OMGEVING RIJNSTREEK DINSDAG 2 JANUARI 1940 DE LEinSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 11 HILLEGOM Pastoor Krook bediend. De zeereerw. heer Krook, oud-pastoor van St. Martinus, verbluf houdende in Hui ze Duinrust te Overveen, is uit voorzorg van de H.H. Sacramenten der Stervenden voorzien. Kapelaansbenoeming. Tot kapelaan aan de St. Jozefkerk is benoemd de wel eerw. heer Th. Ph. van der Heyden. Ka pelaan Van der Heyden is geboren in 1913. priester gewijd in 1938 en sindsdien werk zaam te Waarland (bij Schagen). Geboren: D. van M. C. Versteegvan der Salm. z. van N. Boll—Vink; d. van C. Blokker—van der Hulst. z. van H. KaptijnWinters. d. van M. J. Martens van der Mey. z. van J. van Rooden— Aarts. Ond rtrouwd: N. Vermeulen en J. Hijlkema. G e t r o u wd: H. van der Zander en C. Kaptein. A. H. Mul en H. C. van der Ben. LEIDSCHENDAM Geboren: Cornelia Catharina d. van J. A. van Beek en M. C. Brandsma Wil lem Johannes z. van J. Voois en Gr. Knoester Johannes Hendrikus 'z. van H. J. Mol en J. C. M. Haagen. Overleden: W. M. G. Bakker. LISSE Kapelaansbenoeming. Tot kapelaan aan de Beekbrug te Lisse is benoemd de weleerw. heer C. A. van der Voort. Kape laan Van der Voort is geboren in 1911, priester gewijd in 1937 en sedertdien werkzaam te Enkhuizen. Kapelaan Rietveld de toegewijde onder-pastoor van de Kaag, is benoemd tot rector te Dordrecht. Begrafenis C. M. Grullemans Sr. Gis terenmiddag vond onder groote belangstel ling op de oüde Ned. Herv. begraafplaats alhier de teraardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van wijlen den heer C. M. Grullemans Sr., in leven een zeer bekend bloembollenhandelaar hier ter plaatse, die vorige week op 78-jarigen leeftijd overleed. Onder de aanwezigen waren de heeren E. H. Krelage uit Haar lem, oud-voorzitter Algemeene Vereeni- ging voor Bloembollencultuur, T. H. M. v. Waveren uit Bennebroek, voorzitter van den Bond van Bloembollenhandelaren, ir. K. Volkersz, consulent en directeur der Rijkstuinbouw-winterschool uit Lisse, ve le bloembollenhandelaren, personeel, vrien den en kennissen van den overledene. Achter de lijkauto volgde een met blosmen en kransen beladen auto. Toen de kist in het graf was i.edergelaten sprak de heer T. H. M. van Waveren uit Bennebroek, voorzitter van den Bond van Bloembollen- handelaren. De oude heer Grullemans, zeide spreker, heeft alle lief en leed van het vak niet alleen intens beleeft in de laatste 50 jaren, maar er een hoofdrol in vervuld en vooral in dat ge deelte, dat den export betrof. Namens de Bond, waarin de heer G. sedert de op richting zoo actief werkzaam was, spreek ik een woord vart dank uit voor hetgeen hij voor de export gedaan heeft; ik doel dan niet alleen op de periode, dat de heer G. algemeen voorzitter van den Bond was, maar ook op de belangstelling en de steun, die hij tot op hooge ouderdom aan ons bondsleven gaf. Ik heb niet de eer ge had van veel persoonlijk contact. Ik mag wel afleiden uit de wijze waarop de char mante oude heer, mij als jongere 'n enkel maal opbelde en zijn zorg toonde voor 't exportbelang en mijn boridswerk, wat hij voor zijn kinderen en zaak was. Ik weet zeker, dat de kinderen zijn zorg, de goe de zorg van eén goeden Vader, erg zullen imissen. Moge het u een troost zijn, dat u zijn nagedachtenis kunt- eeren, door dat gene wat hij u in zijn leven gegeven heeft, als een kostbare herinnering te bewaren, waarop u uw levens verder kunt bouwen. Hij ruste in vrede. Vervolgens werd het woord gevoerd door den heer C. Vervat uit Lisse, boek houder in het bedrijf van den over ledene, die names het personeel van de firma een kort woord