RIJNSTREEK Vrachtauto van wegberm gestort KERKNIEUWS DONDERDAG 18 JANUARI 1940 DE LEIDSCHE COURANT TIERDE BLAD - PAG. 12 GEMEENTERAAD VAN ZEVENHOVEN ALPHEN AAN DEN RIJN Door de gladheid. Nabij den Gnep- hoek kwam gisterenmiddag door de glad heid van den weg een auto, bestuurd door T. v. R. alhier, in botsing met een stil staande vrachtauto van Hille. Beide wa gens werden aanzienlijk beschadigd. Per soonlijke ongelukken hadden nietplaats. Geboren: Aagje, d. van C. van Ofwe- gen en M. Windhorst Maria Catharina, d. van G. Peeneman en K. van Biemen. Overleden- D. J. van Geen 24 j. (overleden te Rijnsaterwoude) J. Matti 38 j. Gevestigd: D. Quartel van Hazers- woude D. Koren van Amsterdam. Vertrokken: J. Th.Hooijmans naar Pijnacker H. Rombouts naar Wassenaar A. v. Veen naar Alkmaar W. S. Rooda en gezin naar Boskoop J. W. van Poel geest naar Rijswijk (Z.-H.). HAZERSWOUDE (Groenendijk) OPRICHTING JEUGDORGANISATIE. Gisteren is men in onze parochie geko men tot de oprichting der jeugdorganisatie, te weten St. Josephsgezellen, K.J.M.V. en L.T., drie groepeeringen, welke de ééne parochieele jongemannenvereeniging uit maken. De opkomst was zeer groot, en na een uiteenzetting van het doel en organi satie dezer afdeelingen door Rector Beune, werd er een druk gebruik gemaakt van de gelegenheid tot vragen stellen. Enkele punten werden uitvoerig en ernstig be sproken. wat een gunstige uitwerking had. De Pastoor zegde alle medewerking toe. Na afloop gaven zich reeds 33 leden op. Moge de geest, die op dezen avond de jon ge menschen bezielde, zoo blijven, om zon der dralen tot verdere activiteit over te gaan. Op de eerst volgende bijeenkomst zal een voorloopig bestuur worden voorgesteld, om onmiddellijk na de verkiezing de werk zaamheden flink aan te pakken. Op den trouw van de reeds ingeschreven geestdriftige jongemannen mag voortaan wel worden gerekend. HAZERSWOUDE-RIJNDIJK IJspret. Woensdag 17 Januari had alhier een hardrijderij plaats voor behoef- tigen. Er waren 72 deelnemers, wat voor waar een groot aantal genoemd mag wor den. Iedere deelnemer ontving f 1.50, ter wijl de prijswinners een extra prijs kre gen: le prijs H. v. d. Voort 7.50, 2e Th. Pont 7.50, 3e A. v. Dieman 2.50, 4e W. Verdegaal ƒ1.50 en 5e J. Klerk ƒ1. IJs en weder dienende zal er a.s. Vrij dagmiddag wederom hardrijden -zijn voor paren. Een van beide moet aan den Rijn dijk wonen en liefst gecostumeerd zijn. le prijs ƒ10.—, 2c ƒ7.50, 3e ƒ5.—, 4e ƒ2.50 en 5e f 1. NOORDEN Wonderbare vischvangst. Door het inlaten van water in de Am- stel heeft de visch het te kwaad gekregen, vooral tusschen de sluis te Slikkendam en de'brug aan het Woerdensche Verlaat. Men had op dat gedeelte van de Amstel hier en daar bijten gehakt en de visch kwam in groote getale op deze bijten af. Bij hon derden waren deze dieren met de handen te vangen, vooral groote brasems, zeelt, snoek, enz. Het is te begrijpen, dat zeer velen daarvan gebruik hebben gemaakt en bij emmers vol is de visch er uit gehaald. Wedstrijd met priksleden. De Usclub „Ons Genoegen" aan het Woerdensche Verlaat, heeft een wedstrijd gehouden met priksleden en wel voor verschillende leef tijden, ook voor de kinderen. Hieraan na men veel personen en kinderen deel en de wedstrijd verliep onder groot vermaak van de toeschouwers. De