OMGEVING RECHTZAKEN BIOSCOPEN TE LEIDEN CE IJfinsriic cnitRANT PI GEMEENTERAAD VAN VOORFCHOTFI* DONDERDAG 8 FEBRUARI 1940 HAAGSCHE RECHTBANK HET PLOTSELING DUURDERE KOMIJNZAAD. Tot f 300 boete veroordeeld. Tegen den kaashandelaar J. C. R. te Woerden had de Officier van Justitie een geldboete van 300 geëischt omdat hy aan den kaasmaker Heemskerk te Noordwijkerhout komijnzaad had verkocht voor ƒ2.50 per K.G., terwijl hij zulk zaad te voren altijd veel goedkooper leverde, zoodat de Officier van Justitie hem gedagvaard had wegens prijsopdrij- ving. De rechtbank, hedenmorgen uitspraak doende, veroordeelde verdachte tot een geldboete van 300 subs. 100 lagen hech tenis. IN CONFLICT MET DE NEDERLANDSCI1E SIERTEELT CENTRALE. De bloembollenkweeker A. B. te S a s- senheim stond hedenmorgen in hoo- ger beroep voor de Haagsche rechtbank terecht van een vonnis van den Leidsehen kantonrechter, die hem wegens overtre ding van het bloembollensaneeringsplan veroordeeld had tot drie weken hechte nis. Verdachte had te Warmond zonder ver gunning van de Nederlandsche Sierteelt Centrale, door welk lichaam hij voor den tijd van acht maanden geschorst was, toch een groote hoeveelheid narcissenbollen ge teeld. Het gevolg van een en ander was geweest, dat de bollen in beslag waren genomen, hetgeen een groote financieele slag voor B. geweest is. De gehoorde getuigen, een afdeellngs- chef en een opsporingsambtenaar van de landbouwcrisiswetten legden een gelijk- duidende verklaring af als voor den Leid sehen kantonrechter, waarna de Officier het woord kreeg, die vond dat duidelijk is komen vast te staan, dat verdachte heeft geteeld zonder de vereischte vergunning, vastgesteld bü Koninklijk Besluit. Ver dachte is herhaaldelijk gewaarschuwd en daarom heeft de Leidsche kantonrechter gemeend zulk een zware straf op te moe ten leggen. Ook spr. ziet het niet anders en kon zich volkomen met het vonnis ver eenigen, zoodat hij dan ook bevestiging daarvan vroeg. De verdediger van verdachte hield een uitvoerig pleidooi, waarin hij als hoofd punt naar voren bracht het volgende: wat moet een bloembollenkweeker doen als zijn vergunning wordt ingetrokken, al of niet ten onrechte, terwijl al de bollen in den grond staan en zijn geheele bezit vor men? Op dit feit en ook nog op diverse andere verzachtende omstandigheden wij zende, riep pl. de uiterste clementie in, want een hechtenisstraf van drie weken acht pleiter veel te hoog. Over 14 dagen zal de rechtbank vonnis wijzen. KOEIEN EN EEN PAARD AAN EEN BESLAG ONTTROKKEN Een jaar gevangenisstraf geëischt. Trots het feit, dat de melkhandelaar A. G. J. van D. uit den Haag, thans gedeti neerd, reeds vorig jaar eenige maanden ge vangenisstraf had gekregen wegens het ont trekken van twee koeien uit een beslag te Leidschendam was dit voor hem geen les geweest, want thans moest hij wederom voor een dergelijk feit terecht staan. Ook thans had hij van uit een weide onder de gemeente Leidschendam vier bonte melk koeien, een drachtige zwartbonte koe, een vaars en een lichtbruin paard, waarop be slag was gelegd, weggehaald. De officier vond het feit zeer ernstig. Mocht er vorige maal al eenig excuus heb ben bestaan, dat verdachte het niet wist, dat zulks niet mocht, thans gaat dit niet op, HILLEGOM Diefstal op het station der Ned. Spoor wegen. Reeds geruimen tijd werden uit wagons levensmiddelen, bestemd voor militairen, en die hier aan het station der N S. gelost werden, groote hoeveelheden etenswaren vooral vleesch vermist. Men kon de daders der diefstallen maar niet ontdekken. Maar na lang speuren is het de militaire politie, in samenwerking met de Gemeente-politie, mogen gelukken de dief stallen op te helderen; zy heeft 4 burgers en 2 militairen gearresteerd. Deze personen hebben reeds een volledige bekentenis af