De Alphensche Hanze in 't zilver MAANDAG ZZ JANUARI 1940 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 8 De voorzitter jubileert mede Herdenkingsmiddag Het was in 1914, In het jaar waarin de groote Europeesche oorlog zijn moordende en alles vernietigende veldtocht aanving, dat er in de Alphensche parochie, op aandringen van onze kerkelijke overheid, werd opgericht een katholieke midden- standsvereeniging, die onder voorzitter schap van den heer J. Best bij de oude ren onder onze lezers hier. beter bekend de sociale, cultureele, maar vooral op gods- dienstig-zedelijke belangen van haar leden op zich nam en het is een droeve waar heid, dat de herdenking van het zilveren bestaansfeest van deze bloeiende afdeeling van de intusschen opgerichte Dioc. Haar- lemschen Middenstandsbond, plaats moet vinden welhaast onder dezelfde omstan digheden temidden van een even barbaar- sche oorlogsgruwel. Een feit, dat ook hier te lande een gewijzigden toestand bracht en velen, ook middenstanders naar de wapenen deed grijpen, met het gevolg, dat de herdenking van het 25-jarig bestaan van de Hanze, waarvan de eigenlijke dag reeds in het najaar 1939 gelegen is, aan merkelijk moest worden uitgesteld. Van dit uitstel is evenwel geen afstel gekomen, want nadat omstreeks de „geboorte"- datum een kerkelijk triduum was gehou den, vond gisteren de officieele herden king van dit feest plaats in de zaal van de St. Josephsgezellen. Allereerst werd gistermorgen de Hoog mis door den geestelijk adviseur, kapelaan C. M. Klaver, opgedragen voor de leden en hun huisgenooten, waaronder tevens algemeene H. Communie. Des middags was er een herdenkings vergadering. De groote zaal had voor deze gelegenheid een prettig en gezellig aanzien gekregen door versiering met bloemen en palmen, terwijl de muren waren behangen met warme Perzische tapijten. De rustige boven-verlichting met schijnwerpers deed fijn aan. Op het tooneelscherm, achter de bestuurstafel, omringd door talrijke bloem stukken en bouqetten, was het insigne van den Bond bevestigd, geschilderd door het K.J.M.V.-lid Z. v. d. Putte, terwijl naast dit embieem tevens was gehangen het in signe van de Katholieke Jonge Midden- standsvereeniging, eveneens op vergroote schaal. Deze middagvergadering werd o.m. bij gewoond door Deken Z. de Korte, door dr. Olierook, algemeen geestelijk adviseur van den R.K. Middenstandsbond in het bisdom Haarlem; door den oud-plaalselyk geeste lijk adviseur, kapelaan J. Kossen, thans kapelaan te Dorarecht, door den huidigon geestelijk adviseur, kapelaan C. M. Klaver, door de kapelaans C. M. Broers en Fr. Grent, deze laatste tevens vertegenwoor digende de redactie van het parochieblad „De Rijngids". Mede waren vertegenwoor digd de slandsorganisatie de Volksbond, in de heeren P. J. Schipper en A. Kerkvliet, de L.T.B. door de heeren S. van Leeuwen en Joh. C. Vink, de K.J.M.V. door den voorzitter, den heer J. Ponsioen Yzn. Voorts deel van zijn belangstelling ge tuigen de heer H. S. v. d. Pu.te, directeur van de Middenstands Handelsavondschool. Ook de heer J. Bakker, directeur van het Centraal Hanze-bureau