OMGEVING FAILLISSEMENTEN DONDERDAG 18 JANUARI 1940 DE EinSCHF. COURANT VIERDE BLAD - PAG. 11 CfiiaüsJJI*!- i-i- WARMOND GEMEENTERAAD VAN VOORSCHOTEN KATWIJK Loop der bevolking. De loop der bevolking over 1939 was als volgt: Bevolking op 31 December 1938 mannen 9481, vrouwen 9023, totaal 18504. In 1939 vermeerderd door geboorte: m. 231, vr. 271, totaal 502. In 1939 vermeer derd door vestiging: m. 277, vr. 306, totaal 583. Totaal mannen 9989, vrouwen 9600. Totaal 19589. In 1939 verminderd door ver trek: mannen 302, vrouwen 312. Totaal 614. Bevolking 31 Dec. 1939: mannen 9687, vrouwen 9288. Totaal 18851. Vermeerdering in 1938 m:annen 231, vrouwen 123, totaal 354. Vermeeredring in 1939: mannen 148, vrouwen 199, totaal 347. Gesloten huwelij ken 173, echtscheidingen 1, levenloos aan gegeven 14. Benoeming. Tot tijdelijke ambtenaren zijn ter secretarie benoemd de heer J. A. Hofkes, D. J. Kruyt en E. Th. M. Barnard. Schade. Bij verschillende tuinders heeft de vorst van vorige week nogal wat schade aangericht doordat de waspeen in de winterkuilen erg door de vorst is aan geslagen. Dat zal aan de opbrengst heel wat schade doen. LEIDSCHENDAM IJsvereeniging. Onder voorzitterschap van den heer C. Deurloo hield gisteren avond de LJsvereeniging „Leidschendam en Omstreken" haar jaarvergadering in het café van den heer Bijleveld. Uit het breed voerige jaarverslag van den secr. bleek o.m., dat de vereeniging thans 51 leden telt. Het financieel verslag van den pen- ningm. wees een batig kassaldo aan van ƒ161.26. Bij de bestuursverkiezing werden de heeren C. Deurloo, J. Remmerswaal en van der Geest herkozen. In plaats van mej. Al werd in de controlecommissie benoemd mej. M. Schuijt. Na de gebruikelijke sluiting werden tot slot nog 17 fraaie-prijzen gratis verloot, bestaande uit luxe artikelen en levensmid delen. Auto tegen tram. Gisterenavond is een bestelwagen van de firma Vis en de Jong uit Alphen a. d. Rijn op de Dam- laan tegen een blauwe tram, die in de richting Leiden vertrok, aangebotst. Het signaal aan den overweg aan de Damlaan werkte niet, zoodat de chauffeur niet tijdig genoeg kon stoppen, wel remde hij nog uit alle macht, maar mede door de gladheid kon hij niet voorkomen, dat hij tegen den tram aanreed. De radiateur van den wagen werd hierbij ingedrukt, doch persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De tram werd niet beschadigd. Rijwiel omgeruild. Gisterenavond is een rijwiel van den militair H. K., dat voor de woning stond van den kapper M. aan den Veurschenstraatweg, ontvreemd. De dief had een oud rijwiel in de plaats ge zet. De politie stelt een onderzoek in. NOORDWIJK Loop der bevolking. Gedurende het afgeloopen jaar nam onze bevolking met 459 personen toe, zoodat het aantal inwoners op 1 Januari 1940 12.515 bedroeg, waarvan 5852 mannen en 6663 vrouwen. Door geboorte vermeerderde de bevol king met 143 mannen en 114 vrouwen, door vestiging met 369 mannen en 683 vrouwen. Er overleden 43 mannen en 71 vrouwen, terwijl naar elders vertrokken 265 mannen en 471 vrouwen. Van deze 12.515 inwoners wonen er 5816 te Noordwijk-Binnen, 4485 te Noord- wijk aan Zee, terwijl er 2214 to de z.g. verspreide huizen gerekend worden. Er werden 96 huwelijken gesloten en er werd 1 vonnis tot echtscheidinggere gistreerd. 