N E Z O KEUKENZOUTiüteiaek éoêm! KRISTAL-ZUIVER ff Het kasteel „De Hooge Vuursche" in vlammen opgegaan Het vergaan van de „Orazio" VRIJDAG 26 JANUARI 1940 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BUD - PAO. 9 GEMENGDE BERICHTEN Hel werd als hotel geëxploiteerd Vanochtend vroeg is door tot nu toe onbekende oorzaak een felle brand uitgebroken in het kasteel „De Hooge Vuursche" nabij Baarn. De brandweren uit Baarn en Hilver sum, welke laatste in verband met den grooten omvang van den brand te hulp is geroepen, trachtten het vuur te blusschen. Vanmorgen om half acht liet het zich echter aanzien, dat het geheele kasteel ln vlammen zou opgaan en ondanks het feit, dat de brandweren van Baarn en Hilversum den gehee- !en ochtend met man en macht gewerkt hebben, om „De Hooge Vuursche" te behouden, zijn zij daarin niet geslaagd. Om acht uur vanmorgen stond wel vast, dat deze buitenplaats, welke als hotel geëxploiteerd werd, geheel een prooi der vlammen zou worden. Omtrent de oorzaak van dezen brand vernemen wij, dat de directeur van het hotel, de heer J. P. Tolhuisen, vannacht omstreeks een uur een begin van brand ln zijn slaapkamer heeft gehad. Daar hij zeer verkouden was, wilde hij, voordat hij ging slapen inhaleeren. Daarvoor gebruik te hij een electrisch keteltje, dat hij op zijn bed zette. Het schijnt, dat de heer T. in slaap is gevallen, waardoor het electrisch keteltje, dat onder stroom stond, brand in zijn bed veroorzaakte. Door dit begin van brand werd hij wakker De heer Tolhuisen heeft daarop met veel water het vuur gedoofd en toen hij er ze ker van meende te zijn, dat er geen ver der gevaar bestond aldus deelde hij vanmorgen mede begaf hij zich in een er naast gelegen kamer om daar te gaan 6lapen. Vanmorgen om tien minuten voor zes werd hij wakker door een* brandlucht. Hij opende de deur van de kamer, waar hij in het begin van den nacht had gelegen en daar was, ondanks het feit, dat hij alles goed met water had nat gemaakt, toch brand uitgebroken. Toen hij de deur open de. sloegen de vlammen hem tegemoet, zoodat er van een blusschen ter plaatse geen sprake kon zijn. De heer Tolhuisen wekte onmiddellijk het personeel, bestaande uit vijftien per sonen, die op dezelfde verdieping de brand was op de bovenste verdieping uit gebroken sliepen. Ook de zes gasten, die zich in het hotel bevonden en hun slaap kamers op de beneden verdieping hadden, werden onmiddellijk gewaarschuwd. De heer T. waarschuwde zelf onmiddellijk ook de brandweer van Baarn. Zoowel de gasten als het personeel kon den ongedeerd het gebouw verlaten. Eerst- genoemden hadden nog tijd zich te klee- den en hun bezittingen bijeen te pakken, het personeel moest gedeeltelijk in nacht gewaad naar beneden vluchten en kon van zijn bezittingen niets meenemen. Het vuur greep zeer snel om zich heen. Het vond gretig voedsel in het droge hout van de eiken betimmeringen, welke in het geheele gebouw waren aangebracht. Teen de brandweer van Baarn ver scheen, sloegen de vlammen reeds naar al le kanten uit. Daar de slooten in de omge ving bevroren waren, duurde het eenigen tijd voordat water gegeven kon worden. Het vuur kon intusschen zijn vernielend werk voortzetten. De buitenplaats „De Hooge Vuur sche" werd in 1912 door den heer Ed. Cuypers gebouwd en is het eigendom van den heer van den Bosch, die op het oogenblik in Amerika vertoeft. Voor zoover den heer Tolhuisen be kend, is het gebouw verzekerd. De in richting moet echter, naar de beer T. ons mededeelde, slechts gedeeltelijk verzekerd zijn. ..De schade, welke deze brand heeft aangericht, is zeer groot en zal waar schijnlijk een millioen gulden te boven gaan. Nadere bijzonderheden. Nader vernemen wij nog het volgende: De Baarnsche brandweer, die zeer spoe dig ter plaatse was met een groote motor spuit, tastte het vuur aan, doch weldra bleek, dat er meer materiaal noodig was. De