griep? Laatste berichten Burgerlijke Stand Mijnhardtje MARKTBERICHTEN DINSDAG 16 JANUARI 1940 OF l.nncfHF COURANT EERSTF BLAD - PAG. 3 GEMEENTERAAD. De gemeenteraad vergadert a.s. Maan dag. De agenda met de verschillende voor stellen plaatsen wij morgen. AMENDEMENT OP DE ELECTRICITEITS- VERORDENING. Amendement van den heer van Eek. „Ondergeteekende stelt voor om aan ar tikel IV der Verordening houdende wijzi ging van de verordening van 17 December 1914 (Gemeenteblad no. 37) betreffende levering van electriciteit door de Stede lijke Fabrieken van Gas en Electriciteit, laatstelijk gewijzigd bij verordening van 23 Januari 1939 (Gemeenteblad no. 1) als tweede lid het volgende toe te voegen: De genen echter, die bij de inwerkingtreding dezer verordening hun stroom van de elec- trlciteitsfabriek betrekken op de voorwaar den van het woonhuistarief, vastgjsteld bij artikel lOv der verordening van 17 Decem ber 1914, zooals die luidde voor de wijzi ging van 23 Januari 1939, behouden het recht om desgewenscht, zoolang zij het zelfde perceel bewonen, op dezelfde voor waarden den stroom van de fabriek te blij ven betrekken". Amendementen van den heer Tobé. „De ondergeteekende heeft de eer de volgende amendementen op Art. III van de ontwerp-verordening tot wijziging van de „Electriciteitsverordening" (Ing. Stuk no. 1 van 1940) voor te stellen: lo. III. Oppervlaktarief, letter a, sub 3, wordt gelezen als volgt: 3. Het gedeelte (op andere wijze) voor de uitoefening van het beroep gebruikt: voor elke 10 M2 of gedeelte daarvan: A. voor kantoren, behandelkamers, za len 0.70 B. voor huisindustrie 0.35 C. voor kleine werkplaatsen, pen sions 0.14 D. voor bergplaatsen, boerderijen, tuinderijen 0.07 bovendien per verbruikte kWh. 4 cent In bijzondere gevallen kan de Directie van de bedragen genoemd onder A tot en met D afwijken. 2o. Het 2e lid na III Oppervlaktarief, let ter b, wordt gelezen als volgt: Het vaste recht volgens 2 en 3 A geldt bij een ter beschikking gesteld vermogen van ten hoogste 300 Watt per 10 M2 be rekend oppervlak, volgens 3 B t./m. 3 D naar evenredigheid. Bij overschrijding van deze grengen kan de Directie een hooger bedrag voor vast recht in rekening bren gen". MISSIE VERKEERSMIDDELEN ACTIE MI VA. Zooals Zaterdag j.l. per advertentie in dit blad is bekend gemaakt vindt op Maan dag 22 Januari a.s. wederom de groote Miva-feestavond plaats. Op dezen avond zal de nieuwe film wor den vertoond van een heldhaftig missiona risleven in sneeuw en ijs. Deze film welke reeds vele successen boekte in verschil lende plaatsen van ons land, zal ook hier in Leiden wel vele belangstellenden trek ken. De bekende redenaar Rector H. Drost zal een spreekbeurt vervullen en verder zal optreden het bekende koor van Theo van Elferen: Het Haagsch Matrozenkoor. Dit is de tweede maal, dat dit koor in' Leiden optreden zal. De opbrengst van dezen avond komt ten goede aan de Missieverkeersmiddelen-actie, die ten doel stelt aan missionarissen ver voermiddelen, zooals auto's, motoren, fiet sen etc. te verstrekken. Wij hopen, dat deze keer evenals de vo rige maal, de zaal geheel zal zijn uitver kocht. Voor verdere bijzonderheden raadplege men de advertenties in dit blad in de ko mende dagen. P.J.V. ZILVEREN JUBILEA. Vandaag was het 25 jaar geleden, dat de heer C. Streeflandin dienst kwam bij de gemeente, afd. Plantsoendienst. De jubilaris heeft in den loop van den dag reeds tal van blijken van belangstel ling mogen ondervinden. De feestdag voor het gezin Streefland werd begonnen met een H. Mis van dank baarheid in de parochiekerk aan den Haag- weg. Te half elf werd de jubilaris door den adj.