Hitler over den oorlog $e££e aanval vp „Mem CfiatnB&ilaüi" „ïDan hom ih tievex mx. ChwuMl" LUCHTVAART Weet eett ïDuit&cfle iuchtaanaai OP DE OOSTKUST VAN ENGELAND WOENSDAG 31 JANUARI 1940 DE I EIDSCHE COURANT TWPcnp; Pi>n - p^r. f, DUITSCHLAND ZAL NOOIT CAP1TULEEREN HITLER GELOOFT NIET AAN DE ENGELSCHE „FRASEOLOGIE" Hitier heeft gis teravond in het Ber- lijnsche Sportpaleis een rede gehouden bij de herdenking van den zevenden verjaardag van de machtsoverneming door de nationaal- socialistische partij. De bijeenkomst werd geopend door Göbbels, die den Führer welkom heet te en hem de' verze kering gaf, dat 't den vijanden nooit geluk ken zou het Duitsche volk en zijn Leider te scheiden. Hierna nam Hitier het woord. Het zeide o.a., dat Duitschland thans wonderlijke doeleinden van den oorlog krijgt voorgezet, in het bijzonder van En- gelsche zijde. Engeland heeft ervaring in het opstellen van oorlogsdoeleinden, want het heeft de meeste oorlogen ter wereld gevoerd. Volgens deze doeleinden moet een nieuw Europa ontstaan, Sat vervuld zal zijn van gerechtigheid, welke bewapening overbodig zal maken en door deze ontwa pening zal dan een economische bloei be ginnen, tengevolge waarvan ook de cultuur tot bloei zal komen. Met andere woorden, een gouden tijdperk zal aanbreken. Hetzelfde heeft men evenwel reeds in 1918 beloofd; ook toen heeft men gespro ken over gerechtigheid en ontwapening. Deze ontwapening zou worden bekroond door den bond van ontwapende mogend heden, die besloten hadden alle geschil len in vrije besprekingen uit den weg te ruimen. Evenwel werd, zonder rekening te hou den met 't recht van zelfbestemming van de volken, Europa in stukken gehakt: groote staten werden ontbonden, volken neerge slagen en naties werden, nadat zij weer loos waren gemaakt, ook rechtloos ge maakt. Men sprak ook niet meer van ont wapening, doch men bewapende verder. Ook kwam geen economische welvaart, doch een waanzinnig systeem van herstel betalingen bracht een economische ellen de, niet alleen voor de overwonnenen, doch ook voor de overwinnaars zelf. De gods dienst werd geheel op den achtergrond ge drongen. Het Duitsche herstel. Vervolgens herinnerde de Führer aan de ellende van Duitschland in de jaren 1918 en hoe toen het democratische Duitsch land vergeefs bedelde en vergeefs protes teerde. In dezen tijd ontstond de nationaal-socia- listische beweging. In de plaats van het vergeefsche hopen, heeft 't de hoop gesteld op de eenige hulp, welke in deze wereld bestaat, de eigen kracht. De gebeurtenis sen zijn bekend. In 1935 werd de algemeene dienstplicht ingevoerd, in 1936 het Rijn land bezet, in 1937 begon het Vierjaarsplan, in 1938 werden de Ostmark en het Sudeten- land bevrijd en in 1939 werd begonnen met de bescherming van het Rijk tegen hen, die zich ondertusschen hadden ont maskerd. Vervolgens zeide Hitier, dat men dik wijls heeft verklaard, dat dit alles ook door onderhandeling tot stand had kunnen ko men. Op de Duitsche voorstellen tot onder handelen over de koloniën is evenwel slechts met „neen" geantwoord. Engeland en Frankrijk hadden op het oogenblik van de wederopstandig van Duitschland tot den strijd besloten. Engeland heeft driehonderd jaar er naar gestreefd een werkelijke consolideering van Europa te verhinderen, evenals Frank rijk vele eeuwen een werkelijke consoli deering van Duitschland heeft pogen te ver hinderen. Engelands oorlogsdoeleinden. „Wanneer nu een „Herr Chamberlain" opstaat als prediker en zijn vrome oorlogs doeleinden aan de wereld bekend maakt, dan kan ik slechts czeggen: Uw eigen ge schiedenis spreekt U tegen heer Chamber lain. Sedert driehonderd jaar hebben Uw staatslieden steeds gesproken bij het uit breken van een