4 kinderen werden levenloos aangegeven. Verlof A. B. en W. hebben aan den heer A. C. Meijer, alhier, een verlof A ver leend voor den verkoop van zwak-alcoho- lische dranken in het R.K. Militair Tehuis, Pickéstraat 58, Noordwijk-Binnen. Geboren: Gerardus Cornelis, z. van E. J. v. Saase en Th. A. Meijer Jose- phus Wilhelmus Maria, z. van W. J. Röss- ner en H. G. H. de Groot Neeltje Jo hanna Maria, d. van A. v. d. Zwan en J. v. d. Niet Petrus Jacobus, z. van J. G. Steenvoorden en C. Zuidhoek Cornelis, z. van G. W. Houwaart en L. Klinkenberg Sientje, d. van J. C. Marijt en M. Spaanderman. Ondertrouwd: H. G. J. Peeperkorn en G. H. Vink A. v. Iterson en C. Paardekooper. Getrouwd: C. Plug en H. M. v. Asten. Overleden: J. v. d. Niet 46 j., wede. van E. Duindam Petrus v. Schie 61 j. NOOTDORP Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente is in openbare vergadering bijeen geroepen tegen Donderdag 25 Januari, des avonds half acht ten Raadhuize. Verkiezing van een tweeden wethouder in de vacature- oe Vreede; voorstel tot benoeming van een gemachtigde in zake de behandeling van het beroepschrift van den Raad tegen het besluit van Gedeputeerde Staten van 18- 19 October 1939; voorstel tot het wijzigen van het Raadsbesluit van 18 December 1939 inzake het aangaan van kasgeldlee- r.ingen. Vaststelling huur veldwachters wo ning. rondvraag; sluiting. L. T. B. Maandagavond vergaderde de afd. Nootdorp van den L. T. B. in het R.-K. Vereenigingsgebouw aan den Veenweg. Overgegaan werd tot d bespreking van bet collectief arbeidscontract tusschen werkgevers en werknemers. De voorzitter deelde mede, dat het bestuur eenige we ken geleden een conferentie met de ar beiders over de eventueele verlenging van het contract voor 1940 heeft gehad. Daar bij hebben de arbeiders in verband met de stijging van den levensstandaard een loons- verhooging van 12.gevraagd. Alge meen was de vergadering van oordeel, dat een loonsverhooging wel billijk was, maar dat deze, althans voorloopig, in verband met den zeer slechten toestand in het tuin- dersbedrijf, niet gegeven kan worden. Men wilde liever een afwachtende hou ding aannemen. Besloten werd om binnen kort hierover nog eens met de arbeiders een bespreking te voeren. Bij de rondvraag brachten verschillende leden het oppervlaktetarief van het elec- triciteitsbedrijf ter sprake en wezen er op, dat dit vooral voor de boerenbedrijven en ook voor de verschillende tuindersb^ "ij- ven zeer onbillijk was. Voorgesteld 1, dat het bestuur een request tot ver ig van het tarief voor genoemde bedrijven bij den gemeenteraad zou indienen. Tot een besluit hierover is het niet gekomen. Voorts werd een lezing gehouden door den Rijkstuinbouwconsulent, den heer ir. W. J. Riemers over het onderwerp „Be mesting in oorlogstijd", welke interessan te en actueele lezing met groote aandacht gevolgd werd. Na de lezing wees de heer Riemens door middel van lantaarnplaatjes op verschil lende ziekten bij tuindersproducten door onjuiste bemesting. Hij gaf daarbij de juis te hoeveelheid meststoffen aan. Na rond vraag sluiting. OEGSTGEEST Mariacongregatie Jonge Mannen. Langs dezen weg herinneren wij de leden eraan, dat het hedenavond congregatie is om half negen. VOORHOUT HET JUBILEUM VAN PASTOOR WARMENHOVEN. Tweede Dankavond. -Gisteravond vond onder slechts matige belangstelling, hetgeen zeker aan de weers gesteldheid te danken was, de tweede dankavond plaats, welke de zeereerw. heer W. J. Warmenhoven ter gelegenheid van zijn zilveren priesterfeest zijn parochianen aanbood. De eerste avond was voor de jeugd; gis terenavond voor het eerste deel der paro chie, en vanavond voor de overige pa rochianen. Pastoor Warmenhoven opende zelf deze bijeenkomst, heette allen van harte wel kom en