd van drie jaar. HAAGSCH GERECHTSHOF Diefstal van een blok tin. De chauffeur W. J. L. uit Lelden moest voor een Leidsche firma een bestel ling wegbrengen naar de terreinen van de firma Müller te Rotterdam. Van deze gele genheid had verdachte gebruik, of beter gezegd misbruik gemaakt, door een blok tin, dat op die terreinen lag, op te l^den en mee te nemen. De Rotterdamsche rechtbank had ver dachte deswege veroordeeld tot drie maan den gevangenisstraf, van welk vonnis hij in hooger beroep gekomen was bij het Haagsche Gerechtshof, alwaar hij naar vo ren bracht, dat hij alle schade vergoed had. Er was een rapport over hem uitge bracht, dat adviseerde om verdachte een flinke geldboete op te leggen. De Procureur-Generaal vond het echter beter om een voorwaardelijke gevangenis straf op te leggen en eischte thans een voorwaardelijke gevangenisstraf van drie maanden met drie jaar proeftijd. Uitspraak over 14 dagen. LEIDEN. Maandag, Jaarvergadering Alg. R.K. Pro- pagandaclub „Dr. Schaepman", ge bouw St. Josephsgezellenver., 8.15 uur. Dinsdag, „Geloof en Wetenschap", film avond, H. B. S. Mariënpoelstraat, te 8.15 uur. Woensdag: R. K. Rijtuig- en Wagenmakers- Patroons-Vereeniging „St. Joseph", Kring Leiden, Café Bremmer, 6 uur Donderdag: R. K. Bakkerspjatroons Ver. „St. Clemens", Hotel „Centraal", Breestraat, 8 uur. Donderdag: Zitting Bureau R. K. Reclas- seeringsvereeniging, St. Vincen- tiusgebouw, HoogL Kerkgr. 32, 89 uur nam. Donderdag, Vierde Abonnementsconcert Residentie Orkest, soliste To van der Sluis, Stadsgehoorzaal, 8.15 uur. Vrijdag, R.-K. Handclsreizigcrsvereeni- ging, ledenvergadering „De Har monie", 8.30 uur. Woensdag Ned. Reisvereeniging. v. Kath. filmavond. Den Burcht. 8.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 10 tot en met Vrijdagl6Febr. a.s. waar gnomen door de apotheken: tot Hulp der Menschheid, Hooigracht 48, tel 21060 en A. J. Donk, Doezastraat 31, tel. 21313. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8 tel. 26274 Deze week Dinsdag en Donderdag geen gelegenheid tot het verkrijgen van juridi sche inlichtingen aan ons bureau. INGEZONDEN STUKKEN Geachte Redactie, Gaarne zag ik dat u onderstaand in uw blad zoudt willen opnemen. Mijn bedoeling is, het gemeentebestuur op den zeer ge vaarlijken toestand te willen wijzen van de vernieuwing van Gangetje en Karne- melksbrug. Vier keer per dag passeer ik dit gevaarlijk punt en zie dikwijls hoe, zoowel voetgangers als automobilisten, moeite moeten doen, de Hartesteeg in te komen. De voetgangers zelfs zijn verplicht op het midden der brug te gaan loopen, willen ze de steeg bereiken. Waarom moet hier te Leiden toch alles zoo jang duren en moeten er eerst ongelukken gebeuren, al vorens er iets wordt verbeterd, temeer waar de plannen voor verbreeding Harte steeg op het Bureau Gemeentewerken ge reed liggen, en we een pracht verbinding kunnen krijgen door de stad van Noord naar Zuid. Aanrijdingen zijn op dit zeer drukke punt steeds aan de orde, zoo zelfs, dat omwonenden niet eens meer notitie ervan nemen. Vertrouwende, dat deze woorden bij ons gemeentebestuur de noo- dige aandacht mogen hebben en aan dezen toestand spoedig een einde moge komen, opdat de weggebruiker niet genoodzaakt zal zijn, links van den weg te houden. J. v. L. AMSTERDAM, 12 Febr. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 465 vette koeien, waarvan de prijzen waren: 8090, 6376 en 5264 cent per kg. slachtgewicht 80 melk- en kalfkoeien 180260 per stuk, 31 vette kalveren 2e kwal. 7278 en 3de kwal. 6470 cent per kg. levend gewicht; 127 nuchtere kalveren 611, 54 schapen 1727 per stuk; 543 varkens 6972 cent per kg. slachtgewicht (enkele boven notee ring). Aangevoerd 4 wagons geslachte run deren uit Denemarken. Overzicht: runde ren: ruime aanvoer, handel traag en moei lijk prijshoudend. Vette kalveren: korte aanvoer, handel vlug, en prijshoudend. Nuchtere kalveren: ruimere aanvoer, han del kalm, prijzen lager; schapen: korte aan voer, handel stug, prijzen prijshoudend. Varkens: ruime aanvoer, handel kalm, prij zen lager, afloop traag. ROTTERDAM, 12 Febr. Vee. Aanvoer: 2391 totaal, 847 vette runderen, 161 vette kalveren, 20 nuchtere kalveren, 716 scha pen en lammeren, 647 varkens. Prijzen per kg.: vette koeien 84, 70 en 4850 cent, vette ossen 80, 70 en 4858 cent, vette kalveren la45, 1.25 en 0.951.05; varkens (le vend gewicht) 63, 62 en 60 cent; schapen 55, 50 en 45 cent; lammeren 58, 53 en 48 cent. Prijzen per stuk: schapen 3225 20, lammeren 221814. Overzicht: vette koeien en ossen aanvoer grooter, handel re delijk, prijzen onveranderd, prima koe tot 90 cent, prima os tot 86 cent; vette kalve ren aanvoer iets ruimer, handel tamelijk, prijzen als vorige week, prima tot 1.55; schapen en lammeren: aanvoer korter, han del vlot, prijzen hooger; varkens: aanvoer gelijk vorige week, handel stroef, prijzen iets lager. Eenige partijen schapen voor export gekocht. BOSKOOP, 12 Febr. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Viburnum 31 60 cent, Forythia le soort 80120 cent, icem 2e soort 4070 cent, Mahonia 1529 cent, Andromeda 17 cent, Rhododendron 3555 cent, Narcissen 13 cent, Azalea 2.20 3.10, Cerasus Hisakura le soort 1.50 2.10, 2e soort 0.801.40, Cerasus Rosea 11 pl. le soort 0.801.10, idem 2e «oort 4070 cent.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 7