OMGEVING MAANDAG 5 FEBRUARI 1940 OE LEWSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 HILLEGOM Bloedtransfusiedienst. Hoewel sedert enkele weken de inschrijving voor donor (bloedgever voor den bloedtranfusiedienst) alhier is opengesteld, is de belangstelling slechts matig. De Werfcommissie wekt nog maals krachtig op tot deelname. Personalia. De heer A. J. van Maris is tijdelijk aangesteld tot ambtenaar ter secretarie, afd. kostwinnersvergoeding. Onze plaatsgenoot de heer J. van der Laan, is benoemd tot onderwijzer aan de Chr. Uloschool te Waddinxveen. Geboren: v. van M. H. Jelierse-van Rooyen d. van A. Chr. Kranenburg- Breuring d. van M. C. WinkelaarijBoelé d. van A. M. M. Scheepens-Smit. Ondertrouwd: M. Keyzer en W. de Rooy G. Heemsbergen en G. M. E. van Dijk. Getrouwd: J. A. van der Zande en A. M. Stokman C. M. Pynaker en M. Bakker W. van Vuren en K. van Tol. Overleden: J. Pan, m., 80 j. KATWIJK Arbeidsbemiddeling. Aantal ingeschre venen: 1424 mannen, 122 jongens en 35 meisjes, totaal 1581 personen. Stand vorig jaar: 930, waarvan 875 van 18 jaar en ouder. KATWIJK AAN DEN RIJN Hardrijden. Zaterdagmiddag werden wedstrijden in hardrijden georganiseerd voor schooljongens. Hieraan namen 51 jon gens deel. Om een meer gelijkopgaanden wedstrijd te verkrijgen werden de jongens naar de klassen in twee groepen verdeeld. Na een zeer spannenden strijd werden win naars: Groep klasse 4 en 5: 1. Rian Muller; 2 Harry Fennes; 3. Freek Meijer en 4. An- dries Korenhoff. Groep klasse 6 en 7: 1. Dik de Jong; 2. Kees Ravensbergen Pzn., en 3. Kees van Dijk. Tenslotte reden de le prijswinnaars tegen elkaar om eer. extra prijs. Deze werd ge wonnen door Rian Muller. Alle niet prijswinnaars kregen tenslotte een troostprijs. LISSE Mandolineclub. Zondagavond hield de R. K. Mandolinevereeniging ,,Sancta Lu cia" een uitvoering in het gebouw „De Vereeniging". Ondanks de slechte weers omstandigheden was de zaal nagenoeg ge heel bezet. Oe heer G. J. Randsdorp sprak het openingswoord en verwelkomde in het bijzonder kapelaan J. H. M. van Ingen, den directeur E. Kerkhoven van „Semper Avanti" uit Den Haag, mevrouw Kerkho ven en den heer Smit, voorzitter van „Sem per Avanti". Hierna deelde hij mede, dat Pastoor G. P. A. van Zuylen verleden jaar het initia- tief genomen heeft om een R.-K. mando linevereeniging op te richten, daar de animo hiervoor steeds grooter werd. Het ledental is sindsdien belangrijk gestegen. Het was spr. een genoegen, dat thans kon worden overgegaan, om de eerste uit voering te geven, hetgeen een prestatie ge- noemdg mag worden, daar het grootste deel der leden slechts ongeveer 8 a 9 maanden mandoline spelen. Na dit inleidend woord ving de R.-K. Mandolineclub haar programma aan. Ach tereenvolgens werden ten gehoore gebracht Sempre Avanti, Musica, Corbelle de Maria- ge Fantasie, Donau-Wellen wals, La Festa Splendora, concert-ouverture, en tot slot Avanti Corraggio-marsch. Alle nummers hadden een aandachtig ge hoor en na afloop volgde een dankbaar ap plaus. Vervolgens werden door de damesleden van het ensemble eenige voordrachten op gevoerd van Insubordinatie en de Vrijster- tjes van Overschie, welke veel hilariteit opleverden. De heer G. J. Randsdorp dankte na af loop directeur Kerkhoven, die veertien da gen geleden tot directeur werd benoemd, voor de zeer goed geslaagde uitvoering, voorts dankte hij de waarnemend directeur de heer Hub. Randsdorp, voor zijn vele werkzaamheden en overhandigde hun bei der echtgenooten een