STADS NIEUWS AGENDA WOENSDAG 17 JANUARI 194» DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 Abonnenyintsprija: voor L*ld«n II cant T/ex week; 2.50 per kwartaal. Bij onze «jfenten /O cent per wc>ek; f 2.60 per kwartaal. Franco per poet 2.95 per kwartaal. Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal. Loase nummers 5 cent, met geïlL Zondagsblad 9 cent Advertentiën: 30 cent per regel. Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 50 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag. HOE WORDT HET WEER 7 LICHTE VORST. De Bilt seint: Verwachting: Voor de kuststrook: Lichte vorst tot tem peratuur om het vriespunt. Zwaarbewolkt tot betrokken, nu en dan sneeuw. Zwakke tot matige wind uit Westelijke richtingen. Voor het binnenland: Matige tot lichte vorst, des nachts in het Zuid-Oosten stren ge vorst. Halfbewolkt tot betrokken, plaat selijk enkele sneeuwbuien. Meest zwakke veranderlijke wind. De weerstoestand van hedenmorgen 7.20 uur: Den Helder: zwaarbewolkt, zwakke Oos telijke wind, 8 gr. C. Vlissingen: lichtbewoLkt, krachtige O. N. O, wind, 9 gr. C. De Bilt: helder, matige Noord-Oostelijke wind, 11 gr. C. Groningen: lichtbewolkt, zwakke N. N. O. wind, 10 gr. C. Maastricht: krachtige N. O. wind, 12 gr. C. BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Een rug van hoogen druk, die z'ich snel Zuidwaarts verplaatst, strekt zich thans over onze omgeving uit. In de avond en nscht klaarde over ons land de lucht op en kwam vooral in het binnenland weer strenge vorst voor. Maastricht en De Bilt meldden hedenmorgen 12 graden. Deze rug van hoogen druk wordt gevolgd door een nieuwe depressie van 1005 mbar, wel ke thans over Zuid-Noorwegen is gelegen. 2y onderbreekt tijdelijk de koude Arkti- £che luchtstrooming uit het N.O. en doet de wind in Denemarken reeds weer naar Westelijke richtingen omloopen. De sto ringsfronten van dit minimum gaven op de Noorsche kust vrij veel sneeuw. Plaat selijk stegen de temperaturen daar tot bo ven het vriespunt. Over Noord-Noorwegen wordt opnieuw koude lucht uit het Oosten aangevoerd, terwijl de luchtdruk daar üangzaam stijgt. Het Arktische maximum over Groenland van ongeveer 1060 mbar verandert slechts weinig. De voor van lagen druk, die gisteren over ons land was gele gen vereenigde zich met het lagedruk ge bied in de Middellandsche Zee. Hierdoor is over de Golf van Genua een nieuwe de pressie ontstaan van 992 mbar, die aan de Zuid-Westkust van Italië stormachtige wind veroorzaakt. De koude luchtmassa's drongen tot over Spanje door, waarbij op de Noordkust zware regen viel en op de hoogvlakte hier- en daar sneeuw. Over den Oceaan liggen slechts vlakke storingen, welke op groote afstand blijven en op de Azoren regen veroorzaken. LUCHTTEMPERATUUR 7.4 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Woensdagmiddag, 4.49 uur tot Donderdagmorgen 7.30 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Donderdag 18 Jan. voorm. 8.10 en nam. 8.35 uur. Maan op 11.21 uur Donderdagmorgen. Maan onder 2.08 uur Vrijdagnacht. COMMISSIE UITVOERINGS MAATREGELEN KINDERBIJSLAGWET. Door den Minister van Sociale Zaken is ingesteld een commissie met opdracht van voorlichting te dienen omtrent de alge- meene maatregelen van bestuur en verde re regelingen, welke ter voorbereiding van het in werking treden van de Kinderbij slagwet en tot hare uitvoering noodig zijn. In deze commissie zijn vertegenwoordigd de betrokken afdeelingen van het Depar tement van Sociale Zaken, alsmede de Rijksverzekeringsbank, de Vereeniging van Raden van Arbeid en de Federatie van Be- dry fs vereen igin gen COMMISSARISSEN DER KONINGIN IN DE HOOFDSTAD. Bezoek aan de diamantslijperij der Firma Asscher. De Commissarissen der Koningin van de verschillende provinciën des lands, ver gezeld van hun dames, hebben heden ter gelegenheid van het zilveren jubileum van hun ambtgenoot mr. dr. baron A. Roëll, die als hun gastheer optrad, een bezoek aan de hoofdstad gebracht. In de ochtenduren bezichtigden de com missarissen de diamantslijperij van As- scher's diamantmaatschappij N.V. in het fraaie gebouw aan de Tolstraat. Het gezel schap, waartoe ook de oud-commissaris der koningin in de provincice Utrecht, dr. H. Th. 