RIJNSTREEK Fonds voor economische verdediging des lands VRIJDAG 12 J AMU AKI 1340 TWEEDE BLAD - PAG. 7 GEMEENTERAAD VAN NOORDWIJKERHOUT Ingediend is een wetsontwerp tot instel ling van een fonds voor de economische verdedigingsvoorbereiding. Op de voorgrond staat, dat het bedrijfs leven, in zooverre het van vitaal belang is voor de militaire landsverdediging, zoo goed mogelijk in staat moet worden gehouden. REGELING DER PRODUCTIE. Met behulp van de Bodemproductiewet tn op grond van de Landbouwcrisiswet (prijsregelingen) zal de landbouwproductie kunnen worden gestimuleerd. Tot de maat regelen behooren ook regelingen voor de omvang van het productie-apparaat, zooals teeltregelingen. Dat de regeering ook op het gebied der industriëele voorziening te zijner tijd tot het geven van zekere richtlij nen voor de industriëele productie zal moeten overgaan, is onder de huidige omstandigheden zeer wel denkbaar. Voor zoover bij de afzet, in het bijzonder van landbouwproducten, de te behalen op brengst de productiekosten nog immer niet dekt, blijft financiëele steun onmisbaar. Het samenstel van steunmaatregelen, dat op grond van de Landbouwcrisiswet tot stand is gekomen, zal daarom voor ver schillende takken van landbouw, zooals melkveehouderij, varkenshouderij, tuin- touw en sierteelt, moeten blijven gehand haafd. Ook voor de visscherij zal het niet kunnen worden gemist. De mogelijkheid is niet uitgesloten, dat daarnaast in bijzon dere gevallen wellicht andere bedrijfstak ken zullen moeten worden geholpen. Ten slotte zijn er de regelingen, die getroffen worden om de uitvoer zooveel mogelijk gaande te houden. Zoowel de agrarische als de industriëele uitvoer moet zooveel mo gelijk op peil wonden gehouden. Zoo is de rtgeering voor verschillende landbouwpro ducten reeds tot centralisatie van de ex port, al dan ndet gepaard gaande met aan koop der te exporteeren producten over gegaan. Op grond van verschillende overwegin gen heeft de regeering gemeend een wij ziging in de bestaande methode van finan ciering der economische voorzieningen te moeten bevorderen, en wel in dezen zin, dat ten behoeve van de geheele economische verdediging een fonds worde gevormd, waaruit alle uitgaven worden bestreden. Het hoofdstuk „Landbouw- en Voedsel voorziening" van het fonds zal alle inkom sten en uitgaven, betrekking hebbende op de landbouwcrisiswet, omvatten. Daarom zullen ook de op die wet gebaseerde maat regelen voor de visscherij uit het fonds worden gefinancierd. De middelen van het lends zullen deel uitmaken van het rijks vermogen. Deze bepaling strekt er toe, twijfel of het fonds al dan niet rechtsper soonlijkheid bezit, uit te sluiten. Voorge steld wordt het fonds met terugwerkende BODEGRAVEN Wieg in brand. Toen mevr. van N. en haar dienstbode hun huishoudelijke bezigheden verrichtten, kwam haar vierjarig zoontje haar waar schuwen in de kamer te komen. Toen het zoontje zijn verzoek voor de tweede maal kwam herhalen, gaf de dienstbode hieraan gevolg en ontdekte, toen zij in de kamer ge komen was, dat de wieg,' waarin zich een baby van enkele maanden bevond, in brand stond. Ook het dekentje had inmiddels vlam gevat. Zonder aarzelen heeft het meisje de baby uit de brandende wieg ge pakt, zoodat het geen lichamelijk letsel heeft opgeloopen. Men vermoedt, dat het broertje in een onbewaakt oogenblik lu cifers heeft weten te bemachtigen en daar na als