OMGEVING RIJNSTREEK VRIJDAG 19 JANUARI 1940 VE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 KATWIJK AAN DEN RIJN Tuinbouwoverzicht. Na eenige dagen van moeilijkheden, wat betreft het onbe vroren houden der winterprodiucten en het klaar maken voor de aflevering, is er dan weer een ommekeer gekomen in den gang van zaken. Of die ommekeer ten gunste is van de opbrengst was aanvankelijk een groote vraag, doch al spoedig bleek, dat de prijtzen er in ieder geval voor bijna al le producten eerder beter dan slechter werden. Groene kool maakte hierop wel een uitzondering, maar het product zag er na de vorst allesbehalve als 1ste kwalteit uit. Er draaide een groot kwantum van door, die voor distributie werd afgenomen. Wat verkocht werd ging voor 2.den minimumprijs, tot 3.90 per 100 K.G. Roo- de kool kon goed geplaatst worden tegen behoorlijke prijzen, varieerend van 5.00 tot 6.10 per 100 K.G. Gele kool was niet zoo goed gevraagd en ging voor 2.40 tot 3.90 per 190 K.G. Uiën waren nog steeds zeer vast in prijs en noteerden nog gere geld een nietloonende opbrengst, n.l. van 2.50 tot 3.50 per 100 K.G. Door de vorst heeft het product nog aanzienlijk geleden. Verwacht wordt, dat zulks binnenkort van Invloed zal zijn op den prijs. Ook kroten waren maar zeer matig gevraagd en de prijs vertoonde een neiging naar beneden. De hoogste noteering was 0.55 per kist van 20 K.G., terwijl er ook veel verkocht werd tegen 0.35. Een matig prijsje dus. Andijvie kon gemakkelijk geplaatst wor den en tegen hoogt prijs, n.l. van 1.00 tot 1.20 per kist van 6 K.G. Die met de vorst -voor een goede bedekking hebben gevorgd, hebben deze werkzaamheid dus wel goed betaald gekregen. Met Boeren kool was het bijna evenals met de Groene kool, maar de noteering was naar verhou ding toch iets 'beter. Betaald werd van 0.25 tot 0.40 per kist van 6 K.G. naar kwaliteit. Vervolgens het artikel Waspeen. Ook hieraan was tengevolge van het invriezen tot zelfs m de eerste dagen dezer week veel arbeid noodig. Maar ook dit werd vrij goed beloond. De prijs viel erg mee. Nie mand had zulks eenige weken terug kun nen vermoeden. Gekocht werd dit tijdvak voor 1.10 tot 1.70 per kist van 25 K.G. Een zeer bevredigende prijs. Knolselderie deed in de A-soort van 3.75 tot 4.80 'per 100 stuks. De Prei heeft tengevolge der strenge vorst erg geleden en het zal nog wel even duren eer het product er weer redelijk uit ziet. En met het plukken der Spruiten ging het tijdens de vorst ook niet naar wensch. De prijs was wel hoog, van 18.— tot 23.— per 100 K.G. LISSE SLIPPENDE AUTO'S. Gistermiddag kwamen door een slippar tij, nabij de Eerste Poellaan, op den Rijks weg, twee luxe auto's met elkaar in bot sing. De Wassenaarsohe bestuurder van een uit Haarlem komende auto bekwam en kele snij wonden aan het gelaat en zijn armen. Een dame uit Hillegom welke zat in de auto komende uit de richting Lei den bekwam eveneens enkele snijwonden. Beide personen konden, nadat de doktoren Haase en Holl, die de eerste hulp verleen den, hen hadden verbanden, met een taxi huiswaarts keeren. De beide auto's werden zwaar bescha digd en moesten per kraanwagen worden weggesleept. De politie regelde het ver keer en nam de situatie op. Harmonie „Trou moet Blijcken". Gis teravond gaf de Harmonie „Trou moet Blijcken", directeur de heer L. van der Hoef te Beverwijk, op de bovenzaal van „De Witte Zwaan" haar jaarlijksche uit voering voor donateurs en kunstlievende leden. De zaal was maar matig bezet, het geen vermoedelijk wel te wijten was aan de bijna onbegaanbare wegen. Onder de aanwezigen merkten we o.m. ook op de beschermheer der vereeniging, burgemeester jhr. F. v. Rijckevorsel en diens