Laatste berichten Burgerlijke Stand MARKTBERICHTEN DONDERDAG 11 JANUARI 1940 OE LE'ÜS'JHK tUUKANI EERSTE BLAD - PAG. 3 ST. JOSEPHSGEZELLENVEREEN. Afscheid van Kapelaan Schraraa. In een prettige en vlotte bijeenkomst hebben de leden der Gcz. Ver. gisteravond afscheid genomen van hun vicc-Prae?es, kap. H. B. J. Schrama, die door den Bis schop is benoemd tot Directeur van het Dioc. Missiebureau. Vele loden waren aan wezig, toen de Kolping's Lijfwicht entréjj maakte en begeleid door don Pr^es, pas toor Th. Beukers, en den nieuwe.: vice- Praeses, kap. H. van Druren, de scheidende Gezellenvader de zaal betrad. Nadat het „Vlaggelied" gezongen was, opende pastoor Beukers de bijeenkomst met het vereenigingsgebed en sp-ak de voor zitter van deze afscheidsbijeenkomst, oud- Senior Steph. Menken, een woord van wel kom aan Praesident, aan de Raad van Be stuur en de leden. Pastoor Beukers heeft hierna als Prae- ses het woord gevoerd. Een afscheid, aldus 6preker, is altijd iets weemoedigs en vooral ■waar het geldt den vader van het groote Gezellen-gezin. Immers, de Gez. Ver. is jets bijzonders, zij is zoo geheel anders dan alle andere vereenigingen, zij is een gezin met den Priester als vader. Hier staat de Priester in het hart der organi satie, vooral om den jongeman leiding en steun te geven in de moeilijke levensperio. de. Natuurlijk steunt de Priester op den Raad van Bestuur en andere bestuurders, maar van hem wordt toch wel het meeste geëischt in leering en leiding. In mijn plaats, zoo vervolgde spr., heeft kap. Schrama de Leidsche Gez. Ver. ruim zes jaren bestuurd. En hij heeft het ge daan met groote liefde voor de jongeren. Daarvan getuigt wel heel bijzonder zijn ijveren voor de jeugdige werkloozen. Dat kap. Schrama een werker is, daarvan ge tuigt toch zeker wel de eervolle benoe ming door onzen Bisschop. Het Missiebu reau te Katwijk is iets nieuws en prac- tisch zal kap. Schrama alles nog moeten opbouwen; hij zal de liefde voor de Missie in heel het Haarlemsche Diocees moeten aanwakkeren. Dat juist voor zulk een ge wichtige functie kapelaan Schrama is uit gekozen bewijst wel het vertrouwen, van den Bisschop. Spreker wees er vervolgens op, hoe de Leidsche Gezellen al sinds vele jaren hun missieliefde toonen door jaarlijks een geld som bijeen te brengen, waarvan een in- landsche jongen met priesterroeping mag profiteeren. Dit zal er toe leiden, zöo be- f ;.oot spr., dat de Gezellen hun oud-Gezel - lenvader blijven volgen met hun gebed, met hun belangstelling en, zoo noodig, met hun offertjes. God's rijkste zegeningen wenschte spr. aan kap. Schrama toe, op dat ook het nieuwe werk zou slagen! Een spontaan applaus getuigde wel van aller instemming. Namens den Raad van Bestuur sprak de heer P. van Bergen Henegouwen, die vooral naar voren bracht de prettige sa menwerking met dezen vice-Praeses. Zeker zijn de financiëele zorgen der vereeniging r.og steeds groot, maar het zwoegen van kap. Schrama was voor den Raad van Be stuur steeds aanleiding om zoo goed mo gelijk de diverse belangen af te wegen. Aanvaard daarvoor den dank, aldus spr., van alle leden van dit college, die u van harte toewenschen, dat het u in uw verder ïeven goed moge gaan. Ex-senior Steph. Menken sprak namens de vereeniging. Hij