RIJNSTREEK ZATERDAG 27 JANUARI 1940 OE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 14 LEIDSCHENDAM Gemeenteraad. Donderdag 1 Februari a.s., des avond te 7.30 uur, komt de raad der gemeente Leidschendam in openbare vergadering bijeen. De agenda vermeldt o.a.: voorstel tot vaststelling eener verordening op de hef fing van een retributie voor het bezoeken van een handelscursus. Voorstel tot vast stelling der bouwverordening. Voorstel tot vaststelling eener verordening regelende de tewerkstelling op arbeidsovereenkomst. Voorstel tot ingebruikgeving van een schoollokaal. Voorstel tot vaststelling van een verordening op de keuring van waren. Voorstel tot het aangaan van een overeen komst voor de storting van straat- en huis vuil. Voorstel tot overdracht van eenige perceeltjes grond. St. Josephsgezellen. Zondag 28 Jan. na de Hoogmis en na het Lof bijeenkomst. Des avonds te 7 uur plechtige opdracht van nieuwe leden der Jongens- en Jonge mannen-congregatie. Dinsdag 30 Jan. te 7.30 uur Maria-Con- gregatie, daarna bijeenkomst. Vrijdag 2 Febr. Ontwikkelingsavond en Zaterdag 3 Febr. na het Lof bijeenkomst. K.J.M.V. Maandag 29 Jan.: „Vasten avondviering" voor leden, donateurs en Hanzeleden, diverse wedstrijden. Dinsdag 30 Jan. te 7.30 uur Maria-Congregatie en Donderdag 1 Febr. K.J.M.V.-avond. Biljartwedstrijd. Gisteravond speelde K.D.O. 2 tegen Vios 2 in het Café van den heer Bijleveld. Na een spannenden wed strijd won K.D.O. met 4—1. Maandag 29 Jan. a.s. speelt K.D.O. 1 tegen O. en O. 1 van de alhier gelegerde militairen. NOORDWIJK Revue Reddingsbrigade. Het is een heel evenement voor Noordwyk als de Re vue der Reddingsbrigade op komst is, het geen niet te verwonderen is, want wat de Brigade in den loop der jaren op dit ge bied heeft gebracht, is steeds goed geweest en het valt te loven, dat zij hierbij steeds in een stijgende lijn werken.. Eensdeels is het jammer, dat deze revue geen dorpsver- tooning meer is, doch van den anderen kant is de uitvoering nu meer kunstzinnig geworden, zoodat zij met menige groote revue zou kunnen wedijveren. Gaarna brengen wij daarom hulde aan den auteur, den heer v. d. Wilk. Gisterenavond had de première van deze revue voor de leden der Reddings-brigade plaats in hotel „Royal" en het verheug de den voorz., dr. Hermanides, dat de be langstelling zoo buitengewoon groot was, waarbij hij van harte welkom heette de beide wethouders, den gemeente-secretaris en afgevaardigden van verschillende zus- terafdeelingen. Na het zingen van het Brigade-lied, was het woord aan de revue- artisten en op goede wijze werd deze in gezet door zes revue-girls, met een inlei dend lied „Geen zorgen voor morgen", waarna de bekende Flip en Flap ten too- neele verschenen, die met gezonde humor groote vreugde brachten. Dit tweetal valt van de eene zotternij in de andere. Als zij even verdwijnen, dan zorgen de revue- girls voor de noodige afwisseling met vroolijke en bekende liedjes in een fleuri ge en goede aankleeding. De revue is uit gewassen tot een nonstop-cabaret, waar bij men op een aangename wijze wordt be zig gehouden. Wij kunnen ieder aanbeve len om a.s. Woensdag en Donderdag dezen werkelijk mooien en genoeglijken avond te' gaan bezoeken. OEGSTGEEST Vastenavondbal. De