brandstichter heeft gespeeld. Ongevallen tengevolge van de gladheid. - Meerdere plaatsgenooten zijn tengevol ge van de gladheid van het wegdek komen te vallen. Eenige hiervan hebben gebroken lichaamsdeelen opgeloopen. Zoo heeft de eehtgenoote van Dr. van Beek bij een val in de Wilhelminastraat haar pols gebroken en Is bij Dr. Beije binnengedragen moeten worden. Ook een viertal andere personen hebben hun pols gebroken. Personalia. De door den heer P. M. Smit opgeleide plaatsgenoot G. J. de Jong slaagde voor het examen boekhouden bij de Vereen. Leeraren en Handelsweten schappen te Den Haag voor het Mercurius-diploma. De heer A. Eij kelen boom, die als tijdelijk onderwijzer aan de openbare school werkte, is in gelijke functie ♦e Aalsmeer benoemd. HAZERSWOUDE L. T. B. Gisterenmorgen vergaderde de L. T. B. in het vereenigingslokaal in het Dorp. Nadat meerdere leden de H. Mis hadden bijgewoond, kwam men tezamen voor een gemeenschappelijk ontbijt. De voorzitter, de heer A. J. de Jong, opende hierna de niet zeer druk bezochte vergadering met eenige welgekozen woorden. De secretaris, dc heer J. v. Saazen, las de notulen der vorige vergadering en verwelkomde inzon derheid den zeereerw. geest, adv., pastoor J. Ruiter. kracht op 1 September 1939 in te stellen. Waar het Landbouwcrisisfonds geduren de de oorlogstoestand door het nieuwe fonds wordt vervangen, zal het saldo van het landbouwcrisisfonds in het nieuwe fonds worden gestort. Een deel van dit saldo, namelijk 20 a 25 millioen, dat testemd is tot dekking van tekorten op de zuivel, zal ook tijdens het bestaan van het nieuwe fonds voor dit doel kunnen worden aangewend. Het fonds zal zooveel doenlijk „selfsup porting" moeten zijn. Voor het verkrijgen van de noodige inkomsten bieden zich de volgende wijzen aan: le. Het berekenen van een marge tus- schen den prijs, waarvoor goederen door de regeering in binnen- en buitenland wor den aangekocht, en die, waarvoor deze hier *e lande aan fabrikant, handelaar of im porteur worden doorverkocht. 2e. Binnenlandsche heffingen op het be reiden, telen, afleveren, verhandelen enz. van crisisproducenten op grond van de Landbouwcrisiswet. 3e. Prijsverschillen of heffingen bij de uitvoer en bij de invoer van crisisproduc ten op grond van de landbouwcrisiswet en 4é. heffingen ter bestrijding van de kos ten, verbonden aan distributieregelingen, als bedoeld in het distributie-heffirugsbe- sluit 1939. De bedoeling is, ook voortaan de eer ste levensbehoeften, die een belangrijk deel van het budget van de lagere inko mens uitmaken, als brood, aardappels, vetten, schoeisel, kleeding, zooveel doenlijk aan een prijsverhooging te onttrekken. Een moeilijkheid is de groote onzeker heid over de omvang der uitgaven en be- wenschte prijsstijging hier te lande te voor- noodigde inkomsten. Zoo laat zich bijvoor beeld zoowel voor directe verbruiksgoede- ren als voor industrieëele grond- en hulp stoffen de noodzaak denken, dat, om onge- komen, voor lageren prijs dan de aankoop prijs zal moeten worden doorverkocht. Poor het instellen van een doelmatige fi nancieringsmethode kan naar de meening der regeering een zoodanige regeling wor den verkregen, dat, ook al zullen bijdra gen van het rijk tenslotte niet kunnen wor den gemist, deze toch binnen redelijke grenzen kunnen blijven. Een centrale commissie van advies zal bij het voeren van het beheer over het funds van advies dienen. Het