RIJNSTREEK MAANDAG S FEBRUARI I94u OE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 8 OEGSTGEEST R. K. Sportver. „St. Willibrord". In verband met de vasten-meditaties, welke op Vrijdagavond gehouden gehouden worden komt er een wijziging gedurende dien tijd voor de damesafdeeling van de R K. Sportveieen. St. Willibrord. De les sen, welke Vrijdagavond van 89 gegeven worden zijn verplaatst naar Woensdagavond 6.45 uur in de Christelijke Kweekschool. Dt lessen, welke Vrijdagavond 9 uur aan vangen, worden tijdelijk gegeven in het St. Willibrordusgebouw op Donderdagavond, aanvang 7 uur. VOORSCHOTEN RECTOR F. JONGE, MONTFORTAAN, OVERGEPLAATST. De zeereerw. Pater Rector F. Jonge S. M. M., Rector van de bijkerk aan de Haag- fiche Schouw en Overste /an Huize Mont- foort, zal zijn taak neerleggen. Hü is door zijn overste benoemd in zijn vroegere func tie van Overste van het klooster en tevens pastoor te Montich-kazerne bij Antwer pen. Twee en half jaar heeft Pater Jonge de zielzorg aan de Haagsche Schouw ge leid en in dien tijd aller hoogachting en sympathie verworven. In zijn plaats is benoemd tot Overste en Rector aan de Haagsche Schouw de zeereerw. pater P. Eeken, oud-missionaris van Haïti, die enkele jaren geleden om ge zondheidsredenen moest repatrieeren. Sindsdien was hij assistentie-pater, ver blijvende in het klooster te Egmond aan Zee. Gemeenteraad. De raad dezer ge meente vergadert op Woensdag 7 Februari 1940, des namiddags te 8 uur. Vrouwenbond. Zondag, 4 Februari jl. gaf de R. K. Vrouwenbond, afdeeling Voorschoten, den jaarlij kschen feestavond voor de leden en de genoodigden in het R. K. Vereenigingsgebouw alhier, welke feestelijke bijeenkomst goed bezocht was. De opening van dezen feestavond geschied de door mevrouw SchützHendriks met geberd en zij installeerde met een kort woord de nieuwe presidente der afdeeling, mevrouw Schram aDoeswijk. Hierna trad de tooneelvereen iging „Guido-Gezelle" op, die een klucht opvoerde, getiteld: „Amor.. en bananen', een klucht in drie bedrlj'ven. Het tooneelspel werd goed uitgevoerd en bracht de aanwezigen in een zeer vroolij- ke stemming. Tijdens de pauze bood de vice-presidente aan mevrouw Meijer, de gewezen presidente van den Vrouwenbond, als blijk van waardeering voor hetgeen zij als presidente der afdeeling had gedaan, een bouquet bloemen aan. Met pianomu ziek werden de pauzen aangevuld. Met een woord van dank, gericht tot allen, die de zen avond hunne medewerking hadden verleend, sloot Mevrouw SchützHendriks deze feestelijke bijeenkomst. Arbeidsbemiddeling. Bij het agent schap der arbeidsbemiddeling alhier ston den op Zaterdag, 3 Februari 1940, als werkr zoekenden in totaal 163 personen voor di verse beroepen ingeschreven. Personalia. Voor de examens voor de makelaardij in oroerende goederen te Utrecht gehouden door de Nederlandsche Broederschap van Gediplomeerde Make laars slaagde de heer Th. M. Stikvoort, te Voorschoten. VOORHOUT HET H. B. G. JUBILEERT. De afdeeling Voorhout van het H. B. G. kwam in café ,,De Bonte Koe" in feestver- gadering bijeen. De voorzitter opende deze bijeenkomst met een woord van welkom tot de zeer vele aanwezige leden terwijl hij een bijzonder welkom toeroept aan den heer Schoneveld den voorzitter van het Hoofdbestuur. Vervolgens wenscht spreker de leden toe, dat het voor ons liggende jaar beter moge verloopen dan het achter ons liggende. In zijn openingswoord her dacht spreker vervolgens dat het op 13 Febr. juist 40 jaren geleden is, dat de af deeling Voorhout werd opgericht en wat, merkwaardiger is mag wel genoemd wor den, het feit, dat de heer L. P. Zonneveld