's Jacob, behoorde, werd ontvangen en rondgeleid door de directie, terwijl de president-commissaris der vennootschap, de heer D. Andreson, mede ter ontvangst aanwezig was. N. den rondgang werden ververschingen aangeboden. Het bezoek aan de fabriek nam ongeveer een uur in beslag. Vervolgens bracht het gezelschap een bezoek aan het gerestaureerde museum Amstelkring, waar het voltallige college van regenten en het bestuur ter ontvangst aanwezig was. Hierna begaven de commissarissen zich naar het Waaggebouw ter bezichtiging van de tentoonstelling, welke gewijd is aan de Oude Kerk. „GELE RIJDERS" VERDWIJNEN. Geheele korps gemotoriseerd. Naar wij vernemen ligt het in het voor nemen het geheele korps rijdende artille rie te motoriseeren. Deze maatregel zal ge leidelijk tot uitvoering worden gebracht, doch men hoopt hem in zijn geheel nog in den loop van dit jaar tot stand te kunnen brengen. Het zal derhalve niet lang duren of de befaamde ,,gele rijders" zullen geen paar den meer hebben en in feite verdwijnen, gemetamorfoseerd als ze worden in bestuur ders van mechanische paardenkrachten. „Geld." NAAR EEN VROEGERE WINKEL SLUITING. Van werkinemierszijde schrijft men ons: Door de hoofdbesturen van den Neder- landechen Roomsch-Katholieken Bond van Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden „St. Franciscus van Assisië" en de Neder- landsohie Vereeniging van Ghristelijike Kantoor- en Handelsbedienden is besloten om gemeenschappelijk actie te voeren ten behoeve van de winkelbedienden ter ver wezenlijking van het tweeledig verlangen: a. 8-uur-sluiting op Zaterdag; b. 7-uur-sluitim.g op andere werkdagen. Genoemde besturen zijn er van over tuigd, dat de verwezenlijking van dit ver langen niet alleen vurig wordt begeerd door de winkelbedienden, maar gelijk in den laatsten tijd steeds duidelijker is ge bleken, tevens door vele winkeliers. Deze begeerte zal in de toekomst sterker wor den naarmate in verband met de omstan digheden, waarin wij thans verkeer en, de noodzakelijkheid van zoo economisch mo gelijk beheer steeds meer klemmen gaat. Immers, wie eenigermate met den toe stand in het winkelbedrijf bekend is, weet, dat het thans veelal zoo is, dat zij, die in winkels werkzaam zijn (zoowel winkeliers als bedienden) gewoonlijk hun werkzaam heden beëindigen tegen half negen en des Zaterdags half elf of kwart voor elven, terwijl het heusch geen uitzondering is als het op laatstgenoemden avond nog later wordt. Wie er rekening mee houdt, dat het laatste uur, hetwelk aan de sluiting voor afgaat, doorgaans weinig koopers en koop sters levert, behalve dan die, welke altijd en onder alle omstandigheden juist tegen sluitingstijd komen, die begrijpt, dat me nigeen zich afvraagt: Waarom moet daar voor de winkel zoo laat open blijven? Dit laat open zijn der winkels beteekent immers, dat personen, die reeds een langen arbeidsdag hebben al is hij dan niet meer zoo lang als een kwarteeuw geleden practisch geen, of althans een zeer be perkt aantal, avonduren overhouden voor hun gezinsleven, hun ontwikkeling en hun ontspanning. Vooral in den tegenwoordi- gen tijd nu mede ten gevolge van de toepassing der Vestigingswet Kleinbedrijf, de noodzakelijkheid van vakkundige scho ling en algemeene ontwikkeling steeds meer gaat klemmen wordt het gemis aan vrijen tijd nog sterker gevoeld dan voorheen. Dit laat open zijn der winkels beteekent voor de winkeliers bovenidden nog, dat de exploitatiekosten (kosten van verlichting en verwarming, etc.) hooger zijn dan strikt genomen noodzakelijk