Laatste berichten Burgerlijke Stand MARKTBERICHTEN DINSDAG 6 FEBRUARI 1940 fïï«. i Ffnerwr COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 DE BOETETOCHT NAAR DEN BOSCH. HET SNEEUW-OPRUIMEN. KOLENDAMPVERGIFTIGING TE ZAANDAM. Tweede Kamer Nog gelegenheid tot deelname. Voor den boetetocht naar Den Bosch op 11 Februari a.s. kunnen nog kaartjes wor den gekocht De gelegenheid hiertoe is nog opengesteld tot en met Zaterdag a.s. aan de Pastorie, Lorentzkade 16. De prijs der kaartjes bedraagt f 1.92. Het aantal deel nemers is reeds meer dan 200. ST. JOSEPHSGEZELLENVEREEN1GING. Onze verplichte bijeenkomst gaat heden avond toch door. Wie komt wordt getrac- teerd! VOLKSBOND-NIEUWS. Ontwikkelingsavond. Zondag 7 Febr. a.s. wordt de reeds aan gekondigde ontwikkelingsavond gegeven voor de leden van den R.K. Volksbond in de groote zaal van het Bondsgebouw, Steenschuur 15. Deze avond zal worden verzorgd door de filmafdeeling van den Raad van Ar beid, waar behalve door het woord ook in beeld aan de aanwezigen zal worden bij gebracht het groote belang der Sociale Verzekeringswetten. Een avond dus voor velen leerzaam en daarom een aansporing om deze te bezoeken. Men mag deze ge legenheid niet voorbij laten gaan Recollectie-avond. De gebruikelijke maandelijksche recol lectie-avond voor bestuursleden van vak- en onderafdeelingen wordt gehouden op Donderdag 8 Februari a.s. in de St. Lode- wijkskerk aan de Steenschuur. Aangevan gen wordt te acht uur nam. De bestuurs leden worden verzocht tijdig aanwezig te zijn enin zoo groot mogelijk getal, want ook op geestelijk terrein moet door ons de grootst mogelijke belangstelling ge toond worden, dit is bovendien voor allen van de hoogste waarde Mgr. van Schaik-fonds. In verband met de thermometer-actie voor bovengenoemd fonds, zijn inschrijf- boekjes uitgereikt, waarop zij, die aan de thermometer-actie wenschen deel te nemen», bereids hun handteekeningen wel zullen hebben geplaatst. Indien niet, bestaat daartoe nog de gelegenheid. Zaterdag avond, 10 Febr. a.s., moeten de uitgereikte boekjes met de verzamelde handteekenin gen voor deelname, ingeleverd worden bij den voorzitter van den R.K. Volksbond, den heer J. H. Nijhuis, Mare 52. De heeren, die zich belast hebben met het inzamelen van handteekeningen, willen wel zorg dragen dat Zaterdagavond a.s. alle ge gevens op genoemd adres zijn bezorgd. Rectificatie. Abusievelijk werd vermeld, dat op no. 139 bij de gehouden verloting een prijs was gevallen. Dit moet echter zijn no. 138. Tegen inlevering van het lot is de prijs te bekomen op kantoor Bondsgebouw, Steenschuur. R.K. KLUBO E S PER ANTI STA. Wegens de Vastenavond is er geen bij eenkomst hedenavond. De volgende conversatie-avond zal ge houden worden op Dinsdag 20 Februari te 8 uur, Hooigracht 74. Op dien avond zul len tevens de behaalde cijfers in den ver taal wedstrijd worden bekend gemaakt. „EX ORIENTE LUX". Prof. dr. Harald Ingholt van de universi teit te Aarhus is door „Ex oriente lux" uitgenoodigd, een serie lezingen te Amster dam, Leiden en Utrecht te komen houden over de opgravingen te Palmyra en Hama. Wij mogen in Leiden niet klagen over de sneeuw-opruiming, als we vergelijken met vele andere gemeenten. Zeker, in