wenschte ieder een genotvollen avond. Toen werd het doek gehaald voor de opvoering van: „Kinderen van ons Volk", naar de roman van Anton Coolen, opge voerd door: „De Vereenigde Haagsche Spe lers" onder leiding van Pierre Balledux. Het zou ons te ver voeren hier een uit eenzetting van den inhoud van het prach tige stuk te geven. Bovendien werd on langs, ter gelegenheid van de opvoering te Leiden, dit stuk uitvoerig gerecenceerd. Pastoor was de tolk der aanwezigen, toen hij Balledux en de zijnen dank bracht voor het sublieme spel van dezen avond. Er werd schitterend gespeeld. Hedenavond vindt een reprise plaats van dit mooie stuk, dat alle aandacht van het publiek verdient. Moge ook deze avond een succes worden, want heel veel wijze levenslessen zijn uit dit werk te putten. Pastoor deelde nog mede, dat degenen, die een plaatsbewijs voor Woensdag had den, nog overleg kunnen plegen met den heer Allard, om zoo zij gisteravond onver hoopt niet konden, nog dezen avond toe gang krijgen. VOORSCHOTEN Geboren: Johannes Gerardus, z. van J. H. Luynenburg en A. M. Putker Adrianus Jecab Anthonie, z. van A. Wes- dijw en D. M. van Rumpt Adrianus Ni- colaas Albertus, z. van N. C. de Bruijn en C. C. G. Weerdenburg Johanna Elisa beth, d. van H. J. Lelieveld en C. M. van der Burg. Ondertrouwd: P. Vogelaar 26 j. en W. van Kalkeren 30 j. Overleden: G. de Mooij 67 j. (over leden te Leiden) A. Dijkstra 69 j. Gevestigd: H. Uitslag van Voorburg P. W. Schrier van Leiden A. W. Ger- ritzen van Huizen L. J. M. Stumpers van Eindhoven J. Overduin van Aals meer D. van Moorsel van Eindhoven M. J. Huiskes van Voorburg G. Langen- berg van 's-Gravenhage D. Langenberg van 's-Gravenhage J. Langenberg van 's-Gravenhage Jakobus Langenberg van 's-Gravenhage H. Langenberg van 's-Gravenhage M. Langenberg van 's-Gravenhage A. Langenberg van 's-Gravenhage M. M. van Kuil geb. Gruitrooy van Hannover Did. W. Wie- gersma van Eindhoven N. T. W. Karse- meijer van Nieuwveen J. L. E. I. Facee Schaeffer van Zeist. Vertrokken: P. J. Dieben naar Oegstgeest P. Swager naer Sassenheim F. J. M. Gussenhoven naar Voorburg J. Th. M. Gussenhoven naar Voorburg Joh. G. Gussenhoven naar Leidschendam J. M Cuilenburg naar Leiden P. A. van Dijk naar Zandvoort W. Piekert naar Dordrecht M. Sztrom naar Haar lem B. A. Kiezebrink naar 's-Graven hage C. W. Dijkman naar Wassenaar J. Lek naar Leiden A. de Graaf naar Nieuw Vennep. voor Op Dinsdag 23 Januari a.s. vindt een wedstrijd plaats voor arretikkers voor niet-geregistreerde paarden, waarvoor eveneens belangrijke prijzen beschikbaar zijn gesteld. IJs en weder dienende kan dus in Warmond in de komende dagen van ijssport op elk gebied worden genoten. Dat het bezcek deze dagen, evenals de vorige maal, weer geweldig groot zal zijn, be hoeft geen betoog. WASSENAAR Een paard aan miltvuur gestorven. Bij den veehouder H. aan den Rijks straatweg 296, is een paard aan miltvuur gestorven. Geboren: Maria Geertruida, dochter van R. Reijerse en H. G. Schouten Mar- ga Johanna Klasina, dochter van C. L. Vuijk en M. P. Thoenes Johannes Everardinus Maria, zoon van J. A. A. Bruning en E. T. G. van Amerongen Petronella Adriana, dochter van G. J. A Knijnenburg en A. C. van Wissen Re- gina Lucia, dochter van H. Nijp en T. Schriebl Gabrielle Caroline Josepha Maria, dochter van B. R. M. Hoyng en M. J. Schroder. Getrouwd: H. C. M. Daalmeijer en G. A. Boer P. H. Bosman en S. C. Visser G. J. Kraay en P. Dijkstra. Overleden: Geertruida Prins, 64 j., echtgenoote van G. K. Schoep Geertje