bouquet bloemen. Directeur Kerkhoven dankte hierna voor de hem gebracht bloemenhulde, waarna on der leiding van den heer J. Damer, de Leidsche Accordeonband het verdere ge deelte van den avond verzorgde. NOORDWIJK Vastenavond K.J.C. Een program met een dergelijke aankondiging geefi ruim schoots een verklaring waarom de eigen „Burcht" gisteren te klein was, om allen te herbergen, den directeur kap. Abeln en zijn wakkeren zijn echter voor geen kleinigheid vervaard, als het gaat om „hun" jongens, en een prachtoplossing was het. dat men de beschikking kreeg over de groote militaire cantine, welke juist in de afgeloopen week „ergens in Nederland" was opgesteld. Voor de vastenavondvie ring kregen de jongens in deze gelegen heid te zien de beroemde film „Michaël Strogoff", gemaakt naar het bekende boek van Jules Verne „De Koerier van den Czaar", een film vol spanning en sensaie, welke zich afspeelt in het onmetelijk groo te Rusland in een oorlog tusschen de Rus sen en de Tartaren, waarbij Michael Stro goff als Koerier, na gevaarlijke avonturen zfjn opdracht ten uitvoer bracht. Het ap plaus bewees wel dat de jongens van de ze spannende geschiedenis gesmuld heb ben. SASSENHE1M Nog een jubileerende Hanze Th. Reeuwijk 25 jaar bestuurslid 19 Januari 1915 vergaderden eenige heeren. onder leiding van den heer H. Bader, bijgestaan door pastoor Thus z.g., waarbij de heer Spendel uit Leiden als des kundige aanwezig was, om te komen tot oprichting van een Middenstandsvereeni- ging. Staande de vergadering gaven zich 38 bezoekers als lid op, waaronder ook èen aantal bloemisten, welke op 1 Febr. 1917 zijn uitgetreden. Op 1 Februari d.a.v. kwam de definitieve oprichting tot stand, zoodat deze vereeni ging Donderdag j.l. 25 jaar bestond. Gisteren werd het feit feestelijk herdacht. De afdeeling geeft ter gelegenheid van dit zilveren feest een jubileum-brochure uit, geheel in het zilver, waarin burgemeester Gouverneur in een artikel zijn gelukwen- schen aanbiedt en» wijst op de activiteit van het gemeentebestuur, om Sassenheim voor uit te brengen. De tegenwoordige voorzitter, de heer W. Krom, wierp een terugblik op de afgeloopen 25 jaar en schreef eenige waardevolle raad gevingen voor de toekomst. Ook de oud adviseur, kapelaan Redeker, thans te Den Haag, die zware jaren met het bestuur heeft medegemaakt, brengt zijn hulde. Om half 9 uur werd door Kapelaan Lan- gelaan een H. Mis opgedragen voor de levende en overledene leden, waarna ge zamenlijk ontbijt. Van 3 tot 5 uur recipieerde het bestuur in café „De Oude Post", waar vele depu taties van vereenigingen hun gelukwen- schen kwamen aanbieden. Opgemerkt wer den afvaardigingen van Volksbond, St. Deus Dedit, Kerkelijk zangkoor, L.T.B., Teylin- gen, Hanze Voorhout en Federatiebestuur, R.K. Raadsfractie, Hulp in Nood, Herwon nen Levenskracht enz. Meerdere heeren voerden het woord. Om 8 uur verzamelden vele dames en heeren zich in de feestzaal, die gezellig was versierd, mede door de bloemstukken, wel ke ten geschenke waren gegeven. De heer Krom sprak in zijn openings woord den wensch uit, dat men een aange- namen avond zal hebben en heette' bijzon der den heer Jan Bakker, hoofdbestuurslid welkom. De heer Bakker sloeg een blik in het ver leden en zag dat niet altijd de vereeniging geluk heeft gekend maar ook teleurstelling Spr. vroeg zich af, waarom een bestuurs lid in casu, de heer Th. Reeuwijk, 25 jaar achter de tafel blijft zitten. Uit liefde tot de Christelijke samenleving, ondanks alle