van afscheid sprak. Meerdere van ons aldus spr., heb ben vele jaren met hem samengewerkt èn hem leeren kennen en mogen waardeeren als een hard werker met een helder in zicht, met een groote liefde voor zijn be drijf, waar aan hij meer dan 40 jaren zijn beste krachten heeft gewijd, daarmee de hechte basis leggende voor het thans we reldbekende, groot bedrijf. Hij was iemand, die de belangen van zijn personeel heeft weten te verstaan. Hoewel hij steeds een stipte plichtsbetrachting verlangde, het geen voor een groot bedrijf voor zichzelf sprak, neemt het niet weg, dat hij door zijn humaniteit den goeden geest onder het personeel wist te bewaren. Wij geven u de oprechte verzekering, dat zijn nagedach tenis bij ons steeds in hooge eere zal blij ven voortleven. Hierna werd het woord gevoerd door der. heer ir. K. Volkersz, directeur der Rljkstuinbouwwinterschool uit Lisse. Spr. bracht den overledene dank voor al dat gene, wat hij gedaan heeft voor de school. Vervolgens werd het woord gevoerd door de heer M. Veldhuyzen van Zanten R:n. uit Lisse. Tenslotte 'erd nog een persoon lij woord gesproken door een zoon van den overledene. OEGSTGEEST Autcbotsing. Zaterdagavond had een autobotsing plaats op den Leidschen Straatweg bij de Warmonderweg. Doordat een wielrijder den rijweg overstak, moest een auto van D. T. uit Sassenheim stop pen om een aanrijding te voorkomen. Ach ter hem reed een andere auto, bestuurd door dr. van D. uit Katwijk, die helaas net zoo spoedig tót stilstand kwam en te gen zijn voorganger opbotste. De botsing was zoo hevig, dat de auto van dr. van D. per kraanwagen moest worden wegge sleept. Persoonlijke ongelukken bleven ech ter uit. SASSENHEIM L. T. B. Vrijdagmiddag vergaderde de groep „Kweekers" van de L. T. B. in het K. S. A.-gebouw onder leiding van den vice-voorziter, den heer H. W. Bader, die in zijn openingswoord de gebeurtenissen van het afgelcopen jaar releveerde. Door het bedanken als lid door de heer J Res. tot nu toe voorzitter der afdee ling was deze functie vacant. Plet bijna algemeene stemmen werd als voorzitter gekozen de heer A. Verdegaal (fa. Gebr. Verdegaal). De heer P. T h. Zwetsloot werd benoemd als bestuurslid v. den kring Bloembollenstreek. De heer S. Rotteveel (fa. L. Rotteveel en Zonen) zal de afdeeling vertegenwoordigen in het plaatselijk comité van actie „Naar de Nieu we Gemeenschap". Besprekingen hadden nog plaats over het kindertoeslagfonds en het pensioenfonds, waarna de vergadering gesloten werd met een woord van dank voor de goede opkomst. Eindles Roode Kruis-cursus. Vrijdag avond gaf dr. Zijerveld in „St. Anna" de eindles van den cursus, welke hier ter plaatse gehouden is voor opleiding van helpsters voor het Roode Kruis. Dr. Zijerveld heette den burgemeester en eenige bestuursleden van de plaatselijke afdeeling van het Wit-Gele Kruis welkom en dankte de eerw. moeder voor alle zor gen en moeiten. Ook de Wijkzuster en de dames Nel Blom en Nel Romijn, die in het bijzonder behulpzaam zijn geweest, werd hartelijk dank gebracht. Dr. Zijerveld betoogde daarop, dat er be trekkelijk weinig geleerd is en dat vooral practische ervaring noodig is; deze is door sommigen reeds eenigszins verkregen door c'e werkzaamheden in een ziekenhuis. Ook op het gebied van E. H. B. O. is weinig geleerd, daar dit bijzonder moeilijk is. De verplichtingen, die aangegaan zijn, komen neer op helpen hetgeen, voor- ai als het puntje bij het paaltje komt, zwa re offers kan eischen. Spr. dankte allen cursisten voorde bij zondere belangstelling bij zijn ziekte on dervonden. Burgemeester Gouverneur roemde hierna het tactvol beleid van dr. Zijerveld