RIJNSTREEK Afscheid van burgemeester Kwint LUCHTVAART SPORT ZATERDAG 13 JANUARI 1940 DE i COURANT DERDE BLAD - P'G. 10 LEIDERDORP Bnurtvereeniging „Samenwerking." Deze vereenlginig bield een vergadering in 't café Ramaker. De voorz. opende en deel de mede, dat op 17 Jan. in Irene een film avond zal worden gehouden. Bi) d_ gehou den bestuursverkiezing werden in de vaca ture» gekozen, de heeren A. Dieseraad, A. Parmentier en G. L. Kuliok. Tot leden der kausoommissie werden benoemd de heeren N. v. da Meij en R. A. Reijerse. IJssport. De uitslag van het schoonrij- dien voor paren op de ijsbaan in „De Mun- nik" is als volgt: le pr. mevr. A. Hemnip- imen, Leiderdorp en de heer Ph. Boot, Sas- sewbeih; 2e pr. mej. Truus van Leeuwen, Zoeterwoude en de heer L. v. d. Meer, Leiderdorp; 3e pr. mevr. Bos-Bakker, Lis- se de heer G. Verhoogt, Leiderdorp; 4e pr. mevr. Bisschop-Bakiker, Lisse en le heer W. Hennipman, Leiderdorp; 5e pr. mej. A. van Beek, Leiderdorp en de heer Golberg, Lisse. Als juryleden fungeerden d» heeren J. Key, C. de Graaf Wzn. en mevr. Lemmerzaal. De uitslag van de gehouden hardrijderij voor hedien is. le prijs J. de Lange, 2e pr. P. Blom, Wzn., 3e B. van Veen, 4e B. Kool moes, 5e J. van Sandyk, 6e D. de Jong. LI» en weder dienende houdt „LJsport" op een aangelegde ijsbaan op de Rijn een wedstrijd in het hardrijden van mannen boven 18 jaar op Maandag 15 Jan. a.s. OUDE-WETERING Ijsvermaak. Gisteravond had op de verlichte baan van de IJsclub „Ijsvermaak zij ons Doel" de aangekondigde wedstrijd plaats in het hardloopen op klompen voor gehuwde manen. Jammer, dat het weer niet meewerkte, anders was de belangstel ling zeker veel grooter geweest. In zeer vinnige en amusante ritten beikamp ten de 20 deelnemers elkander. De eenste prijs werd gewonnen door A. J. Möllers, 2e pr. Van der Stam, 3e prijs G. Möllers. le Troostprijs Jac. Rietbroek, 2e troostprijs J. I. van der Meer, 3e troostprijs Anit Ho- igeboom. Aan de overige deelnemers wer den volgens geleverde prestaties ook nog levensmiddelen toegekend. Het bestuur van Ijsvermaak danikt alle milde gevers langs dezen weg hartelijk voor hun gaven, waardoor deze wedstrijd kon worden geor ganiseerd. Hardrijderij. De uitslag van de natio nale hardrijderij, uitgeschreven door de ijs- club „Prins Hendrik" luidt als volgt: 1. Van Eikeren, Badhoevedorp ƒ50.2. Nicola, De Wilp, 25.3. Biersma, er gens, 10.4. A. Hoogeboom, Oude-We- tering 5.5. Brouwer, Scheemda 3. Op dezelfde baan wordt Dinsdag a.s. weer een nationale hardrijderij gehouden. NIEUWVEEN Zangvereen. „Bel Canto". De R. K. Zangvereeniging „Bel Canto" heeft Donder dagavond in hotel Schreuder de bezoekers met een schitterend verzorgden avond ver rast. Door Pastoor Snel werden de aanwe zigen met een kort woord toegesproken. De avond werd ingezet met „Kerstspel der Kinderen", tooneelstuk in 2 bedrijven, ge- cpeeld door een aantal kinderen onder lei ding van mej. G. Hilders. Vervolgens werd door de R. K. Gem. Zangvereeniging uitge voerd het Kerst-Oratorium, in 6 tableaux, van H. F. Muller. Onder diepe stilte is het spel met groote aandacht beluisterd en een meerdere ma len herhaald daverend applaus is wel het bewijs, dat de toeschouwers genoten heb ben. „Bel Canto" heeft met deze avond weder om een groot succes geoogst, en wy mogen verwachten, dat op den ongeslagen weg zal worden voortgegaan en een volgende uitvoering nog weer beter moge slagen. Gevestigd: A. v. d. Vucht van Roc- kanje C. Verweij van Zevenhuizen. Vertrokken: G. Boksma naar Al phen aan den Rijn J. Blom naar Leimui- den E. v. d. Heern naar Ruinerwold J. Wildenburg naar Utrecht M. E. de Roo naar Haarlem N. J. Karsemeijer naar