-directeur van Gemeentewerken, den heer ir. D. Boogerd, op het bureau van Ge meentewerken ontvangen. Namens den wethouder van openbare werken, den heer Jac. Wilbrink en den directeur van Ge meentewerken, den heer A. M. de Blauw, complimenteerde de heer Boogerd den ju bilaris met zijn jubileum onder overhandi ging van de gebruikelijke gratificatie in enveloppe. Hedenmiddag te 4 uur werd de jubilaris op de gemeentekweekerij gehuldigd door zijn collega's, waarbij hem tevens een stof felijk aandenken aan dezen dag werd aan geboden. In den loop van den dag kwamen talrijk velen den jubilaris persoonlijk gelukwen- schen, terwy'1 hem tal van schriftelijke fe licitaties gewerden, o.m. van den oud directeur van Gemeentewerken ir. G. L. Driessen, de heeren J. Jonker en A. Gal- jaard, superieuren van den jubilaris, van het bestuur van den R.K. Volksbond, van zijn vakvereeniging „St. Paulus", alsmede van tal van vakafdeelingen van den Volks bond en van bestuurderen van diverse or ganisaties. Vanavond wordt het zilveren jubileum in huiselijken kring gevierd, morgenavond wordt de jubilaris gehuldigd door de afd. Leiden van de Kon. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde, terwijl ten slotte de R.K. Bond van Overheidspersoneel den heer Streefland Donderdagavond te zijnen huize in een daar te houden bestuursvergade ring zal huldigen. Tegelijk met den heer C. Streefland her dacht ook de heer D. Laman zijn vijf en twintig-jarig jubileum als hulpstraatma- ker bij de gemeente. Ook deze jubilaris werd hedenmorgen door den heer ir. D. Boogerd gecomplimen teerd en ook hij mocht de gebruikelijke gratificatie in ontvangst nemen. Mr. A. vAN DE SANDE BAKHUIJZEN. Herbenoemd als president-curator der Universiteit. Bij Kon. besluit van 15 Januari is op nieuw benoemd tot lid en voorzitter van het college van curatoren der Rijks Uni versiteit alhier, Mr. A. van de Sande Bak- hoxyzen. UNIVERSITEIT EN LEGER. Door de commissie van professoren en officieren hier ter stede is voor het tijd vak Januari/Maart 1940 het volgende pro gramma vastgesteld: Groep B (meer intellectueelen): 26 Januari prof. Warnsinck, Tromp en de slag bij Duins. 2 Februari prof. van Arkel, Eigenschap pen der metalen. 9 Februari prof. De Buck, De Pyramiden. 16 Februari prof. Lam, Madagascar. 23 Februari prof. Telders, Het recht be treffende den zeeoorlog. 1 Maart, dr. Tinbergen, Een jaar onder de Oostgroenlandsche Eskimo's. 8 Maart, prof. Krom, Oud Batavia. 15 Maart prot. van Asbeck, Het kolonia le vraagstuk sinds den wereldoorlog. Groep C (gemobiliseerden in militair verband): 1 Februari prof. H. B. G. Casimir, Gas sen vloeistoffen en kristallen. 15 Februari prof. Schrieke, Het militaire in ons volkskarakter. 