STADS NIEUWS Burgerlijke Sfand DINSDAG 23 JANUARI 1940 DE LE'DSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 11 Miva-feestavond in de Stadsgehoorzaal EEN AANHANG-MOTOR VOOR FATHER BUYS. De Miva-feestavond, welke gisteravond in de Stadsgehoorzaal is gehouden, heeft ondanks sneeuw en koude een zeer groot aantal bezoekers getrokken. Noch koude, ncch sneeuw waren dus in staat de missie liefde van Katholiek Leiden te temperen. Een groot aantal geestelijken uit Leiden en omgeving was eveneens aanwezig. De groote zaal was niet geheel gevuld, maar toch zeer goed bezet. De avond werd geopend door den voor zitter van het Leidsche Miva-comité, kap. A. Leenders, die begon met de vraag of er stilstand was gekomen in de actie der Miva. Neen! Na den eersten Miva-avond voelt spr. zich verplicht tot dank aan allen, die deze actie steunden. Vooral herdenkt spr. een der meest actieve leden van het comité van actie, den heer Gussenhoven, dien God tot Zich heeft geroepen. Hij neeft gewerkt voor de Miva met alle energie, die hij had. Moge God hem daarvoor beloonen en het werk zegenen van zijn zoon, den priester- missionaris, die aan het einde van verleden jaar naar Kameroen is vertrokken. Er zal dezen avond, aldus spr., een film worden vertoond van sneeuw en ijs en on getwijfeld zullen onze gedachten uitgaan naar het dappere Finsche volk, dat strijdt voor de Europeesche beschaving. Maar het werk van de missionarissen is geen defen sief werk, het is een offensief. Zij hebben voorposten betrokken in de wereld van hei dendom en duisternis. Moge dat u aanspo ren om met alle middelen het werk der missionarissen te steunen. Na dezen avond zult ge vrienden zijn geworden van de mo derne missie-actie en naast uw gebed ver trouwen wij, dat ook uw financieele steun zeer groot zal zijn. Hierna ging het gordijn op voor het Haagsch Matrozenkoor, dat onder leiding van Theo van Elferen op het podium stond opgesteld. Een achttal liederen brachten de jongens ten gefübore zonder pianobege leiding en zoo fijn en beschaafd, dat de luisterstille zaal gevangen was in deze zui vere zang. Van Elferen vergeestelijkt woord en klank, het schijnt alsof hij afstand doet van alle materieele middelen, die effectief zouden kunnen werken. Zoo wordt de zang ontdaan van alles wat er omheen staat en is er tenslotte alleen de zuivere bezieling, het geestelijke, dat boven alles uitstijgt. Dat was zeer schoon. Na dit zeer schoone begin werden de eerste twee acten vertoond van de film Heldhaftig missionarisleven in sneeuw en Ijs". Deze film bedoelde een uitbeelding te zijn van de werkelijkheid, het leven van Pater Bernard in Noord Canada te midden der Eskimo's. Een film als deze heeft dit voor, dat de natuurlijke gesteltenis van dit land een schoonheid biedt, welke altijd bekoort. Het décor is daardoor van de hoogste perfectie, het is een natuurlijk dé cor, dat menschenhanden nimmer zoo kun nen scheppen. Maar des te grooter is ook het gevaar, dat de handelingen, die in deze begenadigde schoonheid, door heilige man nen wellicht, maar onervaren acteurs wor den gedaan en op de film vastgelegd, spoe diger het ridicule nabij zijn, omdat zelfs een onervaren oog het groote verschil tus- schen dit spel en dit décor niet kan ont gaan. En daar komt nog bij, dat ook deze regisseur een in filmzaken onervarene moet zijn geweest. Wij zouden voor deze en ook voor an dere gelegenheden den raad willen geven te zoeken in den grooten schat van docu mentaire natuurfilms, die uitmunten door vakmanschap en waardoor de toeschouwers een sterker beeld van de levensomstandig heden in