ligt in de bedoeling in deze commissie te benoemen vertegenwoordigers uit het geheele be drijfsleven en eenige hoofdambtenaren. Voorts zullen ook organisatis van werkne mers en vertegenwoordigers er vertegen woordiging in kunnen vinden. De commis sie zal in de plaats treden van de centrale commissie van advies van de Landbouw crisiswet De voorzitter deed mededeeling, dat het Kamerlid v. d. Weyden op Woensdag 17 Jan. in „Den Burcht" te Leiden zal spre ken over het onderwerp: „Nederland en de boer in oorlogstijd", des morgens te half tien uur. Mededeeling werd gedaan, dat de gehou den melkcursus een groot 6ucces geweest is. Aan alle deelnemers is het diploma uit gereikt. Verslag werd uitgebracht van een ver gadering van den L. T. B. te Haarlem op 17 October 1939. Hieruit merken wij even op uit verschillende mededeelingen der voed selvoorziening van ons land, dat de be hoefte aan tarwe voor onze geheele bevol king 900.000 ton bedraagt, terwijl er In Nederland maar 350.000 ton geproduceerd wordt. Aan veevoeder is noodig in ons land 200.000 ton. De toestand met de veevoeder- voorziening is niet bepaald gunstig te noe men. De penningmeester, de heer N. P. Kaptein, gaf een overzicht van den stand der financiën der afdeeling. De ontvang sten bedroegen in 1939 ƒ565.98, de uitga ven 485.46, batig saldo 80.52. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren N. P. Kaptein en P. Heemskerk. De heer Kaptein deelde mede, dat op een adres van „St. Deus Dedit" en andere werknemers-organisaties, om een duurte- toeslag op het loon, men zich met andere instanties in verbinding gesteld had. Op het adres is daarna afwijzend beschikt. Een nieuwe verzoek is ingekomen van „St. Deus Dedit" en den Chr. Landarbei- dersbond om een conferentie te houden met werkgevers op 23 Jan. as. Op deze vergadering zal de heer Salman aanwezig zijn. De heer Wesselingh stelde voor om zoo- noodige loonsverhoogingen, gezamenlijk in te voeren, met welk standpunt het bestuur accoord ging. Voorgesteld werd om via het hoofdbe stuur een adres aan de regeering te rich ten om herziening der prijzen van zuivel producten, welke de positie der veehou ders kan verbeteren, althans dat de winst marge van deze categorie in evenreding- heid gebracht wordt* met de akkerbou wers. Dit voorstel zal ter bevoegder plaatse besproken worden. Uitvoerig werd van gedachten gewisseld over het afschaffen van kalverschetsen. UE COURANT Deze maatregel werd in het algemeen toe gejuicht. Nog: bracht de voorzitter ter sprake de hooilevering aan Defensie. Aangespoord werd hooi van prima kwaliteit te leveren om in geen moeilijkheden te geraken. De zeereerw. heer pastoor hield een korte cau serie over het leven en werken van den H. Walfried, den patroon der afdeeling. Veel heeft deze Heilige gedaan voor de ople- vin van den landbouw in de streek waar hij leefde, namelijk te Bedum in de pro vincie Groningen. De voorzitter dankte hierna allen voor hun belangstelling. Ijsvermaak. Gistermiddag werd op den Poel voor dames een stoelendans ge houden op de schaats. Er waren 31 deel neemsters. De le prijs werd gewonnen door mej. G. van Zwieten, 2e door mej. Jo Loomars, 3e mej. Sjaan Kaptein, 4e mej. Clementina van Vliet. Geboren: Nieza, d. van G. J. Brem- mer en J. de Groot. Ondertrouwd: E. Willemsen, 29 j. en C. A. Erkelens, 26 j. Gehuwd: L. J. Binken, 25 j. en A. A. Fase, 22 j. L. A. Schilperoort, 30 