Laatste berichten Burgerlijke Stand MARKTBERICHTEN ZATET.CAG 6 JANUARI 1940 DE LEtnsf!HE COURANT EERSTE RI.AO - PAG. 3 Bioscopen Lid» HET ONZICHTBARE FRONT. Een bioscoopprogramma moet al slecht van inhoud zijn, wil het geen belangstel ling trekken. Des temeer interesse mag men verwachten voor een actueele film, zooals deze week in het Lido wordt ge geven met de film „Het onzichtbare front", een oorlogsverhaal uit 19141918. Nu alom de oorlogsfakkel weer oplaait is hetgeen zich achter de schermen van de oorlogs-grooten afspeelt weer bijzonder in trek. Spionnage en contra-spionnage tre den daarbij op den voorgrond. Dit filmverhaal verplaatst ons naar Aug. 1914, naar een plaatsje in Noord-Frank rijk, Wattignies genaamd, waar de Duit- schers op het punt staan binnen te treden. In de kamer van de familie Richard zit men in gespannen verwachting en als de troepen binnenrukken grijpt de vader in vertwijfeling zijn geweer en opent het vuur op de soldaten. Enkele oogenblikken later zijn hij en zijn vrouw gefusilleerd en twee dochtertjes blijven achter. Beide meisjes vluchten uit het dorp en als zij geen gehoor geven aan het „halt" van een schildwacht, volgt een schot en het jongste meisje wordt getroffen. Martha (Edwige Feuillère), thans alleen over, zint op wraak en weet na lang smee- ken een plaats te krijgen bij het „Tweede Bureau". Uitgezonden naar Noord Spanje om daar te trachten uit te vinden die daar tegen Frankrijk ageert en waar de duik bootbases der Duitschers zich bevinden, komt zij in kennis met von Ludow (Erich von Stroheim), in wien zij den officier ont dekt, die haar ouders heeft doen fusillee- ren, en von Falken (Jean Galland) ter wijl zij eveneens Mata Hari (Deli Col) leert kennen. We krijgen dan een interessanten strijd te zien tusschen spionnage en contra-spion nage, waarbij Martha het tevens doet voor komen, dat zij voor ven Ludow spionneert. Zoo weet zij tezamen met haar helper, die haar doodgewaande verloofde blijkt te zijn, het plan om alle Zuid-Fransche wa pen- en munitiefabrieken in de lucht te la ten vliegen, te verijdelen. Von Falken en Mata Hari verdwijnen dan van het tooneel, doch von Ludow gaat met zijn snoode plannen voort en pro beert met de hulp van Martha de groote troepentransporten uit Amerika onschade lijk te maken, maar haar tegenstandster is opnieuw daar om hem in zijn plannen te dwarsboomen en te zorgen, dat zij en niet de man, dien zij haat en verafschuwt, de victorie behaalt. Deze „Centra-film" kan als product .van de Fransche superproductie beschóuwd worden. Het is een meesterwerk van Ray mond Bernard, vervaardigd naar authentie ke gegevens uit de dossiers van „Het Twee de Bureau". Het is een film, welke niet alleen een vlammende aanklacht tegen den oorlog is, doch tevens een fel drama, dat opnieuw het bewijs levert, dat het le ven der spionnen geen benijdenswaardig beroep is. Deze film doet tevens zien, welk aandeel ook vrouwen in den oorlog kun nen hebben, wanneer zij strijden op het onzichtbare front der spionnage. De hoofdfilm voor de pauze brengt een sensationeele en avontuurlijke geschiede nis, welke zich afspeelt op de Zuidzee en haar idyllische eilanden. Een film naar het verhaal van Albert Richard Wet jen met spanning, romantiek en gezonde hu mor. Een film van strijd tusschen kapi tein Wallaby Jim, een van de parelvis- schers van Macazzar, die op eerzame wijze zyn beroep uitoefent, maar die bij terug komst van een zijner reizen tot de minder aangename ontdekking komt dat hij een concurrent heeft gekregen, een bedrieger en schavuit, die hem zijn parelgronden heeft ontnomen. Na een avontuurlijken strijd blijft Wallaby Jim natuurlijk mees ter van het terrein. George