RIJNSTREEK Dp. J. B. MEENK BIOSCOPEN TE LEIDEN VRIJDAG 26 JANUARI 1940 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 12 Hebt U griep en Bent U koortsig? Neemt een Koortspoeder van Prijs per poeder 7l/2 cent, etui's van 6 p. 42'/2 ets- Alleen echt met de Driehoek E. M B NOOTDORP GEMEENTERAAD. De heer Post tot wethouder gekozen. Onder voorzitterschap van den burge meester kwam Donderdagavond de ge meenteraad in voltallige vergadering bij een. Het nieuw benoemde lid, de heer A. P. van de Sande, legde in handen van den voorzitter, de bij de wet voorgeschreven eeden af. De voorzitter hield een Nieuwjaarsrede. Bij de verkiezing van een wethouder in de vacature de Vreede verkreeg de heer Post 4 stemmen, terwijl 3 blanco stemmen werden uitgebracht. De nieuw benoemde wethouder, die aanstonds zijn benoeming aannam, werd door den voorzitter hartelijk geluk gewenscht. In zijn dankwoord prees wethouder Post het ruime standpunt, dat de R.-K. fractie in deze had ingenomen. Nadat nog eenige voorstellen, bijna zon der discussie, waren aangenomen, zooals het aangaan van kasgeldleeningen tot een bedrag van 25000 en de vaststelling van de huur van de veldwachterswoning aan den Rijksweg op 4.50, verkreeg bij de rondvraag de heer van de Sande het woord. Spr. wees er op, dat het nieuwe op pervlaktetarief voor het electrisch ver bruik voor boeren en tuinders te duur was en vroeg of hier niets aan te doen was. De voorzitter antwoordde, dat de Raad natuurlijk vrij was de regeling weder te wijzigen en gaf twee mogelijkheden aan om de winst op hetzelfde peil te handha ven, n.l. wederinstelling van de meterhuur op 0.25 per maand of verhooging van den prijs per kWh met 2 cent. Men zit dan echter voor de moeilijkheid, wanneer men de 1.vastrecht voor de bedrijfsge bouwen laat vallen, wat te doen met de bedijfsgebouwen, waarin wel licht ver bruikt wordt. Spr. voelde er veel voor om deze kwestie nog eens nader te bekijken, maar een besluit, staande deze vergade ring, moet spr. ernstig ontraden. Ook de heer van Leeuwen wilde de be zwaren van dit tarief voor boeren en tuin ders naar voren brengen. 70 pet. van de verbruikers is tevreden, maar 30 pet., ge vormd door de reeds genoemde categoriën niet. Wellicht is hiervoor nog een oplos sing. De heer Lindeman voelde wel wat voor het door den heer van de Sande naar vo ren gebrachte bezwaar, maar wilde toch niet, dat een van de reeds genoemde mo gelijkheden te baat werden genomen, daar spr. vreesde, dat de categorie ontevrede nen dan sterk uitgebreid zou .worden. De heer de Booij sloot zich hierbij aan. De heer Post voelde ook goed de moei lijkheden, maar schrok er voor terug de meterhuur in te stellen of den kWh-prijs te verhoogen, daar dan de minder bedeel den, die een vastrecht van ongeveer 1.50 hadden, dan weder te duur zouden uitko men. De heer van Eijk opperde het idee om eerst eens een jaar ervaring met dit tarief op te doen. Een en ander was voor den van de San de aanleiding om een voorstel te doen, waarbij burgemeester en wethouders uit- genoodigd werden de kwestie nog eens te bezien en den Raad in een uitvoerige nota de resultaten van dit onderzoek voor te leggen, waarna een goed gefundeerde be slissing mogelijk zou zijn. Zonder hoofdelijke stemming werd dit voorstel aangenomen. Hierna volgde sluiting der vergadering. Feestavond Volksbond. Dezer dagen werd de jaarlijksche feestavond van den R.