OMGEVING RIJNSTREEK WOENSDAG 20 DECEMBER 1939 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 11 KATWIJK G. VAN DDÏN Gz. t In den ouderdom van zeventig jaren overleed alhier de heer G. v. D-uyn Gz. De overledene was een in land- en tumbouw- kringen zeer bekende persoonlijkheid. In bet maatschappelijk zoowel als in het ker kelijk leven nam hij een vooraanstaande plaats in. Zoo was hij b.v. vanaf 1929 be stuurslid der Coöp. Boerenleenbank en sinds voorjaar 1938 directeur dezer Bank instelling. Zijn adviezen op velerlei ge bied werden steeds ten zeerste gewaar deerd. Personalia. Voor het examen Handels correspondentie Ned. Taal, uitgaande van de vereeniging van leeraren in ta3l en (handelscorrespondentie te Amsterdam slaagde de heer A. Barnard alhier. LISSE St. Josephsgezellen. Wegens de mobi lisatie was het bestuur van de St. Josephs- gezellenvereeniging I dermate gehandi capt, dat de werkzaamheden er onder le den Thans zijn nieuwe bestuursleden ge kozen en wel J. Salman tot Senior en tot commissarissen G. v. Graas, C. de Bruin, R Wassenaar, J. Kleyhorst, J. Lamboo en L. v. d. Voort, terwijl P. Walraven nog een jaar ziting blijft houden. Volksbond. De R -K. Volksbond hield gisteravond een goedbezochte ledenverga dering onder voorzitterschap van den heer J P. de Koning. Door den penningmeester, den heer A. de Bruin werd de begrooting voorgelezen, waaruit blijkt, dat de ont vangsten zijn begroot op 3976.76 en de uitgaven op ƒ3917.76. De inkomsten van het eigen gebouw waren begroot op ƒ2017.10 en de uitgaven op ƒ2117.10, waar onder een post van onvoorzien van 26.17. Deze begrooting were vastgesteld. Bij de mededeelingen voor den voorzit-, ter bleek, dat aan ongeveer 1100 kinderen der leden een surprise was verstrekt, •waarvan de kosten ongeveer 300 hadden bedragen. Een woord van dank werd hier bij gebracht aan het bestuur der R.-K. Coö peratie, welke de verschillende artikelen op zeer aannemelijke voorwaarden had ge leverd. In zake de werkloozenzorg deelde de voorzitter mede, dat het gebouw we-* gens militaire bezetting niet beschikbaar is, echter kan men in de voorzaal terecht. Voorts zal voor de verdere zorg niet met lijsten worden geleurd, doch dank zij de sociale samenwerking is voorloopig een bedrag van ongeveer 500 ter beschikking. A.s. Zaterdag 7al aan hoofden van gezin nen en kostwinners vet worden verstrekt. Na nog eeniGe mededeelingen verkreeg de geest, adv., kap van Buchem, het woord, die in verband met het a.s. Kerst feest de leden eenige kernachtige woor den toesprak, waarna sluiting. NOORDWIJK DE GEMEENTEBEGROOTING SLUITEND Gunstige vooruitzichten. Het stemt tot verheuging, dat voor het komende jaar nu eens geen extra min of meer ingrijpende maatregelen moesten worden genomen of belastingen behoefden te worden verhoogd, dan wel naar nieuwe bronnen van inkomsten moest worden ge zocht om een sluitende begrooting te ver krijgen, al moet hier dadelijk aan worden toegevoegd, dat alle bestaande heffingen reeds tot het hoogst mogelijke bedrag zijn opgevoerd, zooals B. en W. in hunne morie van toelichting op de begrooting erkennen, en verder ingrijpende maat regelen niet gemakkelijk meer zijn treffen. Maar verschillende belastingen vertoonen eindelijk weer eens een stijgen de lijn, waaruit mag worden geconclu deerd, dat het inkomen 'van een deel der ingezetenen weer iets stijgende is. Nog meer stemt het tot verheuging, dat de be grooting voor 1940 ditmaal sluitend is ge maakt uitsluitend door de beschikking van het batig slot van de gemeenterekening 1937 met een nadeelig slot van bijna 40.000.