Houston, Syd Saylor, Mamo Clark en Rieth Coleman vervullen de hoofdrollen in deze pakkende geschiedenis rond de romantische eilanden van de Zuidzee. Rex DE ROODE PIMPERNEL. De geschiedenis van den Rooden Pim pernel, waarvan wij in onze jeugd niet konden slapen is ten slotte toch op het witte doel terecht gekomen. Het zijn de spannende romans van Ba- rone Orczy, die het verhaal doen van dien jongen Engelschen edelman Sir Percy Blakeney, die er met een aantal even moe dige en sportieve Engelsche edellieden een sport van maakt tijdens het schrikbewind onder Robespierre in Frankrijk de guillo tine zooveel mogelijk slachtoffers te ont futselen. Thans draait in Rex deze Pimpernel-his torie met in de hoofdrollen Leslie Ho- wordt en Merle Oberon. Op buitengewone wijze wordt de rol van Sir Percy Blakeneji, „de Roode Pimper nel" weergegeven door Leslie Howard en onder groote spanning, zien wij niet alleen hoe hij velen uit de macht van Robespierre weet te ontrukken, doch ook hoe hij zelf op het kantje af aan de guillotine ontsnapt. Vor de pauze draait de fantastische film „De Godin van de Jungle" welke zich af speelt op een der eenzame eilanden in de Zuidzee. Hierbij komt nog een goede re portage van de laatste vaart van de „Graf Spee" en een weréldjournaal. Luxor. JUAREZ. Een korte titel, welke dengenen, die niet thuis zijn in de wereldhistorie, weinig zegt de naam van een man, die als be vrijder van zijn volk, het Mexicaansche volk, bekend staat. Een korte titel voor een zéér grootsche en prachtige film, die een pakkend beeld geeft van een der meest aangrijpende vorstelijke drama's uit de wereld-geschiedenis: de kortston dige keizersdroom van Maximiliaan van Habsburg en Charlotte van België. Maximiliaan, de laatste keizer van Mexico, was een hoogstaand man, maai een idealist zonder zin voor de werkelijk heid. Het Mexicaansche volk van het mid den der vorige eeuw had hetzelfde tempe rament als het Mexicaansche volk van he den. Het is nogal heetgebakerd en met idealsme valt er niet veel mee te begin nen. Tot deze ontdekking kwam ook de zacht-aardige Maximiliaan, maar toen was het te laat. Hij werd doodgeschoten, ter wijl de jonge keizerin, die in Frankrijk vertoefde om hulp te zoeken, ongeneeslijk krankzinnig werd; zij is eerst eenige ja ren geleden in vervolgingswaanzin ge storven. De tegenspeler, en de winnaar in dit keizerlijk drama was Juarez, een Indiaan, die nadat stroomen'van bloed hadden ge vloeid, de republiek herstelde. Een hard man, die Juarez, maar volkomen eerlijk en onbaatzuchtig. De rol van Juarez wordt vertolkt door Paul Muni, die deze figuur tot de domi- neerende in de film maakt. Het is maar een eenvoudig man, in een gekleede jas en met een ouderwetsche hooge hoed op, maar overal waar dit mannetje met zijn samengenepen lippen verschijnt, taant de luister van het keizerlijk hof. De tragische rol van de keizerin is van Bette Davis toevertrouwd: een nerveus, schichtig en sentimenteel persoontje, die zich evenzeer van de hoogheid van het keizerschap bewust is als haar gemaal. Het is een zeer mooie film een van de glanspunten van dit seizoen die men niet moet verzuimen bij te wonen. Spannend, soms van een nauwelijks meer te dragen spanning is de film vóór de pauze: „Een ongeluk komt nooit al leen". Een bedrag van 50.000 dollar komt in een verkeerde enveloppe terecht en in handen van een jongedame, die er wel raad mee weet. Door het verdwijnen van dit geld staat het leven van twee men- schen op het spel. Een verhaal vol zenuw- sloopende en ook vroolijke gebeurtenissen, tot revolvers gericht worden op het hart van de twee mannen, en een auto een deur ramt en dusdoende voor een ge lukkig en feestelijk einde zorgt. Zeer ge slaagd.