maakte, hoewel door de slechtere treinverbinding eenigs- zins verlaat, dezen mooien middag mee. De huidige voorzitter, de heer C. Y. Ponsioen, die vanaf de oprichting be stuurslid en sinds een twintigtal jaren de functie van voorzitter bekleedt en dus bij dit feest ook persoonlijk mee-jubileert, sprak een kort welkomstwoord tot allen en bracht een speciaal dankwoord aan den Deken voor zyn warme belangstelling reeds in dien korten tijd van zyn pasto raat hier, jegens den Middenstand ge toond niet alleen in woorden maar ook met den daad. Voorts tot den geestelijk advi seur, kapelaan C. M. Klaver, vooral voor diens geestelijk kwartiertje op de vergade ringen, waardoor het geestelijk peil der leden hooger wordt opgevoerd. Het heeft spr. voorts een groot genoegen gedaan, dat door energieke stuwing van den Deken hier ter plaatse is tot stand gekomen een afdeeling van de K.J.M.V. en St. Josephs gezellen en spr. was ook dankbaar voor de zorgvolle ijver en toewijding van kapelaan C. M. Broers, moderator van deze nog jonge Kath. Jonge Middcnstandersvereeni- ging, die het reeds zoover heeft weten te brengen, dat die afdeeling er ook zijn mag en alle hoop in zich bergt voor de toe komst, opdat dan wij, oudere bestuurs leden, aldus spr., onze plaatsen gerust kun nen afstaan aan jongeren, principieel en maatschappelijk goed gevormde en ge schoolde middenstanders. Betreffende de Middenstands Handels avondschool hoopte spr. in de toekomst een hoopvoller toon te kunnen latenh hooren, voor wat betreft de deelname aan die school. Spr. bracht ook dank aan de wakkere feesicommissie voor de fraaie wijze waar op zy de zaal met eigen m.ddelen smake lijk wist te versieren en die voor een keu rig verzorgd programma heeft zorg ge dragen. Spr. was ook vol waardeering jegens de prestaties van zyn medebestuurs leden, wier werk de voorzitter hoog aan slaat. Tot slot wekte spr. de leden op tot meer medewerking, vooral door veelvuldig De jubileerende voorzitter C. Y. Ponsioen. bezoeken van de vergaderingen. Wij moe ten een kern van menschen hebben die helpen. Namens de feestcommissie sprak de heer C. J. Winninghoff een korte inleiding en zeide het te betreuren, dat wegens den mobilisatie-totstand een aantal leden geen verlof konden bekomen om deze herden king mede te maken en den feestavond, morgen, bij te wonen. Tevens verklapte spr. het dubbele feest in de Hanze, nl. het vijf en twintigjarig bestuurslidmaatschap van den voorzitter, waarvan twintig jaren lang als zoodanig en spr. zeide voor hem geen beter, enthousiaster voorzitter te kunnen vinden. Dank werd gebracht aan de firma's Werneke en A. Maseland, alsook aan mej. C. Scheerder, die met de Sint- Jansknapen voor de versiering en feeste lijke aankleeding van de zaal hadden zorg gedragen. Verder hadden de heeren C. en Z. v. d. Futte een welverdiend dankwoord te incasseeren voor de vervaardiging en beschildering van de insignes. Na het zingen van het bondslied, ver welkomde de heer Ponsioen den heer J. Bakker, wien spr. noemde de nijvere en wakkere werker van het Centraal Hanze- bureau, die niet gaarne te missen is. Hierna werd