tweede motnrspuit uit Baarn werd ge- requireerd en ook de Hilversumsche brand weer werd verzocht assistentie te verlee- nen. Beide waren in den kortst mogelij ken tijd aanwezig, zoodat toen rondom het kasteel water gegeven kon worden. Het vuur woedde het hevigst in het lin ker gedeelte, onder den toren, en vandaar breidde het zich uit over de geheele eerste verdieping en tastte ook de tweede verdie ping aan. Het gelijkvloersche gedeelte werd evenmin gespaard. Het was een fantastisch schouwspel, den hellen gloed en den vonkenregen in de ochtendschemering te zien. Met alle macht werd het vuur aange vallen, doch den eersten tijd was geen ver mindering merkbaar Men had ongeveer drie kwartier water gegeven, voor men aan de achterzijde van het kasteel kon zien, dat daar de brand minder werd. Om half negen ongeveer was men het vuur meester. De geheele eerste verdieping is uitge brand, evenals de daarboven gelegen ver dieping en de toren. Van het gelijkvloer- sche gedeelte zijn een kamer en de keuken. die uitgebouwd waren, gespaard geble ven. De inrichting van het kasteel was zeer kostbaar en gedeeltelijk afkomstig van den vorigen bewoner, den heer J. A. L. van den Bosch. Op 20 December was het kas teel als hotel in gebruik genomen, waar bij weliswaar de inboedel een zekere wij ziging had ondergaaan. doch het voornaam ste deel was toch nog van vroeger afkom stig. Kostsbare betimmeringen, tapijten, schilderijen en meubilair, wat bij de in richting uit Frankrijk werd ingevoerd en door Fransche kunstschilders werd ont worpen, zijn verloren gegaan. Het kasteel dateert uit het jaar 1910, toen het oude gebouw geheel werd afgebroken en het nieuwe Kasteel werd opgetrokken onder architecteuur van Ed. Cuypers. Het werd ongeveer acht jaar als kasteel be woond, toen vertrok de eigenaar naar het buitenland. Sedertdien was het slechts en kele maanden van het jaar bewoond en de laatste jaren in het geheel niet meer. Sinds 20 December werd het kasteel als hotel geëxploiteerd door een combinatie, welke ook hotel Beekhuizen te Velp, hotel Slaameren te Maarn, zoomede hotel de Silven te Loenen op de Veluwe exploi teert. De schade aan den inboedel wordt ge raamd op anderhalve ton. Van den geredden tweeden stuurman vernamen wij het een en ander omtrent deze ramp, die gisternacht, zoo hy zeide, te ongeveer twee uur geschiedde op 36 mijl van IJmuiden. De „Barritz" en de „Borgholm" voorop. Om twee uur werd de bemanning van laatstgenoemd schip opgeschrikt door een hevige ontploffing en al spoedig bleek, dat de „Barritz" was getroffen. Zoo hevig was de ontploffing, dat het schip in een paar minuten zonk. Men had op de „Biarritz" nog juist den tijd een motorsloep over boord te zetten, waar.n negentien personen plaats namen. De „Borgholm" heeft dezen allen aan boord genomen en ook de sloep, die beschadigd was. Een en ander ging met veel moeilijk heden gepaard, daar het donker was en de zee tamelijk ruw. Verder werden nog twee lijken opgevischt, zoodat nog 38 personen vermist worden, die ongetwijfeld allen hun graf in de golven hebben gevonden. Onder de twintig geredden bevonden zich dertien passagiers en zeven leden van de bemanning, van welke laatsten een per soon is gewond. Van de bemanning werden gered de tweede stuurman, een matroos, twee licht matrozen, een timmerman (de gewonde), een stoker en een stewardesse. Een van de Voorgevoel deed twee Hol- landsche dames de „Orazio" verialen voor het schip vertrok Gistermiddag heeft de „Vcoruit" een onderhoud gehad met mevrouw C. M. Stek, die, zooals wij reeds mededeelden, aanvankelijk aan boord van het veronge lukte Italiaansche motorschip „Orazio" was, doch zich, in gezelschap van haar landgenoote mevrouw Donkersloot, in Ge nua van boord begaf. Mevrouw Stek, die gisteren bij haar moeder in de Amandel- straat te Den Haag terugkeerde, heeft relaas gedaan van haar wedervaren, dat