bepaalde streken krijgen, dan bij goedbedoelde, maar minder geslaagde rol prenten als deze het geval kan zijn Na de pauze was het woord aan Rector H. Drost uit Amsterdam, die begon met de vraag wat de Miva beoogt. Is het niet be schamend, aldus spr., dat na 2000 jaar Christendom de Katholieken nog moeten worden overtuigd van de noodzakelijkheid van verkeersmiddelen voor de missie. Wat is missie? Missie is wereldverove ring voor God. Hemelbestorming. Uitbrei ding van het Godsrijk op aarde. Het is de vervulling van het gebod: „Gaat en onder wijst alle volkeren". Sindsdien zijn er ne gentienhonderd jaar voorbijgegaan. En nóg zijn er duizend millioen heidenen. Waar is onze expansiezucht om die boven natuurlijke zieleweelde mede te deelen aan de duizend-duizenden, die nog wandelen „in tenebris et umbra mortis" in duister nissen en schaduw des doods? Waar is onze levensruimte? Is er voor ons iets, dat meer waarde heeft, dan het. Godsrijk op aarde? Als we eens gaan vergelijken.... God's Rijk op aarde, dat onvergankelijk is en eindeloos voortduurt in de eeuwig heid, ende waarde van aardsche staten en koninkrijken. Stellen we eens tegenover elkander, wat er gedaan wordt ter bevesti ging, uitbreiding en verdediging van aard sche rijken, welke offers men zich getroost ter verovering van stoffelijke belangen en aardsche gebieden en.... met welke ar moedige, primitieve middelen dikwijls het Godsrijk verdedigd en uitgebreid wordt, op welke achterlijke manier de heidensche wereld wordt versierd voor God. Wanneer men de twee wereldlegers over- schouwt, het wereldleger der soldaten van aardsche rijken, helden dikwijls tegen wil en dank en.... het wereldleger van mis sionarissen, helden uit vrije wil, uit liefde tot God en tot de zielen. Dan ziet men, hoe voor aardsche legers millioenen worden uitgetrokken, om deze zoo modern mogelijk uit te rusten, hoe alles technisch wordt ge- perfectionneerd, hoe de fabrieken in dienst van die legers werken onder hoogspanning op volle kracht, hóe bij de minste dreiging de geestdrift losslaat en door particulieren vrijwillig nog tonnen worden bijeenge bracht om de perfectie nog hooger op te voeren. Terwijl het leger der Godshelden, die heentrekken naar verre, vreemde ge westen in tropische hitte, in moordend kli maat, in onherbergzame wildernissen, alles maar moet overlaten aan de Voorzienigheid. Zeker, Missiewerk in Godswerk, maar God gebruikt ons als werktuigen, en als men dan ziet, hoe missionarissen dagenlang hun voeten moeten stuk loopen om één ziel te redden, hoe zij op hun wereldveroverings tocht voor God nog honderd jaar ten achter zijn met afgeleefde knollen en uitgeholde boomstammen, hoe hemel en aarde moeten worden bewogen om één missionaris te helpen aan een motorbootje of een motor fiets, dan is men geneigd om te vragen, of de aardsche vaderlandsliefde en hemelsche vaderlandsliefde wel gelijken tred houden. De Katholieken moeten het leger van hun Godsrijk uitrusten. Wordt er dan niet veel voor de Missie gedaan? Zeker, heel veel, maar niet genoeg ui vergelijking met, wat men offert voor aardsche bezittingen. Het is de glorie van de Miva, dat zij deze actie heeft gewekt. Spr. zette dan uit een, hoe het moderne cp zich niet in strijd is met den geest der Kerk. Moderne exces sen zijn onchristelijk, maar het moderne op zich niet. Wij moeten het moderne be nutten. Dat doet de Kerk, die eeuwig jong is, die, naar het woord van Chesterton, altijd voorbij gaat en nooit voorbij gaat. Die zich niet behoeft aan te passen, om dat zij van alle tijden is. Zooals zij de boekdrukkunst en de radio