29 Februari prof. van der Hoeve, Bouw er. functie van het menschelijk oog. 14 Maart prf. Kraemer, De Islam en zijn beteeken is. Voor groep A (gemobiliseerde studenten) zal worden getracht een uitbreiding te ver krijgen door de besprekingen en colleges op Woensdagavond ook te laten bijwonen door studenten uit de omliggende plaatsen, zooals Delft, Den Haag, Haarlem, Woer den, enz. AANBESTEDING. De adjunct-directeur van gemeente werken heeft hedenmorgen namens B. en W. aanbesteed het uitvoeren van slootdem- pings-, rioleerings- en bestratingswerken voor doortrekking van de Verdamstraat. Er waren 16 biljetten ingekomen, waar op als volgt was ingeschreven: Fr. Don ker, Alphen aan den Rijn 6450, D. Ver- sloots Aann. Bedr. Bodegraven 16500, H. Snip, Leiden 5937.50, C. Koppen, Alphen aan den Rijn .f5800, fa. P. H. Meijers, en Zn Oegstgeest 4900, A. J. Langeveld, Leiden 4888, Joh. Bogaard, Oegstgeest f 4815.50, H C. Heemskerk, Leiden 4676, Gebrs. A. en J. A. Schouten, Leiderdorp 4600, fa. de Later, Oegstgeest 4600, Gebrs. Kevel, Amsterdam 4598, L. P. v. d. Geer en A. Th. Stuifzand, Leiden 4500, C. Godschalk, Leiden 4420, fa. A. v. Halem en J. Door nik, Leiden ƒ4420, P. J. en H. Visser, Was senaar 4400, N.V. Betonmij. „Hooge Morsch", Leiden 4390. De gunning is aan gehouden. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g e n: 7314. Gebrs. Teljeur, Valkenburg (Z.-H.) Valkenburgerweg 122f. Bouwbedrijf. Uittr. Venn.: J. E. Tel jeur, Valkenburg, d.d. 1 Sept. 1939. 2138. H. E. van der Heide en Zonen, Lei den, Nieuwstraat 212. Handel in ijzerwa ren. N. Venn.: E. S. van der Heide,' Lei den. Gistermorgen omstreeks, half tien is de 17-jarige melkbezorger J. S. uit Sassenheim op den Rijnsburgersingel met zijn rechter voet bekneld geraakt tusschen het kam wiel en de ketting van zijn bakfiets, waar door dit lichaamsdeel zoodanig werd ver wond, dat de E. H. D. het wenschelijk oor deelde den jongeman ter behandeling naar het Acad. Ziekenhuis over te brengen. De politie-brandweer is gistermiddag te kwart vor vijf uitgerukt voor een begin van brand in het perceel Langegracht 88, waar een lampekam had vlam gevat en het houtwerk van de zoldering was gaan schroeien. Bij aankomst had de 79-jarige bewoner P. het vuurtje al met emmers wa ter gebluscht, zoodat de brandweer onver- richterzake kon terugkeeren. De wethouder van Onderwijs, de heer rr.r. A. Tepe, is verhinderd morgen spreek uur te houden. Muziek LEIDSCHE KUNSTKRING. LéLLA GOUSSEAU. Orloff, Lili Krauss, Lélia Gousseau, in dit stille concertseizoen! In enkele weken tijds deze pianisten, het kan wel haast niet beter. Lélia Gousseau had voor den Leid- schen Kunstkring het woord alleen. Nieuws had zij ditmaal niet op haar pro gramma geplaatst, hetgeen tenslotte toe' ook geen eisch behoeft te zijn, maar om drie groote werken van den ééns vergo den Liszt in het eerste deel van het pro gramma te kiezen, daarmee zijn wij niet in ons schik. Waarom de pianiste ze ge kozen heeft, waarscnijr.lijk niet zoozeer om de Innerlijke waarde van deze werken, dan wel omdat de kunstenares overtuigd is. dat zij over de immense techniek be schikt. welke vereischt wordt om Liszt goed te spelen. Ontegenzeggelijk is deze Fransche pianiste zeer bevoorrecht, een geweldige, zich sterk bewuste virtuose, die speelt met ontstellende zekerheid, met een haast wellustige neiging naar de effecten van forto en piano, licht en donker. Zij spant zich in hoe zij dit of dat nog glan- zender technisch kan nemen en doet dat werkelijk met een verbluffend raffine ment. Zij is een knap, een fanatiek pro- fessoraaltechniker, die geniet van bewuste aanslagverbijzonderingen. Zij is een mach tige heerscheres over brillante techniek en pronkt hiermede