OMGEVING VRIJDAG 26 JANUARI 1940 CE i riT>crF<F? ri'IBANT VIERCE BLAD - PAG. 11 NOORDW1JKERHOUT HILLEGOM R.K. Schaakclub „Hillegom". De uit slagen van de laatstgespeelde competitie wedstrijden zijn: Groep I. M. BakkerE. Th. La Feber 10; S. LieverseF. Nijsssn. afgebr.; J. BalmP. v. d. Meij 1—0; G. B. KroonL. C. M. Koeken 10; G. B. Kroon M. Bakker 1/21/2. Groep II. G. Förror— M. v. d. Poll 0—1; J. MoormanTh War- mendam 1X); J. MoormanG. Förre 10. De wedstrijd, welke tegen St. Bavo in Hu.-mstede zou worden gespeeld, is verzet op Dinsdag 30 Jan. a.s. KAAG IJswedstrijd. Het belooft Zaterdag 27 Jan. wederom een gezellige drukte te wor den op de Kagsrijsbanen. Na het groote succes der «erste nationale wedstrijden in dit seizoen heeft het bestuur der ijsclub „Kagermeer" besloten, wederom een na- tionalen wedstrijd uit te schrijven, waar aan weer belangrijke geldprijzen verbon den werden. Naar wij vernemen zijn reeds vele inschrijvingen van bekende rijders binnengekomen. Door het dikke sneeuw- pak, dat op de plassen ligt, is he", ijs op enkele plaatsen onbetrouwbaar geworden. Het is niet zonder gevaar om buiten de schoon geschoven banen de plassen over te steken. Men neemt hiermede onverant woordelijke :~isico's. KATWIJK AAN DEN RIJN TUINBOUWO VERZICHT. De moeilijkheden, die zich vorige week en zelfs nog eerder, voordeden ten op zichte van den aanvoer van verschillende tuinbouwproducten, werden deze week nog verergerd door de flinke laag sneeuw. Dat zulks van invloed was op den prijs van meerdere artikelen laat zich begrij pen en hoe moeilijk het ook was om b.v. peen uit de kuilen te halen, aangezet door den redelijken prijs die gemaakt werd, liet men zich niet afschrikken en met breek ijzers en voorhamers gewapend toog men er op uit, om de kuilen open te hakken. Voor de goede kwaliteit werd soms tot ƒ1.80 per kist van 20 K.G. betaald, ter wijl wat gewone kwaliteit was, noteerde van 1.10 tot ƒ1.50. Intusschen staat het wel vast, dat bij meerdere tuinders het product vrij erg door de vorst zal heb ben geleden. Dit door de onvoldoende dekking. Men was, zooals steeds, niet be dacht op zulk een winter. Intusschen was de verst doorgedrongen en hielp een twee de dekking niet veel meer. Mogelijk, dat de sneeuwlaag nog eenig nut doet. De uien in de rennen hebben evenzoo de vorst te pakken. Wat eenigszins vorstvri.i uit de schuren kwam. bracht een ietwat betere prijs op. Van 3.25 tot ƒ4.35 was de noteering. Ook kroten maakten met de vorst een betere noteering. Maar ook hier was het zoo, dat menig tuinder het pro duct niet bereiken kon vanwege de hal. die in den grond zat Gekocht werd thans van 0.60 tot f 0.90 per kist van 20 K.G. Andijvie uit de schuren werd best betaald. De aanvoer is ook maar matig. De prijs zegt het trouwens ook wel. Dit nroduct ping van ƒ0.90 tot 1.05 per 6 K.G. kist. Een duur eten momenteel, andijvie, boe renkool en prei zijn vanwege de vorst en de sneeuw niet te bereiken, doch inmid dels gaat het in kwaliteit ochteruit. De di verse koolsoorten waren dezen week goed gevraagd. Winterweer is voor de houd baarheid van het product zeer goed en de onderhoudskosten zijn nu geringer. Voor roode kool werd betaald van 3.50 tot ƒ5.70 per 100 K.G. naar kwaliteit. Gele kool deed van 3.10 tot f4.30 per 100 K.G. Groene kool. die vorige week. toen het er voor stond of men de dooi zou houden, voor het grootste eedeelte door draaide. kon nu weer gemakkeliik van ƒ3 tot 4.80 per 100 K.G. halen. Knolselde- rie kon gemakkelijk koopers vinden, maar ook hiervan wordt de aanvoer door de vorst bemoeiliikt. Gekocht werd in de A- soort van f 3.50 tot f7.25 per 100. B-kwa liteit deed van ƒ2.