OMGEVING RIJNSTREEK iHËNI Aan- en verkoop ,/jRv van Effecten WOENSDAG 17 JANUARI 1940 OE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 Bnltenlandsche Berichte» EUROPA IN DEN GREEP VAN DEN WINTER. Moskou en de omliggende streken heb ben te lyden onder een felle koude met temperaturen tot 42 graden onder nul en bitter koude winden. Er doen zich vele gevallen voor van bevroren voeten en wangen. In Estland heerscht thans een koude zooals men sedert 1866 niet gekend heeft. In het Zuidoosten is de temperatuur in den afgeloopen nacht tot 46 graden Cel sius onder nul gedaald. De sneeuwstormen van gisteren hebben het verkeer zeer be moeilijkt. Ook in Zweden is het wederom zeer koud. In Waermland en Dalarma is de thermometer tot 24 graden onder nul ge daald. Te Stockholm was de temperatuur in den afgeloopen nacht even laag. Sneeuwval in Spanje. Tengevolge van den voortdurenden sneeuwval is de sneltrein ValenciaZara- goza in de nabijheid van Castellon bij Barracas volkomen ingesneeuwd en ten slotte blijven steken in de reusachtige sneeuwmassa's. De te hulp gezonden arbei ders-colonne moest zich een weg banen door twee meter hoog liggende sneeuw. De reizigers in den trein bevonden zich door de koude en het bntbreken van le vensmiddelen in benarden toestand. Er kon hun tijdig hulp verleend worden. ZWARE STORM AAN ZWEEDSCHE WESTKUST. Een zware storm heeft Maandag aan de Zweedsche Westkust groote schade aange richt. Voor Gotenburg raakte het Zweed sche s.s. „Mongolia" aan den grond. Nog twee stoomschepen, onder welke een Deensch schip, kregen averij. Een ber gingsvaartuig, dat ter assistentie "uitliep, moest van zijn tocht afzien, aangezien de bebakening in het ijs vastgevroren was. Er zou echter geen onmiddellijk gevaar be staan voor de gehavende schepen, aange zien de storm inmiddels zwakker werd. Verscheidene visschersschepen worden vermist. Het is nog niet zeker of zij een noodhaven hebben kunnen bereiken. Ten Noorden van Helsingborg is het Noorsche s.s. „Kong Halsdan", groot 1456 ton, ge strand. In West-Zweden is ook het spoor wegverkeer door den sneeuwstorm tijde lijk geheel stopgezet. GROOTE SCHADE DOOR AARDBEVING OP SICILIë. Voor de tweede maal in twee dagen tijds is de stad Palermo op Sicilië gisteren door een aardbeving geteisterd, welke aanzien lijke schade aanrichtte, en Waarbij de be roemde kathedraal te Monreale gedeeltelijk is ingestort. PETROLEUMTANKSCHIP IN BRAND. GERAAKT. In tweeën gebroken. Voor de Zuidwestkust van Engeland is gisteren aan boord van een petroleumtank- schip brand ontstaan. Het schip is in tweeën gebroken. De kustwacht zag, hoe'het schip plotse ling in vlammen gehuld was. Drie red dingsbooten kozen zee. Drie stoomschepen, een patrouilleboot en andere vaartuigen, die zich in de nabijheid bevonden, haast ten zich eveneens hulp te verleenen. Toe schouwers aan de kust vertelden, dat het schip, waarvan een dichte rook opsteeg, in tweeën brak: een der deelen leek naar de kust te drijven. De bemanning van een der reddingbooten, die teruggekeerd was, verklaarde geen overlevenden te hebben kunnen vinden. Het schip was gezonken en het water was met brandende olie be dekt. De mannen hadden den naam van het schip niet kunnen lezen, doch zij ge loofden, dat het 8.000 tot 10.000 ton groot was. Een ooggetuige aan den wal vertelde, dat hij bij het schip iets had gezien, dat hü voor een duikboot hield. Even later stond de tankboot in brand. ITALIAANSCH STOOMSCHIP IN BOTSING GEKOMEN MET LICHTSCHIP Een Italiaansch stoomschip is gisteren in botsing gekomen met een Britsch licht schip, welks bemanning gisteravond laat met het oog op het bestaande gevaar voor het zinken van het lichtschip met twee reddingbooten is van boord gehaald. BRITSCH PASSAGIERSSCHIP OP KORAALRIF GELOOPEN. Het Britsche passagiersschip „Merkur" (5.952 ton), dat op weg was van Melbour ne naar Singapore, is