- Men kan deze week in „Luxor", waar van de hall is gemetamorphoseerd en een deftlg-rustig cachet heeft gekregen, een boeienden avond meemaken. Casino biit.iUi.QOM IN ANGST. Het programma van deze week begint met een serie interessante reportages, waarbij een groote verscheidenheid van oorlogsnieuws in het middelpunt der be langstelling staat. Interessante kijkjes van den strijd in Finland rond Petsamo en in Karelië, de luchtaanvallen op Viborg enz. Voorts belangwekkende dingen van Schot- sche en Fransche soldaten. Bezoeken aan de soldaten door vorsten, kerstfeestvierin gen aan de fronten en in de Maginotlinie en natuurlijk ook allerlei nieuws van de Hollandsche soldaten. Dit alles wordt nog met ander interessant nieuws aangevuld. De beide hoofdfilms vormen te samen een met smaak samengesteld en aantrekke lijk programma. De eerste is „Nachtasyl". Jean Renoir, de wereldvermaarde Fransche regisseur, heeft het tragisch gegeven voor deze rol prent op boeiende wijze verwerkt en de verschillende medewerkers hebben er een vertolking van gegevens, die den toeschou wer van begin tot einde weet te boeien. „Nacht-asyl" brengt ons in een door een ouden Rus geëxploiteerd nachtverblijf waar allerlei mislukkelingen der maat schappij onderdak vinden, waar dieven, dronkaards, vervallen grootheden enz. een armzalig bestaan lijden, waar stompzinni ge gelatenheid gevonden wordt naast har de wreedheid, waar de dood als een ver lossing van het leven wordt beschouwd.... Artisten als Jean Gabin, de inbreker, Louis Jouvet, de verloopen baron, de Wla- dimir Sokolof, de oude exploitant van het asyl geven prachtige creaties van hun rol len. De film na de pauze is de opeenstape ling van de meest pyramid ale nonsens, welke men ooit heeft bedacht. En Heinz Rühmann moet wel een buitengewoon goed acteur zijn, om in dien chaos de baas te blijven. Het is een klucht in het kwa draat, waarin een Florentijnsche stroohoed een groote rol speelt. Heinz Rühmann is in het verhaal een zekere meneer Farina, die op dien dag in het huwelijk moet tfeden. Inmiddels beleeft hij een dwaas avontuur, omdat zijn paard de hoed van een dame opvreet. Hij moet die dame een nieuwe hoed bezorgen en tusschen den geheelen bruiloftsdag door jaagt de bruidegom ach ter die hoed aan. De familie van de bruid komt in allerlei gebouwen terecht, waar zij niets te maken hebben, maar de boel op stelten zetten. Behalve de nonsens komen ei in deze film een paar opmerkelijke din gen voor en dat is op de eerste plaats de aankondiging van de producenten, leiders en acteurs, die op een werkelijk originee- le manier gebeurt. Vervolgens vertelt Heinz Rühmann in een geestige toespraak tot het publiek, hoe h(j aan zijn bruik is gekomen. Deze beide vondsten verzoenen ons met de onwaarschijnlijkheden van deze daverende klucht. Wie eens onbedaarlijk lachen wil, neemt de onwaarschijnlijkhe den op den koop loe Trianon VIER MANNEN DER DUISTERNIS. Zijn deze vier mannen misdadigers? Men zou het gaan denken als men den titel leest van de rolprent, welke deze week in Tria non draait. De Engelsche titel geeft een anderen kijk op deze vier mannen. In het Engelsch heeten zij nl. „The 4 just men", de vier rechtvaardige mannen, of de man nen der gerechtigheid. Zij werpen zich op als rechters over een misdaad, welke Enge land aan den ondergang zou hebben prijs gegeven. Het -is alles natuurlijk fantasie, ontsproten aan het rijke brein van den schrijver Edgar Wallace, maar zelfs als men de geschiedenis van Engeland ken nende maar al te goed tyeet, dat het hier over verzonnen gebeurtenissen gaat, is het verhaal van de avonturen, welke deze vier spionnen-bestrijders