gelegd en zijn ter beschikking van den Offi cier van Justitie gesteld. De burgers die by deze diefstallen betrokken zijn, hebben vanaf November 1939 bij het lossen en ver voeren dezer goederen de diefstallen ge pleegd. HAARLEMMERMEER Geboren: Cornells Jacob z. van P. J. Spaargaren en J. J. C. Tas Tjibbe Sytse, z. van Tj. Lei en L. Wienzlawski Wilhel mus Hendrikus, z. van W. H. Switser en B. M. van Gaaien August z. van J. de Ko ning en E. P. Vink Neeltje Zegerdina d. van H. den Hollander en W. Verbeek Pieter z van H. den Hollander en W. Ver beek Pietje, d. van J. J. Hoogendoorn en M. J. Joren Wilhelmina Maria d. van J Kloot en P. Vlugt Kommertje Annie d van W. C. Vos en P. C. van der Burg Elisabeth Frederika d. van J. B. van Raam en W. Robijn Abram Cornelis z. van B. Bruijnis en M. R. Griffioen Antoinette Maria d. van T. Koops en M. E. Dekker Irma Wijnanda, d. van A. Wijnhout en N. Algera Abraham, z. van C. van der Groef en T. Schijff Levenloos geb. d. van H. A. van Leeuwen en M. van Graas. Getrouwd: Peter Johan Eliza van den Berg 27 j. en Sara Catharina Haartsen 24 j. Overleden: Cornelis Bosman, 75 j. geh. met Z. Bla?uw Leendert van Reeu- wijk, 68 j. geh. met N. Immink Trijntje Verzaal, 3 maanden, d. van F. Verzaal Jan Doeve, geh. met J. Pater, 76 j. Adri- aan van der Linden, 76 j. geh. met J. Schoenmakers. KATWIJK Verduistering. Gisteravond maakte Katwijk een niet aangekondigde doch ook niet gewenschte verduisteringsproef mee. Gedurende ruim drie kwartier was de ge heele gemeente van electrische stroom ver stoken. LISSE Openbare verkooping. Ten overstaan van notaris mr. Roes, alhier, werd Woens dagavond een openbare verkooping bij af slag gehouden, waarvan de uitslag was als volgt: Perceel I: woonhuis met schuur en groot erf te Lisse, plaatselijk gemerkt Heereweg 163, groot 3.47 Are, (Erven Hart veld) in bod gezet voor f 1750 werd ge mijnd op 1450 door den heer Ter Laag qq Perceel n: woonhuis met erf te Lisse, plaatselijk gemerkt, Heereweg 54, groot 1 88 Are, in bod gezet voor 4225, werd niet gemijnd. want thans wist hij wel degelijk, dat het niet mocht. Daarom is thans een flinke straf op zijn plaats en de eisch werd dan ook een gevan genisstraf voor den tijd van een jaar. Verdachte voerde nog aan, dat hij de beesten niet aan het beslag had willen ont trekken, maar dat hij de dieren in verband met het naderende barre jaargetijde uit de weide had gehaald om ze in den stal te zet ten. De rechtbank zal over veertien dagen vonnis wijzen. OEGSTGEEST Boetetocht naar 's Hertogenbosch Aan de deelnemers uit de parochie Oegst- geest en omstreken wordt medegedeeld, dat de spoorkaartjes Zaterdagochtend tusschen 10 en 12 uur verkrijgbaar zijn aan de Pastorie. De trein vertrek Zondagochtend uit Leiden te 8.14 uur. Overstappen in Woerden, en overstappen in Utrecht op den extra-trein. Pastoor LOOYAARD „Bloembollencultuur". In „Zomerlust" te Leiden hield de afdeeling Oegstgeest en omstreken van de Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur een vergadering. De heer Hendriksen opende met een harte lijk welkom en moest tot zijn spijt consta- teeren dat in aanmerking genomen het ledental de opkomst grooter had kunnen zijn. De bestuursvergaderingen maken hier op een uitzondering aangezien nooit een lid op de vergadering ontbreekt. In zijn inlei ding merkte spr. op, dat, nu de regeerings- hulp tot heden niet geheel naar verwacht mocht worden, is verloopen, de minister zijn eenmaal gegeven woord na zal komen. Be treffende de steunregeling voor Gladiolen- kweekers wijzen teekenen in de richting van komende steun. Zoo ook is dit het ge val voor het verlof tot het kweeken van tuinbouwgewassen. Spr. hoopte dat de leden den moeilijken tijd het hoofd kunnen bieden. In het door den secretaris uitge bracht jaarverslag werd melding