Voorschoten. ROELOF ARENDSVEEN Opening Tuinbouwschool. De opening van de nieuwe Tuinbouw school is thans definitief bepaald op Maan dag 22 Januari e.k. Zooals reeds gemeld zal de opening plaats vinden door den Se cretaris-Generaal van het Departement ir. Roebroeck. Weihnachts-Oratorium. Gisteravond werd voor een geheel gevulde zaal het Weihnachts-Oratorium van H. T. Müller, door de plaatselijke gemengde zangvereeni ging opgevoerd. Pastoor J. G. Onel sprak een welkomst woord tot de aanwezigen, en hoopte, dat het voor allen een echt genoeglijke avond zou worden. Tevens sprak pastoor er zijn voldoening over uit, dat zoovelen naar de Leest met aandacht de advertenties ln Uw Dagblad! St. Pancratius-zaal gekomen waren, wat wel op de eerste plaats veroorzaakt zal zijn door de bekendheid van dit Orato rium, dat in vroegere jaren hier ook al eens opgevoerd is, en op de tweede plaats, omdat de baten ten goede komen aan de St. Elisabethvereeniging die aller sympa thie wegdraagt. Vervolgens werd een aanvang gemaakt met de povoering van het Oratorium, dat bestaat uit zes deelen. Met genoegen heb ben wij kunnen constateeren, dat dit Ora torium, waaraan niet minder dan 80 da mes en heeren hun medewerking ver leenden allen ten zeerste voldaan heeft en met een gerust hart kunnen wij zeggen, dat de gemengde zangvereeniging met haar eerste optreden een groot succes geoogst heeft. De zeer mooie zang, met uiterst zware solo's, waarvoor den solisten zeer zeker een woord van lof toekomt, werd door leven den beelden op het tooneel aanschouwelijk voorgesteld. Zeer indrukwekkend werd ons het mys terie van den Kerstnacht weergegeven en ontroerend mooi was het moment, waarop de Goddelijke Verlosser ons Zyn genade gaven schonk. Wij kunnen niet nalaten een woord van waardeering te richten tot den heer J. v. d Meer, onder wiens bekwame leiding de gezangen werden uitgevoerd, en aan den heer C. Vesseur. die door het vele werk achter de coulissen, door hem verricht, veel tot het welslagen van dezen avond heeft bijgedragen. Aan het slot van den avond dankte de zeereerw. heer pastoor allen die aan dit Oratorium hun medewerking verleend hadden, en de aanwezigen voor hun be langstelling en him bijdrage geschonken aan de St. Elisabethvereeniging. Hardrijderij. Gisterenmiddag is door mooi winterweer is gistermiddag op het Braassemermeer de nationale wed strijd in 't hardrijden op de schaats verre den. Na een zeer spannenden strijd waren ten slotte de prijswinnaars: le pr. Zeil- stra 60.2e pr. Bakker 30.3e pr. Disselkoen 15.4e pr. G. Kennis 7.50. In café „De Vier Heemskinderen" had, onder een toepasselijk woordje van den voorzitter, den heer H. van Klink, de prijs uitreiking plaats. TER AAR Geslaagde rondrit. Gisteren hebben een 150 personen deelgenomen aan een rondrit van 60 K.M., welke ging via de Braassemermeer, Langeraarsche Poel en Nieuwkoopsche plassen. Volgens de deel nemers moet het een prachtige tocht ge weest zijn en bijna allen waren binnen den vastgestelden tijd, n.l. 6 uur, de controle gepasseerd. Ook de burgemeester heeft de tocht meegemaakt. WOUBRUGGE L.T.B. Voor een goed bezette zaal hield de afdeeling van den L.T.B. een ver gadering in de zaal Witteman. De voor zitter deelde mede, dat het batig saldo van de opbrengst bij den verkoop van schapen ten behoeve van het vaandel van de af deeling 378.45 bedraagt. In 1938 hebben verschillende leden schapen laten weiden, doch door tegenslag was de opbrengst te gering, zoodat een tweede jaar wederom een beroep op de leden moest worden ge daan. Van het hoofdbestuur van den L.T.B. en den arbeidersbond was een verzoek in gekomen om een duurtetoeslag toe te ken nen op de loonen der