kaartverkoop voor het groot gecostumeerd vastenavondbal op 28 Januari a.s. blijft goed gaan en de ver wachting, dat er weer een uitverkocht huis zal zijn, zal bewaarheid worden. Zooals uit de advertentie in dit blad blijkt zal er a.s. Zondag in het gebouw nog wor den verkocht, maar dit gaat alleen door, wanneer er nog kaarten over zijn. Diegenen, die dezen avond willen mee maken en die nog niet in het bezit zijn van een kaart, worden, om teleurstelling te voorkomen, aangeraden niet te wachten tot morgen, maar koopen direct een kaart, wel ke nog verkrijgbaar zijn bij de bestuurs leden en bij den concierge van het gebouw. Het muziekgezelschap, dat voor dezen avond extra is versterkt, zal zeker de car navalsstemming in de zaal verhoogen en dan de attracties met fraaie prijzen maken dat dezen avond de vergelijking met de groote steden zal kunnen doorstaan, waar door de Katholieken van Oegstgeest trots mogen zijn dat zooiets kan plaats hebben en men voor een gezelligen avond niet naar de stad behoeft te gaan. Met het klaarmaken van de versiering voor de zaal is inmiddels een aanvang ge maakt en naar het zich laat aanzien, zal alles weer op tijd en in de puntjes verzorgd zijn. Het bestuur vertrouwt dan ook dat zij weer op aller medewerking mag rekenen en verwacht dat allen morgenavond op tijd zullen komen, opdat precies om acht uur kan worden begonnen. RIJNSBURG Bloemenhandel. De week die voorbij is, was ook voor de trekkers, evenals de vorige week, geen gunstige. Integendeel, de prijzen waren laag. De afzet was van wege het winterweer moeilijk. Het dreigt een zeer slechte uitkomst te worden niet tegenstaande de inkoop der bollen voor- deelig was. De noteeringen waren als volgt: Tulpen per dozijn: William Copland 1318 ct., Golden king 1013 ct., Rose la Reine 1013, El Toreador 1316, La Reine 1012, Gele Prins 1418, La Matalas 1012, Fabrola 1316, Le Reine Max 15 18, Albino 3445, Mr. v. d. Hoef 2530, Sonja 1215, Peach Blossom 2429, Gene raal de Wet 2629, King of the Gellom 1316, Zonober 1215, Krelage's Triumph 18—20, Ibis 13—15, William Pitt 32—38. Narcissen per dozijn: Helios 1215 ct., Spring Glory 1215, Golden Spur 79, Poeticus Ornatus 68, Paperwhite 2227, King Alfred 1519, Early Surprise 58. Hyacinthen per 100: Electra 2.30 2.80, Nimrod 1.101.50, Gertrude 2.70—2.30, L'innocence 5.306.90, Bismarck 3.204.Puik Pearl 4.20 4.60, Mr. Dames 4.104.90, Arentine Arendsen 3—3.40, Lieber 1.50—1.90. VOORHOUT Hengelclub „Sport Vriendschap". Onder vrij groote belangstelling van de zijde der leden hield de hengelclub „Sport Vriendschap" alhier in haar clubhuis café „De Bonte Koe" haar eerste jaarver gadering, onder voorzitterschap van den heer C. van Werkhoven. Uit het jaarver slag van den secr. bleek, dat de club 36 le den telt. Hierna was het woord aan den penningmeester den heer P. A. van Werk hoven, die een overzicht gaf van de finan ciën over het afgeloopen jaar, hetwelk sloot met een batig saldo van 6.47. Tot leden der controle-commissie werden ge kozen de leden H. G. Warmenhoven en J. P Schulte. De voorzitter bracht dank aan den schen ker van een clubvlag, den heer K. van Schaik. De bijpassende vlaggestok werd ten geschenke in ontvangst genomen van het lid J. P. Hoogervorst, terwijl de echtge- noote van een der leden deze vlag op smaakvolle wijze had geborduurd. De vlag draagt de kleuren rood-wit en is voorzien van den naam der vereeniging, terwijl ook het gemeentewapen hierop niet ontbreekt. Onder een welverdiend, applaus der ver gadering werd deze clubvlag door de ver eeniging geaccepteerd. Na gratis verloting sluiting. VOORSCHOTEN K.J.M.V. De bijeenkomst werd begon nen met een propagandistische speech van een retraitepater, die ons opwekte deel te nemen aan de K.J.M.V.