gemaakt van een kleine vermindering van het leden tal en dat de kleine bedrijven een wel zeer moeilijken tijd hebben doorgemaakt. Een teleurstelling was de uitkeering van de ge leden vorstschade tegenover het groote uit gekeerde bedrag aan de kweekers te Aals meer. De voorzitter dankte voor het keurig verzorgd verslag, waarna de heer van Varik namens de leden den voorzitter een geluk kig jaar toewenschte. Een uitvoerige dis cussie werd gevoerd over eventueele steun- verleening aan kweekers van Siergewassen. Een voorstel zal op de alg. vergadering niet worden gedaan. Hierna volgde een zeer leerzame rede van den heer Beumer over het voedingsproces en de bevruchting van planten. Voor de met bijzondere aandacht gevolgde rede sprak de voorzitter namens de afdeeling hartelijk dank. Na een gehou den verloting volgde sluiting. Inbraak. Hedennacht hebben onge- noode en ongewenste gasten een bezoek gebracht bij de familie C. in het Oranje park. Zij hebben zich door verbreking van een ruit aan de achterzijde van het perceel toegang verschaft. Uit een bureau, dat in een der vertrekken aanwezig was, wordt eenig geld vermist. De bewoners hebben van den inbraak niets gemerkt, pas toen het dienstmeisje vanmorgen kwam, werd de diefstal ontdekt. De familie is tegen inbraak verzekerd. Twee wielen van een auto gestolen. Vannacht had J. B. uit Rotterdam zijn vrachtauto onbeheerd laten staan in de om geving van de Haagsche Schouw. Toen hij vanmorgen zijn wagen weer opzocht, waren twee wielen met banden verdwenen. De politie stelt een onderzoek in. NOORDWIJKERHOUT Volksbond. In café „De Zwaan" hield de afdeeling Noordwijkerhout van den R. K. Volksbond haar jaarvergadering, welke zeer druk bezocht was. De vergadering werd geopend door den 2en voorzitter, den heer P. Koelewijn, die in zijn openings woord allen hartelijk welkom heette, in het bijzonder den geestelijk adviseur, ka pelaan Rozenstraten. De secretaris, de heer B. J. Wessels, las een zeer uitgebreid jaarverslag voor, waar uit we het volgende aanstippen. Een zeer opgewekt leven heerscht in de afdeeling, welke thans 307 leden en 3 odspirant-leden telt. 8 Vergaderingen werden gehouden, waarvan eenige met sprekers, zoodat veel voor de ontwikkeling der leden is gedaan. De bibliotheek bezit thans ruim 1200 boe ken en hiervan wordt een dankbaar ge bruik gemaakt. Ruim 80 leden namen aan een gesloten retraite deel. Ook de andere onderafdeelingen nemen steeds in bloei toe. Vervolgens las de penningmeester zijn verslag voor, waaruit bleek, dat de inkom sten hadden bedragen 1528.25 en de uit gaven 1580.07, het radeelig saldo be draagt dus ƒ51.82. In kas was ƒ196.67, zoodat thans in kas is f 144.85. De heer G. v. Tongeren verklaarde namens de con trole-commissie, dat boeken en bescheiden in orde waren. De heer J. v. d. Bosch bracht verslag uit over het fonds „Hulp in Nood". Hieruit bleek, dat de inkomsten bedroegen 114.61 en de uitgaven f 53.58. Batig slot dus f61.03. 280 Liter melk en 6 pond vleesch. verschillende porties fruit en verdere versterxende middelen werden aan zieke leden of hun huisgenooten ver strekt. De ten bate van dit fonds gehou den konijnenverloting had opgebracht ruim ƒ31.—. De voorzitter dankte hiervoor en vroeg of ook dit jaar weer vele leden zich beschikbaar wiilen stellen voor het cpfokken van een konijn. Als nu volgden eenige mededeelingen. De opbrengst van de uilvoering voor het comité werkloozen- zorg was meegevallen. Hiervan werd uit gedeeld 304 pond spek en verschillende tonnen voor brandstoffen en brood. Als controle-commissie voor 1940 werden be noemd de heeren J. v. d. Meer, C. v. Noort en N. Zuiderduin. Bü de nu volgende bestuursverkiezing werden de aftredende leden H. Janssen, J. v. d. Bosch, W. Kapte in en J. v. d. Werf, allen herkozen, terwijl in de