j. en C. I. Lourier, 25 j. D. Heynis, 56 j. en H. C. Bloem er, 50 j. O ver lede Neeltje Vonk, 58 j., echt- genoote van I. Raaphorst Trijntje Mo lenaar, 84 j., wed. van G. Koetsier Ma ria Kroes, 78 j., wed. van J. Blokhuis Grietje van der Eijk, 72 J., gehuwd met L. Noordam. HAZERSWOUDE (Groenendijk) Slachtoffer van het ijs. De 24-jarige dochter van den landbouwer J. C. van S. kwam by het schaatsenrijden op de Lan- gelandsche vaart zoodanig te vallen, dat zij haar kuitbeen brak. Door dr. VI. werd zij ter plaatse verbonden en naar huis ver voerd. OUDE-WETERING IJswedstrijd. Donderdagmiddag werd op de baan op het Braassemermeer een hardrijderij gehouden voor leden van de IJsclub „Prink Hendrik der Nederlanden". De animo was niet bijzonder groot. Slechts 8 leden hadden ingeschreven. De wed strijd had niettemin een vlot en spannend verloop. De uitslag luidt als volgt: le prijs L. Hogeboom, ?e prijs W. van Schagen, 3e prijs P. Kraan en 4e prijs A. Möllers. Miltvuur. Ook hier ter plaatse is een geval van miltvuur geconstateerd en wel onder den veestapel van den heer A. Roe- loffs. Het cadaver is naar het slachthuis te Leiden ter vernietiging vervoerd. NIEUWE-WETERING Miltvuur. Onder den veestapel van den heer A. Los alhier is een koe door milt vuur aangetast ROELOFARENDSVEEN Hardrijderij. Op het Braassemermeer was door de ijsclub „Wilhelmina" een hardrijderij voor paren georganiseerd, waarvoor een goede belangstelling bestond. De prijswinnaar» waren: le pr. Mast Turk en Corrie Rietbroek 8.2e pr. Wim Loos en Marie Rietbroek 5.3e pr. Jan Kennis en echtgenoote 3. Personalia. Voor het examen Vereeni- ging van leeraren in die Handelsweten schappen slaagde onae plaatsgenoot de heer L. J. Wagenaar. TER AAR Arti et Religioni. Voor den jaarlyk- schen feestavond van de R.K. Muziekver- eeniging „Arti et Religioni" bestond we derom een massale belangstelling, ja zelfs zoo, dat toen de voorzitter, de heer C. A. Volgerimg, kwart over zevenen de bijeen komst opende, het Parochiehuis tot in alle hoeken en gaten de koude rijen langs de ramen welke eerst waren vermeden, moesten ten lange leste ook gevuld wor denbezet was. Dus moeten er over de vier honderd personen hun cijns hebben geofferd. Onder dit groot aantal bezoekers bevonden zich o.m. de Pastoor met beide kapelaans, burgemeester Hogenboom, de burgemeesters van Nieuwkoop en Zeven hoven met hun dames, de eere-voorzitter L. Wassen burg, eere-lieden en donateur». Na een kort openingswoord, waarin ons de mededeelinj, gewerd, dat wegens ziekte van enkele spelers van het Haagsch gezelschap in plaats van „Wij die achter blijven", nu „Alles draait om geld" zou opgevoerd worden, verschijnt terstond de fanfare, met haar glimmend opgepoetste instrumenten, onder leiding van den direc teur, de heer C. van Dam, voor het voet licht en bracht ten gehoore: Aan U o Ko ning der Eeuwen, een marech, getiteld „The CoTi-iander'', voorts „Caprice sur l'Opera Norma"; Concorddne, overture dra- matique, met als slotnummer een mansch van Kappert „den goden oudie tijd." Wanneer een wijle is gepauzeerd tot het gereed maken van het toonieel, wat ditmaal bar veel tijd in beslag nam en waarin we verstoken bleven van eenige muzikale af wisseling geheel ndet in overeenstem ming met de aard dezer vereeniging krijgen wij de clou van den avond, n.l. het optreden van de Vereenigde Haagsche Spe lers met „Alles draait om geld", een