-K. Volksbond in het Vereenigingage- bouw aan den Veenweg gehouden. De voorzitter, de heer Th. Lindeman, heette de talrijke aanwezigen hartelijk welkom, in het bijzonder den weleerw. heer Groene- veld, kapelaan te Rotterdam, oud-geeste lijk adviseur van den Volksbond alhier, en kapelaan Huibers, geestelijk adviseur. Nadat door allen staande het bondslied was gezongen was de beurt aan het optre den van het gezelschap Flip en Flap uit Rotterdam. Dit gezelschap wist door mu ziek, zang, komische duetten en cabaret liedjes den avond tot een volledig succes te maken en toen de voorzitter het slot woord sprak kon hij onder instemming van alle aanwezigen het gezelschap hartelijk danken, voor hetwelk het den avond gebo den had. Vermeld mag worden, dat de in de pauze gehouden collecte voor het steunfonds „Hulp in Nood" de soms van ƒ14.15 op bracht. Ongeval. Donderdagmorgen slipte, vermoedelijk tengevolge van de gladheid van den weg, op den Rijksweg Den Haag Utrecht, onder deze gemeente een groote treiler met oplegger van een expediteur uit Apeldoorn, beladen met 10.000 K.G. stukgoederen. Hierdoor werd schade aangericht aan een in dien weg gelegen brug, terwijl ook de auto zware averij opliep. De schade wordt door verzekering gedekt. Als u tóch iets moe* verliezen rdfy En u hebt't voor't kiezen (5^(5 J Offert liever dan een uur N Dan uw verd'ren levensduur ALPHEN AAN DEN RIJN Met den kop in het ijs. In de Prins Hendrikstraat is gisterenmorgen een trac tor met aanhangwagen door het breken der koppeling in een sloot terecht geko men. De tractor stond op den kop in het ijs. Met een kraanwagen uit Gouda werd de wagen later gelicht. De bestuurder kwam met den schrik vrij. BOSKOOP Hanze. De R.K. Middenstandsvereeni- ging „de Hanze" hield gisterenavond in het Vereenigingsgebouw voor leden en huisgenooten een avond, welke tot meer dere cultureele ontwikkeling was bedoeld. Door den voorzitter der plaatselijke afdee- ling, den heer H. A. Boekraad, werd de avond gec-pend, waarna hij allen welkom heette, inzonderheid der nieuwen geeste lijk adviseur, pastoor Cornet, den heer J. Bakker, voorz. van het Hoofdbestuur der Hanze en den heer Th. v. d. Meer te den Haag, die als voordrachtskunstenaar zou optreden. Nadat de avond was ingezet met het ge zamenlijk zingen van „Roomsche Blijd schap" kwam de heer Th. van der Meer, op de planken, die eenige bekende werken van Gezelle voordroeg, o.m. ,,'t Schrijver- ke" en ,,'t Ruischen van het ranke riet". Na deze eerste kennismaking met den heer van der Meer kwam de heer J. Bak ker aan het woord, die er zijn vreugde over uitsprak, dat het peil van dezen avond aanmerkelijk hooger stond dan het meerendeel van Hanze-avonden. Spreker zag hierin een zoeken naar verdieping, hetgeen ten zeerste pleit voor den juisten geest, die er in Boskoops Hanze leeft. Ver volgens maakte spreker een vergelijking tusschen de mobilisatie van 1914 en de huidige, met betrekking tot den Midden stand. Hoewel vele middenstanders er hachelijk voor staan, mag het toch een verheugend feit genoemd worden, dat de organisatie dermate sterk is, dat bij een kleine opleving de belangen van den mid denstand volkomen geborgen zijn. We zien o.a. de werking van de nieuwe Vestigings wet, de wet op het Borgstellingsfonds, en in 't bijzonder de maatregelen, welke ge nomen zijn en nog zullen worden gezocht om de poliepen in den middenstand, als trusts, cartels en al dergelijke grootbedrij ven onschadelijk, althans gedeeltelijk on gevaarlijk te maken. Spreker eindigde met de opwekking, om trouw lid te blij ven en ter wille van het uiteindelijk suc ces, van ieder onderdeel een succes te ma ken. Alsnu kwam opnieuw de heer van der Meer in zijn kwaliteit van voor drachtskunstenaar naar voren en in een serie buitengewoon gelukkig gekozen on derwerpen, wist hij de aanwezigen te boeien en te doen genieten van iets dat werkelijk kunst mocht heeten. De