bij die oprichters behoort en dientenge volge ook 40 jaren bestuurslid is geweest. Als blijk van waardeering werd met al- gemeene stemmen het jubileerend be stuurslid het Eerelidmaatschap der vereeni- ging aangeboden vergezeld van een stoffe lijk huldeblijk. Spreker besluit met den wensch, dat een betere toekomst zich thans laat aanzien voor het vak, het land en de bollenstreek. De notulen werden onveranderd vastge steld evenals het jaarverslag van den pen ningmeester, den heer P. A. van Werkho ven, dat een gunstig beeld gaf op de finan ciën der afd. De ontvangsten waren 131.48 Uitgaven 46.95 batig saldo derhalve 84.53. De bescheiden werden gecontro leerd door een commissie, bestaande uit de heeren P. J. Ruigrok, W. Borst en E. F. Knoppert Azn. en bij monde van eerstge noemde in orde bevonden. Vervolgens deed de voorzitter voorlezing van een felicita tie schrijven van den administrateur v. h. Hoofdbekuur den heer D. v. Egmond. De aftredende bestuursleden werden met nagenoeg alle stemmen herkozen. Desge vraagd verklaren de heeren P. L. Warmer dam en C. J. Zonneveld hun herbenoeming te aanvaarden. Een verzoek van het be stuur der tentoonstellingscommissie om be schikbaarstelling van een prijs voor ontwa kende Lente werd goedgevonden en zal een prijs van 2.50 worden uitgeloofd. Na eenige discussie werd besloten om op de algemeene vergadering een voorstel in te dienen om de 5 pet. onkosten, welke den exporteur zijn gesteld voor de opkoop van nollen uit het Surplusfonds af te schaffen, omdat hierin een bevordering van den Han del werd gezien en vooral een algemeen ^weekers belang. Bij de rondvraag is het de algemeene voorzitter, de heer Schoneveld, die het een voorrecht noemt deze vergadering te hebben mogen bijwonen. Spr. feliciteerde de afd. bij haar 40-jarig bestaan. Het was een tijd van strijd maar ook een tijd van vreugde geweest. Spreker denkt aan de baanbrekers van het genootschap en me moreert onder meer het te vroeg ontslapen lid Willem v. d. Laan en spreker hoopt, dat het de zoo actieve afdeeling Voorhout ge geven mag zijn om nog meer zulke baan brekers aan het genootschap te leveren. De voorzitter dankt den algemeenen voor zitter voor zijn sympathieke woorden en ,'eeft mede met de door hem geuite wen- schen. Na een aangename gedachtenwisseling over verschillende onderwerpen met den neer Schoneveld, werd het officieele ge deelte gesloten en bleef men nog eenigen rijd gezellig bijeen. ZOETERMEER Zilveren jubileum. Zaterdag 1.1. herdacht onze plaatsgenoot, de heer A. Burgstad den dag, dat hij vóór 25 jaar in dienst trad bij de firma B. Brin- kers, alhier. Zijn patroon, de heer H. C. Brinkers, meende voor dit personeelslid, die aanvankelijk de eerste en eenigste knecht in het thans zoo uitgegroeide be drijf niet nevenbedrijven was, een huldi gingsavond te moeten organ iseeren, die in een der gebouwen van de firma het O. en O.-gebouw, plaats vond. Daartoe was al het fabriekspersoneel met echtgenooten en ver loofden uitgenoodigd, om hiervan getuige te zijn. Door de minder gunstige weersom standigheden waren ongeveer 250 perso nen aanwezig. Nadat de jubilaris met fa milie was binnengeleid, werd hen staande door de aanwezigen een huldigings- en wel komstlied toegezongen. Daarna nam de heer H. C. Brinkers het woord, roemde de werkkracht, ijver en eerlijkheid van den jubilaris en overhandigde hem een gouden horloge met inscriptie met gouden ket ting. De heeren J. van Doornen en Jac. Stout voerden nog het woord en een tweetal per soneelsleden, brachten in dichtvorm de we derwaardigheden van den jubilaris naar voren. De heer J. M. van der