vacature-M. v. d. Togt werd gekozen J. P. v. d. Ploeg. Aanwezig 9 leden. Afwezig met kennis geving: wethouder Q. R. Viveen en J. de Boog. Bij de ingekomen stukken was een mis sive van de Kroon, in zake volledige goed keuring van aankoop gronden door de ge meente in het belang der Volkshuisvesting. Door de Ned. Sierteeltcentrale te 's-Gra- venhage wordt de gemeente in de gelegen heid gesteld, laanboonen te verkrijgen voor het beplanten van de wegen. B. en W. stellen den raad voor van dit aanbod gebruik te maken om voor de beplanting van de Donklaan en voor de wegen aan Krimikade en enenige andere wegen een 280 tal boomen te aanvaarden ter waarde van 700. De beplanting van de boomen wensahen B. en W. te doen geschieden als normaal werk en vragen hiervoor een cre- diet aan van 1000. De heer J. v. d. Marei vraagt of de ge meentetuinman genoeg deskundig is om deze boomen te snoeien en meen te, dat aanbesteding voordeeliger zal zijn dan eigen beheer. De heer J. Braggaar juicht dit voorstel toe om twee redenen, n.l. Ie zullen de straten een beter aanzien krijgen en ten 2e is spreker verheugt, dat dit werk als normaal werk zal worden uitgevoerd. De heer C. Eggink zou deze wegen be plant willen zien met boonen, die niet te snel groenen en bloemen geven, daar som mige trottoirs toch al niet te breed zijn. De voorzitter antwoordt, dat de gemeen tetuinman verschillende diploma's bezit en men gerust dit werk aan hem kan toe vertrouwen. Voor aanbesteding is deze be planting te bescheiden van omvang en ge tracht zal worden de noodige sorteering te verkrijgen, waarna zonder hoofdelijke stemming met algm. st. dit voorstel wordt aangenomen. Uitbreidingsplan. Naar aanleiding van een verzoek van Ged. St. dezer provincie, bij monde van een hoofdambtenaar ter griffie, om de ter reinen van den heer A. H. Ingenihoes van Schaik te 's-Gravenihage, gelegen tusschen den spoorbaan en de Oranjekade, uit het uitbreidingsplan te lichten en de bestem ming van dezen grond later bij afzonder lijke wijziging van het uitbreidingsplan te regelen, stellen B. en W. den Raad voor aldus te besluiten. Hierdoor zal de geheele wettelijke procedure, voorgeschreven bij een wijziging van het uitbreidingsplan moeten worden gevolgd. De heer C. van Wissen zegt, dat aan den heer Ingehoes van Schaik de toezegging is gedaan, dat bij niet verkoop van dit ter rein voor een stichting, het oude plan (Verschoor) zou worden vastgesteld. De voorzitter verklaart, dat dit punt thans niet aan de orde is. Dit terrein wordt thans gelicht uit het uitbreidingsplan en dan kan de heer van Schaik zijn bezwaren indienen en later een beslissing worden genomen. Vervolgens komt aan de orde de vast stelling van de personeelsverordening der bedrijven en van de centrale boekhouding. Na dat door de heeren J. van dei Marei en A. Fortgvns eenige opmerkingen zijn gemaakt en inlichtingen zijn gevraagd, worden deze beide verordeningen aldus vastgesteld. Tot onderwijze van bijstand aan de openbare lagere school wordt met alge- RIJNSBURG Gemeenteraad De raad kwam gisteravond opnieuw bij een tot voortzetting van de behandeling der begrooting 1940. Allereerst werden enkele ingekomen stukken behandeld, waarbij o.m. het onge oorloofde overwerken weder ter sprake kwam. Wethouder Kralt maande in deze tot voorzichtigheid. De bloemenhandel is zeer slecht. De omzet aan de Veiling is in Janu ari bijna 50 lager geweest dan verleden jaar. Er dient geschipperd te worden, wil men deze menschen het leven niet nog zuurder maken. Er zijn er die zich enkele van de eerste levensbehoeften moeten ont zeggen of geen geld voor brandstoffen heb ben. Hun toestand gaat snel bergafwaarts. De voorzitter wilde de discussie hierover sluiten, toen de heer Zandbergen het woord verlangde. Deze stelde er echter prijs op, te