blij spel in drie bedrijven. Een korte beschrijving van het stuk te geven, is onnoodig, daar dit van andere zijde reeds geschied is. Er is hartelijk ge- Vergadering van den Raad dezer gemeen te gehouden nam. te 2 uur. Tegenwoordig 13 leden. Voorzitter de burgemeester. Nieuwjaarsrede. De voorzitter opent de vergadering met gebed en zegt daarop ongeveer het navol gende: Mijne Heeren, Wij zijn weder een nieuw jaar ingetre den. 1939 ia heengegaan na in het najaar een onnoemelijke misère over de wereld gebracht te hebben. Zal 1940 de wonde her stellen of zal deze nog dieper worden open gereten, zoodat een zee van ellende vele volkeren, misschen ook het onze, zal teis teren? Wij weten het niet, wij zijn in Gods hand. Maar de beste wensch bij den aan vang van het nieuwe jaar moge toch wel zijn, dat God in het nieuw ingetreden jaar het verstand der Regeerders moge ver lichten en vooral, dat Hij hunne harten ver- ruime opdat zij afzien van alle machtswel lust en hunne volkeren een eerlijken vrede geven. En dat ons volk, hoe het lij de onder ae gevolgen van den oorlog wij voelen dit in deze streken het best althans voor den oorlog zelve gespaard blijve. Voorts dank ik allen, die mij bij de wisseling des jaars van hunne belangstelling blijk gaven en wensch wederkeerig aan alle ingezete nen een Zalig en Gelukkig Nieuwjaar. Ondanks de ongunst der tijdon gaat de bevolking bij Noordwijkerhout steeds cres cendo. Zij nam in 1939 toe met 241 zieden, zoodat wij thans het cijfer 7500 hebben be reikt. Er werden 56 huwelijken gesloten het geen een record beteekent. De mobilisatie /al hieraan wel niet vreemd zijn geweest. Andere jaren draaide het zoowat om dc 40. In 1939 werd vergunning verleend voor den bouw van 19 woonhuizen, 7 bollen schuren, 10 landschuurtjes en 4 bollenlood- sen. Voorts werd vergunning verleend voor giootere reparaties en verbouwingen in 12 gevallen. Dit getuigt van eenige opleving, die zich in 1940 wel niet zal voortzetten, tenzij in bet voorjaar aan den oorlog een onverwacht einde mocht komen. Zooals ik verleden jaar in mijn nieuw- Jaarsspeech opmerkte, bedroeg het aan tal werkloozen op 1 Januari 1936 485 en wais het sindsdien dalend totdat het in het na jaar van 1938 weder ging stijgen en op 1 Januari 1939 515 bedroeg. Gelukkig is ondanks den oorlog de stijging niet door gegaan en bedroeg op 1 Januari 1940 het aantal werkloozen 502. Het aantal steun- trekkenden evenwel stijgt nog steeds en bedroeg op 1 Januari 1940 240 tegen 237 cp 1 Januari 1939. Mede in verband met de drastische beperking is de teeltvergun ning is eerder een stijgiing dan een daling van dit aantal te verwachten. Op 1 Januari 1940 waren 45 tuinders op genomen in de steunregeling voor kleine tuinbouwers, tegen 27 op 1 Januari 1939. Aan de spaarregeling namen op dien da tum 184 personen deel, tegen 181 op 1 Januari 1939. Er zijn voorts 135 gemobiliseerde inwo ners, die kostwinnersvergoeding genieten. Over 1939 werd uitgegeven aan onder- joud 16.126.85, aan ziekenverpleging 7928.19, aan werkloozensteun 54.142.92, aan toeslag op de uitkeeringen aan werk- loozenkassen f 3509.15, aan toeslag op bol- lenpellen 1 2189.53, aan werkverschaffings- loon 14.709.87. Over 1938 bedroeven deze bedragen resDectievelijk 16.500. f 10.750.—, 70.500.—, 2850.