manier waarop de heer van der Meer zijn voor drachten hield, was meesterlijk. Afwisse lend ernst en luim, was het geheel een smakelijk menu op kunstenaarswijze opge- discht. Echter de veronderstelling, dat het door alle aanwezigen naar waarde werd gewaardeerd, laten we hier buiten be schouwing, hoewel de heer van der Meer de aandacht wist te boeien. Tijdens de pauze werd de tijd aange naam verkort docr gezellige muziek van de „Kolpingboys" uit Gouda en werd ten bate van een nieuw vaandel het rad van avontuur gedraaid. Met een gezellig bal werd de avond besloten. De Hanze kan met genoegen op dezen goed geslaagden cultureelen avond terugzien. BODEGRAVEN Volksbond. De afdeeling Bodegraven- Zwammerdam van den Volksbond, gaf gisteravond in hotel van Rossum een too- neeluitvoering, waarbij de leden en dona teurs en voorts genoodigden blijk van hun medeleven gaven. Onder de veie aan wezigen was ook pastoor Janus. Alle aan wezigen werden door den heer S. Steen bergen, die het openingswoord uitsprak, welkom geheeten. Door de tooneelclub „Eendracht" werd een opvoering gegeven van de klucht in drie bedrijven „Niet ieder paar hoort bij elkaar". Hedenavond zal dit stuk voor belangstellenden nogmaals wor den opgevoerd. Kaarten zijn nog verkrijg baar bij Th. Boere, N. van Schaik en J. A. ten Brienk, alsmede des avonds aan de zaal a 40 cent. Voor militairen is de toe gangsprijs op 20 cent per persoon gesteld. Personalia. Mej. Clara J. Jongeneel, leerlinge van den heer C. J. van der Putte te Gouda, slaagde voor het diploma En- gelsche handelscorrespondentie der Ver- eeniging van Leeraren en voor Mercurius. Geboren: Bernardina Johanna Maria, d. van S. J. Steenbergen en H. J. Smits Dirk Gottlob, z. van B. D. Verboom en A. E. Hummel Krijntje, d. van J. Streef- land en J. van Eijk Felix Pius Antho- nius, z. van A. J. Verlaan en W. Th. van Pelt Teunie, d. van C. de Ruijter en P. Sluijk. Overleden: T. Geerekink, wed. van J. van IJk, 84 j. D. Verheul, 83 j. Gevestigd: J. van der Klis van Oudewater P. Houtman van LJbbergen A. van Velsen en gezin van Bsrwouts- waard Th. Groenendijk van Zoeter- woude S. A. Walraven van Haarlem K. Wensveen van Waddinxveen. Vertrokken: A. van Tilburg naar Reeuwdijk A. M. van Velzen naar Alphen a.d. Rijn. DE KWAKEL Gemeenteraad. A.s. Maandag te 8.30 uur nam. zal de Raad der Gemeente Uithoorn in openbare zitting bijeenkomen. Dan zal de begrooting worden behandeld. Liefdadigheidsuitvoering. A.s. Zondag zal in de zaal van den heer J. Leenders een liefdadigheidsuitvoering worden ge geven ten bate van de Elizabethsvereeni- ging, waaraan medewerken een dames- kwartet, dat 5 zangnummers ten gehoore geeft; een damestooneelgezelschap, dat een klucht opvoert in één bedrijf en St. Genesius, de tooneelvereeniging, die een klucht opvoert in twee bedrijven. Bekroning. Op de groote Nat. Ten toonstelling te Rotterdam behaalde de heer M. J. Winters, alhier met 55 inzendin gen pluimvee 37 eerste, 16 tweede, 2 der de en 42 eere-prijzen voor bete collectie v/atervogels, beste inzending vechtkrielen en beste postduifdoffcr. Ingezonden wa ren 2000 zendingen. HAZERSWOUDE Geboren: Agatha Afra Maria dochter van Arnoldus Theodorus de Ruyter en Afra Wilhelmina van der Meij. HAZERSWOUDE-RIJNDIJK Hardrijden. Gisteren had alhier op de ijsbaan een wedstrijd plaats in hardrijden voor dames en heeren afzonderlijk, waar van de prijzen waren voor elk der beste groepen 5, 4, 2.40 en 1. De le prijs- winster was mej. M. v. d. Burg, 2e J. de Jong, 3e M. Vink en 4e A. Heemskerk. De le prijswinnaar was de heer S. van Tei- lingen, 2e W. Verdegaal, 3e P. de Jong en 4e Th. Pont. Na afloop werden