ZATERDAG 30 DECEMBER 1939 DE LEIDSCHE COURANT VIJFDE BLAD. - PAG. 18 Z. E. PATER CONSTANTIUS LOKKERS f zjjneerw. sinds negen jaar de eerste en ijvervolle rector was. Geheel Katholiek Leiden zal het heengaan van dezen vuri- gen priester voelen. Wij mogen verwach ten, dat zijn opvolger, rector F. Berne- feld, zich een waardig opvolger zal too- nèn. Memoreeren we hier voorts het overla den van pater W. Heijling, oud-pastoor en de paters A. J. M. v. d. Donk en A. V. Lubeek, oud-kapelaans der Harte- brugparochie. In de Missie van Brazilië overleed de weleerw. pater Constantius Lokkers O. Carm., In de missie op Java de eerw. Zus ter Humiliana (H. Bayer). DE LEIDSCHE UNIVERSITEIT. Ook de Leidsche Alma Mater heeft de gevolgen van den mobilisatie-toestand ten zeerste kunnen ondervinden. In den aanvang des jaars had de Uni versiteit de eer bezoek te mogen ontvan gen van Z. K. H. Prins Bernhard, die de traditie van het Huis van Oranje daar mee voortzette en den band tusschen uni versiteit en Vorstenhuis weer hechter smeedde. Een der voornaamste gebeurtenissen voor het wetenschappelijke leven der uni versiteit was de instelling op 27 Juni van een bijzonderen leerstoel voor de Vondel studie, welke evenwel nog steeds onbe zet is. Van groot belang voor de universiteit als gebouw was de niet onbelangrijke ver- houwirg en uitbreiding, welke in het be gin des jaars een feit werd. Het complex localiteiten is daardoor aanmerkelijk uit gebreid en vergeleken bij vroeger is de beschikbare ruimte thans wel heel gunstig te noemen. Van studenten en docenten werden of fers geëischt in verband met den eind Augustus ingetreden mobilisatie-toestand. Tal van studenten werden, gelijk zoovele andere burgers, uit het dagelijksche leven gehaald en zij verwisselden de boeken voor geweer en patronentasch. Toen de mobilisatie eenmaal in een stadium van constant-zijn had aangeno men, konden gelukkig ook pogingen wor den aangewend om de studenten eeniger- mate in de gelegenheid te stellen het con tact met de universiteit levendig te hou den. Hopen we, dat deze abnormale toestand niet sl te lang zal duren! Intusschen drong deze bange tijd ook tot andere uitingen. Er kwamen getuige nis-bijeenkomsten der studenten, waar het „Nederland in Oorlogstijd" onderwerp van bespreking uitmaakte. Intusschen bood de universiteit den aan blik van altjjd. Hoogleeraren traden en 'ouwe na men hun plaats in: het steeds wisselende beeld van het zich herstellen en aanpas sen eener eeuwenoude instelling, welke immer jong behoort te blijven. Eer- der eersten, die der universiteit in het afgeloopen jaar ontviel was jhr. L. E. M. von Fisenne, die gedurende tien jaar curator der universiteit was. Verder overleden de oud-hoogleeraren F. G. Scheltema en W. Nolen, welke laat ste vooral den naam der universiteit glans en luister heeft bijgezet. De profs. A. S. de Blécourt en J. Ph. Vogel traden voor den 70-jarigen leeftijd af, terwijl de profs. G. Holst en F. B. Hol leman het hoogleeraarsambt neerlegden wegens verandering van werkkring. In het nieuwe Academische jaar over leed prof. dr. A. J. Wc sinck. A. COFRT f Een reeks van nieuwe hoogleeraren en privaat-docenten vulden de opengevallen plartsen van anderen aan of zagen zich door uitbreiding een plaats in de rij der docenten aangewezen. De laatste hoog- leeraarsbenoeming kwam gisteren nog af, waarbij prof. mr. J. H. Kramers werd be noemd als