OMGEVING SPORT ZATERDAG 27 JANUARI 1940 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - ?AG. 13 DIOC. HAARL. VOETBALBOND Derde scheldsrechtersbijeenkomst Gisteravond waren de scheidsrechters uit het Leidsche District bijeen in café van Meizen, te Leiden, welke bijeenkomst niet zoo druk bezocht was, hetgeen wel geweten moet worden aan het feit, dat vele wegen in den omtrek door de sneeuw niet al te best met een fiets berijdbaar waren. De voorzitter de heer P. Angevaare, opende met een kort welkomstwoord, in het bijzonder tot den spreker van den avond, den heer F. J. van Veen, en den secretaris van het Leidsch District, den heer H. Hoo gervorst. Na een korte inleiding over het geen dezen avond de aanwezigen zou wor den voorgehouden gaf hij het woord aan den heer van Veen. Deze begon met te zeg gen, dat het hem steeds een genoegen was onder de Leidsche collega's te mogen ver toeven, vooral om den kameraadschappe- lyken geest, welke onder hen heerscht. Spr. had voor dezen avond, in afwijking van zooais bij andere gelegenheden gebrui kelijk was, gemeend bij het behandelen der spelregels te kunnen volstaan met een cau serie daarover. Deze werd gevolgd met een aandacht welke niets te wenschen overliet. Allereerst behandelde spreker het presti ge van den scheidsrechter, waarbij hij met tal van voorbeelden uit de praktijk aantoon de, hoe dit het best hoog te houden. Vrien delijkheid, welwillendheid met de noodige tact bij de leiding, waren wel de factoren, welke bij zijn uiteenzetting, als middel het meest op den voorgrond traden. Vooral benadrukte spreker ook de taak welke den scheidsrechter bü het uitoefenen van zijn functie is opgelegd, welke niet onderschat moet worden daar deze is een zeer paedagogische in verband met de vor ming van de jeugd, waarbij de sport, als middel zeer zeker een voorname plaats in neemt. Spreker zette dit op een duidelijke en voor ieder begrijpelijke wijze uiteen, waarbij hij de hoop uitsprak, dat velen er in zouden slagen zich op te werken tot deze soort van arbiters, waarvan dan een groote kracht, tot het welzijn der jeugd, voor de R.K. Sportbeweging zou uitgaan voor de toekomst. Daarna ging de heer v. Veen over tot den meer zakelijken kant van -de functie der scheidsrechters en hoe de wedstrijcen ge leid dienden te worden aan de hand der spelregels. Spr. beschreef hoe een speelveld aar de juiste afmetingen voldeed, hoe ver schillende gevallen der spelregels niet al leen naar den letter doch ook naar den geest moeten worden toegepast, waarbij hij er op wees, dat een tactvol en soepel op treden van den arbiter er veel toe zou bij dragen om een wedstrya op de juiste wijze goed einde te brengen. tot Nadat spr. nog eenige wenken had ge geven hoe het spelmateriaal diende behan deld te worden, en cen tip had gegeven over het indienen van declaraties door deze zoo laag mogelijk te houden, besloot hij zijn in ter essante causerie met een opwekking om de behandelde stof, dezen avond door hem heden verwerkt, soed in zich op te nemen, dit is in het belang van u zelf, maar ook voor de R.K. Sportbeweging van het groot ste gewicht (applaus). De voorz. dankte den spreker voor de leerzame lessen, waarna eenigen tijd werd gepauzeerd. Na de pauze was er gelegenheid tot het stellen van vragen, waarvan dankbaar ge bruik werd gemaakt. Aan het einde van den avond zeide de voorz. de tolk te zijn van allen, om den heer v. Veen dank te zeggen voor zijn be reidwilligheid om naar Leiden te komen en zijn gehouden causerie, waarbij de heer H. Hoogervorst zich volkomen aansloot, en daarbij nog opmerkte, aan het adres van V.V.L. te Voorschoten, dat het hem aange naam was te mogen constateeren, dat deze vereeniging zijn juniorenleiders naar deze vergadering had gezonden.Daarom stelde hij deze vereeniging tot voorbeeld aan de anderen, welke ondanks het