RIJNSTREEK ZATERDAG 13 JANUARI 1940 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 16 VOORHOUT St Josephsgezellen. Met gebed werd «Soor den vice-prases, kapelaan H. Stoelin- ga, de jaarvergadring van de Voorhoutsche 6t.Josephsgezellen vereeniging geopend. Het was jammer, dat slechts ongeveer 30 pet. der leden ter vergadering aanwezig was, hetgeen niet sleohts dezen avond al leen geldt, doch ook andere verplichte bij eenkomsten. Het jaarverslag van de hand van den secretaris P. van Kampen Pan., werd met groote belangstelling gevolgd. De vioe- praeses drong er bij zijn jongens op aan, dat zij toch moeten begrijpen, dat het om hén begonnen is, dat niet de zaak moet worden omgekeerd als zou de Gezellen- vereen igirug de jongens noodig hebben, neen de jongens hebben de gezel en vereeni ging noodig, wat ze nu misschien nog niet inzien of begrijpen, maar in de toekomst toch in ieder geval wel, en dan is het veel al telaat. Begrijp dan ook aldus spr., dat het voor die leden een acte van plichtbesef moet zijn om ter vergadering te komen, ten koste misschien vam een aangename avond. Dan geeft spr. bet woord aan den penningmeester, het lid van dien Raad van Bestuur, den heer'H. J. Vester, die mede deelt, dat er ontvangen is 661,69, waarin begrepen is 32.60 batig saldo van 1938, terwijl werd uitgegeven 526,05, zoodat het batig saldo over 1939 bediaagt f 135.64. Na enkelvoudige stemming werden de herkiesbare bestuursleden: Cor van Keste- ren en J. C. van Gent herkozen, terwei in de plaats van dien aftredenden niet her kiesbaren secretaris P. van Kampen, als nieuweling in het bestuur werd opgeno men Bern van den Nouland Pzn. Bij een heengaan van een secretaris als Piet van Kampen steeds is geweest, zegt de vice- praeses, is het hem een behoefte dezen 200 ijverigen functionaris hartelijk dank te zeggen voor het vele in de jaren voor de Voorhoutsche Gezellen gedaan. Bij de rondvraag geeft de heer L. G. van Zarnten eenige toelichting ten aanzien van de oniderafdeeling tooneel van den R.K. Volksbond en die onderafd. tooneel der St. Josephsge zelen. Als allerlaatste bedankt dan nog de scheidende secretaris Piet van Kampen voor het gedurende zijn „ambtsperiode" in hem gestelde vertrouwen. Hierna sluiting ei. ontspanning. Hardrijderij voor dc schooljeugd. Er was gistermiddag ijsfeest voor di_- school gaande jongens, die naar hartelust geno ten van het heerlijke weer en met steeds Btijigende belangstelling de successen van hun kornuiten gadesloegen. Na een span nen den wedstrijd waren de uitslagen als volgt: Zevende klas: 1. W. Prins; 2. J. Warmerdam; 3. N. Ruijgrok. Zesde klas; 1. T. Bel; 2. Nic. Zonneveld. Vijfde klas: 1. H. Heemskerk; 2. C. v. Zonneveld; 3. W. UI jee. Vierde klas: 1. Joop Bel; 2. B. v. Wenk- hioven; 3. L. v. Wieringen. Derde klas: 1. P. Kooyman; 2. K. v. Werk hoven; 3. J. Lan,geveld. Tweede en eerste klas: 1. P. Warmerdam; 2. H. v. Rijn, allen leerlingen van die R.K. Jongensschool. Voor de christelijke school waren deze •uitslagen: Zevende klas: 1. Piet v. d. Bent; 2. Chr. V. d. Tang. Zesde klas: 1. Theo Roskam. Vijfde klas: 1. Frans v. d. Tang; 2. Piet Timmers; 3. Johan Zwanenburg. Vierde klas: 1. Jo Hoogstraten; 2. Piet Kooiman; 3. Dirk van Leeuwen. Derde klas: 1. Dirk Lubert; 2. Wim v. d. Tang; 3. M. Zwanenburg. Tweede en eerste klas: 1. Freek Lubbert; 2. Ellenkamp; 3. Kees Leynse. Geitenfokvereeniging „De Eendracht." Voor een uitnemend bezochte vergade ring, had de voorzitter van de afd. Voor hout van de Provinciale Bond van Gei ten- fokvereenigingen in Zuid-Holland, de heer H. P. v. d. Maat in café „Eigenzorg" het (genoegen alle aanwezigen een hartelijk welkom toe te roepen. Na een kort inleidend woord gaf de voor zitter aan den heer De Jong consulent uit te-Gravenhagen de gelegenheid tot het hou den zijner causerie over de groote waarde van de geit voor de arbeider. In zijn lezing legde spr. vooral de nadruk op het hooge vetgehalte van de geitenmelk, terwijl hij aan de hand van statistische gegevens aantoonde, dat de geitenmelk vrijwel ge heel vrij was van de z.g. T.B.C.