Koome, 65 jaar, echtgenoote van C. Glas bergen Emma Lucie de Wit, 68 jaar, weduwe van P. Bangert Barendje Ba- rensen( 89 jaar, weduwe van H. A. van der Zande. Gevestigd: Th. B. Beming uit Door nenburg A. Boermans, R.K., uit Amster dam C. W. Dijkman, N.H., uit Voorscho ten H. W. Franke, N.H., uit Haren A. W. v. d. Giessen, Rem., uit Pijnacker B. E. J. Corvel geb. Caron, R.K., uit Parijs A. de Groot, Ger. K., uit Winterswijk W. H. van Hattem en vrouw, N.H., uit den Haag E Hijlkema, R.K., uit Gaaster- land J. Komlos, uit Den Haag H. Körntr, R.K., uit Den Haag M. Köttster- fer, R.K., uit Den Kaag C. H. en S. G. van der Leeuw, Rem., uit Weenen A. Koning, uit Groningen L. J. M. Maas, R.K. uit Den Haag R. Leveij en vrouw uit Den Haag J. J. M. van der Meulen en vrouw uit De Bilt G. J. H. Molen graaf en gezin, uit Den Haag A. E. Oudshoorn, N.H., uit Rijnsburg C. E. Raats, R.K., uit Doesburg A. W. Ron gen, R.K., uit Venray W. J. Rij kens en vrouw, uit Den Haag A. E. M. Sadée, R K., uit België C. IJ. L. Sohoonderwaldt Ger. K., uit Den Haag B. v. d. Steen en vrouw uit Rotterdam K. Vercouteren N H., uit Doorn J. A. Visser, N.H., uit Den Haag W. v. d. Westen, R.K., uit Leiden T. van Westrieneu, uit Rotterdam B. Wielenga en vrouw, uit Amsterdam J. M. Kortekaas geb. van der Zwet, R.K. uit Den Haag M. F. Zwitser, N.H., uit den Haag. Vertrokken: M. C. J. van Erp naar Den Haag H. E. W. van Eyk naar Be verley Hills, Californië J. C. M. van Marle naar Hellendoorn W. J. Braun raar Helmond M. Hausirl Schipp naar Graz Wed. M. S. E. v. d. Wijngaard geb. Marmelstein naar Den Haag H. N. Baron Schimmelpennmok van der Oije naar Kloe- ringe A. van Oosten geb. Kwinkelenberg naar Den Haag (Loosduinen) C. L. A. Leutscher naar Den Haag G. van Scheem beek naar Ned. Indië A. Iestra naar Ned. Indië A. H. Blom naar Delft M. Elias naar Eindhoven E. Elias en gezin naar Eindhoven M. Burgerhout geb. Joohems raar Den Haag S. C. Bosman geb. Vis eer naar Maarsseveen A. P. J. Coenen naar Leiden E. Mulder naar Den Haag W. C. de Brey naar Den Haag M. Witzemann naar Maudag (Dl.) J. U. E. Brunsting naar Emmen (Dr.) C. A. Tijssen naar Enkhuizen J. Loenen naar Loosdrecht E. V. Wernink naar Den Haag M. Roerade geb. Kulka naar Den Haag P. J. J. Mounier naar Den Haag C. Verhoek naar Den Haag W. v. d. Stelt naar Lisse J. Bauer naar Den Haag J. L. Kölmet naar Karlsruhe H. Kahn naar Amsterdai L. Datzaler r.aar Den Haag M. L. Busch naar Den Haag P. K. Huibregtse naar Den Haag J. A. Edelaar naar Den Haag G. E. Noordam naar Naaldwijk G. G. v. d. Lingen naar Renkum, Heelsum T. M. J. Gravin von Oberndorff naar Frankrijk A. A. Magnin naar Frankrijk A. Leutscher naar Den Haag F. J. A. van Herk naar Den Haag T. van Westrie- nen ambtshalve afgevoerd Wed. A. A. W E. van Maltzan geb. von Platen naar Duitsohland. ZOETERMEER Feestavond Hanze. Gisteravond gaf de R.K. Middenstandvereeniging haar jaar- lijkschen feestavond bij den heer Ant. v. Well. De voorzitter, de heer J. M. v. Well, opende de feestvergadering met al len een hartelijk welkom toe te roepen, in 't bijzonder kapelaan v. Stralen en luit. Strijers. Hij dankte allen, dat zij, trots het slechte weer, in zoo grooten getale opge komen waren en hoopte, dat allen zouden genieten van dezen feestavond. Voor dezen feestavond was het revue gezelschap Bern. v. Gils uit Delft aangeno men, dat uitstekend voldeed. Ook over de muziek was men uiterst voldaan. Snel ach ter elkaar volgden de nummers op; tot slot werd een groot tooneelstuk opge voerd, wat zeer mooi