daartoe gedane verzoek, hieraan geen gevolg hadden ge geven. De voorzitter deed nog eenige mede- deelingen over den te houden scheids- rechtersavond op 28 Jan. a.s. in de „Oude Post" te Sassenheim, naar aanleiding waar van nog enkele vragen werden gesteld. Hierna volgde sluiting van deze zeer leer zame bijeenkomst. SCHAATSENRIJDEN DE ELFSTEDLNTOCHT. Indien Dinsdag a.s. de Friesche Elfste dentocht doorgaat, zal de route niet over Ouidkerk naar Dokkum behoeven te gaan. Het zal mogelijk zijn de Dokkumer Ee te volgen. De berichten, welke van de burge meesters binnenkomen bij het centraal be stuur der vereeniging, zijn over net alge meen gunstig. Op de meeste trajecten is het ijs betrouwbaar en berijdibaar. Op en kele gedeelten is het ijs echter minder sterk, doch men vertrouwt thans op de (berichten van het K. N. M. I., welke twee dagen, Zaterdag en Zondag, vorst voor spellen. Omtrent de weersomstandigheden voor Maandag en Dinsdag is nog niets te aeggen, doch men hoopt, dat de tocht Dins dag definitief door kan gaan. De route is zoo uitgestippeld, dat zij 204 K.M. lang is, men kan niet over de Lutz lijden, omdat deze vaart is diohtgesneeuwd, doch het tra ject zal over de meren worden uitgezet. De route van dezen Elfstedentocht is dezelfde als die van 1929. Vrijwel overal is het ijs prachtig. De start te Leeuwaarden zal plaats vin den in drie gedeelten. De deelnemers aan den wedstrijd inschrijving voor deze HARDARREN IN HET HARTJE VAN WEST FRIESLAND. Te Hoorn, in het hartje van West-Fries land heeft men vcor Zondag a.s. een wed strijd in hardarren uitgeschreven. Het is bekend, dat er in West-Friesland nog vele van deze moqie voertuigen zijn en onge twijfeld zal de deelneming bijzonder groot zijn. Het evenement van hardarren komt in een menschenleven maar een enkelen keer voor. De hoofdstraat van West-Fries- lands centrum, het groote Noord, is spe ciaal geschikt voor dezen wedstrijd. De grcote breede winkelstraat loopt van het hart der stad zonder een enkele bocht naar de kaasmarkt, het fraaie ouderwetsche plein waarop middenin het standbeeld van J. Pz. Coen prijkt en waar de mcoie oude waag en het Westfriesch museum staan. categorie is onherroepelijk gesloten ver trekken van de Haimonie, de tochtrijdsrs starten bij het Beursgebouw, terwijl een derde groep, bestaande uit diegenen, die nog niet betaald hebben of nog willen in schrijven voor den tocht, van de Klandery af gaat. SKISPORT SKI-WED STRIJDEN OP DEN DONDERBERG. Een 5 KJVÏ. „Langlauf' en slalom. Aangemoedigd door den voortdurenden sneeuwval heeft de Nederlandsche Skiver- eeniging besloten morgen skiwedstrijden in ons land te houden en wel op het land goed van den heer J. Smit, op den Don- derberg te Leersum. De wedstrijden be staan uit een 5000 meter „langlauf" en een slalom. Zij vangen om kwart over twaalf aan en staan voor iederen skilooper open. Men kan zich aanmelden in hotel „De Donderberg" te Leersum. Men kan Leersum bereiken per trein van Driebergen of Amhem en vervolgens met de electrische tram. WATERPOLO H.Z. EN P.C.—POELMEER 11—1 Voor de eerste klasse van de wintercom petitie had in het zwembad aan de Mau- ritskade de ontmoeting H.Z. en P.C. Poelmeer plaats. Het was een spel van kat en muis. De Hagenaars liepen direct hard van stapel en Ruimschotel opende de sco re 10. Het was dezelfde speler die na enkele verknoeide aanvallen andermaal succes boekte 20 door v. Dijk werd het 30 waarna Ruimschotel even voor de rust de score op 40 bracht. Mot een fraai boogschot zag v. Dijk kans er 50 van te maken terwijl even later Otten het halve dozijn vol maakte 60. Hierna slaagde Versteeg er in met een ver en hard schot een tegenpunt te scoren 61. Van Dijk R. den Hamer, v. Dyk, Pley en Ruimschotel wisten het groote Haag- sche overwicht nog uit te buiten tot een eindstand van 111. BILJARTEN DE DOELEN—EXCELSIOR