heeft benut voor missioneering, zoo ook nu de ver keersmiddelen. Zij zegent vliegtuigen, trei nen en auto's, met de bede, dat zij, die deze gebruiken, ook het hemelsch vaderland en de eeuwige vreugden mogen genieten. Het doel van de Miva is de uitbreiding van het Godsrijk. Ook het missiewerk vraagt een modern tempo. Hoeveel duizen den heidenen zouden er meer worden be keerd, hoeveel duizenden stervenden meer kunnen worden geholpen, indien er in de missies meer verkeersmiddelen waren. Laten wij zco modern zijn als de Kerk. Missiewerk is Godswerk, is genadewerk, maar wij moeten het mogelijk maken. Dan kar. de Kerk haar roeping vervullen. Steunt dus de Miva, opdat Christus heer- sche en regeere. Kap. Leenders bracht hierna dank aan Rector Drost en verzocht allen de uitge reikte' biljetten in te vullen en af te ge ven. Daarna bood hij den vader van den mis sionaris Father Buys een aanhangmotor aan, voor zijn zoon in de missie op Borneo. Zco zal hij aldus spr. beter het land kunnen doorkruisen tegen de stroomver snellingen op. Spr. hoopte,, dat Father Buys hierdoor vele Dajaks zou kunnen brengen tot Christus. Tenslotte werd de derde acte der film vertoond, waarin vooral het werk van den „vliegenden Pater", Pater Schulte, met diens vliegtuig werd belicht. HET KJ.C.-FONDS VAN HET DISTRICT. Door vrijgevigheid van enkele jeugd vrienden hebben wij gisterenavond een feestje kunnen geven aan allen, die voor ons fonds sjouwen en werken. Een nieuwe afspraak is gemaakt: tien tallen vragen hier en daar nieuwe dona teurs. Moge deze afspraak ook succes hebben; want dit is noodig! U weet, hoe wij in korten tijd door veler hulp een schuld van bijna zestien duizend gulden ook bijna konden wegwerken. Bijna! want in het zicht van de haven worden er ontrouw en dat mag toch niet. Ik heb nog 'drie mille af te lossen; vol gende maand volgt weer een groote af lossing. Laat mij nu niet in den steek. De laatste loodjes wegen het zwaarst en men kan er nog net zijn hals over breken. Dit laat U toch niet toe? Help dan; die reeds donateur waren, blijven het! Die dit nog niet waren, worden het nu! Vul een briefje in, dat U uw donatie geven wil, ef wel vijf cents in de week, ef wel een kwartje per maand, óf wel een riks in het jaar! en werp dat briefje dan in mijn brievenbus of laat dit door ande ren doen. Alleen vraag ik U nog: geen geld te geven dan aan de zelatricen, die van mij een machtiging toonen kunnen. L. BEUNE pr. Giro 69230. VOOR ONZE GEMOBILISEERDEN. Middenstandsdiploma, Gemobiliseerde middenstanders, die stu- deeren voor het Middenstandsdiploma, worden in de gelegenheid gesteld, hun studie voort te zetten of aan te vangen. Zij kunnen daartoe de lessen volgen op de R.-K. Middenstands Handelsavond school. Deelnemers aan den cursus gelieven zich direct schriftelijk op te geven aan den voorzitter van het V. O. G.-comité, Rector F. Bernefeld, St. Elisabethziekenhuis, Lei den onder vermelding van naam, adres, (kazerne of scnoolkazerne), leeftijd, welk genoten onderwijs, welke cursus reeds werd gevolgd en hoe lang. Het lesgeld werd bepaald op één gulden per maand. Na opgave van bovenvermelde gegevens ontvangt u bericht van den directeur van den cursus den heer Ph. Perquin. R.-K. MILITAIRENVEREENIGING. Voor de ontspanning der gemobiliseer de militairen in de R.-K, Militairenver- eeniging, Januari 1940 van H. B. voor de soldaten 0.30 van N.N. kaartspel z 1. van N.N. Vastenavondgift 2.50 ƒ3.80 De eerste giften voor de ontspanning in het Militair Tehuis zijn weer ingekomen. Wie helpt nu weer mee? Giften worden dankbaar aanvaard door den directeur den zeereerw. pastoor R. Smitz O.F.M., R.