voor de Australi sche kust op een koraalrif geloopen. Voor de opvarenden van het schip, dat negentig passagiers aan boord heeft, bestaat geen gevaar. Een schip is op weg naar de „Mer kur" om hulp te bieden. HILLEGOM Concert „Cantabile." Het gisteravond in hotel Sistermans gegeven concert door het dameskoor „Cantabile" onder leiding van mej. Agaath van der Mey, is een da verend sucoes geworden. Niettegenstaande de felle koude waren zeer velen opgeko men om van hoogstaande kunst te genie ten. Zoowel in het ernstige als meer luch tiger genre werden alle liederen op een be wonderenswaardige zuivere wijze gezon gen, hetgeen wel getuigt van de zeer ern stige studie aan diezen avond voorafgegaan. Van het ernstige gedeelte voor de pauze noemen wij in het bij zondier „Ave Maria" van Arcadielt, en die geheele Cyclus „Een Dag" van Henri Zagwijn. Na de pauze was het meer lichtere gedeelte aan de beurt en hiervan noemen wij allereerst het zeer teer gezongen Napolitaansdhe lied „Ninna Nan- na" van Zanetti, de liedieren van Herrmann en de bekende „Glühwürmchen", Idyll van Lincke met een moeilijke maar fraai ge zongen solo van mej. Bep Bos. Buiten het programma om zorgdie de di- rigente voor een aeer prettige verrassing door zelve op te treden met een tweetal liederen „An die Musik" van Schuibert en „Standohen" van Strauss. Met zeer groot genoegen hebben wij deze onverwachte programma-uitbreiding aanvaard. Wij hoo- ren mej. v. d. Miey helaas niet al te vaak en wij hebben met veel genot naar haar zang geluisterd. Medewerking verleende het Haagsohe pianistenpaar Helen W'ils-Maarten Krijgs man met werken voor twee vleugels. Beide pianisten zijn op bewonderenswaardige wijze op elkander in gepeeld en gaven een schitterende vertolking van de Sonate in hes-diur van Clementi, Romanze van Rach maninoff en 5 Walsen van Brahms. Bij die begeleiding der liederen toonde mevT. Wils zich ook een pianiste van uitnemende kwa liteiten. Toegiftjes van koor en solisten bonden natuurlijk niet uitblijven en wer den dankbaar aanvaard. De heer Disboeck sloot den avond met den wensch dat alle optredenden nog meer dere malen op het podium zouden verh aallijnen, een wensch waarbij wij ons gaar ne aansluiten. KATWIJK AAN DEN RIJN Staatspartij. In gehouden bestuurs vergadering der R.K. Kiesver. P. en E. zijn de verschillende functies toegewezen als volgt: voorzitter G. A. Ouwerling, 2de voor zitter Jac. P. Rietveld, secretaris W. Cas- pers, penningmeester Jac. Meijer, commis sarissen L. v. Paridon, P. N. Castenmiller en L. v. d. Valk. KAAG St. Josephsgezellen. Gisteravond maak te de nieuwbenoemde kapelaan der Kaag- parochie, kap. v. d. Voort, voor de eerste maal kennis met de St. Josephsgezellen- vereeniging en de gezellen met hun nieu wen vice-praeses. Nadat dat vice-praeses door den senior welkom was geheeten, waarbij de beste wenschen voor de toe komstige samenwerking werden uitge sproken, stelde de vice-praeses voor, om voor dezen avond de kaart-, schaak- en damspelen maar op te bergen en den avond in een praatavond om te zetten, zoodat hij in de gelegenheid zou komen zich wat beter te oriënteeren in het vereenigings- leven der gezellen. Na een gezellig uurtje, waarbij vele ge zellen hun meening ten beste gaven en de vice-praeses de gezellen een consumptie aanbood ter gelegenheid der eerste kennis making, wekte spr. de gezellen op, hem te steunen in zijn nieuwe taak, door steeds royaal mede te werken, wanneer een be roep op hen werd gedaan in het belang der vereeniging, waarbij spr. de nadruk er op legde, dat als nummer één voor de gezellen gold: godsdienstzin, maar dat godsdienstzin alleen niet vruchtbaar kan zijn zonder opgewektheid en vroolijkheid. Spr. sloot hierna dezen avond met het ge bruikelijke gebed en Kolpingsgroet. OEGSTGEESr Vastenavondbal. Met verwijzing naar de advertentie in dit blad, kunnen wij thans melding maken van het Groot Ge- costumeerd Vatenavondlbal in het gebouw St Willibrord op Zondag 28 Januari a.s. Er zullen ook nu prijzen worden beschik baar worden gesteld voor de mooiste cos- tuums. R.