— tot ƒ3.40 per 100 stuks. Spruiten zijn momenteel door de vorst en de sneeuw niet te bereiken. IJs. Op de baan cp den Rijn had gisterenmiddag een wedstrijd plaats in het hardrijden op de schaatsen voor burgers en militairen. De uitslag was als volgt: Militairen: no. 1 Polak. 2. van der Boom. 3. Killesteijn, 4. Koenekoop. Burgers: no. 1 Nic. v. d. Boon, 2. Cor Looiiesteijn. 3. Fok Muller, 4. Jan Verdoes, 5. H. A. Fen- nes. Een wedstrijd tusschen militairen en burgers werd gewonnen door burger Nic. v. d. Boon. Ongeval op het ijs. Bij het schaatsen rijden is de 15-jarige W. Boef van den Wassenaarschen weg zcodanig gevallen, dat hij bloedui'storting opliep en direct naar het Academisch Ziekenhuis te Lei den moest worden vervoerd. KATWIJK AAN ZEE DOOR DE TRAM MEEGESLEURD. Dame brak haar arm. Mevr. A., wonende Kampenfoelieplein, zou gisteren tegen den avond aan de halte Oude Tol met de tram meegaan, doch zij deed hierbij een misstap. Zij werd door de tram eenige meters meegesleurd, ver wond en met een op twee plaatsen gebro ken arm opgenomen. Een militaire arts V8n het hospitaal aldaar legde het nood verband. waarna zij per ziekenauto naar een ziekenhuis te Leiden werd vervoerd. LISSE Verjaardag Prinses Beatrix. Op den verjaardag van Prinses Beatrix noodigt het Oranje-Comité de ingezetenen van Lisse uil om de vlaggen uit te steken. Wegens dc buitengewone omstandigheden zal van een eenigszins feestelijke viering geen sprake zijn, doch dank zij de medewerking van den kantonnementscommandant zal onvoorziene gebeurtenissen voorbehou den des morgens om 7 uur een reveille p'aats hebben op het Vierkant en zullen dt alhier gelegerde troepen om 10 uur een militaire marsch door oen gedeelte van het dorp maken. Tot besluit van den dag zal er des avonds een militaire taptoe worden geblazen. De grcotsche feestviering bij de geboorte van de Prinses ligt ons allen nog versch in het geheugen Al zijn de tijds omstandigheden geheel anders dan in 1938, toen het militaiie element aan de feest vreugde zulk een luister bijzette door het concert van de Koninklijke Militaire Ka pel. thans geeft het Lisser garnizoen onge twijfeld aan dezen verjaardag weer een ge heel apart cachet. Moge de zeer sober op gezette herdenking van dezen dag slagen. Lissesche IJsclub. Zaterdagmiddag één uur wordt op de baan der Lissesche IJsclub een groote nationale hardrijderij gehouden. (Zie advertentie in dit num mer). H. K. W. De afdeeling van de H. K. W. hield gisteravond op de bovenzaal van het Bondsgebcuw een tamelijk goed bezet te vergadering onder voorzitterschap van den heer J. H. van der Voet. Deze richtte allereerst een woord van welkom tot den geestelijk adviseur, kapelaan Fr. v. Bu- chem, die in deze kwaliteit voor 't eerst een vergadering van de H. K. W. bij woonde. Het deed spr. genoegen te kun nen meedeelen, dat het ledental in de laat ste drie maanden met 20 procent is gesle gen. Op 26 Febr. a.s. zal in combinatie met de afdeeling Hillegom, een propagan- davergadering worden gehouden, met als spreker de heer Cornelissen, de Bonds voorzitter. De heer C. W. van Dam uit Hillegcm werd opnieuw candidaat gesteld voor het hoofdbestuur. Hierna werden een dertiental nieuwe leden door den voorzit ter met eenige hartelijke woorden geïn stalleerd. In het bestuur waren aftredend de heeren J .H. v. d. Voet, Jer. Lange- laan en C. Bon, die bij enkele candidaat- stelling werden