-retraite, welke van 1013 Febr. gehouden wordt. Zijn enthou siasme werkte aanstekelijk, de pater kreeg tenminste eenige tamelijk zekere toezeg gingen. Hierna gaf onze voorzitter het woord aan Mr. Karl Versteeg, die als onderwerp voor zijn lezing had: „Doel en beteekenis van het recht". Spreker besprak allereerst de geschiede nis van het recht in ons land vanaf de tijd der Romeinen, waarna hij ons uitlegde wat of eigenlijk „recht" is. Vervolgens besprak spr. uitvoerig de vijf regelen voor het inter nationale recht, welke j.l. Kerstmis door den Paus opgesteld zijn, en hield in het ka der van die regelen blijvend, een warm pleidooi voor een volkenbond. Het slot was, dat velen er ook weer voor gingen voelen. Zijn uitvoerig betoog werd met de grootste aandacht aanhoord, en aldus weer wat wij zer geworden, gingen we al laat huiswaarts. In het programma, afgedrukt in „Con tact" is nogal met de datums gehaspeld, we houden n.m. een avond over, welke we zullen besteden om eens degelijk vasten avond te vieren. Komt allen op tijd, d.i. 8 uur. Katholieken, Uw eigen Dagblad is DE LEIDSCHE COURANT ALPHEN AAN DEN RIJN Door een brugleuning gereden. In de Lindenhovenstraat is gistermorgen een vrachtauto uit Woerden, bestuurd door P. J. uit Rietveld, door de brugleuning gere den. De auto bleef op den wegkant han gen en werd zwaar beschadigd. Hij werd later op het rechte spoor gebracht. „Ons Vorstenhuis". De buurtvereeni- ging „Ons Vorstenhuis" kwam in feestelijk samenzijn bijeen 's Middags trad in hotel „De Vergulden Wagen" voor de jeugd een goochelaar op. 's Avonds hadden de leden zelf een feestelijke bijeenkomst, welke een zeer gezellig verloop had. Geboren: Marie Louise, d. van H. v. d. Linden en J. van Kiedek. Ondertrouwd: D. van Leeuwen, 21 j., wonende te Nieuwveen met M. A. R. Schellingerhout, 19 j. Gehuwd: J. de Koning, 33 j., wonen de te Zwammerdam met G. J. van den Berg, 20 j. M T. Schone wille, 26 j. met J. A. E. de Vos, 29 j. Overleden: B. Veltman, 80 j., wedn. van M. Houtman. Gevestigd: E. A. Kemp van Wasse naar J. Eilers van Diepenveen A. J. Verhage van Amsterdam J. M. Kleijn van Hoorn C. Ketel van Sneek J. C. van der Pijl van Amsterdam D. Kort beek van Hilversum. Vertrokken: M. de Koning naar Bodegraven C. Langeveld naar Lisse. AARLANDERVEEN Uitvoering D.S.S. Woensdag avond geeft de R.K. Muziek-vereeniging D.S.S. haar jaarlijksche uitvoering voor donateurs en begunstigers in de zaal van den heer W. v. d. Berg. De voorzitter, P. Honout opende dezen feestavond, waarna de fanfare het „Aan U o Koning der Eeuwen" ten ge- hoore bracht. De leden der vereeniging, voerden met behulp van eenige dames op de klucht in 3 bedrijven „Amor en de Ba nanen". Het verder van den avond werd gevuld met goed verzorgde muziek. Nadat het