echtgenoote. In zijn openingswoord deelde de voorzitter, de heer Lampe, mede, dat graaf van Lynden alsmede de eere voorzitter, de heer A. H. Schrama, bericht van verhindering hadden ingezonden. Op zijn verzoek hechtte burgemeester v. Rijckevorsel na een mooie toespraak de behaalde lauweren aan het vaandel, waar bij hij een woord van felicitatie richtte tot directceur en leden. Het deed hem pleizier, dat verschillende hier in garnizoen liggen de militairen, die te hunner plaatse de muziek beoefenden, zich bij ,,Trou moet Blijcken" hebben aangesloten. Door de mildheid van Lisse's inwoners, zoo deelde de voorzitter hierna mede, zijn voor deze militairen instrumenten kunnen worden aangeschaft, waarna hij een hartelijk dankwoord uitsprak. Hierna werden door de Harmonie een 9-tal nummers ten ge- hoore gebracht welke een dankbaar ap plaus uitlokten. Bijzondere vermelding verdienen de fluitsoli, welke ten gehoore werden ge bracht door het 14-jarige zoontje Ko van den voorzitter Lampe. Na de pauze kre gen we het optreden van den humorist „Smal" uit Haarlem, die door zijn optre den veel vroolijkheid bracht, waarna de ze goed geslaagde uitvoering met een ge animeerd bal werd gesloten. NOORDWIJKERHOUT Staatspartij. In café „Het Wapen van Noord wij kerhout" hield de af deeling van le R. K. Staatspartij alhier gisterenavond haar jaarvergadering, welke, gezien het slechte weer, niet al te bpst was bezocht. De voorzitter, de heer 1., v. <L Klauw, memoreerde het succes van de verkiezin gen jl. welk succes voor een groot deel te danken is geweest aan het werk van de propagandisten. De voorzitter bracht een woord van dank en hulde aan deze mannen, oie zoo geheel belangeloos dit uiterst nut tige en zoo noodzakelijke werk hadden ge daan. Na het lezen van de notulen bracht de penningm. zijn jaarverslag uit. Het batig saldo van 1938 had bedragen 184.65, ter wijl de contributies 331.75 hadden opge bracht. De voornaamste uitgaven bedroegen 113.85 tot afdracht contributie aan ka mer- en statencentrale, terwijl de verga deringen en verkiezingskosten 82.24 had den bedragen. Na aftrek van enkele klei nere uitgaafposten, sloot 1939 met een ba tig slot van 154.86. Namens de kascom- misse verklaarde de heer J. P. v. d. Ploeg, dat boeken, kas en, bescheiden in volkomen orde waren aangetroffen. Uit de begrooting, die de penningmeester vervolgens den le- cen ter kennis bracht bleek, dat het batig slot voor het volgend jaar aanmerkelijk minder zou bedragen dan in 1939. De be grooting sluit nl. met een batig saldo van 13.36. De inkomsten zijn geraamd op 494.86, terwijl op de uitgaven een post is geraamd voor onvoorziene verkiezings-actie ten bedrage van 60.terwijl tevens de afdracht aan kamer- en statencentrale is verhoogd. Hierna volgde de bestuursverkiezing. De aftredende leden J. R. Zonneveld en C. J. Geerlings werden, daar geen tegen- candidaten naar voren kwamen, met alg. <t. herkozen. Ook de leden van de kas- commissie werden bij acclamatie herko zen. Vervolgens deelde de voorzitter me de, dat de afdracht van contributie aan de Kamercentrale van 15 op 20 cent is ge bracht. Dit zal echter dit tot geruststel- jing der leden geen contributieverhoo- ging ten gevolge hebben. Tevens deelde spr mede, dat de vereeniging dit jaar haar ^-O-jarig bestaan zal herdenken en omdat er dezen avond niet veel leden aanwezig wa ren stelde hij voor den aanwezigen een consumptie aan te bieden, om het feestjaar in te luiden. Met applaus werd deze aan bieding in dankbaarheid aanvaard. Uit het jaarverslag, dat de heer van Noort, secretaris, voorlas, bleek, dat het le dental over het afgeloopen jaar iets was teruggeloopen, n.l. van 850 op 830. Deze