herkozen. De verkiezing tot lid van den Bondsraad had tot uitslag, dat de heer C. W. van Dam uit Hillegom met algemeene stemmen werd herkozen. Na rondvraag en het aanbieden van een aangename verrassing sluiting. Geboren: Nicolaas Gijsbertus z: van J A. Wessels en A. C. Baars. Maria d. van M. van Esch en E. J. van Veen. Cornelia Hendrika d. van P. A. de Haas en C. van den Burg. Adrianus Willem Jo hannes z: van A. H. Lefeber en M. C. van der Vlugt. Ondertrouwd: Adrianus Barten 23 j. te Zeist en Jannetje van der Leede 25 j. Getrouwd: H. F. van Hees te 's-Gra- venhage en J. H. M. Visser. H. H. Ver del met M. van de Weerd. Ov e r 1 e d e n: Hendrik Snijders echtg. van S. Verhoeven. Johanna Maria de Kooker 18 j. Elizabeth Bentvelzen, echtg. van C. van de Vlugt. Gevestigd: P. A. Straathof uit Hil legom. T. M. Bouma uit Anna Paulowna P. A. van Beek uit Haelen. T. de Vries uit Emmen. G. H. Smit uit Am sterdam. Vertrokken: A. A. M. C. Rietveld, naar Dordrecht. M. Turnhout, naar Voorhout. J. van 't Oever naar Haar lemmermeer. G. Stolker, naar Voor schoten. LEIDSCHENDAM Volksbond. Onder leiding van den heer A. Langeveld kwam gisteravond de R.K. Volksbond in jaarvergadering bijeen Na opening d-eelt de voorzitter mede, dat de le voorz., de heer Blokland, wegens ziekte verhinderd is deze vergadering te leiden. Bij de bestuursverkiezing wegens het periodiek aftreden van de heeren Th. Blokland, M. Schalkwijk en P. Bergman, welke laatste zich niet herkiesibaar stelde, werd met meerderheid van stemmen her kozen de heer M. Schalkwijk en gekozen de heeren A. van Ryn en S. Wortel. Tot voorzitter werd gekozen de heer A. Lan geveld. Tot kasverificateurs voor den bond werden benoemd de heeren C. Wortman en v. d. Plas, voor het mosderfonds W. Heomskerk en M. Blokland en voor „Hulp in nood" de heer J. de Wit. Hierna volg den jaarverslagen van den secretaris, den heer v. d. Heijden, van den Penningmees ter, den heer de Heij, van het moeder- fonds door den heer J. de Gier en van het busje „Hulp in Nood" door den hear P. v. d. Hulst. Door den voorzitter van het Moeder fonds, den heer Langeveld werd uiteenge zet, waarom tot vermindering van verster kende middelen by gezinsvsrn eedering moest worden overgegaan, en wel omdat niet alle leden de 1 cent contributie heb ben betaald. Na sluiting gratis verloting. Biljardwedstrijd. De gisteren in het café van den heer Byleveld gespeelde bil jartwedstrijd t/ussohen Vios 2 en O. O. 2 van de alhier gelegerde militairen, werd gewonnen door Vios met 64. DE GEMEENTEBEGROOT1NG Nadeelig saldo ƒ.49.442.15. Verschenen is de concept-begrooting dezer gemeente voor 't jaar 1940. Ondanks raming van de maximale extra werk- looshcidsbyarage, is ook dit jaar de ge meente er niet in geslaagd de inkomsten en uitgaven van den gewonen dienst met e.kanoer in evenwicht te brengen. De ge wone dienst sluit met een nadeelig saido van 49.442.15. Tol de Kroon zal daarom een verzoek worden gericht om een bij drage in de kosten van da gemeentehuis- houding. Een overzicht van de belang rijkste posten van de begrooting zullen wij hieronder afdrukken. Hfdst. II. Uitkeering uit het gemeente fonds ingevolge art. 3 sub b, wordt ge raamd op 3000 en de uitkeering uit dit fonds ingevolge art. 3 sub c (uitkeering per inwoner) wordt geraamd op 40.445.78. Aan secretarieleges wordt geraamd 120U. Dit zijn wel wat hfdst. II betreft de voor naamste inkomsten. De uitgaven op dit hoofdstuk „algemeen beheer", zijn uiteraard groot, aangezien hierop uitgetrokken woraen de salarissen van