ver schillende gedeelten onzer stad is 't nog een verschrikkelijk vieze boel. Maar vele hoofdstraten zijn reeds vlug en keurig in orde gemaakt. En. als men zoo doorgaat, zal gauw door heel de stad heel wat tot slijk geworden sneeuw opgeruimd zijn. De leiding en de uitvoering van het sneeuw-ruimen schijnt hier in goede han den te zijn. in 1886 de 3 Octoberfeesten wegens een Europeeschen oorlog moesten worden af gelast. Het verslag herinnerde voorts aan het aandeel, dat de vereeniging had in de hul diging van het 4e Regiment Infanterie ter gelegenheid van zijn 125-jarig bestaan en van het Leidsche Studentencorps in ver band met zijn eeuwfeest, zoomede aan het 25-jarig bestuurslidmaatschap van den heer N. G. Spaargaren. De in 1939 geprojecteerde wedstrijd voor de schooljeugd in het opsporen van oude gevelsteenen e.d., zal opnieuw in den a.s. zomer worden uitgeschreven, daar tal van deelnemertjes ten onrechte veronderstel den, dat ook deze wedstrijd van het pro gramma der feestelijkheden was ge schrapt. Het ledental beweegt zich, helaas, nog steeds in dalende lijn. Het verslag eindigde met den wensch, dat de aan het stadsbestuur aangeboden 3 October-klok voor het eerst op den a.s. 3 October-dag en daarna zonder onderbre king op den herdenkingsdag van Leiden's Ontzet gedurende vele tientallen jaren haar klanken over de Sleutelstad zal strooien. De voorzitter bracht dank aan den heer Rollandet voor zijn uitvoerig en keurig verslag, dat onveranderd werd vastgesteld. Aan het verslag van den penningmeester, den heer P. Boot Jr., ontleenen wij, dat de ontvangsten bedroegen f 4307.32, waarvan aan contributies 3374, en de uitgaven ƒ3275.48, warvan de uitdeeling van haring en wittebrood 464.68 en de middagoptocht 1068.43, zoodat er een batig saldo is van 1031.84. Daartegenover staat een aan zienlijk koersverlies op het effectenbezit, zoodat in financieel opzicht 1939 geen gun stig jaar voor de vereeniging was. Nadat eenige nadere inlichtingen waren gevraagd en verstrekt en de kascommissie en de accountant schriftelijk hadden ge rapporteerd, dat de boekhouding in vol maakte orde was bevonden, werd de heer Boot onder dank gedechargeerd voor zijn accuraat gevoerd beheer. De periodiek aftredende bestuursleden, de heeren L. E. Nieuwenhuizen Segaar, N. A. Commandeur en C. J. van Spall werden herkozen. De contributie voor het jaar 1940 werd onveranderd vastgesteld op f 1.50. Na de rondvraag, waarbij van diverse zij den werd aangedrongen op versterking van het ledental, dat daaraan dringend behoef te heeft, sloot de voorzitter de vergade ring onder dank voor de opkomst. Binnenland SLACHTOFFER VAN DEN ONBEWAAKTEN OVERWEG. Meisje door trein gegrepen en gedood. Vanochtend omstreeks half tien is het ze ventienjarig meisje de H. uit Rijen door een trein, die uit de richting Breda kwam, aangereden en gedood. Het slachtoffer reed per fiets met een meisje uit Rijen op den Oostertioutschen- weg. Zij lieten den trein uit Tilburg den onbe waak ten overweg aan de Vijf Eiken te Rijen passeeren, maar bemerkten niet, dat uit de richting Breda eveneens een trein naderde. Toen zij den weg oversta ken, werd mej. de H. door dezen trein ge grepen en gedood. Haar vriendin was juist