oorlog als thans gij, heer Chamberlain, spreekt. Volgens Uw zeggen hebt gij steeds voor God en godsdienst ge streden, doch in driehonderd jaar hebt gij omstreeks 40 mil'ioen vierkante kilometer van de aardoppervlakte onderworpen. En geland wilde ook niet alleen strijder Gods zijn, doch het heeft ook steeds anderen uit- genoodigd deel te nemen aan dezen strijd; dat doen de Engelschen nu ook". De geheele Engelsche geschiedenis is een aaneengesloten rij van onderwerpingen, mishandelingen, om van materi ele dingen, om goud of diamant te zwijgen. Als ik Chamberlain thans met zijn Bijbel zie rond gaan, denk ik aan den duivel, die zich aan een zieltje klampt. Hitier ging na, waarom de Engelschen in werkelijkheid den oorlog hebben gevoerd en hij noemde de volgende punten: om him handel uit te breiden, om goudlanden te winnen, om de heenschappij over dia mantmijnen meester te worden. Steeds wa ren het materieele doeleinden. Ook de vo rige oorlog werd z.g alleen gevoerd om idealen; dat men terloops ook de Duit sche kolonin nam, de Duitsche vloot in be slag nam, en het Duitsche bezit in het bui tenland in bezit nam, waren slechts bij komstige omstandigheden. Dit zal evenwel geen tweeden keer gebeuren. Dan hoor ik liever, zoo vervolgde de Führer, mr. Churchill (groote vroolijk- heid), hij spreekt datgene openhartig uit, wat de oude heer Chamberlain slechts in stilte denkt en hoopt (stormachtige bij val). Hij zegt het: Ons doel is de verdee ling en vernietiging van Duitschland. Dat, gelooft mij, bevalt mij. En ook de Fran- cche generaals spreken openhartig uit waar het om gaat. Ik geloof, dat wij elkander zoo ook gemakkelijker verstaan. Want waar om met schijnheilige frasen strijden? Hen staat het verdeelde Duitschland van 1648 voor oogen. Zij weten, dat in Mid den-Europa 80 millioen Duitschers leven en aaneengesloten vormen zij eèn macht, doch wanneer zij versplinterd zijn, zijn zij weerloos en machteloos. Daarom verzette men zich tegen de vorming van de staten Italië en Duitschland. Deze zijn evenwel nu als jonge volken in den kring gestreden en stellen hun eischcn. Tegenover hen staan de zoogenaamde bezitters, die groote gebie den der wereld eenvoudig blokkeeren. In het groot herhaalt zich wat binnen de vol ken is gezien, nl. dat degene die heeft, een voudig heeft, terwijl degene, die niet heeft, eenvoudig niet heeft en dat dit Gods wel gevallige ordening is. De „haves" en de „have-nots". Nogmaals stelde Hitler vast, dat 46 mil lioen Engelschen beschikken over 40 mil lioen vierkante kilometer der aardopper vlakte, terwijl Frankrijk meer dan negen millioen vierkante kilometer bezit. Hierte genover staat Duitschland met meer dan 80 millioen inwoners en nog geen 600.000 vierkante kilometer. Dit vraagstuk moet worden opgelost en het zal worden opge lost, evenals de andere sociale problemen. Eenige malen is het gelukt langs den weg van onderhandelen iets te bereiken, doch in 1938 g men, dat bij de tegenstan ders de oude oorlogshitsers weer de over hand kregen. Het Duitsche volk heeft geen haat jegens het Fngelsche of het Fransche volk, zijn eischen namen van deze volken niets, doch het Britsche en het Fransche volk werden opgehitst tot haat. Munchen. Ik ben toen al begonnen te waarschu wen, want wat rnoet men er van denken, als men eerst in Munchen bijeenkomt en een overeenkomst treft en dan naar Lon den terugkeert en deze overeenkomst als een schande kwalificeert, ja zelfs verze kert dat zoo iets een tweede maal niet zal voorkomen. Met andere woorden, dat een vrijwillige overeenstemming in het geheel niet meer denkbaar zal zijn. Duitse hl an ds politieke en militaire rugdekking. In 1939 hébben de Westelijke mogendhe den het masker laten vallen