teruggang kan echter, gezien de tijdsom standigheden, geen teruggang worden ge noemd. Het verslag maakte voorts melding- van het vele werk, dat de propagandisten in de verkiezingstijd hebben verzet en 'egde er den nadruk op, dat het succes van deze verkiezingen grootendeels aan het werk van hen te danken is geweest. Bij de rondvraag vroeg de heer P. P. van Denzen het woord en sprak namens de aanwezigen een woord van gelukwensoh tot het bestuur met het veertigjarig be staan der vereeniging. Hij hoopte, dat de vereeniging, die reeds zeer vele leden telt, dit zou bereiken, dat alle kiesgerechtigde katholieken van Noord wij kerhout zich zou den aansluiten bij deze nuttige vereeni ging en de noodzaak hiervan steeds meer en meer zouden gaan inzien onder de leu ze van „Eendracht maakt macht". De heer Van der Ploeg stelde voor in beide parochies een H. Mis te laten lezen voor het welzijn der leden, terwijl de heer Looijestein de aandacht van het bestuur vestigde op het feit, dat er nog leden op de candidatenlijst voorkomen, die geen lid der vereeniging meer zijn. De voorz. dankte den heer van Denzen voor zijn woorden en hoopte, dat zijn wen- ■x-hen spoedig in vervulling zouden gaan. Wat het lezen der H.H. Missen betreft, dit zou spr. aan de pastoors verzoeken. Ant woordend op den vraag van den heer Looijestein zeide de voorzitter, dat met deze feiten in den vervolge rekening zou worden gehouden. NOORDWIJK Hanze. Donderdagavond hield de Han ze in hotel „Het Hof van Holland" haar 26e jartrvet ga dering, waarbij de opkomst bui tengewoon goed was. Dit zal wel grooten deels te flanken zijn aan de aankondiging, dat aan deze jaarvergadering een gezel- g samenzijn was vei tonden. De vo*«r zitter, de heer V. Ph. Braun, opende deze bijeenkomst met een woord van welkom, in het bijzonder tot den geest, adv., kap. Breedveld, de eere-leden der afdeeling, de afgevaardigden der K. J. M. V., het bestuur van de R.-K. Handelsavondschool en de vele cursisten hiervan. Dat op dezen avond ook uitgenoodigd waren de cursisten had volgens spr. wel een bijzondere bedoeling, en wel omdat de gegeven cursussen een zoo goed verloop hebben gehad, waardoor nu een groot aantal middenstanders hun di ploma hebben behaald, waarmede hij hen namens het bestuur van harte complimen teerde. Tevens loste het bestuur hiermede een belofte in, want deze avond was groo tendeels voor hen georganiseerd, vooral wat betrof het gezellige gedeelte. Voorts werd door den voorzitter aangekondigd, dat op 31 Januari a.s. te Noordwijkerhout een Hanzemiddag zal worden gehouden, waarbij als sprekers zullen optreden de geest. adv. der federatie Bollenstreek, pas toor v. d. Eem en J. Bakker, directeur van het Hanzebureau; 's avonds een plechtig Lof, waarna een feestvergadering zal wor den gehouden. Spr. ^rong er op aan, dat de Hanze-leden in grooten getale vooral deze middagbijeenkomst zullen bezoeken, om de belangrijke onderwerpen, welke op deze bijeenkomst behandeld zullen worden. Ver volgens verkreeg de voorzitter der K. J. ^M. V. het woord, die dank bracht voor de uitnoodiging voor dezen avond en er te vens de aandacht op vestigde, dat de K. J. M. V. a.s. Maandag in het „Hof van Hol land" een uitvoering zal geven, waarvoor hij aller belangstelling vroeg. Het woord was nu aan den heer p. v. d. Berg, die in keurige bewoordingen namens de cursisten der Handelsavondschool dank bracht aan het Hanze-bestuur voor de or ganisatie van dezen gezelligen avond, doch nog meer voor de daad, die zij hadden ge steld om hen de gelegenheid te geven zich op de Handelsschool te bekwamen, waar van zeker allen in him later leven de rijke vruchten zullen plukken. Dank bracht deze