tegenwerkingen. Spr. memoreerde eenige successen in de afgeloopen kwarteeuw behaald en wees er op, dat de Hanze een Katholieke vereeni ging is en een bijzondere taak heeft. Spr. bracht dank aan den heer Reeuwijk en in dezen aan de gansche afdeeling en bood hem namens het H.B. de zilveren Hanze- medaille aan. De voorzitter las daarna eenige felici taties voor o.m. van den Bisschop van Haarlem, van een' der oprichters, den heer H. J. Uphof, pastoor Velthuyse, kap. Ver- hoofstad, afd. Hanze Warmond. De geestelijk adviseur, kapelaan F. Lan- gelaan, hield een rede waarin hij de nood zakelijkheid van de Katholieke midden standsorganisatie uiteenzette. Ook in de Hanze kan men met andere middenstands organisaties samenwerken. Rechtvaardig heid en naastenliefde zijn de wetten, welke gelden voor de Hanze: zoowel de geestelijke als de stoffelijke belangen moeten door haar behartigd worden. Spr. huldigde de be stuursleden en sprak den wensch uit dat er altijd een broederlijke liefde moge bestaan: elkander helpen indien mogelijk, elkander helpen indien noodig. Een ander wat gun nen, goed zijn voor het personeel, zich in denken in hun plaats. De rede, welke spr. houdt, is een liedje •van verlangen, een voorjaarslied. Wij strooien zuchtend zaad uit, mogen wij de vruchten plukken. Mogen wij door de voor spraak van St. Olaf resultaten bereiken. „The Harmonist Jazz Boys" zorgden voor goede muziek en een humorist deed dikwijls de zaal lachen. Met eenige toe passelijke woorden werd de heer Th. Reeu wijk gehuldigd als zilveren bestuurslid. Ook eenige pioniers, lid vanaf de oprich ting, hadden gelukwenschen in ontvangst te nemen. De feestdag is goed geslaagd. Ter navolging. Door iemand die on bekend wenscht te blijven is 200 H.L. ko len beschikbaar gesteld ter verdeeling on der de armlastigen en behoeftigen. Zeer welkom in deze dagen. Collecte Roode Kruis. Hier ter plaat se heeft de collecte 102.opgebracht. Jachthaven. Door het gemeentebe stuur wordt onder de watersportbeoefena ren een folder verspreid waar>p een plat tegrond van de geprojecteerde jachthaven en omgeving eenige technische bijzonder heden. De liefhebbers van de watersport worden thans ree'ds uitgenoodigd, vrijblij vend, mededeel ing te doen indien zij lig- ruimte wenechen te huren. Ijsbaan. De ijsbaan is Zaterdagmid dag geopend. Dor de zorgen van de ysclub, spontaan geholpen door een aantal werk- GEMEENTERAAD VAN NOORDWIJKERHOUT Vergadering van den gementeraad van Noordwij kerhout op Zaterdag des namid dags te 2 uur. Tegen* oordig 11 raadsleden. Afwezig met kennisgeving wethouder Oostdam en de heer P. J. Warmerdam. Dp voorz. opent de vergadering met gebed. Op voorstel van B. en W. wordt aan het R.-K. Lyceum der Paters Augustijnen te Overveen een subsidie verleend van ƒ500 in verband met het feit dat 5 leerlingen uit Noord wij kerhout den cursus 1938'39 heb ben gevolgd. Punt II Naar aanleiding van de verzoe ken van C. Th. Bemelman, Dorpsstraat 9 en J. J. de Jong, Zilkerduinweg 131 om steun uit-de gemeentekas in verband met net bezoeken hunner kinderen van resp. de R.-K. Mulo-school-te Sassenheim en de N.