is, terwijl hier geen redelijke compensatie in den vorm van een behoorlijken verkoop tegenover staat. Hier komt wat den Zaterdagavond be treft nog bij, dat ten gevolge van het door voeren van den vrijen Zaterdagmiddag in schier alle beroepen en bedrijven, het pu bliek tusschen 1 en 8 uur 's namiddags ruim voldoende tijd en gelegenheid heeft om zijn inkoopen te doen. De hoofdbesturen van bovenvermelde organisaties houden er zich dan ook van overtuigd, dat zij bij him streven naar een vroeger sluitingsuur, behalve op de mede wei king der geestverwante winkelbedien den, op de instemming van tal van win keliers en verschillende winkeliersorgani saties zullen kunnen rekenen. Bovendien doen zij een krachtig beroep op het pu bliek om nu reedt» zooveel mogelijk zijn inkoopen te doen des Zaterdag vóór 8 uur en op andere werkdagen vóór 7 uur, op dat straks de inwilliging van het verlan gen der winkelbedienden des te gereeder kan geschieden. Nederland en de boer in oorlogstijd HET KAMERLID v. d. WE YD EN VOOR DEN BOERENVAKKRING LEIDEN VAN DEN L.T.B. Onder voorzitterschap van den heer Am. de Jong kwam de Boerenvakkring Leiden van den L.T.B. in Hotel „Den Burcht" in algemeene jaarvergadering bijeen. De op komst was niet bijster groot, doch de felle winterkou zal hieraan wel niet vreemd zijn. De voorz. gaf in zijn openingswoord een kort resumé van de voornaamste gebeur tenissen in het afgeloopen jaar, waaronder de verschillende maatregelen tengevolge van de mobilisatie. Spr. wees erop, dat deze nieuwe lasten zwaar op den boeren stand, die toch al een slechten zomer doormaakte, drukken, maar hij hoopte, dat de toezegging van den Minister een loonenden prijs te zullen geven voor de wol- en hooivordering, in vervulling zal gaan De afhandeling van notulen, ingekomen stukken, mededeelingen en jaarverslag hadden een vlot verloop. Het finantieel verslag gaf een nadeelig slot aan van ƒ15.93. De bestuursverkiezing had tot resultaat, dat de voorzitter, de heer Ara. J. de Jong uit Hazerswoude, werd herkozen, terwijl in de vacature van den heer M P. v. d. Wey- den, die zich niet herkiesbaar stelde, werd gekozen verklaard de heer J. Mourits uit Noorden. Een voorstel van de afd. Hazerswoude om by den Minister aan te dringen op meer loonende pachten, werd naar het hoofdbestuur doorgezonden. Hierna kwam in bespreking het punt: „Melkverkoop op vetgehalte". Naar de voorz. mededeelde, zou het in het voorne men liggen in April a.s. met den melk verkoop op vetgehalte te beginnen. In ver band hiermede is het de bedoeling van alle geleverde melk tweemaal per dag een monster te nemen. Naar het resultaat daar van zal de uit te betalen prijs afhangen. Verschillende afgevaardigden vroegen of het met het oog op de kosten wel moge lijk zal zijn tweemaal daags te monste ren, waarop de heer Paardekooper uiteen zette, dat tweemaal monsteren wel noodig is, wil men een goed inzicht krijgen over de af te leveren producten. De kosten hier van zullen gezamenlijk door de.C.M.C. en de A.V.M. gedragen moeten worden. Hoe een en ander geregeld zal worden, is nog niet bekend; de onderhandelingen daar over zijn nog niet ten einde. Spr. zeide verder te kunnen begrijpen, dat verschillende melkfabrikanten op het standpunt staan, dat zij de melk naar het gehalte ervan willen koopen. Maar wan neer dit voor de industriemelk moet ge schieden, dan is de consumptiemelk daar van niet los te maken. Spr. uitte de ver wachting, dat het resultaat van deze nieu we regeling uiteindelijk nog wel zol mee vallen. Inleiding van den heer M. P. v. d. Weyden*. Het afgetreden bestuurslid, de heer M. P. v. d. Weyden, lid van de Tweede Ka mer, begon hierna zijn inleiding over: „Nederland en de boer in oorlogstijd". Spr. begon met een blik te werpen op den algemeenen toestand en wees erop, hoe de oorlogsfakkel weer gezwaaid wordt over de wereld en hoe de oorlog eigen lijk