spr. aan den directecur en de leeraren voor hun buitengewoon goed en prettig on derwijs. Spr. bood onder applaus den leera ren een presentje aan. De directeur dankte voor de waardee- rende woorden en spoorde de ouders aan goed toezicht te houden op de prestaties van hun kinderen, welke thans de cursus sen volgen. Na dit officieele gedeelte volg- dr-. het gezellig samenzijn en het moet ge zegd worden, dat doro de groote saamnoo- righeid dit gezellig samenzijn zich ontwik kelde tot een waren feestavond, waartoe niet weinig bijdroeg het optreden van den bekenden humorist Harry Nijhuis als con ferencier, het geven van vroolijke en stem mige liedjes en last not least de gezellige gezelschapsspelen, op verdienstelijke wijze bijgestaan door de Bemelman-band. Het bestuur en alle aanwezigen kunnen met ge noegen op deze zeer goed geslaagde jaar vergadering terugzien. SASSENHEIM Retraitewerk „St. Theresia". De hee- ren kunnen een goed voorbeeld aan de da mes nemen: ondanks den zeer slechten weg was een tamelijk aantal belangstellenden opgekomen, naar de jaarvergadering van bovengenoemde onderafdeeling van den Vrouwenbond- Mevr. v. d. EistWasse naar constateerde in haar openingswoord den teruggang in het ledental en spoorde alle leden aan ook lid te worden van de retraitepenning. Het jaarverslag van den secretaresse werd voorgelezen door mej. M. Zwetsloot: 108 leden telt de vereeniging en 37 perso nen zijn op retraite geweest. Mej. C. v. d. Berk bracht verslag uit over de financiën in 1939: Spaarkaarten: ontvangsten, incl. saldo ƒ317.29, uitgaven: 20 kaarten 125.06. Saldo 192.23. Retraitepenning ontvang sten, met saldo '38 329.88, uitgaven 150.29, saldo 179.59. Aan contributie werd ontvangen 115.80, aan donatiën 25.80. Pastoor de Haan leidde het .punt be stuursverkiezing in. De G. A. memoreerde, dat de presidente, mevr. v. d. EelstWas senaar met mej. v. Haastrecht de opricht sters geweest zijn, 17 jaar geleden, van het retraitewerk. Niemand zal het wel in haa.r hoofd ge kregen hebben om deze pionierster aan den dijk te zetten en spr. feliciteerde de presidente met haar herbenoeming. Ook mevr. Zwetsloot (Wildrijk) werd bij accla matie herkozen. „Zoolang mej. Z. secre taresse is gaat ons liefdewerk niet naar de maan", aldus Pastoor. Daarna werden 25 kaarten onder de aan- en afwezigen leden verloot. Rondvraag en sluiting. WASSENAAR Uitvoering „Excelsior". Woensdagavond gaf de Muziekvereni ging „Excelsior" in het R.K. Verenigings gebouw een uitvoering. De voorzitter, de heer D. J. Hofman, sprak een welkomst woord, waarna hij de moeilijke tijdsom standigheden schetste, die ook Excelsior niet onberoerd lieten, tengevolge waarvan de bezetting verminderde en ook een plaatsvervangend dirigent, de heer G. van Vessem, zal dirigeeren, wien spr. daarvoor zijn erkentelijkheid betuigde. Spr. wees er voorts op, dat voor een betere maatschap pij de liefde, ook tot den naaste, de hoofd zaak zal moeten zijn. Hij besloot met allen een genoeglijken avond te wenschen. In het eerste gedeelte van den avond voerde „Excelsior" een 8-tal nummers uit. De clementie die de voorzitter door vo- rengeschetste omstandigheden inriep, ook van de Pers, meenen wij het best te kun nen beantwoorden door niet te critiseeren, maar te vermelden wat goed was. Daar onder vallen de leiding van het korps, de uitgevoerde marschen en de ouverture „Leichte Cavallerie". Bij deze ouverture dient bijzonder geprezen het werk der bla zers van pistons en clarinetten. Bij de in zet van „La Poupée de Nürnberg" beluis terden wij zuiver baswerk, alsmede van de piccolo's. En hierbij laten wij het dan dit maal. Na de pauze beluisterden wij met veel genoegen de zeer