en dankte hem namens alle cursisten en ook namens Sassem's gemeenschap, voor zijn bijzondere toewijding in deze en in vele andere zaken. Het doet spr. groot genoegen dat deze cursus hier georganiseerd is er dat vele Zusters en dames deze hebben willen vol gen om in geval van nood te kunne hel pen. Spreker reikte daarna een diploma uit aan de dames* Th. Ammerlaan, A. Berg, Nel Blom, Annie Bontje, Bep van der Geest, J. Juffermans, E. Kersbergen, Gré Matze, A. Meeuwissen, J. Meeuwissen, M. Meeuwissen, Rie Noordermeer, Corrie van Reisen, A. Rotteveel, N. Smit, W. v. d. Voorn, A. Vrijburg en Jo de Zwart uit Sas senheim. Aan de dames I. Hogenstraten, A. Beey, Annie Dankelman en Ina v. d. Voort hebben wel de cursus gevolgd maar heb ben zich niet kunnen verbinden daar de luchtbeschermingsdienst op haar beslag had gelegd. Aan 5 dames uit Lisse, 1 uit Warmond en 4 uit Voorhout, werd eveneens het diplo ma uitgereikt. De eerw. Zusters zullen het diploma verkrijgen door bemiddeling van Broeder Prosper. Moge hun hulp nimmer noodig zijn! VOORSCHOTEN K. J. M. V.-nieuws. Woensdagavond 3 Jan. alg. ledenvergadering. Voor agenda zie „Contact". Bovendien eenige belang rijke mededeelingen. Opkomst van alle leden dringend gewenscht. Aanvang 8 u. VOORHOUT IJsclub. Onder zeer grootr belangstel ling van de zijde der leden vond in café „De Bonte Koe" alhier de jaarvergadering plaats van de Voorhoutsche IJsclub. De voorzitter, de heer H. J. Vester, opende deze bijeenkomst met een woord van wel kom tot de aanwezigen, meer speciaal tot de heeren ir. Veth, ir. Materna er Peeters, leden van het hoofdbestuur van den Zuid- Holl. Ijsbond, zoomede de vertegenwoor digers van het bestuur der afd. Noord- wijk, die in verband met het 40-jarig be staan der afd. Voorhout acte de présence gaf. Spr. constateerde hieruit tevens het nauwe contact met de vereenigingen uit de omgeving, hetgeen onder meer nog bleek uit een schrijven van de afdeeling Sassenheim, die tot haar spijt verhinderd was dezen avond aanwezig te zijn. Spr. deed mededeeling van de ongesteldheid van den jubileerenden secretaris, den heer P. N. Vester. Uit het verslag van den pen ningmeester, den heer G. M. Prins, bleek, dat was ontvangen in 1939: 395,53 en uitgegeven: 255,36, aangevuld met het batig saldo van het jaar 1938 ad f 230,62 gaf een algemeen totaal saldo van 140,17. De kascommissie, bestaande uit de leden H. J. Renee, Ant van Kampen Pzn. en A. C. H. N. M. de Bekker, had de boeken in orde bevonden. In welgekozen woorden herdacht de alphen aan den run Contactcommissie O. en O. Donder dag 28 December kwam het door den burgemeester geïnstalleerde Comité, dat zich ten doel stelt de belangen der gemo- biliseerden te deze plaatse te behartigen in samenwerking met de militaire autori teiten, die met de organisatie van O. (ont wikkeling) zijn belast, in huishoudelijke vergadering in het Radhuis bijeen. De voorzitter, ir. J. D. J. Waardenburg, bracht na een algemeene bespreking van doel en werkwijze een „program van actie" in be handeling, waarmede de vergadering zich geheel kon vereenigen. Dit omvat o.m. te streven naar samenwerking met alhier bestaande vereenigingen en comité's, die soortgelijke doeleinden nastreven. Voorts opname van militairen in huiselijk ver keer, vereenigingen, kerkelijke en andere godsdienstige organisaties. Bevordering van zelfwerkzaamheid. Beoefening van lichamelijke en geestelijke ontwikkeling. Kortom, al datgene wat de man, die ver van eigen huis en omgeving ,.'s Konings wapenrok" draagt, ten goede kan komen en veraangenamen. Aangezien deze „Con tact-commissie" is samengesteld uit ruim een -twintigtal ingezetenen van allerlei rang, ontwikkeling en levensbeschouwing, mag een doeltreffende ontploooiing van ac tiviteit dezer commissie, gewaarborgd wor den geacht. Vervolgens werden vijf sub commissies gevormd, elk met een bijzon dere taak belast. In sub-commissie 1 (huiselijk verkeer enz.) verkregen zitting de heeren ir. J. D. J. Waardenburg, E. J. v. d. Neut, mr. R. H. Samsom, J. M. Steehouwer en A. F. Ruyssenaars. In subcommissie 2 (algemeene ontwikke ling en zelfwerkzaamheid) de heeren J. L. J. Gaillard, drs. A. J. Scherpbier, H. Laros, mr. J. Munting Jr., H. van Kleef en C. Koren. In sub-commissie 3 (lichamelijke op voeding) zullen naast de heeren W. J. J. Scheerder en Ph. J. G. Roest, de heeren dr. L. W. Hildernisse, T. Beerepoot, E. de Goede en A. H. Lijdens worden aange zocht. Voor sub-commissie 4 (organisatie van lezingen en excursies) naast de heeren A. J. Dekker, C. den Uyl, J. Zonneveld, ir. J. D. J. Waardenburg, de heer H. S. v. d. Putte. Voor sub-commissie 5 (ontspanning) naast de heeren J. Overduin, W. A. Lam, J. Groeneveld, C. Y. Ponsioen, de heer J. J. C. Böckling. De heer W. M. de Vos, die als penning meester zal optreden, ontwikkelde ziin gedachten over het bijeenbrengen der fi nanciën. Inderdaad een kwestie van zeer belangrijken aard. De vergadering was van meening, dat de Alphensche burgerij voor het lofwaardig streven der „Contact-com missie" zich geroepen zal achten met mil de hand steun te verleenen. Een leder mo«p bedenken hoeveel opoffering de ge- mibiliseerder. zich In het belang var hot vader'and en dus ook voor de bescherming van de geestelijke en stoffelijke bezittin gen 'van iederen Nederlander, moeten en willen getroosten. Deze overweging legt eiken Alphenaar een eereschuld op, waar- voorzitter thans het zilveren jubileum van den heer P. N. Vester als bestuurslid en als secretaris dezer vereeniging. Met de meeste nauwgezetheid heeft deze jubilaris zijn taak al die jaren vervuld. Spr. be treurt het dat hij thans niet aanwezig heeft kunnen zijn, zoodat de uitreiking van de zilveren eere-medaille tot de vol gende vergadering zal worden uitgesteld. Als blijk van waardeering zal den feeste ling alsnog een kist sigaren worden aan geboden. Spr. herdacht hierna het 40-jarig be staan der vereeniging .n Voorhout De heer G. M. Prins las een résumé van de hand van secretaris P. N. Vester voor, dat een historisch overzicht inhield van de voorbije veertig jaren. Hieruit beluisterden we onder meer, dat het de heeren P. Bar bae en H. Swolfs waren, die 40 jaren ge leden in het Stationskoffiehuis deze IJs club hebben opgericht. Een welverdiend applaus beloonde dit van humor vaak niet ontbloote overzicht, waarna de vorzitter de aanwezigen nog mededeeling deed, dat het ledental dat thans deze vereeniging telt, nog nimmer zoo groot gewest is als thans. Als bewijs van vreugde over de vie ring van het 40 jarig bestaan heeft het be stuur gemeend, dat niet met een zaalver siering alleen kon worden volstaan, zoo dat den aanwezigen een kosteloos gelag werd aangeboden. De bestuursverkiezing, welke hierna aan de orde werd gesteld, bracht allereerst de aftredende bestuursleden weder in het be stuur, hetgeen bjj acclamatie geschiedde. Daarna volgde een geheel vrije stemming voor twee nieuwe bestuursleden. Met op 4 na algemeene stemmen werden de hee ren J. van den Berghe en Jac. van der Blom in het bestuur gekozen. Thans was het woord aan ir. Veth uit Den Haag, die de afdeeling Voorhout fe liciteerde met haar 40-jarig bestaansjubi- leum. Ook de heer Peeters van het hoofd bestuur gaf iiOg een korte verduidelijking inzake de verzekering van