-K. Pastorie Haarlemmer straat 104; door den penningmeester, den heer P. J. van Kampenhout, Haarlemmer straat 125 giro No. 313847, en aan het bu reau van „De Leidsche Courant". R.K. KLUBO ESPERANTISTA. De 14-daagscbe conversatieavonden zul len voortaan gehouden worden op Dins dag van 81 uur en wel Hooigracht 74. Het bestuur noodigt de leden gaarne uit hedenavond de eerste Dinsdagsche bijeen komst te willen bijwonen. LEIDSCHE POLITIE MUZIEK- VEREENIG1NG. Herdenking vierde lustrum. Ter gelegenheid van haar twintigjarig bestaan kwam-de Leidsche Politie Muziek- vereeniging gisteravond in een feestelijke receptie bijeen in den foyer der Stadsge hoorzaal. Bij het 15-jarig bestaan werd in dc-n foyer van „Den Burcht" gerecipieerd, doch de overstelpende drukte op dien avond had het bestuur aanleiding gegeven op een grootere zaal beslag te leggen. Dus was de xoyer van de Stadszaal een uitstekende ge legenheid en deze was voor dit vierde lustrum keurig in het groen gezet. Al spoedig kwamen daar tal van bloemstuk- Ken eenigen luister bijzetten, zoodat het geheel een feestelijken indruk maakte. Het jubileerende bestuur met den direc teur der vereeniging, den heer M. Bolder- dijk, had in het midden der zaal plaats genomen. De leden van het muziekkorps met hunne familieleden zaten daarachter, terwijl degenen, die het oestuur kwamen complimenteei en, een plaats kregen tegen- ever het bestuur. De voorzitter der vereeniging, de heer J Dragt heette omstreeks half acht de aanwezigen welkom en herinnerde eraan, dat de opzet van deze herdenking aanvan kelijk grootscher was geweest. Gezien de tijdsomstandigheden heeft het bestuur de feestviering moeten beperken, doch van oen laten vervallen der receptie kon geen sprake zijn, orodat reeds voordat de mobi lisatie-toestand intrad plannen voor de feestviering gemaakt waren. Zonder af zonderlijke» receptie zou men het ook niet kunnen, omdat dan de uitvoerings- «vond teveel belast zou worden. Spr. dankte hierna voor de talrijke op komst en sprak de hoop uit, dat allen nog vele lugtra zullen mogen meemaken. De Politie-Muziekvereeniging is thans sterker dan ooit. Zij ondervindt niet de moeilijkhe den, waarmede andere vereenigingen te kampen hebben. Geen harer leden is werk loos, geen enkel is er onder de wapenen. Zoo kan de vereeniging een goede toe komst tegemoet gaan. Hierna kwamen de tongen los. De eerste die het bestuur gelukwenschte was de heer W. G. Weijers, hoofdinspec teur, die bestuur en vereeniging de beste wenschen toedacht voor de toekomst. Namens deri commandant van het 4e Dep. Bereden Artillerie, luit. kol. Trap man sprak diens adjudant, waarna ver volgens het woord was aan mevr. Verkerk Kruik, die namens het dames-comité be gun met de beste wenschen voor de veree- n'ging en een fraaien mand bloemen met daarnaast de volgende muziekinstrumen ten: alt-saxophoon in étui, piston in étui, althoorn met zak, trombone met étui, ba riton met zak, twee bugels met zak, een kleine trom met zak en een saxophone- étui. Mevr. Verkerk zeide, dat nu de vereeni ging twintig jaar bestaat, verschillende instrumenten wel zoo ongeveer versleten zullen zijn, terwijl cok anderszins aanvul ling wel gewensoht is. Spreekster voegde daaraan de beste wenschen voor de ver eeniging toe. Namens het huldigings-comité uit de burgerij werd het woord gevoerd door den heer Binnenkamp, die erop wees hoe de burgerij steeds met de politie en vooral met de politie-muziekvereeniging meeleeft. Haar trouw en gehechtheid bleek reeds bij rneer dan één gelegenheid en ook