LISSE De belangrijke wedstrijd Doelen I (Haar lem) en Excelsior II (Lisse) gespeeld voor de 2de klasse van de F.B.H.O. eindigde in een zware nederlaag der Haarlemmers, welke hiermede voor het kampioenschap uitgeschakeld zijn. Hoewel de Excelsior reserves thans de derde plaats bezetten, zijn deze nog niet ge heel kansloos. De uitslagen waren: partij pnt. brt. hs. gem. G. van Eyk Exc. 140 140 34 14 4.11 H. Brugging Jr. D. 102 88 34 13 2.66 Th. Duivenvoorden 121 121 40 17 3.02 G. Bruggink Sr. 92 89 40 10 2.22 H. Hoogkamer 68 68 43 6 1.58 B. Huis in 't Veld 85 79 43 7 1.83 Th. v. d. Lans 48 48 30 12 1.60 C. Prevost 81 74 30 7 2.46 Totale uitslag: DoelenExcelsior 04. DAMMEN LEIDERDORPSCHE DAMCLUB. De eerste ronde om het kampioenschap van Leiderdorp gaf de volgende uitslagen: Ie klasse. N. Hoogervorst—C. Meinema 0—2 W. KleinC. de Koning 20 J. B. v. d. WijngaardJ. v. Sandyk 20 2e klasse. W. v. d. ZwanJ. van Heusden 20 G. v. d. ZwanJ. Goedhart 20 J. v. d. Zwan—R. v. d. Zwan 1—1 W. Wolff—K. Spek 0—2 SCHAKEN OM HET KAMPIOENSCHAP 1940 LEIDEN EN OMSTREKEN. In Hotel Centraal te Leiden is gisteren avond de eerste ronde der voorwedstrijden gespeeld. Nadat de voorzitter van den Bond, de heer M. Splinter Jr., die zich te vens met de leiding had belast, allen een hartelyk welkom had toegeroepen en het reglement voor de wedstrijden had voor gelezen, nam het spel en aanvang. Zooals we reeds vermeld hebben, waren er 21 lief. hebbrs, verdeeld in 3 groepen van 7. Elke week zouden er dus 9 partijen gespeeld worden, doch dit programma kon ditmaal niet ten volle uitgevoerd worden, want twee der deelnemers waren wegens ziek'e verhinderd, n.L Modderman en Marijt en De Blécourt was verhinderd wegens werk zaamheden. In de le groep werden de partijen RaaphorstVerduyn en Van der Nat Westra gespeeld. Verduyn verdedigde zich tegen de d4- opening met de Slavische variant, doch al spoedig werd de partij op onregelmatige wijze voortgezet: door een slecht zetje be zorgde Verduyn zich zelf een minderen stand, die spoedig tot verlies der partij leidde. Van der NatWestra werd ook een d4-opening met den zet Lf4. Na een afruil op het midden van het bord, zette Van der Nat een paard op een slechte plaats, waarvan het uitengewoon moeil'ik weer in het spel kon teruekeeren. Hij speelde dus eigenlijk met een officier minder. Westra wist hiervan een goed ge bruik te maken, forceerde op de konin- ginnezijde een doorbraak, die hem een winnenden stand opleverde, hoewel de partij nog niet afgeloopen is. In de tweede groep speelden de oude rivalen, Demmendal en Bosscha tegen elkaar, eerstgenoemde met wit. Het werd al spoedig een d4-opening, eveneens met Lf4. Demmendal kreeg de veel betere stel ling en zou vermoedelijk de partij wel tot winst gevoerd hebben, indien hij niet op den 26en zet een geweldigen bok schoot, door een officier cadeau te geven, waarna hii onmiddellijk de partij opgaf. De Bruyn opende tegen Kamper met f4 en kreeg een mooien, aanvallenden stand. Slechts een enkele zet kon nog red ding voor Kamoer geven, doch dit kos'te hem de kwaliteit voor een pion. De partij is afgebroken en De Bruyn heeft goede winstkansen. Brunt verdedigde zich tegen Schüs Scandinavisch. De partijen wogen tegen elkaar op tot het einde. Slechts enkele pionnen en loopers van ongelijke kleur zijn nog overgebleven. Alleen staan de stukken van Brunt iets minder, hoewel bij goed spel de party wel in remise zal ein digen. In de 3e groep speelden Koet en Zitman een Siciliaansche partij met d6. Door een onjuisten zet met de koningin, kreee Z't- man de slechtere stelling. De witte officie ren namen de beste plaatsen in; Koet ver overde materiaal en won ten slotte de partij. HoegenGever sDeelden een geweigerd damegambiet. Na 18 zetten won Geyer de party. Hoegen liep in een valletje, wat maar evpn de koningin kostte. A.s. Vrijdag