minderjarigen op het ijs, hetgeen slechts geldt voor hen wier leeftijd ligt tusschen de 14 er. 16 j2ar. Thans was het slotwoord van den voor zitter die een woord van dank sprak tot de handeldrijvende middenstand voor de vele enwaardevolle prijzen welke gratis of bijna gratis waren afgestaan. Na deze mededeeling volgde de verrassing, waar aan ook door de gemobiliseerde niet aan wezige leden werd deelgenomen. Met vc- doening kan het bestuur op dezen welgv slaagden herdenkingsavond terugzien. van hy zich met blijmoedigheid dient te kwijten. De volijverige penningmeester hoopt dan ook voor teleurstelling gespaard te blijven, wanneer hij binnenkort pogin gen zal aanwenden om de uitvoering van het program van actie mogelijk te maken. Waarschijnlijk zal op 15 Januari a.s. (na dere aankondiging volgt) een begroetings avond plaats hebben in het Nutsgebouw. Reeds worden maatregelen getroffen om dezen avond een zoo nuttig en aangenaam mogelijk karakter te geven. Ten slotte ge lieve alle vereenigingen en instanties, die iets in het belang van de militairen te de zer fiaatse wenschen te ondernemen, zich te willen versta; n met den secretaris der „Contact-commissie", den heer A. J. Dek ker, Stevinstaaat 18. Alphensche burgers! Wij rekenen op U! Personalia. Voor het examen boek houden M.O. is geslaagd de heer G. Klok. BOSKOOP Kapelaansbenoeming. Tot kapelaan alhier is benoemd de weleerw. heer L. Voets. Kapelaan Voets is geboren in 1913. priester gewijd in 1937 en daarna be noemd tot kapelaan te Wormerveer. BODEGRAVEN TERUGBLIK OP DE KAASMARKT. Nog steeds achteruitgang. In 1939 is de aanvoer op de kaasmarkt te Bodegraven met niet minder dan 1345 partijen achteruitgegaan. De aanvoeren waren: in 1930 15653 partijen in 1931 15258 partijen in 1922 14031 partijen in 1933 14954 partijen in 1924 14230 partijen in 1925 13S55 partijen in 1936 13575 partijen in 1937 12089 partijen in 1933 11943 partijen in 1939 10598 partijen De achteruitgang van den aanvoei in het laatste jaar is dus meer dan 10 pet. van den geheelen aanvoer iri vergelijking piet 1938. Deze vermindering zit niet in den politieleen toestand, daar er sinds Sep tember 3846 partijen zijn aangevoerd, te gen 3801 in het daaraan voorafgaande jaar, doch veeleer in de eerste zes maan den, toen er 4120 tegen 4904 in 1938 wer den aangevoerd. Vooral sinds het uitbreken van de vijan delijkheden in Europa zijn de prijzen aan vankelijk zéér sterk gestegen, daarna vrij wel systematisch zijn gedaald. Met een op dit terrein zeer deskundige hebben wij een onderhoud gehad en op de vraag waarom de prijzen in de Septembermaand zoo sterk gestegen zijn, kregen wij tot antwoord, dat de kaashandelaren hun ge dachten nog naar 25 jaar geleden lieten gaan. Toen was er groote winst gemaakt, daar de vraag in Duitschland naar kaas bleef bestaan. Ook dit jaar was dat het geval, vandaar ook, dat de handelaren hun pakhuizen vol kochten, niet lettend, of de prijs nu al enkele centen hooger was, dar. de voorgaande week. Doch nu na de oorlog van 19141918 de Nederland- sche Zuivel Centrale in het leven is ge roepen. werd thans iederen exüorteur een bepaald kwantum ter exoortatie toegewe zen, hetwelk tot gevolg had, dat de pak huizen vol bleven. Dit laatste had tot ge- vo:g, dat de vraag op de markt naar kaas niet zoo erg meer was en dus een prijs verlaging tot gevolg hadden. Momenteel is de prijs oo enkele centen na wederom als andere jaren. Het is misschien interessant om te we ten dat in vroeger jaren de aanvoeren in Bodegraven het hoogst waren, daarna kwam Woerden en op de derde plaats Gcuda. De laatste jaren heeft Gouda ech ter de grootste