en Duitsch land den oorlog verklaard; zij geven thans 2elf toe, dat Polen waarschijnlijk zou heb ben toegestemd, doch dat zij dit niet heb ben gewild. Zy wilden den oorlog. Welnu, zij hebben den oorlog. De eerste phase van dezen oorlog was politiek en heeft den rug vrijgemaakt. Jarenlang heeft Duitschland met Italië een gemeenschappelijke politiek gevoerd. Deze politiek is tot nu toe ongewijzigd gebleven. De beide staten zijn ten nauw- ète bevriend, hun beider belangen kunnen op een gemeenschappelijken noemer wor den gebracht. Het vorig jaar heb ik nu getracht En geland de mogelijkheid te benemen, uit breiding te geven aan den oorlog. Want Chamberlain heeft zich toen maandenlang ingespannen met Rusland tot een accoord te komen. Dat is toen niet gelukt. Ik be grijp dat men er nu in Engeland woedend over is, dat ik gedaan heb, wat de heer Chamberlain heeft willen doen en ik begrijp ook, dat wat bij den heer Chamberlain een Godgevallig werk geweest zou zijn, bij mij een werk is, dat God niet welgevallig is. Maar niettemin ik geloof dat de Almach tige God in ieder geval tevreden zal zijn, dat in een groot gebied een zinnelooze strijd vermeden is. (Bijval). Eeuwen lang hebben Duitschland en Rusland vreedzaam tezamen geleefd en Hit- Ier vraagt zich af, waarom dit in de toe komst niet mogelijk kan zijn. Het is mo gelijk, omdat beide volken het wenschen. De tweede phase van den oorlog was, Duitschland ook militair in den rug te dek ken. Polen, dal door Engeland was gega randeerd, is in achttien dagen van de land kaart weggevaagd. Churchill heeft te ken nen gegeven, dat hij hoopt, dat nu de oor log met bommen zal beginnen en hij roept reeds, dat deze strijd geen halt zal maken voor vrouwen en kinderen. Heer Churchill mag er van overtuigd zijn: wat Engeland thans in vijf maanden gedaan heeft, dat weten wij; wat Frank rijk gedaan heeft, ook. Maar blijkbaar weet hij niet, wat Duitschland in deze vijf maan den gedaan heeft. Hitier geeft het Duitsche volk de verze kering, dat wat in deze vijf maanden tot stand is gebracht, alles in de schaduw stelt, wat in de zeven jaar daarvoor is ge schied. De Führer herinnerde aan de Britsche beweringen over het tot zinken brengen lan Duitsche duikbooten en sprak de mee ning uit, dat de Engelschen nog tot een theorie van wederopstanding van duikboo ten zouden moeten komen. Onze bewapening heeft zich thans vol gens het plan ontwikkeld, de plannen zijn juist gebleken. Onze voorzorg begint thans vruchten te dragen, zoo rijke vruchten, dat onze heeren tegenstanders ze langzaam beginnen te copieeren (bijval). Deze volks gemeenschap zal niet de fouten van 1918 maken. Wanneer thans heer Daladier twij felt aan deze gemeenschap, of mijn eigen „Heimat" bespreekt en beklaagt, oh, mijn heer Daladier, wellicht zult ge mijn Oost markers leeren kennen. Gij zult dan van den waanzin genezen worden, te gelooven, dat tegenover U nog Duitsche stammen staan, Mijnheer Daladier, tegenover U staat het Duitsche volk. (levendige bijvel). Wij moeten doorzetten. Wij moeten thans doorzetten. Het recht van 80 millioen menschen staat op het spel. Ik ben niet anders dan uw woordvoerder. Het gaat niet om mijn persoon, maar ik behoor niet tot hen die ooit de vlag zul len neerhalen. De generatie van heden draagt de toekomst van het Duitsche volk in zich en ik kan onzen vijanden slechts een antwoord geven; Ons Duitsche volk zal overwinnen, het Duitsche volk zal nooit capituleeren. (Stormachtig Sieg Heil-ge- roep). „WIR FAHREN GEGEN ENGELLAND". Duizenden inwoners van Berlijn hadden zich in het Sportpaleis en in de omliggen de straten verzameld om deel te nemen aan de geweldige betooging, die gehouden werd naar aanleiding van het feit, dat Hit- Ier