den overweg gepasseerd. AUTOBOTSING EISCHT EEN DOODE. Tengevolge van den zwaren mist kwa men vanmorgen een vrachtwagen en een personenauto nabij het tramstation te Sarülde in botsing. De bestuurder van de personenauto, de heer H. de Groot uit Staphorst, werd hier bij zoo ernstig gewond, dat hij enkele oogenblikken na het ongeluk aan de gevol gen overleed. KOLENDAMPVERGIFTIGING TE HEERDE. Vier personen bedwelmd, twee in levensgevaar. Uit Heerde wordt gemeld: Vanmorgen vonden huisgenooten de dames M. Jonker en B. J. Logtenberg bewusteloos te bed liggen. In de kamer hing een zware kolen damp. Deze was ook doorgedrongen tot een bovenvertrek, waar mej. Pannekoek en haar kind sliepen. Ook deze waren buiten bewustzijn. Een onmiddellijk geroepen geneesheer mocht het gelukken mej. P. en haar kind tot be wustzijn te brengen. Zij maken het rede lijk goed en zijn buiten gevaar. Tot nu toe slaagde men er niet in beide eerstgenoem de dames bij te brengen. Haar toestand is zeer ernstig. Men heeft weinig hoop op een gunstig resultaat, mede in verband met den hoogen leef ij td der slachtoffers. Allen worden thuis verpleegd. Een doode. De 77-jarige weduwe N. F., aan het Ame land te Zaandam, is het slachtoffer gewor den van kolendamp. Vanochtend vervoegde zich een metse laar aan haar woning om een reparatie aan den schoorsteen, welke niet goed trok, te verrichten. Men vond de weduwe op den vloer liggen. Zij was door kolendamp om het leven gekomen. De geneeskundige dienst heeft nog geruimen tijd getracht de levensgeesten op te wekken. TERSCHELLING GEÏSOLEERD. Gebrek aan brandstoffen en aardappelen. De postboot Noord Nederland", welke de verbinding tusschen Terschelling en Harlingen onderhoudt, heeft vanmorgen, in tegenstelling met de bestaande plannen, geen nieuwe poging gedaan het ijs te bre ken. De dikke mist, welke vanmorgen over de Waddenzee hing, heeft het uitvaren on mogelijk gemaakt. Ook het vliegtuig van de K. L. M., dat vanmorgen een tiental passagiers van het eiland had zullen halen, kon door den mist niet komen. Terschelling is nu reeds vijf dagen ge- isoleerd. De gevolgen beginnen zich te doen voelen. Reeds heersoht een gebrek aan brandstoffen, terwijl verschillende win kels door hun voorraad zout en boter heen zyn. De „Noord Nederland" zal zoodra de weersomstandigheden dit toelaten, een nieuwe poging ondernemen, den vasten wal to bereiken. DE INBRAAK BIJ DE FIRMA SPIJER TE AMSTERDAM. Het zal zonder twijfel voor de recher che van het bureau Singel een uitermate moeilijke taak zijn om klaarheid te bren gen in de inbraak, welke vannacht in den ju weiiers winkel van de firma Spijer te Am sterdam is gepleegd. Een nachtwaker, die op het Singel liep, heeft inderdaad gezien, dat een man zich snel verwijderde. Vlak daarop ontdekte hij, dat een ruit van den winkel was stuk geslagen en dat waardevolle voorwerpen waren ontvreemd. De politie brengt deze beide feiten nog niet met elkaar in verband. De mogelijk heid bestaat, dat een voorbijganger voor de etalage stond en zich verwijderde, omdat hij bang was in verband met de inbraak te worden gehoord. Trouwens, het is er de politie in de eer ste plaats om te dioen een spoor te vinden. Dit zal zeer moeilijk zijn, omdat