goede prestaties van het Wassen. Dubbel Mannenkwartet, onder lei ding van den heer J. M. Keemink. Het ge zelschap van Duuren gaf veel te genieten door de opvoering van een tweetal één- acters, resp. „Het fuifnummer" en „Stand en geen stand", terwijl de bekende confe rencier Jan Knijnenburg op de, we mogen zeggen, bekende voortreffelijke wijze, zijn voordrachten en grappen ten beste gaf. Zijn begeleider-pianist, de heer Buitelaar, lever de goede muzikale prestaties op een accor deon. Alles bijeen een welgeslaagde avond. Het was al heel laat toen de voorzitter al ler dank vertolkte tot de medewerkers aan dit welslagen. Volksbond. In het R.K. Verenigings gebouw vergaderde gisteravond de afd. van den R.K. Volksbond onder leiding van den voorzitter, den heer G. A. v. Leijenhorst. Spr. schetste den somberen toestand op internationaal gebied, sprak deernis uit met het lot van duizenden en vroeg voor hen te bidden, opdat zij niet sterven als vijanden van Christus. Wat het binnenland betreft wees spr. op dé werkloozen en op de groote groep, die in verband met prijs stijging, tegen lage loonen werken en moeten vechten voor hun bestaan. Plaat selijk kennen we een opgewekt organisatie- leven, waarbij spr. met vreugde consta teert de groote opkomst bij kerkelijke plechtigheden, het lidmaatschap van de Congregatie der H. Familie enz. Met de Hanze en R.K. Vrouwenbond is er weinig contact, doch mep zal daarvoor nimmer tevergeefs een beroep doen op den Volksbond Spr. uit zijn genoegen over het werk van de katholieke Raadsfractie en spreekt daarin zijn vertrouwen uit. Aan „Het Orgaan voor de Steunverleening" hapert nog wel wat. Trots moeilijkheden en teleurstellingen zal men verder gaan. Moge Gods zegen op die arbeid rusten, dan zal het een Zalig Nieuwjaar zijn. Na het zingen van het Bondslied, wer den de notulen gelezen, die met een kleine aanvulling werden vastgesteld. De secretaris, de heer J. J. v. Benten, bracht een keurig en uitvoerig jaarverslag uit van afdeeling en onderafdeelingen. Hieruit bleek o.a. dat het ledental op 1 Jan. 1.1. 309 bedroeg. Het jaarverslag van den penningmees ter, den heer L. Zandvliet, vermeldde een batig saldo van 60.22, plus een kassaldo van 80.94, is totaal 141.16. Aan beide functionarissen werd door voorzitter een welverdiend dankwoord ge bracht. Voor de Rome-reis is thans totaal ge spaard 253.37. In de controle-commissie werden benoemd de heeren J. Lubbe en J. van der Laan. De voorzitter wijdde hierna woorden van waardeering aan de nagedachtenis van het overleden schoolhoofd, den heer M. C. Kors. Voor diens zielerust en die van over leden leden werd een O.V. en W.G. ge beden. Het Werkliedenverbond kondigde een ALPHEN AAN DEN RIJN DOOR DE GLADHEID VERONGELUKT. Door de gladheid kwam gisteren een 14- jarlg dochtertje van den heer V. in de Zaalbergstraat te vallen, waardoor zij een gecompliceerde armbreuk bekwam. Ooik een 8-jarig meisje uit het gezin van de familie B. in de Bloemstraat had het ongeluk te vallen en brak een 'been. De beide patiënten zijn naar een ziekenhuis te Leiden overgebracht. HOOGMADE „Onderlinge Hulp". Woensdagavond vond in café v. d. Eng de jaarvergadering plaats van bovengenoemde vereeniging, waarvoor een tamelijke belangstelling be stond. Aan het jaarverslag ontleenden we nog, dat het ledental 50 en het aantal do nateurs 6 bedraagt. Ook de hierna volgende rekening en verantwoording van den pen ningmeester was geheel in orde bevonden en hieraan ontleenden we: Saldo 1 Jan. 1939 491.36 1/2. Uitgaven ƒ432.48. Saldo 1 Jan. 1940 58.88 1/2. Totaal bezit 1 Jan. 1939: spaarbank ƒ448.30, kas 35.21 1/2. Totaal ƒ483.51 1/. Totaal bezit 1 Jan. ^940 spaarkas ƒ445.18, kas 