zeven jaar geleden aan het bewind kwam, en waarvan het middelpunt ge vormd werd door de rede van Hitier. Toen de Fuehrer in gezelschap van Goebbels verscheen, weerklonk een minutenlang applaus, en toen Hitier het spreekgestoelte beklom scheen aan het gejubel geen einde BOMMEN OP SCHEPEN VAN DE ORKADEN TOT DE THEEMS. Berichten van Duitsche zijde. Uit Berlijn wordt bericht, dat groepen Duitsche vliegers ook in den loop van 30 Januari verkenningsvluchten gemaakt heb ben boven de Noordzee en de Engelsche kust, van de Orkaden tot aan de monding van de Theems. Daarbij werden wederom zeven gewapende koopvaardijschepen tot zinken gebracht, een achtste zwaar en ver scheidene andere licht beschadigd. Boven dien werden twee Britsche voorpostensche pen tot zinken gebracht Ondanks zeer krachtig Lu oh taf weervuur van alle aange vallen schepen en ondanks het optreden van talrijke vijandelijke jachttoestellen wordt slechts één eigen vliegtuig vermist Berichten van Engelsche zijde. Het Britsche ministerie van luchtvaart deelt mede: „De vijand heeft gisteren de over een groot gebied verspreide aanval len, welke hij eergisteren op de scheep vaart langs de Oostkust heeft gedaan, her haald. Uit de tot dusverre ontvangen in lichtingen kan worden opgemaakt, dat vanochtend vroeg een verkenningsvlieg tuig bij de Oostkust versoheen. Het ver dween boven zee, toen Britsche gevechts toestellen naderden. Een vijandelijk vlieg tuig heeft de schepen ter hoogte van Yar mouth aangevallen. Het werd doo- een ge vechtsmachine en een patrouille van de kustluchtmacht achtervolgd. Bij hun nieuwe pogingen, een aanval te doen op een uitgestrekt gebied langs de Oostkust, hebben de Duitschers een vlieg tuig verloren. Het is bekend, dat de Duitsche toestel len wederom schepen hébben aangeval len, doch men wacht nog op bijzonderhe den, betreffende de resultaten van dezen aanval. Gemeld wordt, dat een vijandelijk vlieg tuig, zóó laag boven een stad aan de kust vloog, dat men de mannen in de cabine kon zien." Naar uit berichten in de Engelsche bla den blijkt, zijn verscheidene schepen, die Maandag voor de Britsche kust door Duit sche bommenwerpers werden aangevallen en volgens Duitsche mededeelingen ver nietigd zouden zijn, intusschen reeds in Britsche havens aangekomen. Het s.s. „Gripfast" o.a. is, zij het beschadigd, een haven aan de Noord^Oostkust binnenge- loopen. Voorts werden, zooals gemeld, door Duit sche vliegtuigen aanvallen gedaan op de schepen „Stanbum, „Miriam", „British Of ficer", „Athelmonarch", „Otterpool" „Knitsley", „Llanwern" en „Welperk". Geen dezer schepen werd echter ernstig beschadigd. VERZILVEREN JJPK VAN COUPONS 1417 te komen, evenals toen Hitier het Sport paleis verliet Men zette het Duitsche strijdlied „Wir fahren gegen Engelland" in, dat door de menigte op straat werd overgenomen. COMMENTAAR TE LONDEN. In Londen werd gisteravond de volgen de commentaar gegeven: Het grootste deel van de redevoering was gewijd aan argumenten, die thans tot den draad versleten zijn, over den Duitsch land opgedrongen oorlog en de gebruikelijke onjuistheden over Duitschlands vredeswil werden nog eens herhaald. De voornaam ste les, die uit de redevoering kan worden getrokken is, dat Hitier eindelijk de dwaas heid heeft leeren inzien van zijn vroegere pogingen om Frankrijk van Engeland te scheiden, teneinde afzonderlijk, wanneer hem dat goed zou uitkomen, beide landen te vernietigen. NIETS NIEUWS, ZEGT PARIJS. De rede van Hitler is te Parijs met on verschilligheid ontvangen. Men heeft er geen enkel nieuw argument, geen enkele nieuwe aanwijzing in gevonden. VANDAAG SPREEKT CHAMBERLAIN. Minister-president Chamberlain zal van daag het woord voeren aan een lunch, wel ke