-K. Sportver. „St. Willibrord". De amusementsavond begint hedenavond te 8 uur in het Vereenigingsgebouw en eindigt ongeveer half elf. Leden van de afdeeling gymnastiek of voetbal, die nog niet in 't bezit mochten zijn van kaarten, kunnen deze hedenavond aan de zaal in ontvangst nemen. Blauwe kaarten geven slechts toe gang voor de leden der afdeeling. Voor zoo ver voorradig zijn aan de zaal voor ouders of andere belangstellenden kaarten a 25 cent verkrijgbaar. Miltvuur. Bij de wed. K. van de Rijs jes is hedennacht een koe aan miltvuur gestorven. SASSENHEIM T ulpen-tentoonstelling in „Bloemlust" De commissie Bloemlust heeft, zoo was bij de opening algemeen de meening, een fout gemaakt, om voor de Kersttentoon stelling geen officieele opening te orga- niseeren. De Kersttentoonstelling is, qua bezoek, een mislukking geworden. De ontvangsten uit entré's bedroegen f 300.minder dan in 1938. De belangstelling bij de opening van de speciale Tulpententoonstelling was groot. Buiten vele vooraanstaande vakgenooten bemerkten wij o.m. den heer J. P. Gouver neur, burgemeester van Sassenheim, weth. Bader van Sassenheim, wethouder Warmerdam van Lisse, dr. Verhage en den heer Vöors, resp. voorzitter en secretaris van „Bloembollencultuur", den heer D. W. Lefeber, voorzitter N.B.O., ir. K. Volkersz, Rijkstuinbouwconsulent, de directie van Hobaho, H.B.G., enz. En de inzendingen waren de groote be langstelling waard. Wat een schat van bloemen! Een rondgang makende, trekt allereerst de aandacht de inzending van Jac. Boon uit Bovenkarspel. Met een variant op een bekend spreekwoord zou men over deze inzending kunnen zeggen: Het oog van den meester maakt de bloemen gelijk. In 1939 werd deze inzender meerdere malen naar voren genoodigd om een cer tificaat in ontvangst te nemen; deze keer niet, want de broeier vervult sinds Septem ber zijn soldatenplicht en heeft de behan deling aan anderen moeten overlaten. Niet, dat het ingezondene minderwaar dig was, integendeel! Een prijs bekwam de inzending echter niet! De Mendel Superba was schitterend, evenals de rood met gele Tr. T. Crown Im perial. Een kleine 100 kistjes hadGebr. Eggink ingezonden, waarmede zij ook de eerste prijs behaalde, ofschoon de jury een zeer moeilijke taak had. De concurrentie van de inzending Warnaar was groot. De jury kende Eggink 95 en Warnaar 94 punten toe. Her Grace, de donker rose, Fabiola, zacht wijnrood, Nansen, donker-rood, wa ren eenige der op den voorgrond tredende variëteiten. De Darwin Demeter, in verschillende in zendingen aanwezig, was bij Eggink het best. Warnaar Co., de eenige, die ter gar neering geen groene plantjes gebruikt had, had eenige mooie kisten met Mendel Im perator, wijnrood. Pluvia d'Oro, de gele e.v.t. en de d.v.t. Scarlet Cardinal blonken hier uit. Ook eenige Narcissen waren door deze firma ingezonden, o.a. de witte Trompet Beersheba, de bekende Inc. Scarlet Leader en Barri Mrs. Barclay, welke wel eens be ter geëxposeerd geworden is. De bloem blaadjes stonden zoo „molenwiekachtig". „Af", zooals immer, was de stand van Frans Roozen L.zn., Vogelenzang. De be kende M. T. Poussin, M. T. Orange Gold, en de licht oranje-roode John Gay wa ren prachtig. De opstelling was gedistin geerd. De Vereenigde Culturen, Noordwijk, hadden, buiten een mooie collectie Narcis sen, twee bakken tulpen t.w. Capt. Smoo- lenaers en Imperator, beide Mendels. Verschillende potten en pannen, welke gisteren in Haarlem waren, stonden thans in Bloemlust, o.m. E.l.t. Wallstreet, de zacht gele van F. Lommerse en Zoon, uit Hillegom. De pan Golden Harvest van G. Jonk heer, Hillegom, had de algemeene bewon dering. Erkende critici noemden