nog niet is begonnen. In Godsgeloof en Godsvertrouwen wek te spr. op de toekomst tegemoet te gaan, indachtig het aloude spreekwoord: „de mensch wikt, God beschikt". In dezen chaotischen toestand komt de groote waarde van den boerenstand voor de volkshuishouding wel duidelijk tot uiting. De Kamers van Koophandel hebben wel eens andere klanken laten hooren, maar deze zal men nu niet meer vernemen, om dat alleen de aanhaling van hun uitspra ken al voldoende is om aan te toonen op welken gevaarlijken basis de volksvoeding nu gestaan zou hebben, indien de Over heid gevolg zou hebben gegeven aan hun uitspraken, n.l. dat het beter was den grond in Nederland braak te laten liggen, indien de Nederlandsche boer niet kan concurreeren tegen den roofbouw plegen- den boer in Canada en in Centraal Midden Amerika. Zij zullen nu tot de conclusie komen, dat alle tyden weer tijden hebben. Ook de landbouwende bevolking zal dit besef over zich vaardig moeten laten wor den door nu maar veel te vergeten en de Overheid met overtuiging te helpen. Jarenlang is in sommige kringen de bo demproductie, zoowel direct als indirect, beschouwd als een koude of derde rangs tak van volksbestaan en dienovereen komstig gewaardeerd. Dit heeft spr. meermalen geërgerd, niet echter zóó, dat de agrarische bevolking nu ook maar tot een tweede of derde rangsmedewerking bereid zou zijn. Inte gendeel, maar deze bevolking verwacht een betere behandeling' ook in de toe komst. Van vele sociale voorzieningen is de agrarische bevolking uitgesloten van een sociale voorziening als den 8-urigen ar beidsdag willen zij met genoegen twee maal per dag gebruik maken, maar dan toch niet zonder belooning. Spr. wees vervolgens op den verfoeilij ken kettinghandel in den vorigen oorlog, waaraan minister Steenherghe met één slag een einde heeft gemaakt, door te zor gen, dat hy bij het begin der mobilisatie gereed was met zijn plannen voor de voed- selvc jrziening. (Applaus). Na verschillende regeeringsmaatregelen aan een beschouwing te hebben onder worpen, zeide de heer v. d. Weyden, dat wederzij dsch begrip der moeilijkheden noodzakelijk is om aan alle behoeften der verschillende bevolkingsgroepen te kun nen voldoen. Voorop blijft staan de nood zakelijkheid, dat de overheid, die produc tie-regelend optreedt, een intensieve be drijfsvoering mogelijk maakt en de land bouwende bevolking geen rigoureuze rrfbatregelen oplegt, zoolang goede trouw aanwezig blijkt te zijn. Sprekend over de moeilijkheden voor de overheid, zeide spr., dat het hier voor den minister van Economische Zaken gaat om de organisatie van de distributie van circa 250 artikelen. Minister Steenberghe moet wel ongeveer meester op alle wapens zijn om dit alles behoorlijk te'laten marchee- ren. Voorts besprak de heer v. d. Weyden de veevoederdistributie en noemde dit een noodzakelijken maatregel; hij toonde aan waarom het uit de markt nemen van rund vee en den invoer van Deensch vleesch een doorn in het oog'blijft. Maar de Over heid heeft met meerdere factoren reke ning te houden, o.a. den bloembollencul tuur. Aardappelteelt, scheuren van weiland, conserveering van gras, en nog zoovele an dere regeeringsmaatregelen werden nader onder de loupe genomen. Het doel zal langzamerhand wel moeten worden een grootere mate van zelfvoor ziening, omdat we niet door kunnen gaan, ook niet buiten oorlogstijd, met datgene, wat wij noodig hebben, te koopen in het buitenland, indien we dit zelf kunnen voortbrengen en dan onze eigen produc ten voor afbraakprijzen afzetten. Ook de boter-margarine-kwestie zal uit dezen gezichtshoek meer bekeken moeten worden, vooral wat betreft de voorziening van leger en vloot, want als de aanvoer geheel gaat stagneeren zullen de boeren ook leger en vloot van natuurboter moe ten voorzien. Spr. gaf hierna een beschouwing over het renteprobleem, dat nog steeds om re geling