De tocht van Amsterdam over het IJsselmeer naar Kampen. Laatste berichten Burgerlijke Stand BIOSCOPEN TE LEIDEN WOENSDAG 17 JANUARI 1940 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 De drie schepen in het ijs bekneld. De „Friesland" waarschijnlijk verloren. GENOOTSCHAP VAN DEN STILLEN OMGANG. Jaarlijksche Algemeene Vergadering. Een ijzige stormwind, opgestoken in de hemel mag weten welk Siberisch oord, joeg over de stad en deed het ergste vree zen voor de jaarlijksche algemeene verga dering, welke het Genootschap van den Stillen Omgang gisteravond in den foyer van de Stadsgehoorzaal had belegd. Wat zou sterker blijken, de stormkracht van den wind of de trekkracht van het oratorische talent van pater Borromaeus de Greeve, die spreken zou? Of zou het lieflijke geluid van de kleine zangertjes van het Ode-knapenkoor den doorslag ge ven? Laat ons eerlijk zijn. Hoogstwaarschijn lijk zou gezien de opkomst op vorige jaarlijksche vergaderingen van het Ge nootschap de zaal te klein zijn geble ken, als het normaal weer was geweest. Maar niettegenstaande het abnormale weer was de zaal toch behoorlijk gevuld. Nadat pater Booms, de geestelijke direc teur, de vergadering met gebed had ge opend, verwelkomde de voorzitter, de heer Schrijvers, de aanwezigen en in 't bijzon der pater Borromaeus. Hij memoreerde het plotselinge en tragische overlijden van den heer Akkersdijk, van Zoeterwoude, voor wiens zielerust een Onze Vader en Wees Gegroet werden gebeden. Vervolgens was het „woord" aan de St. Odo-koorknapen, die onder leiding van ka pelaan E. A. M. Paap een zevental reli gieuze liederen ten gehoore brachten. De liederen werden in vlot tempo op uitste kende wijze uitgevoerd, zij weiden met aandacht gevolgd en met dankbaar ap plaus beloond. In 't bijzonder het heerlijk naïeve Obersohlesisehe Volkslied „Maria auf dem Berge." Pater Borromaeus die Greeve beklom dan bet spreekgestoelte tot het houden van zijn rede. Iedere priester zal gaarne spreken over het Wonder van Amsterdam, maar spr. vooral, omdat hij geboren en getogen Am sterdammer i*. Spr. wil een grandioze ge dachte ontwikkelen. Het konningsohap van Jezus Christus in de H. Eucharistie, in 't bijzonder uitstralend in de historie van het Mirakel van de H. Stede. Pilatus vroeg het aan dien bespotten en vernederden Jezus: Zijt gij koning? En Jeizus antwoordde vol majesteit: „Gij hebt het gezegd, Ik ben koning." Welk een tegenstelling: een ge vangene koning. Deze tegenstelling komt nog geweldiger uit de H. Eucharistie. Hier bestaat zelfs niet eens de gedaante van een mensdh. Toch is Hij koning, koning der na tuur, koning van het menschenhart, koning van den tijd. Groot is God in de majesteit der natuur. Alleen de koning der natuur kon zóó spe len met de wetten der natuur, kon een der gelijke opeenstapeling van mirakelen scheppen in één enkele H. Hostie. Gij kent globaal de geschiedenis van het Mirakel van Amsterdam, de H. Hostie zweefde onaantastbaar in de vlammen. Ook hier wordende wonderen opeen ge stapeld. Jezus Christus is in zijn aanbiddelijk Sa crament de koning van het menschenhart; beheerscht de zedelijke krachten van den mensch. De mensch is van nature hoog moedig, hier buigt hij het hoofd en de knie voor de witte Hostie. De grootste genieën der wereld hebben geknield en aanbeden. Het menschenhart is van nature hebzuch tig en toch staan er op de heel" wereld schitterende kathedralen als hulde voor den koning der Eucharistie. Zinnelijk is het menschenhart en toch beheerscht de Eucharistie de reinheid van tienduizenden priesters en religieusen; geen kloosterle ven is denkbaar zonder de Gevangene van het tabernakel. Zooveel deugdelijke