het woord verleend aan den Bondsvoorzitter, den heer E. J. M. Stum- pel uit Hoorn (N.H.), die een geestdriftige en opgewekte propagandarede hield. D< moeilijke reis, die spr. vandaag heeft ge had vanwege de slechte weers- en wegge- steldheid, is niet te vergelijken, aldus spr.. met dien van vóór 30 jaren, toen er op uit getrokken werd cioor heel Nederland om de middenstanders te overtuigen van het nut en de noodzakelijkheid van een eigen organisatie, zonder welke de middenstand zich onmogelijk zou kunnen handhaven. Er was toen hiervoor totaal geen belang stelling, met als gevolg totale onverschil ligheid van de overheid t.o. de Midden stand. De middenstar.-* ging in die dagen gebukt onder de liberalistische overheer- sching, tot de kerkellijke verheid, die wat breeder en dieper de zaken bezag een op roep richtte tot deze groepen om zich te organiseeren en de katholieke principieele middenstandsorganisatie tot stand kwam, hetgeen dus in feite te danken is aan onze kerkelijke overheid. De krachtige organisatie in het bisdom heeft tot gevolg gehad, dat tal van instel lingen, die de belangen van den midden stand dienen, in het leven konden worden geroepen, welke spr. achtereenvolgens de revue liet passeeren. Spr. was bij dit al met dankbaarheid vervuld jegens den ar beid van de stoere mannen, die voor 30 jaren den grondslag voor dit alles hebben gelegd. Zonder eenige overdrijving schroom, noemde spr. Alphen een der af- deelingen waarmede het hoofdbestuur bij zonder prettig samenwerkt. De deelname van drie hoofdbestuurders aan dit herden kingsfeest noemt spr. de beste uiting daar- van. Veel wat hier bereikt is, is te danken aan den ijver van den heer Ponsioen, die nu nog zeker geen pensioen mag hebben, al heeft hij zich aldus uitgelaten in zijn openingswoord. Hij is de rechte man op de rechte plaats. Als lid van het hoofdbestuur, waarvan de heer Ponsioen sinds enkele jaren deel uitmaakt, bracht de heer Stum- pel hem op zeer bijzondere wijze dank, ook voor de prestaties van den jubileerenden voorzitter, in het hoofdbestuur. Spr. feliciteerde hierna de plaatselijke afdeeling met het 25-jarig bestaan, alsook den voorzitter met diens zilveren stuurs-jubileum en overhandigde hem als stoffelijk blijk van waardeering van het hoofdbestuur de zilveren Hanze-inedaille met het Hanze-wapen en inscriptie „voor 25 jaren trouw en activiteit". Van de gelegenheid tot feliciteeren werd druk gebruik gemaakt. Allereerst sprak de Deken. Wanneer spr. als pastoor der parochie by dit Hanze jubileum het woord voert, dan is dat om dat een bloeiende „Hanze" een zegen is van de geheele parochie. Spr. noemt den voor zitter de verstandige idealist. Hij weet met wijs beleid en beraad door te zetten. Spr. feliciteert de Hanze en in het bijzonder den voorzitter. Kapelaan Klaver hield een toespraak, waarin spr. vooral de geestelijke belangen den middenstanders voorhield en spoorde tot meer beleving en toepassing van de beginselen van rechtvaardigheid en liefde. Vervolgens feliciteerde kapelaan Kossen de afdeeling Alphen met dit jubileum, ter wijl de heer Bakker, na de afdeeling even eens