nu. Het verheugde spr., dat de oproep van het huldigingscomité zooveel succes had ge had, want de burgemeester, de commis saris van politie, de garnizoens-comman- «ai.t, de studenten-corpraties, de ver schillende vak- en sportorganisaties in het Politiecorps en vele burgers hebben het comité rijkelijk gesteund bij zijn plan om eveneens een aantal muziek-instrumenten aan te kunnen bieden. Deze kwamen daarna te voorschijn: een helicon, een bugel, een trombone, een piston, alles met étui en een groote trom met bekkens. De politie-vakorganlsaties boden daarna bij monde van den heer Bruyns nog een enveloppe met inhoud aan. De heer Gijsberti Hodenpijl sprak ver volgens namens de sportorganisaties in het corps. Dan volgden de 3 Octobervereeniging, de muziekver. Athalia en Nieuw Leven, de Accordeon-vereeni^ing D. V. V., wier woord voerders onder aanbieding van ge schenken dé beste wenschen uitspraken. De commissaris "an politie, de heer J. Meijer, zeide niet in de eerste plaats als eere-voorzitter der vereeniging hier te zyn gekomen, maar meer als corps-chef. Een der eerste plichten van een corpschef noemt spr. te zorgen, dat er een goede geest in het corps heersoht en al zou spr. niet durven zeggen, dat het in het Leidsch Politiecorps altijd pais dn vrée is, hij mocht toch wel zeggen, dat de verstandhouding evengoed is als in andere corpsen. Daar aan werkt de politie-muziekvereeniging niet weinig mee. Een tweede plicht van den corps-chef noemt spr. een juiste verdeeling van den arbeid. Ook daarbij werkt het muziek gezelschap altijd ten zeerste mee. Daar voor zegt spr. hartelijk dank en onder aan bieding van de beste wenschen voor de toekomst uit spr. de hoop, dat de ver standhouding steeds beter moge worden. De heer Dragt dankte den heer Meijer voor zijn sympathieke woorden en zeide meermalen te hebben kunnen constateeren, dat de muziekvereeniging den commissa ris na aan het hart ligt. Daarvoor zegde spr. bijzonder hartelijk dank en hij uitte de verwachting, dat zulks ook in de toe komst zoo moge blijven. Namens het Leidsche Studentencorps sprak de praeses collegii, de heer P. R. Beelaerts van Blokland, om erop te wijzen, uat de verstandhouding tusschen politie en studenten vroeger al niet altijd even goed geweest moge zijn, er tegenwoordig toch van een prettige samenwerking kan ge sproken worden. Spr. hoopte, dat zulks nog vele jaren het geval zal zijn. Ook de V. V. S. L.-quaestrix, mej. C. C. van Alphen, uitte de beste wenschen voor het gezelschap en wees erop, dat het een gelukkige omstandigheid was, dat de V. V S. L. thans zelf aan haar achtste lus trum is, zoodat de nieuwe muziekinstru menten bij den intocht der V. V. S. L.-le- den zullen kunnen gebruikt worden. Achtereenvolgens verschenen nog afge vaardigden van de navolgende vereenigin gen: „Pulchri Studio", „P. C. en L.'\ Nieuw Tooneel, Kunst en Arbeid, Tooneelver. T. I. G., Werkmans Wilskracht, N. Z. H.-Mu- ziekver., de Post, St. Cecilia uit Voorhout, Trou moet blijken uit Lisse, het Utrechtsch Politie muziekgezelschap, Je Leidsche Chr. Harmonie en de heeren suppoosten. Velschillende afgevaardigden lieten hun wenschen vergezeld gaan van bloemstuk- Ken of muzieknummers. Tenslotte sprak de oud-voorzitter van het Politie Muziekgezelschap, de heer W. Post, eenige uit het hart gewelde woorden en hij sprak den wensch uit, dat hij ook het zilveren feest der vereeniging zou mogen vieren. De voorzitter der jubileerende vereeni ging, de heer J. Dragt, vroeg in zijn dank woord eenige verschooning indien hij iemand in zijn dank mocht vergeten. Hij l'et daarna een