was en uitstekend ge speeld werd. Tusschen de nummers door werd een verloting gehouden, waarvoor prijzen bij de middenstanders gevraagd waren en ook in ruime mate gegeven. Ver- Aanwezig 10 leden. Afwezig met ken nisgeving wegens dienstverband, de heer A. Fortgens. De voorzitter opent de vergaderong met een nieuwjaarswensch, welke door den heer J. Braggaar wordt beantwoord. Bijdrage bedrijven algemeene bestuurskosten gemeentejaren 1939 en 1940. Daar het gemeentebestuur zeer veel werk verricht ten dienste der bedrijven van de gemeente is het gewenscht, dat de bedrij zen voor een zuivere verantwoording aan de gemeente voor deze werkzaamheden een zeker bedrag storten in de gemeentekas. B. en W. stellen den raad voor 1 pet. van het totaal bedrag van den gewonen dienst der onderscheidene bedrijven, hiervoor vast te stellen. De heer de Booy verklaart dit voorstel niet te hebben kunnen „bestudeeren" en zal daarom „blanco" stemmen. (Wat m. i. onbegrijpelijk is, daar het reglement van orde voor de raadsleden imperatief voor schrijft zich vóór of tegen een voorstel te verklaren. Corr.). De heer J. Braggaar verklaart zich wel gedeeltelijk te kunnen vereenigen met dit voorstel van B en W., doch heeft bezwaar, dat ook het woningbedrijf een bijdrage moet verleenen, wat spreker minder ge wenscht acht. De voorzitter verdedigt dit voorstel en meent, dat om tot een zuivere exploitatie te geraken het noodig is aldus te besluiten. De heer J. Braggaar wensoht geen stem ming, doch wel aangeteekend te zien, dat hij bezwaar heeft tegen een bijdrage van het woningbedrijf. Aldus besloten. Centraal rioleeringsplan. Bij besluit van 3 Februari 1939 werd voor het doen ontwerpen van een centraal rioleeringsplan door den heer Ir. J. G. Chris tiaanse te Rotterdam een crediet verleend van 1500.Na de verstrekte opdracht oleek de noodzakelijkheid dit plan ook te doen uitstrekken tot het gedeelte van de gemeente, opgenomen in net nieuwe uit breidingsplan, zoodat het honorarium van den adviseur in evenredigheid moet worden verhoogd. Weshalve B. en W. den raad voorstellen het beschikbaar gestelde cre diet te verhoogen tot 3000. De heer de Booij meent, dat de raad nu voor een voldongen feit wordt gesteld door het dubbele bedrag van het bedrag, dat overeengekomen is. De heer J. v. d. Marei vraagt of het niet beter is te wachten tot het plan is goed gekeurd door Gedeputeerde Staten. De voorzitter antwoordt den heer v. d. Marei, dat de gemeente in hoofdzaken kan rekenen op de goedkeuring van Ged. Sta ten, daar het plan is vastgesteld in overleg met de commissie van Ged. Staten. Wat de opmerking betreft van den heer de Booy, daarop wenscht spreker niet in te gaan. In verband met het gedaalde aantal ter plaatse gelegerde manschappen en na over leg met den commandant van de 8e depot- afdeeling, stellen B. en W. den raad voor: a. in afwijking van de desbetreffende be palingen van de badhuisverordening te rekenen vanaf 15 Januari 1049, voor mili tairen in groepsverband en onder geleide, net badhuis open te stellen op Maandag ei: Dinsdag van 7.3012 jur en van 13.30 - -17.30 uur. b. voor de onder a bedoelde ba den een vergoeding van 3.per dag, be- evens van f 0.05 per man en per bad te berekenen. Aldus besloten. Aan de vereeniging „de Bijzondere School" (Bewaarschool) „Hooge Morsch- weg" te Oegstgeest wordt wederom een subsidie verleend van 190. Verbreeding Veursche en Leid- scheweg. Een bedrag van ruim 400.000 voor rioleering enz. Zooals men weet hebben Ged. Staten de zer provincie