uitslag is als volgt: Voor volwassen personen (mannen) wa ren 32 deelnemers en zijn de prijzen als volgt gewonnen: le B. Kistenmaker, 2e P. Vermeij, 3e W. Langeslag, 4e C. Driehuis, 5e A. van 't Riet en 6e B. Kemp. Dit prik sleden ging gepaard met hindemissen. Jongens van 8 tot 10 jaar: le H. Hoogen- doom, 2e T. van de Vaart en 3e D. van der Vliert. Jongens van 1013 jaar: le W. Fran sen, 2e C. Hoogendoorn, 3e B. veld en 4e G Venneij. Meisjes van 1013 jaar: le C. van Oudenallen, 2e G. de Jong, 3e C. van Ros- sum en 4e Sj. Mourits. Meisjes van 810 jaar, le W. Hoogen doorn, 2e M. Franschen, 3e L. van de Vliert en 4e S. Noordegraaf. Verder zijn er door de ijsvereeniging een 70-tal kinderen getracteerd. Hardrijden met hindernissen. De ijs- club genaamd „IJsclub ter bevordering van Ijsvermaak" heeft alhier op de Vliet een wedstrijd gehouden voor paren, welke wedstrijd bestond in het hardringrijden met hindernissen. De uitslag van deze wed strijd is als volgt: le prijs J. A. Vianen en echtgenoote, 2e prijs W. Leliveld en mej. A. Groeneveld, 3e prijs J. C. van Bouw- horst uit Woerden en mej. J. Loogman en 4e prijs G. Leliveld en mej. A. Groeneveld. De pnjsuitdeeling had plaats in het café van A. Kuijff, terwijl er verder nog mu ziek werd gemaakt, zoodat deze middag een prettig verloop heeft gehad. NIEUWERBRUG Na botsing met glijden den wagen AUTO UIT LEIDEN ZWAAR BESCHADIGD. Gisteravond omstreeks 5 uur heeft zich op den nieuwen verkeersweg Den HaagUtrecht wederom een ern stig ongeluk voorgedaan. Door den sneeuwval was het weg dek weer spiegelglad geworden. Het verkeer ondervond hier veel hinder van en gematigd rijden was zeer nood zakelijk. Een groote zes-wielige treiler vrachtauto met truck van de firma Planjer uit Leiden bevond zich even eens op dezen weg toen hij, gekomen ter hoogte van het viaduct nabij „de Kieviet" werd aangereden door een van tegenovergestelde richting komen de personenauto. De personenauto, ko mende vanuit de richting Utrecht, reed vanzelfsprekend op een andere rijbaan dan de treiler, welke vanuit de richting Den Haag kwam. Door de geweldige gladheid van den weg begon eensklaps de personenauto te glijden. De bestuur der kon den wagen niet meer houden en reed, via de middenberm welke de beide rijbanen scheidt en na enkele ce menten paaltjes omgereden te hebben, de andere rijbaan op. Regelrecht kwam de personenauto op de treiler aan en met een geweldige klap botste de auto tegen het linkerwiel van de treiler op. De bestuurder hiervan kan nu zijn wagen ook niet meer houden, gleed naar het einde van den weg, om ten slotte van een hoogte van circa 6 me ter onder aan den weg op een weiland terecht te komen. De situatie liet zich ernstig aanzien, daar de treiler op den kop, met de wielen in de hoogte, onder aan den weg lag. De cabine was dan ook zwaar beschadigd. Hoewel met moeite wisten de drie inzittenden zich te bevrijden. De chauffeur, D. van Bommel, wonende Floralaan 10, te Leiden, liep vermoedelijk een lich te hersenschudding op. De twee andere inzittenden, twee schippers uit 's-Her- togenbosch, werden eveneens gewond; een van hen liep een hersenschud ding op. Nadat zij bij den dicht-bijwonenden landbouwer de Bruin waren binnenge gaan, zijn zij, na door een inmiddels gewaarschuwden geneesheer voorloo pig