jonge mannen en jonge vrouwen zijn rein geble ven door do Vracht der Eucharistie. Voor het Mirakelsacrament van Amster dam hebben de gro'oten der aarde gebo gen. zooals keizer Maximiliaan en keizer Karei V. Hoe luisterrijk is telkenmale niet de H. Stede herbouwd? En is de Stille Omme- gang in den nacht niet een bewijs, dat het Mirakel van Amsterdam de zinnelijkheid overwint? Welk een tegenstelling tusschen de mannen, die in ingetogenheid den Om gang maken en de lustzoekers, die uit de spelonken van de zonde komen en ver wonderd staren naar de stille marcheeren- de mannen. Ten slotte: de dood is meester op aarde. Allen vallen ondèr de hoeven van zijn strijdros. Eén is er, die den dood verwint, de koning van den tijd. De Eucharistie zal blijven totdat de dood zal sterven. Ook dit karakter brandt in de historie van de H. Stede. De devotie van het H. Sacrament van Mirakel heeft alle fasen van de ge schiedenis meegemaakt. De heilige Gehei men zijn met volle luister zoowel als in geheime bijeenkomsten gevierd. Doch de devotie bleef. Waar eens de processie ging is luister, gaan thans de mannen in het duister. Maar de Christus Eucharisticus is de koning van den tijd. Eenmaal zal op de plek van het Mirakel een luisterrijke ka thedraal verrijzen. Maar dan moeten de Katholieken van Nederland den Stillen Omgang blijven maken. Het is een plicht, welke de traditie ons oplegt, om de erfenis onzer vaderen te bewaren. Wij zullen een nieuwen tijd voorbereiden. Wanneer een maal het processie verbond zal zijn opge heven, dan zal het eerbetoon aan Christus Eucharisticus losbreken in een luisterrijke omgang in het volle licht. Laten wij deel nemen, vooral nu, in dezen hangen tijd. Grd geve, dat de ellende van den oorlog ons bespaard bliive. Maar wie kan ons dat verzekeren? Wii worden door den Paus aangespoord om te bidden en te boeten. De Stille Omgang is een heerlijke acte van versterving: voor den vrede. Na het dankwoord van den voorzitter Werd een oogenblik gepauzeerd, waarna de voorzitter eenige mededeelingen deed. Dit Een redacteur van het A.N.P. heeft aan boord van het vracht- en passagiersschip „Holland," welk schip met de „Friesland" en de IJssel" Maandagochtend vroeg uit Amsterdam was vertrokken om te trach ten het ijs op het IJsselmeer te brekan en Kampen te bereiken, den toch op het Meer meegemaakt. Na een moeilijke wandeling van vijf uren over het hier en daar kruiende ijs is de redacteur er vanmiddag in geslaagd Ellburg te bereiken. „Het kruiende ijs, opgeawiept door den feilen wind uit het Noord-Oosten, welke Dinsdag over het IJsselmeer blies, al dus meldt de A. N.P.-redacteur heeft een einde gemaakt aan de poging de ge regelde verbinding tusschen Amsterdam en Kampen te herstellen. Dinsdagochtend te half twaalf raakten de schepen in het ijs bekneld, nadat zij ge durende de uren daarvoor slechts uiterst lagnzaam vooruit hadden kunnen komen. Met geweldige lcracht kwam het ijs opzet ten en in zeer korten tijd was het pleit be slist. De drie schepen hadden toen zooveel schade opgeloopen, dat de heer Koppe, zoon van den reeder, die zich aan boord van een der schepen bevond, het niet raad zaam achtte, den tocht nog verder voort te zetten." De A.N.P.