dankwoord hooren tot alle sprekers en de vereenigingen, welke zij vertegenwoordigden Aan de leden van het damescomité, en de leden van het huldi gingscomité uit de burgerij overhandigde de voorz. als dank der vereeniging een stoffelijk bewijs van dank. Er waren voorts tal van schriftelijke ge- lukwenschen, waarvan de voorz. mededee- Jing deed. Zij kwamen van: „T. en D.", Pond van Fanfare en Harmonie-gezelschap pen, de Delftsche en Hiivew-umsche Politie- Muziek en Warmond's Fanfare. Tenslotte richtte hij enkele welgemeen de woorden tot den directeur den heer M. Eolderdijk en zijn echtgenoote. Deze overhandigde hij een bouquet bloemen, ter wijl de heer Bolderdijk een gouden potlood als aandenken mocht ontvangen. Door het damescomité werd tenslotte den heer en mevr. Bolderdijk een fraaie mand fruit aangeboden. DE LUCHTFOTO IN DIENST DER WETENSCHAP. Gisteravond hield de heer C. A. J. von Frijtag-Drabbe van het topografisoh Insti tuut te Den Haag in zaal 11 van de Aca demie een lezing over „De luchtphoto in dienst der Wetenschap." Deze lezing was georganiseerd door de Litteraire en door de Philosophisoh-e faculteit d r Leidsche studenten. Na een inleidend woord van den praeses der Litt. Faculteit, de heer J. F. A. Mod derman, waarin hij uitdrukking gaf aan de wensch, dat deze lezing in staat zou zijn een brug te slaan tusschen de studenten der Litt. en die der Phil Faculteit, ving spreker zijn betoog aan met voorop te stellen, dat hij hier sprak niet als geleer de, maar eenvoudig als leider van een in stituut, dat voortdurend met de weten schap in aanraking komt. Doel van de le zing was de studenten op te wekken tot wetensohappelyke medewerking. De luchtphoto'is de meest ideale wijze, waarop we iets kunnen waarnemen. Zij laat ons de «'in,gen zien in hun verband en wel met mathematische nauwkeurigheid. We onderscheiden twev. wijzen van opna me: de overboordopname en de verticale, vanuit den bodem van het vliegtuig. Beide vragen natuurlijk een goed contact tus schen aviateur ei. operateur, dat dan ook door de telephooi. tot stand wordt ge bracht, Het aldus verkregen beeld is niet alleen van belang voor het nauwkeurig in kaart brengen van het land. Er is meer. Door allerlei omstandigheden als bodem verschijnselen en vegetatie ontdekt men op d9 luchtphoto's soms sporen van oude kasteelen, verdwenen dorpen, volkomen van het aardoppervlak weggevaagde Ro- meinsohe verkeerswegen en zelfs van oude rivierbeddingen, die men op den beganen grond staande met geen mogelijkheid zou ontdekken Voor de archaeologie is dus de luchtphoto van groote bsteekenis. Moar ook voor dien geoloog heeft zij haar waarde. Waar ziet men b.v. de duinvorming zóó duidelijk als op een opname van onze kusten? En b.v. hst eigenaardige verschijnsel, dat onze Waddeneilanden van West naar Oost wan delen, doordat de zee ze in het Westen voortdurend aanvreet en aan de Oostkant weer doet aangroeien? Hier blijkt vooral ook de groote waarde van het vergelijkend materiaal, wat mogelijk is, doordat de to- LEIDEN. Geboren: Theodora Maria Juliana, <L van B. v. d. IJssel en J. F. G. Sluis Hen- drika Petronella, d. van M. J. Scheer en P. J. P. Riebeek Nicolaas, z. van R. Mole naar en M. van der Linden - Bernard, z. L. Ph. Verhoog en R. Cramer Max, z. van M. F. Frank en W. Gerrits Lens, z, van J. ter Wee en W. den Boer Janna, d. van P. Zekveld en A. Vis Adriana Wilhelmina, d. van G. Houtman en G. de Jong Dirk, z. van D. de Koning en M. v. d. Eijkel Maria Petronella, d. van B. J. van Meurs en G. van der Heiden Gerda Susanna, d. van D. N. Kriek en M. G. Haverman Margaretha