arbeiders. In over eenstemming met het advies van het hoofdbestuur werd den leden geadviseerd bij het betalen der loonen rekening te willen houden met de stijging van de eer ste levensbehoeften tot 2.50 per week. Een toeslag van 5 pet. werd geenszins te hoog geacht. Deze verhoogde loonnorm kan geschieden in afwijking met het gel dende arbeidscontract. De secretaris, die de ontwerper blijkt te zijn, doet mededeeling van de ontwerp statuten van de vereeniging voor bedrijgs- voorlichting te Zoeterwoude, waarover 't oordeel der afdeelingen wordt gevraagd. Na uiteenzetting van de inrichting van dezen bedryfsvoorlichtingsdienst worden de statuten z.h.st. aangenomen. Den leden werd medegedeeld, dat het streven van de afdeeling, om in samenwer king met enkele andere organisaties in de Lage Landen te komen tot oprichting van een bedryfsvoorlichtingsdienst geen effect zal hebben. Het blijkt dat de regee ring geen financieelen steun zal verleenen aan nieuwe /oorlichtingsdiensten, zich daarbij beroepende op bestaande vereeni- gingen in het noorden des lands, die zelf deze organen in stand houden. Nu de zaak er zoo bystaat, zal beslist moeten worden of de afdeeling zal bevorderen, dat de leden zich aansluiten bij de Rijnstreek- vereeniging. Het groote nut dezer voor- lichtingsvereeniging wordt naar voren ge bracht en z.h.st. wordt besloten zich defi nitief bij Rijnstreek-West aan te sluiten. De heer Vergouwen, landbouwleeraar uit Voorhout, hield hierna een causerie over het nut van stier- en fokvereenigin- gen, mede in verband met de mogelijke verplichting tot levering van melk op vet gehalte. Het voordeel voor den boer, al- du» spr., is gelegen in een hooge melkpro ductie. Verschillen in de melkplassen van 2000 liter zijn niet onbekend. Vele bedryven hebben koeien, die meer GEMEENTERAAD VAN KOUDEKERK De gemeenteraad van Koudekerk kwam gistermiddag bijeen. Tegenwoordig alle leden. Voorzitter de burgemeester, de heer Kwint. Aan den heer M. J. E. Kwint, benoemd tot burgemeester van Waarder e.a. wordt eervol ontslag verleend als ambtenaar van den Burgerleken stand. Tot waarnemend secretaris vanaf 15 Ja nuari a.s. tot de datum van benoeming van een burgemeester-secretaris wordt be noemd de heer G. J. Corts, gemeente-ont vanger en le ambtenaar ter secretarie, die in handen van den voorzitter de vereischte eeden aflegt. Fventueele wijzigingen worden goedge keurd van de begrootingen 1939 en 1940. Hierna neemt de voorz. als burgemees ter-secretaris afscheid. Afscheidsrede van burgemeester Kwint Het is niet eenvoudig, aldus spr., na een tijdperk van 15 jaren over het aanstaande vertrek te spreken. Een tijdperk vanaf den aanvang getypeerd door na-oorlogs weeën, een tijdperk niet van toenemenden bloei, doch wel dank zij uw steun, dank zij uw gioote vertrouwen, een tydperk van dankbare arbeid, een tydperk van de meest mogelijke mogelijkheden, met de mi ast mogelijke uitgaven. De tijdsomstan digheden zijn een sterke rem geweest. Spr. zou dus niet kunnen zeggen, dat hij geheel bevredigd gaat vertrekken. De af name van goede woongelegenheid voor onze arbeidersbevolking baarde hem groote zorg, zoodat er reeds voorbereiden de maatregelen voor de oprichting van een woningbouwvereeniging waren geno men, teneinde op deze wyze aan de nood zakelijke volkswoningbouw steun te kun nen verleenen. Aan den meermalen her haalden wensch van mijn vrouw en mij aldus spr. om gelijk de eenvoudig ste burger dezer gemeente ook hier te kunnen wonen heeft uw Raad om ver schillende redenen gemeend niet te kun nen voldoen. Gij zult, indien gij de notu len raadpleegt kunnen gelooven, dat zulks mij voor een goed deel deed besluiten po gingen