herinnerde aan het werk van Kolping in Keulen, toen Marx het so cialisme predikte en de katholiek-sociale gedachte werd gepropageerd door von Ket- teler en de Mun. Kolping stond er voor grooter probleem, dan men denken zou, doch hij hield vol en ziet, een honderd jaar later zijn honderden priesters bezorgd voor het lot der jongemannen en werken zij als Gezellenvaders. Als een Kolping is kap. Schrama onder ons werkzaam ge weest. Wie het voorrecht heeft gehad vijf jaar lang als senior met hem samen te werken weet wel iets van de vreugde en de smar ten. Zeker zijn er velen, die erkennen de werkkracht en den ijver omwille der zie len, maar ook waren er vaak menschen, de befaamde stuurlieden van den wal, die 't beter wisten. Als er iets is, aldus spr., wat in u bewonderd kon worden, dan was het uw volhardend optimisme. Waar lee- kenbestuurders zouden hebben versaagd, daar hield gij vol; gij zijt op uw post ge bleven óók in de teleurstellingen. Er was meer te doen dan alleen de Gez. Ver. De parochie eischte ze op, de zieken en armen en vooral de weezen en de oude van dagen. Maar wij weten, dat in een priesterhart onze vereeniging een zeer groote plaats innam. Zich richtende tot de leden, vroeg de spreker, of allen zich wel steeds bewust waren geweest van hun verantwoordelijk heid en plicht tot medewerking. De Gez. Ver. van Leiden is een mooie vereeniging, maar steunen op de traditie is gevaarlijk; hier moet gewerkt worden door allen. Moge dat terdege beseft worden nu een nieuwe vice-Praeses eerlang komen zal. Aan kap. Schrama bracht spr. hulde en dank namens alle leden. Een flinke geld som was de uiting van hun dank en gaar ne blijven de leden u indachtig, want zij weten hoe u werkte en dat het was voor hen! Hij besloot met te zeggen: blijft er van overtuigd, ondanks de tekortkomin gen hier en daar, dat wij allen in u steeds hebben willen zien den Priester-Gezellen- vader. Als blijk van waardeering ov-rhandigde de oud-senior hem een enveloppe met in houd. De Gezellen-Symphonie, die de bijeen komst keurige entourage verleende, speelde hierna een pittige marsch. Dan was het „laatste woord" aan kap. Schrama. Het valt niet mee, aldus spr., om af scheid te nemen. Zes jaren jarochiewerk, zes jaar dus ook verbonden geweest aan de Gezellen. Er zijn dan banden gegroeid en die te verbreken valt niet mee. Maar spr. is dankbaar gestemd, vooral op dezen avond. Het doet hem goed te weten, dat er waardeering is. Dat geeft moed tevens voor de geheel nieuwe en vreemde taak in Katwijk. Gaarne had spr. in deze vereeni ging gewerkt, want er was ook veel moois. De directe zielzorg is wel een der schoon ste kanten van dit werk. Aan pastoor Beukers is spr. veel dank verschuldigd voor het vertrouwen als prae- ses en voor de prettige sfeer in de pastorie. Den Raad van Bestuur, het college, dat bergen werk verzet, is spr. dankbaar voor allen steun. Ook de besturen van de onder afdelingen en de commissarissen laat spr. gaarne in zijn dankbaarheid deelen, even als alle gehuwde en ongehuwde leden. De genen, die dezen avond hebben georgani seerd, dankte spr. van ganscher harte en vooral den oud-Senior, met wien hij vele jaren zoo vruchtbaar heeft samengewerkt. In vertrouwen op aller steun voor den nieuwen