men niet over de kleinste aanwijzing beschikt. Een signalement van voorbijganger of dader kon niet worden gegeven. De auto, waar mee de inbreker, naar men gelooft, is ver dwenen, is evenmin gezien. Het onderzoek heeft dan ook tot nu toe niets opgeleverd. Bij de inbraak zijn ontvreemd 16 scha kelarmbanden, 2 slavenarmbanden, 1 cha telaine, 1 heerenzegelring, alle van wit, rood of geel goud. Voorts werden gestolen 1 poederdoos, 1 sigarenaansteker, 2 dames- sigarettenkokers, 1 heeren sigarettenkoker. Deze laatste voorwerpen zijn van goud of zilver. Buitenland LEGERBERICHTEN. PARIJS, 6 Februari (A.N.P.) Het Fransche legerbericht van Dinsdagochtend luidt: „Niets te melden". BERLIJN, 6 Februari (A.N.P.) Het opperbevel van de Duitsohie weermacht maakt bekend: „Niets bijzonders gebeurd". BERLIJN, 6 Febr. (A.N.P.). In het frontbericht van bet Duitsche Nieuwsbu- reu wordt het volgende gezegd; Aan de Rijksgrens ten Zuidwesten van Eppenbrurwi werd een vijandelijke verken- ningsafdeeling teruggedreven. Aan den bo ven-Rijn ondernam de vijand korte overvallen met maöhinegewcrrn op den Duitsehen oever. De activiteit in de lucht was uiterst gering. Ten Noorden van Kehl werden twee FramsChe verkenningsvlieg tuigen bij de poging om boven Duitsch ge bied te vliegen, door het luchtdoelgeschut genoodzaakt terug te keeren. NA DE BALKAN-CONFERENTIE. Een Hongaarsche uiteenzetting. BOEDAPEST, 6 Febr. (A.N.P.) In een blijkbaar geïnspireerd artikel bespreekt de „Pester Lloyd" de besluiten der Balkan conferentie. De zoogenaamde Hongaarsche kwestie (revisie van het Verdrag van Trianon) schijnt thans een onontkoombaar element van de nieuwe algemeene orde in Europa te zijn geworden. Hongarije en allen, die hechten aan om standigheden, welke een blijvenden vrede in Midden-Europa kunnen tot stand bren gen, zouden liever gezien hebben, dat de conferentie meer hoop had gegeven. De passage van het communiqué der confe- ferentie, waarin gesproken wordt van de handhaving der integriteit van het natio nale territoir, herinnert op gevaarlijke wijze aan den geest, die de vroegere Kleine Entente bezielde. De verklaring van Ga- fencu, dat de staten, die geen lid van de Entente zy-n, hun vraagstukken door regio- Vergadering van heden. De heer DE VISSER (comm.) vraagt in verband met den toestand, waarin door de oorlogsomstandigheden land- en tuinbouw verkeeren, verlof, de regeering vragen te stellen over: a. de vergrooting der uit- voermogelijkheden b. verhooging der richt prijzen in verband met de vorstschade en de stijging der vrachtprijzen; c. verhooging van den steun aan de kleine boeren; d. noodzakelijke verhooging van de loonen der landarbeiders. Hierover zal in den loop der vergadering worden beslist. De vergadering wordt geschorst voor het kiezen van voorzitters en onder-voorzit ters der afdeelingen. De VOORZITTER zegt, dat, indien de Kamer al zou deelen de opvatting van den heer de Visser, dat land- en tuinbouw ten gevolge van den oorlogstoestand in zeer zorgelijken toestand verkeeren, de vraag open blijft, of die toestand beduidend is gewijzigd sinds de behandeling van hoofd stuk X der rijksbegrooting voor 1940 en of het regeeringsbeleid in deze opnieuw on derwerp van beraadslaging