om meer dan een reden interessant is. Zij zou naar haar man in Antcfagasta 'Chili) gaan en ging tot Genua met den trein. De reis was onaangenaam. De Fran sche douane is in dezen tijd uiteraard bij zonder lastig. Ten gevolge van een misver stand bleven de hutkoffers van mevrouw Stek in het Fransche grensplaatsje Moda- GEVAARLIJKE BRAND TE OSS. Distillatiegebouw uitgebrand. Gisteravond om negen uur werd de ge meente Oss opgeschrikt door een hevi- gen knal, waarna zich direct een felle vuurgloed aan den hemel afteekende. Er bleek brand ontstaan te zijn in het distil latiegebouw van de N.V. „Organon". In dit gebouw bevindt zich gewoonlijk een partij alcohol, welke vcor laboratorium- doeleinden wordt gebruikt. Het gebouw brandde weldra als een fakkel en telkens weerklonken nieuwe ontploffingen De fabrieks- en de gemeente-brand weer waren spoedig aan het blusschen en met een achttal slangen werd het water in de vuurzee geworpen. Op deze wijze wist men den brand tot het eene gebouw te beperken. Na een uur werken was men het vuur meester. Het bedrijf zal door het gebeurde geen stagnatie ondervinden. ONGELUK MET DOODELIJKEN AFLOOP. Toen de 60-jarige P. Schouten te Vlaar- dingen op het Vulcaanterrein nabij Vlaar- dingen-Oost, hout zou halen uit een loods, bleek dat de ijzeren deur was vastgevro ren. Met een breekijzer trachte de man toen de deur los te maken, waarbij deze echter uit de rollen schoot en op het lichaam van S. terechtkwam. Ernstig aan den ruggegraat gewond, werd hij per zie kenauto naar het ziekenhuis te Vlaardin- gen vervoerd, waar onmiddellijk operatief moest werden ingegrepen. Tijdens de be handeling is de man aan de verwondin gen overleden. DOOR DIESELTREIN AANGEREDEN. Man ernstig gewond. Op de spoorlijn Oldenzaal—Hengelo is een man, zekere H., die daar ter hoogte van het viaduct bij de boerderij Jonkman op den spoordijk liep, door den Diesel- trein, welke om 17.45 uur te Oldenzaal moet aankomen, aangereden. Bij aankomst van den trein te Olden zaal meldde de wagenbestuurder, dat hij ter hoogte van genoemd viaduct een aan rijding moet hebben gehad. De treeplank van den Diesel wees dat uit; deze was na melijk vernield. Terstond hierop is een onderzoek inge steld. Het resultaat was, dat men H. zwaar gewond onder aan den spoordijk vond. Een half uur later is het slachtoffer met een volgenden trein uit Hengelo, dien men op de plaats van het ongeluk heeft laten stoppen, naar Oldenzaal vervoerd en naar het R.K. ziekenhuis overgebracht. DE RAMP VAN DE „BIARRITZ". NOG ZES EN DERTIG PERSONEN VERMIST. Relaas van den tweeden stuurman. Met de vlag halfstok kwam gister middag kwart over een het Noorsche stoomschip „Borgholm" de midden- sluis van IJmuiden binnenvaren. Het schip is getuige geweest van de jong ste ramp, die door een een mijn of een torpedo in de nabijheid van onze kust is veroorzaakt. Een ramp, die vermoe delijk aan negen en dertig menschen het leven heeft gekost. Ditmaal is het slachtoffer het Noorsche stoomschip „Biarritz", groot 2388 ton, dat op weg was van Oslo naar Antwerpen, met een bemanning van 33 personen en 24 pas sagiers aan boord. Deze dienst wordt door de „Biarritz" reeds gedurende langen tijd onderhouden en het schip is voor vele Ne- derlandsche touristen, die Noorwegen be zochten, geen onbekende. geredde passagiers heeft bij de ramp zijn vrouw verloren. Van de passagiers waren er twee en twintig bestemd voor Antwerpen en twee voor Rotterdam. De geredden zijn voorloopig in eenige hotels te IJmuiden ondergebracht. De consul-generaal van Noorwegen te Rotterdam was aanwezig en heeft direct maatregelen genomen om de familie der geredden, die in hoofdzaak in Noorwegen woont, te kunnen telegrafeeren. De gewonde werd door het Roode Kruis geholpen. De drie dooden die zich aan boord bevonden, zijn naar het lijkenhuisje op de algemeene begraafplaats overge bracht. De „Borgholm" is nog tot het aanbreken van den dag op de plaats van de ramp ge bleven, maar het ongeval is zoo plotseling geschied, dat er verder niemand meer ge red kon worden. Nader vernemen wij, dat zich aan boord hebben bevonden 33 leden bemanning en 24 passagiers. Hiervan zijn 21 personen gered door de „Borgholm", terwijl dit schip tevens nog 3 lijken heeft opgevischt. Er worden op het oogenblik dus nog 33 personen vermist. Van de lijken is een dat van den marconist, de twee anderen zijn van passagiers, doch zij konden nog niet worden geïdentificeerd. Alle drie zijn zij naar het lijkenhuisje op de alg. be graafplaats overgebracht. Een der geredde passagiers vertoonde verschijnselen van shock en had verwon dingen opgeloopen. Hij is naar een der ziekenhuizen te IJmuiden overgebracht. Alle passagiers waren van Noorsche na tionaliteit. Nog eenige tragische bijzonderheden vernamen wij van een der geredde passa giers, ook een zeeman, n.l. den Noor Otto Espedal, stuurman van een Noorsch tank schip, die naar Oslo ging met vacantie. Hij was pas van een lange reis in Ant werpen binnengekomen. We vonden stuurman Espedal in het ho tel te midden van de overige twintig ge redden. Hij lag, evenals bijna alle andere pas sagiers, te kooi, toen omstreeks 2 uur in nacht een ontzettende explosie hem deed opschrikken. Tijd om c-ver zijn pyama eenige kleëdingstukken aan te schieten gunde hij zich niet, want toen hij zijn hut opende stroomde het water hem reeds tegemcet en toen hij aan dek kwam, stond ook dit al vol water. Een sloep was reeds gestreken en er bleef hem niets anders over, dan in het ijskoude water te sprin gen. Hij zwom naar de boot, waarin zich al meer geredden bevonden. Toen hij vlak bij de boot was, voelde hij iemand aan zijn beenen hangen. Met moeite kon men hem en den man, die zich aan hem had vast geklampt, aan boord hijschen. Spoedig daarop verdween de „Biarritz" in de diep te en nog eenige oogenblikken later sloot de zee zich over het schip, dat velen met zich sleurde. De reddingboot bleef nog eenigen tijd rondvaren en heeft nog een aantal dren kelingen opgepikt. Ook een reddingboot van de Borgholm, die men m de haast ge streken had, kwam nog naar de plaats, waar de „Biarritz" was verdwenen, doch deze kon slechts een drietal slachtoffers oppikken, die al dood waren. Zoo goed mogelijk werden de schip breukelingen aan boord van de „Bcrg- holm" verzorgd. En eenige verzorging hadden de 'menschen wel noodig, want ve len hadden in het water gelegen. Twee der geredden hadden medische verzorging noodig. Zij werden zoo spoe dig mogelijk naar het Roode-Kruiszieken- huis in Beverwijk overgebracht. Een van hen is een stewardes, die door de emotie een shock had gekregen. De tweede, de timmerman, is aan een der beenen gewond. Vrij zeker kan worden aangenomen, dat niet minder dan 38 personen bij deze ramp het leven hebben verloren. ne staan. Van Genua uit deed de eigena res alle moeite haar bezittingen terug te krijgen, voordat de „Orazio" zou vertrek ken, maar daarin slaagde zy niet. Ten einde raad, kocht zij andere kleeren en begaf zich aan boord van het schip. Op den 19en Januari zou de „Orazio" des middags om vier uur vertrekken. Om zes uur lag het evenwel nog aan de kade en werd een mededeeling aangeplakt, waarin te lezen stond, dat het vertrek tot den 20sten was uitgesteld. Met mevrouw Donkersloot en twee andere Nederland- sche passagiers, de heeren Witmond en Garschhagen, bracht mevrouw Stek den avond op het schip door. De passagiers mochten namelijk niet meer aan land gaan. „Ga mee aan wal". Toen mevrouw Stek zich naar bed be geven had, kwam mevrouw Donkersloot, het was al vier uur in den nacht, plotse ling in haar hut. Zij was den geheelen avond opgewekt geweest, omdat zij zich van de reis zeer veel voorstelde, maar nu tconde zij verwarring en angst. „We moe ten van boord gaan", zeide zij