—, (welk bedrag de begrooting 1939 ten kwade kwam), de rekening 1933 leverde een voordeelig saldo op van ruim 2600.Mede in aanmerking ge nomen het feit, dat de algemeene reserve verleden jaar voor het sluitend maken der begrooting geheel is opgesoepeerd, zoodat dit jaar bij gebleken noodzakelijkheid voor het eerst dit bekende spaarpotje niet meer zou kunnen worden aangesproken, is dit batig saldo van de gemeentereke ning van 1938 een dubbel meevallertje. Doch zelfs de bedrijfsressrves, verleden jaar voor het eerst aangewend voor het sluitend maken der begrooting, behoeven thans niet te worden aangesproken. Welke de gunstiger oorzaken zyn, dat ditmaal het sluitend maken der begroo ting niet veel moeite kostte? Op de eerste plaats de twee reeds genoemde factoren, de beschikking over het batig slot der rekening 1938 en de stijgende belasting opbrengsten. Vervolgens ook de verlaging van rente en aflossing van geldlceningen. de verlaging van de kostprijs per leerling van het lager onderwijs (wegens toe neming van het aantal leerlingen der openbare lagere school) en de verhooging van de uitkeering per inwoner uit het ge meentefonds. En last not least, de zich nog steeds in ze^r gunstigen zin ontwikkelen de bedrijfsuitkomsten. Zoo is het batig slot van het electriciteitsbedrijf geraamd op ruim 49.500 (mede tengevolge van de nieuwe stroomleveringso vereen komst met Leiden), van het gasbedrijf 23.000 en van het waterleidingbedrijf bijna 20.000, in totaal van de drie bedrijven tezamen ongtveer 92 500 I De inkomsten en uitgaven voor den ge wonen dienst bedragen 977.950.84. Hier onder is twee ton begrepen wegens ten behoeve van het rijk voor te schieten kostwinnersvergoedingen, zoodat het to tale budget in normale tijden feitelijk met twee ton moet worden verminderd. Een sombere noot in deze begrooting is weder om, wij hebben het reeds met een enkel woord aangestipt, dat het nadeelig saldo van het hoofdstuk ondersteuning aan be- hoeftigen en aan werkloozen zich nog steeds in sterk stijgende lijn blijft be wegen. Om slechts een vergelijking 'e treilen met de drie voorgaande jaren voor 1937 bedroeg het'nadeelig saldo op dit hoofdstuk 9U.000, voor 1938 93.UUU. voor 1939 97.000 en nu voor 1940 maar liefst 118.000 Dit zeer hooge nadeelige slot wordt in hoofdzaak veroorzaakt door de s«.eeds stijgende uitgaven voor den z.g. armenzorg, die een nadeelig verschil van ruim 72.000 te zien geven. Men dient te dezen vooris ook rekening te houden mei het feil, dat een grooter aantal krankzin nigen voor rekening der gemeente wordt verpleegd. De werkloosheid blijft overi gens Stationair, ja, zal naar onze meening by regelmatige vergelijking der werkloos- fteiQscyfers met verleaen jaar, in net komende jaar eerder nog iets toenemen. Immers, de vooruitzichten voor het bloem bollenueuryf en het visscheryb-dryf, om van andere bedrijven nug maar te zwijgen, zyn nu niet bepaald rooskleurig. B. en W. hebben echter gunstiger ver wachtingen van het baaoedrijf. indien Je geschiedenis van de mobilisatiejaren 1914- 1918 zich straks herhaalt, kan dit bedrijf de nabye toekomst zeker met vertrouwen legemoet zien. Immers, ook in die oorlogs jaren was het aantal gasten, dat de bad plaats tot vac^ptieverolijf koos, hoog Dat echter de aangeboden begrooling in verband met het vorenstaande „zeer sober van opzei is, zoodat alle luxe, iedere ra ming van uitgaven boven het allernood zakelijkste in haar tevergeefs zal worden