wordt, wed°rnm in Hotel Centraal, de 2e ronde gespeeld. De competitie der achttallen. L. Gvmn. Sch II wint met 62 van de Politiesch cl. II. Deze wedstrijd is gisteravond gesneeld in de theoriezaal van het Politiebureau. Politiesch.cl.Gymn. Sch.cL L. v. d. KraatsJ. Perdeck 1—0 J. LitH. Jansen 0—1 L. AlgraR. Lagaay 0—1 G. GlijnA. v. Es 0—1 A. BakkerA. Donkers 0—1 P. EveleensG. Laman 0—1 H. Naber—L. Zandvliet 0—1 B. v. d. VeenW. Wijting 1—0 Totaal 2—6 KAAG Schaatsen. Gistermiddag werden voor de leden der IJsclub Kagermeer wed strijden gereden om den wisselbeker, be schikbaar gesteld door de IJsclub War mond, ter gelegenheid van het 25-jarig be staan der IJsclub Kagermeer. Deze beker moet, om in bezit over te gaan, driemaal achtereen of in totaal vijfmaal gewonnen worden. Winnaar werd A. v. Hasselt, die hierdoor den beker won, plus 4; 2e B. Ruiter, 3e C. v. d. Lip, 4e C. Tulen, terwijl aan Baarse en Fleer nog 2 troostprijzen werden toegekend. KATWIJK Finland. De opbrengst der gehouden collecte voor Finland bracht in het Zee dorp 683.92 op. Raadszitting. De wegens ongesteldheid van den Burgemeester uitgestelde raads zitting is thans vastgesteld op Maandag 29 Januari, aanvang n.m. 2 uur. Personalia. De heer E. Barnard slaag de te 's-Gravenhage voor het examen Nederl. Handelscorrespondentie (Mercu- liUi-Oiploma). Geboren: Willem z. van C. Ouwehand en L. v. Duyvenvoorde Jacob z. van M. de Vreugd en L. Vooys Klazina d. van C. Kraaienoord en K. Mesemaker Ja cobus z. van P. Hoek en E. Dijkhuizen Adriana d. van J. v. d. Plas en J. v. Duyn Janny d. van J. Pluimgraaff en S. Hel- enberg Gijsje d. van M. Meijvogel en G. Ouwehand. Ondertrouwd: J. v. d. Plas en C. Kuyt N. v. d. Plas en A. van Rijn. Getrouwd: P. van Egmond en E. Majewsky. Overleden: Maria Spaanderman 56 jaar Hermanus Haasnoot 66 j. Maar- tje Vooys 74 j. Jacob van Duyvenbode 23 jaar. KATWIJK AAN DEN RIJN Hanze. Onder presidium van den voorzitter, den heer W. Caspers, hield de R. K. Middenstandsvereeniging in het Pa rochiehuis de jaarvergadering. Dat de op komst slechts matig was zal z'n oorzaak wel vinden in het minder bekoorlijke weer. Na opening met de gebruikelijke aan bieding van de beste wenschen in 1940 voor de leden met hunne gezinnen en voor de afdeeling, volgden notulen en jaarver slag van den secretaris, den heer Mulder. En notulen èn jaarverslag kregen de goed keuring der vergadering. Hierna het finan cieel verslag van den penningmeester, den heer M. J. Alkemade. 1 Jan. 1939 was er een batig saldo van f 70.De ontvang sten hadden in 1939 bedragen 248.08, de uitgaven 246.70, zoodat er nog een batig saldo was van 71.38. De rekening werd nagezien en in orde bevonden. De penningmeester werd gedechargeerd. Over de contributievaststelling was men niet direct eens. Slot was, dat voor 1940 een kleine contributieverlaging zal plaats heb ben. Deze werd vastgesteld tegen 15 ct. per week, te betalen per week, per maand, per 3 mnd., ad libitum. Uit de bespreking over den door de Federatie uitgeschreven Hanzedag te houden te Noordwykerhout bleek, dat er voldoende animo was voor deelname. Bijgevolg zal de afdeeling daar tegenwoordig zijn. Na de hierna gehouden bestuursverkiezing bleek, dat de aftreden de heeren W. Caspers, Jac. Rietveld en A. Mulder waren herkozen. Uit het voltalli» bestuur werd tot voorzitter gekozen de heer W. Caspers. aftr De Santoscomm'ssie bracht bij monde van den heer Mulder versla» uit* Inkomsten en uitgaven waren 153.25. De voorzitter dankte de commis sie voor haar gedane werkzaamheden met succesvollen uitslag. Na rondvraag sluitin». Vervolgens werd de avond doorgebracht in jolyt. KATWIJK AAN ZEE TERAARDEBESTELLING 'I 1. VAN DUYVENBODE. Gistermiddag werd op de Algemeene Begraafplaats te Katwijk aan Zee onder overweldigende belangstelling met mili taire eer ter aarde besteld