afwijzend beschikt om tot uitstel over te gaan van het uitvoeren der werkzaamheden, in verband met de voor genomen verbreeding van den Veursche en Leidseheweg. Inmiddels is gebleken, dat de rijksdienst voor werkverruiming in be ginsel bereid zou zijn voor de gehecle kos ten ad 420.000,met uitzondering van die voor de huisaansluitingen (rioleering), cegroo top 25.000.een geldleening van 370.000.te verstrekken op een rente voet van 2.5 pet., opdat de werkzaamheden kunnen worden voortgezet. Voor de ma chine-installaties 25.000), kan de loop tijd 15 jaar bedragen met een jaarlijksche annniteit van 8.1 pet., terwijl de looptijd voor het restant 370.000, 25.000. 345.000.op 40 jaar kan worden bepaald met een jaarlijksche annuniteit van 4 pet. Op de vrije markt zal dan nog moeten wor den geleend 50.000.voor huisaanslui tingen en openbare verlichting. De kosten negrooting luiden als volgt: Stichtingskosten: 1. rioleering Veursche en Leidseheweg f 169.000,—; 2. zuiverings installatie 63.000.—, 3. verbreeding Leid seheweg vanaf Elslaan tot aan de St. Nico- iaasbrug f 34.500.—, 4. voetpad, Veursche- weg f 2500.5. electriciteit, gas en wa ter Leidseheweg vanaf de Elslaan tot de St Nicolaasbrug 20.000.d. idem St. Nioolaasbrug tot de Vink JO.OOO.7. idem Veurscheweg 27.000.25 pet. prijsver- booging 86.500.Totaal 432.500. De provincie zal dan een bijdrage verlee nen groot 62.000.—. Blijft voor de ge meente 370.CO0.—Daar komt bij 8. Huis aansluitingen 25.000.9. Openbare ver achting 25.000 Totaal f 420.0000.—. De exploitatierekening voor de gemeente wordt begroot op 30.000, per jaar (rente, aflossing enz.). Bij gelijktijdige uitvoering, daar de pro vincie binnenkort tot de bedoelde wegver- breeding overgaat, geniet de gemeente de hierboven vermelde bijdrage van de pro vincie, waarin begrepen is 20.000.voor de rioleering. B. en W. geven den raad in overweging in beginsel te besluiten tot aan leg der rioleering en verbreeding van den weg van af Elslaan tot aan de St. Nicolaas brug en B. en W. te machtigen aan dijk graaf en hoogheemraden van Rijnland vijf jaar uitstel te vragen van de oprichting van een zuiveringsinstallatie. Dit is een zeer belangrijk en ingrijpend voorstel, waaraan toch niet te ontkomen is. De jaar lijksche kosten zullen moeten worden ge vonden uit de opbrengst van een in te voe ren straatbelasting. Tevens wenschen B. en W dezen arbeid op te dragen aan den heer Ir. J. G. Christiaanse c. i., raadgevend in genieur, te Rotterdam. De heer de Boog opent de besprekingen en leest een lange rede voor, waarin hij opmerkt, dat deze zaak de financieele draagkracht van de gemeente te boven gaat. Al weigert de provincie te wachten, meent spreker, dat deze rioleeringskwestie moet uitgesteld worden tot betere tijden. Het rijk belast de burgerij al meer en meer en ook de gemeente en spreker verklaart zich tegen het voorstel. Ook al kan op het oogenblik de gemeente een geldleening aan gaan bij het rijk tegen 2.5 pet. De heer J. Braggaar komt tot een andere conclusie. Al sedert jaren is de roep in de gemeente om den weg te verbreeden en z.i. terecht. Zelfs riep men van zekere zijde: „komt er nog iets van" en nu men voor de uitvoering komt te staan zou men terug schrikken. Op zeer voordeeligevoorwaar den kan men een leening plaatsen, de pro vincie geeft een groote subsidie en nu zou men terugdeinzen, waar men niets mee zou bereiken, dan alleen, in de toekomst een nog grootere last voor de bevolking. Spr. zal, ofschoon niet enthousiast, doch B. en W. zijn ook