gezocht", zooals B. en W. schrijven, be hoeft na deze cijfers geen betoog. Bovendien, al moge deze begiooting een heel wat gunstiger beeld vertoonen dan diverse barer voorgangsters, niemand weet wat de toekomst ons zal brengen. werd opgeluisterd. Deze week zal nog een feestmaaltijd gegeven worden aan het ver plegend en technisch personeel van de Stichting Kerstactie K.J.M.V. Voor een goed bezette zaal gaf de tooneelclub van de K.J.M.V. alhier Dinsdagavond een uitvoe ring in de groote zaal van Café Brama. De opening van den avond geschiedde door den voorzitter, den heer Onstdam, die alle aanwezigen een hartelijk welkom toeriep, in het bijzonder Pastoor Westerwoudt on Pas'oor Maas, den Burgemeester, de Pa ters Sengers en Dionisius en de Kapelaans Solleveld en Rozenstraten. De aanwezig heid van allen wordt door ons zeer op prijs gesteld, aldus de voorzitter, dit zal onze actie doen slagen. We zyn hier by- een voor plezier, vervolgde hij. in een tijd waarin de eene teleurs'elling op den ande re volgt. Daarom vooral heeft de tooneel club besloten deze uitvoering te geven en voornamelijk tot hulp voor de stille ar men. want de opbrengst van de entrée's worden besteed om deze menschen een aangename Kerstmis t& bezorgen. Nadat spreker allen een aangename avond had toegewenscht, werd aangevangen met de opvoering van het geestige spel „De vier de Napoleon". Het tooneelspel werd met veel enthousiasme opgeveerd en er werd door de aanwezigen dikwijls onbedaarlijk gelachen. Alle aanwezigen zijn voldaan naar huis gegaan, eerstens omdat ze een goed doel hadden ges'eund en tweedens omdat ze van het mooie en geestige spel. dat door toepasselijke muziek werd opge luisterd, zeer hadden genoten. We hopen, dat de initiatiefnemers een goed finan cieel succes hebben! Middenstands-centrale. In de plaatse lijke middenstands-centrale hebben de vol gende afgevaardigden zitting genomen: V. Eraun, voorzitter, afgev. v. d. R.K. Mid- denstandsvereen.; J. v. d. Steen, secreta ris, afgev. v. d. Kon. Ned. Middenstands bond; J. v Rooijen, penningmeester, afgev. d. Chr. Middenstandsvereen.; S. v. We- ly. e voorzitter, afgev. v. d. Kon. Ned. Mid denstandsbond; W. Poortier, 2e secretaris, afgev. v. d. Chr. Middenstandsvereen.; C. v. Egmond, 2e penningmeester, afgev. v. d. R.K. Middenstandsvereen.. Het Secreta riaat is gevestigd: Hoofdstraat 3 A, tel. 31. Personalia. Aan de universiteit van Amsterdam is bevorderd tot doctor in de letteren en wijsbegeerte op proefschrift getiteld „Plato's eerste Alcibiades" de heer C. Vink, geb te Noordwijk. Onze plaatsgenoote, mej. M. C. Wijs man, klerk le kl. ten kantore der gemeen te-bedrijven alhier, slaagde te 's Hage voor het diploma-practijk examen boekhouden, afgenomen door de vereeniging van lee raren in boekhouden en aanverwante vak ken. NOORDWIJKERHOUT ZILVEREN BESTAANSFEEST ST. BAVO-STICHTING. Op zeer eenvoudige wijze is Dinsdag herdacht het 25-jarig bestaan van het St. Bavo-Gesticht. Des morgens om 9 uur werd in de feestelijk met palmen en witte bloemen versierde kapel een H. Mis uit dankbaarheid opgedragen door Rector van Gent, geassisteerd door Pater Majella uit Katwijk als Diaken en Pastoor Maas, al hier, als sub-diaken. Het. zangkoor der broeders zong op zeer verdienstelijke wijze de 3-stemmige Mis „Davidica" van L. Pe- rosi. Na de H. Mis werd gezongen het 3- stemmige „Tantum ergo" van W. H. v Besouen Pr. en een plechtig „Te Deum" Voor deze gelegenheid waren naar Noord- wijkerhout gekomen Vader Virgile, as sistent-generaal en Vader