vice-Praeses gaat spr. heen en wat zijn optimisme betreft wil hij vanavond getuigen, dat het H. Misoffer de groote steun is voor den priester. In dat Misoffer blijf ik u gedenken.... Pastoor Beukers sloot dan de bijeen komst met gebed, waarna alle aanwezigen met een handdruk afscheid namen van kap. Schrama. Het was een passende en spontane af scheidsbijeenkomst. Installatie nieuwe vice-praeses. Men verzoekt ons mede te deelen, dat a.s. Zondagavond om half negen alle bestuurders-en leden der St. Josephsgezel- len verwacht worden in het Gezellenhuis. Alsdan zal de nieuwe vice-praeses geïnstal leerd worden. BLOEMIST-PATROONS-VEREENIGING „LEIDEN EN OMSTREKEN". Gisteravond hield deze vereeniging een buitengewone ledenvergadering in 't Schut tershof, die aanving met het vertoonen van de geluids-smalfilm „De Sociale Verzeke ring in Nederland", ter beschikking gesteld door den Raad van Arbeid alhier. De voorzitter, de heer A. Buurman, open de de vergadering met woorden van wel kom en met de beste wenschen aan de le den voor het nieuwe jaar. De smalfilm, wel ke nu vertoond werd, gaf een duidelijk beeld van de toepassing van de verschillen de sociale wetten, zooals de ongevallenwet, de ziektewet, de Land- en Tuinbouw Onge vallenwet en zoo me,er, terwijl de muzikale begeleiding uitstekend was. Vele vragen werden, nadat de film vertoond was, aan den aanwezigen ambtenaar van den Raad van Arbeid gesteld, die deze uitvoerig be antwoordde. Het bleek wel, dat nog zeer veel verkeerde ideeën bestaan over het ge bruik en de uitvoering van de sociale wet ten, maar door deze film te aanschouwen zullen onjuiste standpunten zeer zeker worden Weggenomen. Nadat de voorzitter den ambtenaar van den Raad van Arbeid bedankt had voor de uitnemende wijze waarop deze avond ver zorgd was, ging men over tot een korte pauze, waarna het huishoudelijk deel der agenda werd afgehandeld. De notulen wer den onveranderd goedgekeurd. Ingekomen was een schrijven van den heer J. J. van der Blom voor een betere regeling van het z.g. tuin-abonnementensysteem. Naar aan leiding hiervan, diende het bestuur een voorstel in om tot een betere regeling te geraken. Uit de levendige gedachtenwisse- ling bleek, dat het onderwerp wel in het brandpunt der belangstelling stond. Alle aanwezige leden stemden voor het aannemen van dit voorstel, dat nader uit gewerkt zal worden. Nadat nog enkele le den van de rondvraag gebruik hadden ge maakt, sloot de voorzitter de vergadering. MILITAIRE SCHAATSWEDSTRIJDEN. Hedenmorgen werden op de banen der Leidsche IJsclub de schaatswedstrijden in het hardrijden voor militairen, welke door den dooi van Zondag en Maandag onder broken waren, voortgezet. Vandaag kwamen de korporaaL en man schappen der artillerie aan de beurt. De resultaten waren als volgt: 1. Korp. Huiberts, K.R.A., 56 sec.. 2. Kooiker, 5e afd., 57.4 sec.; 3. Kelderhuis, 5e afc., 57.6 sec.; 4. Brassen, K.R.A., 57.9 sec.; 5. H. de Jong, 5e afd. 58 sec. KATHOLIEK COMITÉ VAN ACTIE „VOOR GPD'' 5)e wam acht lge wede. De volken, die gelukkig zijn, danken den vrede, dien zij ge nieten aan de beoefening van het goede, dat door de Tien Geboden wordt voorgeschreven Deze tien voorschriften houden in een voudige bewoordingen, voor het kleinste verstand