roept, omdat alles thans door de Overheid geregeld wordt, maar de geldbe leggers volkomen vrijheid genieten te doen wat ze willen. Dat deze beter zijn dan an deren nam spr. niet aan, ter staving waar van hij een recente uitspraak van dr. Poels aanhaalde. De Pachtwet besprekend, zeide de heer v. d. Weyden, dat op sommige punten nauwlettend zal moeten worden toegezien, als ongemotiveerde pachtverhooging, sleu- telgeld er\ het omzeilen van het remissie- recht door abnormale verzekerings- eischen. Spr. concludeerde ten slotte, dat deze tijd meer dan ooit duidelijk aantoonde de waarde van den boerenstand voor ons volksbestaan en daarom is het ook rede lijk deze bevolkingsgroep de noodige be scherming te geven. In verband daarmede wees spr. op de noodzakelijkheid van een goede vestigings mogelijkheid voor jonge boeren. Daarom is het ook noodig, dat het jonge geslacht meer mee krijgt in zijn opvoeding, zoowel op godsdienstig als technisch terrein, dan de ouderen gehad hebben.. Prof. Cleophas heeft daarop onlangs duidelijk geatten deerd. Spr. gaf hierna eenige behartigenswaar dige wenken ten beste en zeide niet on verschillig te staan tegenover het wereld gebeuren, maar van hoe groote beteekenis dat alles ook moge zijn, men moet daar bij wel bedenken, dat ook de boeren het vaderland het beste dienen, indien zij de offers, die dit alles van hen vraagt, niet brengen in doffe berusting maar met een gezond optimisme, opdat Nederland ook nu weer door Gods goedheid zal mogen blyven: rustig temidden van de woelende baren. Naar buiten wordt onze neutraliteit en zelfstandigheid beschermd door hen, die, aan hun gezin of hun bedrijf onttrokken, aan de grenzen of op zee dienen en hun plicht doen. De boeren hebben den plicht onze neu traliteit en zelfstandigheid te beschermen door de voedselvoorziening te verzorgen. Spr. hoopt, dat zdj dit trouw en nauwgezet zullen doen, in de hoop, dat God ons land de verwoesting van ons land voor een oor log zal besparen en we spoedig weer rus tiger tijden mogen beleven. Het krachtig applaus op deze inleiding bewees wel duidelijk, dat de woorden van dien beer v. d. Weijden ingang hadden ge vonden, in welkten aanhang ook de voor zitter aartleidimg vond zijn dankwoord aan den spreker in te kleeden. Naar aanleiding van enkele punten uit de gehouden rede van den heer v. d. Weij den ontspon zich nog eenige gedachten- wisseling, waarna de vergadering onder dank werd gesloten. NED. REISVER VOOR KATHOLIEKEN. Gisteravond hield de afdeeling Leiden van de Nederlandsche Reis vereeniging voor Katholieken een feestavond bestaande uit gezellige humor, waarvóór een aardig trio, onder leiding van den Leidschen humorist en musicus, den heer van Zijp, het hunne ten beste gaf. Een en ander werd regelma tig afgewisseld met dansen en er werd naar hartelust van genoten. Jammer dat het slechte weer en vooral de gladde straten, sommigen hebben doen besluiten liever thuis te blijven, doch gezien deze factor, was er toch een behoorlijke opkomst. In ieder geval hadden de aanwezigen er geen spijt van toch gekomen te zijn, getuige het geregelde applaus. Het v.ras ver nè midder nacht toen men uiteen ging om naar huis te gaan. LEIDEN. Woensdag, Geloof en Wetenschap", spre ker pater Jac. Schreurs over „Aan de voeten van Holland", „In den Vergulden Turk", 8.15 uur. Donderdag, R. K. Ver. van Gemeenteraads leden in den Statenkieskring „Lei den", „Schuttershof", 8.15 uur. Donderdag, R. K. Reclasseeringsvereeniging zitting St. Vincentiusgebouw, Hoogl. Kerkgracht 32. Donderdag, Jaarvergadering R. K. Vrou wenbond. Lezing Dr. Dijsselbloem over „Nieuwe Gemeenschap", Den Burcht, 8 uur. Donderdag, Propaganda-Vrouwenavond, R.K. Coöp. „Eendracht" U.A., ge bouw R.K. Volksbond, Steen- schuur 15, 8 uur. Maandag, Miva-feestavond in de Stadsge hoorzaal, 8.