deze bloemen een juweel, volmaakt zelfs. T. Vos Zn en P. van Deursen, beiden Sassenheim, hadden ook een inzending Narcissen. Ook L. A. Hoek, Clingendaal, den Haag, zond eenige kisten in. Geheel volmaakt was deze inzending niet, verre van dat. Pink Gem, de procerpine-kleurige Josine en e.v.t. Golden Mascot behoorden tot de beste. A. van Schouwen, Zuid-Beijerland, liet o.m. Weber en White Sail in goede conditie zien. Had hij deze ingezonden, met wel licht nog eenige anderen, de goede indruk, die men bij vorige gelegenheden van deze firma gekregen had, was niet verloren ge gaan. De tentoonstelling blijft tot Zaterdag avond geopend. Mogen vele liefhebbers, inen buiten het vak de stroom voor-qxnBPCen "xpgq vak, de show bezoeken, daardoor bewij zend de groote activiteit van „Bloemlust" op prijs te stellen. RIJNSBURG Raadslidmaatschap. Tot lid van den gemeenteraad, als opvolger van den heer G. van Zuilen die bedankt had, is door het hoofdistembureau aangewezen die heer C. die Hoog. VOORSCHOTEN Hanze. De R.K. Middenstandsvereeni- ging „De Hanze" vergaderde in café Over- boscl- onder leiding van den heer G. Schrama, voorzitter der afdeeling. Met een kort woord opende de voorzitter deze jaar vergadering. In deze maand zal de afdee ling Voorschoten jubileeren, daar het 25- ALPHEN AAN DEN RIJN ONGELUKKEN DOOR DE GLADHEID. Twee been-breuken. In wijk Hoorn werd gisteren de 15-jarige bakkersjongen Z., werkzaam bij den bak ker B. aldaar, door een slippende auto aan gereden, waardoor de jongein met zijm fiets in den kant terecht kwam, waardoor hij een been brak. Nadat dr. M. de eerste hulip had verleend, werd het jongmensch naar het ziekenhuis te Leiden overgebracht. In de Wilhelminastraat kwam een bejaar de juffrouw door de gladheid te vallen, waarbij zij een hieupfractuur opliep. De Hanze bestaat 25 jaar! De af deeling Alphen van dlc R.K. Middenstands- vereeniging „De Hanze" viert haar 25-jarig bestaansfeest op Zondag a.s. kerkelijk en in een herdenkingsvergadering. De Hoog mis te 8.30 uur zal worden opgedragen voor de leden en hun huisgenooten, waar onder algemeene H. Communie. Des mid dags te 3 uur is een herdenk ingsvergade ring belegd in de zaal der St. Josephsgezel len, waarin een propagandarede zal wor den uitgesproken door den heer E. J. M. Stumipel, lid der Tweede Kamer en voor zitter van dien R.K. Middenstandsbond in het Bisdom Haarlem, waarna gelegenheid zal worden geboden tot felicitatie. Na de pauze houdt de algemeen geestelijkadvi- seur van dezen bond, dr. Olierook, een feestrede. De middag wordt afgewisseld door het K. J. M. V. muziek- en zang- ensemble. Maandag 22 Januari is er een feestavond met medewerking van het too- neelgezjelsohap „Gezellen van die Spele- wei" o.l.v. Anton Sweers en het muziek gezelschap Duo van MiM. „Het Mobilisatie-Kruis". In het Nuts- gebouw werd gisteravond door de afdee ling Alphen door „Het Mobilisa tie - Kruis' de jaarlijksche prapaganda-avond gehou den, die trots de minder gunstige weers gesteldheid door talrijke aanwezigan werd bijgewoond. De avond werd geopend door dien voorzitter der afdeeling, den heer C. Koren, die een kort openingswoord sprak. Vervolgens werd het woord verleend aan ds. Dekker tot het houden eener rede, die met veel aandacht gevolgd werd. Tijdiens jarig bestaan zal worden gevierd. Voor de voorbereiding van deze feestviering is een commissie benoemd, bestaande uit de heeren Th. Lamboo, N. Meijer en N. Zoe temelk. De secretaris, de heer P. van der Werf, bracht het jaarverslag uit en memo reerde de verschillende feiten van het af geloopen jaar, waaruit wij vernamen, dat de afdeeling thans 38 leden telt en dat er in 1939 een contact-commissie is gevormd van zes personen, drie Hanzeleden en drie leden van de Voorschotensche Midden- standsvereeniging, om de belangen te be hartigen van de middenstanders inzake de leveringen aan de