wordt aangeboden door de commissie voor de landsverdediging. Reuter verneemt, dat de rede zal hande len over de vraagstukken van de oorlog voering, het doel van den oorlog en de po sitie van de neutralen, hierbij ingesloten de Vereenigde Staten en Japan. In verband hiermede is reeds medege deeld, dat de minister-president deze week geen uiteenzetting van den oorlogstoestand in het Lagerhuis zal geven. In politieke kringen verwacht men, dat Chamberlain een toespeling zal maken op de rede van Hitier en zal wijzen op on juistheden daarin. Ook gelooft men, dat hij zal spreken over de verantwoordelijk heid van Duitschland voor den oorlog. Lichtschip aangevallen. Gisteren is het lichtschip „East Dud geon" voor de Oostkust yam Engeland door Duitsche vliegtuigen aangevallen. Een bombardementsvliegtuig begon met het lichtschip met mittrailleurvuur te be stoken, vervolgens werden negen bommen geworpen, waarvan de laatste 'het schip trof. De acht opvarenden van het licht schip gingen in een kleine boot en roeiden naar de kust. Vannacht omstreeks half drie waren nog slechts twee van hen in staat om te roeien. Men hoorde toen de branding op de kust. Toen de mannen meer het land naderden, sloeg de boot om zeven van hen kwamen om en slechts een der opvarenden, John Sanders, wist zwem mend de kust te bereiken. Hij heeft nog gepoogd den kapitein van het lichtschip te redden, doch deze spoelde weg. Sanders strompelde over de duinen en is in een schuur uitgeput ineen gezonken. Hij werd daar vanochtend gevonden. DUITSCH VLIEGTUIG BOVEN LUXEMBURG. Een Duitseh verkenningsvliegtuig, dat op geringe hoogte boven het Luxemiburg- sche plaatsje Hosingen had gevlogen, is vervolgens 800 meter verder op het land gedaald. Toen zij vernamen, dat zij zich op Luxemburgschen grond bevonden, be gaven de drie inzittenden zich inderhaast weer aan boord, waarna het toestel op steeg om naar Duitschland terug te kee- ren. Het 4450 ton metende Britsche s.s. „Bancrest" heeft noodseinen uitgezonden. Het deelde mede, dat het bij de Noord kust van Schotland in nood verkeerde. Een ander schip haastte zich hulp te ver leen en. Men meent te weten, dat de op varenden, op één na, zijn gered. Een red dingsboot aan de Engelsche Oostkust heeft getracht zeventien opvarenden van twee te Huil thuisbehoorende treilers, die door Duitsche vliegtuigen waren gebombar deerd, op te sporen. De boot is nog niet teruggekeerd. Vijftien andere opvarenden dezer treilers waren eerder aan land ge komen. Bij de Orkaden is gisteren het 2168 ton metende s.s. „Giralda" uit Leith gezonken. De 16 opvarenden begaven zich in een kleine boot, die eohter op een kwart mijl van de veilige haven omsloeg, met het ge volg, dat de mannen om het leven kwa men. In Deens che kringen te Londen wordt vernomen, dat het Deensche schip „Fne- densborg" metende 2094 ton, na een ont ploffing is gezonken in de nabijheid van de Moray Firth in Schotland. De „Fredensiborg" voer tezamen met de „England", welke Zaterdagochtend op de zelfde plaats is gezonken, nadat het door twee ontploffingen was beschadigd. Men vreest, dat alle opvarenden van de „Fre- densborg" zijn omgekomen. Buitenlandsche Berichten DE WINTER IN EUROPA. Het verkeer over den Grooten Belt stopgezet Met het stopzetten van het veer-ver- keer over den Grooten-Belt, hetgeen gis teren door de ijsvorming noodzakelijk is geworderi, is ee nder belangrijkste verbin dingen tusschen Kopenhagen en de Weste lijke deelen des lands afgesneden. Het goe derenverkeer tusschen Seeland en Fuenen Jutland is daarmede geheel stilgelegd. Het aantal goederenwagèns dat wacht op ver voer over den Grooten Belt, bedraagt on geveer 500. Men venvacht, dat in de eerst volgende dagen een zekere