Magnile. de le overste van St. Bavo. De vader-Overste van Venray, vader Hilarianus, de vorige overste van St. Bavo, was eveneens over gekomen. De receptie in den loop Van den voormiddag gehouden, werd zeer druk bezocht. Onder de autoriteiten, die hun fe licitaties kwamen aanbieden, merkten we o.m. op den burgemeester. Tallooze schrif telijke felicitaties en telegrammen kwa men in den loop van den dag binnen en een grrot aantal bloemenmanden werden op St. Bavo bezorgd. Bij deze manden was er een van den R.K. Bond ,.St. Paulus" en van den Ned. R.K. Bond van Ziekenver plegers. De R.K. Middenstands-vereeni- ging „St. Jozef" had eveneens een fraaie bloemenmand laten bezorgen. Aan het feestmaal voor de broeders heeft vader Virgile nog gesproken over het ontstaan van St. Bavo. Gememoreerd werd nog de moeite, welke de heeren Von Fisenne en C. J. v. d. Meer hebben gedaan om St. Ba vo hier te krijgen voor de patiënten uit Z.-Holland, die zoo ver weg verpleegd werden. Ook vader Magnile nam nog het woord en haalde herinneringen op uit den eersten tijd van de vestiging der Broeders In Noordwykerhout. '«5 Middags werd in de feestzaal een film vertoond voor de patiënten en het personeel, welke voorct. lling door de St. Bavo-harmonie NOOTDORP GEMEENTERAAD. Maandagavond kwam de Raad dezer ge meente onder voor dtterschap van den bur gemeester in openbare vergadering bijeen. De voorzitter herdacht het overlijden van wethouder L. de Vreede. De Vreede, ik noem hem zoo graag nog eens zóó aldus spr. was een man van den ouden stempel, naar wiens verhalen over „vroeger" ik persoonlijk steeds zoo gaarne luisterde. Hij had de latere jaren wat moeite om met het nieuwe mede te gaan. Maar was hij overtuigd, dan ging hij mede en gaarne mede, ook met den jongen burgemeester, ook met de jongere krach ten uit den raad. Hij kon het dikwerf zoo goed rond zeg gen en altijd hebben wij het ir hem gepre zen, dat hij ook zeide, wat hem op het hart lag Wethouder de Vreede heeft zyr. lange en soms moeilijke leven volbracht en hij is naar een beter leven overgegaan. Voor al les wat hij voor de gemeente en voor de inwoners heeft gedaan, brengen wij hem hiei hartelijk dank. Nadat een gebed was gestort voor de zie- lerust van den overledene, werd besloten een brief van rouwbeklag aan de familie te zenden. Met algemeene stemmen wordt B. en W. machtiging verleend tot het aangaan van kfsgeldleeningen in 1940 tot ten hoogste een bedrag van 20.000. Aan de orde wordt dan gesteld het voor stel van B. en W. tot wijziging van de be grooting 1939 inzake betal;ng van ver- pltegkosten voer een Krankzinnige, reeds sedert 1934 in een gesticht is opgeno men en waarvoor naar de meening van het gemeentebestuur, de betrokken onder houdsplichtige de kosten kon betalen. Te dezer zake is een procedure tegen het Rijk aanhangig gemaakt door den betrokkene, waarop de rechtbank ten gunste van laatst bedoelde heeft beslist, zoodat de gemeente de kosten nu dient te batalen. Op voorstel van den heer Post gaat de Raad o geheime vergadering. Na heropening van de openbare vergadering wordt na bespreking door de heeren Lindeman en Post het voor ste. van B. en W. z. h. st. aangenomen. Vervolgens komt ter behandeling de be grooting 1940 van het electriciteitsbedrijf en van de gemeente. Bij de behandeling van de begrooting zeide de heer Lindeman in een algemeene beschouwing, dat z.i. door het uitbreidings plan de bebouwing wordt belemmerd en daardoor de inkomsten-vermeerdering van de gemeente. De voorzitter wees op het voordeel