-H. school met den Bijbel te Noordwij- kerhout wordt op het eerste verzoek gun stig beslist in dien zin, dat een jaarlijksch bedrag van 12.50 zal worden verleend als tegemoetkoming in het onderhoud fiets, terwijl het tweede verzoek wordt afgewe zen. Deze afwijzende beschikking vindt haar r.orzaak in de omstandigheid, dat bin nen 4 K M. van de woonplaats van den ver zoeker n.l. te Hillegom een school aanwe zig is, waar het door hem verlangde o' wijs wordt gegeven. De Boekhorst" van de mo numentenlijst afgevoerd. De voorzitter stelt daarop voor punten III der agenda „Behandeling der bezwaar schriften tegen de plaatsing van bouwwer ken en Terreinen op de monumentenlijst" en IV „Voorstel van B. en W. tot het aan gaan van een overeenkomst inzake ruil van gronden met de N.V. Kunstzandsteen- fabrieken Arnoud en de Maatschappij tot exploitatie van gronden Veenenburg „Els- broek" in geheime zitting te behandelen al vorens daaromtrent in openbare zitting een besluit te nemen. Dien overeenkomstig wordt besloten en de duinen worden gesloten. Na heropening der openbare zitting wordt besloten de eigendommen van de N.V. kunstzandsteenfabriek „Arnoud" te Hillegom en van de N.V. Maatschappij tot exploitatie van gronden Veenenburg „Els- broek" van de monumentenlijst af te voe ren. Eveneens worden van de monumenten lijst opgevoerd de eigendommen der fami lie van Lynden, die thans in eigendom der gemeente zijn overgegaan. Ook de „groote kerk" wil van de lijst af. Omtrent het verzoek van de kerkvoog dij der N. H. Gemeente om de kerk van de monumentenlijst af te voeren ontspint zich een wijdloopende discussie. B. en W. stellen voor de plaatsing van dit kerkgbouw op de monumentenlijst te handhaven. De heer Westrik kant zich daartegen en is met de kerkvoogdij van meening, dat de dit kerkgebouw op de monumentenlijst te weg kan staan aan een uitbreiding van het kerkgebouw, dat vroeg of laat moet ko men. De voorzitter merkt op, dat de kerk voogdij, als zij tot uitbreiding der kerk wil komen, toch bij de gemeente zal moeten komen, daar al de grond die rondom de kerk ligt eigendom van de gemeente is. De heer Westrik betwist dit en herinnert in dit verband aan het feit, dat, toen enkele jaren geleden de centrale verwarming werd aan gelegd en daartoe voor den kel der een stuk grond van het kerkplein noo dig was, het op zijn minst aan twijfel on derhevig bleek te zijn of de eigendom van het kerkplein inderdaad geheel bij de ge meente berustte. Spreker wijst voorts op Hillegom, dat de gemeentetoren voor 1. aan de kerkvoogdij overdroeg en de ge meente gelukkig was daarmede van het onderhoud af te zijn. Voorts geeft de heer Westrik toe, dat het N. H. kerkje te Noord wij kerhout een der mooiste kerkjes van de omgeving is. De voorzitter zegt, dat met deze laatste bewering van de heer Westrik het juiste ar gument voor de handhaving op de monu mentenlijst is aangevoerd. De N. H. Ge- loo®en is de baan geschaafd en in go-eden staat gebracht. De jeugd, tot 15 jaar heeft vrije toegang; rvet-ledien van den ijsckiib betalen 10 cent Al hoopt een ieder dat voor deze winter er nog zeer weinig ge bruik van gemaaikt zal worden is men toch het bestuur van den ijscluib dankbaar voor zijn initiatief. En in-diien diit bestuur er ook in slaagt vergunning te bekomen tot het verbneeden van de omliggende sloo- ten, zoodat bij een volgen-de sohaatsgele- gen-heid rond gereden kan worden,zal Sas senheim een ideaal ijsbaan bezetten, heer lijk in de luwte, midd-en in het dorp, vlak aan een tramhalte. Prijsjassen werkloozen. Daartoe in staat gesteld door de milddadigheid der in gezetenen is men in staat geweest een „jaswedstryd" onder de R.K. werkloozen te organiseeren, waaraan niet minder dan 160 gehuwden en kostwinners deelnamen, die elk een prijs bekwamen. Katholiek Sassenheim kan overtuigd zijn, dat het een groot aantal menschen wederom