behoort uit te maken. Afgezien hiervan heeft spr. redenen om aan te nemen, dat binnenkort bedoeld be grotingshoofdstuk door de Eerste Kamer in openbare vergadering zal worden be handeld, waarbij dan de regeering de ge legenheid krijgt, ook haar land- en tuin- bouwbeleid opnieuw toe te lichten en te verdedigen. In verband met dat feit lykt het spr. minder juist, haar deswege op dit oogenblik ook onzerzijds rekenschap te vragen. Spr.'s advies strekt dus, om, indien het verzoek onverhoopt gehandhaafd mocht blijven, daaraan geen gunstig gevolg te geven. De heer DE MARCHANT ET D'ANSEM- BOURG (n.s.b.) merkt op, dat de vragen van den heer de Visser bij in de afdeelin gen te onderzoeken wetsontwerpen van economischen aard aan de orde komen. Het voorstel van den voorzitter, de in terpellatie niet toe te staan, wordt z.h.st. aangenomen (tegen de communisten). De voorzitter deelt mede, dat het zijn aanvankelijk voornemen is, de vergade ring 20 Februari weer bijeen te roepen. De vergadering wordt gesloten. nale accoorden zouden kunnen regelen, zou geen practische beteekenis hebben, als deze niet veel goeds voorspellende uitlating niet het voortduren van den status quo zou beteekenen. Indien Roemenië onder „nationaal ter ritoir" slechts het door Roemenen bewoon de gebied verstaat, zou een dergelijk regio naal verdrag inderdaad den vrede dienen. Maar als dat nationale territoir ook de door groote massa's Hongaren bewoonde streken zou bevatten, is het niet de moeite waard er zelfs maar met een woord over te spre ken. De inschikkelijkheid van Hongarije en zijn streven, de tegenwoordige moeilijk heden niet te vermeerderen, moeten nie mand tot de onjuiste onderstelling ver leiden, dat Boedapest bereid zou zijn de regeling der vitale vraagstukken, voort vloeiende uit het onhoudbare verdrag van Trianon, tot in het oneindige uit te stellen. POSEN WORDT RIJKSGOUW WARTHELAND. BERLIJN, 6 Febr. (A.N.P.) Het Duitsche staatsblad publiceert het volgende decreet van den Fuehrer en Rijkskanselier: „Mijn decreet over inlijving en bestuur der Oostelijke gebieden van den 8en Octo ber 1939, wyzig ik aldus, dat de Rijksgouw Posen in de toekomst genoemd wordt Rijks gouw Wartheland". UIT MET HET VRIJE ZIGEUNERLEVEN. PRAAG, 8 Feb. (ANP). Sinds den len October is in het gebied van het Protecto raat die verordening van kracht over de nederzetting der tot d/usver vrij rondzwer vende Zigeunergroepen. De Zigeuners moeten hun zwervend leven opgeven, zich een vaste woonplaats uitkiezen en 'n fat soenlijk beroep uitoefenen. Voornamelijk zullen zij in den landbouw te weric worden gesteld. Zigeuners, die geen gewoon beroep willen uitoefenen, zullen in arbeidskampen bijeen worden ge bracht. De meeste Zigeuners zijn het vori ge jaar geëmigreerd naar Slowakije en Polen. De grootste Zigeunerskarmpen be vinden zioh op het oogertblik in het Zuiden van Moravië en in de omgeving van Brno. Het aantal in het Moravische deel van Slo wakije wonende Zigeuners bedraagt romd 4000. ITALIAANSCHE SOLDATEN ONDER LAWINE BEDOLVEN. MILAAN, 6 Febr. (A.N.P.) Uit Aosto wordt gemeld, dat een uit drie officieren en dertig manschappen bestaande afdee- ling Alpinisten onder een lawine is bedol ven. Onder hen bevonden