burgemeester, secretaris, wethouders, gemeente-ontvanger, ambtenaren ter secre tarie, gemeentebode en presen liegelden leden van den gemeenteraad, we^ke pos ten gezamenlijk een bedrag maken van 20.28S.50. Het onderhouden en schoon houden van het gemeentehuis zal in 1940 een bedrag van 807.80 vergen, terwijl voor verwarming en verlichting 990 .s geraamd. De contributie aan de vereeni- ging van Ned. gemeenten bedraagt 108.75. Volgt hoofdstuk III „Openbare Veilig heid". Bij de post jaarwedde politieperso neel is geraamd f 6942.83 en bij de post aanschafiing van branabluschmiddelen en reddingsmiddelen is 500 uitgetrokken :n verband met de voorgenomen aanschaffing van een tweede brandspuit. Voor onder houd van brandspuiten is f 304 uitge- trukken. 2000 is geraamd voor de straat verlichting, terwijl 1000 is uitgetrokken voor kosten inzake bescherming van de bevolking legen luchtaanvallen. De organi satie van den luchtbeschermingsdienst is in 1939 met kracht ter hand genomen, het geen in 1940 zal worden voortgezet. Een zuivere raming van kosten te geven is on mogelijk. Het uitgetrokken bedrag zal eer der aan den lagen dan aan den hoogen kant zijn. Het moet als het uiterste mini mum te beschouwen zijn. Hoofdstuk IV. Volksgezondheid. Bij de inkomsten is aan keur- en slachtloonen 2200 geraamd, terwijl voor rechten in gevolge de warenwet 300 is geraamd. De bijdrage aan de centrale gemeente in de kosten van den vleeschkeuringsdienst is geraamd op 2200. Voor bijdrage in den warenkeuringsdienst te Haarlem is f 700 uitgetrokken. De bijdrage aan den school- artsendienst is begroot op 821.79. Bij de post: kosten van en bijdragen voor wijk verpleging, kraamverpleging én kinderzorg is 800 uilgetrokken. Dit bedrag komt ten goed aan de plaatselijke afdeeling van het W.-G. Kruis, die een consultatiebureau voor zuigelingen in 1933 heeft opgericht. Zon der medewerking der gemeente zal de ver- eeniging, welke nog niet lang bestaat, het consultatiebureau niet in stand kunnen houden. Een subsidie voor 1940 van 400 wordt daarom dringend noodig geacht. Voorts is een kraamverzorgster aangesteld. Het was in den loop der laatste jaren ge bleken, dat in de kraamverpleging zeer dringend moest worden voorzien. De aan stelling was alleen mogelijk, indien de ge meente een subsidie van 400 verleende. Zonder deze zou aanstelling beslist achter wege zijn gebleven. Voor inenting der kinderen tegen diphterie is 65 uitgetrok ken. In 1939 zijn zooveel mogelijk kinderen ingeënt tegen diphterie. Gezien het belang dat daarmede gemoeid is, ligt het in de be doeling daarmede in 1940 voort te gaan. Geraamd wordt voor 250 kinderen. Het Ryk geeft een bijdrafee van 50 pet. Hoofdstuk V. Volkshuisvesting. Aan rente en aflossing van voorschotten voor woningbouw is bij de inkomsten geraamd 23.502.18, terwijl dit bedrag bij de uit gaven is geraamd voor annuiteiten aan het Kijk verschuldigd. Voor bijdragen van het Rijk krachtens art. 56, 3c iid der Woning wet is onder de ink:msten geraamd ƒ8925. Bij de uitgaven is uiigetrokKen voor rente en aflossing van geldleeningen respectie velijk 1457.75 en 350. Verder overige annuiteiten 2362.44 en bijdragen aan tie woningoouwvereeniging in de betaling van rente en aflossing 12.863.81. Hoofdstuk VL Aan haven- en kadegeld is 800 geraamd en electriciteitsbelasting 800. Voor loonen van het personeel open bare werken is een bedrag van 5233.60 uitgetrokken. De kosten van het onderhoud van wegen zijn begroot op 2550 en die van piantsoenen 300. Het aandeel in dc onderhoudskosten