Susanna Ma ria, d. van A. Linschooten en M. v. Vliet. Overleden: J. J. van Els, m., 51 j. C. Kranenburg, hsvr. van L. Koopman, 64 j- J- van Assen, wed. van A. I. Witmans 80 j. P. J. Nieuwenburg, wed. van G. W. v. d. Water, 73 j. R. Immink, z. 8 m. pografische dienst nu reeds tientallen jaren bezig is ons land te photografeeren. Tenslotte heeft de luohtphoto ook haar waarde voor den boer. Immers, omdat men met mathematische nauwkeurigheid oude rivierbeddingen, steenachtige plaatsen etc. kar. aanwijzen, die men van af den be ganen grond niet ziet, kan heel wat ellen de van niet gedijend gewas worden voor komen. De Landbouwhoogeschool te Wagening^n heeft dit dan ook bereids daadwerkelijk er kend. Spreker illustreerde het gesprokene met een reeks opnamen van het Topogra fisch Instituut, Het gehoor dankte met een hartelijk ap plaus, waarop de heer W. P. J. Lignac, praeses van de Phil. Faculteit der Le.dsohe studenten het slotwoord sprak en den heer von Frijtag-Drabbe namens de beide Fa culteiten hartelijk dank zegde voor het ge- bodene. R.K. HANDELS-, KANTOOR EN WINKELBEDIENDEN!! WU herinneren onze leden aan de leden vergadering op Woensdag 24 Januari a.s., in Hotel-Restaurant „De Burcht", des avonds half negen. In de reeds eerder gezonden circulaire schreven wij, dat het bezoeken van deze vergadering voor de leden „een eere-zaak en plicht" is. Als eenigst agenda-punt staat op de agenda: „Stemmen lid voor den Bonds raad"; door onze afdeeling is hiervoor candidaat gesteld collega F. H. M. Kok. Na jarenlangen collegialen strijd om dezen zetel, zullen en moeten wij thans deze plaats veroveren; als grootste pro vinciale afdeeling hebben wij daar recht op. Weet wel, het stemmenaantal is ook hier beslissend; gij, leden, hebt deze be slissing dus in handen. Op deze vergadering hebt u slechts de presentielijst te teekenen en uw stem uit te brengen; dit alles is binnen een kwar tiertje afgeloopen, dan kunt u weer weg gaan, of, blijft u liever, zooveel te beter, want na de stemming bieden wij u nog een gezelligen filmavond aan. Als hoofdfilm wordt gedraaid de bekende Hollandsch sprekende film „Pigmalion", vooraf gegaan door Journaal, afgewisseld door muziek. Een genotvolle avond, waarop u bovendien nog een introducé mee kunt nemen. U houdt er echter rekening mede, dat de introducé slechts toegang heeft, in gezel schap van het lid, waardoor hy of zy ge ïntroduceerd wordt. Collega's, wij spreken dit af: U blijft by deze film of u blijft niet, maarstem men komt gy; zoo spreken wy af, en.... zoo doet gyül Wy danken u. Het Bestuur. Marla-Congregatle. Par. O. L. Vr. Hemelvaart en St. Jozef. Donderdagavond half negen, niet oon half acht zooals is medegedeeld, opening van het triduum. Wy verwachten alle le den. Woensdagavond kwart over acht by- eenkomst van de aspiranten in de zaal. Denkt om de boekjes. HET BESTUUR. Handelsregister K. v. K. W y z i g i n g 4528. Amstserdamsche Bank N.V. Rapenburg 3741, Leiden, hoofdz.: Amsterdam. Benoemd tot directeur v. h. byk. Leiden: J. A. W. Aalbersberg, Zoe- terwoude en E. H. M^ens, Leiden. Be noemd tot procuratich. byk. Leiden: H. Martyn, Oegstgecsts. Gisteren is de 75-jarige W. F. P. in zyn woning aan de Rynzichtstraat 4 van de trap gevallen. De man bekwam een vry ernstige hoofdwonde en werd na verlee ning van eerste hulp naar het Acad. Zie kenhuis vervoerd. De 18-jarige W. S. uit de Timorstraat is gisteren in de gang van de Chr. H. B. S. uitgegleden en met het hoofd tegen een muur geslagen. Hy liep een lichte hersen schudding op.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 11