de prijzen uitgereikt in Café Boers, waar men nog eenigen tijd gezellig bijeen bleef. KOUDEKERK Prikken. Donderdagmiddag werd door de Koudekerksche IJsvereeniging op den Rijn een wedstrijd op priksleden voor da mes gehouden, waarvoor buitengewoon groote belangstelling bestond. Er waren 28 deelneemsters en er werd door de dames een vinnige kamp gestreden. Een 4-tal mooie prijzen waren beschikbaar gesteld, die gewonnen werden door! le pr. mej. Zuijdwijk, 2e pr. Jo Verburg, 3e pr. Cok van Kempen, 4e pr. Ans Vergunst. Tegelijk werd op den Rijn een wedstrijd op priksleden gehouden door de kinderen van de O. L. en Herv. scholen, waarvan de uitslag is als volgt: meisjes: le pr. Gerrie van der Horst, 2e pr. Masje van Elswijk, 3e pr. Dientje van Willigen, 4e pr. Lidia de Bruin, 5e pr. Willie de Groot. Jongens: le pr. Jo van Eijk, 2e pr. Jan Schipper, 3e pr. Jacob van Willigen, 4e pr. Dirk Bos. Fanfare „Kunst na Arbeid". Woens dagavond hield het fanfarekorps „Kunst na Arbeid" in het lokaal van de O. L. school, alhier, haar jaarvergadering. Aan wezig waren alle leden. Namens de com missie van advies waren eveneens verte genwoordigd wethouder Slegtenhorst en den heer E. D. Bos. De voorzitter, de heer H v. d. Berg, heette allen welkom inzon derheid de vertegenwoordigers van de commissie van advies. Vervolgens werden de verslagen uitgebracht van secr. en pen ningmeester. Uit het verslag van den pen ningmeester bleek, dat de inkomsten in het afgeloopen jaar bedroegen 695.42. en de uitgaven 639.08, batig saldo f 56.34, zoo dat het financieele gedeelte der vereeni- ging, trots de moeilijke omstandigheden, niet slecht is te noemen. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren K. Vergunst, als penn., N. v. Gin- hoven 2e voorz., en E. Bos tot bibliothe caris. Na afloop sprak de voorzitter nog een waardeerend woord tot den directeur, den heer J. v. d. Kaay, voor de krachtige steun en stuwkracht de vereeniging van hem on dervonden en sprak de hoop uit, dat hij de vereeniging nog tal van jaren mag di- rigeeren. Eierenveiling „Koudekerk-Rijndijk". Dezer dagen werd op den bovenzaal van den heer T. de Bruin, onder presidium van den heer W. Wille Jzn. de algemeene jaar vergadering gehouren, De secr. bracht het jaarverslag uit. Uit dit verslag kan men constateeren, dat de totale aanvoer over 1939 was 167254 stuks kip- of eendeneieren, 1197 kg., boter, 1344 kg. kaas, 522 stuks pluimvee en 220 konijnen; de totale op brengst was 8930.65. Uit deze totale aanvoercijfers kon men de conclusie trekken, dat de eierenveiling in een gezonde positie verkeert. Na een dankwoord van den voorz., werd door den zelfden functionaris (die tevens belast is met de finantiën) verslag uitgebracht om trent de inkomsten en uitgaven der kas. Deze kas sloot met een batig saldo van 62.76, zoodat er in kas was op 31 Dec. (er was nog een batig slot o/er 1938 van 2947.—) 92.23. Namens de commissie tot nazien der boeken, bracht de heer C. Koot gunstig rapport uit. De begrooting voor het jaar 1940 was sluitende op 471.83. Deze be- grooting welke was gebaseerd op een hef fing van 4 pet. der geveilde goederen der leden, (voorheen was het 5 pet.) kon na een kleine opheldering zeer gemakkelijk de goedkeuring wegdragen. Tot leden der kas- commissie voor het jaar 1940 werden be roemd de heeren W. Schellingerhout en J Boers. Het aftredende bestuurslid P. J. van Kempen werd met bijna alg. st. herko zen. Na een gratis verloting zonder nieten, die de aanwezige leden ieder in het bezit stelde van een kleine versnapering, volg de een geanimeerde rondvraag en sluiting. Geboren: Willem z. v. A. van Weel den en M. v. Doesburg. LEIMUIDEN