te begrijpen, het onderscheid voor tusschen goed en kwaad en leggen zich met onweerstaanbaar gezag op. De mcnschclijke maatschappijen hebben nooit iets anders kunnen vinden voor dit heldere geheel, dat zoo juist is in zijne onder richtingen. Alles samen ge nomen is de bron van geluk en vrede steeds gelegen geweest in de Tien Geboden. FREDERIK LE PLAY. Binnenland KERST-COLLECTE IN DE BIOSCOPEN S 76.000 38.000 voor het Nationaal Steuncomité. De Kerst-collecte ten bate van de sticht- ting Bio-vacantieoord, welke in alle bios copen gehouden is, heeft het formidabele bedrag van ruim f 76.000.opgebracht (vorig jaar ruim f 42.000). Zooals men weet is, dank zij de bemid deling van den Nederlandsche Bioccoop- Bond, met het oog op de bijzondere tijds omstandigheden de helft van deze op brengst bestemd voor het Nationaal Steun comité 1939. Aan het Nationaal Steuncomité 1939 zal derhave een bedrag van c.a. 38.000 wor den uitgekeerd. Het hoofdbestuur van den Nederland- schen Bioscoop-Bond betuigt zijn diepe er kentelijkheid jegens het bioscoopbezoe kend publiek, dat door zijn milde gaven zulk een schitterend resultaat, waarvan èn Bio-vacantieoord èn Nationaal Steuncomi té 1939 profijt hebben, heeft mogelijk ge maakt. DE IJ.H.N.-DORPENTOCHT. 2832 rijders volbrachten den rit. Het is Zondag j.l. wel een zeer groote dag geweest voor den Ijsbond Hollands Noorderkwartier. De dorpentocht door het waterrijke land van Noord-Holland boven het IJ bracht niet alleen meer dan 3400 deelnemers aan den start, maar de dooi ten spijt wisten 2832 van hen het geheele traject af te leg gen, waarvan 2180 burgers en 652 mili tairen. Wat de militaire deelname betreft, het 12de regiment infanterie, bestaande uit Groningers, was verreweg het best verte genwoordigd: niet minder dan 120 rijders van dit corps volbrachten den rit. Het 12de regiment verwierf met dit groote aantal den bijzonderen corpsprijs. Als tweede groote groep moeten de bewakingstroepen van Amsterdam gemeld worden. Vervol gens kwam den Helder met 46 rijders en tenslotte de S.R.O.M.L. met 33 rijders. In totaal hebben 20 detachementen mili tairen aan den tocht deelgenomen. DRIE-MEREN-TOERISTENTOCHT. Zondag a.s. op de plassen. De vorst is teruggekeerd, de vaarten en kanalen zijn weer berijdbaar, de meren zjjn in enoripe ijsvlakten veranderd. En overal zwieren de schaatsenrijders rond. Zondag j.l. werd de tweede dorpentocht van de IJ.H.V. gehouden en Zondag 14 Ja nuari wordt een nieuwe tocht georgani seerd, echter nu in een geheel ander deel van Noord-Holland. De Ijsbond heeft thans een route over de meren ten Zuiden van het Noordzeekanaal gekozen. De tocht, welke nu uitgestippeld is, brengt de deel nemers over de Westeinder plassen, het Braassemermeer en de Kagerplassen. De route is als volgt: Aalsmeer (start)' Westeinder plassen Leimuiden Oude Wetering Braassemermeer Wijde A Rijpwetering Koppoel Oude Kaag Spijkerboor de Kaag en terug naar Aals meer. De afstand is 55 K.M., zoodat ieder een gemakkelijk den tocht kan medema ken. Inschrijving kan telefonisch geschie den bij de dorpentocht-commissie van den IJ.H.V. Het startbureau is Zondag geves tigd in de „Oude Veiling", Marktstraat Aalsmeer, terwijl de start om 9 uur plaats vindt. Er zal voor dezen