opvolger van prof. dr. J. A. Wensinck. doren'en pp»""»wezen. In September heeft de aftredende rec tor magnificus prof. dr. P. C. Flu de rec to, ale waardigheid overgedragen aan zijn opvolger, prof. dr. F. Muller. VERDERE BIJZONDERHEDEN. Van groote rampen bleef de Sleutelstad in het afgeloopen jaar gespaard. Ongelukken bleven natuurlijk niet ach terwege, doch hun aantal is gelukkig niet grooter dan andere jaren. Eén geval van gas verstikking kwam voor, waarbij in de Joh. de Wittstraat mevr. A. G. B.v. d. B. om het leven kwam. Een ernstig ongeluk vond eind Juli op de grens der gemeente nabij de Vink plaats, waarbij een roeibootje overvaren werd en twee inzittende jongens, uit Utrecht afkomstig, om het leven kwamen. Door het omwaaien van de Stadhuis schutting tengevolge van een zomerstorm werd de gep. spoorwegarbeider J. v. B. zoo ernstig gewond, dat hy aan de gevol gen overleed. Op het stationsemplacement werd de rangeerder H. Z. door een electrischen trein overreden. Hij overleed aan de be komen verwondingen. Een doodelijke aanrijding geschiedde op den Heerensingel, waarbij de 71-jarige J. S. om het leven kwam. In de Haarlemmervaart kwam een jon gen door verdrinking om het leven. In een fabriek aan den Maredijk werd een meisje door een drijfriem gegrepen en gedood. Onder de grootere branden noemen we die aan den Oude Rijn, waarbij eer moe der met drie kinderen zich slechts door een vlucht over het dak in veiligheid konden stellen. Voorts de brand in de si garenfabriek der fa. Wijtenburg, de brand in de voormalige gemeenteschool aan de v. d. Werffstraat en de brand op Eersten Kerstdag op de Hoogewoerd. Onder de talrijken, die hun familie en der gemeenschap door den dood ontvielen, noemen wij nog: T. S. Goslinga, oud-wethouder en oud voorzitter van den Raad van Arbeid, mri dr. H. Vos, oud-repetitor in het Staats recht, dr. H. W. Blote, oud-arts hier ter stede, A. J. den Hollander, oud-bestuurs lid V.V.V., S. de Boer Azn., oud-lid van A. VERKUYLEN t den raad, A. Coert, oud-directeur van de „Lakenhal", ds. W. Groot Enzerink, J. Op- pelaar, fabrikant en bestuurslid der Leid sche IJsclub. J. F. X. Sanders, fabrikant en oud-wethouder der gemeente, mr. J. H. l'Ortye, leeraar aan de R. K. H.B.S., W. A. Bodewes, hoofd der Chr. School aan de Oosterstraat, P. J. van der Baan, leeraar aan de Leidsche Instrumentma- kersschool, D. C. Schuit, oud-onderwijzer, A. Verkuylen, matroos a.b. van de mij- nenlegger „Willem van Ewijck", P. Ver- gunst, vierde machinist a.b. van de „Taja- doen" en P. M. Bleekstijn, bode van het Stud. Muziek-ensemble „Sempre Cres cendo". KATHOLIEK COMITÉ VAN ACTIE „VOOR GOD" Het Is beter dat de menschcn dikwijls van de Voorzienigheid spreken volgens hunne zwakke voorstelling, dan dat zij er nooit over spreken. Het is beter dat de menschen nederig over God spreken dan dat zij nooit iets over Hem zeggen. Men moet nooit op verkeerde wijze over God en Zijne Voorzienigheid spreken t dat is waar i maar het is ons geoor loofd over deze dingen te stamelen over eenkomstig het geloof. Want God heeft behagen in de pogingen die wij aan wenden om Zijne wonderen te verhalen. Geloof mij i men kan niet slechter over de Voorzienigheid spreken dan door nooit iets over Haar te zeggen. Malebranche. KERKNIEUWS Jubilea SOCIëTEIT VAN JESUS. (PATERS JESU1ETEN). 