verbanden te zijn, met een andere auto naar Leiden vervoerd. De inzit tende van de personenauto had geen letsel bekomen. De personenauto werd van voren geheel vernield, terwijl de treiler met truck, welke geladen was met stukgoederen, eveneens zwaar be schadigd werd. NIEUWVEEN „Stille Omgang". Het gezelschap van den Stillen omgang, dat binnenkort zijn tweede lustrum zal vieren zal, zoo verne men wij, op 31 Januari aanstaande (voor loopig vastgestelde datum) aan leden en genoodigden een feestavond aanbieden. Het ligt in het voornemen dien avond op te voeren het Mirakelspel „De blinde Breker" van J. v. Odijk. Wij hopen, dat, evenals bij het eerste lustrum, de zaal van hotel Schreuder wederom tot in de uiterste hoe ken bezet zal zijn. Belangstellenden hou den deze datum dus voorloopig vast. Een uitgebreid programma zal binnenkort wor den rondgezonden. Volksbond. Dinsdagavond heeft de R.K. Volksbond alhier, nu in combinatie met den Landarbeidersbond, een feest avond gegeven en haar 20.-jarig bestaan waardig herdacht. Ook thans waren even als vorige week Maandag, vele leden met hun dames aanwezig. Het locaal van den heer Schreuder was hiertoe in een feest zaal herschapen. Kapelaan Verkleij open de deze bijeenkomst met een hartelijk wel kom, en wenschte het bestuur en leden ge luk met het 20-jarig bestaan. Spr. uitte de hoop, dat de teleurstelling van vorige week nu voor een vreugdevolle feestviering zou wyken, en het voor allen een gezellige avond zal mogen zijn. Het humoristisch ge zelschap v. Laar betrad hierna het podium en bracht met enkele geestige nummers de gang er in. Dan was de tijd gekomen voor den heer P. Loerakker, lid van het Hoofdbestuur van den Landarbeidersbond de aanwezigen toe te spreken. Bij het 20-jarig bestaan, aldus spr., van deze standsorganisatie is er reden om feest te vieren. Spr. zette uiteen de beteekenis van de standsorganisatie, ook voor een kleine plaats als Nieuwveen. Spr. eindigde zijn betoog met den wensch, dat men dpn inge slagen weg zal blijven volgen, om nog ja ren de vruchten van den volhoudenden ar beid van bestuur en leden te mogen pluk ken. Nog lang bleef men gezellig bijeen. Ook deze avond is voor allen weer een recht feestelijke geweest. Roode Kruis. Op 29 Januari a.s. zal ook te Nieuwveen een collecte worden ge houden voor het Nederlandsche Roode Kruis en ten bate van den Bloed transfusie- dienst, beiden goedgekeurd door het Ge meentebestuur. Het onlangs alhier ge vormde comité voor den Bloedtransfusie dienst, dat zidh ten doel stelt dezen dienst te Nieuwveen te organiseeren, doet een beroep op de ingezetenen zich voor dezen dienst aan te melden. Het comité bestaat uit: Burgemeester Bakhuizen, voorzitter, mej. G. A. Hilders, secretaresse en voorts uit mej. H. van Leeuwen, dr. B. Nout, de Gemeentesecretaris J. J. Roovers en C. de Vries. IJsclub. Gisterenavond is in Café van Eijk onder presidium van den heer A. v. Soest, de jaarvergadering gehouden van de Nieuwveensche IJsclub. Na een hartelijk welkom aan de maar zeer matig aanwezige leden, werden door den secr. de notulen gelezen, gevolgd door het finantieel ver slag van den penningmeester. De kas blijkt er zeer goed voor te staan. De boeking vermeldt aan ontvangsten over de jaren 1938 en '39 in totaal ƒ391.38. Na aftrek der