Linden over handigde de cadeaux van het gehele per soneel. Ter afwisseling werden een tweetal films vertoond, n.l. „Het Prinselsje loopt" en ,,'t Zit in de lucht", voor ververschin- gen werd uitgebreid zorg gedragen. Er heenschte een prettige, gezellige stem ming. In de verschillende redevoeringen kwam wel tot uiting de goede verstand houding tusschen patroon en personeel. De heer Brinkers heeft met dezen avond wel bewezen, dat hij het werk van zijn perso neel weet te waardeeren. „Ziekenhuishulp". Vrijdagavond ver- gadèrde de vereeniging „Ziekenhuishulp" in de zaal van den heer C. Veelenturf, on der voorzitterschap van den heer H. Nieu- wenhuizen. Spreker herinnerde eraan, dat dit een jaarvergadering was. 't Was dus een verjaardag van de vereeniging en dat beteekent feest. Intusschen was de zaal zoo vol geworden, dat de bestuurstafel naar het tooneel verhuizen moest. Vervolgens werden de ingekomen stuk ken en mededeelingen behandeld en kreeg de secr., de heer J. Akkerman, gelegenheid tot het uitbrengen van het jaarverslag. Het aantal betalende leden, dus zonder de kinderen, bleek gestegen van 2542 tot 2585. Het aantal kinderen bedroeg 1509, vorig jaar 1524. Er zijn in 1939 in de verschillende zie kenhuizen verpleegd 123 personen, met een totaal aantal van 3005 verpleegdagen. In St. Antoniushove te Voorburg zjjn 92 personen verpleegd, in het Acadamisch Ziekenhuis te Leiden 31 en in andere ziè- kenhuizen 5. Hierna volgde het jaarverslag van den penningmeester, den heer Jac. Stout. De ontvangsten bedroegen in 1939 ƒ13.167.23 en de uitgaven f 10.897.74, zoodat er een saldo is van 2269.49. Het verlies van vo rig jaar bedroeg 1842.93, geeft een batig saldo over 1939 van f 426.56. Nadat er een schriftelijk rapport van de commissie van toezicht was voorgelezen, waarin gemeld werd, dat alles in orde bevonden was, ging men over tot de verkiezing van een be stuurslid in de vacature I. C. Kreuninger. Het bestuur stelde voor den heer Meinsma. Bij tweede stemming werd gekozen met 96 van de 184 uitgebrachte stemmen de heer Rossel. Voorts moesten periodiek aftreden de heeren Jac. Stout en A. van Bruschooten, die beiden herkiesbaar waren. Bij de eer ste stemming verkreeg de heer Jac. Stout 169 van de 182 geldig uitgebrachte stem men. Bij de tweede stemming werd geko zen de heer C. Klos met 102 van de 164 uitgebrachte stemmen. Punt 8 der agenda luidde: Verkiezing van een lid der commissie van toezicht. Bij de tweede stemming werd gekozen de heer M. de Groot, Het bestuursvoorstel betreffende molest risico werd na herhaalde discussies aange nomen. Daarna volgde een voorstel van het be stuur om het maximum bedrag van 3. per verpleegdag te verhoogen tot f 3.85. Dit in verband met het feit, dat op 1 Jan. 1940 de kosten per verpleegdag in St. Antonius hove zijn verhoogd met 85 ets., met dien verstande echter, dat nu verder alles vry is, zooals foto's, röntgenstralen enz. enz. Dit agendapunt bracht de gemoederen pas goed in beweging. Felle critiek werd er geleverd aan het adres van het bestuur. Dan moest iedereen maar naar Leiden, waar de ksoten f 2.50 per verpleegdag zyn, ALPHEN AAN DEN RIJN Vastenavondviering Kath. Jeugdbeweging De Kruisvaart, de St. Josephsgezellen en leden van de K.J.M.V. hebben heden avond in de zaal gezamenlijk op prettige wijze gezellig vastenavond gevierd. Nadat kapelaan C. M. Broers, respectievelijk direc teur, vice-praeses en moderator van de jeugdorganisaties een kort openingswoord had gehouden, waarin hij benadrukte de groote waarde van het H. Misoffer en den leden 'n aansporing meegaf om zooveel mo gelijk, vooral in den komende