40 jaar priester: 9 Juni pater J. J. van Rijckevorsel, geboren te 's Hertcgen- bosch, professor (philos.), Djokjokarta (Ign. Coll.); pater Alph. Vermeulen, geboren te 's Hertogenbosch, pastoor te 's Gravenhage (O.L.V.O.O.); 20 Aug.: pater H. van Ruth, geboren te Harlingen, gezellenvader te Nijmegen (H. Jos.); pater Ed. Schroder, geboren te Ankum (Duitschland), praef. spir. te Maastricht (Coll. Max.). 25 jaar priester: 24 Aug.: Z. H. Exc. mgr. P. J. Willekens, geboren te Reusel, apost. vicaris te Batavia; pater H. Borst Pauwels, geboren te 's Gravenhage, minis ter te Maasticht (Coll. Max.); pater W. Hendrickx, geboren te Amsterdam, kape laan te Amsterdam (H. Ign..»; pater 1. v. d. Hoeven, geboren te 's Hertogenbosch, lee raar te Amsterdam (Ign. Coll.); pater J. Noordman, geboren te Zoeterwoude, biblio thecaris te 's Gravenhage (Aloys. Coll.); pater A. Slijpen, geboren te Maastricht, professor te Nijmegen; pater J. Vriend, ge boren te Hoogkarspel, procurator te Nijme gen (Can. Coll.); pater C. Wessels, geboren te Helmond, leeraar te Amsterdam (Ign. Coll.). 12yt jaar priester: 15 Febr.: pater W. Dopheide, geboren te Groningen, lee raar te Batavia (Can. Coll.); pater R. Re- gout, geboren te Maastricht, professor en moderator der Stud, te Nijmegen (H. P. Can.); pater J. Simons, geboren te Tilburg, leeraar te 's Gravenhage (Huize Katw.); pater A. Timmers, geboren te Maasland, kapelaan te Amsterdam (H. Ign.); pater Adr. Vermeulen, geboren le 's Gravenhage, kapelaan te Rotterdam (H. Ign.); 28 Febr.: pater J. Kalkhoven, geboren te Culemborg, retraiteleider te Venlo (Manresa); 8 Maart: pater F. Vroom .geboren te Deventer, mo derator der studenten te Groningen. Klooster-jubilea. 50 jaar: 26 Sept.: pater Aug. Bergé, ge boren te 's Hertogenbosch, leeraar te 's Gravenhage (Aioy's. Coll.); pater E. Beu kers, geboren te Schiedam, rector te Ma- riëndaal bij Grave; pater L. Phlippeau, geboren te Semarang, praef. spir. te Nij megen (Berchm.); pater Arn. van Velsen, geboren te Haarlem, rustend missionaris te Mariëndaal by Grave. PATERS FRANCISCANEN. 50 jaar priester: 22* Maart: pater L. Scheepers geboren te Borkel en Schaft, pastoor te Vragender; pater S. Bennen- broek geboren te Someren, pastoor Ëx. Min. Prov. te Oudewater; pater A. La Rose geboren te Grave, assistent te Maastricht. 25 jaar priester: 14 Maart: pater V. Hoogenboom geboren te Alkemade, .comm. H. Land pastoor. Brazilië; pater dr. L. Himmelreich geboren te Alkmaar, kape laan te Heerlerheide; pater Z. Simons ge boren te Rotterdam, kapelaan te Heerlen; pater Fred. Verhaar geboren te Rijsenburg, assistent te Maastricht; pater H. Kok, ge- boren te Lichtenvoorde, kap. te Delft; pa ter S. Link geb. te Delft, pastoor te Wou- drichem; pater Ser. Lunter geb. te Bols- ward, comm. prov. in Brazilië; pater dr. F. v. d. Borne geboren te Soerendonk, lector jubilatus te Nijmegen; pater PI. Franken- molen geboren te Amsterdam, pastoor te Nymegen. Klooster-jubilea. INTER PAROCH1EELE ST. JOSEPHSGEZELLEN VEREENIGING TE LEIDEN TREKKING LOTERIJ. Onze groote loterij van 5000 loten heeft getrokken. Allen zullen wel nieuwsgierig zyn naar het resultaat. De 5000 loten zijn wij jammer genoeg niet kwijt geraakt, een 1500 werden niet verkocht. Op het oogenJblik hebben wij aan ontvangsten 7* 323.80, maar als alle geld binnen is, zullen wij 350.— hebben. De onkosten bedragen aan prijzen, aan drukken enz. 105.zoodat het saldo bedraagt ongeveer 250.