aanvoer; daarna komt Woerden en a)s laatste Bodegraven. Wel wordei. in Bodegraven de zwaarste par tijen aangevoerd, wat vroeger in Gouda geschiedde. Ook in Woerden en Gouda zijn de aanvoeren dit jaar aanmerkelijk lager, dan het vorige jaar. In Gouda wer den b.v. in dit jaar 13.939 partijen aange voerd tegen 14 958 in het daaraan vooraf gaande jaar. De toekomst kan- men geenszins voor spellen. Doch niettegenstaande de pakhui zen vol zijn, ziet rr.en de toekomst niet donker in, daar de vraag naar kaas in Duitschland bljjft bestaan. HAZERSWOUDE-RIJNDIJK Tot Woensdagavond, half 8. Ieder jaar wordt aan onze Groenendijkers in de Kerstvacantie een avor.d gegeven met een leerzaam en prettig programma. Ook dit jaar zal dat gebeuren en wel reeds mor genavond om half acht. Als spreker is uitgenoodigd Rector Drost. Wat hij ons te vertellen heeft blijft nog een geheim. Ook het dameszangkoor tje, onder leiding van dir. Wesselingh, helpt weer mee, en natuurlijk de Kruis vaart met beide afdeelingen. Kortom een programma als een hors-d'oeuvre. Laten alle Groenendijkers weer present zijn; op tijd beginnen beteekent ook op tijd eindigen. Entrée is vrij. Als ze maar eenmaal binnen zijn Dus Wosendagavcnd half acht. LEIDERDORP Tentoonstelling luchtbescherming. Woensdag a.s. des n.m. 7 uur zal de bur gemeester, de heer K. Brug, een tentoon stelling openen voor luchtbescherming, uit gaande van de plaatselijke afdeeling; deze wordt gehouden in „Irene". 482e STAATSLOTERIJ Niet officieel) 4de k'-sse, 1ste t(Jst Trekking van Dinsdag 2 Januari 1910 Hooge Prijzen f 5000.— 6541 f 1500.— 2710 f 1000.— 13600 f 400.— 3312 11765 f 200.- 4474 6710 f 100.— 1028 4540 9543 14429 15052 19902 Prijzen van 65 1016 1055 1078 1102 1128 1143 1158 1179 1237 1244 1254 1258 1262 1273 1303 1420 1426 1432 1501 1513 1521 1571 1619 1632 1651 1697 1745 1751 1834 186S 1930 1930 1977 1996 2C01 20C9 2045 2050 2068 2072 2094 2123 21S1 2236 22G9 2309 2310 2357 2442 2'.62 24C3 2531 2537 2555 2568 2592 2623 2628 2636 2724 2742 2783 2788 2789 2792 2831 2858 2867 2916 2932 2943 2949 2967 2S98 3003 3033 3045 30-19 3075 3:84 3C£8 3182 3183 3197 3205 3224 3226 3304 3240 3391 3412 3465 3473 3508 3531 3544 3641 3636 3699 3701 3759 3315 3325 3355 3907 3908 3928 3955 3S66 4052 4063 4078 4036 4098 4143 4153 4158 4178 4231 4248 4382 4414 4459 4435 4512 4530 4539 4590 4592 4605 4643 4654 4683 4097 4705 4717 47C0 479S 4859 4878 4900 4931 4933 6043 5073 6122 6150 6218 5220 5204 5251 5254 5271 5234 5234 50C9 6322 5141 5418 6523 5818 5629 6667 5753 5797 6305 5328 5847 5369 5631 5£9l 5339 5912 5934 5950 6930 5987 5099 6027 6019 6127 6156 6158 6184 6276 6329 63-19 6365 6403 6412 6440 6449 6521 6532 6544 65S2 6536 6591 b034 6546 6654 6658 6669 6345 6385 6891 6900 6328 6948 6951 6901 6939 6979 7006 7019 7032 7040 7051 7052 7062 7064 7084 7126 7131 7182 7254 7262 7357 7358 7412 7424 7439 7500 7503 7533 7590 7599 7634 7636 7685 7713 7718 7724 7770 7852 7877 7C80 7923 7944 7957 8Q33 8068 8111 8116 8197 8207 8261 8277 8298 8300 8333 8396 8456 8433 8476 8503 8576 8580 8640 8G68 8702 8711 8733 8752 8754 8756 8759 8899 8901 8315 8943 8937 0048 9060 9089 0144 9203 9215 9243 9272 9330 9367 9379 9383 9393 9137 9546 9573 9500 9592 9315 0655 9763 9789 9791 9834 9878 9906 9831 9935 9938 9945 10051 1C054 10133 10153 10202 10207 10211 10219 10222 10223 10235 10240 10322 10343 10354 10392 10508 10523 10300 10618 10622 10337 10054 1C671 10724 10875 10894 10902 10905 10914 10329 1C9I9 10997 11001 11145 11161 11190 11240 11241 11-90 11334 11343 113S9 11450 11504 11535 11542 11396 11811 11622 11675 11688 11695 11728 117C4 11768 11844 11315 11874 11911 