van den provincialen weg voor 1940 is 7860, dat is 600 per km. weggedeelte. Het onderhoud van rioien zal 201 kosten dit jaar en de havens 320. Voor de gemeentereiniging Is f 930 geraamd. De kosten van den vuilnisdienst zijn 1500. Ditmaal is 80 uitgetrokken voor aandeel in de kosten van het onder houd van het rijwielpad door de duinen. Bij hoofdstuk VII. „Eigendommen, niet voor openbaren dienst bestemd, is niets bijzonders te vermelden. Volgt hoofdstuk VIII. Voor schoolgelden is het geringe be drag van 1416 24 geraamd en verschil lende bedragen uit te keeren door andere gemeenten. Bij de uitgaven is geraamd 12.870 voor vergoeding kosten bijzondere scholen, bedoeld in art. 101 der L.O.-wet. De vergoeding per leerling wordt geraamd op 9. Het gemiddeld aantal leerlingen der bijzondere scholen in deze gemeente wordt geschat op 1430. Een post van 250 is uitgetrokken voor huur van een lokaal dat wordt gebruikt voor bijzonder onder wijs. De school in de Zilk biedt niet vol doende ruimte voor het aantal leerlingen der school en daarom worden 46 leerlingen ondergebracht in een lokaal van het pa rochiehuis aldaar. Zoolang nog geen nieuwe school in de Zilk gebouwd mag worden, moet dit lokaal in schoolruimte voorzien, de huur bedraagt 250 per jaar. De sub sidie aan bijzondere scholen voor buiten gewoon lager onderwijs is geraamd up 193. In 1939 is begonnen met de kinderen die b.l.o. noodig hebben, te sturen naar Haarlem. Dit brengt geen buitengewone kosten met zich, daar een geleidster voor een groot gedeelte door de ouders zelf wordt betaald, terwijl anderzijds de ge- mtente veel minder uitgeeft, doordat de kinderen, die aanvankelijk een internaat bezochten, thans naar de dagschool gaan. Aan reiskosten voor het bezoeken dier school is 819.60 uitgetrokken. Aan sub sidie voor de R.K. hoogere burgerschool le Leiden en het R.K. Lyceum te Haarlem is 800 uitgetrokken. De interessantste pos ten van de volgende hoofdstukken zullen worgen in het kort bespreken. ZILK R.K. E.H.B.O. Het is gisteren een eer volle dag geweest voor de jonge E.H B.O.- afdesling in den Zilk. Bij de oprichting reeds bleek er een grooten animo te be staan voor een dergelijke vereeniging, en dat deze nog geenszins is verminderd, mo ge blijken uit het resultaat van het giste ren gehouden examen. De oursus gln/g niet zonder moeilijkheden geaard want al spoedig moest dr. Wösten, te Noordwijker- hout, onder dienst en daarmede miste men den leider. Nadat vervolgens nog verschil lende geneesheeren zich eenige avonden disponibel hadden gesteld, verklaarden dr. de Roos, plaatsvervangster van dr. Wös ten, en dr. v. Dijk te Lisse, zich bereid de verdere leiding van dezen oursus op zich te nemen. Van de 36 leden die voor het examen opgingen, slaagden de volgenden: De dames: 1. P. Broekhof, 2 F. Duiven voorden, 3 C. v. Eeden, 4 C. v. Haaster. 5 Chr. W. Hulse-bosch, 6 Margo Hulssbosch. 7 L. Kaptein, 8. M. Klinkenberg-Rusman, 9 S. Klinkenberg, 10 E. M. Lengers, 11 C. Necerstrigt H.d., 12 C. Nederstrigt, 13 C. v. Saase, 14 W. v. Saase, 15 M. H. Smit, 16 V. Verhaar, 17 M. v. d. Vossen, 18 M. v. d. B:rg. De heeren: 19 M. v. d. Berg, 20 J. Geer- linig, 21 J. de Groot, 22 Th. de Groot, 23 Jan v. Haaster, 24 P. Hulsebosch, 25 J. Hunnik, 28 B. v. Kampen, 27 H. Markman, 28 J. Opdam, 29 H. Vreeburg, 30 S. Verde- gaal, 31 J. J. Weijens, 32 Jac. v. Parera. Slechts vier werden afgewezen. Het examen werd afgenomen door dr. Nu yens te Wassenaar en dr. v. Dijk, te Lisse. Hiermede heeft de afd. Zilk haer eenste waardevolle successen geboekt, hetgeen na de leiders van den cursus,te danken is aan het actief bestuur en aan den heer H. de Winter, die T'ch gedurende d'.