rit een aparte medaille geslagen worden, die elke deelne mer, die den rit volbrengt, zal ontvangen. DE TORPEDEERING VAN DE „TAJANDOEN". Voor de behandeling van de zaak van de „Tajandoen" voor de Raad van de Scheepvaart bestond vanzelfsprekend in scheepvaartkringen groote belangstelling. Als eerste getuige werd gehoord de ka pitein van de „Tajandoen", de heer J. B. Roeterink. De president vroeg of de kapitein een ontploffing van binnen boord uitgesloten achtte. „Volkomen", was diens antwoord. „Als ik mijn meening moet zeggen, dan denk ik, dat een torpedo het schip heeft getroffen. Het mijnengevaar was voorbij. Het schip liep volle kracht, omdat op die wijze drij vende mijnen het best vermeden worden. He grond mijn meening op de plaats, waar het schip is getroffen, juist bij de machine kamer". De president vroeg of er nog andere re denen waren om torpedeering aan te ne men. De gezagvoerder vertelde, dat hij een fel licht op ongeveer 5 meter boven water heeft gezien, toen de sloepen in het water waren. „Ik dacht eerst", aldus de kapitein, „dat het licht afkomstig was van een reddende boot. De Italiaansche en Engelsche sche pen waren nog zeer ver weg. Later heb ik nog getracht te weten te komen, waar het licht vandaan kwam. Evenwel zonder re sultaat. Zoo kwam ik op de meening, dat het licht afkomstig moest zijn van een schip, dat zich niet bekend wilde ma ken." Prof. Taverne merkt op. dat andere op varenden het licht ook vóór de ontploffing hebben gezien. De heer Roeterink beaam de dit. De tweede stuurman en de uitkijk hadden het schijnsel ook dwars van het schip opgemerkt van de brug af voor de ontploffing. Zij meenden dat het een pa trouilleerend oorlogsschip was, dat den naam van het schip wilde zien. Op een vraag van den heer Ekes ver klaarde de kapitein, dat de nationaliteits- teekens zeer duidelijk waren aangebracht. De kapitein verklaarde, dat zijns in ziens een torpedo de „Tajandoen" moet hebben getroffen. Alle omstandigheden wijzen hierop. Er stond op de plaats van de ramp 56 vadem. Het heeft geen zin daar een mijnenveld neer te leggen. De ont ploffing wees niet op een drijvende mijn. Buitenland LEGERBERICHTEN. PARIJS, 11 Januari. (A.N.P.) Het Fran- sche legerbericht van hedencchtend luidt: Gedurende den nacht niets te melden. Op 10 Januari zijn twee vijandelijke vliegtui gen binnen onze linies omlaag geschoten. BERLIJN. 11 Jan. (A.N.P.) Het opperbe vel van de Duitsche weermacht maakt be kend: In het grensgebied ten Zuiden van Saar- bruecken werd een vijandelijke uitval door een afdeeling ter sterkte van een com pagnie in een terstond geopenden tegen- uitval afgeslagen. De tegenstander verloor dooden en gevangenen. Bij grensbewakings- en verkennings vluchten aan het Westelijk front ontston den verscheidene luchtgevechten. Hierbij werden twee vijandelijke vliegtuigen neer geschoten. Een Duitsch vliegtuig werd bij de achtervolging van een vijand in de buurt van Colmar vernield doordat het in aanraking kwam met den grond. Bij een hernieuwde poging om vliegvel den aan de Duitsche kust met bommen aan te vallen, werden negen Britsche bom- bardements-toestellen van het type Bristol- Blenheim in de Duitsche Bocht door vier Duitsche vliegtuigen tegengehouden. In het verloop van den strijd werden drie Britsche vliegtuigen neergeschoten, en werd een an der zoo zwaar beschadigd, dat het vermoe delijk zijn thuisbasis niet meer bereikt heeft. De Duitsche vliegtuigen keerden uit dit gevecht tegen een meer dan dubbel zoo sterken tegenstander zonder verliezen te rug. DUITSCHE MIJNENLEGGERS SLAAGS MET BRITSCHE VLIEGTUIGEN. KOPENHAGEN. 