H. K. H. PRINSES JULIANA BIJ DE PADVINDSTERS. Contrabande S)e Söldódveöou^cmt De ski-sport viert in ons land hoogtij, dank zij de sneeuw, waarmede wij in de afgeloopen dagen in ruime mate werden bedeeld De sprong van een duin in de omgeving van Overveen Ook de Rijkswaterstaat is in de weer, om met bekwamen spoed de groote noeveelheid sneeuw, die de laatsten dagen geval en zijn. op te doen Een sneeuwploeg aan het werk in de omgeving der Residentie Hoe druk het was op den vijver in het Haagsche Bosch, die geheel sneeuwvrij was gemaakt, zoodat vele bewoners van de Residentie Zondag van het ijs konden profiteeren H. K H. Prinses Juliana heelt Zaterdag in den Kon. Schouwburg te Den Haag de voorstelling bijgewoond, die door de Haagsche afdeeling van het Neder- l»ndsche Padvindslersgilde ten bate van het Finsche Roode Kruis werd gegeven De Prinses was oekl*»ed in padv'ndsterscostuum Je nieuwe burgemeestei van i ilburg, mi J C A M. van de Mortel, is Zaterdag oHicieel in zijn 'unctie geïnstalleerd - Wethouder H f-ijkmans hangt de ambtsketen om den hals van den Gedenk de dieren in daqen van bittere koude. Meeuwen voeren m het centrum van de Residentie De '.Holland* en de JJssel van de reederij Koppe. die dagenlang in het ijs op het IJsselmeer beklemd hebben gezeten, zijn door de ijsbrekers .Daniel* en .Wilhelnvna Goedkoop" uit hun benarde positie bevrijd en Zaterdag in veilige haven te Amsterdam aangekomen FEUILLETON Uit het Engelsche van HEADON HILL. (Nadruk verboden). 23) Nu, dat maakt geen verschil, wel vroeg hij na een oogenblik, een beetje on geduldig, alsof hy antwoord verwacht had. In het geheel niet, mylord. Op een knikje van zijn gastheer volgde Hector den jongen man naar de kamer, vaar zich het telegraaftoestel bevond. Collins dunne vingers begonnen te tik ken en bij de staccato geluiden, schoot een flits van begrijpen door Hector's brein. Ik heb verbinding met Portsmouth, meneer, zei de marconist. Wat wenscht u door te zenden Ik heb het voor u opgeschreven, zei Hector en gaf hem een enveloppe, waarop hij in code had opgekrabbeld: Ik ben aan boord van Lord Purbeck's jacht de Meermin. Bevestig ontvangst, Yeldman. Collins tikte weer, schijnbaar het be richt aflezend. Zie zoo, zei hij, dat is weg. Het zal wel een poosje duren voor de be vestiging ons kan bereiken, omdat de me- dedeeling op de gewone manier naar en van Londen moet worden geseind. Mis schien wilt ,u liever boven aan dek wech- ten Ik kom u het antwoord dadelijk brengen. Neen, ik wacht liever hier, zei Hec tor. Wij, journalisten, zijn altijd tuk er op onze kennis te vermeerderen, misschien zou u me, onderwijl een en ander van uw toestel willen uitleggen. Collins verklaarde enkele dingen heel uitgebreid, maar zoo omslachtig en met zooveel technische termen, dat Hector aan het einde maar weinig wijzer was. Eén ding had hij begrepen en dat was, dat zijn belangrijkste vragen onueant- woord waren gebleven. Hij was dan ook niet in het minst verbaasd, toen de kleine comedie plotseling werd afgebroken door een beweging van den marconist naar den ontvanger van zijn toestel. Het antwoord, zei hij, terwijl hij pot lood en bloc-nota pakte. Hector keek aan dachtig, terwijl hy twee teekens op het papier maakte en toen plotseling opstond en zenuwachtig morrelde aan een paar hefboomen en hy zich eindelijk stamelend tot Hector wendde: Het spyt me ontzettend, meneer, zei hij. Maar er is iets niet in orde met het toestel. Ik ben bang, dat ik het eerst heelemaal moet nakijken voor ik weer contact kan krijgen. Ik denk, dat me dat enkele uren zal kosten. Dat hindert niet, zei Hector en hy wandelde weer naar het dek met een groot gevoel van spijt, dat hy nooit het morse- alphabet had geleerd, waardoor hy in staat zou zyn geweest, Lord Purbeck's bood schap aan den marconist te begrijpen. Hy had namelijk zoo zyn eigen idee over wat die trommelende vingers te vertellen had den gehad. Toen Hector de eigen code van zijn courant wilde gebruiken, was het eerste plan van Lord Purbeck in duigen gevallen en een storing van het toestel scheen de eenige uitweg te zijn geweest. Hector voelde iets van bewondering voor zooveel sluwe tegenwoordigheid van geest. Hij was nu bijna geneigd