-n geheelen oursus een vaardig helper heeft betoond. SASSENHEIM „Hulp in Nood". De groote zaal van het K. S. A.-gebouw was geheel gevuld. Dames en heeren, van de laatsten ook een deel in uniform, die het wachten bekort ten door het beroemde: „Rats, kuch en boonen" te zingen. Pastoor de Haan met de beide kapelaans toonden door hun aanwezigheid hun be langstelling. Voorzitter E. Franken heette allen wel kom en zette het doel van den avond uit een: versterking van de kas van „Hulp in Nood", die zooveel gced doet door ver strekking van melk, eieren, enz. aan be- hoeftigen. Gezien de roep, welke vanuit „de Peel" over de „Vroolijke Jantjes" tot h:er gekomen is, twijfelt hij er niet aan of het zal een genoeglijken avond worden. En inderdaad, het is het geworden. De heeren hebben goede stemmen, leuke mop pen en zingen liedjes „waar wat in zit", bv. het liedje over de mobilisatie, waarin ge zegd werd, dat niet geklaagd moet wor den, ook niet door burgers, want: „Ieder heeft daarmee zijn plichten, Voor ons Va derland", aldus de laatste 2 regels van het refrein. „Hulp in Nood" heeft de aanwezigen een genotvollen avond bezorgd! Dat haar kas er wel bij gevaren zy! Vereeniging voor Ziekenhulsverpleging. De „Ziekenzorg" van Protestantsche zij- d»-. heeft niet zoo goed geboerd als de ka tholieke. Hun verlies bedroeg dit jaar 322.61. Het aantal leden bedroeg 1853, ver meerdering in 1939 met 63. Zeven leden ontvingen de maximum-uitkeering van 60 dagen. Op hol geslagen. Gistermorgen om streeks half 11 zyn op den Menneweg twee paarden, gespannen voor een boeren wagen, cp hol geslagen. De voerman Van Haastrecht viel van den wagen en werd voor nadere behandeling naar een der Leidsche ziekenhuizen vervoerd. Een van de paarden gleed uit en brak een poot Geboren: Elisabeth Cornelia d. van M. G van Zoen en J. Goddijn. Paul z. van L Slikkerveer en M. Evers. Gerardus z. van A. Waasdorp en M. Kollaart. Hen- riëtte Lucretia d. van H. L. Boter en G. Duthler. Overleden- C. J. Haaster 61 j. echt- genoote van P. Weijers. H. Opdam 79 j., weduwnaar van M. van Nobelen. Ingekomen: M. A. van Dorp, Tey- lir.gerlaan 59. van Leiden. Vertrokken: H. E. Balkenende, naar Zaandijk. R. van Rossum en gezin, naar Dordrecht. P. W. A. Remmerswaal, naar Norwalk (Californië). M. A, van der Voet, naar Noordwijkerhout VOORHOUT L. T. B. Voor de groep Boeren van de Voorhoutsche afd-seling van den L.T.B., hield gisteren de heer C. P. Vergouwen, keraar van de Landbouwwinterschool al hier, en technisch adviseur van den Dioc. L.T.B. een causerie getiteld: „Bemesting en gebruik van weideland om meer voeder in eigen bedrijf te winnen." De voorzitter dezer onderafdeeling, de heer Goöefr. van Leeuwen, op nde de bij eenkomst. De heer Vergouwen hield daar na zyn lezing. De wetenschap leert onze boeren een nieuwe moderne wyze van be- dryfshuishouding, die de gelegenheid biedt het grasland met 10 tot 20 pet. vooruit te brengen. In korte trekken zegt spr. hier tot zijn gehoor: Geef uw koeien in den zo mer veel malsoh gras, het natuurlijke voed sel voor de beesten. Malseh jong gras is mogelijk indien men tenminste de weilan d-en in kleinere perceelen verdeelt om het dan om beurten te laten afgrazen. Zeker niet later dan half Mei moet het gras zijn ingekuild, want dan is het malsch. Laat men toch vooral ook niet te laat gaan hooien. De laatste Mei moet het eraf zijn. Ook is mesten