uitgaven, 116.09, heeft de vereeniging een bezit van 275.29. Bij de bestuursverkie zing zijn de aftredende heeren A. v. Soest en L. Verkerk herkozen, terwijl voor den heer W. W. Stokman, aftredend, en den heer P. v. Ankeren wegens ontslagname, zijn gekozen de heeren C. v. Tol en J. Hoo- gervorst. Hierna had een gratis-verloting plaats van een paar schaatsen, waarvan de heer A. v. Veen de gelukkige bezitter is ge worden. Na rondvraag sluiting. Geboren: Martha, Ma. Corna., d. van C. v. d. Hoord en J. C. Baas Jacs. Joh., z. van A. C. Verhaar en A. C. Plasman. Overleden: F. Zandstra 34 j. Vertrokken: B. Verkaik naar Ben- nenbroek H. Wobach naar Ameland A. J. de Haas naar Utrecht. Gevestigd: C. Koek van Alkemade T. Rijkenberg van Hoedekenskerke J. Davelaar van Loenen G. D. v. Eijk van Loenen A. Visser van Hilversum. ROELOFARENDSVEEN St. Josephsgezellen. De jaarvergade ring der St. Josephsgezellen werd ge opend door den vice-praeses met Kolpings- gebed. Spr. heette allen hartelijk welkom, in 't bijzonder Raad van Bestuur en com missarissen, waarna de vioolclub van zich deed spreken en verder den geheelen avond voor muzikale afwisseling zorg droeg. De secretaris, de heer P. Bakker, las dan de notulen, waarna door hem het wel en weer van de St. Josephsgezellenvereeni- ging in het jaarverslag aan de vergade ring werd kenbaar gemaakt. De vice-prae ses dankte hierna den secr. voor zijn keu rig jaarverslag, waarna door den penning meester, den heer Jac. Dobbe, verslag uit gebracht werd van zijn gehouden finan tieel beheer. Dan volgde het overzicht van de onder afdelingen, dat door de secretarissen dier onderafdeelingen persoonlijk werd uitge bracht. De verkiezing van een senior was een belangrijk punt der agenda. De heer Dirk Hoogenboom Jz. was door het bestuur can- didaat gesteld en werd ook met instem ming der vergadering als zoodanig geko zen, en onder een toepasselijk woordje van den vice-praeses geïnstalleerd. De nieuwe senior dankte de vergadering voor het in hem gestelde vertrouwen en zegde toe de hem opgelegde taak, zoover dit in zijn ver mogen is, tot ieders genoegdoening te wil len vervullen. Vervolgens had een symbolische plech tigheid plaats, n.l. de installatie van de as pirant-leden. De vice-praeses reikte ver volgens de diploma's uit aan hen, die eer vol uit de Gezellenvereeniging ontslagen waren. Na de uitloting van twee retraites, volgde nog een mededeeling, waarna na een uitgebreide rondvraag, de vergadering met het Kolpinggebed gesloten werd. Bekroond. Voor de 5e maal en ook voor de 5e maal met groot succes is dezen keer ook weer door onze plaatsgenooten, de heeren J. Wesselman en Th. Schrama, in combinatie deelgenomen aan de tentoon stelling, georganiseerd door de Sallandsche Konijnenfokkersvereeniging te Deventer. Een inzending werd bekroond met een le prijs met praedicaat zeer goed, en negen eere-prijzen. Het mooiste dier van deze in zending werd bekroond met de gouden van Piggele-medaille. Met inzending eigen fokkerij, met con currentie van meer dan 400 andere inzen dingen, wisten zij- de wisselbeker van de Ned. Kon. F. Bond in de wacht te sleepen. Vervolgens werden door hen nog een be ker voor de beste Lotharinger en verschil lende luxe-voorwerpen gewonnen. RIJNZATERWOUDE Prikken. Gisternamiddag had alhier op het Braassemermeer een wedstrijd plaats op priksleden tusschen de werkloo- zen van Leimuiden en Rijnzaterwoude. Voor deze wedstrijd bestond veel belang stelling. 