—. De loterij heeft ons dus in dit jaar een extra inkomsten f 250.opgeleverd, het geen wij hard noodig hebben. Voor de lezers van onze Gezellenru- briek vermelden wij hier de uitslag, vpor de niet-lezers van onze rubriek wordt el ders in dit blad per advertentie de uitslag bekend gemaakt. Trekkingsljjsten zijn de volgende week ter inzage aan het gebouw van de St. Josephsgezellen, Rapenburg 52. Wij zullen zelf aan de hand van al de gegevens, welke wij hier hebben, de prijs winnaars opsporen en de prijzen, zoo zij niet worden afgehaald, bezorgen. De meeste boekjes zyn door onze ver- koopers en verkoopsters terug gebracht met vermelding van nummer, naam en adres van den kooper van het lot, en, zoo de boekjes niet zijn terugbezorgd, zullen wij verkooper of verkoopster daarvan in kennis stellen. Prijswinn—rs zijn; 1, 1832; 2, 2887; 3, 449; 4, 904 5, 1487; 6, 2879; 7, 141; 8, 2298; 9, 1524; 10, 544; 11, 768; 12, 2337; 13, 1249; 14 3263; 15, 2541; 16, 4132; 17, 2653; 18, 4383; 19, 2781; 20, 3315; 21, 1126; 22, 3299; 23, 4312; 24, 1178; 25, 846; 26, 3585; 27, 2833; 28. 2866; 29, 975; 30, 4441; 31, 1172; 32, 39; 33,4306; 34, 3022; 35, 4388; 36, 3272; 37, 2793; 38, 4895; 39, 7; 40, 3515; 41, 3255; 42, 2527; 43, 444; 44, 3034; 45, 2004 46, 109; 47, 226; 48, 1933; 49, 2520; 50, 4321; 51, 706; 52, 2663; 53, 816; 54, 11; 55, 3431; 56, 3952; 57, 2054; 58, 4816; 59, 4350; 60, 3036; 61, 4399; 62, 1222; 63, 3168; 64, 1226; 65, 4202; 66, 2195; 67, 107; 68, 2988. De prijzen kunnen vanaf Dinsdagavond worden afgehaald aan het gebouw van de St. Josephgezellen, Rapenburg 52. De le prijs is tei waarde van f 35,de 2e prijs ter waarde van f 25,de 3e prijs ter waarde van 10,de 4e prijs ter waarde van 5. s e n h e i m, leeraar aan de H.B.S. te Oss; pater Alphonsus van Benten, geb. te Zwammerdam, leeraar aan het gym nasium te Zenderen. 40 jaar kloosterjubileum: 2 Oc tober: pater Simon Reynenberg, rector van het Piusgesticht te Lisse. ST. JOSEPH CONGREGATIE VAN MILL HILL. 12jaar priester: 17 Jan.: J. Buis, geb. te Leiden, missionaris te Sarawak; G. v. Leeuwen, rector missiehuis té Hoorn. CONGREGATIE PRIESTERS VAN HET H. HART VAN JESUS. 25 jaar p r i e s t e r: 20 Maart: Adr. Leon. Wijtenburg, geb. te Leiden, pas toor te Nrd. Brazilië PATERS VAN DE H.H. HARTEN. Men kan zelf kiezen, wat men wenscht te ontvangen. Men stelle zich daarvoor in verbinding met den vice-praeses. Wij kunnen nu reeds vermelden, bij wel ke verkoopers of verkoopsters de hoofd prijzen zijn gevallen; bij den heer W. Boogers de le prijs; bij den heer P. van Bergen-Henegouwen de 2e prijs; bij mej. Roeters de 3e prijs; by de meisjes van Beu kering de 4e prijs. DE AGENDE VAN DE VOLGENDE WEEK. De eerste week van het nieuwe jaar. Dinsdag 2 Jan. Uitvoering voor de R.K. Militairen in samenwerking met K.J.M.V. en Odo-knapen. Woensdag 3 Jan. Een belangryke com missarissen-vergadering, convocaten wor den u bezorgd. BELANGRIJKE DATA IN JANUARI. Dinsdag 2 Jan. Uitvoering R.K. Militairen. Woensdag 3 Jan. Commissarissen-vergade ring afd. Gezellen. Maandag 8 Jan. Bijeenkomst van onze kern-club. Dinsdag 9 Jan. Vergadering van de leden van de geh. afd. Woensdag 10 Jan. Vergadering Raad van Bestuur. Maandag 15 Jan. Verplichte bijeenkomst voor de ouderen van de Gezellen. Dinsdag 26 Jan. Bijeenkomst voor de jon geren. Maandag 22 Jan. Bijeenkomst kern-club. Dinsdag 23 Jan. Kolpingslijfwacht. Zondag 28 Jan. Vastenavond-uitvoering. Wij mogen zeker wel de