-bacteriën, hetgeen van koemelk lang niet gezegd kan worden. In het belang van de geitenfokke- rij drong spr. vooral aan op goed fok-ma- teriaal, zoowel van mannelijk als van vrou welijk fokmateriaaL Na deze uiteenzetting gaf spr. ter verduidelijking van het gespro kene en om de aanwezigen geiten van goe de en van slechte kwaliteit te laten zien over tot de vertooning van lichtbeelden. Na de lichtbeelden gaf spr. nog een ver slag van de gehouden stalkeuring bij de leden dezer afdeeling. Het meest waarde volle der keruóng was wel dit, dat geen der leden vooral iets bekend was van de te houden keuring, zoodat niemand zijn stal extra had kunnen in orde brengen. Niet minder dan 63 stallen werden gekeurd, en spr. was vol lof over de toestand, waarin in het algemeen de stallen zich bevonden. Aan ieder der leden werd een keuringsrap port uitgereikt. Het maximum te behalen punten bedroeg 100. Het hoogste punten tal werd bereikt door de leden T. Bakker en J. Overdevest met 83 punten, ieder; voorts waren er twee leden met 82 en vijf leden met 80 punten. Na nog eenige be spreking sluiting der vergadering. Gevestigd: L. v. Loon en gezin, Loosterweg 12 L. W. Snelders, Boek horstlaan 10 Th. G. A. M. Speet naar idem M. Sival, Mgr. Br.str. 39 P. J. Buys, Leidschevaart 2 L. J. A. Hazelzet naar idem G. Tigdor, idem V. F. Bauer, idem J. H. Vreeburg, idem G. A- J. de Mooy, idem H. v. d. Boo gaard, idem D. J. S. Meyer, idem J. ALPHEN AAN DEN RIJN IJsvcreeniging „Het Goudsche Rijpad". Alhier is, met aanvankelijk 130 leden, op gericht een ijsvereeniging onder den naam „Het Goudsche Rijpad". Het bestuur is sa mengesteld uit elf leden. De vereeniging heeft ten doel het organiseeren van wed strijden en het bevorderen der ijssport in het algemeen. Besloten is heden, Zaterdag middag, op de keurig in orde gebrachte baan bij Hotel „Rijnlust", een hardrijderij op schaatsen te houden, om levensmidde len. Geboren: Cornelia Lena Maria, d. van H. de Jong en M. Gelderblom Hen drik Cornelis, z. van P. D. Heemskerk en E. Angenent Bertha Jaantje Maria Mag- dalena Cornelia, d. van J. J. van Veen en S. Kwant. Overleden: Willem de Leeuw 75 j., gehuwd met G. van Reenen. Vertrokken: Rosaline van Dien naar Appingedam Marius G. J. Teerink naar Amersfoort. ALKEMADE Geboren: Johannes Adrianus Maria, zoon van J. Dobbe en A. Blokke. Overleden: Maria Pouw, wed. van J. J. v. d. Meer, 84 j. P. J. Koblenzweij, 60 jaar. Ondertrouwd: Hendrikus Gerar- dus Opdam, jm. 21 j. en Martina Petronel- la D-ongelmans, jd. 23 jaar. BODEGRAVEN De kapel In het St. Joseph-instituut. Het interieur van de kapel van het S. Jo seph-instituut, dat een grondige behande ling heeft ondergaan, is thans gereed geko men. Geruimen tijd geleden werd een aanzien lijk bedrag geschonken om het interieur geheel te laten opknappen, alsmede om en kele glas-in-lood-ramen aan te brengen. Daar de in de vorige maand overleden rector G. Huibers deze drukte niet om zich heen kon hebben, heeft men het geld bewaard. Rector J. Konijn, aan wien sinds 27 Ja nuari van het afgeloopen