met zwier. Lyriek komt bij haar op de laatste plaats en daarmede ook de poëzie. Toucher, toonvorming, klankkleur, legato staccato, tertsen en octavengangen, pedaaltechniek en alle ver dere problemen van de pianistiek, het is voor haar een spel. Haar programma bestond uit „Sonate b moll op. 35" van Chopin, de drie ge noemde werken van Liszt, Fauré, Debussy, Ravel en Roussel. Chopin's meesterstuk: het eerste deel in zijn krachtigen vorm, het energieke Scherzo met het zangrijke trio, het derde deel met de marche funèbre en do merkwaardige finale met de unisono- figuren in rechts en links. Met onbetwist baar meesterschap werd gespeelde maar U>ch: zij wilde wel, maar van binnen uit de dingen algeheel achterhalen vermocht zij, althans dezen avond, niet. Ontegenzeggelijk genoot Liszt een ver tolking, die met alle virtuose begrenzing scheen te spotten, terwijl zij de macht be hield, met'aesthetisch artistieke visie;" te blijven heerschen. Na de pauze speelde zij „Thème et va riations" van Fauré uitermate gedetail leerd, klaar en verstandelijk. Mouvement van Debussy. O, als deze zoo bijzonder be gaafde pianiste haar techniek méér kon op nemen in den geest, zoodat de materie ver geestelijkt werd en meer sfeer gewekt zou worden! „Ondine" van Ravel verschafte een van de schoonste momenten van de zen avond, brillant, fijn van touche en de coratieve weelde, welke de volmaaktheid nabij kwam. Ook Roussel's Ronde werd met influenceerende vitaliteit omhangen. Maar boven alles spande de .kroon het toe giftje, dat de soliste na het langdurig ap plaus ten beste gaf. Een fluweelige zacht heid, een verpuurde gevoelsoverstorting bloeide op in „Les Oiseaux" (van Coupe- rin of Rameau?) zóó bloemteer en innig bewogen, zóó uiterst verzorgd, dat hier een muziek-mentaliteit was van superbe gehalte. En nogmaals hebben de aanwezi gen haar met enthousiasme overladen. J. K. Binnenland WEER EEN FOKKER NAAR URK. Waddenvlucht ging niet door. Vanochtend om kwart vóór elf is die K. L. M.-piloot Bax met de Fokker F 7, waarmede hij gisteren ter overbrenging van het stoffelijk overschoot van den heer J. Visser, een extra vlucht naar Schiermon nikoog had gemaakt, op Schiphol terug gekeerd. Met dit toestel is Parmentier om twaalf uur naar Urk vertrokken ter over brenging van de post. Om twee uur werd het toestel op Schiphol terugverwacht De voorgenomen postvlucht Schiermon nikoog en Ameland, waarvoor ook eenige passagiers hadden geboekt, kon niet door gaan wegens het slechte weer en de als ge volg daarvan minder gunstige terreinsge- steldiheid. VROUW DOOD IN HAAR WONING GEVONDEN. Vermoedelijk kolendampvergiftiging. Vannacht is té Hilversum een twintig jarige vrouw Jevenloos aangetroffen in haar woning aan de de Bazelstraat. Haar man bevond zich in militairen dienst, haar benedenburen waren uitstedig en er werd bij bellen niet opengedaan. De familie van de vrouw heeft zich gis teravond tot de politie gewend met de mededeeling, dat zij sinds eenige dagen vermist werd. Zij zou Zaterdag een bezoek brengen aan familie in Den Haag, doch bleef daar zonder eenig bericht weg. Men vermoedde, dat zij zich in Amersfoort zou bevinden. De politie stelde zich gisteravond met Amersfoort in verbinding om informaties in te winnen, doch gaf de familie den raad nogmaals een onderzoek in te stellen in de woning in de de Bazelstraat. Eenige uren