belangstelling van alle leden vragen. Wij beginnen nu weer een nieuw jaar. Gaarne zouden wy in dit nieuwe jaar bereiken, dat allen de verplichte bijeenkomsten, voor zoover zij daartoe niet verhinderd zijn door werk zaamheden of les, gaan bezoeken. Ook vragen wy uw belangstelling vor kern en recollectie. In dit jaar zullen wij onze kern weer houden iedere 14 dagen. Op de eerste kern-bijeenkomst van dit jaar zullen wij het program van dit jaar in elkander stel len. In de kern zullen wij zorgen voor in teressante lezingen met lichtbeelden. Zeer gaarne zouden wij zien, dat ook de led?n, zooals een vorig jaar zoo nu en dan een kleine inleiding houden. Ook zij kunnen desgewenscht, een inleiding geven met lichtbeelden. Zij hebben zich daarvoor in verbinding te stellen met den vice-praeses. stomme tooverstok. En daarom doen we het in 1940 maar weer zonder toovenaars en leggen we al onze wenschen en ver langens neer aar de voeten van den goe den en almachtigen God tn blijven intus schen vol vertrouwen hopen op onze goede missievrienden, die we hierbij een „Zalig Nieuwjaar" toewenschen. FATHER G. v. LEEUWEN, Directeur. St. Bonifacius Missiehuis, Hoorn, giro 120937. RADIO VATIC ANA. Weekprogramma vanaf 1 Januari 1940. De uren hieronder aangegeven zijn volgens Greenwich-tijd. Zondag 10.00 Godsd. praatje, Fransch, golflengte 31.06 m. voor Europa. Maandag 01.30, inlichtingen, Portugeesch, 19.84 m., voor Brazilië 02.00, inlichtin gen, Fransch, 48.47 m.f voor Canada. 02.30, inlichtingen, Engelsch, 48.47 m., voor Noord-Amerika. 11.30, inlichtingen, Ita liaansch, 31.06 m., voor Europa 18.30, inlichtingen, Italiaansch, 48.47 m., voor Europa 19.00, inlichtingen, Neder land s c h, 48.47 m., voor Europa. Dinsdag: 13.30, inlichtingen, Engelsch, 25.55 m., voor Philippijnen 15.00, inlich tingen, Engelsch, 25.55 m., voor Indië en Australië 19.00, inlichtingen, Engelsch, 48.47 m., voor Europa 19.30, inlichtingen Duitsch, 48.47 m. voor Europa 20.00, in lichtingen, Portugeesch, 48.47 m., voor Europa. Woensdag: 19.00, inlichtingen, Fransch, 48.47, voor Europa 19.30, inlichtingen, Fransch, 31.06 m., voor Afrika 20.00, in lichtingen, Spaansch, 48.47 m., voor Europa, Donderdag: 11.30, Godsd. praatje, Ita liaansch, 31.06 m., voor Europa 18.30, Gods. praatje, Italiaansch, 48.47 m., voor Europa 19.30, inlichtingen, Oekrainsch, 48.47 m., voor Europa. Vrijdag: 01.30, inlichtingen, Spaansch, 19.84 m., voor Z.-Amerika 02.00, inlich tingen, Spaansch, 25.55 m., voor Midden- Amerika 02.30, Godsd. praatje, Engelsch, 48.47 m., voor N.-Amerika 19.00, Godsd. praatje, Engelsch, 48.47 m., voor Europa 19.30, Godsd. praatje, Duitsch, 48.47 m„ voor Europa. Zaterdag: 18.30, Godsd. praatje, Duitsch, 48.47 m. voor Europa -- 19.00 Conferentie, Fransch, 48.47 m., voor Europa 19.30, in lichtingen, Poolsch, 48.47 m., voor Europa 20.00, inlichtingen, Spaansch, 48.47 m., voor Europa. Verzoeke rekening te houden met het verschil van tijd. Wie z'n omzet wil vermeeren, moet adverteeren 60 jaar: 3 Oct.: pater P. Steenhagen geboren te Amsterdam, assistent te Venlo. 50 jaar: 3 Oct.: pater B. Bruekers ge boren te Nederweert, vicarius te Gphoven- Sittard;. pater M. Tiesselinck geboren te Schimmert, rector in Brazilië; pater L. van Winkel geboren te Rotterdam, pastoor te Brazilië; pater G. Notmeijer geboren te Vlaardingen, rustend pastoor te Bleyerhei- de; pater W. van den Boezem geboren te Gorinchem, rustend te Leiden; pater M. van der Kooij geboren te Rotterdam, as sistent te Woerden; pater G. Cornelisse geboren te Steenbergen, rustend te Al verna. 