zich ook de vijf marconisten, zoodat de afdeehng geen noodseinen konden geven. Het gelukte al le verongelukten zich zelf uit de sneeuw massa te bevrijden. Een soldaat, die onder de sneeuw bedolven was gebleven, werd na tien uren inspannender arbeid nog le vend geborgen. LEIDEN. Geboren: Petronella Antonia, d. van P. A. Oosterveer en J. G. v. d. Weijden Louis, z. van A. Lens en T. v. Weeren Susanna, d. van H. Filippo en A. v. Ton geren Petronella Agnita Maria, d. van W. J. Lut en C. L. Tyssen Maja Agneta, d. van H. F. v. d. Horst en M. Gaasterland Abraham, z. van Z. v. d. Groep en J. Nieuwenhuizen Reinier Lodewijk, z. van L. R. Kallenberg en L. J. v. Seggelen Carel, z. van F. Favier en J. Blansjaar Paulus Jacobus, z. van J. W. Hartevelt en W. F. Lotte Willem Fredrik, z. van J. W. Hartevelt en W. F. Lotte - Pietje, d. van E. Boersma en W. E. Witmans Ynte Jacobus, z. van S. Rademaker en D. Lammertsma Adriana Jacoba, d. van J. J. v. Kesteren en W. J. Waaijer Jo hanna, d. van J. Vogelenzang en J. Filip po Jannetje, d. van D. Sloos en A. v. Tongeren Alida Johanna Maria, d. van J. Th. Juffermans en A. M. Heemskerk Adriana Johanna, d. van J. v. d. Zwart en B. J. Jansen Jacobus Leonardus Hendri- cus, z. van L. J. C. Brederode en W. v. d. Wal Marianne Cornelia, d. van A. Huy- gens en J. de Wijs Adrianus Simon Ma ria, z. van A. Th. Smit en A. P. Kokshoorn Agatha Adriana Hendrica, d. van P. A. de Ridder en A. Wcrtman. Gehuwd: J. A. M. Smoolenaars jm. en H. M. Rila jd. Overleden: W. A. J. v. Driesten wed. van J. Ph. Woonink 81 j. A. v. d. Klukt m. 47 j. W. Copier wedn. 77 j. A. G. Fiouw m. 69 j. D. Janszen hsvr. van W. de Graaff 64 j. LEIDEN, 5 Febr. Groen ten veiling. Per 100 kg.: roodekool 6.908.50, savoyekool J 4.206.30, groenekool 2.04.90, boe renkool 48, rapen f 3.504.00, prei 15—20, kroten, gekookt 79, uien 1.40—5.60, peen 5.90—11.—, spruiten f 5—10, andyvie 28—32, witlof 5—22, per 100 stuks: knolselderie 2.705.90, 6 Febr. Vette Varkens. Aanvoer 177 totaal, Prijzen: zwaar 6365 cent en licht 60—62 cent per kg. levend gewicht Han del vlot. ROTTERDAM, 6 Febr. Vee. Aanvoer: 3853 totaal, 120 paarden, 2 veulens, 656 bagere runderen, 850 vette runderen, 25 vette kalveren. 57 graskalveren, 1759 nuch tere kalveren, 336 schapen en lammeren, 4 varkens, 1 big, 42 bokken of geiten. Prij- zc-n per kg.: vette koeien 84, 70 en 4858 cent, vette ossen 80, 70 en 4858 cent, stie ren 78, 68 en 56 cent, vette kalveren 1.45, 1.25 en 0.951.05; schapen 50, 45 en 40 cent, lammeren 52, 47 en 42 cent, gras- icalveren 65 en 55 cent, slachtkalveren 45, 41' en 35 cent, slachtpaarden 62, 52 en 42 cent. Prijzen per stuk: schapen 302217 Lammeren 201712; nuchtere slacht kalveren 11—96, slachtpaarden 270 —190130, werkpaarden f 360240140; n'tten 250—200—120; kalfkocien f 290— 200—140; melkkoeien 285—200—140; vare koeien 200—145—110; vaarzen 145 125—95; pinken 105—85—65; graskalve ren 604030; bokken of geiten 12 85. Overzicht: vette koeien en ossen: aanvoer gelijk vorige week, handel matig, prijzen onveranderd, prima koeien tot 90 en prima ossen tot 86 cent; stieren: aanvoer iets ruimer, handel kalm, prijzen als vo rige week; vette kalveren: aanvoer kort, handel matig, prijzen constant, prima