-redacteur meldt verder, dat Dinsdagoohtand tegen half twaalf de „IJs sel" en de „Holland" vooraan voeren. De „Friesland,' welke reeds Maandag ten ge volge van het stooten tegen het ijs lichte schade had opgeloopen, volgde op onge veer vijftig meter in de vaargeul, die de jaar zal er in drie groepen worden getrok ken n.l. in den nacht van 23 Maart, van 9H) Maart en van 1817 Maart. Leiden zal den eersten Zondag naar Am sterdam gaan. De intentie van dit jaar is, dat ons vader land bespaard moge blijven van de ramp van den oorlog. Van de Spoorwegen is de toezegging ge kregen dat de treinreis niet duurder zal zijn dan verleden jaar. Voorts deed de oorzitter mededeeling van een zestal punten, welke het Amster- damsche hoofdbestuur onder de aandacht van de deelnemers wenschte te zien ge bracht, ten einde de stichting van den Stillen Omgang te bevorderen. O.a. wordt aanbevolen het doen zingen van het „Par ee Domine" onder of na de H. Mis, zooals dat ook tijdens den vorigen oorlogs ge schiedde. Vervolgens las de heer Bergsma, 2e se cretaris, de notulen van de vorige jaar vergadering alsmede het jaarverslag voor. Uit het jaarverslag bleek, dat het leden- antal toegenomen was van 2261 tot 2308 leden, welke mededeeling met applaus werd begroet. Het ladtste gedeelte van het programma was even zangrijk ais het begin, dank zij de St. Odo-knapen Vooral het Wiegenlied van Mozart viel in dit gedeelte bijzonder in den smaak. MINIMUMPRIJZEN VOOR SCHOEN REPARATIE. Maandag 1.1. vergaderden de Leidsche schoenmakers in Royal, ter bespreking van den heerschenden noodtoestand in de schoenreparatiebedrijven. Na langdurige bespreking bleek het noodzakelijk mini mum prijzen voor schoenreparatie vast te stellen, waarvoor wordt verwezen naar een in die blad voorkomende advertentie. beide andere schepen in het ijs maakten. Toen men Urk naderde, is het ijs losge raakt en gaan kruien. Met geweldige kracht kwam een groot ijsvlak aandrij ven en stootte tegen de schepen. De drie vaartuigen raakten in het ijs be kneld. waarbij de flanken werden inge drukt. De „IJssel" en de „Holland" stoot ten lek. De spanten kraakten jp angstige wijze en een groote hoeveelheid nagels vloog naar alle kanten uit de platen. Het was op de schepen een angstig oogenblik, doch het bleek spoedig, dat de schade niet zóó groot was, dat direct gevaar voor zin ken bestond. Met de machinepompen kon den de vaartuigen drijvende blijven. Ge lukkig kwam spoedig het ijs tol rust Erger was de „Friesland" er aan to. Dit vaartuig voer, zooals gezegd, ruim vijftig meter achter de beide andere schepen. Toen het ijs begon te kruien, werd de „Friesland" omhoog getild en volkomen door het ijs ingedrukt. In de machineka mer sprong een stoomleiding. Het gelukte den machinist, den heer de Jong, slechts met moeite op het allerlaatste oogenblik uit de machinekamer te vluchten. De ke tel liep onmiddelijk leeg, zoodat ook het vuur gedoofd moest worden. Het schip maakte op vele plaatsen wa ter en het was niet mogelijk de lekken te stoppen. De schade is zeer groot. De dek ken stonden, doordat het schip aan beide kanten geheel was ingedrukt, bol, en de brug was gebroken. De bemanning van de „Friesland" be gaf zich onmiddellijk op het ys, daar ge vaar voor onmiddellijk zinken bestond. Het bleek echter, dat de „Friesland" zoo vast in het ijs beklemd zat, dat het schip niet zonk, ondanks het feit, dat het water spoedig tot aan het dek stond. Tot vanmorgen, toen de A. N. P.-redac- teur van de schepen vertrok, was de „Friesland" nog niet gezonken. De be manning van het schip begaf zich, nadat zij haar bagage, voorzoover deze boven deks was, van boord had gehaald, over het ijs naar de „IJssel" en de „Holland", aan boord van welke schepen zij voorloo- pig werd opgenomen. De wind wakke,rde gistermiddag nog meer aan en liep, ruimende, om van het Noorden naar het Oosten. Het ijs kruide echter niet meer, en, hoewel de positie van de „Holland" en de „IJssel" moeilijk was, bestond er geen direct levensgevaar voor de opvarenden. Om half tien hedenmorgen vertrokken vier leden van de bemanning, onder lei ding van den kapitein van de „Friesland", den heer Bolhuis, en de genoodigden, die zich aan boord van de „Holland" bevon den, twee gasten van den heer Koppe Jr., drie fotografen en de A. N. P.