DE ETAPPENDIENST VAN ONS LEGER. Contrabande S)e £ciddclie0ou4cmt Ook de paarden in het leger vragen hun portie en onze militaire etappen- dienst zorgt ervoor, dat de viervoeters op tijd hun maaltje krijgen D« etappendienst van het Nederlandsche leger. Korpsvoertuigen komen de rantsoenen halen; liever nog met bespanningen dan met auto's Ir. F. Stokhuyzen. die ernstig in aan- Na'lonale ski-wedstrijden zijn Zondag merking komt voor de benoeming tot on(jer gr0ote deelname en veel be- directeur van het Gemeentelijk Elec- langstelling te Velp gehouden. - Een triciteitsbedrijf te 's Gravenhage overz'cht Zoo was de kou wel te verdragen. Een Nederlandsch soldaat bij de etappendienst doet opgeruimd zijn plicht Een kampioenspaar. Bij de te Groningen gehouden Welgemoed op weg. Leden van een Haagsche wandelsportvereeniging zijn kampioenschappen van Nederland in het schoonrijden, y y m ,w. .ai wisten de winnares, mevr E Schoorl - Keetman uit Bar- reeds in training gegaan voor de Vierdaagsche Afstandsmarschen singerhorn en de winnaar, de heer C. P. Timmerman uit Schagen eveneens beslag te leggen op het kampioenschap voor paren FEUILLETON x Uit het Engelsche van HEADON HILL. (Nadruk verboden) 35) Tot haar verbazing bleek het vertrek voorzien van kampmeubels; voldoende voor de behoeften van een zit-slaapkamer. Verder verschilde hel niet veel van de an dere rotskamers, die ze waren doorgeko men. Het was duidelijk, dat het nooit be stemd was geweest voor woning. Oorspron kelijk was het waarschijnlijk een schuil plaats voor de smokkelaars geweest. Waarom zou Mapleton deze verlaten ka mers in bezit hebben gene- ->n? Zelfs voor de arme, verbijsterde Bessie was het ant woord niet moeilijk hü moest bezig zijn met het een of andere geheimzinnige werk, dat verricht moest worden buiten het bereik van nieuwsgierige oogen. De vreemde instrumenten en toestellen, die ze gezien had in de andere kamer, gaven haar geen enkele aanwijzing. Ob het laatste eindje van haar kaars te redden, blies ze die uit en zette zich snikkend op het lage bed. Zoo bleef ze uren lang zitten tot ze overmand door uitputting opzij rolde en insliep. Het was laat in den morgen, toen ze haar oogen weer opsloeg en toen ze ont waakte, was haar lichaam veel minder ver moeid, maar juist daardoor voelde ze haar angst veel intenser. Haar geest werkte scherper en haar herinneringen ran wat er gebeurd was, sedert ze haar kamertje had verlaten om Mapletons spoor te vol gen, waren veel helderder dan den vori- gen avond. Ze werd zich klaar bewust van de verschrikking van haar toestand, ze voelde een knagende honger en ze ver smachtte van dorst Ze stak haar kaars aan en vond tot haar blijdschap water en dronk gretig. Weer zat ze neer in het duis ter, ze had geen idee, hoe laat het was maar ze begreep, dat Mapleton niet terug komen zou, waarschijnlijk zou wachten tot den volgenden nacht. Ze zou op het oogen- blik al worden gemist en hij zou nog voor zichtiger moeten zijn dan anders! Het zou zelfs best mogelijk kunnen zijn, bedacht ze huiverend, dat hij heeelmaal geen gele genheid zou hebben om weg te sluipen, bijv. als haar moeder zou opblijven, wach tend op haar terugkeer. Het was bijna middernacht, toen ver schillende geluiden haar Mapleton's komst aankondigden. Door de doodelijk-nerveuze juffrouw Calloway te overreden een glas wijn te drinken, waarin nog iets méér was dan alleen druivensap, had hij haar voor minstens drie uur onschadelijk ge maakt. In zijn werkkamer gekomen stak hy de lampen aan en hield zich bezig met verschillende voorwerpen op zijn tafel. Wellicht treuzelde hij uit opzettelijke wreed heid, in ieder geval toen hij eindelijk de deur van de tweede kamer opende, be vond Bessie zich in een jammerlijken toe stand van angst en geestelijke uitputting. Hij lieJ het felle licht van zijn elec- trische zaklantaarn op haar schijnen en keek haar scherp aan, met zijn loerende oogen. Een beetje hongerig? zei hij met zijn temerige stem. Ik was al bang, dat je het minder prettig zou hebben, maar ik kon niet eerder komen. Eigen schuld meisje! Maar ik heb wat eten en frisch water meegebracht. Kom maar mee in de andere kamer, zoolang je eet. Dan kunnen we meteen eens even pra