een voorname factor; im mers waar het land het zwaarst met stik stof is bemest ondervindt men de minste last van droogte. Ook het najaarsgras moet g-e ook inkuilen als de koeien het niet meer noodig hebben. Zoo geha-deld, zc-gt spr., ervan overtuigd te zijn, dat de koeien van den eersten tot den laatsten dag malsch gras te eten krijgen, hetgeen voor den vee houder zyn winste beteekent. Tenslotte 6af spr. nog eenige uiteenzet ting nopens het bewaren van mest en het verwerken op doelmatige wijze van kunst mest, om een afzonderlijke passage te wij den aan het e.g. „kuilen" hetgeen in deze streek nog zeer slecht geschiedt, waardoor teveel waarde van het voedsel verloren gaat. Begrijpelijk zal het zyn dat door zeer velen van d-e gelegenheid tot het stellen van vragen werd gebruik gemaakt, waar na de voorzitter zich de tolk der vergade ring noemde toen hij den heer Vergouwen dank zegde voor diens interessante en miet minder leerzaam betoog dezen avond voor de boeren gehouden. VOORSCHOTEN Aanrijding. Gistermorgen heeft, na bij de Rouwkooplaan, een aanrijding plaats gehad tusschen een vrachtauto en de tram van de N. Z. H T. M., komende uit de richting Den Haag. De auto. bestuurd door P. B. te Leiden werd ernstig beschadigd. Volgens verklaring van den chauffeur is de auto, tengevolge van de gladheid van den weg op de tramrails gegleden. WASSENAAR Feestavond R. K. Vrouwenbond. In het R. K. Vereenigingsgcbouw had gisteravond een feeslvergadering plaats van den R. K. Vrouwenbond. Na opening met den Chr. groet en gebed voor de N. Gheette de voorzitster mej. E. Fein allen welkom en wenschte alsnog een gelukkig en Zalig Nieuwjaar Spr. hoopt, dat deze ernstige tijden spoedig voorbij zullen gaan .n nog dit jaar de gewenschte vrede zal komen. De jaarlijksche H. Mis is as. Zon- c ag om 11 uur in de Parochiekerk „De Goede Herder". Baronese van Wijnberge wenscht haar dank te betuigen voor de spontane medewerking bij het naaien van lapjes voor kinderaekentjes Spr. hoopt, dat men dit jaar weer een tentoonstelling zal kunnen houden van vervaardigde klee- cmgstukken. Nadat een O. V. en W. G. was gebeden voor zieke leden werd een filmprogramma vertoond, waarbij Radio Beuk zorgde voor de muzikale opluistering. Vertoond werden „Nik en Nak als hen gelaars", „De ongewenschte gast", „Deugd beloond" en na de pauze een 5-acter „De erfgenamen van Oom Jan". Met de vertoo- ning van al deze films werd groot succts geoogst. Een in de pauze gehouden verloting tot tegemoetkoming in de kosten bracht 13.90 op. In den loop van den avond werd een kop koffie geserveerd, gebakjes en chocolaad- jes. Het was een echt. gezellige feestavond, Jle met gebed werd gesloten, nadat nog •vas herinnerd aan de vergadering op 22 Februari alwaar de Geestel. Adviseur ka pelaan Schoots zal spreken. Botsing bij het sleden. De 13-jarige M. gleed op Duinrell met zyn slee tegen een boom, tengevolge waarvan h(j een ernstige scheurwond bekwam in het rech terbeen. Na eerste hulpverleening door dr. Baart de la Faille, is de jongen per politie auto overgebracht naar het Acad. Zieken huis te Leiden. ZOETERMEER Geboren: Adrianus Johannes Maria z. van A. P. Romyn en A. M. W. Arkestein. -■ Klaas z. van A. Ellerbroek en M. Gor- rissen. Teunis Gijsbertus z. van J. Blom er. P. Burgstad. Vertrokken: Pieter Scheer, naar Wassenaar. Huibrecht Hikke, naar IJmuiden. Hendrik Stolp, naar Haarlem. Cornells J. Stig, naar Pijnacker. Leest met aandacht de advertenties In Uw Dagblad!

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 11