beleven, buitengewoon spannend en opwindend. Het is een grootsch opgezet internationaal spi- onnage-drama, dat zijn aanvang neemt in een gevangeniscel, waar één van de vier van een gevangene inlichtingen krijgt over een complot tegen het Britsche Rijk. Er moeten twee hoofdpersonen in het complot zijn: een zekere Luri Bey die in het Nabije Oosten de leiding heeft en een ambtenaar van het Engelsche ministerie van Buiten- landsche Zaken. Eén van hen gaat op zoek naar Luri Bey en de drie anderen gaan naar Londen. Hun verdenking valt op Myra Hastings, de vrouw van een ambtenaar van Buitenland- sche Zaken. Om haar tot een onvoorzich tige stap te brengen, jaagt men haar schrik aan. Dit gelukt er. Myra haast zich naar haar opdrachtgever. Deze is bang, dat Myra hem zal verraden en ruimt haar uit den weg. Hij maakt zich ongerust en gaat op zijn beurt naar zijn opdrachtgever, Sir Ha- mar Ryman, een lid van het Lagerhuis, waardoor hij zijn vervolgers op het spoor van den hoofdpersoon brengt. Na deze ontdekking volgt de onschade- lijkmaking van het complot, wat niet be paald zachtzinnig in zijn werk gaat. Op geraffineerde wijze weet men tegen alle politie-bewaking in den hoofdpersoon te dooden en hem toch in het Lagerhuis te laten spreken, waardoor de Britsche regee ring wordt gewaarschuwd van het drei gende gevaar. Het is een knap geschreven verhaal, spannend en vlot gespeeld en verfilmd tot een „thriller", die u van het begin tot het eind in spanning houdt. Vóór de pauze gaat een Fransche film „Madeleine", een film, ■''Vier hoofdbeteeke- nis naar den aard der Fransche films voor namelijk ligt in de knappe psychologische karakterteekening. Hetgeen niet zeggen wil, dat z(j overigens onbelangrijk zou zijn. Integendeel, het is een uitstekend verhaal over de fatale gevolgen van het spelen met de liefde. De geschiedenis is echt Fransch en het verhaal openhartig, zooals de Fran- schen in deze zaken nu eenmaal zijn. Maar er ligt een sfeer van ridderlijkheid over; eer ridderlijkheid, die een doodgewonen Spahi een som van 10.000 francs (een erfe nis) doet wegschenken aan een gril van een schoone vrouw. Maar deze vrouw is de toe wijding van den Spahi, later typograaf en nog later kroegjesbaas, niet waard en als zij tracht zelfs diens ouden makker uit den soldatentijd ongelukkig te maken, doodt hij haar. Het is een film voor volwassenen, die echter de superieure kwaliteiten van film werk en spel zullen kunnen waardeeren. Een teekenfilm en een uitgebreid jour naal, o.a. over den ondergang van de „Graf Spee", maken dit programma tot een inte ressant geheel. Handelsregister K. K. Wijzigingen: 6939. Internationale Kunsthoorn Industrie N.V., Voorschoten, Rouwkooplaan 2. Overl. proc.: J. M. H. van Oostrom Soede, dd. 18 Dec. 1939. 1640. Firma F. H. de Keuning. Leiden, Oude R(jn 41. Grossierdery in wasch- en poetsartikelen. Dóór uittreding van den vennoot M. F. de Keuning, is de vennoot schap onder firma met ingang van 1 Januari 1940 ontbonden. Het bedrijf wordt voortgezet door den o verb lij venden ven noot J. G. A. de Keuning, als eenig eige naar, onder den naam: Firma F. H. de Keuning. 2675. Lezwljn en Veerman. Leiden, Ga- renmarkt 8. Huisschüdersbedrijf. De was- industrie onder dc naam „De Veerman" is dd. 1 Jan. 1940 opgeheven. KATH. ACTIE. Par. O.L.Vr. HEMELVAART en St. JoZEF. Morgenochtend, kwart voor zeven: Alg. H. Communie voor de geheele mannelijke jeugd. Jongemannen, komt allen op voor uw Kon! Christus. Toont uw wil ook door niet .e laat te komen. Na afloop zingen: „Komt allen te samen". Voor Christus onzen Koning, God wil het! Wie z'n omzet wil vermeeren, moei adverteeren t Nederlands zelfstandig heid onaantastbaar De