gecomplimenteerd te hebben, een op wekkend woordje sprak en gewaagde van den goeden geest die er heerscht tusschen het Hanze-bureau en het afdeelingsbestuur Alphen. Namens den L.T.B. sprak de heer S. van Leeuwen, die tevens bioemen aanbood. Namens den Volksbond sprak de heer P. Schipper. Vervolgens complimenteert de heer A. F. Ruijssenaars, als voorzitter van de R.K. Raadsfractie, de jubileerende Hanze en den voorzitter. Als voorzitter van de federatie van Hanze-besturen „Alphen en Omstreken", sprak de heer Th. Rozenstraten, die even eens bloemen aanbood. De K.J.M.V. com plimenteerde de Hanze in den vorm van een felicitatie-lied, samengesteld door den heer S. van Leeuwen en gecomponeerd op de wijze van het K.J.M.V.-lied, hetwelk werd ten gehoore gebracht door het K.J. M.V. zang- en muziek-ensemble. Een aller aardigste vorm, waarmede veel succes werd geoogst. Hierna huldigde de heer C. J. Winning hoff als secretaris van de Hanze, den voorzitter, na warmen dank gebracht te hebben voor de vele werkzaamheden die de heer Ponsioen in die 25 jaren, maar vooral als voorzitter voor de Hanze heeft verricht. Spr. overhandigde hem namens he* bestuur, een prima actetasch. Aan mevr. Ponsioen werd een bouquet bloemen aangeboden. De heer Ponsioen dankte hierna alle sprekers voor de mooie wenschen en feli citaties, zoowel de vereeniging als hem persoonlijk betreffende en bracht hierbij vooral ook dank aan God, door Wiens hulp spr. in staat is geweest voor de Hanze te werken. Spr. bracht de hem gebrachte hul de tevens over op zijn oveneden ouders, die de grondslagen in hem hebben gelegd, om veel over te hebben voor een ander. Bloemen en bloemstukken waren nog ontvangen van de redactie van de „Rijn- gids" en van den Kon. Middenstandsbond. Hierna hield de algemeen geestelijk ad viseur, dr. Oiierook, een feestrede met muzikale omlijsting door viool-solo van Ad. Knaapen en piano-begeleiding van P. Verkleij. Gespeeld werd: Ballade van Ch. Dancla. Er is zooveel, aldus spr., dat stemt tot dankbaarheid. Op den afgelegden weg zien wij zooveel tropheeën, die getuigen van de behaalde successen, ook op godsdienstig terrein. Spr. die uiteraard veel' in contact komt met middenstanders, kon getuigen hoe diep het geloofsleven is ingeworteld en hoeveel Pinkstervuur is ontvlamd in de harten en toch is 't helaas niet zoo bij al len. Dan zou er geen onrechtvaardige prijs regeling zijn en geen afbetalingssysieem, dat den middenstand te gronde richt, geen funeste strijd onderling. De maatschappij moet hernieuwd worden, vooral in den mensch. Nieuwe instellingen zijn goed, maar zij kunnen ons niet redden als de geest niet goed is. Als het Evangelie: de wet van de liefde, volkomen werd beleefd, <£an ?ouden we spoedig veranderd zijn, Wij hebben een dienende functie. Daarop zullen we bouwen een schoone gemeen schap. In de schaduwen van Calvarië vin den we de kracht om eikander te helpen in de gemeenschap, en als ge onder leiding van de goede christelijke geest, hand hand medewerkt aan de verbetering van de wereld en uitbreiding van het Konink rijk van Christus, dan zal het oude Chris tendom zegevieren over het nieuwe hei dendom. De heer Winninghoff 'dankte hierna de beide sprekers en daarna werd deze be- teekenisvolle middagvergadering besloten. Vermelden we nog, dat hierbij ander maal op zeer verdienstelijke wijze mede werking had verleend, het bekende, nog jeugdige K.J.M.V.