te doen om het burgemeesterschap elders voort te zetten. Uw afwijzende hou ding in dit opzicht was gedeeltelijk het gevolg van de laat ik het eerlijk zeggen belachelijke hooge prijzen, die de grond eigenaren voor hun eigendommen meen den te mogen vragen. En daarom stond het voor mij vast, dat zoodra de beslis sing der regeering omtrent het aanleggen van een vliegveld bekend was, er hier zoo spoedig mogelijk stappen zouden moeten worden gedaan tot het gereedmaken van een uUbreidingspian, omdat zulks in de toekomst de groe' dezer gemeente zou kunnen bevorderen. Een groot deel van myn werken en denken was uit den aard der zaak gewijd aan de groote en moeilijke vraag wat wij hadden te doen voor hen, d'e geen arbeid konden vinden. Hoe aan trekkelijk zulks ook was. het bleek niet de dankbaarste taak. Zoo gaarne had ik ook nog verwezenlijkt gezien mijn ideaal om hier een sport, en speelterrein te heb ben. Ik wil bij dit afscheid gewag maken van een bizonder aardig initiatief, een ver zoek n.l. van een aantal jongens aan mij gericht om voor hen een speelterrein be schikbaar te stellen. Spr. prees de samen werking met de wethouders. In de laatste enkele dagen, aldus spr., die de regeering mij liet, om mijn taak over te dragen heb ik in u vriend Slegtenhorst opnieuw een toegenegenheid waargenomen die het mij nog moeilijker maakte heen te gaan, doch tegelijk dankbaar stemde; in vol vertrou wen draag ik u de tijdelijke waarneming van het burgemeesterschap over. Den Raad en het personeel zeide spr. hartelijk dank voor de zeer aangename samenwer king en voor het groote vertrouwen, dat u mij geschonken hebt. Zelden werden de voorstellen van het dagelyksch bestuur verworpen, zoodat het werken mij hier aangenaam werd gemaakt. Spr. eindigde'met de beste wenschen voor Koudekerk aan den Rijn en hoopte hartelijk, dat God het zijn zegen in de toe komst rijkelijk zal schenken. Vervolgens neemt wethouder N. P. Sleg tenhorst het woord. Dankwoord wethouder Slegtenhorst. Gekomen aan het einde van den loop baan in onze gemeente van burgemeester Kwint, veroorloofde spr. zich de balans op te maken. Misten uwe onmiddellijke voorgangers, wegens hoogeren leeftijd, de moed, het ini tiatief, wellicht ook de opleiding, de za ken, de belangen der gemeente, weiden door u krachtig aangevat. Dit blijkt uit de opsomming van werken, welke onder uw bestuur werden uitgevoerd, in een ge meente als de onze, welker inwoners niet groot in aantal en in doorsnee, uit niet vele rijken en bezittenden bestonden. Spr. herinnerde o.a. aan de opheffing van de tol en verschillende electrificaties, de stichting van een. nieuw gemeentehuis, de restauratie der Ned. Herv. kerk. Intus- schen is ook in den loop der jaren de be- lastingschroef aangedraaid, geen wonder maar gezien de belastingen in gemeen ten rond om ons,* dan slaan wij nog geen slecht figuur en wij mogen nog op onze zelfstandigheid pochen. Jaren, dat werkloosheid en depressie in fabrieken en in land. en tuinbouw zoo remmend hebben gewerkt, zooveel zorgen baarden en er ongetwijfeld even zooveel verhinderingen waren tot uitvoering van meerdere en nuttiger verbeteringen maar ondanks dat alles laat burgemeester Kwint niet een gemeente achter met een onoverkomelijken schuldenlast, als dat wel bij andere burgemeesters het geval is, maar door de snelle en flinke aflossingen, welke hij steeds bevorderde en voorstond is deze niet bezwaarlijk voor de toekomst. Gij hebt gepoogd aldus spr. uw werk en de behandeling der zaken zoo on partijdig en goed mogelijk te doen, en wat de samenwerking betreft in het Col lege van B. en W. die was steeds zoo goed mogelijk en de vele en velerlei za ken werden