-redacteur met de ijsvlet over het ijs in de richting Elburg, teneinde te trachten verbinding met den wal te krijgen en een nieuwe voorraad levensmiddelen naar de schepen te kunnen brengen. Na een zware en vermoeiende toch van ruim vier uur over het krakende, doch overigens zeer dikke ys, bereikte de vlet vanmiddag te half twee Elburg. INGEZONDEN STUKKEN Mijnheer de Hoofdredacteur, Mijnheer de Hoofdredacteur ik heb ruzie gehad. En nu eens niet met m'n vrouw, maar met m'n eigen patroon, mijnheer de Hoofdredacteur. Ik geloof zeker, dat ik gelijk heb, maar ik wil toch weten wat u ervan zegt. 't Zit zoo, mijnheer de Hoofd redacteur, ik was naar de uitvoering ge weest van Katholiek Leiden, mijnheer de Hoofdredacteur. U weet wel, op 7 Januari En toen zei m'n baas de volgende dag, dat ik my schandelyk gedragen had. Dat deed mt pyn, mijnheer de Hoofdredacteur, want ik wist niet dat ik iets verkeerds had ge daan. Affijn, 't kwam hierop neer, dat ik onder dat mooie stuk van „Schijn en wer kelijkheid" had zitten lachen, mijnheer de Hoofdredacteur. Dat had hy zelf gezien, want hij was er ook geweest. Nu moet ik eerlijk bekennen, mijnheer de Hoofdredac teur, de man had gelijk. Ik héb ook ge lachen, en niet zoo'n beetje. M'n patroon zegt nu, dat mooie stukken aan ons soort menschen gewoonweg vergooid zijn, mijn heer de Hoofdredacteur. En, kijk, dat vind ik erg. Dat doet me pijn, mijnheer de Hoofdredacteur. Als m'n baas me nu maar eens aan het woord liet komen, om me te verdedigen, mijnheer de Hoofdredacteur, maar dat doet hij niet. Ik ben een onbe schaafde vlegel, en daarmee uit. Mag ik daarom eens tegen U zeggen waarom ik ge lachen heb, mijnheer de Hoofdredacteur? U hebt veel meer geduld, mijnheer de Hoofdredacteur, dat heb ik al zoo dikwijls gemerkt. Nu dan, mijnheer de Hoofdredacteur, ik heb gelachen onder dat stuk, dat is waar. Maar dat was niet om het stuk. Dat kon niet, want ik heb van heel het stuk heele- maal niets verstaan. Mijnheer de Hoofdredacteur, be grijpt u wat het zeggen wil, als je drie uren achter elkaar naar een tooneelstuk zit te kijken zonder dat je iets verstaat? En zat je dan nog maar alléén, mijnheer de Hoofdredacteur. Maar om me en naast me en voor me en achter me zaten allemaal menschen die óók niets verstonden. Wat gebeurt er dan, mijnheer de Hoofdredac teur? Dan ga je je vervelen, mijnheer de Hoofdredacteur. Vooral de jongelui, die er veel te veel waren, houden dat niet uit. Dan beginnen ze eerst zachtjes te praten en moppen te verkoopen. En als je dan eenmaal aan het lachen bent, mijnheer de Hoofdredacteur, dan is het paard aan de ruif. En dan hoeft er niet veel meer bij te tornen, mijnheer de Hoofdredacteur, of je zit te proesten. Zoo heb ik bijvoorbeeld erg gelachen om een jonge dame van een jaar of zeventien die bij me in de rij zat. Ze had een heele mooie japon aan, maar .•e kon zóó zien dat die niet van haar was, mijnheer de Hoofdredacteur. M'n vrouw zei, dat ze een jurk aan had van een veel oudere zuster, en de man die naast me zat, dacht, dat ze 'm voor 'n avondje uit de kast van d'r mevrouw had gepakt. Ze deed ook erg hoogmoedig en deed of ze 't stuk goed begreep. Maar ze verstond er evenmin iets van als wij allemaal. De pauze was een beetje kort geweest en ze kwam daardoor te laat in de zaal. Toen zo onze ry weer inschoof om haar stoel op te zoeken, strui kelde ze over een voet. En, mijnheer de Hoofdredacteur, laat me daar nou die geleende schoonheid toch languit in de rij vallen! Ze lag languit