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zater dag 13 tot en met Vrijdag 19 Jan a.s. waargenomen door de apotheek C. B. Duyster, N. Rijn 18, tel. 20523. Te Oegtsgeest: Oegstgeestsche Apotheek: Wilhelminapark 8, tel. 26274. DE MI VA. Denkt om a.s. Maandagavond. Father Buijs. Als die weer met vacan- tie in Holland zal terugkeeren, zal hij kun nen getuigen van het nuttige werk, dat de Miva voor de Missie doet. Immers, op den grooten Miva-avond van Maandag 22 Jan. a.s. zal een buitenboord motor worden getoond en officieel worden overgedragen aan onzen Leidschen missio naris. Deze motor is het tastbaar resultaat van de ontvangen steun onzer Leidsche dona teurs en van het batig saldo der vorige Miva-avond. Wij behoeven zeker niet de groote moei lijkheden te schilderen, welke de missio narissen in hun staties ondervinden. Ieder een is 't bekend. En ook allen zijn er van overtuigd, dat zij moeten worden voorzien van goede verkeersmiddelen. Om dit werk van de Miva te kunnen voortzetten, moeten de gelden steeds blij ven toevloeien en moet nu deze avond weer gunstig verloopen. Wij verwachten u daarom Maandag a.s. allen, niet alleen omdat de zaal uitver kocht moet zijn, maar ook om u de pas nieuw opgenomen pracht-film te kunnen toonen van een heldhaftig missionarisle ven in sneeuw en ijs, een rede van Rector Drost en het Haagsch Matrozenkoor. Voor bijzonderheden raadplege men de advertenties in dit.blad. P. J. V. „DE GEMEENTE IN TIJD VAN OORLOG". Over dit in onze dagen voor alle R. K. Gemeenteraadsleden hoogst actueele on derwerp, spreekt a.s. Donderdag mr, C. Ch. A. van Haren, secretaris' van da Federatie van R.K Gemeenteraadsleden en directeur van het Adviesbureau voor Ge meentepolitiek te 's-Gravenhage, en wel op de algemeene vergadering van de Ver. van R.K. Gemeenteraadsleden in den Sta tenkieskring Leiden, welke vergadering ge houden wordt in Café-restaurant „Schut tershof", Stationsweg 55 te Leiden. De vergadering vangt aan te kwart over acht. Het is daarom, dat wij ook langs dezen weg alle R.K. gemeenteraadsleden in ge noemden Statenkring uitnoodigen, Don derdagavond 18 Januari, bedoelde verga dering in Leiden bij te wonen. Maar ook nog om een andere reien rich ten wij deze aansporing tot de R.K. ge meenteraadsleden. Zoo ooit, dan is het zeker in onzen tijd dringend geboden, dat onze katholieke staatkundige beginselen zooveel mogelijk worden toegepast ook op het gebied van de gemeentepolitiek. Welnu, het bevorderen van de toepas sing dier beginselen is het doel van de Ver. van R.K. Gemeenteraadsleden in on zen Statenkring, welk doel zij krachtens art. 2 van het reglement tracht te bereiken door: a. onderlinge voorlichting en samen werking van de R.K. gemeente raadsleden; b. het houden van vergaderingen en excursies; c. het verstrekken van irilichtingen. Het behoeft o.i. wel geen nader betoog, dat verwezenlijking van dat doel alleen mogelijk zijn zal, indien alle R.K. ge meenteraadsleden toetreden als lid van onze organisatie en door het bijwonen van vergaderingen als boven aangekondigd, regelmatig op de hoogte blijven van de meest actueele vraagstukken van onzen tijd. Nu in verschillende gemeenten de sa menstelling van de R.K. Raadsfracties in meerdere of mindere mate wijziging heeft ondergaan, zouden wij vooreerst de nieuwe R.K. gemeenteraadsleden willen aanbe velen de vergadering van a.s. Donderdag bij te wonen, omdat wij ons ervan over tuigd houden, dat de eerste kennismaking onverwijlde opgave als lid onzer vereeni ging tot gezolg zal hebben. Maar ook de reeds langer in functie zijnde R.K. gemeenteraadsleden, a? dan niet leden van onze organisatie, verwach ten wij a.s. Donderdagavond in grooten ge tale in „Schuttershof" te Leiden. Van de verdere agendapunten noemen wij nog de bestuursverkiezing en de ver kiezing van een voorzitter. Voor het bestuur, H: LOMBERT, Secretaris-penningmeesteft

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 2