van een uitbreidingsplan; spr. deelde mede, dat inzake de volkshuisvesting spoedig nadere plannen te wachten zijn. Bij de post werkverschaffing bepleitte de heer Lindeman het invoeren van een kindertoeslag. De voorzitter adviseerde zich te richten tot de landelijke contactcommissie, waarin vertegenwoordigers van werkgevers, werk nemers en Regeering zitting hebben. B. en W voelen zeer zeker ook voor invoering van kindertoeslag bij de wetkverschaf- fing en hebben hiertoe bij het Depaite- ment en de inspectie det werkverschaffing pogingen gedaan, evenwel zonder succes. Als de heer Lindeman vraagt, of, in ge val hulp van deze contactcommisie inge roepen wordt, gerekend mag worden op steun van B. en W. voor kindertoeslag en verhooging "an het basisuurloon, ant woordt de voorzitter, dat voor wat het eer ste betreft dit wel het geval zal zijn, maar dat de verhooging van het basisuurloon weer een heel aparte kwestie is, die o.a. ten nauwste samenhangt met het plaatse lijke loon in het vrye bedrijf. Het prin cipe is, dat bij goed werken een goed loon verdiend moet kunnen worden en wanneer dit niet het geval is, zullen B. en W. trach ten te bevorderen, dat hierin verandering komt. Met algemeene stemmen worden de uit gaven en inkomsten van den gewonen dienst vastgesteld op ƒ74613.17 en die van den kapitaaldienst resp. op 14022.95 en 17422.95. Hierna sluiting. OEGSTGEEST Poging tot Inbraak. Bij de thuiskomst van de familie H. alhier bemerkte zij dat in den avond aan de woning bezoek was geweest. Een onderzoek w^es uit, dat aan de achlerzyde van het huis was getracht binnen te komen door verbreking van een ruit. Het schynt, dat de dader(s) zijn ge stoord, aangezien er niets wordt vermist. Een onderzoek wordt ingesteld. Diefstal. De heer B. A. C. Z. alhier kwam tot de onaangename ontdekking, dat zyn rijwiel was verdwenen, dat hy korten tyd achter het huis had laten staan. Aangifte is gedaan by den politie. SASSENHEIM TRAM GRIJPT PERSONENAUTO. Dinsdagmorgen half 11 had op den Rijksstraatweg bij de Vleeschwarenfabriek ten ernstig ongeluk plaats. De 32-jarige fabrieksdirecteur M. reed met zijn per personenauto het fabrieksterrein af en werd daarbij door een uit Haarlem komen de tram gegrepen. De auto werd in den heg geduwd en totaal vernield. De heer M. kwam er, wonder boven wonder, zonder ernsiige kwetsuren af. Het tramverkeer ondervond geruimen tyd vertraging. WASSENAAR MIJ. VOOR TUINB. EN PLANTKUNDE. In café van der Zalm hield de afd. Was senaar van de Kon. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde een ledenverga dering onder voorzitterschap van den heer A. Aartse. Uit het jaarverslag vernamen wc, dat, niettegenstaande de groote natio nale tentoonstelling ge.n voortgang kon hebben, de uitgaven zoo goed als allen waren gedaan. Hierdoor is een tekort ontstaan van 3686,dat door het waarborgfonds voor ruim 87 pro cent zal moeten worden betaald. Verder, dat het ledental vry statioimair blyft en blijft draaien om het aantal van 134. Een nieuw lid werd hierop nog voor gedragen. Door den voorzitter werd medegedeeld, dat het beplanten van de bermen in deze gemeente met bloembollen dit jaar niet is kunnen geschieden. Van de betreffende instanties zooals het Surplusfonds, den Burgemeester enz. was alle medewerking verkregen doch op het betreffende bureau ten gemeentehuize heeft men zoolang ge wacht, dat inmiddels de planttyd is ver streken. Uit het uitgebracht overzicht van den penningmeester bleek, dat de ontvangsten hadden bedragen f 634.61 en