voor onze voeten. En de man die naast me zat zei heel droog: „Neen, zus, 't hoeft niet, m'n schoenen zyn pas gepoetst." Dat dat nu juist onder een hartroerende passage was op het tooneel, daar konden 7/ij ook niets aan doen, mijnheer de Hoofd redacteur, maar we hebben ons toen tra nen gelachen. Kijk, mijnheer de Hoofdredacteur, dat zou nu allemaal niet gebeuren, als je in de zaal overal alles kon verstaan. Dan zou het doodstil zijn, want de tooneelspelers die Katholiek Leiden bestelt zijn toch allemaal eerste klas. Mijnheer de Hoofdredacteur, ik heb met m'n vrouw botje bij botje ge legd om kaarten te kunnen koopen, maar ik heb er niets aan gehad. Mijnheer de Hoofdredacteur kunt u niet eens naar de burgemeester gaan, en hem zeggen, dat hij aan de Stadsgehoorzaal een andere naam geeft? Want „gehoor" is er maar weinig, mijnheer de Hoofdredacteur. En als U dan tóch aan het loopen bent, mijnheer de Hoofdredacteur, och ga dan ook even naar de tooneelknecht en zeg hem dat hij na een stuk niet zoo vreeselijk dikwijls het doek moet optrekken. Twee of drie keer gaat rog, maar vijf of zes keer wordt heusch vervelend. Doet U dat, mijnheer de Hoofd redacteur? Dag, mijnheer de Hoofdredacteur, H. W. B. Binnenland MIJN ONTPLOFT TE BRESKENS. Geen schade aangericht Vanochtend om ongeveer 7.40 uur is bij den Oosthavendam te Breskens een mijn ontploft, welke, voor zoover bekend is, geen schade heeft aangericht. Alleen de gelei dingen van het liohtnet op den Ha vendam zijn vernield. Stukken van de mijn kwa men ongeveer 500 meter verder terecht op de gebouwen van den Provincialen Stoom- bootdienst en van de Stoomtrammaatschap pij, zonder eenige schade aan te richten. Op eenigen afstand van de plaats, waar die mijm ontplofte, is nog een tweede mijn aangespoeld, terwijl op het strand van den Westhavendam, nabij het fort Frederik Hendrik, nog drie mijnen zijn aangetrof fen. De kapitein van de veerboot, welke den dienst ondierhoudt tusschen Vlissingen en Breskens, heeft vanochtend op zijn rou te van Vlissingen naar Breskens nog twee mijnen op zee gesignaleerd. De aangespoelde mijnen zajn afkomstig van de Nederlandsche marine. LEIDEN. Geboren: Gijsbertus x. v. A. v. d. Walle en C. J. Rooyakkers. Bastiaantje d. v. G. N. Jilleba en S. Brandt. Anna Maria d. v. B. J. Brinkman en A. M. Web ster. Willy d. v. J. L. Klom en M. C. v. Houten. Catharina Elisabeth d. v. J. W. Planjer en L. A. Schipper. Cornelis Ma ria z. v. G. W. van Goozen en A. C. Goes- wyk. Ondertrouwd: W. J. Stipdonk jm. 25 j. en E. den Hoed jd. 24 j. Gehuwd:» H. J. Scheepstra jm. en M. Koolhaas jd. Overleden: M. W. de Pater d. 1 mnd. P. L. Schrijvers m. 74 j. E. C. Blom wed. van G. v. d. Wilk 73 j. Buitenland HET FRANSCHE LEGERBERICHT. PARIJS, 17 Januari. (A.N.P.) Het \egQi- bericht van hedenmorgen luidt: „Er valt niets te vermelden". HET DUITSCHE LEGERBERICHT. BERLIJN, 17 Jna. (A.N.P.) Het opper bevel van de weermacht maakt bekend: „geen bijzondere gebeurtenissen". HET „CHRISTIAN FRONT". NEW YORK, 17 Januari. (A.N.P.) Uit het onderzoek van de politie naar het op treden van het „Christian Front" schijnt definitief te blijken, dat het doel van deze organisatie was zich te verzetten tegen het zenden van munitie naar de geallieerden en eventueel de Amerikaansche wapenfa brieken en industriecentra aan te vallen ingeval de Vereenigde Staten zich in het Europeesche conflict zouden mengen. Nadat gebleken was, dat zes van de ge arresteerde leden van de organisatie deel uitmaakten van de Nationale Garde, is op verzoek van den gouverneur van New York, Lehman, een onderzoek ingesteld naar de betrekkingen tusschen het „Chris tian Front" en de Nationale Garde. Even eens is een onderzoek ingesteld naar de be schuldiging, dat 44 politiemannen deel uit maakten van de organisatie. De rechter van instructie, Kenedy, heeft medegedeeld, dat nog slechts de opper vlakte van de organisatie is geraakt, men verwacht binnenkort een verdere ontwik keling. EEN HEVIGE AARDBEVING GEREGISTREERD. PASADENA. 