40 deelnemers hadden zich opge geven. De le prijs werd gewonnen door P. Kuipers, 2e pr. Jo Hoogenboom, 3e pr. K. de Graaf en 4e pr. J. van Luiing. TER AAR Gemeenteraad. Vrijdagmorgen om ne gen uur komt de gemeenteraad in open bare zitting bijeen ten gemeentehuize, voor de behandeling van o.m. de volgende punten: Voorstel van B. en W. inzake de controle op steunverleening aan werkloo- De Raad der gemeente Zevenhoven kwam Woensdagmorgen in openbare vergade ring bijeen onder voorzitterschap van bur gemeester Bocxe. Alle leden waren tegenwoordig. De voorz. spreekt een korte Nieuwjaars- wensch uit, die door wethouder v. d. Weij- den wordt beantwoord. Onder de ingekomen stukken treffen wij aan de goedkeuring door Ged. Staten op het besluit tot vaststelling van de huur der woningwetwoningen en verdadigings- besluiten betreffende de gemeente en G. E. B.-begrooting voor 1940. Aan J. Smit wordt 10.vergunnings recht Drankwet teruggegeven, daar inge volge afstandsverklaring B. en W. de ver gunning hebben ingetrokken. De Minister van Sociale Zaken deelt mede geen bezwaar er tegen te hebben, dat voor de steunuitkeering aan werkloozen 16.als loonnorm v/ordt aangehouden; momenteel is deze 15.Gevolg van de nieuwe norm is, dat gezinnen met meer dan vijf kinderen 0.50 per week méér ontvan gen. Op voorstel van B. en W. wordt besloten met ingang van de steun week, waarover vandaag wordt betaald, die verhooging toe te passen. De voorzitter geeft een resumé van een gehouden vergadering inzake rattenbe strijding en zegt, op welke wijze, die plaatc heeft. Gevraagd is medewerking ook onzer zijds. In de wethoudersvergadering is de voorz. er opmerkzaam is opgemaakt dat het honden van een hond een afdoend middel is. Nu blijkt, dat katten houden nog be ter is, zooals enkele leden zeggen. De voor zitter vraagt, of men er voor gevoelt mede tt werken en een klein bedrag voor geza menlijke aankoop van gif beschikbaar te stellen. Niemand blijkt daarvoor iets te ge voelen. Een verzoek van den Alg. Ned. Politie bond om weddeverhooging voor den veld wachter wordt aangehouden in afwachting van een eventueele verhooging van alle ambtenaren; de veldwachter zal op gelijke wijze als de anderen worden behandeld. De rekening-courant-overeenkomst met de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten wordt gewijzigd in dien zijn, dat het crediet van 5.000 op 13.000 wordt gebracht voor de gewone uitgaven, terwijl een nieuw crediet van 6.900 wordt verleend voor buitenge wone uitgaven. De betali ngen gingen den laatsten tijd slecht of in 't geheel niet. Als de wijziging door Ged. Staten wordt goed gekeurd, is dat voorbij en kan ook de aan nemer van het huis voor groote gezinnen worden betaald. De gemeente-begrooting 1939 wordt ge wijzigd, alsmede die van het G. E. B. Alle aftredende leden der commissie tot wering van schoolverzuim worden herbe noemd. Er worden enkele pensioensgrondslagen vastgesteld. Hulpverleening bij brand. De voorz. geeft een overzicht van de ge voerde besprekingen en correspondentie met de Onderlinge Brandwaarborg Mij. te Noorden inzake hulpverleening bij brand. Het verschil