-ensembie „Jong Apol lo", dat op zeer fijne en beschaafde wijze ten gehoore bracht: o.a. Jong Apollo van Joh. B. Kok, Nicolette van J. Juine, Polka van Ch. Dancla en Ballade van idem, als ook enkele zangnummertjes o.m. The Gun- set Trail, It's a long way en het meerge noemde felicitatie-lied van den heer S. van Leeuwen. ZOETERWOUDE ARN. WESTHOF f In den hoogen leeftijd van 89 jaar is al hier overleden de heer Arnoldus We-thof. Eij de ontwikkeling van het sociale leven in Zoetedwoude heeft de overledene zeer groote verdiensten verworven. Hij was mede-oprichtei van de St. Vincentius-Ver eeniging en alzoo een halve eeuw Vincen- Jiaan, alsook van de Boeren Spaar- en Leen bank en daarvan jarenlang bestuurslid, als mede van de Onderlinge Brandwaarborg- Maatschappij en van de IJsclub. Toen nu bijna 25 jaar geleden de R. K. Volksbond werd opgericht gaf de overle dene hieraan zijn volle belangstelling en wij herinneren ons nog, dat de Bondsvoor zitter, de oude Jan Smit, z.g. het enthou siasme van dezen reeds bejaarden goed so ciaal-voelenden man aan de jongeren ten voorbeeld stelde. In dezelfde week hebben nu de beide grijsaards hun ziel aan God weergegeven. Moge het zijn tot de eeurrige rust. NOORDEN IJswedstrijd voor schoolkinderen. ijsclub Noorden, heeft een goed geslaaöv^ wedstrijd gehouden voor onze schoolgaan de jeugd.. De uitslag was: le en 2e klas jongens (priksleden), le A. Schutter, F. Fransen, 3e Th. v. d. Helder, 4e L. v. 1 Arend en 5e C. Douven. De Meisjes le en 2e klas (turfrapen): le G. I eliveld, 2e M. Schutter, 3e P Maarsseveen, le klas, M. Wansing le prys en St. Rozen- boom 2e prijs (2e klas). Jongens 3e en 4e klas (priksleden): le J. Veenman, 2e K. Fransen, 3e J. Schutter, 4e H. Wendel en 5e G. Blom. Meisjes 3e en 4e klas (idem als boven): le W. Hoogendoorn, 2e G. v. d. Helder en 3e T. Maarsseveen. Voor de hoogste klasse was het hardry- den en hiervan is de uitslag als volgt: Jongens: le G. Groeneveld, 2e B. Ter- :teeg, 3e N. Veenman, 4e W. Pietersen en 5e D. Wendel. Meisjes: (idem als boven): le A. Pieter sen, 2e L. Rozenboom, 3e M. Bergonje, 4e L Pietersen en 5e M. Vonk. Verder hadden de kinderen bonnen ge kregen voor anijsmelk en chocolade, ter wijl er ook nog muziek op het ijs was. Het onderwijzend personeel had hier de leiding. F. Wolterstorff-Raatgever, Paramaribo W.-I., Wagenwegstraat 185 E. V. A. Ke- mouchamps, Terschelling W. Barentzka- de E. C. C. Roelofs, Den Haag, Fluw Bugrwal 21 A. F. Roobol en Fam., Ba tavia, Sahwoln 18. A. J. Rutgers, Oegst- geest, Emmalaan 49 G. M. A. Rijkse, Den Haag, Westeinde 132 H. v. Schalk wijk, Enkhuizen, Parklaan 12. C. A. Schneiders, Den Haag, Ant. Heinsiusstraat 31.J. Sira en Fam., Amsterdam, Cura- 5?aostraat 63 III. M. M. Slingerland» Ter Aar, D. 179 B. C. F. Sluijterman, Oegstgeest, Emmalaan 41. K. H. T'niel, Muheim Ruhr, Dohne 13 Raden Mas B. Tinggarto, Ned. Indië. R. F. v. d. Velde, Almelo, Hofkampstraat 61. A. J. Ver boom en Fam., Voorschoten, Rijndijk 108. P. Winkel, Den Haag Gaslaan 1. 