25 jaar: 7 Sept.: pater J. Doedens ge boren te Zijpe, assistent te Alverna; pater P. Maarschalkerweerd geboren te Rotter dam, onderdirecteur a. h. Vatic. Missie-mb- seum en prof. a. h. Athenaeum Antonia- num te Rome; pater F. Huissen geboren te Amsterdam, vicarius te Nieuwe Niedorp; pater M. Reinders geboren te Lichtenvoor de, assistent te Vorden; pater W. Janssen geboren te Rotterdam, assistent te Vorden; pater R. Franssen geboren te Maastricht, gardiaan te Bleyerheide; pater O. van Et- ten geb. te Delft, miss, apost. pastoor te Luanfu (China); pater Cl. van de Westela- ken geboren te Son, miss. apost .professor te Luanfu (China); pater P. Teepe gebo ren te 's Gravenhage miss. apost. pastoor te Java; pater H. Ariaens geboren te Ven- ray, pastoor te Batavia; pater L. Valckx geboren te Wellerlooi, novicenmeester te Bleyerheide; pater Bern. van der Werf, ge boren te Hartwerd (Fr.) kapelaan te Go rinchem; pater D. Pernot geboren te Rot terdam, vicarius-novicenmeester te Alver na; pater mag. dr. P. Polman geboren te Amsterdam, definitor provincial, lector te Alverna. PATERS CAPUCIJNEN. 50-jarig kloosterjubileum: 4 October: pater Adolphus van Aarlan derveen, te Velp (N.-B.). PATERS CARMELIETEN. 12 V, j a a r p r i e s t e r: 2 December: pa ter Tiburtius Noordermeer, geb. te Sas- 25 jaar priester: 25 Juli: pater Hen ri Post, geb. te Leiden, overste van het college te Conception, Chili; pater Timo- theus, Geerling, geb. te Leiden, leeraar Valkenburg. 237. Twaalf doffe slagen zullen in het don kere middernachtelijk uur van 31 Decem ber, het oude jaar uitluiden. 't Zullen inderdaad doffe slagen zyn, waarmee we 1939 de bons geven Veel goeds heeft het de wereld niet ge bracht en met de naweeën zitten we nog. We kunnen er over treuren, over lamen- teeren. 't Zal ons niet helpen. Een loodje moed zal ons verder brengen en daarom maar met vernieuwde ijver gaan plukken aan ons nieuwe kalenderblok, in de hoop dat 1940 ook nog wat blijde dagen voor ons heeft opgelegd. Op Nieuwjaarsdag wenschen we onze vrienden en bekenden wel 365 en van 't jaar zelfs wel 366 van die gelukkige da gen toe. Ook het Missiehuis blijft daarin niet achter en biedt al de vrienden en wel doeners ,z'n beste wenschen aan -voor het Nieuwe Jaar. Als we toovernaars waren zouden we elk van die wenschen vergezeld doen gaan van een tooverstok om al hun verlangens en wenschen van het komen de jaar te voorschijn te tooveren. Maar helaas, toovenaars zijn we niet. Anders hadden we allang onze goede keu- kenzuster zoo'n tooverstokje cadeau ge daan, waarmee ze 's middags maar even op de refter-tafels behoefde te tikken met de machtspreuk „tafeltje dek jei" om de dampende schotels op te tooveren, die de meer dan honderd jeukende magen zou den streelen Maar nog eens, de tijd van de toovenaars is voorbij. En 't is feitelijk maar beter ook, want het is toch schooner na iedere maal tijd uit dezelfde honderd kelen het „Agi- mus tibi gratias, omnipotens Deus", wij danken U, Almachtige God, te hooren be amen en in hetzelfde gebed: „Retribuere dignare", „Gelieve, Heer, allen, die ons om Uwen Naam goed doen, met het eeuwig leven te vergelden. Dat is toch weer wat anders dan een

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 18