schaarschte en prijsstijging voor levensmiddelen in de hoofdstad zal optreden. De 600 passagiers, welke de veer bij zijn laatste poging om over te steken vervoerde, zijn met een ijs- breker van den in het ijs vastgeloopen veer gehaald en naar land gebracht. Post en pas sagiers, die haast hebben, worden nu met vliegtuigen van Kopenhagen naar Oden- som vervoerd. Door den Zuid-Oosten wind en de aan houdende vorst raken ook de.andere wa terwegen van Denemarken steeds meer dicht, zooals de reede van Kopenhagen, de Oeresund en de Bocht van Aanhus. Voor den Oeresund is thans eveneens een vlieg- dienst voor post en passagiers ingesteld. Bocht van Riga dichtgevroren. Door de strenge koude is de zeebocht van Riga volkomen dichtgevroren, zoodat theoretisch sledeverkeer naar het kleine midden van de bocht gelegen, door Zwe den bewoonde eiland Runoe, mogelijk is. Een zoo strenge koude en een volkomen dichtvriezen van de bocht is tot dusverre nog maar uiterst zelden voorgekomen. De visschen bevriezen In de Adriatische Zee. De recente koudegolf heeft vooral aan de kust van de Adriatische Zee ernstige schade aangericht, aangezien in de olijf- boomgaarden door het voorjaarsweer der laatste dagen reeds met het werk begon nen was. Duizenden olijfboomen en vroeg ooft leverende boomen zijn vernield. In Dalmatië heeft de koude een merkwaar dig gevolg gehad Het water van de Adria tische Zee is zoozeer afgekoeld, dat heele zwermen visschen naar de oppervlakte ko men en daar als verdoofd blijven drijven, zoodat de visschers de visch, deels met de hand, in groote hoeveelheden binnen boord kunnen halen. Uit de bergstreken van Zuid- Slavië komen berichten over zware scha de aan het wild. Men is er tot dusverre nog slechts in geslaagd gedeeltelijk de ver- keersstoringen op te heffen. 50 SLACHTOFFERS VAN SNEEUW STORM IN JAPAN. In Noord-West Japan zijn tengevolge van een sneeuwstorm, de hevigste welke in de laatste 50 jaren is voorgekomen, meer dan 50 personen gedood en vélt anderen gewond. De meesten dooden zijn het slachtoffer van Lawines en instortingsongelukken. PRINS PEDRO VAN ORLEANS— BRAZANZA OVERLEDEN. Te Petropolis, 20 K.M. ten Noorden van Rio de Janeiro is Maandagavond het hoofd van de vroegere keizerlijke familie van Brazilië, prins Pedro van OrleansBragan- za, overleden tengevolge van een hartver lamming. DE VIJFLING WAS EEN TWEELING! De vijfling, waarvan gisteren de geboor te te Cairo is gemeld, blijkt slechts een tweeling te zyn. De vader, die aangifte kwam doen van de geboorte, was bijgeloo- vig. Hij wilde „het kwade oog" afweren en daartoe herhaalde hij steeds het getal vijf, niet begrijpende, dat hij zoodoende een vijfling liet inschrijven, terwijl er in wer kelijkheid een tweeling geboren was. OBERAMMERGAU-SPELEN GAAN NIET DOOR. De bekende passiespelen van Öberam- mergau, die dit jaar weer uitgevoerd zou den worden, zijn uitgesteld tot het eerste jaar na heteinde van den oorlog. Aldus be richt men ons uit Berlijn. Eerste Leidsche Begrafenisonderneming voor Roomsch Katholieken GEVESTIGD 1882. 740 G. H. KLEINHANS PIETER DE LA COURTSTRAAT 22 TRANSPORT TELEFOON 2I45S Tarief en uitvoering in overleg met U I DE POSTVLUCHTEN OP NED.-INDIë. De positie der K. L. M. postvliegtuigen op de Indië-lijn was gisteravond als volgt: Op de uitreis bereikte de „Nandoe" met gezagvoerder Moll Alevandrië en de „Oehoe" met gezagvoerder Viruly Ran goon. Deze vliegtuigen worden onderschei denlijk 4 en 2 Februari te Batavia ver wacht. Op de thuisreis landden de „Gier" met gezagvoerder Geysendorffer te Ran goon. Dit vliegtuig wordt 3 Febrauri te Napels verwacht. De „Pelikaan" met ge zagvoerder te Roller landde te Napels.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 6