iets heeft geholp n, waarvoor het comité gaarne zijn dank betuigt. LEIDSCHENDAM Diefstal. Bij den landbouwer van S. aan den Oostvlietweg zijn Zaterdagnacht 4 eenden en 1 gans gestolen. Door de poli tie wordt een onderzoek ingesteld. meente mag zich voorts gelukkig prijzen, dat het gemeentebestuur zich destijds met den aanleg van de centrale verwarming der kerk bemoeid heeft, want zoodoende is een oplossing verkregen, waarover alle partijen buitengewoon tevreden zijn. Als de N.H. gemeente gaarne den toren van de gemeente benevens het kerkplein over neemt, dan valt daarover te praten, maar spreker meent al wel eens gemerkt te heb ben, dat men aar. dat oor doof is. B. en W. persjsteeeren bij hun voorstel, maar het ligt uiteraard allerminst in hun bedoeling de uitoefening van den N. H. Eeredienst in eenig opzicht te belemmeren. Spreker begrijpt dat het bezwaarschrift der kerkvoogdij door voorzichtigheid wellicht overdreven voorzichtigheid is ingegeven, doch laat men zich niet te be zorgd maken. Evengoed als B. en W. een gebouw op de monumentenlijst kunnen plaatsen, kunnen zij een gebouw afvoeren. Wat de eigendom van het kerkplein be treft geeft spr. toe, dat er inderdaad eeni ge aanleiding is tot de onderstelling, dat de plaats van het voormalig priesterkoor eigendom der N. H. Gemeente is, doch spr. is tevens van oordeel, dat de gemeente zich op het standpunt heeft te plaatsen, dat de grond van haar is, totdat 't tegendeel is be wezen. De heer Westrik zegt ten slotte vertrou wen genoeg te stellen tn B. en W. om zijn tegenstand te laten varen. Het voorstel tot handhaving wordt daar na bij acclamatie aangenomen. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wortd bij acclamatie besloten om met de kunstzandsteenfabriek „Arnoud" en de N.V. Maatschappij tot exploitatie van gron den „Veenenbroek-Elsbroek" eenige gron den te ruilen. Besloten wordt de vergoeding der bijzon dere scholen voor 1940 te bepalen op 9. per leerling. De vergoeding voor 1938 wordt vastge steld ten aanzien van: de St. Josephscho- len op 4514; de N.-H. school met den Bij bel op 1032; de R.-K. school in de Zilk op ƒ3195; de school van „De Voorzienig heid op 2925. De begrooting 1939 wordt gewijzigd. Daaruit blijkt, dat ten aanzien van de luchtbescherming in 1939 is uitgegeven: a geneeskundige hulpmiddelen 222.27; b. administratieve bescheiden ƒ49.60; c. band ƒ11.58; cL radio ƒ97.50; e. gasmaskers 673.04; f. zaklantaarns 42.g. telefoon aansluitingen 48.h. draagbaren (bran cards) 45.22; 1. chloor 29.08. Totaal ƒ1218.29. Intusschen zijn er 64 gasmaskers weder verkocht, die ƒ320 opbrachten. De voorzitter merkt op, dat de verdere uitgaven die zijn te doen straks bij de be- grooting 1940 zullen worden behandeld. Zonder discussie wordt de begrooting van het grondbedrijf voor het jaar 1940 vastgesteld. De begrooting:. Daarna wordt overgegaan tot behande ling der begrooting voor 1940. De voorzitter vraagt of iemand alge- meene beschouwingen wenscht te voeren. De heer L. M. v. Noort wil geen alge- meene beschouwingen voeren, doch be treurt het zeer, dat de sneeuw steeds op de wegen blijft liggen, terwijl er zooveel werkloozen rondloopen. Er kon zoo'n mooi werkverschaffingsobject van te maken zijn. De voorzitter is het met den heer L. M. v. Noort eens. Spreker heeft omtrent deze aangelegenheid het Departement van So ciale Zaken opgebeld, dat voor het sneeuw ruimen in werkverschaffing geen toestem ming wilde geven en voor sneeuwruimen in het vrije bedrijf