jaar de geeste lijke belangen van het instituut zijn opge dragen, heeft aan de werkzaamheden in den loop van 1939 een begin doen maken. Nu de kapel gereed is, ziet men in de ge welven de symbolen der acht zaligheden geschilderd, terwijl de muren een stemmig groene kleur hebben gekregen. In de drie ramen boven het hoofd-altaar zijn glas- in-lood-ramen aangebracht, welke een voorstelling geven van de deugden van ge hoorzaamheid, armoede en zuiverheid. Het geheel maakt een stemmigen indruk. Uitvoering. „De Boreftsche Ruiters" hielden onder groote belangstelling van de jeugd en de sportminnenden in hotel van Rossum haar jaarlijkschen feestavond. Na het zingen van het Wilhemus, hield het jongste lid een keurige toespraak ter be pleiting van de Landelijke Ruitersport. On der commando van den heer van der Beest uit Alphen aan den Rijn, werd een mooie rijoefening gegeven. Nadat een der films van den heer de Vries gedraaid was, bracht men 'n éénacter ten tooneele, die veel suc ces oogstte. Het gezellig samenzijn onder beproefde leiding van den heer Spaas, duurde tot het sluitingsuur in opgewekt heid en orde voort. Wedstrijd op de schaats. Donderdag middag had een wedstrijd plaats om geld prijzen. Door de navolgende paren waren de prijzen behaald: lste prijs M. Zwanenburg en M. Kok, 2e pr. A. Vernooij. en B. Lensink, 3e pr. B. Verboom en T. Rustenburg, 4e prijs D. Kok er F. Zwanenburg. De belangstelling voor deze wedstrijd was groot. F. G. Bergervoet, idem P. J. Huiberts, idem P. J. Heestermans, idem Th. P. J. Knook, idem J. M. v. d. Helde, J. v. Beierenweg 2 N. Kortekaas, idem 101 S. Twijnstra en gezin, idem 146 G. M. v. d. Meer, idem 80 G. v. d. Hei den, idem 74 J. J. de Hey, Johan v. Speelmanweg 2 A. M. J. v. d. Moolen, Hoofdstr. 45 Joh. v. d. Lans en gezin, Loosterweg 21 M. G. Langeveld, Heefen laan 72 L. C. Turk, Torenlaan 11 H. J. v. Steijn, Torenlaan 26. Vertrokken: J. B. Nuyens naar Am sterdam C. M. v. Beek naar Noordwij- kerhout H. v. Duijl naar Voorburg M. Havenaar naar Sassenheim L. F. Ver- coulen naar Grubbenvorst J. v. d. Voort naar Lisse E. M. A. v .d. Voort naar Sassenheim Th. C. de Boer naar Noord- wij kerhout H. B. M. Belink naar Alk maar H. Geerlings naar Noordwijker- hout H. M. J. Vink naar Hazerswoude J. A. de Grott naar Amsterdam G. Berk hout naar Noordwijkerhout J. Eige- brood naar Utrecht A. M. J. Hendriks naar Veghel A. Warmerdam naar Am sterdam M. C. Hoogervorst naar Lisse S. v. d. Aart naar Lisse N. H. Hek- ker naar Dreumel H. E. v. d. Hulst naar Hillegom J. van Dierendonck naar Is- maila (Egypte) C. v. Schooten naar Noord wijk aan Zee J. Colijn naar Oegst- geest C. v. d. Valk naar Lisse Th. P. v. Tongeren naar Noordwijk H. J. J. Langeveld naar Wateringen L. E. v. Schaik naar Alphen a. d. Rijn A. v. d. Nouland naar Amsterdam. HAZERSWOUDE Fabrieksarbeidersbond „St. Willibror- dus". Donderdag j.l, hield de R.K. fa brieksarbeidersbond „St. Willibrordus" haar jaarverg., waarvan de opkomst, hoe wel beter als andere jaren, toch nog niet voldoende was, want ieder lid moet toch tenminste op de jaarvergadering aanwezig zijn. De penningmeester sloot zijn verslag met een voordeelig saldo. Tot leden der controlecommissie werden gekozen de hee- ren J. Jansen en Th. v. d. Ven. Tot leden van het bestuur werden ge kozen de heeren J. van Goozen, J. Jansen en P. Baak. De bespreking viering van het eerste lustrum op 4 Febr. a.s. had tot resul taat, dat gezien den financieelen toestand der kas gesloten werd dit op een waar dige wijze te vieren. Door den geestelijk adviseur werden nog