later kwam er bericht, dat men daar haar ontzielde lichaam had ge vonden. De inspecteur der recherche, de heer Wolf en de directeur van den G.G.D. Dr. A. Th. Planten, stelden een onderzoek ter plaatse in. Zij vonden de vrouw in nacht gewaad op den grond in de voorkamer naast haar bed liggen. Het lijk vertoonde geen sporen van ge weld, aanwijzingen van inbraak waren niet te vinden. Vermoedelijk is de vrouw door kolen damp-vergiftiging om het leven gekomen, daar do haard nog geheel gevuld was, ter wijl het vuur was uitgedoofd en de haard- sleutel naar beneden gedrukt was. Op de voormat in den gang lagen eenige brieven, gedateerd 13 Januari. In verband daarmede achtte dr. Planten het waarschijnlijk, dat de vrouw Zaterdag avond is overleden. De politie kon den echtgenoot des nachts niet meer bereikeh, zoodat hij van ochtend van het gebeurde in kennis is ge steld. Hangende het onderzoek is de woning verzegeld. Het lijk is in beslag genomen. AUTOBOTSING OP DEN HAARLEMMERWEG. Een ernstig- en een lichtgewonde. Vanochtend tegen negen uur is op den Haarlemmerweg bij den Uitweg bij Am sterdam een botsing geschied tusschen twee auto's, onderscheidenlijk bestuurd door de verpleegster P. S. uit Haarlem, die werkt op de T. B. C.-afdeeling van den G. G. en G. D. te Amsterdam en den onge veer veertigjarigen J. W. uit Den Haag. De verpleegster was met haar autotje, dat zij zelf bestuurde, op weg naar haar v/erk. Op den Haarlemmerweg, bij den Uit weg, kwamen haar achter elkaar rijdende vier auto's uit de richting Amsterdam te gemoet. Voorop reed een vrachtauto, waarvan de chauffeur zonder van te vo ren een teeken te geven naar links den Uitweg inzwenkte. Door deze onverwachte manoeuvre werden de achterop rijdende wagens verrast. De tweede auto slipte van den weg af, doch wist bijtijds weer in het goede spoor te komen en reed door. De hierop volgende vrachtauto remde bijtijds, doch de vierde auto bestuurd door den Ha genaar J. W. slipte bij het krachtige rem men, gleed naar links en botste tegen de auto van mejuffrouw P. S. W. raakte bij de botsing achter zijn stuur beklemd, daar het voorste deel van den wagen volkomen werd ontzet en ineen schoof. Het slachtoffer was er ernstig aan toe: zijn borstkas was ingedrukt en hij had bovendien een hersenschudding op- geloopen. De G. G. en G. D. vervoerde hem naar het Wilhelminagasthuis. Mej. S. was er minder ernstig aan toe. Zy had een knieschijf gebroken. De G. G. en G. D. bracht haar naar Haarlem terug. De beide auto's werden weggesleept. KANTOORBEDIENDE STEELT POSTZEGELS. Een arrestatie in Den Bosch. Een postzegelhandelaar te Den Haag kreeg dezer dagen een pakket thuis be zorgd,. waarin een groote partij nog niet gebruikte Nederlandsche postzegels. De nominale waarde was ongeveer 180 gulden en de partij bestond uit 2500 postzegels van 5 cent en verder zegels van 71/2, 10, 12 1/2, 15 en 20 cent. Het pakket was afkomstig uit Eindho ven en de afzender vroeg den postzegel handelaar in een begeleidend schrijven of hij voor deze zending interesse had. De af zender schreef er bij, dat hij op dit terrein vroeger reeds zaken had gedaan met een anderer Haagschen postzegelhandelaar, die onlangs naar Amerika is verhuisd. De postzegelhandelaar vertrouwde het zaakje niet en hij stelde de Haagsche re cherche met een en ander in kennis. Re chercheurs van den centralen opsporings