program was afgewerkt bracht de voorzitter dank aan de spelers voor hun mooi en vlot spel, bijzonder aan den direc teur, den heer C. v. Dam, en aan al dege nen, die hadden bijgedragen tot het wel slagen van dezen feestavond. Hierna slui ting. BODEGRAVEN Afscheid van 'veldwachter Verweij. Nog slechts enkele dagen en de heer K. Verweij, politieagent in de gemeente Zwammerdam, speciaal voor de Over tocht, Oud-Bodegraven en De Tempel, gaat den dients verlaten. De scheidende veldwachter telt 38 dienstjaren, waarvan hij er niet minder dan vijf en dertig aan de Overtocht heeft doorgebracht. Twee jaren heeft de heer Verweij bij het Haag- sche Politiecorps dienst gedaan, waarna hij op 1 Juli 1905 als veldwachter werd aangesteld over de Overtocht, Oud-Bode graven en De Tempel. Wegen zijn „menschenkennis" zal zijtn vertrek door den Overtocht worden be treurd, daar hij de achting van een ieder heeft verworven. Zijn advies en raadge vingen werden immer ten zeerste op prijs gesteld. En het is daarom, dat de bewo ners een comité hébben gevormd, dat bij het vertrek van den heer Verweij een be wijs van aaindenken wilde meegeven. Dit comité heeft met veel sucoes mogen wer ken en uit de giften van bijna alle bewo ners uit deze omgeving heeft men den scheidendein veldwachter een haard kun nen aanbieden, wat door hem ten zeerste op prijs werd gesteld. Het behoeft dan ook geen betoog, dat het op 31 Januari a.s., waarop 'hij zijn functie zal neerleggen, niet aan belangstelling zal ontbreken. DE KWAKEL IJspret voor de schooljeugd. Hard rijden met hindernissen voor meisjes van 10 en 11 jaar. le prijs Ali Kerkhoff, 2e Agnes Leenders, 3e Miep Blommestyn. Hinderniswedstrijd voor meisjes van 12, 13 en 14 jaar. le prijs Marie de Kuyer, 2e Rika Könst, 3e Martha de Blieck, 4e Jaantje van Doord. Wedstrijd voor jongens van 10, 11 en 12 jaar. le prijs L. Röling, 2e H. Schelling, 3e A. Hogerwerf, 4e A. Haak. Hardrijden voor jongens van 13 en 14 jaar. le prijs Theo Vlasman, 2e Piet Blom- mestijn. Koppel wedstrijd voor heeren. Duur 1 uur. le Prijs B. Könst en J. Kouwenhoven, 57 ronden; 2e A. de Groote en J. Röling, 56 ronden; 3e A. Meijer en H. Könst, 56 ronden 20 m.; 4e J. Brozius en J. C. Dobbe, 55 ronden; 5e C. Voorn en Th. Schijf, 55 ronden 20 m. HAZERSWOUDE-RIJND1JK Tooneeluitvoering. Dinsdag- en Woens dagavond zal de tooneelvereeniging we derom haar vastenavond-uitvoering geven. Opgevoerd zal worden „Haat", een tooneel- spel in drie bedrijven, waarna de klucht „De keizer komt" ten beste gegeven zal worden. Wij behoeven de parochianen er niet aan te herinneren, wat „St. Michaël" kan presteeren. Zeker is 't, dat het voor de bezoekers een echte genotvollen avond zal zijn. Dus: vergeet niet Dinsdag- en Woens dagavond vrij te houden en toon uw me deleven met deze mooie vereeniging. HOOGMADE „St. Genesius." Vrijdagavond vond in de zaal van den heer Witeman de jaarver gadering plaats van de R.K. Tooneelver eeniging onder behoorlijke belangstelling der leden. Om 7 uur opende .e voorzitter de vergadering met gebed en heette allen van harte welkom, in het bijzonder den heer C. P. Borst, den regisseur, en A. v. d. Ploeg, als afgev. der R.K. Volksbond. Uit het jaarverslag van den penningmeester vrenaimen we het volgende. Saldo 