ten. Gehoorzaam ging Bessie de verlichte ka mer binnen en zag met begeerige oogen, hoe hij een blik biscuits openmaakte. Ze had in dertig uren niets gehad. De eerste oogenblikker was haar honger sterker dan haar haat en ze viel aan op de biscuits, die Mapleton haar gaf. We moeten zuinig zijn, zei hij. We moeten er verscheidene dagen mee toe. Je zult een beetje moeten wennen aan een matig dieet; niet, dat ik je niet méér gun, maar het is moeilijk om hier wat te krijgen. Het zal misschien vrij lang duren voor ik weer hier kan komen. Het meisje staarde hulpeloos naar het onheilspellende gezicht van den man, den man, die haar lot in handen had. Maar ik hoef hier toch niet te blij ven, jammerde ze. Als u me laat gaan, zal ik heusch aan niemand zegen, waar ik geweest ben, of wat ik gezien heb. Mapleton schudde het hoofd in goedge- veinsd medelijden: Mijn lieve kind, daar heb ik niet over te beslissen. Ik ben by Lord Purbeck ge weest en die is niet te vermurven. Zal ik je vertellen, wat zijn instructies zyn? Ja, mompelde Bessie zwakjes. Jy kent Lord Purbeck alleen van den aardigen kant, maar er is ook een minder prettige zijde aan zyn karakter. Als hy een maal ergens zyn zinnen op gezet heeft, is hij zonder genade tegenover iedereen en alles dat hem in den weg komt. Jy staat hem in den weg op het oogenblik en hij heeft besloten je uit den weg te ruimen. Zijn instructies waren, dat je deze groe ve niet meer levend zult verlaten. En, ver volgde hij fluisterend, ik kan je natuurlijk niet altijd hier houden. U bedoelt, dat Lord Purbeck me zou willen laten vermoorden? roep Bessie harts tochtelijk. Ik geloof er geen woord van. Dat dacht ik wel, ging de lijzige stem voort. Maar daarom is het niet minder waar. Ik heb ook niet gezegd, dat iemand je zou vermoorden! Maar over een paar dagen zijn mijn zaken met Lord Purbeck afgeloopen en ga ik hier vandaan om nooit meer terug te komen. De mond van de tunnel zal dan worden dichtgemetseld en je zult van de buitenwereld zijn afgeslo ten! Zelfs als het waar was, wat u zei, zou Lord Purbeck toch later spijt krijgen en mijnheer Budge sturen om me hier van daan te halen! Daar zou ik maar niet al te veel op rekenen en wel om deze reden: Lord Pur beck denkt, dat ik je vannacht uit den weg zal ruimen. Er is nog één uitweg voor je en ik ben bereid je daarbij te helpen op één voorwaarde. En die is? riep het meisje gretig. Zooals ik je vertelde, antwoordde Mapleton kalm, zal ik Engeland spoe dig verlaten. Als jij met me mee wilt gaan, dan zal ik je helpen hier weg te komen. Natuurlijk moet je hier blijven, tot ik klaar ben, en moeten we in het geheim vertrek ken. We gaan naar Amerika of Australië. Ik heb geld in overvloed. We zullen in een groot huis wonen met bedienden en paar den en auto's en je zult vergeten, dat je eens je jeugd doorbracht te midden van steenhoopen aan een eenzame kust. Het vooruitzicht is zeker prettiger dan., maar neen, ik wil je niet plagen door nog eens te spreken over dat andere. Wat zeg je van mijn plan, kleintje? Met een gloeiende blos van verontwaar diging op haar gezicht riep Bessie: Ik zou liever sterven, hier in het don ker en nooit het daglicht terugzien. Misschien ben je bij een volgende be zoek verstandiger, grauwde Mapleton. Biscuits zijn niet zoo heel voedzaam en je zult er bovendien heel zuinig op moeten zijn. Ga nu maar weer terug in je kamer. En toen hij het voedsel en het water in de donkere kamer had gezet, sloot en gren delde hij de deur achter Bessie en liet haar weer achter in de duisterniss. De reiziger van Londen. Nadat hij afscheid had genomen van juf frouw Campion, reed Hector vlug naar het station. Maar hoe snel hij ook voorthotste over den hobbeligen weg, zijn gedachten waren geheel geabsorbeerd door wat de sluwe oude dame hem had verteld en hy was het geheel het haar eens. Wat hem het meest verbaasde was Ma- pelton's voornemen om dienzelfden avond nog terug te keeren naar het tooneel van zijn nieuwe misdaad. Als zijn aanslag niet verijdeld was ge worden door hei sterven van de poes, dan zou Hector nu dood liggen in Martha's huisje en er zou alle kans zyn, dat Ma pleton verdacht zou worden. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 12