11 Januari (A.N.P.) De „Berlingske Tidende" bericht, dat op on geveer vier mijl uit de kust, buiten de ter ritoriale wateren voor Ringkjoesing twee Duitsche mijnenleggers »!aags zijn geweest met drie of vier Britsche vliegtuigen. Na een kwartier zijn de vliegtuigen wegge vlogen. DE ONTPLOFFING IN DE AMERI- KAANSCHE STEENKOOLMIJN. BARTLEY, 11 Jan. (A. N. P.). Het aan tal mijnwerkers, dat tengevolge van de ontploffing in de steenkoolmijn van Bart- ley is ingesloten, bedraagt 94 en niet 80, zooals eerst werd gemeld. Te middernacht waren acht reddingskolonnes bezig met het reddingswerk, doch zij waren nog 750 meter van de plaats des onheils verwij derd. LUCHTVAARTVERBINDING TUSSCHEN AMERIKA EN SCANDINAVIë. KOPENHAGEN. 11 Jan. (A. N. P.). Don derdag a.s. zullen de vertegenwoordigers van de Deensche, Finsche, Zweedsche en Noorsche luchtvaartmaatschappijen naar Amerika vertrekken, om te spreken over een geregelden luchtverbinding tusschen de Vereenigde Staten en Scandinavië. Het plan is opgevat tijdens de reis van Lind bergh naar Scandinavië. De weg zal gaan over IJsland en de dienst zal worden on derhouden door Martin Clippers. GRIMMIGE KOUDE IN JOEGOSLAVIë. BELGRADO. 11 Jan. (A. N. P.). Als ge volg van de zware sneeuwstormen zijn tal van steden in het Zuiden van Servië vol komen van het verkeer afgesneden. In ge heel Joegoslavië heerscht barre koude. VIJF COMMUNISTISCHE AFGEVAARDIGDEN BEKEERD. PARIJS, 11 Januari (A. N. P.) De communistische afgevaardigden Ho- nel, Benenson, Langumier, Decoroe, Par- sal en Dewez hebben aan den Kamervoor- zittér Herriot een schrijven gericht, waarin zij de verzekering geven van hun gehecht heid aan Frankrijk en zijn verdediging, alsmede aan de zaak der verlangens van de arbeidersmassa op het gebied van vrij heid en democratie. Sedert het begin van den oorlog, zoo zeggen zij, zyn wij gemo biliseerd en wij hebben ons gebukt voor de discipline en onze plichten als soldaat geheel vervuld. 'Wij kunnen thans verkla ren, dat wij slechts kunnen protesteeren tegen een politiek, die geleid heeft tot een aanval op Finland en tot bedreiging van de vrijheid van Frankrijk door Hitier. LEIDEN. Geboren: Henricus, z. van H. de Jong en I. A .de Jong Cornelis Anton, z. van A. Viele en P. A. Griekspoor Catharina Geertje Geeske, d. van W. Kooistra en B. A. v. Rhijn Susanna, d. van B. Heet- veld en J. C. Riebeek Susanna Jannetje Cornelia, d. van I. L. v. Ast en S. v. d. Feyst Jacobus Petrus, z. van C. L. Bre- derode en C. C. Parlevliet Jan Cornelis, z. van M. Schmidt en C. Terlouw Emma, d. van B. Ahrens en G. v. d. Wetering. Ondertrouwd: S. Schellingerhout jm. 25 j. en M. v. d. Berg jd. 19 j. Th. J. Romijn 25 j. en J. de la Rie jd. 23 j. Gehuwd: J. Bink jm. en W. C. v. Set ten v. d. Meer jd. G. Gertenaar en E. M. Kok A. v. Hal jm. en J. v. d. Beek jd. H. C. v. Henzen jm. en C. E. Cavé jd. H. Kooreman jm. en M. Gerhards