vastentijd hieraan deel te nemen, werd door twee leden van de Gezellen een zelfgemaakt lied ten gehoore gebracht. Vervolgens werd ge zamenlijk gezongen uit de bekende liede renbundel „Karakiet": „Daar kom die i" waarna we een declamatie te hooren kregen, vertolkt door een gezel. Het zangclubje der gezellen en K.J.M.V. bracht dan achtereenvolgens ten gehoore „Koe koek" en „Hans". Bij dit laatste lied zon gen weldra allen het refrein mede. De hoofdschotel van het vroolijke gedeelte van den avond was de Amerikaansche film: „Brug over de kloof van Montana", in haar soort een echte sensatie-film waarin de noodige humor niet ontbrak en waarvan dus de jongens naar hartelust hebben kun nen genieten.. Met een pittig „recept" ter naleving in den H. Vastentijd, besloot kape laan Broers dezen, door velen gewaardeer- den, avond. Hardrijderij. Ondier zeer groote be langstelling werd Zaterdagmiddag op de prachtige banen van de IJsclub „Het Goud- sohe rijpad" een hardrijderij om geldprij zen gehouden. Uitslag: le pr. J. Schipper, Leiderdorp; 2e pr. C. v. Amsterdam. Zoe ter woude; 3e pr. C. v. Ooijen, Boskoop; 4e pr. J. v. d. Nëagel, Gouda. Schoonrijden. Zaterdag jL werd op de zeer mooie banen nabij hotel 's Mole naars een wedstrijd schoonrijden voor pa len gehouden. De uitslagen luiden: le pr. öe heer en mej. P. A. van Vliet; 2e urijs A Kromhout met mej. A. den Hertog; 3e prijs de heer en mej. Jacobse; 4e prijs J. A. Kromhout met mevr. Pockhoven; 5e prijs L. Gesman en mej. M. v. d. Meent. De prij zen bestonden uit kunstvoorwerpen. Geboren: Marinus Antonie, zoon van Jacob Buijs en Elizabeth Sara Catharina Baalbergen Cornelia Beatrix, dochter van Bastiaan Morgenrood en Anna Corne lia van der Haven Maria Antonia Hen- drika, dochter van Johan Cornelis van Teijlingen en Teuntje Doelhnd. Overleden: Margaretha Oosthoek, cud 74 jaar, weduwe van Pieter Gille. BOSKOOP De Kruisvaart. Plechtige installatie van 24 nieuwe leden. Zondagmiddag kwamen de Kruisvaarders van Boskoop met direc teur, herauten en ouders der jongens bij een in het R. K. Vereenigingsgebouw, waar, bij gelegenheid van de Installatie van nieu we leden, vier- en twintig in getal, een middag was georganiseerd om het doel en streven van de Kruisvaart meer bekendheid en sympathie te geven. Nadat op Kruis vaartwij ze de middag was geopend door den baljuw, den heer Th. Kleyn, met een kort welkomstwoord, nam de directeur de kapelaan Voet, het woord, die er zijn vreugde over uits sprak bij deze gelegen heid eens nader kennis te maken met de ouders van de jongens. In een duidelijke uiteenzetting gaf spreker een beeld van de Kruisvaart en hoe deze kan en moet zijn. Hierna werd opgevoerd een blijspel, ge titeld „Rakkers op avontuur". De grime voor dit tooneel was in handen van den heer G. van der Erf, die van de spelers rasechte rakkers had weten te maken en de regie verzorgde de baljuw Th. Kleyn. Het stukje werd vlot en keurig gespeeld en viel bij de talrijke aanwezige ouders dan ook zeer in de smaak. Met een dankwoord van den directeur werd door den baljuw deze middag geslo ten. Des avonds had in de Kerk de plechtige installatie plaats waar allen de Kruisvaart belofte aflegden en allen door Pastoor Cor net nog eens terdege op het hart werd ge drukt wat een goede Kruievaarder heeft te doen. Zeer bijonder dienst wel te wor den vermeld, dat alle Latijnsche gezangen door de leden van de Kruisvaart op keu rige wijze werden gezongen. Personalia. Voor het examen makelaar in onroerende goederen slaagde de heer H. N. Booy. LEIDERDORP Binirtvereeniging „Samenwerking" De buurt vereeniging „Samenwerking" hield in „Irene" een uitstekend bezochte feest avond. De voorzitter de heer P. Ph. Deu- mer sprak een welkomstwoord, waarna een leuk programma werd afgewerkt. De opvoerenden waren krachten uit het mid- of diegenen, die naar Voorburg wilden, moesten zelf maar bijpassen. En hoewel dr. Palthe verklaarde, dat Leiden steeds overbezet is en patiënten geregeld worden geweigerd, de oppositie hield voet bij stuk. Het voorstel, in stemming gebracht, werd aangenomen met 83 van de 160 stemmen. Het voorstel om voor niet-betalende kinderen beneden 16 jaar geen toeslag meer te verleenen, werd afgewezen. De contributie voor 1940 werd vastge steld op 10 ets. per week. De rondvraag werd zeer snel afgewikkeld, op aandringen van den voorzitter, daar het middernach telijk uur reeds geslagen had. Hierna slui ting. den der vereeniging en slaagden er in alle aanwezigen met hun zang, voordrachten enz. op aangename wijze bezig te houden. In de pauze was er een tombola. Het was reeds vrij laat toen men uiteen ging. De buurtvereeniging kan op een goed geslaag den feestavond terugzien. Geboren: Arie Cornelis, zoon van J. van Herk en C. van Veen. Gehuwd: J. Galj aard en H. J. G. Koerts. NIEUWE-WETERING Oranje-Vereeniging „Eensgezindheid". In café „De Verandering" alhier is de ge bruikelijke jaarvergadering van de Oran je-Ver. „Eensgezindheid" gehouden. In zijn openingswoord merkte de voorz., de heer J. A. v. d. Broek, op, dat de Nieuwe-Wete- ringers ook heden weer blijk gaven van hun groote Oranje-gezindheid, omdat, on danks de gladde en onbegaanbare wegen, toch nog zoovelen ter vergadering waren gekomen en de zaal aldus tot in de uiter ste hoeken bezet was. Het eerste bestuursvoorstel, om de leden een consumptie en een sigaar te presentee ren, en aan de gemobiliseerde leden een doosje sigaretten te doen toekomen, werd met algemeene stemmen onder een dave rend applaus aangenomen. De secr., de heer J. Qorts, ging vervol gens over tot voorlezing van zijn keurig jaarverslag, waarin hij speciaal tot uiting liet komen, de ongunstige tijden, welke de vereeniging heden ten dage doormaakt, en de eensgezinde gehechtheid van de Nieu we Wetering aan het Oranjehuis. Vervolgens gaf de penningmeester, de heer P. de Wit, rekening en verantwoor ding over de door hem beheerde gelden, waarna de controle-commissie, de heeren A. Kalker en A. Los, verklaarden alles in goede orde bevonden te hebben. De voorz. dankte secr. en penningm. voor hun ver slag, waarna werd overgegaan tot het punt bestuursverkiezing. De vier aftreden de bestuursleden werden allen met bijna algemeene stemmen herkozen. Het punt feestviering werd aan een al gemeene discussie onderworpen, waarbij de eensgezindheid geenszins verloren ging. Eenparig werd besloten om, indien de al- geheele toestanden niet in gunstigen zin gewijzigd waren, geen volksfeest te hou den, maar wel om een kinderfeest te orga- niseeren en zoo mogelijk een optocht te houden. Na een uitgebreide rondvraag sloot de voorzitter, na dank gebracht te hebben aan de leden voor opkomst en aangename bespreking, de vergadering. NIEUWKOOP Gemeenteraad. De raad dezer ge meente komt op Woensdag a.s., des voor middags 9.30 uur in vergadering bijeen. De agenda vermeldt: o.m. Begrooting 1940. NIEUWVEEN Roode Kruis. De extra-collecte voor het Ned. Roode Kruis een dezer dagen ge houden, heeft opgebracht ƒ22. Stille Omgang. Woensdagavond heeft het Gezelschap van den Stillen Omgang zijn tweede lustrum feestelijk herdacht. Reeds ver voor tijd stroomden leden en ge noodigden de zaal van hotel Schreuder bin nen ed smaakten het behagelijk gevoel van een goede plaats verzekerd te