dienst reisden naar Eindhoven, waar bleek dat de afzender een 25-jarige kantoorbe diende was, werkzaam bij een groote firma in 's-Hertogenbosch. Het in den Bosch in gesteld onderzoek wees uit, dat de kan toorbediende de naar Den Haag gezonden postzegels had ontvreemd. In den loop van enkele jaren moet hij kans gezien hebben om ten nadeele van de firma, waarbij hy werkzaam was, circa 10.000 zegels te ont vreemden. De Haagsche recherche heeft den ontrouwen kantoorbediende ter be schikking gelaten van de politie in Den Bosch. Buitenland LEGERBERICHTEN. LONDEN, 16 Jan. (A. N. P.). Het Fran- £<"he legerbericht van hedenochtend luidt: Niets te melden. BERLIJN, 16 Januari. (A. N. P.). Het opperbevel van de Duitsche weermacht maakt bekend: Aan het Westelijke front geen bijzondere gebeurtenissen. De Britsche onderzeebooten „Starfish" en „Undine" werden door Duitsche afweer- n aatregelen in de Duitsche Bocht vernie tigd. Een deel van de bemanningen werd gered. GRANATEN OP LUXEMRURGSCH GEBIED. ..LUXEMBURG, 16 Januari (ANP). Toen gisteravond de Fransche artillerie het station van Perl onder vuur nam, zijn ongeveer twaalf granaten op Luxem- burgsch gebied neergekomen, waarvan 10 in de wijngaarden op de Markusberg in de onmididellij'ke omgeving van de huizen van Schengen. Twee andere granaten kwa men in het dorp zelf terecht. Verscheidene scherven sloegen door de deuren en rui ten, gelukkig werd alleen materieele scha de aangericht. De nacht en de ochtend zijn kalm ge- beven. De bewoners van Schengen verklaren eenstemmig, dat zij sindis het uttibreken van den oorlog nog geen rustig uur be leefd hebben. DE BOMBARDEMENTEN OP FINLAND. HELSINKI, 16 Januari (ANP). Gis teren hebben zestig Sovjet-Russische vlieg tuigen ongeveer 6000 bommen geworpen op Finsche steden en dorpen. In totaal werden drie personen gedood en een vijf tigtal gewond. De drie dooden zijn te Vi- borg gevallen. De operaties te land zijn vrijwel gestaakt tengevolge van de felle koude. De Finsche pers levert geen commentaar op de ge vechten in het hooge Noorden en beperken zich tot het weergeven van de telegram men van de Noorsche bladen. HET „CHRISTIAN FRONT" IN DE VEREENIGDE STATEN. NEW YORK, 16 Januari (ANP). Men verwacht, dat binnenkort m g meer leden van het „Christian Front'* gearresteerd zul- LEIDEN. Geboren: Petronella Christina Susan na Wilhelmina, d. van G. J. v. d. Pol en P. C. S. van Leeuwen Wilhelmus Leo- nardus Petrus, z. van B. L. Luyten en M. v. d. Werf Alida Maria, d. van H. Ra- mak en H. M. Verhoeven Carolina An- thonia, d. van W. v. Muiden en J. van der Huijzen Willem Dingeman, z. van A. Wendt en J. M. Saesburg Maria Krijn- tje, d. van J. H. Veldhoven en N. v. Delft Frederik Joseph, z. van C. de Jong en G. H. Kneopkens Yvonne Henriëtte, d. van H. L. Tactor en C. Koehlrr Mari- nus, z. van M. J. de Kruis en C. J. Freeke Jacoba Anna, d. van C. vjin Heiligen berg en A. Langelaan Louise, d. van W. C. Nobel en L. Kooren Cornells, z. van L. Westdorp en A. Geers Geertje, d. van H. G. J. Donker en M. Holwerda Jacoba d. van J. Zwetsloot en H. Groen in 't Woud Franeiscus Wilhelmus, z. van J. A. van d. Hulst en B. Veenswyk. Ondertrouwd: P. Neddemeyer jm. 23 j. en J. Wijngaard, jd. 20 j. Overleden: J. I. A. M. Frentrop, m. 73 j. G. Seijdell, wedn. 73 j. C. Kop, wed. van C. Swaancnburg, 75 j. J. Th. Homan, m. 65 j. J. Dritsen, wed. van