U tvoering: „St. Genesius." avo .d gaf de R.K. too-neel vereeniging „St. Ge: esius" haar 2de seizoenuitvoering in de zaal van "Het Wapen van Leimuiden". Op veler vei zoek werd nog eens opgevoerd het prachtige Vlaamsche stuik „Amor in de Pa. torie", dat voor „St. Genesius" een suc cesstuk mag heeten. Als voorstuk werd op gevoerd het kluchtspel „Mozes in de Klem", ook reeds eenmaal verdienstvol voor het voetlicht gebracht. Het muzikale gedeelte werd verzorgd door de Wassenaarbaind. Na het eerste stuk sprak de moderator een kort openingswoord. Hij heette allen wel kom en wenschte hun een prettigen en genot vollen avond. Ds spelers vervulde nu hun taak weer op voortreffelijike wijze. Er werd wederom goed gespeeld. Jammer, dat door de slechte wegen de toeloop van publiek zoo gering was. Na de afwerking van het programma bleef er nog lang een gezellige sfeer in de zaal heerschen tot men zich c.a. half twee in opgewekte stemming huiswaarts toog. NIEUWLRBRUG De Oranjevereeniging gaat een bazar houden. De Oranjevereeniging „Prin ses Juliana" alhier kwam in de zaal van café „Het Grauwe Paard" in ledenverga dering bijeen. Een belangrijk punt was dan het financieel verslag van de penningmees ter, den heer N. v. Leeuwen Czn. We no teerden: Inkomsten 981,29; uitgaven 2.154,18. Nadeelig saldo 1.172,89. Door dat er een geldleening was aangegaan van 1.100,bedroeg het kastekort thans 72,89. De rekening werd z.h.st. vastge steld. De aftredende bestuursleden D. v. Dam en G. Kortekaas werden herkozen. In de rondvraag stelde enkele leden voor om, ter dekking van het groote tekort, een bazaar te organiseeren. Deze bazar zou dan gehouden moeten worden in het tijdvak van Koninginnedag. Het bleek al ras dat de geheele vergadering hier sterk voor was, waarom dan ook besloten werd een bazar tegen Koninginnedag te organisee ren. NIEUWKOOP Ondertrouwd: Fh. van der Horst 2o j. en M. C. van 't Kruis, 23 j. te Nieuw- veen. ROELCFARENDSVEEN Blindenbond „St. Odilia". Gisteravond had voor een tjokvvolle zaal een propa- ganda-avond van bovengenoemden bond plaats. De heer J. Meier uit Lisse, voorzitter van den Ned. R. K. Blindenbond, heette allen hartelijk welkom, en sprak den wensch uit, dat allen door dezen avond nader tot de blinden zullen komen. Hierna kwam a.lereerst het duo Alb. Ger ritsen en Ben Langezaal op het podium, die met een humoristisch programma al gauw een vn.olijke stemming onder de aanwezigen wisten te brengen. De heer J. Meier h^eld vervolgens een propagandistische toespraak tot de aan wezigen, waarin hij het doel en streven van den bond uiteenzette. Vervolgens wees hj op de groote voordeeien, welke de zien den in de maatschappij boven de blinden genieten, wat betreft de leerplichtwet, vak opleiding en collectieve werkgelegenheid, en dat hierin nog een groote taak voor de overheid ligt om in de wantoestanden wel- .k> er heerschen verbetering te brengen. Het „waarom georganiseerd?" werd aan een nauwkeurige beschouwing onderwor pen. De blindenschool te Grave vraagt voor lederen blinde een onkostenvergoeding van 300.— en daarvoor moet de bond zorg dragen, indien de blinde niet bij mach te is 'dit zelf te bekostigen. Groot zijn daarom de finantieele bijdra gen, welke van den bond gevraagd worden, en daarom zijn de donaties zoo welkom, en worden deze door den bond zoo dank baar aanvaard. Medelijden wil de heer Meier by de aan wezigen niet opwekken, maar wel mede leven, om de blinden in het vele, dat zij moeten missen, door daadwerkelijke actie eenigszins te vergoeden. De secretaresse van den bond, mej. H. Aartse, gaf hierna een demonstratie van wat door studie toch nog bereikt