tot me vrouw Stek. „Ik heb een uur lang in bed liggen denken over de reis met dit schip, maar er bevalt me iets niet. Ik wil niet met de „Orazio" reizen. Laten we aan wal gaan". Er was geen enkele redelijke oorzaak voor dit plotselinge besluit. Weliswaar liet de service aan boord alles te wenschen over %n werden de passagiers behandeld, zooals men gewoonlijk Duitsche emigran ten pleegt te behandelen, maar dit was, hoe onaangenaam ook, toch nog wel te verduren geweest. Zy bracht ook me vrouw Stek er tce het schip te verlaten. Den volgenden morgen voegden de bei de dames de daad bij het woord. Eenvou dig was dat niet, maar na lung aandrin gen kregen de dames haar passen. Zij werden onder politiegeleide aan wal ge bracht. In Genua bevonden zich nog de ouders van mevrouw Dondersloot, die vergeefs probeerden hun dochter van haar plan af te brengen. Zij was evenwel vast besloten niet met de „Orazio" te reizen, hcewel zij niet kon verklaren wat haar dit besluit deed nemen. Mevrouw Stek was in een neerslachtige stemming, toen zij in een hotel in Genua was ondergebracht, want zij vreesde, dat zij iets erg onverantwoordelijks had ge daan, door zonder reden haar schip en haar passage te verspelen. Twijfel aan de juistheid van haar houding, waren oor zaak, dat zij een alleronaangenaamsten nacht doormaakte in het hotel, waar de gasten haar en mevrouw Donkersloot zoo'n beetje uitlachten. Den vc-lgende dag werd er echter niet meer gelachen, want toen was de onder gang van het schip bekend geworden. Aanvankelijk vertelde men dat feit niet aan mevrouw Stek, maar later op den dag dag, toen zij met mevrouw Donker sloot op het kantoor van de Italiaansche Scheepvaartmaatschappij was, kwam de ramp haar ter oore. Van alle zijden wer den de dames gefeliciteerd en ieder wilde weten, waarom zij van boord gingen, voordat de reis aangevangen was. Zij kon den dit echter niet verklaren. De intuïtie van mevrouw Donkersloot was de eenige reden. De pclitie, die veronderstelde, dat de dames wellicht iets hadden opgevangen aan boord, dat reden gaf zoo overhaast te vertrekken, heeft het tweetal verhoord en uitgevraagd, maar een en ander had uiter aard geen succes. In den loop van den Zondag heeft men, vanuit Genua, de moeder van mevrouw Stek opgebeld, om haar het gebeurde te verhalen. Dit telefoontje maakte een ein de aan een hevige ongerustheid, want zy had den avond tevoren den ondergang van de „Orazio" door de radio gehoord. Gelukkig heeft zij nu haar dochter weer thuis, waar zij zal bekomen van alle emo ties, vooral veroorzaakt door het droevig tafereel, dat de overlevenden, onderge bracht in mevrouw Stek's hotel, oplever-, den. De maatschappij Italia, de reederij van de „Orazio", heeft aan haar agentschap te Marseille getelegrafeerd, dat de ramp moet worden toegeschreven aan een tech nische storing van den linkermotor. Er is geen sprake van achteloosheid of misda dige opzet. Het percentage onder de pas sagiers, waarvan 44 worden vermist, is be trekkelijk gering, wanneer men de slech te weersomstandigheden in cogenschouw neemt; de helpende schepen konden de „Orazio" niet naderen. MAN SLAAT EEN VROUW NEER. Dader gearresteerd. Gisteravond om half tien werden de be woners van dert Helperoostsingel te Gro ningen opgeschrikt door het roepen van „moord", welk geroep bij onderzoek af komstig bleek te zijn uit een perceel, be woond door den heer en mevrouw S. G. ZwartBruins. Op de angstkreten ging een buurman, een militair, die met verlof is, op onder- zuek uit, waarbij hij de hulp inriep van een agent van politie. Door de achterdeur, die geforceerd werd, kwamen zij de woning van de familie Zwart binnen. In de achterkamer zagen zij de onge veer vijftigjarige mevrouw Zwart op den grond liggen, terwijl in de voorkamer een onbekende man stond, die als een krank zinnige te keer ging. De recherche, die onmiddellijk gewaar schuwd