steeds in de meest prettige stemming behandeld. Spr. dankt voor den menigvuldigen ar beid verricht in dien reeks van jaren in het belang der gemeente, en bad Gods ze gen af over den nieuwen werkkring van den burgemeester. Vervolgens sprak de heer Corts, namens alle ambtenaren een hartelijk afscheids woord. Daarna spraken de heeren P. de Jong als raadslid namens de raadsleden en na mens de afdeeling van het C.N.V., de heer Van Egmond, wethouder, als voorz. van het Burgerl. Armbestuur en voor de afd. van het Groene Kruis; de heer W. A. van den Dool voor de afd. van den B.V.L., als hoofd der Openbare Lagere school en na mens de ranjevereeniging; vervolgens burgemeester Colijn van Alphen a. d. Rijn als voorz. van de Kring van Burgemees ters in den Kring Rijnstreek; burgemees ter Brug van Leiderdorp als voorz. van de kring van Burgerwachten en burgemees ter Warnaar van Hazerswoude als de meeste nabije nabuur, welker gemeen schappelijke belangen verankerd liggen in de Koudekerksche brug, welke beide ge meenten met elkander verbindt. Nog voerden het woord de heeren H. van den Berg, voorz. van de muziekver. „Kunst na Arbeid", die den vertrekenden eere-voorzitter dankte voor zijn/ belang rijke hulp en steun, waarna de gemeente veldwachter nog een persoonlijk woord sprak van waardeering. De voorzitter spreekt bewogen zijn groo- ten dank uit voor de zeer waardeerende woorden door allen gesproken en sluit daarna 'de vergadering. De raadsvergadering werd door velen bijgewoond, o.m. door burgemeester Mum- sen van Woubrugge, den directeur van de waterleiding van Boskoop en veel anderen. Na de raadsvergadering was er een zeer druk bezochte receptie, waar hartelijke woorden van afscheid en dank tot den burgemeester en mevrouw Kwint werden gesproken. consumeeren dan produceeren, dus ver lies opleveren. Wanneer koeien in de te genwoordige tijdsomstandigheden, in ver band met de hooge voederprijzen, minder dan 3000 liter melk geven, dan zijn deze dieren improdutief. Naast de melkplas speelt het vetgehalte een voorname rol bij de industriemelk en kaasbereiders. Het verkrijgen van een hooger vetgehalte heeft, in tegenstelling met de verspreide meening, geen evenre dige vermeerdering van voedering ten ge volge. Het vetgehalte ïs voor meer dan 80 pet. een kwestie van overerving. Een goe de fokkerij verhoogt de producctie. Een hooge melkplas kan zeer goed samengaan met een hoog vetgehalte. Ondanks, ja juist door de teeltbeper king kan men zich in het bijzonder toe leggen op de verbetering van het eigen v e, zoowel aan de vaders- als aan de moederszijde der dieren. Kalveren moeten goed opgefokt worden, waardoor de goe de eigenschappen naar voren komen. Door de stierfok1' ?rij verbetert men het ras aan vaderszijde,. door controle op de opbrengst der koeien wordt het ras aan moederszijde gestuweleerd. Dc kosten dezer cöntrole-vereenigingen houden verband met den omvang der deel nemers en het rayon, waarbinnen de ver eeniging werkt. Maximale bedragen van 2 per koe zijn uitzondering. Spr. spoort de leden aan zich aaneen te sluiten en hun bedryven bij controlever- eenigingen onder te brengen. Het groote nut zal zeker in de nabije toekomst blij ken. De voorzitter dankte den spreker voor de vooral in dezen tijd zoo nuttige cause rie. Na rondvraag sluiting. ZWAMMERDAM G e b o r e n: Alida Cornelia Maria, dochter van H Hummie en M. G. Bakker. Cornelia, dochter van W. Niesing en C. Schouten. Petrus Willy, dochter van P. Jansen en W. de Wit. Overleden: Felix Thomas Huber- tus van Pelt, 58 jaren. Gevestigd: G. Verweij en gezin, D. 1. a., van Rietveld. Mej. L. M. Zwa- neveld, A 96, van SliedreCht. Mej. Joh. B. M. van d)e Pavoordt, C. 48, van Gouda. Vertrokken: F. A. Donkerbroek en gezin, A. 157 naar Alphen aan dien Rijn Mej. A. Hausel, A. 159, naar IJsehnonide; Jac. de Bruin, C. 3 naar Renkum. J. Overeem en gezin C. 135, naar Bodegraven. K.L.M.