verklaren, dat hij de door wethouder Kralt geschetste toestanden kent, maar in de vorige vergadering heeft gesproken over het overwerk in bedrijven, waar best voor meer personeel betaald kan worden. De voorzitter merkte op, dat de politie zaken thuis hooren in het kabinet van den burgemeester en zeide aldaar tot bespre kingen bereid te zijn. De begrooting sluit met de volgende be dragen: Inkomsten en Uitgaven 215.329.99. Kapitaaldienst, inkomsten 144.142.74, uit gaven 71.310.88. VOORSCHOTEN Gestolen. Ten nadeele van B. v. d. M alhier, wat ten fiets ontvreemd, die stond voor een winkel. Een arbeider S. heeft la ter deze fiets gevonden in een sloot aan de Elslaan. WARMOND Ongeval. Het zoontje van den heer G v. d. K. uit 's-Gravenhage is, toen het op de duo van de motor van zyn broer zat, hiervan afgegleden. De jongen werd met een hersenschudding opgenomen en is per auto naar den Haag vervoerd. Collecte. De in deze gemeente gehou den collecte ten bate van het Ned. Roode Kruis heeft de somma opgebracht van 63.05. meene stemmen benoemd de heer Vree man te Benthuizen. Aan het bestuur der Ned. Herv. school wordt op verzoek een voorschot verleend van 2566.62; Geref. school van 1523.34; R.K. Jongens- en Meisjesschool 4127.76 en het bestuur der vereeniging van de H, Catharina van Senen van 438.48, terwijl bovengenoemde vereeniging voor het uit gebreid lageronderwijs een voorschot kan ontvangen van f 1511.83. De vergoeding voor één leerling uit deze gemeente, die een lagere school bezoekt te 's-Gravcnhage, wordt vastgesteld op 32.77. Vervolgens wordt besloten te rekenen vanaf 1 Januari 1940 het tarief van de electrische energie geleverd aan het water bedrijf te bepalen op den inkoopprijs, ver hoogd met 10 pet. voor algemeene on kosten. Herziening electricteits- en gastarieven. B. en W. stellen den Raad voor op grond van de verhoogde koleniprys, waardoor de gemeente aan Leiden een totaal bedrag voor 1940 van 4052,50 moet betalen, voor deze post dekking te zoeken in de herzie ning van de electriciteits- en gastarieven en wel als volgt: Electriciteit a verhooging van den voor 'n begrenzer verschuldigden huur met 0.15 per maand, b. verlaging voor het boven 180 watt beschiklbaar ge stelde vermogen voor alle vastrecht-klan ten van iedere 60 watt voor 4.44 per jaar tot 50 watt per jaar. Voor het gasbedrijf verhoo-ging van den M3 prijs van het gas, gelverd boven de eerste 15 M3 per maand met 0.01 per M? (de eerste 15 M3 blijven dius ongewijzigd). De heer J. Braggaar opent de besprekin gen en kan zich met dit voorstel niet ver eenigen. Spreker meent, dat het beter is dit benoodigde bedrag van de reserve, die gevormd is, te nemen. Ook de heer C. van Wissen is dezelfde meening toegedaan en acht het r.iet nood zakelijk tot tariefverhooging over te gaan. Juist is de reserve gevormd voor kwade tijden, temeer daar het van tijdelijken aard zal zijn. De heer A. Fortgens maakt dezelfde opmerkingen, al kan spreker zich het standpunt van B. en W. indenken. De ze oplossing, voorgesteld door B. en W. acht hy niet de meest gunstige oplossing. Het electriciteitsbedrijf is rendabel en ver- hoogingiis naar zijn meening niet noodig. Anders staat het met het gasbedrijf, daar om wensoht spreker het voorstel van B. en W. in tweeën te plitsen. De heer D. Limburg vindt het ook niet prettig, dat B. en W. met dit voorstel moe ten komen, doch dekking moet er worden gevonden. Wat de winst betreft voor het electriciteitsbedrijf: deze is verwerkt in de begrooting en kan dus buiten beschou wing blijven. Kan dit bedrag niet worden gevonden bij de in te voeren straatbelas ting, vraagt spreker? De voorzitter beantwoordt de verschil lende sprekers. Dekking moet worden ge vonden voor een extra uitgave door de buitengewone onhandigheden. Van de ge vormde reserve mag