werd, stelde een onderzoek in. Hier bij kwam aan het licht, dat mevrouw Zwart alleen thuis was. Een zekere H. L., die on geveer veertig jaar is en ongehuwd, en in een van de woningen van den heer Zwart woont, waar hij vijftien weken huurschuld heeft, is, op tot nu toe onbe kende wijze, in den vooravond door de deur naar binnen gekomen. Deze man was juist gisteren uit het voorarrest ontsla gen, nadat een diefstal-zaak des ochtends voor de rechtbank te Groningen was be handeld. waarbij hij verminderd toereke ningsvatbaar was verklaard en op vrije voeten was gesteld. Aangenomen moet worden, dat de man plotseling vlagen van krankzinnigheid heeft gekregen en toen, nadat hij in de v/oning van de familie Zwart was geko men en den heer Zwart niet thuis had ge troffen, met wien hij waarschijnlijk over d. huurschuld wilde spreken, mevrouw Zwart onmiddellijk te lijf is gegaan. Daar bij sloeg hij haar met de vuist tegen het hoofd en achtervolgde de vrouw, die naar de achterkamer vluchtte, haar voortdu rend met zijn vuisten bemerkende. Ten- sjotte probeerde hij haar te wurgen. De man, die bij zijn arrestatie nog in hoogst- opgewonden toestand verkeerde, legde, i.oewel hij in zijn verklaringen zeer ver ward was, een volledige bekentenis af. Hij werd gearresteerd en naar het hoofdbu reau van politie te Groningen overge bracht. eD toestand van het slachtoffer, dat naar het R. K. Ziekenhuis werd overge bracht, was hedenmorgen nog steeds zeer °rnstig. Haar neus is plat geslagen, terwijl zij voorts een kaakfractuur bekwam. CONDUCTEUR ZAT IN DE SNEEUW. Maar het treintje reed verder. Passagiers van het gemoedelijke locaal- tieintje van Gouda naar Schoonhoven heb ben een beangstigend avontuur beleefd, waaraan echter ook het gelukkige slot niet ontbrak. Toen Woensdagavond omstreeks 7 uur het treintje te Bergambacht had ge stopt en enkele passagiers waren- in- en uitgestapt, wachtte de machinist tever geefs op 't fluitsein van den conducteur als teeken van vertrek. Een onderzoek wees uit, dat niet alleen het fluitje, maar ook df conducteur zelf ontbrak. Aan de vorige stopplaats, de nalte Huisweg, was hij nog present geweest. Dadelijk trok een groep reizigers in het donker er op uit en baan de zich langs de lijn moeizaam een weg door de sneeuw naar de vorige halte. Toen men een poosje had geloopen, drong door de heldere vrieslucht zwak het bekende geluid van het fluitje van den con ducteur tot de reddingsploeg door. Weldra klonken de S.O.S.-signalcn duidelijker en ten slotte verscheen op het lichtende sneeuwveld het silhouet van den vermis te, die lustig zijn bescheiden muziekinstru ment bespeelde. De man was bij het ver trek van de Huisweg van de bevroren tree plank gegleden en ongedeerd, maar een zaam, aan de stille halte achtergebleven. Na een aanzienlijk oponthoud kon nu het fluitje weer zijn normalen dienst ver richten en konden de laatste kilometers van de avontuurlijke treinreis worden af gelegd. „Tel." STEEDS MEER AUTO'S NAAR URK. Het autoverkeer van Kampen naar Urk neemt dagelijks toe. Van Kampen of is Woensdag met een sneeuwploeg een weg over het ijs gemaakt naar Urk, zoodat het verkeer thans vrij geregeld met het vroe gere eiland kan worden onderhouden. De burgemeester van Kampen, de heer H. M. Oldenhof, heeft Donderdagochtend per auto een tocht ever liet ijs naar Urk gemaakt. Tusschen Kampen en Lemmer bestaat eveneens een verbinding over het ijs. Een vliegtuig van de K.L.M. heeft Don derdag 41 zakken post naar Urk gebracht. ONVEILIG STRAND. Het strand te Scheveningen is onveilig op Maandag 29 Januari a.s. en Donderdag 1 Februari tot Katwyk, van 10 tot 17 uur, wegens scnietproeven met gesohut. De aandacht wordt erop gevestigd, dat het strand eer', .veder toegangelijk is, na dat de roode vlaggen, welke de onveilige strook aandv'dcn, zijn irc.haa':7.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 9