eenige opwekkende woorden gesproken, o.a. er op wijzende, dat juist door de orga nisatie in het afgeloopen jaar is tot stand gekomen het collectief arbeidscontract in de Rijnstreek, hetgeen toch zeer zeker van groote waarde is, zoodat wij als leden van „St. Willibrordus" met volle moed en ener gie de organisatie moeten blijven steunen, totdat ook ons doel bereikt is, n.l. dat alle arbeiders ondergebracht worden in hun or ganisatie, waarin zij behooren te wezen. Na een zeer geanimeerde rondvraag volgde sluiting op de gewone wijze. HOOGMADE Ijsvermaak. Iedereen rijdt nu schaats en overal wil men zien wie het hardst kan rijden, niet alleen bij de grooten maar ook en nog meer bij de schooljongens. En zeer zeker zal er in zoo'n wedstrijd meer span ning zijn dan in een wedstrijd bij de groo ten, ook al zijm er sommige bij die maast de schaatsen staan, dat geeft niets als ze maar hard gaan! Zoo ook in Hoogmade waar voor de wechstrijdten tusschen school jongens groote belangstelling bestond. Na zeer spannende strijd kwamen de volgen de winnaars uit de strijd: Jongens van 2e tot en met 4e klas: le prijs Nico Lievense, 2e pr. Dorus van Leyden en 3e pr. Siimon van Leyden. Jongens van 5e tot en met 7e kL: le prijs Wim v. d. Star, 2e prijs Jan van Leyden, 3e prijs Henk Wolver 4e prijs Piet v. d. Klauw. De prijzen bestonden uit geld. Teneinde het leed der verliezers wat te verzachten, werden aan alle deelnemers nog ^tukken chocolade en origineele ijsmoppen uitge- dankbaar gestemd jegens de IJsclub, die dieeld, zoodat allen uiterst voldaan en de wedstrijden organiseerde, huiswaarts togen. Volksbond. Zondagavond hebt u toch vrijgehouden, want dan is die uitvoering van de R.K. Volksbond met medewer king van „St, Genesius," de tooneelafdiee- limg, die weer eens uiterst haar best heeft gedaan en U zal doen genieten. Voor de pauze een tooneelspel en na die pauze een klucht waarom tranen met tuiten gelachen zullen worden. Werkelijk een eenige avond wordt hét, want na afloop s het gezellig samenzijn; u weet wel!?!? Om 7 uur pre cies begint het, op welk uur natuurlijk de zaal propvol zit. Komt allen tot ons en wy zullen u laten genieten. KOUDEKERK Veehouders-vergadering. Vrijdagavond werd in de bovenzaal van den heer de Bruin een bespreking gehouden omtrent de regeling die in het afgeloopen jaar en in het komende jaar zullen gelden voor de veehouders die zijn aangesloten bij' de „C. M. C." (Comsumptie melk-centrale). Deze bijeenkomst werd geopend door den heer Mr. IC. baron de Wijkersloolh de Weerdesteyn it benoemd tot burge meester van Hilversum C. van Vliet, voorzatter van het melkver- koopkantoor te Leiden. Spreker heette alle aanwezigen (er waren slechts 25 veehou ders tegenwoordig) in ht bijzonder de hee ren Middelkoop, directeur der C. M. C. en den heer Biesheuvel uit Leiden, van harte welkom, en zette in korte trekken het doel van deze bijeenkomst uiteen. Daarna werd door den heer Middelkoop een canserie gehouden omtrent de ver schillende regelingen die reeds zijn getrof fen voor een goede levering van consump- tiemielk, o.a. T.B.C.