482e STAATSLOTERIJ (Niet offiMeel» 5de kla*se. 5dr l(jst rekking van Maandag 22 Janaarl 1910 Hooge Prijzen 9617 12416 9167 9318 10140 13132 14107 15008 PERSONEN TE LEIDEN GEVESTIGD. D. B. Abeigg en Fam., arts H. Rijndijk 10 E. A. Blommaert, losarbeider, Jan Vos- sensteeg 59. M. J. Breuning en Fam. rijksinspecteur van het verkeer, Rijn- en Schiekade 20. M. Buijs, 1.1. verpleegster, Meezenstraat 2. J. Th. Drese en Fam., kionp. schoenmaker, Kortenaerstraat 95 M. v. Dijk, dientsbode, BJderdijkstraat 3. S. Diji.cs tra, Rijnsburger weg 10 Wed. E. Eggink-Eokhart en Fam, Tib. Siegan- beekstraat 11. T. Gerritzen, Plantzoen 63 G. J. A. M. de Groot en Fam., win kelier, Oude singel 62. W. A. Gul de- mond, dienstbode, Aalmarkt 5. E. Reijn- goud-H-amers, Turfmarkt 6. K. Hartsui ker, verpleegster, W. singeL 27 J. Hhrt- zuiker en 1 am., administrateur, Kagerstr. 8a. H. L. Houtermans en Fam. adj. com mies DB., Fagelstraat 51 C. C. J. K. Jan sen, verpleegster, H. Rijndijk 189 M. Evens-Jansen, N. Beetsstraat 27a. A. C. J. de Jong, kantoorbediende, J. die Witt- straat 20 J. M. die Jong, Rijnsburgerw. 160 M. Kasper, dienstboce, Zoeterw. s-nigel 26 M. Ij', cc Keuming, handelsrei ziger, Noondeiinde 52. H. J. d. Kiein, dienstboce, v. Siingeiandtlaan 8. Th. M. C. Kc-kxfloorn, dienstbode Hooigrcoht 111 L. Koote, dienstboce, Meidoornstraat 4d. W. H. Lamme, winkelbediende, Vondel laan 32 J. v. Leeuwen en Fam., koop man, Haarlemmerstraat 95 A. J. v. Luijk en Fam., wachtmeester art., de Sitteriaan 32a. A. Marlijn en Fam. veirtegeaw. naaimach., Hooigracht 111. M. A. Mun- tir.ig, verpleegster, Witte singel 27 M. v. Weiaen-iNoorcervliet, de Ge-nestetstraat 24. P. A. Okma, Rijmsb.weg 10 C. v. Oist, Lorentakace 7 C. C. H. Peters, Bolsot- kade 9 H. K. Pieters, Lijsterstraat 19 Th. O. E. Polanen, Rynsb.wcg 29b - Rietveld, dienstbode, Mariënpoeistraat 17 C. J. v. Rcoden en Fam., melkicezo.ger, L. Rijndiijk 30 E. A. M. Vissers-Roozan, Hooigraont 13-17. A. J. Schneider, Morsen weg 2 H. C. Rijnbeek- Sonoorl,, ce Sitteriaan 53 M. J. de Bruin-Sehouls, Utrechleche Jaagipad 106 B. M. Stip- aonk, dienstbode, Hoogewoerd 49 H. Stuiven berg, Jan Vossensteeg 59. W. J. Sudmann en Fam., agent ass. Mij., Morsoh- kaae 9 Ch. A. Swaving Dijkstra, Plant soen 9a A. v. d. Veen en Fam., sigaren maker, Voorstraat 18 H. F. Visser, kap per, Hoogewoerd120 G. Voet, Lijster straat 6 F. M. Volmull-er, Rijnsburger- weg 10.-M. de Vries, Heerensingel 51a. PERSONEN UIT LEIDEN VERTROKKEN J. J. Abspoal, Epe, E 222 Ernst. L. F. M. J. Balet en Fam, New York USA. J. BeeseLsen, Den Haag, Fahrenheitstraat 379 B. v. d. 1 aJjn-Brouwer, Rotterdam ,Leu- vehaven 141 a. H. E. Brouwer en fam., Schiedam W Brouwerstraat 25 C. J. H. v. Buuren, Beverwijk, VeLseiweg 18 Th. W. Crul, Oldenzaal Steenstraat 68 A. J Taat-DiebeLs, Den Haag, Abrikozenpiein 26 P. J. A. Dingjan, Amsterdam, Zo- cherstraat 17 II Wed. H. E. Springer-v. Dorsten, Den Haag, Rederijkersstraat 