1939 53.44. Ontvangsten 50.31. Uitgaven 50.05. Saldo 1 Jan. 1940 53.70 een kleine bank 49.57. Kas 4.14. Door de heeren voruitgang dus. Dit saldo toestond "uit spaar- Th. Baak en H. v. d. Klauw werden den boeken en bescheiden nagezien. Hierna kwam bestuursverkiezing aan de orde. De heeren C. Baak en H. Hoogenboom resp. voorz. en secr. waren aftredenden en re glementair niet herkiesbaar. Een stemming over nieuwe bestuursleden leverde tot 3 maal toe geen resultaat op, daar alle leden op één na blanco stemden. De afgevaar digde van den R.K. 7olksbond zou deze stemming met 'bestuur van den R.K. Volks bond bespreken en trachten in weder- zijdsch belang een gezonde oplossing te vinden. Over den uitgaansavond, het volgende punt der agenda, werden nog al wat woor den gewisseld na alles van alle kanten be keken te hebben, weid besloten, dat het bestuur zich in verbinding zou stellen met de tooneelvereeniging van de Volksbond te Sassenheiim over de eerstvolgende uit voering, het resultaat waarvan nog nader aan de leden zal worden bekend gemaakt. Het bestuur was ook van meening, dat een kleine tegemoetkoming in de kosten van den uitgaansavond voor de door de leden geïntroduceerde dames door de leden op zijn plaats was, mede in verband met de niet zoo gunstige vooruitzichten voor de kas voor het komend jaar. De leden waren het hier niet mede eens en daarom werd besloten een eventueele verandering der regeling vor den uitgaansavond uit te stellen tot volgend jaar. Na rondvraag sluiting. Een zware brand woedde Vrijdag in het beleende kasteel .Hooge Vuursche" te Baarn en ri groote schade aan. Een foto tijdens den brand, die het gebouw grootendeels verwoestte KOUDEKERK Schaatsen en prikken. Vrijdagmid dag werden op den Rijn onder groote be langstelling wedstrijden gehouden op schaatsen en priksleden door de kinderen van de Chr. Nat. School aan den Rijndijk, onder leiding van het onderwijzend perso neel dier school. Voor dit doel werd de z.g. „pot" gebruikt, welke aanvankelijk be stemd was om de verjaardag van Prinses Beatrix eenigszins feestelijk te herdenken, doch waarvan men thans wegens de bui tengewone omstandigheden heeft afgezien. De uitslag is als volgt: Priksleden: 2e en 3e klasse jongens: le pr. Ko Verbree, 2e pr. Arie Hoogeveen, 3e pr. Koos Starreveld. 4e ne 5e kl. jongens: le pr. Arie Ouds hoorn. 6e en 7e kl. jongens: le pr. Klaas Horstman, 2e pr. Jacob ZinteL Meisjes: le pr. Neliy Reijneveld, 2e pr. M. Uithol, 3e pr. Maartje Verbree. Hardrijden jongens 2e kl.: le pr. W. den Braver, 2e pr. Jaap van Leeuwen. 3e kl.: le pr. Harri Kraaij, 2e pr. Gerard de Wit, 4e kl.: le. pr. Age- rien Reijneveld, 2e pr. Arie van Wieringen. 5e kl le pr. Maarten Reijneveld, 2e pr. Cor Rademaker. 6e kl. le pr. Bas de Wit, 2e pr. Bert den Braver. 7e kl. le pr. Joop Baars, 2e pr. Chris Kraaij. Meisjes hardrijden: 3e kl. le pr. Hendrika Cok, 2e pr. Rietje Geer lof. 4e en 5e kl.: le pr. Cobie Sepers, 2e pr. Corrie Verheul. 6e kl. le pr. Sytje Kran, 2e pr. Griet Rademaker. 