regeeringspersdienst meldt: Sedert eenigen tijd worden in bniten- landsche persorganen tendentieuze be richten omtrent Nederland verspreid, In dier voege, dat twijfel wordt gewekt aan Nederlands vastbeslotenheid om zich met alle krachten waarover het land beschikt, tegen eiken buitenland- schen aanval te verweren. Naar aanleiding hiervan zij nogmaals verklaard, ter voorkoming van alle misverstand, dat over Nederlands on aantastbaarheid niet te onderhandelen valt, en dat elke aanrander van het Nederlandschc grondgebied den meest hardnekkigen weerstand onzer wape nen zal ontmoeten, van welke zijde de aanval ook moge komen. Binnenland JONGEN MET SLEE ONDER VRACHT AUTO GERAAKT. Op slag gedood. Gistermiddag is de 9-jarige J. J. Willem- sen te Renkum, by het sleden op en sterk- hellenden weg onder een vrachtauto ge raakt en op slag gedood. Den bestuurder van de auto treft geen schuld. HET STOFFELIJK OVERSCHOT VAN DEN HEER COPPERS. Het stoffelijk overschot van den bij Per nis verongelukten len luitenant Th. H. Coppers is opgebaard in het Zuider Zie kenhuis te Rotterdam. De overbrenging zal Maandagochtend on geveer 10 uur naar de parochiekerk St. Martinus te Voorburg geschieden. De uit vaartdienst is om 10.45 uur, waarna om 12 uur de begrafenis met militaire eer al daar zal plaats hebben. BRAND IN KETELHUIS. Hedenochtend om kwart over zeven werd brand ontdekt in het ketelhuis van dc kweekerij Kok en Franken aan den Toutweg te Loosduinen. De brandweer ruk te uit met de spuiten van de van de Van der Vennestraat en de Archimedesstraat, dcch de eerste behoefde geen dienst te doen. Met twee stralen uit een sloot werd water gegeven en na korten tijd was de bTand bedwongen. Op de ketels, die geen schade hebben ondervonden, lagen honderd bakken maïs kolven en honderden bossen tomatentouw, die waarschijnlijk door broeiing in brand zijn geraakt. Het dak, waar de vlammen spoedig uitsloegen, werd gedeeltelijk ver nield. De niet zeer groote schade wordt door verzekering gedekt. Buitenland LEGERBERICHTEN. PARIJS, 6 Januari. (A.N.P.) Het Fran sche legerbericht van hedenochtend luidt: De gebruikelijke activiteit van patrouil les en artillerie. BERLIJN, 6 Januari. (A.N.P.) Het op perbevel van het Duitsche leger deelt mede: Geen bijzondere gebeurtenissen. DE OVERSTROOMINGEN IN TURKIJE. ISTANBOEL, 6 Januari. (A.N.P.) De was van de Djeylan bij Adana en Tigris en Hanif bij Broessa heeft ernstige schade aangericht aan de te veld staande gewas sen. Bovendien zijn bij Broessa 15.000 stuks vee afgesloten van de buitenwereld, de dieren zijn gedoemd van honger om te komen. Teneinde de overstroomingen te keeren heeft men duizenden zakken cement ge bruikt, doch dit heeft niet geholpen. Alle wegen in het overstroomde gebied zijn niet te gebruiken, zoodat het zeer moeilijk is hulp te bieden. Op een eilandje in de Tigris zijn 45 ar beiders geïsoleerd, die bezig waren aan het bouwen van een brug. Hun toestand is zeer gevaarlijk, aangezien het niet moge lijk is met hen in verbinding te treden. DE EBRO STERK GEWASSEN. TORTOSA, 6 Januari. (A.N.P.) Het wa ter van de Ebro is in een dag 2.50 M. ge wassen. De veerdiensten over de rivier zijn gestaakt en in allerijl worden maatregelen genomen om een overstrooming, welke ka- tastrofaal zou zijn, te voorkomen. LEIDEN. Geboren: Elsje d. van B. Stoute en J. Kukler. Nicolaas Andriës z. v. H. Hille- naar en E. C. Verschuren. Johannes Pe trus z. v. P. J. Klein en C. J. Hogenboom. Johanna Cornelia d. v. H. v. d. Linden en W. Lardé. Elisabeth d. v. H. J. v. Wyk en S. H. Viele. Johanna Catharina Magdalena d. v. J. Mark en C. M. de Jong. Wilhelmina Adriana d. v. Th. v. d. Hoorn en M. M. Langelaan. Marinanna