25 J. Dusoswa, Dus&elcorf Gustav Poen- straat 43. M. M. Elstgeest, Alkemade Lisesraijk 47 J. G. v. Goozen, Zoeter- woi-jde, H. Ryndijk F 143. J. C. v. d. Grint, Emmen, Veekamperweg 11 - Hendriks, Oegstgeest, W. de Zwijgerlaan 18. E. Hey.nis, Den Helder, Hoofdgracht 71 H. W. C. Hulsbergen Henning. Voor burg, Laan van N. O. Einde 212 J. C. Jansen, Leidschendam, Veurschestraatweg 10. M. I. C. P. <it Jong, Delft, Oude Delft 231 J. M. v. Kempen, Woerden J. D. Kamphuys-Blockaerts en Fam., Antwer pen, Frankrijklie 49 I. M. G. Klomp, Heemstede, Spaarnzichtlaan 11 H. Land- waart en Fam, Den Haag, Lysterbesstraat 47. J. Lok, Sleen, Veenoord E 126. M. Loth, Den Haag, Parkweg 15 H. v. Ma- nen, Willemstad Curagou A. J. v. d. Meer Woubrugge, B 177a J. M. Howo- ka, Batavia N.-I. K. de Munck, Wage- ningen, Rijksstraatweg E. S. A. v. Mus- schenbroek, Leiderdorp, Dr. de Bruyne- straat 32. W. Osterman, Wierden. Sta tionsstraat 43 J. M. Mes-Pekel'haring, Den Haag, Vrees wijkstraat 159. E. M. Petri, de Bilt, Korhoenlaan 30. M. du Pon, Ub bergen, Rusthuis, Molleberg M. f 100.000.- 1 10.000.— t l.vOO.— 16G90 1E094 f 400.- 3096 5806 6495 15601 16723 17921 4619 7703 15295 15716 16761 19824 2047 4779 6193 6687 7305 9405 13095 14108 14275 11134 20389 Prijzen /an f 70.— 1229 1512 1532 1569 1583 1618 1781 2083 2265 2282 2421 2547 2613 2631 2953 2974 3044 3215 3729 3760 3823 3829 3847 3913 4311 4381 4393 4457 4710 4791 4935 4972 4979 5147 5171 5233 5606 5619 5769 5817 5873 5935 6363 6370 6382 6456 6583 6739 6802 6849 6897 69U7 6922 7134 7155 7401 7411 7417 7453 7665 7676 7772 7818 7918 7966 8115 8134 8289 8308 8338 8410 8761 8876 9287 9306 9449 9504 9868 9999 10070 1U137 10216 10256 10516 10748 10793 10947 11055 11251 11782 11804 11839 11841 11833 11365 12004 12160 12168 12180 12237 12312 12581 12684 12744 12959 13100 13108 13281 13450 13587 13648 13795 13828 1136 1166 1700 1758 2572 2586 3246 3721 4096 4226 4857 1918 5530 5548 6032 6150 6640 6655 6932 7077 7488 7616 7972 8025 8482 8725 9748 9312 10417 10495 11282 11587 11904 11931 12393 12535 13113 13246 13328 138 13837 13838 14165 14274 14799 14303 15253 15354 1G054 16250 16862 15949 17S47 17855 18954 13996 19633 19703 20860 20935 21354 21465 21837 21866 13866 13877 14295 14341 14835 14973 15390 15438 17375 1G339 17069 17070 13281 185G3 19073 19307 19739 19748 21031 21036 21420 21503 13962 14378 15027 15470 16127 17108 18579 19362 20040 2104: 21612 14012 14100 14431 14597 15032 15229 15576 15637 16499 1G539 17220 17416 18723 18760 19364 19386 20052 20264 21138 21287 21614 21729 14163 14527 15242 15912 16336 17724 18820 194G8 20677 21302 21775 43'JO 4532 4725 4842 5223 5474 5664 5845 61.69 6372 6665 6815 7543 7781 7956 8102 8305 8556 8952 9103 9271 9451 9755 10033 10389 10583 10901 11125 11292 11562 11723 12003 12345 12552 12828 13121 13745 13916 14140 14281 14495 14780 15011 15194 15521 15700 16071 1631.9 16521 16823 16905 17222 17563 1034 1292 1523 1712 1912 2110 2333 2712 3001 3157 3361 3670 3983 4334 4570 4759 4844 5229 5533 5679 5861 6071 6414 6584 6855 7256 7391 7552 7793 7993 8118 8350 8574 18457 1H763 19021 lb208 (0542 