zijn er geen voldoende middelen. By post 166 verlichting en verwarming gemeentehuis vraagt de heer v. Paridon of nu oliestoken zoo duur is er niet over gedacht moet worden om tot kolen-stoken over te gaan. De voorzitter zegt dit ook wel eens te hebben overwogen doch terug te schrikken voor den vuilen rommel, die het zal medebrengen nu het gemeentehuis ge heel op oliestoken is ingesteld. Intusschen kan deze zaak in den loop van den zomer nog wel eens overwogen worden. Bij post 206 merkt de heer van Paridon op, dat de krachtens het rijtijdenbesluit be- noodigde werkboekjes ƒ0.15 per stuk aan de gemeente kosten, terwijl die worden verkocht tegen 1.per stuk. Dit lijkt wel woeker. De voorzitter zegt, dat de voorschriften zoo luiden, daar kan de gemeente niets aan doen. Bij post 207 merkt de heer L. M. v. Noort op, dat op deze begrooting het aantal /eld- wachters met één is uitgebreid. Spreker vraagt of dit in deze financieel toch al moeilijke tijden wel noodig is. De voorzitter zegt dat uitbreiding wel noodig is. Deze tijden zijn juist aanleiding om daarmede niet langer te wachten. Bij post 219 merkt de heer D. J. Westrik op, dat op de begrooting van verleden jaar 100.is uitgetrokken voor kleeding van de brandweerlieden. Kunnen deze 100. niet besteed worden? De voorzitter zegt, dat de begrooting dienst 1939 nog niet is goedgekeurd, al is wel te verwachten, dat die goedkeuring eerstdaags zal komen. Indien blijkt, dat de 100.voor het aangegeven doel be schikbaar zijn, zullen zij zoo noodig ook wel kunnen worden uitgegeven. Bij post 219a vraagt de heer Ruigrok of bil de uitbreiding van het brandweerma- teriaal ook aan de Zilk gedacht is. De voorzitter merkt op, dat het niet in de bedoeling ligt de Zilk te vergeten. Post 225: kosten van plaatsing en on derhoud van waarschuwingsborden en wegwijzers, stellen B. en W. yoor te ver- hoogen met 200.in verband met de om standigheid, dat de invoering van de We genverkeerswet het plaatsen van diverse nieuw borden noodzakelijk maakt Voorts stellen B. en W. voor om een nieu we post op de begrooting te brengen. 225a: kosten van voorzieningen tegen gladheid van wegen 600.zijnde f 325 vor een zondstrooier en 275.voor ar- beidsloonen. Post 238: kosten inzake de bescher- ming van de bevolking tegen luchtaanval len, aanvankelijk geraamd op 1000. meenen B. en W. op 1750.te moeten brengen voor de volgende uitgaven: a. aan deel van de gemeente voor de inrichting van een centraal ziekenhuis te Sassenheim ƒ500; 3 zware brancards ad ƒ15.ƒ45. 18 draagzeelen ad 2.36.afscher- mingsramen (uitstraling verlichting) 100; papierstrooken voor ruiten 10.zes gas- beschermende pakken 6 maal 70. ƒ420; 8 aalrmtoeters 8.ƒ64. Brandex 150.gummihandschoenen 6 maal ƒ2, ƒ12.afschermingskapjes auto's 50.houten palen voor terreinafzetting 25.planken om gebouwen te bescher men 100.zuurstofkoffer 100.band ƒ10.administratieve bescheiden 50. 10 helmen ad 6.60.onvoorzien 18.—. Totaal f 1750.— De betreffende voorstellen van B. en W. worden aangenomen. Bij post 259 „onderhoud van wegen en rijwielpaden" uit de heer v. d. Voet de wenschelykheid om ook aan het losse per soneel kindertoeslag te geven en in ver band daarmede dezen post te verhoogen. De voorzitter acht het niet gewenscht vooruit te loopen op de Rijkskindertoeslag- regeling, die eerstdaags te verwachten Is. De heer v. d. Voet kan daarmede niet accoord gaan. Spreker wil, dat hier een voorbeeld wordt gesteld, een bewys van sympathie met de regeling, die op komst