58.88 1/2. Totaal 504.06 1/2. Vooruitgang over 1939 dus f 20.55, een in deze moeilijke omstandigheden buiten gewoon mooi resultaat. Den penningmees ter werd voor zijn accuraat beheer dank gebracht. Aftredend waren de bestuursleden J. Vreeswijk, die zich heelemaal niet meer herkiesbaar stelde en C. W. Lieverse, die zich niet bij acclamatie verkiesbaar stelde. De verkiezing had als resultaat, dat C. W. Lieevrse met 18 stemmen, d.w.z. eenparig werd herkozen, terwijl C. P. Borst met 10 van de 18 stemmen werd gekozen om de plaats van den heer Vreeswijk in te nemen. Ook het volgende punt: „behandeling dei belangen van de vereeniging" was spoe dig afgehandeld. De contributie en uitkee- ring werd n.l. weer overeenkomstig vorig jaar vastgesteld, daar toch het kleine winstje van vorig jaar een vermindering van contributie of verhooging van uitkee- ring nog geenszins rechtvaardigde. Bij de rondvraag verzocht de penningmeester in geval van ziekte steeds iedere 7 dagen met een briefje te komen, ten einde de admi nistratie zoo gemakkelijk mogelijk te ma ken. Hierna sluiting. ROELOFARENDSVEEN 40-JARIG BESTAAN VAN DE MARIA-CONGREGATIE. Op waardige wijze heeft de Maria-Con- gregatie haar 40-jarig bestaan gevierd. Voorafgegaan door een triduum, geleid door den weleerw. heer H. van Kan, oud directeur van de Congregatie, werd de feestdag ingezet met een gezongen H. Mis, waaronder algemeene H. Communie. Na de H. Mis kwamen de meisjes, die dezen dag hun plechtige opdracht zouden doen, in de St. Pancratius-zaal bijeen voor het gezamenlijk ontbijt, waarbij ook de leden van den Raad en het bestuur der Congregatie tegenwoordig waren. Des avonds had te zes uur de plechtige opdracht plaats. Indrukwekkend was het moment, waarop allen hun belofte van trouw aan Maria aflegden. Na deze plechtigheid werd door den weleerw. heer H. van Kan een plechtig Lof gecelebreerd, waarbij de kapelaan P. de Wit en kapelaan Drost, oud-direc teur van de Congregatie, assisteerden. De feestpredikatie werd gehouden door den weleerw. heer Van Kan. De gezangen, onder leiding van mej. A. Stockmann, werden, evenals des morgens, op keurige wijze uitgevoerd. Na deze werkelijke viering, werd het feest voortgezet in de St. Pancratius-zaal. Allereerst trad het zangkoor van de M. C. manifest aan over de N.G., alsmede een grootsch opgezette propaganda-actie. De voorzitter deed hierna mededeeling van tot B. en W. gerichte brieven over een tweetal aangelegenheden en van een on derhoud met den burgemeester, terwijl hij voorts diverse grieven uitte over de steun regeling. De bestuursverkiezing had tot resultaat, dat herkozen werd de heer L. Zandvliet, terwijl gekozen werden de heeren J. van Wissen en J. J. C. Schiferli. De voorzitter sprak hierna waardeeren- de woorden tot de afgetreden bestuurs leden, de heeren L. Krijbolder en Th. de Klerk, welke laatste met applaus tot eere bestuurslid werd benoemd. Bij de rondvraag wekte de heer J. J. van Duuren op tot toetreding als lid van het Wit-Gele Kruis en tot bezoek aan de op 28 Januari te houden lezing met licht beelden en film door dr. Julien. Spr. gpf voorts een uiteenzetting van de gewijzig de bedryfstarieven. Een der leden dankte het bestuur voor het verrichtte werk, terwijl een ander zijn dank betuigde aan het bestuur van D.U. D.U. voor de aan werkloozen geboden ge legenheid tot het kosteloos volgen van een retraite te Noordwijkerhout. De geestelijk adviseur, kapelaan Schoots, bracht eveneens dank aan het bestuur voor hetgeen is gepresteerd, alsook aan het D.U.D.U.