-bestrijding onder het rundvee, de verschillende toeslagen die ge geven worden voor deze bestrijding. Ook de in het verschiet liggende regeling van het uitbetalen van melk op vetgehalte (het geen van de indrustiemelk reeds een feit is geworden) maar ook voor de consump- tiemelk van kracht zal worden. Door ver schillende aanwezigen werden vragen ge steld welke door den spreker werden be antwoord op duidelijke wijze. NIEUWKOOP IJsfeest. De IJsclub „Ijsvermaak" in het Zuideinde alhier hield op haar baan een wedstrijd in het ringrijden voor pa ren. Aan deze wedstrijd deden 30 paren mee. De le prijs werd gewonen door mej. E. Huisman en J. van der Weij den Pzn., de 2e pr. door mej. L. v. d. Berg-Leenhart en H. van de Loo Szn,, de 3e pr. door miej. J. Herewijn-Kranenburg en C. Herewijn en de 4e pr. door mej. L. Kranenburgv. d. Voorn en L. Kroesemcijer. De prijzen be droegen resp. 7.50, 5.2.50 en f 1. Ondanks de strenge koude was de belang stelling voor deze wedstrijd zeer groot. De wedstrijd werd opgeluisterd met muziek. LEIMUIDEN Hardrijderij. Vrijdagmiddag werd door de IJsclub „Nut en Vermaak" een nationale hardrijderij gehouden en wel op de West- plas even buiten het dorp. Aan den wed strijd, waarin verscheidene spannende rit ten voorkwamen, namen 30 personen deel. Prijswinners werden: 1. sergeant R. Groe- newolt, ergens in Nederland; f 25.2. J. Schippers, Leiderdorp 15.3. C. van Amsterdam, Leiderdorp 10.:4. Soldaat P. Bosman, ergens in Nederland 5. Na afloop van den wedstrijd werden in rai Het Wapen van Leimuiden de prijzen door den eere-voorzitter, den edelAchtb. heer J. A. Bakhuizen uitgereikt. Na afloop bleef men nog geruimen tijd gezellig bijeen, de zaal van Sneeboer was burgemeester van Tilburg geheel gevuld, terwijl het fanfarekorps uit Kudelstaart nog verschillende stukjes mu ziek ten gehoore bracht. ZEVENHOVEN Ziekenhuisverpleging. Gisterenavond hield de afd. Zevenhoven van Ziekenhuis verpleging haar jaarvergadering in café Veenboer onder voorzitterschap van den heer G. v. Trigt. De opkomst was niet schitterend. De seer., dr. Lucardie, las het jaarverslag, waaruit wij te weten kwa men, dat er in 1939, 10 personen werden opgenomen in het ziekenhuis met gezamen lijk 112 ligdagen. Uit de rekening en ver antwoording van den penningm. bleek, dat het een gunstig jaar is geweest voor de vereeniging. In de kas was op 1 Jan. 1939 1500, thans bleek, dat het kasgeld be droeg 1909.31. Besloten werd het restant van de gegeven subsidie zijnde 165, terug te geven. Tot verificateurs werden aange wezen de heeren C. v. d. Bos en A. J. de Groot HPz. De aftredende bestuursleden de heeren G. v. Trigt en C. v. Baren, werden met al- gemeene stemmen herkozen en namen hun benoeming aan. Bij de rondvraag besprak de heer Bouwmeester of er aan loopendie patiënten reiskosten kunnen worden ver goed, tenminste voor hen, die herhaalde malen moeten komen. Het bestuur ontraadde, dit sterk. Ook werd gevraagd of het aantal, ligdagen niet verlengd kan worden, b.v. van 30 tot 42. Dit werd van de hand gewezen, daar slechts weinigen de 30 volmaken. Het vooi- stel vam den beer Rademaker, om de ver goeding van den bode te vergrootem, werdi goedgekeurd en overgelaten aan het be stuur. Hierna dankte de voorz. de leiden voor hun gezellig vergaderen en sloot de bijeenkomst. IJsfeest. Donderdagmiddag was het feest op het ijs voor de schooljeugd n.L hardrijden op die sohaats. Jongens van 10 13 jaar. le prijs Jan de Groot, 2e pr. F. Louwers, 3e pr. J. Schellingerhout, 4e pr. H. v. d. Sluis, 5e pr. S. de Graaf. Jongens van 6 tot 9 jaar. le pr. A. Könst. 2e pr. P. v. d. Meer. 3e pr. W. v. Trigt. Meisjes vam 10 tot 13 jaar. le pr. Dora de Boer. 2e pr. Grada v. Trigt. 3e pr. Mia Bocxe. 4e pr. Jo v. Steijn. Van 6 tot 9 jaar. le pr. F. van Rijn. 2e B. Hassing, 3e Beb v. d. Helder, 4e. G. v. d. Bos. Geboren: Cornelia Neeltje, dochter van W. Verstoep en J. Verboom. Ondertrouwd: Pieter Ouwerkierk 26 j. won. te Haarlemmermeer en Anmie v Tol, 25 jaar.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 16