de uitgaven 656,57 zoodat er een klein batig slot is te boeken. Voor de uitgeschreven prijsvraag, een kerststukje, waren slechts 2 inzendingen. Voor een kerstman, inzending van de Vrye Bliek, werd een 2de prijs toegekend en een tafelstukje, inzending van den heer Hermsen, een 3de prijs. Nadat het rapport was voorgelezen In zake fusie, samengesteld door de commis sie uit beide vereenigingen, bevattende voorwaarden waarop samensmelting mo gelijk zou zyn, werden door eenige leden vragen gesteld. Hierop werd het voorstel tot fusie onder die bepalingen in stemming gebracht en met aigemeene stemmen aangenomen. De voorzitter, bracht hierop allen hartelijk dank, die een aandeel gehad hebben in on ze fusie. Hij zeide, dal men nu één groote tuinbouw vereeniging in* Wassenaar zal krygen ten voordeele van het vak. Verder braent hy als voorzitter dank aan allen voor den steun die hü steeds van de ver gadering heeft mogen ondervinden gedu rende zijn voorzitterschap. Hierop volgde sluiting. Volksbond. Gisteravond vergaderde in het R.K. Vereenigingsgebouw de afd. van den R.K. Volksbond onder leiding van den voorzitter, den heer G. A. van Leyenhorst, die, na opening met het ge bed voor de Nieuwe Gemeenschap, allen welkom heette, daarbij zijn tevredenheid uitend over de flinke opkomst, waarna hy nog een flink pleidooi hield voor 't lezen van de Katholieke pers en het weren der neutrale. Door het lezen van de Katho lieke pers doet men mede een 6tap in de richting van de Nieuwe Gemeenschap. Diverse ingekomen stukken werden ter kennis gebracht, waarbij o.a. bleek van een succesje inzake de kolentoeslag voor hen die onder de Armewet vallen. Overi gens zal ten aanzien van dien toeslag voor anderen niet worden stilgezeten. Geklaagd werd over de weinig tegemoetkomend* houding van diverse overheidsinstellingen. Van 25 Januari wordt in Noordwyker- houi een retraite gehouden, waaraan de Wassenaarsche R K. werkloozen gratis zullen kunnen deelnemen. In dit verband werd dank gebracht aan de geregelde bij dragers voor het D.w.D.w.-fonds. Op 28 December zal een feestavond plaats vinden en op 18 Januari de jaarvergadering. Over het huuropzeggmgsgeval Verhart, werd een uiteenzetting gegeven als weer legging van onjuiste praatjes daarover. Ter bestrijding van de onkosten voor de actie voor de Nieuwe Gemeenschap werd voor den duur van 3 jaar met algemeene stemmen ^een contributieverhoogiig van 1 cent per maand, bij een driemaande- 'lyksche inning. De disirictsoestuurder, de heer J. W. v. d. Akker, sprak over het onderwerp: „Msnsch en Maatschappij". Na een dankwoord van den voorzitter voor deze goede toespraak, volgde de rondvraag, waarvan geen gebruik werd gemaakt. In zijn slotwoord uitte de voorzitter nog maals zyn genoegen over de flinke op komst (85 leden), waarna hij nogmaals op wekte tot het lezen van de Katholieke pers. Na een gibed voor vervolgde ge- loofsgmooten volgde sluiting. Vanwege het Comité Herwonnen Levens kracht vond hierna een verloting plaats van 4 konijnen. ALPHEN AAN DEN RIJN Ingekomen: Johan van Gemeren, van Nieuwkoop. Christiaan Kwakken- bos, van Herderwyk. Cornells van Donk van Amsterdam. Vertrokken: Amelie Brücker, naar Duisburg-Hamborg (Dl.). Cornells van den Wijngaard, naar Culemborg. Geer- truida v. van Veen, naar Leiden. AARLANDERVEEN Begin van brand. Hedenmorgen ont stond brand in de boerderij van den heer H. Pennings. Door het krachtdadig optre den van buren en enkele voorbijgangers wist men de vlammen, welke uit het rie ten dak te voorschijn