tusschen Noorden en ons is nu zen en kleine tuinbouwers. Besluit ingevol ge art. 22bis der L.O. 1920 met betrekking tot de instandhouding van den Openbare Lagere School. Voorstel inzake eervol ontslag aan de 2e leerkracht der Openbare lagere school. Hanze. Tot secretaris van de R.K. Middenstandsvereeniging „St. Joseph" is benoemd de heer P. Otto, wegens het be danken van den heer G. Voortman. WOERDEN Pater S. de Vries O.F.M. De weleerw. pater Sierdus de Vries, die ongeveer 8 maanden als kapelaan alhier werkzaam was, is overgeplaatst naar het klooster te Drachten. Pater De Vries heeft zich hier ter stede zeer verdienstelijk ge maakt o.m. door zyn voortdurend ijveren voor de geestelijke verzorging en de ont spanning der alhier gelegerde militairen, en door de stichting van een parochieblad. Pater de Vries zal voorloopig zich niet naar zijn nieuwe standplaats kunnen bege ven, daar hij lijdende is aan ischias en in het St. Fanrciscus-ziekenhuis is opgeno men. ZOETERWOUDE-LEIDERDORP Geitenfok-vereeniging Gisteren werd voor de Geitenfokvereeniging „Eensgezind heid" de eerste stalkeuring gehouden door den heer S. de Jong, Rijks veeteelt-consu lent te 's Gravenhage. In aansluiting daar op werd gisterenavond in café „Ik leer nog" een vergadering gehouden, waarbij bijna alle leden tegenwoordig waren. De voorzitter verheugde zich over de groote opkomst en heette allen welkom. Spr. dankte den heer de Jong voor de on der zulke weersgesteldheid gehouden keu ring der stallen. De heer de Jong gaf daarna een over zicht van de gehouden keuring met tal van nuttige wenken, hoe het wel en hoe het niet moet. De algemeene indruk over de stallen was buitengewoon goed. Met de vertooning van een aantal plaat jes met een leerzame toelichting eindigde het verslag over de stalkeuring. Nu volgde de uitslag; in totaal waren 100 punten te behalen. Toegekend waren als hoogste aan- enkel nog de betaling van de zes man vast personeel bij de spuit naar een uurloon van 80 cents. Over de jaarvergoeding van 150.zijn wij het eens. Kortgeleden zond Noorden nog een nota van kosten voor de brand bij v. d. Weijden en van Harten; daarvóór echter hadden B. en W. al hun voorstel voor den Raad: 150.per jaar, plus de zes man vast personeel naar 80 cents, overige kosten voor de gemeente, ingaande 1 Juli 1939; hiermee is dan ook opgelost de kwestie-v. d. Weijden. Alge meen is men 't hiermede eens. De heer G. Kool vraagt, of er nog schouw op schoorsteenen bestaat, v aarop de voorzitter ontkennend antwoordt. De heer Kool zou wel graag voldoende bijten bij de huizen willen hebben ingeval er brand zou komen. De voorz. zegt toe, dit nog vandaag te laten nagaan. Er zijn wel verschillende brandbijten, maar misschien niet genoeg. De heer L. Kool vestigt er de aandacht op, dat die bijten in diep water moeten zijn, daar de spuit in een kleine sloot niet kan werken. N oodslacht plaats. De voorzitter zegt, dat per één dezer de huur met Hakker van de noodslachtplaats is geëindigd. Wij beschikken nu enkel nog over die van Verduijn te Noorden. Ook over die yan de Bleeker te Nieuw veen zullen wij kunnen beschikken naar 50.per jaar. Hakker heeft nu meegedeeld, zijn slacht plaats weer te willen verhurenmits hij voor elk stuk vee krijgt wat het aan keur- geld kost, ongeacht al of niet-goedkeuring