zijn. Zoo spoedig de bezoekers hadden plaats geno men, werd een kop koffie rondgediend, het welk door het bestuur aan alle aanwezigen werd aangeboden. Te half acht was de zaal tot in alle hoeken bezet en opende de voor zitter met een hartelijk welkom dezen feestavond. Hierna werd het jubellied ge zongen, de coupletten door enkele solisten, terwijl het refrein spontaan door allen werd medegezongen. Dan bracht de secre taris, de heer C. R. de Groot, een schitte rend tienjarig verslag uit. Al het gebeuren in de voorbije tien jaren was tot in de klein ste bijzonderheden daarin vastgelegd. Dit verslag had niet vollediger kunnen zijn. De voorzitter bracht dan ook den secre taris een hartelijk woord van dank voor dit goed verzorgde verslag, waarbij de voorzitter nog melding maakt, dat de hee ren J. Burgmeijer, C. R. de Groot en P. Heemskerk hun tweede lustrum vieren; vanaf de oprichting hebben deze heeren in het bestuur zitting gehad. De voorzitter fe liciteert de jubilarissen en brengt hun dank voor alles, wat zij in deze tien jaar voor het Gezelschap hebben gedaan. Hierna volgden nog enkele mededeelin gen betreffende den Stillen Omgang, en ten slotte nog een enkel woord over het ge schenk, wat door het Gezelschap van den Stillen Omgang bij het 75-jarig bestaan der parochie zal worden aangeboden. Met dit doel was het bestuur reeds geruimen tijd bezig, gelden in te zamelen, die maande lijks werden opgehaald, en tot een bedrag meer dan voldoende voor het te geven ge schenk, zijn bijeengekomen. Ofschoon het geschenk, een wandtapijt, hetwelk door een der dames uit de parochie in bewer king is, meende de voorzitter den pastoor ook deze avond niet teleurgesteld te moe ten doen heengaan. Een enveloppe met in houd werd vervolgens zijneerw. aangebo den. De pastoor, blijkbaar door deze gift verrast, bracht een hartelijk dankwoord aan allen, die hiertoe hebben bijgedragen. Ook den voorzitter bracht warmeii dank, allereerst aan de leden van den Stillen Omgang, alsmede aan alle parochianen, die door hun gulle gaven een zoo mooi eindre sultaat hebben mogelijk gemaakt. Vervol gens kondigde de voorz. aan de opvoering van het mirakelspel „De Blinde breker", hetwelk met medewerking van het plaatse lijk - Tooneelgezelschap „Inter Nos" werd ten gehoore gebracht. Vóór het derde en laatste bedrijf betrad pastoor H. H. Snel het podium voor een uit te spreken feest rede, waarin het gebeuren rond het won der in 1345 het onderwerp uitmaakte. Na nog enkele woorden van dank ge richt aan het tooneelgezelschap „Inter Nos" en aan allen, die aan het welslagen van dezen avond hebben medegewerkt, werd dit betoog gesloten. „Inter Nos" heeft, al was het niet vrij van onvoldoende momenten, succes hier mede behaald, en, indien dit gezelschap het eens seri ss zou willen opnemen, ligt de weg voor verbetering nog wel open. Wij mogen aannemen dat allen, die op de zen avond tegenwoordig zijn geweest, hier van voldoening hebben gehad. IJsclub. Voor de vijfde maal zijn al hier door de Nieuwveensche IJsclub wed strijden gehouden. Aan dezen wedstrijd zijn door 63 gegadigden, zoowel dames als heeren, deelgenomen. De prijzen beston den uit levensmiddelen waarvan aan 63 ge zinnen voor ongeveer ƒ2.50 is uitgereikt. Voor de eerste 8 winnaars was nog een extra-premi" vastgesteld. Een rondgang hiertoe in de gemeente ge houden heeft 60.opgebracht, benevens enkele giften in natura. Ook de Nieuw veensche IJsclub fteeft zich door de verdere gelden te verstrekken niet onbetuigd ge laten. Ondertrouwd: D. v. Leeuwen en M. A. R. Schellingerhout. G e v e s tigd: R. v. Dam, van Zuid-Laren. S. Damming, van