7e kl.: le pr. Wfly v. Harskamp, 2e pr. Magdalena Verburg. Aanrijding. Vrijdagmiddag had op den hoek van de Bruggestraat bij café de Bruin, alhier, een aanrijding plaats tus- schen een auto, bestuurd door dr. VL al hier, die de Bruggestraat uitkwam, en een vrachtauto van v. Zw. uit Leiderdorp, ko mende uit de richting Alphen aan den Rijn. Beide auto's werden vrij ernstig be schadigd. De oorzaak is gelegen in de glad heid van den weg, waardoor de auto van dr. VI. doorgleed. De schade zal onderling door vei zekering worden gedekt. LEIDERDORP Hardrijden. Gistermiddag hield het IJscomité Doesbrug een hardrijderij op den Rijn. 36 deelnemers hadden zich aan gemeld. De eerste prijs werd behaald door J. Schippers, Zoeterwoude; 2e pr. C. de Ruiter, Leiderdorp; 3e pr. C. Molema, Lei derdorp; 4e pr. J. Roozenboom, Leider dorp'; 5e pr. Jos. Lemmerzaal, Zoeterwou de; 6e pr. C. van Teilingen, Leiderdorp. NIEUWVEEN IJs-wedstrijden. Vrijdagmiddag is door de Nieuwveensche ijsclub ten vierden male een ijsfeest georganiseerd. Het mooie weer werkte de belangstelling hiervoor in de hand. De prijzen uitgeloofd voor de hard rijderij zijn gewonnen door le prijs A. Reyneker, 2e pr. A. v. d. Hoord, 3e M. Schreuder, 4e P. v. Veen en 5e N. v. Dijk. Hierop volgde ringrijden voor paren. Winnaars zijn le pr. mej. C. LokN. v. Dijk 2e mej. N. v. LeeuwenG. Wittebol, 3e mej. M. RanTh. Nooteboom, 4e mej. A. JanmaatP. de Kujjer. Naar wij vernemen heeft het bestuur wederom plannen voor volgende week en zullen dan wedstrijden worden gehouden om levensmiddelen. Alles wordt door het bestuur in 't werk gesteld de banen in goe den staat te houden, dit wordt door de schaatsliefhebbers op prijs gesteld. Ook van de verlichte baan in de avonduren wordt een druk gebruik gemaakt. Loop der bevolking Bevolking per 31 Dec. 1938: 1856. Ver meerdering door geboorte en vestiging 241. Vermindering door overlijden en vertrek 202. Vermeerdering 39. Bevolking per 31 December 1939: 1895. Aantal gesloten hu welijken 16. Gevestigd: J. Wagenmaker van Sneek G. C. J. Balvert van Amsterdam Vertrokken: M. J. Tanis naar Am sterdam G. Lenting naar Nieuwkoop J. Rossenberg en gezin naar Ter Aar. Geboren: Johannes Martinus zoon van M. E. v. d. Meer en M. v. Capel Anna Christina, dochter van D. Spek en E. M. Reurman Petronella Cornelia Maria, dochter van P. J. Wijfjes en M. Plasmefjer. Ondertrouwd: Th. v. d. Horst, 28 jaar en M. C. v. 't Kruis, 23 jaar. OUD-ADE IJsclub. In de Vrijdagavond gehouden vergadering werd het bestuur vrij man daat verleend in de kwestie al of niet toe te treden tot de in oprichting zijnde Me- ren-districts-vereeniging. Verder werd be sloten zoo spoedig mogelijk een wedstrijd te organiseeren, met als prijzen levensmid delen voor minder bedeelden. Zes vrijwil lige collectanten boden zich aan voor de te houden inzameling. Heden, Zaterdag, is er met man en macht gewerkt om de baan op het Vennemeer zoo goed mogelijk berijdbaar te maken. OUDE-WETERING Ringrijden. Op de banen van de ijs- club „Ijsvermaak zij ons Doel" had gis termiddag een ringrijderij plaats, waar aan door 18 paren werd deelgenomen. De uitslag luidt als volgt: le prijs J. I. van der Meer en echtgenoote; 2e pr. H. de Jong en echtgenoote; 3e pr. H. de Jeu en Mej. C. Hoogenboom; 4e pr. Jac. van Ben ten en Mej. Adema; 5e pr. W. Adema en mej. S. Adema; 6e pr. C. Zoet en mej. A. Klein. Des avonds om 7 uur had in hotel Van den Bosch de prijsuitreiking plaats.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 14