-bestuür. Spr. hoopt, dat het vol- geld jaar de werkloozen-retraite voltallig zal zijn, waarna hij tenslotte nog opwekte tot het lidmaatschap van de H. Familie- Congregatie. Na dank voor de opkomst en prettige discussie, volgde sluiting met gebed. voor het voetlicht en bracht het Ave Maria van Mosmans ten gehoore, waarna de eerw. dir., kapelaan Jac. Betjes, allen op deze feestavond hartelijk welkom heette, speciaal pastoor Onel en de aanwezige oud-directeuren der Congregatie, Spreker bracht dank aan kap. Van Kan, die het tri duum geleid heeft en wenschte allen ten slotte een genoegelijken avond. Na het zingen van het welkomstlied, werd de geschiedenis van de congregatie in een revue bezongen en ten tooneele ge bracht, waarbij speciaal de oud-directeuren en prefecten op dikwijls amusante wijze weer eens voor den geest gehaald werden. Aan de prefecte, mej. M. v. Berkel, die aan deze revue het levenslicht schonk, komt voor het vele werk hieraan verricht, zeer zeker een woord van waardeering toe. In de pauze had een kleine huldiging plaats van de eere-presidente, mej. C. van Zaal, die de congregatie vanaf de oprich ting had meegemaakt. Haar werd, onder toepasselijk woordje van den directeur der congregatie, een mooi cadeau overhandigd. Vervolgens werd door den directeur mel ding gemaakt van de vele geluks-telegram- men, welke van oud-directeuren waren in gekomen, en van een bloemstuk door de zuster-vereeniging, de Jongelingen-con gregatie, ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan aangeboden. Na de pauze werden de congreganisten vergast op een vroolijk blijspel, getiteld: „Harten is troef", opgevoerd door de too- neelclub der M. C. Dit blijspel, dat onder bekwame regie stond van den heer Jac. van Berkel en uitstekend werd gespeeld, deed ontelbare malen een waar lachsalvo door de zaal weerklinken en heeft veel tot het welslagen van dezen feestavond bijge dragen. Aan het slot van den avond werd door den directeur nog een dankwoord gericht tot allen, die tot het welslagen van dit feest hun medewerking verleend hadden. De Maria-Congregatie kan op een waar dige en geslaagde viering van haar 40-jarig bestaan terugzien, waar kapelaan Betjes, door de vele voorbereidende werkzaam heden, zeer zeker veel toe bijgedragen heeft. NIEUWKOOP Do spoorbaan-weg. Donderdagmor gen werd ten gemeenteh/uize alhier een zit ting gehouden voor de noodige onteigening voor het verbreeden van de verlaten spoor baan om daarop een provincialen weg te maken. Aanwezig waren het lid van Ge deputeerde Staten, de heer P. de Bruin, de eerst-aanwezend ingenieur van den Pro vinciale Waterstaat, de heer H. Veth en de Hoofdcommies van de Provinciale Grif fie, de heer L. P. van Hameien. Er werden geen bezwaren ingediend. Autobus-vervoer-hengelaars. Aan J. M. P. van Bergen Henegouwen te Zoeter- meer heeft de commissie vergunningen per sonenvervoer te Den Haag vergunning verleend voor de uitvoering van groefpe- vervoer tiussohen 's-Gravenhage en Nieuw koop tot Slikikendam. De vergunning geldt alleen op Zonda gen en uitsluitend voor hengelaars voor het tijdvak van 1 Juni tot en met 15 Maart. Alleen aan de begin- en eindpunten mo gen reizigers worden in- en uitgelaten, ter wijl de rit moet aanvangen vóór des mor gens 6 uur. Voorloopig is deze vergunning verleend tot en met 31 December 1942. Geboren: Allda Hendrika Maria, dochter van R. Markman en K. van der Voorn. G e t r o u w d: G. Lenting, 24 jaar, won. te Nieuwveen en A. P. van Leeuwen, 23 j. Ondertrouwd". J. A, Wildenburg, 26 jaar en F. A. Kop, 24 jaar, won. te Woerden. B. van den Helder, 41 jaar en E. E. H. Klemenz, 4 jaar, won. te 's-Gra- veruhage. L. J. Borstboom, 29 jaar. won- te Woerden en M. van Koert, 31 jaar. C. Rijs, 35 jaar en C. van der Werf, 27 jaar.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 7