van het vee. Later heeft hij den voorzitter meegedeeld, dit alleen te doen, als zijn slachtplaats alléén wordt aangewezgn en ook geen ander dus. Dit laatste blijkt bezwaarlijk te zijn voor de Raad; op het eerste wil men wel ingaan. Een noodslachtplaats ver van huis vindt men geen ideaal, daar een goede uitvoe ring van de Vleeschkeuringswet dan niet verzekerd is. Daar de voorz. echter met 't oog op de noodslachtplaats-kwestie iets meedeelt over de nieuwe plannen die er bestaan en waarover deze maand te Alphen weer ver gaderd wordt, moeten wij van die kwa den het beste kiezen, en niet zelf iets gaan stichten, ook al, omdat de financieele ge volgen daarvan geen goedkeuring in Den Haag zullen krijgen. Besloten wordt te huren van Hakker op de genoemde voorwaarden, maar de huur bij Verduijn te laten voortbestaan. De voorz. zegt, dat dezer dagen is mee gedeeld, dat het plaatselijk ziekenfonds 165.zal storten in de gemeentekas als laatste deel van een indertijd verleend subsidie van ƒ310. De heer G. Kool informeert naar een feit, hem overkomen zij een keuring van een koe (pink). Het plaatsvervangend hoofd is niet meer gekomen, waardoor het K. onmogelijk was het rund in Utrecht te laten onderzoeken. De voorzitter zegt, dat door de mobili satie de dienst zeer gehandicapt is. Hij zal het geval echter onderzoeken. tal 92 en als laagste 64 punten. Hiervan behaalden A. de Hollander en Ghr. van Mil elk 92 punten, C. Splinter 90 punten, W de Leeuw 88 punten, H. Rietveld 87 punten, L, Harkes en A. Rietveld elk 86 punten en A. de Hollander en J. Straat hof elk 85 punten. Door de voorzitter werd 3an eiken prijswinnaar een worst als prijs uitgereikt. Tot slot werden een aantal vragen door den heer de Jong beantwoord, waarmede deze eerste stalkeuringdag werd besloten. BENOEMINGEN BIJ DE PATERS MINDERBROEDERS. Op voordracht van den Hoogeerwaarden Pater Provinciaal heeft Z. H. Exc. de Aartsbisschop van Utrecht eervol ontslag verleend aan de Paters J. H. C. van der Zijde O.F.M. als kapelaan te Lichtenvoor de; P. J. L. Jacquemeins O.F.M. als kape laan te Veenhuizen; P. D. van der Werf O.F.M. ais kapelaan te Gorincchem en heeft als kapelaan benoemd de Paters H. J. A. de Wit O.F.M. te Lichtenvoorde, H. Bonifatius; L. J. Straathof O.F.M. te Veen- huizen; J. H. C. van der Zijde O.F.M. te Gorinchem. Op voordracht van den Hoogeerwaarden Pater Provinciaal heeft Z. H. Exc. de Bis schop van 's-Hertogenbosch eervol ontslag verleend aan Pater N. C. Smit O.F.M. als kapelaan te Zaltbommel en heeft aldaar als kapelaan benoemd Pater J. P. J. M. Doe- dens O.F.M. Op voordracht van den Hoogeerwaarden Pater Provinciaal heeft Z. H. Exc. de Bis schop van Haarlem eervol ontslag ver leend aan de Paters A. P. de Vries O.F.M. als kapelaan te Woerden, H. Bon.; A. J. A. M. Duynstee O.F.M. als kapelaan te Gouda, H. Sacrament; J. J. A. Terstappen O.F.M. als kapelaan te Den Haag, H.H. Ant. en Lod.; P. Chr. J. M. Rodermans O. F.M. als kapelaan te Haarlem, H. Antonius, en heeft tot kapelaan benoemd de Paters N. C. Smit O.F.M. te Woerden, H. Bona- ventura; J. J. A. Terstappen O.F.M. te Gouda, H. Sacrament; P. J. L. Jacquemeins O.F.M. te Den Haag, H. Ant. en Lod.; P. D. van der Werf O.F.M. te Haarlem, H. Antonius.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 12