is. Verschillende raadsleden blijken de mee ning van den heer v. d. Voet te deelen. De voorzitter zegt, dat de heer v. d. Voet dan een concreet voorstel zal moeten doen, terwijl mogelijk dan ook andere posten der bcgrooting zullen moeten worden ge wijzigd. De heer v. d. Voet stelt daarop voor een toeslag te geven van 0.10 per dag en per kind te beginnen met het 3de kind onder de 15 jaren. Ten einde administratieve moeilijkheden te voorkomen, neemt de heer v. d. Voet er genoegen mede, als alleen de uit dezen post betaalden kindertoeslag krijgen. Het gaat ten slotte om het princiep. Deze post zou dan verhoogd moeten worden met 50. Bij acclamatie wordt dit voorstel aange nomen. Post 343 ontwikkeling en ontspanning voor werkloozen geraamd op ƒ230.— stelt de heer v. d. Voet voor te verhoogen op 100.ten einde de ontwikkelingscursus die thans te Noord wij kerhout wordt gege ven te kunnen betalen. Dienovereenkomstig wordt by acclama tie besloten. Post 358. Uitkeering der bijdrage voor 't Nationaal Fonds voor Bijzondere Nooden met suppletie van de gemeente, geraamd voor de memorie. Daar op dezen post nog al eens uitgaven worden gedaan, wordt besloten deze post te ramen op 500 en daartegenover een ontvangpost te plaatsen van ƒ250. Bij acclamatie wordt daarna de begroo ting 1940 vastgesteld: a. voor wat den ge wonen dienst betreft op het voor ontvang en uitgaaf gelijkstaand cijfer van 405.896.85 en voor wat den kapitaaldienst betreft in ontvangst op 549601.25 in uit gaaf op 551466.25, alzoo met een nadee- lig saldo van 1865. Bij de rondvraag vraagt de heer C. Wil- lemse om niet meer op Zaterdagmiddag te vergaderen. De voorzitter zegt, dat het vergaderen op Zaterdagmiddag zooveel mogelijk wordt vermeden, doch dat het onmogelijk was In deze Vastenavondweek de menschen anders bij elkaar te krijgen. Critick. De heer v. d. Voet maakt er aanmer- king op, dat de ambtenaar v. Buytene te gen iemand gezegd zou hebben, dat hJJ werk moest zoeken, al was het tegen 4. per week. De voorzitter acht het beneden peil, dat du heer v. d. Voet op deze manier critiek uitoefent op een verdienstelijk ambtenaar. Spreker wcnscht op het gezegde van den heer v. d. Voet niet te reageeren. Do heer v. d. Voet vraagt om een ge deelte der gelden, waarvan andere organi saties eventueel afstand kunnen doen aan de R.-K. Landbouwvereeniging te Noord- wij kerhout te geven, in verband met den opgerichten ontwikkelingscursus. De voorzitter zegt thans niet te kunnen beoordeelen, in hoeverre afstand van gel den door andere organisaties mogelijk ls. De heer Ruigrok vraagt inlichtingen om trent de Voorhoutsche watertarieven, die voor sommige ingezetenen belangrijk zijn verhoogd. De voorzitter zegt, 'dat deze aangelegen heid tot de competentie van het gemeente bestuur van Voorhout behoort. Het schijnt echter, dat er niet alleen tariefverhoogin- gen, doch ook tariefvcrlagingen hebben plaats gehad. De heer Westrik vindt het niet geheel ln orde, dat zij die van Noordwijk water be trekken voordeeliger af zijn, dan de water afnemers van Voorhout. Spreker vraag} of zi' die thans meenen door de tarieven van Voorhout gedupeerd te zijn hun abonne ment niet kunnen opzeggen. De voorzitter zegt, dat dit inderdaad mogelijk is voor de genen, wier huizen gebouwd zyn voor Juli 1936 en die op eigen kosten ten genoegen van B. en W. kunnen aantoonen, dat zij andergoed drinkwater hebben. Waarna de openbare vergadering wordt gesloten.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 7