d. v. J. C. Slingerland en W. P. de Vries. Johannes Cornelus Adrianus z. v. A. J. Buschman en E. H. Nijnens. Ondertrouwd: J. Warners jm. 25 j. en A. D. v. d. Eikhoff jd. 23 J. A. v. Iterson jm. 25 j. en C. Paardekooper jd. 18 j N. Spierenburg jm. 28 j. en G. A. Beekhuizen jd. 21 j. Overleden: P. W. de Mootf z. 19 J. E. Duk vr. 79 j. GRAAF CIANO TE VENETIë. VENETIë, 6 Januari. (A.N.P.) Heden ochtend 10 uur is de Italiaansche minister van buitenlandsche zaken, graaf Ciano, te Venetië aangekomen. Op het station werd hij door de plaatselijke autoriteiten begroet. De bevolking juichte hem harte lijk toe. Hij begaf zich vervolgens per mo torboot naar het hotel, waar de Hongaar- sche minister van buitenlandsche zaken, Czaky, zijn intrek heeft genomen. Vanmiddag te 1 uur biedt graaf Ciano een lunch aan ter eere van zijn Hongaar- schen gast. In de loop van den middag zullen de besprekingen beginnen. LEIDEN, 5 Jan. Groentenvciling. per 100 kg.: roodekool 3.407.10, savoyekool 4.2U6.90, groenekool 2.604.40, boe renkool 69, rapen 3.403.90, prei 12.80—17.10, kroten S 2.40—3.30, kroten, gekookt 5—9, uien J 0.603.10, peen 3.50 8.6U, spruiten 724, andijvie 1220,. Nero 79, witloof 421, per 100 stuks: knolselderie 1.506.30,, per 100 bos: pieterselie 3.405.70, selderie f 3.80 7.40. 6 Jan. Boter. Aanvoer 340 kg. Prijzen: prima fabrieksboter 1.69, prima boeren- boter 1.621.70 per kg. Handel matig. Turxmarkt van 1 tot en met 6 Januari Lange turf geen aanvoer. Prijzen J 10 per 1000 stuks. 's HERTOGEN BOSCH, 5 Jan. Boter. Aanvoer 12650 kg. Prijzen: hoogste 1.60, laagste 1.62 en midel 1.65 per kg. TER AAR, 5 Jan. Centrale Veiling. Boerenkool 2331 cent Uien 1.40, apruilkool 1718, savoyekool 4.00, wit- iOuf 12.0016.80, knoiseiderie 2.20— 4.70. RIJP WETERING, 5 Jan. Eieren veil iiig- R. P. V. Aanvoer 1877 stuks. Prijzen; kip peneieren J 3.404.60 per 100 stuxs. Han del traag. LEIDERDORP, 5 Jan. Elcrcnveillng. Prijzen: kippeneieren 4.805.30, kuiken eieren 3.904.20 per 100 stuks, kaas 24 35 c ent per pond, kippen 0.601.20, ha- nen 0.901.05, konijnen 0.352.10, een den 5075 cent per stuk. KATWIJK a d- RUN, 5 Jan. Groenten^ veiling, per kist van 20 kg.: wacshpecn 1.201.55, kroten 28—45 cent, roodekool 3.205.10, gelekool 2.002.60, groene- kooI 2 503.10, uien f 2.503.50, per kist van 6 kg.: andijvie 0.751.14, boeren kool 2835 cent. LOOSDUINEN, 5 Jan. Groentenveillng. Schorseneeren f 7.70 per 100 kg. salade 2.503.40 per 100 krop, pieterselie 3.90 4.80, knolselderie 6.80, en bleekselderie 3.60 per 100 stuks, prei 711.10, andijv- vie 16.7518.75 per 100 struk, boeren kool 2635 cent per 7 kg. Kippeneieren 4.50 per 100 stuks. UTRECHT, 6 Jan. Vee. Totaal aangevoerd 2t>95 stuks, o.a. 900 koeien. Prijzen: stieren 2631 cent per pond, handel matig, prij zen gelijk; slachtkoeien 2e soort 2935 cent idem 3e soort 2428 cent per pond, handel redelijk, prijzen gelijk Vaarzen 140240, pinken f 80145, melkkoeien 160270» kalfkoeien f 170280, varekoeien i 120— 200 per stuk, handel kalm, prijzen onver anderd; 170 magere kalveren 4090, per stuk, handel matig, prijzen goede soor ten iets hooger; 730 nuchtere kalveren 8 —12, handel vlug, prijzen hooger; 320 ma gere varkens en schrammen resp. 2339, er 1623 per stuk, 435 biggen 818, per stuk, handel redelijk prijzen iets hooger 140 magere schapen f 921 per stuk, han del kalm, prijzen onveranderd. Kleinhandel: 250 kg. boter 1.80 en 150 kg. kaas 60—80 cent per kg., 25.000 eieren 3.80—5.50 per 100 stuks. WISSELNOTEER1NGEN (AMSTERDAM) Londen 7.83l/„ Berlijn75.15 Parijs f 15«/3 Brussel 31.44 Zwitserland 42.05 Kopenhagen86.15 Stockholm44.60 Oslo 42.55 New York1.87VW

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 3