19745 20030 lUl 58 20471 20698 20905 21180 21432 21620 9505 9809 0066 10449 10692 10977 11152 1*299 11572 11161 12015 12415 12710 12848 13144 13778 13933 14204 14293 14556 14867 15C/9 15210 15525 15765 16110 16324 16524 16824 16986 17267 17625 17928 18120 18469 1»794 19024 19252 19589 19762 20049 20178 20536 20725 20943 21270 21439 21633 Nieten 1049 1068 1075 1365 1389 1393 1533 1549 1568 1769 1797 1809 1942 19"1 1989 2122 2189 2245 2342 2375 2525 2732 2744 2793 3056 3058 3066 3201 3213 3287 3387 3440 3466 3688 3744 3846 4031, 4082 4174 4337 4354 443i 4534 4611 4649 4772 4777 4789 4850 4856 4961 5263 5275 5292 5534 5541 5634 5680 5695 5742 5896 5911 5938 6091 6109 6144 6467 6503 6519 6708 6723 6747 6861 6863 7091 7291 7302 7310 7396 7402 7407 7563 7586 7610 7835 7841 7883 7995 8007 8037 8140 8194 8195 8368 8369 8431 8618 8646 8715 8963 9015 9033 9166 9180 9186 9354 9381 9332 9595 9596 9644 1998 2071 2092 2252 "2262 2274 2570 2616 2579 2864 2881 2901 3116 3119 3120 3297 3309 3313 3502 3543 3626 3881 3911 3949 4133 4264 4310 4460 4481 4500 4680 4690 4720 4819 4823 4841 5164 5185 5190 5326 5331 5464 £644 5655 5662 5744 5782 5804 5962 5997 6016 6314 6319 6333 6328 6642 6587 7322 7347 7382 7459 7465 7475 76R9 7 IdO Ti 67 7905 7906 7937 8049 8058 8100 8209 8246 8291 8452 8*37 8549 8834 8845 8903 9037 9045 9088 9198 9223 9266 9392 9394 9414 9653 9700 9731 9852 9860 9870 9907 9977 9991 10164 10205 10214 10457 10472 10562 10721 10722 10730 10992 10395 1*619 11170 11181 11193 11331 11338 11355 11627 11^69 11683 11770 11771 11784 12017 12046 12125 12438 12*66 12469 12749 12755 12775 12953 12966 12977 13288 13363 13410 13792 13800 13878 13937 13942 139S0 14223 14225 14236 14305 14318 14415 14602 14618 14623 14908 14911 14916 15°C5 15088 15102 15238 15288 15332 15552 15566 15606 15777 15821 15895 16164 16196 16230 16380 16406 16433 16530 16626 16713 16849 16851 16857 17008 17022 17065 17270 17302 17346 17659 17698 17710 17942 17970 17935 18154 18224 18252 18473 1P531 18607 18817 18837 18H65 19038 19045 19075 19359 19381 19401 19620 19673 19680 19813 19826 19832 20067 20092 20101 20225 20245 20280 20547 20598 20613 20736 20755 20809 20950 20980 20990 21294 21349 JIMIa 21483 21489 21589 21650 21783 21789 10313 10339 10350 10587 1G621 10536 10792 10847 10882 11044 11088 11089 11232 11244 11271 11420 11477 11522 11689 11712 11719 11334 11838 11853 12216 12224 12344 12489 12517 12784 12789 12323 12982 13026 13043 13596 13714 13741 13887 13911 13913 14053 14129 14130 14243 14247 14258 14418 14482 14483 14635 14744 14777 14958 14974 150^8 15104 15175 15181 15385 15490 15514 15648 15651 15676 15920 15931 16037 16273 16290 16293 16450 16473 16490 16740 16782 16820 16865 16875 16381 17067 17143 17148 17486 17492 17525 17 792 17793 17867 17990 18001 18015 18319 18434 18455 18530 18665 18676 lb882 18888 18930 19092 19178 19202 19454 19479 19540 19684 19693 19730 19859 19894 *9898 20152 20153 20320 20338 20376 20623 20649 20656 20811 20866 20869 21044 21143 21144 21371 21394 21430 21596 21o99 21613 *1849 21930 21961

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 8