17 Januari. (A.N.P.) De seismograaf van het technologisch insti tuut van Californië heeft vannacht te 1.42 uur Greenwichtijd een hevige aardbeving geregistreerd, welke op een afstand van 9000 tot 10.000 K.M. heeft gewoed, in wel ke richting is evenwel onbekend. Hieraan wordt toegevoegd, dat, indien deze beving een bevolkt gebied heeft ge troffen, de schade aan materieel en men- schenlevens zeer groot geweest kan zijn. MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 17 Jan. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 162 vette Kalveren: 8690, 7482 en 6472 cent per kg. levend gewicht, 32 nuchtere kalveren j 712 per stuw. 50 varkens: vleeschvar kens, wegende yan 9011 kg. 7275. cent en zware en vette varkens 7275 cent per Kg. slachtgewioht. Aangevoerd 3 wagons geslachte runderen uit Denemdbken. Overzicht: vette kalveren: matige aanvoer, handel gedruk, met lagere prijzen; nuchtere kalveren: weinig aanvoer, handel kalm, met onveranderde prijzen; varkens: onbeteeke- nende aanvoer, handel stil, zelfde prijzen. BODEGRAVEN, 16 Jan. Kaas. Aanvoer: 111 partijen Goudsche kaas, alle met rijks- merk totaal 4995 stuks, wegende 44.955 kg. Prijzen: met rijksmerk le soort 32 35, 2e soort 2830. Handel matig. WOERDEN, 17 Jan. Kaas. Aanvoer 52 partyen. Prijzen: met rijksmerk le kwal. 31—33, 2e kwal. 28—30 per 50 kg. Handel kalm. KOUDEKERK, 16 Jan. Eierenveiling. Aanvoer 1665 stuks eieren en 35 pond .bo ter. Prijzen: kippeneieren f 4.50—4.90 per 100 stuks, boter 7276 cent, en kaas 2830 cent per pond. kippen f 0.901.05, konij nen f 1.602.00 per stuk. NIEUWERBRUG, 16 Jan. Eierenveiling. Aanvoer 2306 stuks. Prijzen: kinpeneieren wit f 4.204.50, bruin 4.304.60, bennen- eieren f 3.30—4.00 per 100 stuks; boter 73 -78 en kaas 2635 cent per pond. VOORSCHOTEN, 16 Jan. Vrije Velling. Prijzen: kippeneieren 4.905.40 en kui- keneieren 3.904.50 per 100 stuks. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) Londen 746'/4 Berlijn75.25 Parijs 4.223/4 Brussel 31.56 Zwitserland 42.10 Kopenhagen36.25 Stockholm4.70 Oslo 42.671/. New Yorkl.873/4 THEATER HOOFDFILMS INHOUD AANVANGSULR KEURING Lido: Vrijdag, Zaterdag en Zondag: Henri dc Lagardère de gebochelde. Moeder Perrin. Vanaf Maandag: De bewaarschool. Don Quichotte. Romantisch Gerechtelijke dwaling Dramatisch Komisch lederen avond 8 uur. Zondag van 27 uur Zaterdag en Woens dag 2 uur matinée. Goedgekeurd v. volwassenen Goedgekeurd v. volwassenen Trianon: Wie is de Vader? (Ginger Rogers, Da. vid Niven). Vijf kwamen terug. (Chester Morris, Wendy Barry). Vroolijk Dramatisch lederen avond 8 uur Zondag van 2—7 uur Zaterdag en Woens dag 2 uur matiné. Goedgekeurd v. volwassenen Luxor: De zwarte spion. (Conrad Veidt). Een helsche nacht. (Charlie Rugles). Spionnage Komisch lederen avond 8 uur Zondag van 27 uur lederen middag ma tinée behalve Vrij dag. Toelaatbaar v. volwassenen Casino: Spionnage in de Maginot-linie. (Vic tor Francen, Vera Korène). Op het goede spoor (Buck Jones). Maginot-linie Vild-West lederen avond 8 uur 7ondag 4 uur en 8 uur. Zaterdag en Woens dag half drie mati née Toelaatbaar v. volwassenen Rex: Havenkwartier (Jean Gabin). Lachparade (May West). Dramatisch Komisch lederen avond 8 uur Zondag van 27 uur lederen werkdag 2 uur matinée. Toelaatbaar v. volwassenen

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 3