Lord Purbeck openlijk te beschuldigen hem in een val strik te hebben gelokt. Maar hij bedacht, dat, ofschoon dit misschien een eind zou maken aan zijn onzekerheid, het bijna ze ker ten gevolge zou hebben, dat zijn vrij heid op het jacht zou worden beperkt, als er geen ergere dingen gebeurden. Het was verstandiger te blijven veinzen en af te wachten. Toen dus zijn gastheer zich by hem voegde, lachte hy om zijn mislukte poging en de kalme trekken /an Lord Pifrbeck drukten niets dan beleefde spijt uit. De loome dag ging langzaam voorbij. De öeide mannen rookten en praatten, lunchten en rookten en oraatten weer, en eindelijk na het diner stonden ze den rooden nagloed te bewonderen van de on dergegane zon, terwijl de kust die den geheelen dag onzichtbaar was geweest, op doemde als een blauwe nevelwal, mijlen voor hen uit. Lord Purbeck nam zijn kyker en keek lang naar de verre kustlijn. Toen richtte hy zijn blik naar de brug en maakte een beweging met zijn hand. Dadelijk seinde de kapitein iets naar de machinekamer. Hector begreep. Ze hadden te snel geva ren. De man zonder initiatief voer met een snelheid, die hen bij de Duivels- kloof zou brengen voor het volkomen don ker was. Is dat de kust van Dorset? vroeg Hector. Ja, we varen regelrecht op de baai aan. Neemt u den kyker en kijk maar eens, of u de pier niet kunt ontdekken. Ze is voor mijn oogen nog te ver. Hector nam den kijker en stelde hem in op de kust. Dat is een buitengewoon goede kij ker, zei hij, terwijl hij hem weer teruggaf. Ik kon niet alleen de pier zien, maar ook de opening in de rots boven de baai. We zijn ongeveer twaalf mijl van de kust en zullen over een uur aan de pier zyn. We zouden daar over een half uur geweest zijn, als u daarnet geen bevel had gegeven langzamer te varen, waagde Hec tor te zeggen. De graat Keek hem aan, maar gaf geen verdi. _n uitleg. En wat betreft de opening in de rots, ik zou graag daar landen, want dit is de kortste weg naar de Abbey. We hebben daar een mand aan den elevator. Als u lust hebt, kunt u dan meteen eens een kijkje nemen in de groeven. Heel vriendelijk van u, mylord, ant woordde Hector. Ik had de hoop al opgegeven ooit toegelaten te warden op dat verboden terrein. Hector dacht er inmiddels geen oogen blik aan, om aan deze litnoodiging gehoor tt geven. Hij verwonderde zich er over, hoe zulk een geslepen man als zijn gast heer, zoo ontijdig de valstrik kon toonen die voor hem gespannen was. Hij kon het zich alleen verklaren uit een verlangen om geweld te vermijden, bij het overbren gen van hun gevangene naar den onder- aardschen kerker. Van het standpunt van Lord Purbeck zou het prettiger zyn de rol van gastheer te kunnen blijven spelen, tot Hector veilig en wel binnen de groe ven zou zijn, waar hy kon worden vastge houden zonder dat het scheepsvolk er iets van bemerkte en 'uit welken kerker men hem zou ontslaan; waarschijnlijk op de zelfde wijze waarop zij het den Ier Cassidy hadde.i gedaan. Dit was dus het resultaat van zijn sentimenteele dwaasheden om den vader van Madge St. Aldhelm te ont zien! En niemand zou er in slagen om zijn spoor terug te vinden. Het plan zat prach tig in elkaar! Wolken kwamen in het Westen opzetten en verhaastten het vallen van de duister nis. Gaan we over de pier loopen of in een van de troilies? vroeg Hector, schijn baar argeloos, zoo goed mogelijk zijn in tense spanning verbergend. De trollies zyn niet al te schoon, ik loop meestal, was het antwoord. De Meermin lag aan de pier en de loopbrug werd neergelaten. Het was nu pikdonker, zelfs de rots was nauwelijks zichtbaar vanaf het dek van het jacht, maar de gelige schijn van een lantaarn was zichtbaar in de rotsopening. Nu, Yeldham, voorzichtig, volg my maar, zei de Graaf. Ofschoon het mis schien minder erg zou zijn dan een val op de rotsen. Hector was dankbaar, dat het vloed was. doorzichtig daalde hy af langs de loop plank zonder leuning, achte- den Graaf. Hy merkte dat kapitein Bannister achter nem liep. Op de pier stond een rij trollies, zoodat ze echter elkaar moester loopen,. maar toen ze trollies voorby waren, bleef de kapitein achter Hector loopen. tWordi vervolgd)

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 12