jd. J. Montanje jm. en P. Biesbroek jd. W. G. v. d. Ster jm. en M. Janssen jd. J. Stokkel jm. en E. J. Fasseur jd. A. Vonk wedn. en J. Assenberg wed. Overleden: A. Kasteden m. 68 j. B. Boevée m. 38 j. E. H. Hillenaar hsvr. van J. Gordijn 77 j. P. J. Brunenberg m. 79 j. M. C. Smit hsvr. van C. G. v. d. Voorst 69 j. H. Pardon wed. van C. Ba- velaar 54 j. F. H. P. Boom m. 73 j. LEIDEN, 10 Jan. Groentenveiling. Per 100 kg.: roodekool f 4.405.60, savoyekool 4.906.10, groenekool 2.004.60, boe renkool 69, kroten 2.103.90, kroten, gekookt 58, uien 1.003.20, peen J 36.10, spruiten 523, andijvie 18 —25, witloof 57, per 100 stuks: knol- selderie 1.505.50, per 100 bos: selderie 4.40—5.50, DELFT, 11 Jan. Vee. Aanvoer: 67 runde ren, 155 graskalveren, 267 magere varhens, 267 biggen, 6 schapen of lammeren, 2 gei ten of bokken. Prijzen: kalfkoeien 150 280, varekoeien 100175, nuchtere kal veren 416, magere varkens f 1656, biggen 716, geiten of bokken f 39, rundvleesch 80, 68 en 56 cent per kg. slcahtgewicht. BOTER. Aangevoerd 3 achtste vaten. Prijs 1.60—1.65 per kg. GOUDA, 11 Jan. Vee. Aangevoerd in to taal 546 stuks, waarvan 16 slachtvarkens: vette van 3334 cent per pond, levend met 2 pet korting; 291 magere varkens f 25— *5. 149 biggen 1216, 81 nuchtere kal veren 511, 3 schapen f 1829 en 6 Lokken of geiten 26 per stuk. Handel redely k. Kaas. Aanvoer 92 partijen. Prijzen lc kwal. met rijksmerk 3133 en 2e kwal. f 2930 per 50 kg., crisisaftrek 19.2 cent. Handel goed. Boter. Aanvoer 229 pond. Prijzen: Goeboter 8085 cent en Weiboter 7580 cent per pond. Handel vlug. Eieren. Aanvoer 58.000 stuks. Prijzen: lc ppeneieren 4.755.00, kleine kippen eieren 4.004.25 en eendeneieren 4.00 4.25 per 100 stuks. Handel vlug. KATWIJK a. d. RIJN, 10 Jan. Groe- tenveilin. Waspeen 1.201.60. Kroten 0.400.65, per kist van 20 K.g. Roode kool 4.00—5.60, Gele kool 3.00—3.80, Groene kool 3.10—4.70, Uiën 2 50—3.50, per 100 K.g. Andijvie f 0.850.89, Boeren kool 0.48—0.52. LOOSDUINEN, 10 Jan. Groentenveiling. spinazie 1.15 per 4 kg., salade le soort 1.802.10 per 100 krop; peen le soort f 12 14 en 2e soort f 7, selderie 4.806.40, pieterselie f 6.507.80 per 100 bos; prei 15.90—20.— en andijvie 18—22 per 100 kg. stoofsla 47 cent per 6 kg., boeren kool 38—57 cent per 7 kg.; kippeneieren J 4.40 per 100 stuks. NIEUWERBRUG, 10 Jan. Eiercnveiling. Aanvoer 2021 stuks. Prijzen: kippeneieren wit 4.204.80, idem bruin f 4.304.90, henneneieren 3.604.10 per 100 stuks; boter 6876 cent en kaas 2835 cent per pond., ZOETERMEER, 10 Jan. Eiercnveiling. Aanvoer 13000 stuks. Prijzen kippeneieren 4.005.40 (grooter), en kippeneieren kleine f 3.153.95 per 100 stuks. BODEGRAVEN, 10 Jan. Eierenvelling. Aanvoer 6079 stuks. Prijzen* kippeneieren wit 4.104.50 en gemengd f 4.304.60 Kuikeneieren f 3.604.10 per 100 stuks. VOORSCHOTEN, 10 Jan. Eierenveilinq V. P. V. Prijzen: kippeneieren 4.805.30 per 100 stuks. VINKEVEEN, 10 Jan. C.ro#tonvelllng. Witlof I 12.00—14.50. idem II, 6.50—8.— idiem, stek f 5.006.00 per 100 K.g. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) Londen 7.40-'*/4 Berlin75.20 Parijs 4.20 Brussel 81.52 Zwitserland 42.04 Kopenhagen86.22l/2 Stockholm44.87 !/2 Oslo 42.60 New York1.873/g

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 3