militairen, die alhier ge legerd zijn. Na dit jaarverslag bracht de penningmeester, de heer N. Meijer, ver slag uit over de financiën. De inkomsten, met het saldo van het vorig jaar, bedroe gen in totaal 360.17 en de uitgaven 264.2C, aldus een batig saldo van 95.92. Bij de bestuursverkiezing werd herkozen de heer G. Schrama, die aan de beurt van a .reding was. Thans kwam aan de orde de installatie van den nieuwen geestelijk adviseur pastoor Boos. De voorzitter riep pastoor, die tijdens de vergadering was binnen gekomen, het welkom toe, instal leerde den nieuwen geestelijk adviseur met een korte toespraak en hoopte dat de af deeling steeds zou moge rekenen op zijn hulp en medewerking. De pastoor dankte voor de vriendelijke woorden van den voorzitter. De taak van den geestelijk ad viseur is een godsdienstige taak. Zeer gaarne zal spreker zijn medewerking ver leenen. Na deze installatie werd het^ pro gramma van de feestviering bij het 25- jarig bestaan van de afdeeling besproken en vastgesteld. De viering van dit zilveren jubileum .zal worden ingezet met een Tri- uuu:.., uat zal aanvangen op Woensdag 24 Januari a.s. en zal worden voortgezet op Donderdag en Vrijdag daaraanvolgende. Op Zor.-ag 28 Januari a.s. zal des morgens een algemeene H. Communie plaats heb ben, waarna een gemeenschappelijk ont bijt en vervolgens zal de Hoogmis worden opgedragen tot intentie van de leden van de Hanze, des avonds zal een feestelijke bijeenkomst plaats hebben in het Café- Restaurant „Allemansgeest", met mede werking van den humorist Spaanderman. Bij de kerkelijke plechtighecjen vertrouwt men op de medewerking van het parochi ale Zangkoor. De voorzitter verzocht aan alle leden èn in de kerk én op de feeste lijke bijeenkomst het insigne te dragen. Zij, die geen insigne hebben, kunnen het Hanze-insigne tegen den kostenden prijs bekomen bij den secretaris van de afdee ling. Als bestuurslid voor de St. Barbara- vereeniging werd gekozen de heer J. Ver- steegen. Hierna sluiting. B.V.L. Morgenavond om 8.30 uur, wordit in het giebouw v. Ohr. Belangen, vanwege dien Bij zonderen Vrij willigen landstorm, afd. Voorsohoten een filmavond gegeven o.a. wordt vertoond de Beatrix- film, De toegang is vrij voor allen, die in stemmen met het doel van den landstorm. Zie adv. in dlit nummer. VALKENBURG Loop der bevolking. De bevolking dezer gemeente bestond op 31 Dec. 1938 uit 1087 personen. Op 31 December 1939 was dit cijfer 1135. de pauze werd een verloting gehouden am prijzen, geschonken door ingezetenen, wel ke verloting veel tot de gezelligheid bij droeg. Tot slot werd door de Rederijkers kamer „Ons Genoegen" een tooneelspel vertoond, getiteld: „Een huis vol herrie", welk spel de aanwezigen nog geruimen tijd in een -vroolijke stemming bijeenhield. Sportvcreeniging „Wilskracht". On danks de sterke, fel koude Noord-Oosten wind, die in wat hinderlijke mate ook in de zaal merkbaar was, vond gisteravond onder groote belangstelling de jaarlijksche vastenavond-uitvoering plaats van onze, zoowel naar het ledental als naar de pres taties gemeten, kerngezonde sportvereeni- ging „Wilskracht". Deze schitterend geslaagde avond, welke als naar gewoonte, tevens beoogt te zijn een demonstratie-avond van hetgeen in het afgeloopen vereenigingsjaar onder de bekwamè leiding van den directeur, den heer P. Zuidam, werd beoefend en geleerd, werd o.m. bijgewoond door den geestelijk adviseur, kapelaan C. M. Broers, kapelaan C. M. Klaver en kapelaan F. Grent, door den oud-Alphenaar, pater Heijneman, door eereleden, afgevaardigden van D.O.S. en Houvast, zoomede door besturen en ver tegenwoordigers van andere, parocieele jeugd- en sportvereenigingen. Onmiddellijk na den keurigen opmarsch en den plechtigen vaandelgroet, sprak de voorzitter dezer vereeniging, de heer C. Vreeswijk, een kort hartelijk welkomst woord tot allen en bracht daarbij