11924 11951 120L3 ICO '5 12384 12103 12117 12163 12206 12217 12269 12273 12282 12319 12335 12351 123S6 12400 12420 12450 12467 12476 12592 12GOO 12634 12691 12724 12745 12771 12787 12343 12905 12910 12863 18058 13026 13161 13203 13232 13243 13291 13329 13412 12476 13527 13531 13543 13323 13C47 13748 13767 13.79 137C2 13793 13304 13352 13859 13898 13206 12915 13918 12977 14000 14017 14033 14043 14016 14 62 14979 14082 14109 14125 14138 14151 11157 14159 14180 14296 14302 14304 14315 14351 14478 14515 14547 14313 14619 14650 14635 14667 14742 14774 14302 14808 14810 14813 14841 14848 14854 14266 14914 14923 14925 14930 14932 14993 15005 12059 15056 15031 15082 15083 15091 15023 15120 17151 15159 15182 15193 15200 152G4 15234 15323 15352 15118 15424 15425 15439 15443 15458 15482 12475 15553 15571 15623 15626 15858 15S66 15886 15397 15701 15708 15714 15728 15796 15837 15RG5 15339 15919 15928 16016 16105 16112 16117 16133 16159 16203 10226 16235 1G274 1C224 10301 16311 16302 16409 165C6 1C533 1C575 16592 16303 16G38 16S43 16663 16720 1G726 16727 16741 16303 16903 16929 17050 17072 17023 17101 17103 17139 17204 17233 17249 17235 17323 17401 17413 17430 17434 17436 17479 17497 17500 17524 17527 175G2 17599 17634 17625 17679 17718 17758 17848 17873 17876 17894 17833 17994 18019 18020 18134 18186 18106 18197 18226 18230 18244 18253 18262 18283 18349 18357 18398 18414 18478 18494 18509 18510 18513 18530 18538 18585 1SG31 18681 13711 18715 18716 18740 18761 18777 18815 18827 18834 18881 18897 18902 18974 18989 1C997 19035 19056 19096 19099 19112 19119 10168 19173 19215 19232 19239 19284 19317 19328 19387 19415 19423 19425 19447 19503 19536 19538 19537 19572 19574 19581 19593 19327 19674 19693 19397 19733 19772 19777 19820 19872 19974 19976 2C025 20072 2C094 20134 20173 20220 20228 20242 20259 20312 20344 20347 20393 20404 20406 20479 20532 20535 20567 20590 20607 20030 20634 208C9 20680 20757 20701 20781 207C8 20803 20867 20920 20921 20991 21010 21035 21010 21088 21096 21106 21107 21127 21131 21159 21274 21276 21291 21307 21321 21343 21409 21420 21456 21470 21499 j 21543 21587 21637 21C49 21C61 21715 21717 21725 21752 21786 21796 21816 21821 21825 21945 21947 kust vertrokken. De reis gant per trein naar Lissabon (Portugal) alwaar beide missionarissen per s.s. „Amstelkerk" de Atlantische oceaan zullen oversteken naar Afrika's Westkust. Wü wenschen de beide missionarissen een voorspoedige reis toe. En dat God hun zwaar en moeilijk werk moge verlichten en zegenen, tot heil van de heidenen. OUDE-WETERING DE SPOORBRUG GESLOTEN. Op Oudejaarsavond 12 uur heeft de ge meente Alkemade de voormalige spoorbrug te Oude-Wetering laten opendraaien, zoo dat de passage thans onmogelijk wordt Men staat thans dus voor het vreem de geval, dat de nieuwe provinciale weg, een snelverkcerswcg, uitloopt in de Ringvaart. De gemeente Alkemade Is van mee ning, dat het hier een provinciale aangelegenheid geldt, de provincie Zuid-Holland schuift de zorg van zich af, omdat de brug op grondgebied van Noord-Holland ligt en deze laatste provincie acht de tijd voor bruggen bouw nog niet gekomen. Het is echter duidelijk, dat aan dezen zonderlingen toestand van een provinciale snel verkeersweg, die in het water plonst, op een af andere wijze een einde dient te worden gemaakt en op zeer korten ter mijn. Boerenleenbank. De heer J. Penning de Vries heeft ontslag genomen als kas sier van de Coop. Boerenleenbank. ZOETERWOUDE (H. R.) Naar de Missie. Zondag 31 December zjjn de wekerw. heeren J. Heemskerk en C. Klaver naar de missie aan de Gou<L-

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 11