—, 1600 en 9650.In 1939 is dus beduidend min der (pl.m. 16.000.aan werkloozen steun uitgekeerd. Wij mogen wel verwach ten, dat deze er In 1940 weder bij zullen komen, ja zelfs belangrijk zullen worden overschreden. Wü gaan dan ook zonder twijfel een moeilijk jaar tegemoet, dat veel gevaren en veel zorg voor ons allen zal medebrengen, doch laat ons ondanks allen uiterlijken tegenspoed blijmoedig door het leven gaan, vertrouwende op God, die ons aller Vader is en die ook kracht ver leent, waar Hij zijn kruis oplegt. De heer L. M. v. Noort, als oud-te raads lid, dankt den voorzitter voor zijn vriende lijke wensehen en voor zijn mededeelingen oyitrent 1939 en wenscht hem voor 1940 met lachen, het viel In de smaak, hetgeen dui delijk tot uiting kwam na ieder bedrijf, toen de spelers een spontaan applaus in onvangst hadden te nemen, wat aangroeide bij de laatste scene tot een ovatie. Tot slot kwam het complete muziekge zelschap op het poddum met de uitvoe ring van een drietal nummers, waarvan het laatste de bekende mansch „Skoda Lasky." Ruim half twaalf volgde sluiting met een opwekking van den voorzitter steeds de vereeniginig moreel en financieel te steunen. Het was een genotvolle avond1! IJsverecniging „Pulmot." Onder fraai winterweer organiseerde voornoemde ver een iging een wedstrijd in het ringsteken voor paren, waarvoor een flinke belang stelling bestond, want zeven en twintig paren stonden ingeschreven. De eerste prijs werd in de wacht ge sleept door Mulder-Kroon, de tweede prijs door Heemskerk-Hoogervonst en de laat ste prijs kwam in het bezit van v. Tol- Droogh. De prijzen waren resp. vier, twee en een gulden. Zij werden uitgereikt in het café v. <L Pijl onder een zeer vroolijke stemming. WOUBRUGGE IJswedstrljden. Door particulieren ls dels is de ijsclub ook actief geworden en een ijsbaan aangelegd nabij de brug waar op voor de jeugd wedstrijden werden ge houden. Hieraan namen jongens en meis jes van 5 tot 14 jaar deel. Deze baan wordt des avonds eveneens door de welwillende medewerking van particulieren verlicht, wat op hoogen prijs wordt gesteld. Inmid- zfjn gezin een gelukkig en voorspoedig Jaar. Door den waarnemend secretaris, den heer de Jong, worden de notulen der vorige zitting voorgelezen, welko onveranderd worden gearresteerd. Bij de ingekomen stukken bevindt zich o.m. een adres van de Laridcxploitatie Maatschappij „Noordwijkerhout" met ver zoek om medewerking ten einde het ver lengde van de z. g. Lange Laan aan den openbaren dienst te onttrekken. Op advies van B. en W. wondt besloten te berichten, dat dit adres eerst in be handeling zal worden genomen, wanneer de z. g. Paterslaan door de Maatschappij Jr. behoorlijken staat van onderhoud ge bracht is. Daarna komt aan de orde het voonstel van B. en W. om van het Rijk te aanvaar den een voorschot en een bydirage fonds perdu voor den bouw van 18 woningen voor groote gezinnen, welk voorschot dan aan de R. K. Woningbouwvereniging „St Antonius van Padua" zullen worden ver strekt. Door B. en W. wordt de volledige ex ploitatierekening overgelegd. Daaruit blijkt dat de bouw zal worden opgedragen aan M. van Parera te Noordwijkerhout voor de som van 60.655. De bijkomende kosten bedragen 4900.zoodat de bouwkosten f 65.565,bedragen. Daarbij komt 10.800 voor grond, de totale kosten zijn dus 76.365.