O. van Soest 83 j. H. Catijn, wedn. 30 j. Twee stuks 1 O ct. - Twaalf stuks 50 ct. 1102 len worden. Het schy'nt tot nu toe, dat twee personen de leiders waren van deze organisatie, welke aan gelijke regels ge hoorzaamde als dergelijke organisaties in andere landen. De aandacht van de autoriteiten wordt vooral getrokken door een geheimzinnig persoon, die c/ver verschillende namen be schikt en wiens nationaliteit onbekend is. De politie veronderstelt dat deze man in werkelijkheid Arnock heet en uit Weenen afkomstig is. Hij zou reeds in 1929 in de Vereenigde Staten veroordeeld zijn wegens het dragen van een verboden wapen en hij zou in Frankrijk, België en Engeland uitgewezen zijn wegens apionnage. Hij is in Juli 1939 naar de Vereenigde Staten te ruggekeerd en nam actief deel aan de or ganisatie van de anti-semietische en anti communistische beweging het „Christian Front." In deze organisatie werd een sport club opgericht, waarvan die leden schiet oefeningen hielden op particulier terrein in een kamp bij Narrowsburg. Ook werd aan nieuwe leden geleerd bommen te ma ken, Voor de sportclub werd vooral pro paganda gemaakt onder de politie en de nationale garde. Zooals steeds bij dergelijke organisatie* kenden slechts weinigen het werkelijke doel of de namen van de leiders. De „Fue hrer" van het „Christian Front" stelde zyn meest fanatieke aanhangers tef beschik king van de sportclub. De organisatie heeft vertakkingen in ve le steden van de Vereenigde Staten en de politie wachtte op nadere inlichtingen om in te grijpen. Het besluit van de terorisme om aanslagen te gaan plegen, was voor de politie aanleiding in te grijpen, niet om dat zij de revolutionaire beweging als ern stig opvatte, doch omdat de actie onge lukken had kunnen verwekken. LEIDEN, 15 Jan. Groenten velling. Per 100 kg.: roodekool 4.806.10, savoyekool 4.306.40, groenekool 2.003.90, boe renkool 7—9, kroten, gekookt 5—8, uien 1.40—3.20, peen 3.00—7.10, «prui len 517, andijvie 2730, Nero 5.10 —10.60, witloof 521, per 100 stuks: knokelderie 1.505.70, per 100 bos: pie terselie 4.10, selderie 5.40—8.10. 16 Jan. Vette Varkens Aanvoer 153 totaal, prijzen: zwaar 62—65 cent en licht 5860 cent per kg. levend gewicht. Han del goed. ROTTERDAM, 16 Jan. Vee. Aanvoer: 3772 totaal, 139 paarden, 1 veulen, 634 ma gere runderen, 983 vette runderen, 35 vette kalveren, 156 graskalveren, 1281 nuchtere kalveren, 481 schapen en lammeren, 3 var kens, 59 bokken of geiten. Prijzen per kg.: vette koeien 82, 68 en 4656 cent, vette ossen 76, 68 en 4656 cent, stieren 74, 64 en 54 cent; vette kalveren f 1.45, 1.25, en 0.95—1.05; schapen 47, 42 en 37 cent, lammeren 50, 45 en 42 cent, graskalveren (0 en 50 cent, nuchtere kalveren 48, 43 en 38 cent, slachtpaarden 59, 49 en 40 cent, prijzen per stuk: schapen f 282015, lam meren 191510, nuchtere slachtkalve- ren f 12—10—7, nuchtere fokkalveren f 26 —22—18, slachtpaarden 260—180—120; werkpaarden f 360240140: hitten 1 250 —200—120; kalfkoeicn f 285—195—140, melkkoeien f 280—195—140; varekoeien f 190135—105; vaarzen f 145—12575; pinken 1058565; gra kalveren f 60 4030; bokken of geiten f 117 W1SSELNOTKERINGEN (AMSTERDAM) Londen 7.461/j Berlyn75.25 Parijs 4.223/4 Brussel 31.56 Zwitserland 42.10 Kopenhagen36.25 Stockholm44.70 Oslo 42.671/- New York 1.873/4

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 3