tot 1.55; schaper, en lammeren: aanvoer klei ner, handel willig, prijzen als gisteren; nuchtere slacht- en fokkalveren: aanvoer veel grooter, handel traag, prijzen lager; paarden: aanvoer iets ruimer, handel vlot, prijzen prijshoudend; kalf- en melkkoeien: aanvoer iets grooter, handel lui, prijzen le en 2e kwal. stijver, overigens onveranderd; /arekoeien: aanvoer als vorige week, han del flauw, prijzen stabiel; vaarzen en pin ken: aanvoer klein, handel stil, prijzen on veranderd; graskalveren: aanvoer matig, handel stroef, prijzen prijshoudend; bok- icen of geiten: aanvoer iets ruimer, handel vlug, prijzen als vorige week. 's IIERTOGENBOSCH, 6 Febr. Boter. Aanvoer 9725 kg. Prijzen: hoogste 1.68, laagste 1.65 en middel 1.66 per kg. KATWIJK a. d. RIJN, 5 Febr. Groenten- veiling, per 100 stuks: knolselderie A 4.80 —0.50, idem B 3.00—4.10, per kist van 20 kg.: waschpeen 1.802.25, kroten 65 —85 cent; per 100 kg.: roodekool 5.60— 6.30, gelekool f 2.004.40, groenekool f 2 —3.40, uien 75—90 cent, per kist van 0 kg.: boerenkool 4349 cent. BODEGRAVEN, 6 Febr. Kaas. Aanvoer: 43 partijen Goudsche kaas, alle met rijks- merk, totaal 1935 stuks, wegende 17415 kg. Prijs met R. M. le soort 3032. 2e soort f 2829 per 50 kg. Handel matig. LOOSDUINEN, 5 Febr. Groentcnvelling. Spinazie 89 cent per 4 kg.; selderie f 7.20 —11.00 per 100 bos; Knolselderie B f 1.80 per 100 stuks; prei f 1625 per 100 kg.: boerenkool 54—65 cent per 7 kg. Spruitkool f 16 per 100 kg. HAZERSWOUDE, 6 Febr. Elerenvelling. Aanvoer 2335. kippeneien f 4.504.95 per 100 stuks. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) Londen 7 51 Berlin75 55 ParUs 4 251/2 Brussel 31.77 Zwitserland 42.23 Kopenhagen 36.371/,2 Stockholm44.85 Oslo 42.80 New York1.883/J6 JAARVERGADERING 3 OCTOBER-VEREENIGING. Gisteravond hield de 3 October-Vereeni- ging in café-restaurant „In den Vergulden Turk" haar jaarlyksche algemeene verga dering, waarvoor minimale belangstelling bestond. Behalve het nagenoeg voltallige bestuur, waren welgeteld acht leden aan wezig, waaronder nog drie journalisten. De voorzitter, de heer W. van der Laan, sprak een kort welkomstwoord en herin nerde er aan, hoe de tijdsomstandigheden het bestuur noopten de feestviering voor den jongsten 3 Octoberdag af te lasten. Alleen de koraalmuziek en de uitdeeling van haring en wittebrood vonden door gang. Dit was voor de vereeniging en tal van neringdoenden in onze stad een groo te tegenvaller. De vereeniging had tal van financieele verplichtingen aangegaan, die zij moest na komen, terwijl alle minutieuze zorgen aan de voorbereiding besteed, vergeefs waren geweest. Al zijn de omstandigheden in ons we relddeel ook thans nog allesbehalve roos kleurig, spr. hoopt niettemin, dat de feest viering in 1940 doorgang zal kunnen vin den. De tweede secretaris, de heer L. E. Nieu wenhuizen Segaar, las vervolgens de notu len der vorige vergadering, welke onver anderd en onder dank werden goedge keurd. In zijn jaarverslag maakte de secreta ris, de heer E. W. Wichers Rollandet, al lereerst melding van de omstandigheid, dat in het afgeloopen jaar voor de tweede maal sedert de oprichting der vereeniging

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 3