kwamen, te stuiten, zoodat de brandspuit, welke spoedig ter plaatse was, geen dienst behoefde te doen. HAZERSWOUDE (Groenendijk) „St. Deus Dedit". Maandagavond werd in de zaal van den heer D. G. v. d. Voort de jaarvergadering gehouden van den R K. Landarbeidersbond „St. Deus Dedit". Medegedeeld werd, dat op Dinsdag 2 Jan. een prepaganda-avond zal gegeven worden ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan der afdeeling, waar als spreker zal optreden de heer Salman, lid van het hoofdbestuur. Ook de vrouwen zyn dien avond van harte welkom. Uit het verslag van den penningm. kon men constateeren, dat aan contributie was ontvangen f 587.72, waarvan was afgedragen aan het hoofd bestuur ƒ51128, het batig saldo der af- deelingskas was 142.26. Aan de werkloo zen is uitgekeerd 430 10. en aan zieken geld 120.44 (dit is 20 pet. van het loon in geval van ziekte, waarvoor alle leden bij het hoofdbestuur zijn verzekerd). Inmiddels was de Pastcor ter vergade ring gekomen, tot wien een welkomst woord werd gesproken, daar dit de eerste verg. is, die zijneerw. van deze organisa tie meemaakt. De bestuursverkiezing had tot resultaat, dat de aftredende heeren Chr. Jansen en B. Kraan, bij acclamatie werden herkozen. In de vacature-J. Schoo- nerwoert werd bij meerderheid van stem men gekozen A. v d. Zwaan. Tot leden der controlecommissie werden benoemd de heeren A. van Amsterdam, L. v. d. Berg en A. v. d. Zwaan, de laatste als lid van het bestuur. Daarna werd door den Pastoor een toe spraak gehouden tot de aanwezigen. Spre ker stelde als voorbeeld St. Deus Dedit (d.i. de Heer heeft het gegeven) en spoorde alle leden aan goede en trouwe leden te zijn van de organisatie, en vooral anderen een voorbeeld te zijn. Bij een zeer uitgebreide rondvraag, werd nog de me- dedeeling gedaan, dat op Zondag 7 Jan. een H. Mis zal worden opgedragen voor de levende en overleden leden der afdee ling, waaronder algemeene H. Communie der leden. Alle leden worden verwacht op de vergadering van 2 Jan. a.s. Dan mag niet een lid ontbreken! Hierna sluiting met gebed. Duurte toeslag. Door het bestuur van de Nieuw G r oenend ij kschen polder is aan den molenaar bij het salaris van het af- geloopen jaar een duurletoeslag van 10 procent gegeven op het loon. NIEUWE-WETERING „St Deus Dedit" Maandagavond hield bovengenoemde landarbeidersbond. haar jaarvergadering in het repetitie-lo kaal van de muziek-vereeniging. Uit bet jaarverslag van den secretaris bleek, dat de vereeniging momenteel 28 leden telt. De penningmeester kon de vergadering tevreden stellen, door mede te deelen, dat de boeken dit jaar met een batig saldo ge sloten konden worden. Dan volgde de be stuursverkiezing, waarbij de a/tredenden, de heeren A. Kalker en Th. van Hameren werden herkozen, waarvan eerstgenoemde als voorzitter. In de vacature B. Bouw meester werd gekozen A. J. Verduin, waarna den heer Eouwmeester nog een dankwoord werd gebracht voor zijn 22- jarig trouwe lidmaatschap van den arbei dersbond, maar speciaal voor de door hem als bestuurslid aan den arbeidersbond be wezen diensten. Tot leden van de controle-commissie werden benoemd verklaard, bet bestuurs lid A. J. Verduir, H. Bouwmeester en A. J. Schoo. Na een uitgebreide en geanimeer de rondvraag, volgden nog enkele nuttige wenken van den penningmeester, betref fende het stempelen en de uitkeering van de werkloozenkas. De jaarljjksche jasavond werd voorloopig vastgesteld op 26 Januari as. Hierna sluiting.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 11