tevens een welgemeend dankwoord aan den di recteur, die nu bijna twintig jaren lang die moeilijke taak vervult en door zijn kun dig' leiding in en door de vereeniging steeds wat beters weet te geven. Van bij zondere gevoelens van dankbaarheid is spr. vervuld jegens den geestelijk advi seur, kapelaan C. M. Broers, dien de voor zitter noemde: de rechte man op de rechte plaats. Spr. gewaagde met voldoening over de onderlinge verstandhouding tusschen de jeugdvereenigingen en noemde de meest duidelijke en tastbare uiting van de pret tige samenwerking, de uiterst billijke con tributie-regeling, die, rekening houdende met allerlei omstandigheden, thans voor niemand jneer een beletsel kan zijn, om naast het lidmaatschap van de godsdien stige en alvormende jeugdvereenigingen, ook lid te blijven of te worden van deze sportvereeniging. Hierna werd een aanvang gemaakt met ue vlotte afwerking van het varieerend en uitgebreid programma, als: vrije oefenin gen der adspirant-jongens, evenwichts- latten door de kleine meisjes, waarna toe stel-turnen werd vertoond door jongens A en kleine jongens. De vertooning der klei ne jongens ontlokte meerdere malen uit bundige hilariteit. Keurig, rustig en gelijk matig vooral was het nummertje vrije oefeningen der meisjes A, besloten met mooie standen. Veel waardeering verdienen de rhytmische oefeningen met standen der adspirant-dames voor de pauze en de oefeningen met standen door dames aan het einde van den avond, al heeft de feeërieke, kleurrijke belichting hierbij niet het juiste en verwachte effect gesorteerd, vanwege de te korten afstand als gevolg van de te beperkte ruimte in de zaal. Dat was jammer. Ze deed door ongelijkmatige verlichting veel verloren gaan. Na de pauze kregen we prachtstaaltjes van bekwaamheid te zien van de heeren A en B op het hooge rek. Sommigen van hen vertoonden echte bravour-stukjes met angstwekkende momenten, getuigend van echte mannelijke durf. De spanning steeg dan ten top bij de keurige demonstratie van den directeur zelf. Het langdurig ap plaus was welverdiend. De staafoefeningen der heeren hebben wij voorgaande jaren beter gevonden, terwijl de knotsoefeningen der dames daarentegen dezen keer in per fectie hadden gewonnen. Het lintenspel van de meisjes viel eveneens goed in den smaak. Al met al kan „Wilskracht" op een wel geslaagde uitvoering terugzien, waartoe zeer zeker in niet geringe mate heeft mee gewerkt het bekende duo G. de Mild met zijn passende en goede begeleiding, Waar voor de directeur nog een speciaal dank woord sprak. Donderdagavond herhaalt „Wilskracht" deze uitvoering, waartoe een bezoek zeker niemand zal teleurstellen. Aan het einde van den avond sprak de geestelijk adviseur een verdiend dank woord, bijzonder jegens den directeur en het bestuur, dat steeds vol ijver werkt aan zijn, dikwijls ondankbare taak. Vermelden wij nog de mededeeling van den voorzitter, dat door de goede zorgen van mej. Jo Janmaat, Raadhuisstraat, een gemakkelijke gelegenheid is opengesteld voor de betaling van donatie-gelden, n.L per maand, het geld wordt dan nota bene nog gratis geïnd. Moge hierdoor de dank van velen dui delijker tot uiting komen jegens deze wils kracht bezielende, voor haar taak bere kende, kern-gezonde sportvereeniging, ten nutte van de geheele parochie. Geboren: Arnolda, d. van J. C. van Ewijk en A. Reumerman. Maria There- sia Johanna d. van C. A. Janmaat en J. T. M. van Willigen. Cornelis Arie z. v. J. van den Hoek en P. E. Groenenberg. Overleden: Geertruida Kok, 83 j., weduwe van Lambertus Honselaar. Ingekomen: K. W. Schutte, leeraar Chr. H. B. S., van Aalten. G. Halbertsma van Idaarderadeel (Fr.). A. Bakhuizen, dienstbode, van Hazerswoude. M. van Arkel, dienstbode, van Amsterdam. Vertrokken: A. Geene, naar 's-Gra- venhage. A. Rietveld, naar Nijmegen.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 7