alleen gebruik wor den gemaakt, wanneer de bedrijven niet winstgevend zijn, zoodat dit uitgesloten is. Na langdurige bespreking is het college van B. en W. tot de overtuiging gekomen dit voorstel te moeten indienen om van verrassingen verschoond te blijven. Wethouder J. A. Mens vindt het ook niet prettig met dit voorstel te moeten komen. Het college van B. en W. heeft, na lange besprekingen, gemeend met dit voorstel te moeten komen te meer daar Je normale prijzen zoowel voor electriciteit als de eerste 15 M3 gas per maand worden ge handhaafd en adviseert den Raad aldus te besluiten. Nadat de heeren J. Braggaar, C. van Wissen. D. Limburg en A. Fortgens het woord in tweede instantie hebben gevoerd, wordt het voorstel-Fortgens in stemming gebracht n.l. om het voorstel van B. en W. te splitsen in tweeën, daar spreker zich wel kan vereneigen met de verhooging van den gasprijs. Vóór het voorstel Fort gens stemmen de heeren: J. v. d. Marei, J. Braggaar, C. H. van Wissen, A. Does- wijk, A. Fortgens en J. Banckèn. Het wordt dus aangenomen met 63 stemmen. Vervolgens brengt de voorzitter in stem ming het eerste' deel van het /oorstel van B. en W. n.l. herziening electriciteitsta- rief. Vóór stemmen: Weth. J. A. Mens, C. Eggink en D. Limburg. Zoodat het eerste deel van het voorstel wordt verworpen. Het tweede deel van het voorstel (ver hooging gas) wordt aangenomen met 8 tegen 1 stem. Tegen stemt de heer J. Brag gaar. Na een eenige bespreking wordt een nieuwe verordening vastgesteld betreffen de de electriciteitstarieven, en meter- en apparatenhuren, bestaande uit een 20-tal artikelen. By de behandeling dezer verordening merkt de heer A. Does wijk op, dat de pol derbesturen voor het leveren van electri citeit een groote verhooging zullen onder gaan. daar de prijs met 100 pet. za1 stijgen, wat spreker niet billijk acht, daar wanneer deze besturen dit hadden geweten, niet zouden zijn overgegaan tot electrische be maling. De voorzitter meent, dat de heer Does- wijk niet volledig is ingelicht. Immers een contract voor vijf jaren is aangegaan. Zen der meer zouden de tarieven, die gelden voor anderen kunnen worden toegepast, dat sedert langen tijd geen contracten meer beslaan men had z ch tijdig van een nieuw contract moeten voorzien en thans zal een nieuw contract moeten worden aangegaan cp aannemelijke voorwaarden. Daarna wordt met alg. st. besloten voor den aankoop der gronden voor het grond- bedrijf een geldleening aan te gaan groot 160.000.tegen een renle van 4 1/8 pet. per jaar, terwijl de provisie 1/8 pet. moet bedragen. Hierna sluiting. THEATEK HOOFDFILMS INHOUD AAN V ANUbULi. KEURING Luxor: Ik stal een millioen (George Raft, Dick Foran). De held van Koko- mo (Pat O'Brien). Speelfilm Komisch lederen avond 8 uur Zondag van 27 uur lederen middag ma- tinée behalve Vry- dag. Goedgekeurd v. volwassenen Trianon: Hoera, ik ben Papa (Heinz Rühmann). De Zeeslag (Char les Boyer, Merle Oberon). Komisch Speelfilm lederen avond 8 uur Zondag van 2—7 uur Zaterdag en Woens dag 2 uur matiné. Toelaatbaar v. volwassenen Lido: Jesse James (Tyrone Power, Slim Sum- merville). Kapitein Benoit van den geheimen dienst (Jean Murat, Mi reille Baiin). Avontuurlijk Spionnage lederen avond 8 uur. Zondag van 2 7 uur Zaterdag en Woens dag 2 uur matinée. Goedgekeurd v. volwassenen Casino: Onderzee- patrouil le (Richard Green, Nancy Kelly) De 13 Lanciers. Avonturen op zee Dramatisch 'ederan avond 8 uur /ondag 4 uur en 3 uur Zaterdag en Woene- dag half drie mati née Goedgekeurd v. volwassenen itex: Gestolen Levens (Elisabeth Bergner). Ons is niet te dol (Bing Crosby, Char ley Ruggles). Dramatisch Komisch lederen avond 8 uur Zondag van 27 uur lederen werkdag 2 uur matinée. Toelaatbaar v. volwassenen

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 6