-VLUCHTEN NAAR DB EILANDEN. Ook vandaag onderhield de K.L.M. ver schillende diensten naar de geïsoleerde eilanden Urk, Schiermonnikoog en Ame land. Vanmorgen kwart over negen startte een Fokker F. 7-machine met post naar Urk, terwijl om 10 uur een tweede machi ne vertrok. Schiermonnikoog en Ameland kregen verbinding met het vasteland door hef K. L.M.-toestel de „Mees", dat om kwart over elf van Schiphol startte. DE POSTVLUCHTEN OP NED.-INDIë. De positie van de K.L.M. postvliegtui gen op de Indië-lijn was gisteravond als volgt: Op de uitreis bereikte de „Torenvalk" met gezagvoerder van Dijk Rangoon. Het vliegtuig wordt 14 Januari te Batavia ver wacht. De „Wielewaal", die met gezagvoerder Hondong gisteren uit Napels vertrok om 17 Januari te Batavia aan te komen, keer de wegens den sterken tegenwind naar Napels terug. De „Emoe" met gezagvoerder Schot is hersteld en passeerde op weg naar Bata via Singapore. Op de thuisreis landden de „Buizerd" met gezagvoerder Valkendaal te Alexan- drië en de „Nandoe" met gezagvoerder Steinbeck te Rangoon. Deze vliegtuigen worden resp. 13 en 10 Januari te Napels verwacht. TWEE VLIEGTUIGEN TEGEN ELKAAR GEBOTST. Twee vliegtuigen van de Amerlkaansche marine zijn te San Diego in de lucht te gen elkaar gebotst. Van de zes inzittenden wisten zich twee met hun parachute te red den. Omtrent het lot van de vier anderen is nog niets bekend. De beide overleven den hebben medegedeeld, dat zij hun ka meraden eveneens omlaag hebben zien springen. De streek, waar het ongeval is geschied, is zeer woest, zoodat het moge lijk is, dat zij verdwaald zyn. LEIDSCHE SCHAAKBOND. De competitie. In het Geb. voor Chr. Belangen aan den Ouden Singel te Lisse, werd gisteravond een wedstrijd voor de 2e kl. gespeeld met het volgende resultaat: Taveno ICaissa I. W. A. v. SchayckH. E. Christiaans 1—0 J. KambierF. van Mastrigt 10 P. BarkemaJ. J. Braggaar xx J. SnelL. A. den Ouden 1/21/2 J. F. KriekJ. Verdyn Ozl J. ScharlooP. Vlugt x—x J. JansenG. Kuipers 01 A. J. NeuteboomJ. G. Kardol 01 C. ZandvlietD. J. Mooy 01 J. F. Kriek Jr.—G. Horrée 0—1 Totaal 2 l/2xx5 l/2xx Zoodat Caissa den wedstrijd heeft ge wonnen vermoedelijk met 73. Caissa heeft nu 5x gespeeld,3x gewonnen en 2x verloren. Taveno heeft eveneens 5x ge speeld, 2x gewonnen, lx gelijk en 2x ver loren. SMAKELIJK UIT DEN ZUIVELHOEK. Het verdient aanbeveling geregeld een warm hapje, voor een deel bestaande uit groente en aardappelen, bij de koffietafel te geven. Dit is een waarborg voor een goede, veel zijdige maaltijd, terwijl bovendien een rui mer gebruik wordt gemaakt van de eigen bodemproducten, dan wanneer de maaltijd uitsluitend uit brood bestaat. Is er van den vorigen dag geen groente, maar wel aardappelen overgebleven, dan kunnen we er bijvoorbeeld onderstaand smakelijk hapje van maken: Warm hapje met Brnsselsch lof. 100 gram (1 ons) boter, 200 gram (2 ons) uien, 500 gram (5 ons) Brusselsch lof, on geveer 1 K.G. gekookte aardappelen, 100 gram (1 ons) belegem.kaas. Laat de fijngesnipperde uien met de bo ter een kwartiertje zachtjes smoren, zoodat de uien lichtbruin blijven. Snijd intus- schen het schoongemaakte Brusselsch lof zeer fijn, snijd de gekookte aardappelen in blokjes en rasp de kaas. Voeg het Brus selsch lof en de aardappelen by de ge smoorde uien en laat ze mee warm worden. Meng alles door elkaar en strooi er voor het opdoen de geraspte kaas over.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 10