de militair J. van Duyvenbode, die deze week op zoo noodlottige wijze, doch zonder zijn schuld, bij de oefeningen met mitrailleurs om het leven is gekomen. De compagnie, waartoe de overledene behoorde, stond onder bevel van kapitein A. van Zuilen, voor de woning opgesteld, toen de kist, bedekt met de vaderlandsche driekleur, door zijn makkers naar buiten werd gedragen. De geheele weg naar het kerkhof was afgezet door militairen, ge legerd te Katwijk aan Zee en Noordwijk. Een drietal kransen dekte de baar, n.l. van den commandant en officieren van het 4e Reg. Infanterie; van de manschappen van de 3e compagnie en van de onderofficieren van het 3e bataljon. Voorop gingen zes trommelslagers met omfloerste trom en zes hoornblazers en de 3e compagnie. Toen de stoet op het kerkhof was aan gekomen, werd de kist in de groeve neer gelaten, waarna een salvo werd gelost. Hierna nam ds. P. Pras, Ned. Herv. pre dikant het woord. Spr. verzocht allereerst te zingen Ps. 103 vs. 8. Vervolgens hield hjj een toespraak. Hoewel ons land niet in oorlog is, staan we hier toch aan het graf van één onzer soldaten. Een wereld van gedachten ligt hierin opgesloten. In den oorlog gaan honderden en duizenden in den dood. Hier 's morgens nog gezond en 's middags het jonge leven afgesneden, de oudste uit een gezin. Een gevoel van ont roering ging door aller hart, toen de tijding hier bekend werd. Van die ontroering ge tuigt ook deze groote belangstelling. Een voorbeeldige, stille jongen, die trouw was in zijn werk, ging van ons heen. Spreker sprak woorden van troost tot de aanwezige familie en een stichtelijk en vermanend woord naar aanleiding van Pred. 12:1 „Gedenkt aan uwen Schepper in de dagen uwer jongelingschap" tot alle aanwezigen. Overste H. D. Buurman sprak namens den minister van Defensie, de officieren, onder-officieren en manschappen. Spreker uitte zijn meevoelen en meeleven met de ouders bij dit droevig ongeval. Hij behoeft er niet op te wyzen, dat Katwijk veel ram pen heeft gezien. Het monument voor hen die vielen, aan den Boulevard, getuigt er van. Woorden van troost heeft een ander reeds gesproken. Een trouw kameraad is van ons heengegaan. Laatste spreker was veld-prediker ds. Spliethof. In een ontroerende toespraak richtte spr. zich tot den grootvader en den vader van den overledene en tot de aan wezigen; wees op de vergankelijkheid van dit leven en op Hem, die gezegd heeft: „Ik ben de Opstanding en het Leven." Hierna bad hij het Onze Vader. Tot slot werd ge zongen Ps. 89 19. Hierna verliet de groote schare diep ontroerd den doodenakker. LISSE Opvoering van „Het Spel van de Kelk" Door een comité uit de besturen der standsorganisaties alsmede van Kruisver- bond „St. Isidorus" en Vrouwenbond was al eenigen tijd geleden besloten ook ter de zer plaatse „Het Spel van de Kelk" te doen opvoeren. De mobilisatie, met al den aan kleven van dien stak echter een spaak in 't wiel in dien voege, dat er geen gebouw in de bebouwde kom was, groot genoeg om alle georganiseerde in twee uitvoeringen aan een plaats te verzekeren. Eindelijk slaagde men er in om deze uitvoering de groote zaal van „De Nachtegaal" te kunnen krijgen, doch nu moest er, om allen te kun nen plaatsen, driemaal worden opgetreden hetgeen dan ook Donderdagavond, gister- Ernstige autobotsing 'onder Oegstgeest Drie ernstig gewonden Op den rijksstraatweg LeidenDen Haag. onder de gemeente Oegstgeest nabU de Kanaal-brug zijn gistermiddag om streeks kwart voor vier een militaire en een personenauto met elkaar in botsing gekomen, tengevolge waarvan drie perso nen ernstig en twee minder ernstig zijn gewond. De militaire auto, bestuurd door den dienstplichtige Rijn, afkomstig uit Am sterdam, kwam uit de richting Den Haag. Hy reed met een snelheid van ongeveer 60 kilometer. De bestuurdef wilde een voor hem rijdende auto