DE LICHTING 1940 KOMT OP. DEENSCHE VRIJWILLIGERS IN FINLAND. Contrabande De lichting 1940 komt op. Duizenden nieuwe recruten hebben zich Maandag naar hun respec tievelijke onderdeden begeven. Een opgewekte groep voor het Centraal Station te A'dam Ook uit Denemarken zijn vrijwilligers naar Finland gegaan, om tegen de Rus sische troepen te strijden. Gewapend met de onontbeerlijke ski's marscheert een afdeelmg door Oulo Zangers voor de jury Voorbereidingen voor den maaltijd in het kamp der Britsch Indische troepen, die onlangs in Frankrijk tijdens de open keuring zijn gearriveerd en thans deel uitmaken van het Engelsche territoriale leger van kanarievogels in ge bouw „Amicitia te den De dooi, die vooral in het Zuiden van ons 'and flink inzette, herschiep in Haag. Vier candidaten .aan 's Hertogenbosch de straten in uitgestrekte modderpoelen. De auto's deden het sneeuwwater hoog opspatten Luitenant-generaal H. G. Winkelman, die benoemd is tot opperbevelhebber van Land- en Zeemacht, als opvolger van generaal Reijnders Batavia's nieuwe vliegveld Kemajoran, dat in de nabijheid van het centrum der stad ligt, nadert zijn voltooiing. De eerste landingsproeven, welke gehouden werden, slaagden, ondanks de wolkbreuk, welke op dat oogenblik West-Java teisterde, uitstekend Paul Boncoui, de Fianscne gedelegeerde bij den Volkenbondsraad, arriveerde Maandagavond in den Haag Achter den staatsman diens zoon, die werkzaam is op de Fransche legatie FEUILLETON Uit het Engelsche van HEADON HILL. (Nadruk verboden) 38) De gevolgtrekking waartoe Hector kwam was, dat Mapleton om de een of andere reden terug moest komen. Wat kon de reden anders zijn, dan dat hij Bes sie ergens in de buurt verborgen hield? Het was absoluut noodzakelijk, dat deze el lendeling ontmaskerd werd. Ook in het belang van Lord Purbeck. De tijd schoot op. Het was nu Zaterdag en Maandagmor gen zou de gestelde termijn zyn afgeloo- pen. Toen hij by het station gekomen was, informeerde Hector of ook iemand, die aan zijn beschrijving van Mapleton beant woordde, dien morgen naar Londen was vertrokken. De stationsambtenaar voegde aan zyn bevestigend antwoord op die vraag nog de mededeeling toe, dat die persoon een retour had genomen. In het bezit van deze inlichtingen schoo Hector zijn motor over den weg naar een tamelijk armoedig uitziend café, dat zich met den weidschen naam „Stationshotel" tooide. De herbergier slenterde naar binnen slordig en met waterige oogen. Zya uiterlijk getuigde evenmin van wel vaart als zijn établissement. Gleden morgen mijnheer Prebble, zei Hector, ik zou graag uw auto willen hebbei. voor den iaatsten trein uit Londen vanavond, die van 8.10 uur. 't Spijt me mijnheer, vas het ant woord, de auto is een half uur geleden besproken dor een heer, die vanmorgen met den trein is vertrokken. Een heer met een lange hangsnor? Precies mijnheer. Ik weet niet, hoe hy heet, maar hij is ergens in huis dicht bij de Duivelsklof. Een soort geleerde, ge loof ik. Hector deed een volgende poging. Kyk eens hier, mij..neer Preble, zei hij, eigenlijk gezegd heb ik zelf geen auto noodig, maar ik zou dien heer graag vanavond chauffeeren. We hebben een kleine weddenschap, of hij me herkent, ziet u. Als u mij vanavond de auto laat besturen, dan zult u er geen schade van hebben. Ik zou ook graag het gebruik van een slaapkamertje hier hebben, ongeveer een uur, voordat de trein aankomt. Dan kan ik me hier vermommen, misschien kunt u me wel een passend stel kleeren ge ven? Wat zou u zeggen van vijf pond be looning? Preble, die het geld goed gebruiken kon, was spoedig voor het plan gewonnen. Afgesproken, mijnheer, zei hy gretig. Kleeren kunt u wel van mij krijger.. Ik zou anders dien mynheer zelf hebbm gereden, omdat ik vanwege de slechte tijden mijn chauffeur heb moeten wegdoen. Brengt u de auto ook zelf weer terug? Daaraan .iad Hector niet gedacht! Maar toch vond 1 ij het niet meer dan natuur lijk, dat de herbergier bezorgd was voor zyn wrak voertuig. Toch begreep Hector dat het moeilijk zou zyn, om de auto terug te brengen, daar hij vermoedelijk wel iets anders te doen zou hebben. Hij mocht Ma pleton geen oogenblik uit het gezicht ver- lk*!T*n. Neen, zei hij, want dan zou ik den heelen weg weer terug moeten loopen. Maar ik blijf verantwoordelijk voor de auto en zal u elke schade vergoeden. Lord Purbeck is