niet enthousiast, zijn stem ge ven aan dit voorstel, omdat het niet an ders kan, want we zouden in de toekomst een groot subsidie missen van de provincie. De heer D. Limburg spreekt in denzelf den geest. De raad heeft getracht dit be sluit af te wentelen, doch hierop is door Ged. Staten afwijzend beschikt; spr. ziet voor de gemeente geen andere uitkomst dan aanvaarding van dit voorstel van B. en W. De heer C. Eggink kan zich met dit voorstel wel vereenigen, doch begrijpt niet, r.oe het mogelijk zal zijn de zuiveringsin stallatie uit te stellen. Dc heer C. van Wissen meent, dat tegen dit voorstel niet veel valt in te brengen. Immers, de provincie gaat den weg ver breeden, de sloten, die thans als uitloo- zing dienen worden gedempt. De riolee- ringstoestanden in onze gemeente zijn be neden peil en de gemeente ziet zioh ge dwongen, hoe ongaarne ook, dit voorstel te aanvaarden, want er is geen ontkomen De voorzitter dankt den raad voor de ontvangst van dit voorstel in den raad. Ook B. en W. beseffen, welk een last er op de gemeente wordt gelegd, doch het col lege ziet geen betere oplossing. Spreker keert terug in de voorgeschiedenis van deze zaak, die al dateert van jaren terug, doch nu het meenens wordt met de verbreeding v'an den Veursche en Leidseheweg is deze zaak urgent geworden en moet tot oplos sing worden gebracht. Aan de hand van de uitgebrachte rapporten toont spreker aan, dat de gemeente de hulp van Rijk en Pro vincie niet mag verwaarloozen, daar an ders in de toekomst de last voor de bevol king veel grooter zou worden. Spreker protesteert tegen het gesprokene van den heer de Boog, daar dit misleidend werkt. Spr. acht dit onjuiste critiek. Het voordee- Ugste voor de gemeente is op het oogen blik het voorstel te aanvaarden. scheidene feestvierenden mochten met een mooie prijs naar huis gaan. Na afloop was er gelegenheid tot dansen, waarvoor veel liefhebberij was. De voorzitter sloot de feestvergadering met een woord van dank aan het gezelschap van Gils, dat er zoo veel had bijgedragen om deze avond te doen slagen. ZILK Uitvoering „St. Jeanne d'Arc". Giste renavond gaf de R.K. Harmonievereeni- ging „St. Jeanne d'Arc, onder leiding van haar directeur Ger. Dik uit Leiden, een zeer goed geslaagde muziekuitvoering in het parochiehuis. De heer H. Zwaan opende de avond en gaf een korte terugblik op het afgeloopen jaar. Na dit propagandistisch woord volg de het programma van de Harmoniever- eeniging, wat door de talrijke aanwezigen met groote belangstelling werd aanhoord. Deze prettige avond werd besloten met het optreden van eenige humoristen, die de stemming er zeer goed vermochten in te brengen. Na nog eenige discussie wordt dit voor stel van B. en W. in beginsel aangenomen, zonder hoofdelijke stemming, terwijl de heer de Boog verklaart zich tegen dit voor stel te hebben uitgesproken. Ingekomen is nog een adres van het be stuur van den Algemeenen Politiebond, inzake het salaris aan de politie, welk adres in handen wordt gesteld van B. én W. om prae-advies uit te brengen. Na nog eenige besluiten comptabiliteit te hebben genomen, wordt de openbare vergadering gesloten. Surséance van betaling: 16 Januari 1940 is aan die N.V. Bloemibol- lenkweekerij en Handel De Koster, geves tigd en kantoorhoudiende te Ben neb roek. Duinlaan 12 définitiof surséance van beta ling verleend voor dien tijd van V/$ jaar, ingaande 21 November 1939. Bewindvoer der is Mr. T. A. M. A. van Löben Seis. Haarlem.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 11