Bennebroek, RIJNZATERWOUDE KOLENDAMPVERGIFTIGING. Zaterdagavond omstreeks 11 uur heeft zich in het gezin van den wethouder S. J. Visser een geval van kolendampvergifti ging voorgedaan. Hij was op dat uur wat ingedommeld in de huiskamer. Zijn vrouw lag te rusten op den divan. Toen zij van den divan op den grond viel, schrok hij wakker en bemerkte dat zijn vrouw bewusteloos was. Hij be speurde toen een sterke kolendamp en bracht zijn vrouw in de frissche lucht, waar zij spoedig bijkwam. Dr. Stapensea, van Leimuiden, werd toen gewaarschuwd en verleende verdere hulp, waarna de vrouw spoedig weer in orde was. ROELOFARENDSVEEN Uitvoering DOSR. Meer dan in andere jaren hebben allen, drie in de R.K. Sport- ve reen iging DOSR aan el/kaar gebonden zijn, uitgezien naar de Vastenavond-uit voering. De zeer lange onderbreking van de wedstrijden heeft de spelers en de sup porters al veel te lang van elkaar verwij derd gehouden. Daarom had het clubfeast dat gisterenavond is begonnen en ook he denavond wordt voortgezet, een heel apar te sfeer: de groote samenkomst van de echte vrienden van de sport; nu niet om een demonstratie te geven zooaLs we dat actief van hen zien op het sportterrein, maar alleen om de band van de sportieve vriendschap weer eens duidelijk te voelen door een gezellige ontspanning. De tooneelzaal van hotel „De Vier Heemskinderen" was geheel bezet, toen de voorzitter de heer C. Böckers het wel komswoord sprak tot leden en supporters, waarbij hij hoopte, dat ondanks de moei lijke tijden het welzijn van de sportver- eeniging DOSR niet zou vergeten worden. Een speciaal woord richtte hij tot de ju nioren, opdat zij vooral eendrachtig zou den samenwerken en het als hun plicht zouden opvatten om door hun de vereeni ging voor de toekomst in stand te houden en zoo mogelijk tot nog grooter bloei te brengen. Spr. zeide, dat binnenkort juist voor de junioren met een training zal worden begonnen. Hierna werd opgevoerd een blijspel nl. „Het legaat van mijnheer Valderak". Ook deze keer was het wederom duide lijk, dat de vereeniging over enkele leden beschikt, die volkomen in staat zijn om met een dergelijk stuk de lachspieren van alle toehoorders in beroering te brengen. De heer Jac. van Berkel had de grimeering te verzorgen, waarbij hij met veel kunde sportlieden tot tooneelisten wist te veran deren. Een rtuk, dat de toehorders van be gin tot het einde gespannen hield en waar voor de medewerkenden een hartelijk ap plaus kregen. Ondanks de militiare dienst was het be stuur volledig aanwezig; in het bijzonder vermelden wij hierbij het optreden van de dienstplichtige H. van Ruiten Pzn., die reeds tijdens een der pauzen een demon stratie O. en O. ten beste gaf. Hierna sprak de geestelijke adviseur kapelaan G. von Fisenne, die ook de min der rooskleurige toestand in het junioren kamp besprak en de jonge sportlui tot groote sportiviteit aanspoorde. Tot het einde was er verder een gezel lig samenzijn, waarna ook deze Vasten avondviering van DOSR aan de oude goe de traditie van vereenigingsfeesten kan toegevoegd worden. Hedenavond worden nogmaals velen in drc gelegenheid gesteld hetzelfde mee te maken. ZWAMMERDAM Geboren: Jacoba Elisabeth d. van J. P. van der Vis en J. van Staalduinen. Overleden: Frederik Maarten Zwaan, 2 maanden Mej. Zwaantje Gelderblom, echtgenoote van A. Domburg, 63 jaren. Gevestigd: J. B. M. van de Pavoordt van Gouda A. Uitbol van Mijdrecht M. Schouten van Reeuwijk. Vertrokken: B. van Mourik naar Alphen aan den Rijn W. G. Voordouw naar Bodegraven A. M. van Leeuwen naar Reeuwijk.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 8