een vriend van me en die zal me waarschijnlijk wel toe staan de auto in de Abbey te stallen, waarschijnlijk zal zijn chauffeur hem morgen terug brengen Dan heb ik verder niets te zeggen, mijnheer, antwoordde de geïmponeerde herbergier. Er is nog iets, zei Hector. U ma.g hierover met niemand te spreken, voor ik u verlof geef. Mr. Preble gaf de verzekering, dat hij zou zwijgen en nr hem nogmaals verzocht te hebben de kleeren en de kamer tegen ze^en uur gereed te hebben, stapte Hec tor op zijn motor en reed weg. In de ge geven omstandigheden, vond hij, zou hy zonder onbescheiden te zijn voor de lunch wel op de Abbey mogen aanloopen en hij had zich niet vergist. Lord Purbeck en Lady Madge verwel komden hem hartelijk. Ze liepen in de schaduwrij'ke laan op en neer en Madge wierp een zydelingsche blik op Hector. Onze menschen hebben geen spoor van haar kunnen ontdekken, vertelde hij. Ik ben sterk geneigd te gelooven aan juffrouw Campion's theorie. In ieder ge val volg ik Mapleton vanavond van het het station af; nog afgezien van al het an dere, heb ik persoonlijk een appeltje te schillen met Smyle Mapleton. En hy vertelde daarop van de vergif tigingspoging. Toen hij halverwege met zyn verhaal was, speet het hem, dat hij er mee begonnen was. Maar hij voelde zich tege lijk buitengewoon gélukkig, toen hij den indruk zag, dien zyn verhaal op Lady Madge maakte. Hij zag, dat ze huiverde, terwyl haar mooie oogen hem groot van schrik aanstaarden Van zijn plannen voor dien avond vertelde hij echter niets en hij vroeg ook niet, of hy de auto zou mogen stallen. Hij zou het er maar op aan laten komen. Hij vond het onnoodig de vrouw, die hij liefhad, te verontrusten met details van een onderneming, die niet vrij was van gevaar. Lord Purbeck's verontwaardiging uitte zich luidruchtiger dan die van Madge. Maar Yeldham, we kunnen dit toch niet lijdelijk aanzien, voer hij uit. U zegt, dat de menschen van de Lynx hem in Londen zullen volgen. Waarom telegra- geert u ze niet, om hem te arresteeren we gen poging tot moord? Madge en ik moe ten dan maar riskeeren voor smokkelaars gehouden te worden, ofschoon de men schen, die ons kennen, toch zullen begrij pen, dat wij niet uit baatzuchtige motie ven hebben gehandeld. En zij zullen jullie beschouwen als een soort Donquichotterige idioten, snauw de Tante Drusilla. Lord Purbeck negeerde deze vriende lijke opmerking en zei: We zouden de ontijdige onthulling kunnen voorkomen door het geld te betalen. Maar Yeldiham moet dien man laten arresteeren. Hector schudde het hoofd. U vergeet Bessie Calloway, zei hij. Als wij Ma pleton verhinderen haar voedsel te bren gen, zal ze van honger omkomen in haar schuilplaats. Hy is er niet de man naar, om nog meer straf te riskeeren door te be kennen, dat hij haar gevangen houdt We moeten hem vry laten rondloopen, tot wy het meisje hebben gevonden. U hebt gelijk, was het antwoord. De vent heeft ons in zijn macht door dat meisje. Maar zoodra we haar gevonden heb ben, is de beurt aan ons, zei Hector. Ze probeerden iets gewaar te worden over zijn plannen, maar hij liet niets los, alleen beloofde hy om als het mogelijk was, vóór middernacht nog terug te komen met nieuws. Het was al laat in den middag, toen hij afscheid nam en op zijn motor stapte. Hij had met opzet Madge's voornemen, om hem naar het hek te vergezellen verijdeld. Hij wilde niet met haar alleen zijn, hij wist intuïtief, dat het meisje zich bezorgd over hem maakte en zou trachten hem te overreden haar tn laten deelen in zijn nieuw avontuur of het op te geven. Onderweg stopte hij bij het postkantoor. Er was een telegram voor hem, van de „Daily Lynx", om vijf uur uit Londen ver zonden. „Volgden uw man. Van Waterloo Sta tion regelrecht naar Britsch Museum. Be studeerde den heelen dag fossielen, volg den hem terug tot station. Verloren hem op perron. Vermoeden, dat hy vertrok met trein 8.10." De onschuldige bezigheid van Mapleton in het Britsch Museum was alleen te ver klaren uit zijn wensch, om zijn rol van wetenschappelijk onderzoeker vol te hou den, voor het geval men een onderzoek naar zyn doen en laten zou instellen dien dag. In ieder geval stond het nu vast, dat zyn bezoek niets te maken had met Bessie en dit feit verhogd* de waarschijnlijkheid van juffrouw Campion's theorie. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 8