kon wor den, n.l. typen op een schrijfmachine, blin- denschrift en het lezen daarvan, en in de pauze pianospel. Het duo Alb. GerritsenBen Langezaal wist daarna dezen avond voor allen tot een onvergetelijke te maken, en met be schaafde humor en voordrachten wisten .rij de aanwezigen tot het einde te boeien. De voorz., de heer J. Meier, dankte hier na alle aanweziggen voor hun belangstel ling betoont, en het duo Alb. Gerritsen en Ben Langezaal voor zijn medewerking. Spr. maakte bekend, dat de heer Jac. W. Rode wijk, B 38, altijd bereid is, om giften in ontvangst te nemen, en verdere inlichtin gen over dezen zoo roodzakelyken en nut tigen bond te verstrekken. Dat velen in het komende jaar, via dit acres den Ned. R. K. Blindenbond „Sint Odilia" zullen gedenken! RIJNZATERWOUDE Been gebroken. Gisterenavond is de heer A. van der Knijff, wethouder, door de gladheid ko men te vallen. Door den burgemeester, die hem op den weg vond liggen, werö hij in de auto naar huis gebracht, waar dr. Stapensea een beenbreuk constateerde. WOERDEN Jubileum. Donderdag 1 Febr. a.s. her denkt de heer P. Cleton, controleur der plaatsbewijzen bij de Ned. Spoorwegen op het station alhier, den dag, dat hij vóór 25 jaar bij de Ned. Spoorwegen in dienst trad. ZOETERWOUDE Eierenveiling „Alg. Belang". Maan dagavond hield de eierenveiling „Alg. Belang" een feestavond in Café Hollan der. Ondanks het slechte weer was de op komst zeer gced. Nadat de voorzitter met een toepasselijk woord de feestavond had geopend, ging men over tot het prijsjas- sen. Na eenige spannende partijen werd de eerste prijs gewonnen door G. v. Teij- lingen en W. de Jong Pz., 2de prijs Th. v. d. Salm en Q. v. Teijlingen, terwijl de troostprijs werd gewonnen door W. v. d. Krogt en H. Schrader. Met een toepasse lijk woord reikte de heer van Haastregt de prijzen uit en dankte de leden voor de medewerking op dezen goed-geslaagden avond. ZOETERWOUDE (H. R.) Opvoering „Vlammende Vleugcis". Zondag 28 Januari geeft de tooneelvereeni ging „Liefde voor Tooneel" haar vasten avond-uitvoering in het patronaatsge bouw. Zij vertrouwt, dat vele Meerburgers van hun belangstelling blijk zullen geven door hun bezoek. Wilt gij een avondje amusement, komt dan naar L. v. T. kijken. Gij steunt daarmee de goede zaak en uw tooneelvereeniging. Dus allen, zonder uit zondering, present. Voor verdere bijzon heden leze men de advertentie morgen avond in dit blad. THEATER HOOFDFILMS j INHOUD AAN V ANUbUl/u KEURING Irianon: De avonturen van H uckle be rryFinn (Mickey Rooney, Rex Ingram). Leugens en Liefde. (Danielle Darrieux, Albert Préjean). Naar verhaal van Mark Twain Speelfilm lederen avond 8 uur Zondag van 27 uur Zaterdag en Woens dag 2 uur matiné. Goedgekeurd v. volwassenen I.uxor: Alleen engelen heb ben vleugels (Cary Grant, Jean Arthur) Drie walsen (Yvon ne Prin temps). Rumantisch- avontuurlijk Speelfilm lederen avond 8 uur Zondag van 27 uur lederen middag ma- tinée behalve Vry dag. Toelaatbaar v. volwassenen Casino: De terugkeer van Zorro (John Car roll). Zuidzee-idylle (Mo- vita, Warren Huil). Avontuuriyk Romantisch lederen avond 8 uur Zondag 4 uur en 8 uur. Zaterdag en Woens dag half drie mati- née Goedgekeurd v. volwassenen Lido: Vrienden en vrou wen (Viviane Ro mance, Jean Gabin) Beethoven's groote liefde. (Harry Baur) Speelfilm Leven van Beethoven lederen avond 8 uur. Zondag van 27 uur Zaterdag en Woens dag 2 uur matinée. Goedgekeurd v. volwassenen Rex: De geest van den zwarten Piraat. Avontuuriyk lederen avond 8 uur Zondag van 2—7 uur lederen werkdag 2 uur matinée. Goedgekeurd v volwassenen

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 12