—. Het Rijk verleend een bijdrage fonds per du van 18 maai f 600.is f 10.800. De huur der woningen zal 4.35 per week bedragen. De voorstellen van B. en W. worden bij acclamatie aanvaard. Besloten wordt aan E J. Hogervorst een losplaats te verhuren aan Kcukendel met een oppervlakte van 230 M2. tegen den prijs van 20.per jaar. Bij de rondvraag merkt de heer C. A. v. Paridon op, dat op verschillende plaat- cen op het Ijs onder de bruggen zeer ge vaarlijke wakken liggen. Kan het ge meentebestuur niet zorgen, dat bij deze wakken waarschuwingsteeekens worden geplaatst. De voorzitter zegt te zullen overwegen in hoeverre aan de verlangens van den heer Paridon kan worden tegemoet ge komen. Hij wenscht echter geen verant woordelijkheid ter zake te aanvaarden. De burgemeester Is óók Jong geweest De heer L. M. van Noort, zou den voor zitter in overweging willen geven het boschje op het Gemeente-eigendom (het terrein gekocht van de familie van Lynden) 'e verkoopen, daar de schoolgaande jeugd het volkomen ruineert. De voorzitter voelt daar niets voor en zegt dat het misschien f 2.50 opbrengt en de jongens er voor 5. pleiner van hebben. Hetgeen door den heor C. v. d. Klauw wordt beaamd. De heer C. v. d. Klauw klaagt over de onvoorzichtigheid van de schooljeugd bij het oversteken van wegen en verzoekt B. en W. zich deswege in verbinding te stel len met de schoolbesturen, opdat op school le noodige aandacht aan deze aangelegen heid wordt geschonken. De voorzitter zal dit overwegen, of schoon hU van oordeel ia, dat degenen, die meenen, dat voorlichting ter zake door het onderwijzend personeel ge wenscht Is, zich rechtstreeks tot het betrokken school bestuur kunnen wenden. De heer A. H. v. Noort vraagt of In het vervolg bij gladheid niet wat tijdiger zand kan worden gestrooid, daar zulks verleden Maandag bij de toen plotseling opgetreden gladheid nog al wat te wenschen heeft over gelaten. De voorzitter merkt op, dat de gladheid Maandag J.l. vele menschen heeft vemvt. Spreker geeft echter toe, dat wel wat laat met zandtsrooien ls begonnen, en zal den gemeente-opzichter instrueeren bij gladheid aanstonds de noodige maatregelen te tref fen. Waarna de openbare vergadering wordt gesloten om over te gaan ln geheim co mité. op de baan in het Noorden werden wed strijden gehouden. Hiervan is de uitslag als volgt: Estafettewedstrijd: le prijs W. Keessen en Th. van Luiing, 2e pr. C. Wlt- tebol en W. Bulk. 3e pr. Chr. van der Na gel en J. Zweezeryn. 4e pr. W. Verkade en Joh. van Straalen. Hardrijden om de wisselbeker: le pr. C. Wittebol. Deze is voor de derde maal win naar van den beker. 2e pr. W. Keessen, 3e pr. Th. Westdyk. Geboren: Willibrord Bonifacius Ca- nisius Cornells z. v. H. E. H. Schaminée en H. H. Bosman. Cornells Johannes z. v. P. Th. Borst en C. G.. M. van Goozen. Albertus Johannes z. v. C. H. v. d. Meer en J. H. Overdeevst. Johannes Theodo res Clemens Maria z. v. W. J. v. d. Post en M. J. J. Lieverse. Overleden: M. P. van der Eijk 69 J. eehtg. van J. Noordam. A. C. Noordam 3 weken, d. v an A. Noordam en M. van Rijn. Getrouwd: C. J. Schijf 26 j. en W. van Dam 22 j. C. van Harskamp 25 J. en W. Ross 21 J. ZOETERWOUDE Hardrijderij. Gistermid 'ag werd op de Noord-A door de IJsclub Zoeterwoude we der een wedstrijd gehouden in hardrijden. On de opleiding van Juniores te bevorde ren erd nu gereden door jongens van 13, 14 en 15 jaar. Er waren 22 deelnemers. Na een vinnige kamp was de uitslag: le prijs 5.J. Ammerlaan Jzh., 2e prijs f 4. N. de Jong Pzn., 3e prijs 3.H. Opdam, 4e prys 2.Th. Roeleven.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 7