passeeren, waar voor hij zijn wagen op het midden gedeel te van den weg stuurde. De auto slipte echter en schoof naar links. Juist naderde uit de richting Haarlem een personenauto met groote snelheid omstanders schat ten de snelheid op ongeveer 100 K.M. welke bestuurd werd door den heer P. Schipper uit Rotterdam. De wagens bot sten met groote kracht tegen elkaar. De gevolgen waren zeer ernstig. Beide auto's werden totaal vernield. De militair Ryne werd ernstig aan het hcofd gewond en heeft vermoedelijk een schedelfractuur. Zijn toestand baart zorg. De heer Schip per werd met een ingedrukte borstkas en een kaakfractuur opgenomen. Van de ove rige inzittenden van de personenauto was mevr* Kraaienveld uit Rotterdam er het ernstigste aan toe. Zy zat naast den be stuurder en werd door de kracht van de botsing door de voorruit geslingerd. Zij kreeg een schedelbasisfractuur. De andere inzittenden, de beide heeren Kraaienveld, resp. uit Rotterdam en Voorburg, waren minder ernstig gewond. Eerstgenoemde had het linkerbeen gebroken en had ver wondingen aan het hoofd. Laatstgenoemde klaagde over pijn in de borst. Met drie zie kenauto's zijn de gewonden overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis te Lei den. De gewonden uit Rotterdam zijn der waarts vervoerd. De militair R. was he denmorgen weer tot bewustzijn gekomen. De auto's zijn door de politie in beslag ge nomen. Het verkeer op den rijksweg ondervond gedurende eenigen tijd stagnatie. De poli tie van Oegstgeest werd bij de regeling van het verkeer geassisteerd door de poli tie van Wassenaar en Sassenheim. namiddag en gisteravond is geschied. Op alle uitvoeringen was deze zaal tjokvol. En geen wonder! Het gezelschap en de Ver- eenigde Haagsche spelers geniet alhier een goede reputatie, daar zij reeds enkele ma len voor de feestavonden van de R.K. Vrou wenbond zijn opgetreden. Onzerzijds werd de Vrijdagnamiddag uitvoering bezocht. Kapelaan J. H. M. van Ingen sprak het wel komstwoord en gaf een korte uiteenzetting over het spel, dat zou worden opgevoerd en nam daarbij de gelegenheid te baat erop te wijzen, wat de arbeidersbeweging aan dr. Ariëns te danken heeft. Hierna werd met het spel begonnen. Daarover uit te weiden heeft geen zin, omdat na de première hier over in dit blad een recensie is geplaatst. Wij zullen dan ook volstaan met te zeggen, dat het mooie spel in alle stilte werd ge volgd en dat er momenten waren, dat de aanwezigen diep onder de indruk waren. Na afloop werden bloemen aangeboden en sprak kapelaan v. Ingen een dankwoord! Gemeenteraad. De raad dezer ge meente is in openbare vergadering bijeen geroepen op Dinsdag a.s., des namiddags om 2 uur, ter behandeling o.a. van de na volgende agenda-punten: Wyziging van het raadsbesluit, waarbij aan de R.K. Woningbouwvereeniging „Het Gezinsbelang" een voorschot is verleend voor den bouw van 32 arbeiderswoningen. Vaststelling van de gemeente-begrooting 1940. SASSENHEIM „Bloemlust." Dinsdag 30 Januari as. zal in „Bloemlust" een algemeene tentoon stelling gehouden worden, waarvoor reeds veie interessante toezeggingen zijn ge daan. De jury, bestaande uit de heeTen: J. F. Ch. Dix, Nic. Roozen, P. Bakker Mzn., J. W. A. Lefeber en N. Roozen, zal o.m. de zilveren beker voor de mooiste inzending toe te kennen hebben. Burgemeester Gouverneur zal om half drie precies de openingsrede uitspreken. WARMOND St. Josephsgezcllen. Maandagavond 8 uur komt Prof H>nneman ons vertellen, over „De H. Adalbertus en de Abdij van Egmond." 's Maandags is de verplichte avond, wy vertrouwen dus, dat alle leden aanwezig zy-n. Tevens wordt dan de Com missarissen verkiezing gehouden, die vori ge week uitgesteld moest worden, omdat niet voldoende leden present waren. Zondag, op de gewone tijd, aspiranten- cursus. De Secretarie.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 13